Прибережні дерева та чагарники

Авторadmin

Прибережні дерева та чагарники

Зміст:

Догляд за деревами та чагарниками навесні

Дерева та чагарники займають особливе почесне місце у саду, адже вони є основою та гордістю кожного сезону. Спочатку – це буйство нових зелених фарб, які варіюються від салатового відтінку, до насичено-зеленого листя. Далі йде період цвітіння, коли більшість дерев мають величезний спектр кольорових суцвіть, які, крім привабливого зовнішнього вигляду, приваблюють неймовірним ароматом. Завершальний етап – це плодоношення, особливо приємне, якщо вона досить рясна, що становить високий урожай.

Всі ці етапи благополучно проходять, якщо кожен садівник правильно підготує дерева не тільки до зими, а й допоможе «налаштуватися» на новий сезон після закінчення. Справді, щойно сонце впевнено починає світити та прогрівати землю, вважається офіційним стартом не лише польових робіт, а й занять у саду.

Всі дії необхідно виконувати чітко, швидко і комплексно, адже упущення хоча б одного моменту може повністю перекреслити вашу працю. Пропонуємо покроковий екскурс на присадибну ділянку, де за кілька днів необхідно повернути до життя дерева та кущі.

Ретельний огляд території

Перед тим, як блискавично виконувати якісь маніпуляції, необхідно тверезо і не поспішаючи оцінити спектр роботи. Звичайно, кожен етап потребує особливої ​​уваги, але при видимих ​​проблемах, необхідно заздалегідь підготуватися до їх вирішень.

Перше, що впадає у вічі, – це ступінь затопленості території, наскільки сильно і рясно йшли снігопади, з танення яких земля не в змозі швидко впорається. При можливості постарайтеся розширити «калюжі», тим самим площа території з водою збільшиться, і земля зможе швидше вбрати те, що залишилося від тривалих снігопадів.

Уважно потрібно оглянути всі дерева та їхніх мешканців. Не виключено, що з’явилося дупло чи завелися комахи. Кора може бути пошкоджена гризунами. Сонячні опіки зустрічаються рідко, але виключати їх не можна. Зверніть увагу на гілки, чи зламані вітром або вагою снігу.

Після такої «ревізії» кожен садівник чітко розумітиме з чого йому треба почати, і до чого готується. Також це допомагає не прогаяти деталі, і не шкодувати про наслідки.

Прибирання снігу

Для багаторічних рослин сніг є своєрідним «ковдрою», який надійно не лише укриває, а й зігріває від сильних морозів. Точно такого ж впливу на дерева, на жаль, але сніг не має, тому що рясна налипання мокрого снігу формує величезні насипи, що при зледеніння або танення збільшують масу в кілька разів, провокуючи надколи або обламування хороших гілок. Намагайтеся протягом зими звертати увагу на крони, якщо вони сильно засніжені, не полінуйтеся, стряхніть їх.

З початком весни необхідно допомогти стовбурам дерев звільнитися від сильного зледеніння, адже період «пробудження» настав, а втілити його в життя неможливо.

Обрізка дерев

Здавалося б, чим більше гілок на дереві, тим багатшим урожай очікується цього року. Це помилка! Тільки сильні, молоді та плодові гілки здатні порадувати рясним урожаєм, що ніяк не впливає на загальну кількість гілок.

Багато хто впевнений, що обрізати дерева необхідно восени, але це далеко не так. Перезимувати дерево зможе і з рясним «букетом», а ось далі рости, розвиватися та повноцінно народити – ні. Тому важливо здійснювати обрізку в березні – квітні, оскільки з початком пробудження всі «чорнові» роботи повинні бути завершені.

Запам’ятайте, обрізка – це не розкіш, а необхідність, тому що покращується не тільки весь розвиток та зростання, але й формується крона правильної форми та розміру. Більше того, врожайність автоматично підвищиться, тому що слабкі та старі гілки не здатні витримати рясні врожаї, відповідно плоди виростають дрібними та абсолютно не соковитими, адже повноцінного харчування з гілок вони не отримали.

