Птах кажан

Авторadmin

Птах кажан

Кажани-вампіри практикують “криваві французькі поцілунки”

Такі дані наводить дослідження відносин між різними видами, опубліковане в журналі Current Biology.

Дослідники, що спостерігали за ссавцями, стверджують, що потреба ділитися – важливий аспект приязних стосунків у кажанів.

Кажани можуть померти від голоду, якщо залишаться без їжі довше трьох днів, тож тварини можуть рятувати один одному життя.

Згідно із дослідженням, в разі необхідності незнайомі між собою особини, які перебувають у безпосередній близькості, показують свою турботу, облизуючи один одному роти, перш ніж обмінятися їжею.

“Починаючи взаємини як незнайомці з різних колоній, кажани стають членами однієї команди, які роблять все, щоб врятувати один одному життя”, – пояснює професор Джеральд Картер, автор дослідження та поведінковий еколог з Державного університету штату Огайо.

“Обмін їжею у кажанів-вампірів схожий на те, як багато птахів відригують їжу для своїх нащадків. Але особливість кажанів-вампірів в тому, що вони роблять це для інших дорослих”, – додає дослідник.

Кажани-вампіри – єдині ссавці, які харчуються виключно кров’ю, яку вони отримують, кусаючи великих тварин, на кшталт великої рогатої худоби.

Ці звірі можуть випивати до половини своєї ваги крові на день, на відміну від інших їхніх родичів – кажанів, які зазвичай їдять фрукти, нектар чи комах.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

У Новій Зеландії птахом року вперше став кажан

В онлайн-конкурсі довгохвостий кажан отримав 58 561 голос зі 100 країн світу.

Птахом року – 2021 став новозеландський довгохвостий кажан / фото Sabine Bernert, doc.govt.nz

У Новій Зеландії підбили підсумки голосування в конкурсі “Птах року”. Однак перемогу здобув кажан.

Птахом року – 2021 став новозеландський довгохвостий кажан (Chalinolobus tuberculatus), відомий мовою маорі як pekapeka-tou-roa.

“У Новій Зеландії лише два наземних ссавці, і обидва вони – кажани. Вперше єдиного наземного ссавця Нової Зеландії було включено до конкурсу “Птах року”, і саме він відлітає з цим титулом. Цим літаючим пухнастим грудкам загрожують ті ж проблеми, що й нашим місцевим птахам – хижаки, втрата середовища проживання і зміна клімату. Чим більше ми робимо для їх захисту, тим більше вони допомагають своїм пернатим друзям, і навпаки”, – йдеться на сайті організації Forest and Bird, що проводила голосування.

За даними організації, в онлайн-конкурсі кажан отримав 58 561 голос зі 100 країн.

“І на відміну від попередніх років жодних спроб шахрайства під час волевиявлення”, – стверджують у Forest and Bird.

Читайте також Самки кондорів на межі зникнення розмножилися без участі самців (відео) “Птах року” 2020

Тогорічний конкурс “Птах року” в Новій Зеландії запам’ятався запеклою боротьбою і низкою скандалів. У хід йшли найзухваліші передвиборчі технології. Так, наприклад, птицю-символ Нової Зеландії – ківі – звинуватили в накрутці голосів.

Окрім того, підтримку тим чи іншим пернатим представникам фауни висловлювала низка чиновників, аж до прем’єр-міністра країни, а пташку хіхі навіть підтримав магазин іграшок для дорослих.

Зрештою організаторам вдалося визначити переможця. Птахом року – 2020 став папуга какапо, що є ендеміком Нової Зеландії.

Вас також можуть зацікавити новини:

“Птахом року” у Новій Зеландії став кажан. Як таке можливо

Процес голосування супроводжувався гарячими суперечками у соцмережах, а його результати викликали як захоплення, так і нецензурні звинувачення в “очевидній фальсифікації”.

Коли організатори внесли довгохвосту летючу мишу пекапека до списку претендентів на звання “Птах року-2021”, це збурило новозеландську громадськість: все-таки кажанів відносять до класу ссавців, а не птахів.

До того ж за останні два роки на репутації кажанів несприятливо відбилися підозри у тому, що від них міг поширитися коронавірус.

Однак відкрите онлайн-голосування продемонструвало, що любителі птахів з усього світу виявилися готовими відкинути упередження і піти супроти уявлень про зоологію.

Понад 7 тис. людей віддали свої голоси за кажана пекапека, що на 3 тис. голосів більше, ніж за какапо – нічного птаха, який не раз перемагав у цьому конкурсі. Загалом в онлайн-голосуванні взяли участь близько 57 тис. людей.

Пекапека активні вночі. Вони перелітають з дерева на дерево на швидкості близько 60 км/год і полюють на комах. У цих тварин тіло розміром із великий палець руки, а розмах крил не перевищує долоні.

Пекапека є одним і двох “корінних” ссавців Нової Зеландії. Другий – дельфін Гектора. Це вид, що перебуває на межі вимирання.

Як кажан став претендентом?

За словами представниці конкурсу Лори Кіоун, організатори хотіли привернути увагу до проблеми зникнення тварин-ендеміків.

“Факт у тому, що більшість жителів Нової Зеландії навіть не знають, що у нас є “корінний” кажан. А коли ти не знаєш про існування тварини, захистити її від вимирання досить важко”, – пояснила Лора Кіоун.

Результати голосування дуже потішили організаторів конкурсу.

“Кампанія з інформування про цю пухнасту тваринку захопила націю! – написала Кіоун. – Голоси за кажана – це голоси за контроль над хижаками, за відновлення довкілля, за боротьбу з кліматичними змінами та захист наших кажанів та їх пернатих сусідів”.

Новозеландська природоохоронна організація Forest and Bird проводить конкурс “Птах року” вже 16 років. За цей час у конкурсу з’явилися десятки тисяч шанувальників – не лише у самій країні, а й за її межами. А у птахів-претендентів навіть виникли сторінки у соцмережах та “менеджери передвиборчих кампаній”.

У 2018 році над конкурс звинуватили у фальсифікації після того, як понад 300 голосів прийшло з однієї й тієї ж IP-адреси в Австралії.

Ця стаття містить контент, наданий Twitter. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Twitter i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть “Прийняти та продовжити”.

Прийняти та продовжити

Кінець Twitter допису, 1

Після цього, у 2019 році, схожі підозри виникли у користувачів соцмереж, коли 335 голосів надійшло з Росії.

Однак організатори тоді поспішили розвіяти теорії про атаку хакерів.

Вони заявили, що процес голосування отримав новий ступінь захисту у порівнянні з попереднім роком, а електронні адреси росіян, що голосували, були справжніми і належали любителям природи.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Про автора

admin administrator