Приготувати халумі в домашніх умовах

Авторadmin

Приготувати халумі в домашніх умовах

Смажений сир Халумі

Все частіше на полицях магазинів у Європі та США з’являється сир Халумі. Так уже склалося, що особисто я знайомий із цим продуктом з 2018 року, з часу сімейної поїздки на Кіпр, тому мені є чим поділитися з вами.

Для того щоб правильно і смачно приготувати халумі, потрібно розуміти його властивості. Тому перерахую кілька цікавих фактів та характеристик, після чого перейдемо безпосередньо до рецепту.

Сир Халумі або Халлумі, відомий понад 600 років. Його готували мешканці Леванту, східних країн середземного моря. Основною сировиною було молоко овець та кіз. Але широку популярність сир отримав саме на Кіпрі, де зареєстровано відповідну торгову марку з регіональною прив’язкою. На даний момент коров’яче молоко дешевше і популярніше, тому більшість виробництв готують саме на ньому.

Відмінною рисою халумі є висока температура плавлення. Саме цей фактор дозволяє смажити сир на грилі чи решітці, без особливих ризиків. У сирому вигляді халумі, на смак і за консистенцією, нагадує тверду моцареллу або сулугуні. Сир трохи поскрипує на зубах і має певну шаруватість. Його можна їсти і сирим, але скажу чесно, що це зовсім не так смачно, як у смаженому вигляді. Найчастіше ми смажимо сир влітку, на мангалі, але в домашніх умовах він також частий гість на нашому столі. Для смаження халумі вдома намагаюся використовувати сковороду-гриль, щоб отримати симпатичні рум’яні смуги, як у стейка.

Стейк з яловичини

Сир, смажений на звичайній сковороді, ніяк не відрізнятиметься за смаком від гриль варіанта. У мене в рецепті використовується 2 бруски халумі, з м’ятою і без, ви ж готуйте стільки, скільки душа бажає.

Відразу наголошу, що м’ятний сир пряний, тому його рідше використовують як інгредієнт для майбутніх салатів. А ось для самостійного перекусу – він просто шикарний.

За допомогою кулінарного пензлика натираємо халумі оливковою олією з усіх боків. Далі акуратно загортаємо в харчовий папір та викладаємо на розігріту сковороду.

При приготуванні на мангалі, звичайно, пункт з папером пропускаємо, щоб він не горів, але для сковороди – це чудовий спосіб зберегти соковитість сиру.

Факт

Так як халумі плавиться при високій температурі, але при цьому ми не хочемо отримати скоринку, що підгоріла, використовуємо середній вогонь. Наше завдання – добитися нагрівання центру сиру, щоб він став тягучим.

Процес смаження займає трохи більше 10 хвилин. При цьому раз на хвилину я намагаюся перевертати брусок, щоб досягти рівномірного прогріву.

Коли бачимо, що сир став м’яким, а на папері з’явилися засмаглі смуги – знімаємо халумі з вогню. Виймаємо халумі з паперу, кладемо на тарілку та порційно нарізаємо.

Тепер він повністю готовий до вживання. Найчастіше халумі їдять із нарізаними овочами або овочевими салатами. Іноді кладуть безпосередньо в салат і їдять у такому вигляді.

Також ніхто не заважає зробити додатковий соус під смажений халумі, наприклад, як для запеченого камамбера.

Смажений камамбер із ягідним соусом

Особисто мені халумі подобається незвичайним вершковим смаком та легкістю приготування. А ще я просто обожнюю скоринку, яка виходить після смаження. Такої немає в жодного із сирів!

Смачного! Не Голодай 😋

Сир Халлумі: рецепт, як приготувати

Левантийский сир Халлумі: способи виготовлення, калорійність і хімічний склад, користь і шкоду при вживанні. Рецепти страв і історія продукту.

Халлумі (халумі) — це ропні сир, популярний в національних кухнях країн Близького Сходу: Ізраїлі, Сирії, Лівані, Йорданії та Єгипті. В Європу продукт завезли кіпрські кулінари. Традиційно виготовляється з суміші козячого та овечого молока, але іноді як вихідну сировину використовують коров’яче. Форма головки — півколо, маса — не більше 270 р. Колір м’якоті — білий, текстура — шарувата, дуже щільна, пружна, смак — слабосолений, з ментоловим смаком. Особливі властивості обумовлені технологією приготування: сирну масу прогрівають до засалювання. В результаті продукт має високу точку плавлення, внаслідок чого її обсмажують на грилі або в духовці.