Як потрібно обрізати популярні плодові дерева

Як виявляється, немає єдиних правил і стандартів, тому що кожне дерево – це індивідуальність, що потребує особливої ​​турботи та правильної обрізки з урахуванням особливостей зростання та плодоношення. Універсальним правилом є лише обрізка відмерзлих, пошкоджених або зламаних гілок, адже за таких обставин не важлива технологія цього дерева, оскільки запобігання захворюванням є позбавленням від вогнища проблем.

Вишню прийнято обрізати не дуже сильно, тому що дерево дуже тяжко переживає «розлучення» зі своїми гілками. Рекомендовано розтягнути обрізку на 2 роки, тим самим регулярно оновлювати та надавати росту та життєздатності дереву.

Яблуні, особливо старі дерева, потребують серйозного обрізання, адже тільки так воно може не лише «омолодиться», а й знову почати радувати багатими врожаями. А ось молоді дерева, краще не поспішати сильно «оновлювати», достатньо прибрати лише пошкоджені та відмерзлі гілки.

Груша має свою специфіку зростання, тому для максимального врожаю, намагайтеся видаляти гілки біля стовбура, особливо у молодих дерев, а решта гілок значно вкоротити. Така процедура допоможе сформувати правильну форму, полегшити існування та покращити плодоношення.

А ось злива має свою особливість – народять активніше бічні гілки, тому обрізати варто верхівку, і злегка «оновити» бічні погони.

Яке дерево ви не обрізали б, пам’ятайте, що слабкі гілки не тільки погано народять, але й витрачають частину енергії, яку могли б отримувати здорові погони, що після обрізки призводить до збільшення врожайності. Потужні та сильні гілки мають залишитися, все зайве – прибрати.

Очищення кори

Кора – це захисна «ковдра» для дерева, через яку складно пробратися без труднощів, тому якість кори має бути чудовою, щоб вона максимально змогла захищати стовбур від шкідників та погодних умов.

За зиму часто кора потріскалася, частково вимерзла і стала відмінним «укриттям» для комах та їхніх личинок. Очищення кори дерев дозволяє не лише порушити «житло» комах, а й збільшити газообмін рослини.

Технологія очищення кори дерев

Оскільки «поганого» буде дуже багато, зараження ґрунту – дуже ймовірне. Щоб уникнути наслідків, укутайте прилеглу територію плівкою або тканиною, але так, щоб не було доступу до землі. Проводити маніпуляцію очищення можна як спеціальним інструментом, так і підручним. Головне – це вертикальні рухи з помірною силою, які знімуть все зайве і звільнять стовбур дерева. Не перестарайтеся, тому що пошкодження «живих» тканин може згубно позначитися на всьому дереві. Після виконання процедури акуратно зберіть обрізки та все те, що обсипалося з кори. Віднесіть подалі та обов’язково спалить, тоді можна бути впевненими у повній загибелі шкідників та захворювань.

Пам’ятайте, чистити кору потрібно у зрілих дерев, молоді – не встигли ще накопичити в собі “шкоди”, тому мають досить еластичну поверхню кори, що не потребує очищення.

Побілка дерев

Існує думка, що білити потрібно або восени, або травні. Обидва твердження – помилкові. Восени ви білите стовбур з метою врятувати рослину та вберегти від зимівлі шкідників. Безумовно, це добра мета, але на практиці – не реальна, тому що рясні зливи в осінній період, змиють все корисне зі стовбура і в результаті, зимівля шкідників – не виключена. У травні починає все цвісти, і щоб підкреслити красу, деякі садівники починають білити стовбури дерев. Дійсно, таким чином, лише підкреслюють красу, а ось пуття – ніякого. Білити дерева потрібно на початку весни, адже головна мета побілки – це загибель комах, личинок та шкідників. Якщо ви встигнете побілити дерево до пробудження живності, то можна гарантувати успіх процедури. А ось естетична сторона йде на другорядний план, адже головне захистити ствол, а не прикрасити його.

