Пустоцвіт на кабачках чому що робити і як боротися

Авторadmin

Пустоцвіт на кабачках чому що робити і як боротися

Зміст:

Пустоцвіт на кабачках, що робити – способи, як виправити ситуацію

Кожен дачник повинен знати, чому виходить пустоцвіт на кабачках, що робити, якщо виникла така проблема, як уникнути явища, коли рослині не плодоносить. Ця культура невибаглива, але при неправильному догляді може дати зовсім скромний урожай, зав ‘язок утворюється не так рясно, як повинна.

Кабачки цвітуть пустоцвітом – що робити?

Таке явище як пустоцвіт – це відсутність зав ‘язку на квітках рослини. Бутони кабачків призначені для того, щоб утворити плід. Це не означає, що пустоцвіти зовсім не потрібні – це чоловічі вінчики, що утворюють пилок, і вони потрібні для досвіду жіночих рослин. Колір у кабачків в ‘ядає сам по собі через деякий час, коли проявляється зав’ язок. Якщо їх обірвати завчасно, то процес досвіду може порушитися. Якщо ж багато кабачків пішли в пустоцвіт і його занадто багато – це вже ненормальна ситуація.

Як визначити пустоцвіт на кабачках?

Кожен городник повинен знати – як відрізнити пустоцвіт у кабачків. Визначити чоловічі квітки просто – у них довга тонка ніжка з шипами. Тоді як у жіночих вона коротка і гладка. Крім цього пустоцвіт не має пестика і тому не здатний формувати плід. Для успішного і повноцінного досвіду та освіти зав ‘язків потрібні і ті, і інші квітки, бажано в рівній кількості. Без присутності пустоцвітів досвіду не відбудеться і врожаю не буде.

Чому кабачки цвітуть пустоцвітом?

Освіта чоловічих кольорів – нормальне явище. Але коли їх кількість перевищує кількість жіночих у кілька разів, вони виснажують рослину і стають осередком захворювань. Пустоцвіт на кабачках з ‘являється в силу декількох причин:

  1. Старе насіння. Посівний матеріал, що зберігається більше 3-х років або при низькій температурі, видає більше чоловічих квіток.
  2. Неправильно підібрано місце посадки. Висаджені в густій тіні кабачки вражає борошняна роса. Комахи на такому місці не з ‘являються, результат – велика кількість пустоцвіту.
  3. Погодні умови. Причиною мізерного врожаю може стати дощова погода.
  4. Неправильний відхід. Рясний полив призводить до заболочення ґрунту, загрожує загниванням зав ‘язків. Надлишок азотних добрив шкідливий – рослини ростуть бурхливо, але зав ‘язів не формують.
  5. Захворювання. Кілька видів хвороб і шкідників можуть призвести до утворення пустоцвіту: мозаїчний вірус, борошняна роса, гниль біла, росткова муха, тля, кліщ павутинний.

Не зав ‘язуються кабачки, один пустоцвіт – що робити?

При вирощуванні кабачків боротьба з пустоцвітами зводиться до дотримання правильної агротехніки. Запам ‘ятавши кілька правил, можна отримати багатий урожай. Пустоцвіт на кабачках – що потрібно робити:

  1. Не варто перетримувати насіння більше 3-х років і зберігати при низьких температурах. Насіння гарбузових перед посадкою бажано прогрівати. Для підвищення ефективності молодого насіння перед посадкою їх краще залити підігрітою водою, обернути вологою тканиною, при прояві паростків висадити.
  2. Для посадки потрібна помірно зволожена земля з низькою кислотністю. Ділянка повинна бути освітленою або трохи затіненою.
  3. Удобрювати треба в невеликих кількостях, особливо азотними добривами – інакше рослина піде в зростання на шкоду врожаю.
  4. Поливати варто підігрітою водою, не перезволожувати кабачки.
  5. У разі ураження куща мучнистою росою, листя і стеблі обробити 35% -ї настоянкою колоїдної сірки – 50 г на 10 л води. З білою гниллю можна впоратися за допомогою позакореневих підживлень – 2 г мідного купоросу, 1 г сірчанокислого цинку, 10 г сечовини на 10 л води. Мозаїчний вірус лікується розчином Карбофоса.

Чи потрібно обривати пустоцвіти у кабачків?

Головне правило для отримання хорошої зав ‘язки – не відрізати пустоцвіти у кабачків. У них присутній потрібний для досвіду пилок, який комахами переноситься з порожніх суцвітей на жіночі. Тільки при дотриманні таких умов з ‘явиться зав’ язок і потім плоди на рослинах. Якщо чоловічих квітів на втечах не буде, то і врожаю з такого куща чекати не варто.

Кабачки пустоцвіти – що робити, народні кошти?