Як роблять сир Халлумі?

У Леванте продукт виготовляють невеликими порціями, використовуючи по 2-3 надою кози або вівці. Сировари Європи для приготування сиру Халлумі збирають незбиране коров’яче молоко і набувають спеціальний фермент реннин.

Необхідно підготувати дуже гострий ніж з тонким лезом або струну, щоб нарізати сирне зерно, товстостінну каструлю, силіконову лопатку, стерильну марлю або пропрасовану бавовняну тканину і гніт з двох вантажів по 4 кг.

Як приготувати сир Халлумі самостійно:

  • Молоко, 2 л, вливають в каструлю і ставлять на вогонь.
  • Одночасно розводять фермент — на кінчику чайної ложки в 25 мл прохолодної води, додають до молока, не чекаючи кип’ятіння.
  • Залишають на півгодини — вихідна сировина має створожиться і проваритися.
  • Желеподібний, але досить щільний згусток нарізають рівними кубиками з гранями до 1,5 див.
  • Кубики перемішують в сироватці і наполягають на вогні. Температура не повинна підніматися вище 40-60°С. Залишають на 40 хвилин під кришкою.
  • Коли сироватка придбає вершковий відтінок, а кубики стануть пружними і будуть пружинити при натисканні, сироватку відціджують з допомогою друшляка.
  • Потрібно дочекатися, щоб проміжне сировину підсохло, а потім перекласти на марлю або тканину), віджати і щільно загорнути, створивши кінцеву форму.
  • Укладають на дренажний килимок, встановлюють гніт з вагою 3,5-4 кг. Через 30 хвилин перевертають і знову кладуть гніт.
  • Перевертають, збільшують гніт в 1,5-2 рази, залишають на 1 годину і знову перевертають. Коли сироватка перестає стікати, а тканина трохи підсохне, можна переходити до наступного етапу.
  • Сироватку нагрівають до 90°С, перевіряючи температуру кулінарним термометром. Опускають на 1-2 хвилини сирний згусток, а потім знімають каструлю з вогню. Залишають «відпочити».
  • Змішують морську сіль з листям висушеної м’яти. Як тільки сирна коржик підніметься до поверхні гарячої сироватки, її дістають, обвалюють в соляно-ментоловою суміші. Сировари радять згорнути корж навпіл, щоб отримати більш виражений м’ятний присмак.

Перед тим як дегустувати, півколо залишають на добу в холодильнику, загорнувши в харчову плівку. Але сироватку зливати не потрібно.

Щоб продовжити термін придатності сиру Халлумі до 2 тижнів, його ставлять в холодильник в каструлі з солоною рідиною, прикривши кришкою. Чим довше стоїть, тим гостріше смак.

Якщо використовувати для приготування Халлумі мікрохвильовку, приготувати сир Халлумі можна за 1 годину. Молоко, 2 л, нагрівають до 35°С, розчиняють в 3 ст. л. теплої води реннин, доводять до температури 43°С і енергійно перемішують віночком. Як тільки сирний згусток підніметься, його розламують ложкою. Дають постояти, знявши каструлю з вогню, 15 хвилин, перемішують шматочки і все переливають у термостійку посуд.

Поміщають в мікрохвильовку на 2 хвилини, виставивши потужність 800 Вт. Дістають, перемішують, знову ставлять в мікрохвильовку на 1 хвилину. Руками розминають шматочки: якщо вони не пружні, нагрівання в печі повторюють ще раз. Відкидають сирну масу на марлю, добре віджимають руками. Всипають орегано, сіль, м’яту, перемішують, ще раз віджимають. Якщо є час — підвішують, щоб стекла сироватка, ні — відразу розкладають у форму, розрівнюють і прибирають на 15 хвилин у морозилку. Дегустувати можна відразу ж.

За якістю зроблений в домашніх умовах Халлумі поступається сиру, виготовленому за всіма правилами сироваріння, але смак практично збігається. Його теж можна смажити. При зберіганні на полиці холодильної псується через 2-3 дні, а в морозилці — зберігає корисні властивості і оригінальні якості протягом року.

Про автора

admin administrator