В наш час у спеціалізованих магазинах масово продають різні суміші для побілки, але також існує «дідівський» метод, який гарантує позитивний результат, якщо використати цей засіб вчасно. Якщо брати відро води, де в середньому міститься 10 літрів, то знадобиться близько 2,5 кг вапна, до якого обов’язково потрібно додати 500 грамів мідного купоросу і 100 грамів столярного клею, що забезпечить не тільки хороший, але і тривалий захист.

Обприскування та захист від комах

Щоб максимально захистити дерево і виробити власний імунітет, слід проводити обприскування спеціальними засобами, що стане відмінною профілактикою різних захворювань.

Окрім побілки та обприскування, з комахами можна боротися народним методом – розтравленням пасток, які в масовій доступності продаються в магазинах або є безліч секретів, що дозволяють їх зробити самостійно.

Коренева підгодівля

Для надання сили та потужності кореневій системі, намагайтеся щороку підгодовувати дерево корисними мікроелементами. Найкраще підійдуть рідкі добрива, які допоможуть кореню швидше прийти до тями після лютої зими і благополучно розвиватися. Не забувайте, що при регулярному підживленні, підвищене плодоношення – гарантоване.

Перекопування ствольних кіл

Існує безліч думок та позицій, щодо доцільності перекопування пріствольних кіл навесні. Одні впевнені, що це дереву зовсім не потрібно, але прихильники відчайдушно доводять, що лише після перекопування ґрунт швидше прогрівається, а коренева система краще та активно починає функціонувати, прискорюючи «реабілітаційний» період після зими.

По-перше, використовуючи перекопування, можна бути впевненими в загибелі шкідників і комах, що комфортно почувалися біля підніжжя дерев. Головне, це правильно проводити перекопування, адже одна помилка, і добрі наміри перетворяться на абсолютну шкоду. Почати потрібно з повного зачистки території – приберіть гілки, листя, сміття, сніг, адже перед вами має залишитися чиста земля. Цей момент дуже важливий, оскільки перекопування на засміченій території гарантує попадання «поганого» всередину ґрунту, що забезпечує поширення захворювань та розмноження шкідників. Все, що забрали від підніжжя, потрібно спалити, щоб не залишалося можливості розповсюдження по всій території.

По-друге, з перекопуванням з’являється у дерева «друге дихання», тому що повітряний «прошарок» збільшується, і звільнився доступ не тільки для повітря, але і для води.

І, по-третє, там, де ґрунт добре перекопаний біля дерев, бур’яни утворюються з меншою швидкістю та рясністю.

Головне пам’ятати, що перекопування приствольних кіл потрібно здійснювати не ближче 15 см від стовбура, тому що на такій відстані менша ймовірність пошкодження кореневої системи. Не перестарайтеся, щоб не оголити корінь, тому що вони з легкістю зможуть перемерзнути, або розвинутись інфекція, що згубно впливає на кореневу систему.

Догляд за чагарниками

Кущі на відміну від дерев не потребують такої пильної уваги та ретельного догляду після зими. Досить обрізати кущ, видаляючи пошкоджені або відмерлі гілки. Після обрізки кущ активно почне етап розвитку, адже це дуже стимулює ріст, що забезпечує рясне цвітіння. Декоративні кущі призначені для прикраси території та надання краси ландшафтному дизайну. Помірна обрізка не тільки допомагає рослині «оживити», але й створюють форму, що буде регулярно підтримуватися.

Догляд за деревами та чагарниками після зими – це не рекомендація, а вимога, яка обов’язково для виконання, якщо ви хочете споглядати здорові рослини та насолоджуватися високою врожайністю.

Категорія: Дерева та чагарники

Укриття квітів та декоративних чагарників на зиму: способи, матеріали та правила

Рослини потрібно вкривати тільки при настанні морозів до -7 °С. Важливо, щоб укриття не було надто щільним і під ним не почався процес випрівання. Найкращий варіант для цінних культур квітів та декоративних чагарників – каркасне, повітряно-сухе укриття. З матеріалів використовують нетканку, лапник, торф, перегній, листовий опад, тирсу, солому. Кожен спосіб укриття має свої недоліки і…

Укриття полуниці на зиму: чи потрібно та чим можна вкрити полуницю від морозу?

Ймовірно, ви живете в регіоні з холодним кліматом, зими у вас бувають без снігу, при цьому морози не тільки сильні, а й тривалі… Не просто так ви вирішили пошукати інформацію про необхідність осіннього укриття кущів полуниці на зиму від морозів. Що ж, далі поговоримо про те, як та чим укрити полуницю на зиму, коли це…

Підживлення сливи восени: коли, чим (якими добривами) і як правильно удобрювати у серпні та вересні

Можливо, зараз ще літо, і ви зірвали останні плоди сливи з вашого дерева, або вже настала осінь, листя тільки почало жовтіти, і ось вам спала на думку дуже хороша ідея, що не зайвим було б підгодувати сливові дерева, так би мовити, щоб віддячити за врожай цього літа (або простимулювати та підвищити майбутній). І ось ви…

Обрізка ожини восени (під зиму): правила, поради, схеми та покрокові інструкції для початківців

Напевно, ви чудово розумієте, що від правильності обрізки багато в чому залежить продуктивність (врожайність) та здоров’я ожинових кущів. Безумовно, полив і підживлення також важливі для плодоношення, але в даний момент вас цікавить обрізка, тому саме на цьому агротехнічному заході ми і зупинимося. Що ж, далі ви дізнаєтеся про всі необхідні теоретичні моменти і базові принципи,…

Як зберігати полуницю, щоб вона не зіпсувалась і залишалася смачною

Полуниця – соковита ягода, яка швидко псується. Як зберегти її свіжість довше? Поради щодо зберігання полуниці читайте у нашій статті. Правила зберігання свіжої полуниці Масовий збір полуниці у різних регіонах починається у травні–червні. Якщо рік урожайний, вартість ранньої ягоди падає і господині прагнуть заготовити продукт про запас. Лежкість ягоди залежить від сорту та умов зберігання.…

Живцювання смородини влітку зеленими живцями: терміни та правила

Як відомо, смородина відмінно розмножується відведеннями та розподілом куща, але вас цікавить саме живцювання смородини, чи не так? Причому ви хочете живцювати смородину влітку, тобто розмножити зеленими живцями. Далі розглянемо, як правильно проводити зелене живцювання смородини влітку, а також розберемо основні особливості розмноження живцями восени, взимку та навесні. Коли розмножувати смородину живцями: терміни Зелені живці…

Нові Записи:

Овочеві культури:

  • Бобові
  • Зелень та прянощі
  • Кабачки та гарбузи
  • Кавуни та дині
  • Капуста
  • Коренеплоди
  • Огірки
  • Перці та баклажани
  • Томати (помідори)
  • Цибуля та часник

Плодові дерева та чагарники:

  • Абрикоси та персики
  • Виноград
  • Вишня та черешня
  • Горіхи
  • Малина та ожина
  • Полуниця (суниця)
  • Смородина та агрус
  • Яблуні та груші

Популярні записи:

© 2024 Інтернет-журнал “Долина” | Часткове використання будь-яких матеріалів інтернет-порталу “Долина” можливе лише з зазначенням активного посилання на першоджерело: сайт dolina.com.ua Питання та пропозиції: [email protected]

Даний сайт використовує «cookies» та інші технології, щоб допомогти Вам в навігації, а так само для отримання статистичної інформації. Натиснувши кнопку «Приймаю», Ви даєте згоду на обробку даних.

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

Про автора

admin administrator