Якщо утворюється пустоцвіт на кабачках – що робити, народні засоби вирішення проблеми:

  1. На старті цвітіння на кабачках утворюються тільки чоловічі квіти. Ґрунт зневоднюється шляхом припинення поливу ненадовго для появи квіток жіночого типу.
  2. Перенасичена азотом земля викликає формування на гілках чоловічих квіток. Треба полити її розчином золи (500 г на 10 л води). Можна застосувати і фосфорно-калійні добрива – 20 г сірчанокислого калію і 30 г суперфосфату на 10 л води.
  3. При поливі холодною водою розпускаються поодинокі жіночі квіти, поливати потрібно під корінь прогрітою водою.
  4. За відсутності зав ‘язку рослини можна зрошити препаратом Зав’ язок або Квітень і кабачки стануть добре плодоносити.

Пустоцвіт на кабачках: дідівські методи, як з цим боротися

Пустоцвіт на кабачках – часта проблема городників. Вона може виникати через поганий догляд, несприятливу погоду, появу шкідників і хвороб. Які ще причини виникнення пустоцвітів та що з цим робити – знає 24 Канал.

Пустоцвіт на кабачках: чому і що робити

Для саджання кабачків у землю беріть лише якісне насіння, яке виробляли в правильних умовах 2-3 роки. Якщо воно має певні дефекти або надто сухе – діла не буде. Перед тим, як сіяти, замочіть його у воді з температурою +50-55 впродовж 5-6 годин. Це покращить схожість – здатність сходити в землі.

Насіння кабачків / Фото “Сад 6 соток”

Деякі дачники перебільшують, знаючи, що кабачки дуже люблять воду й починають часто та рясно заливати рослини. Коли вони цвітуть, їх потрібно поливати суто під корінь. Не рекомендується робити це зі шланга, бо вода може опинитись на чоловічих квітках. І тоді їхній пилок буде негожим до запилення жіночих квітів.

Полив кабачків / Фото “Аграрії разом”

Кабачки не є примхливими у догляді, хоча їм дуже потрібне тепло та сонце. Не саджайте кабачки у місцях, де утворюється тінь та накопичується волога. Це призведе до хвороб, і вони будуть утворювати чоловічі квіти – пустоцвіти, а не жіночі.

Кабачок на сонці / Фото “Сам собі агроном”

Якість землі – дуже важливий фактор для нормального розвитку кабачків. Вони не переносять кислі ґрунти. У такій землі вони не хочуть родити. Тож формуються чоловічі квітки, замість бажаних жіночих. Щоб змінити ситуацію, треба приготувати спеціальний розчин: 500 грамів речовини на 10 літрів води. Перемішайте та полийте кабачкову грядку.

Недостатня кількість поживних речовин у землі також спричиняє пустоцвіт. Переконайтесь, що ви вносите достатньо органічних або мінеральних добрив, які містять азот, фосфор і калій.

  • З народних засобів добре підійдуть дріжджі. Візьміть 100 грамів речовини на 10 літрів теплої води. Можна внести 2 столові ложки цукру. Через 1-2 дні можна поливати кабачки.

Сухі дріжджі / Фото Кондитерська “2 зайці”

  • Обробіть кущі розчином борної кислоти. Зверніть увагу, щоб це добриво потрапило на суцвіття. Це сприятиме формуванню зав’язей.

Борна кислота / Фото “Ковалент”

Чому з’являється пустоцвіт на кабачках і як з цим боротися

Пустоцвіт на кабачках – масова поява на кущах квіток без зав’язку. У цієї трав’янистої рослини перехресний досвід.

Зміст матеріалу

Великі жовті квітки одностатеві, їх підрозділюють на:

  • чоловічі – з довгими тонкими квітножками, зачатками пестика і п’ятьма розвиненими тичинками, що зрослися разом;
  • жіночі – із зав’язком.

Пустоцвіти не можна назвати марними, вони необхідні для досвіду жіночих квіток. Без них плоди у рослин не виростуть, а неопилені зав’язки дуже швидко зав’януть.

Масова поява на кущах кабачків пустоцвітів означає зниження врожаю. А іноді плодів взагалі може не бути.

Чому кабачки часто цвітуть пустоцвітом

Є кілька причин, що сприяють освіті великої кількості чоловічих кольорів, насамперед, це:

  • посів минулорічного (свіжого) насіння;
  • неправильне зберігання посівного матеріалу – порушення температурного режиму або створення поганих умов;
  • непідготовлений, кислий грунт з PH нижче 7;
  • проведення агротехнічних заходів невідповідних для цих рослин;
  • дуже спекотна або занадто холодна погода;
  • відсутність комах-запилювачів.

Особливе значення для нормального розвитку кабачків має вибір місця і правильна схема посадки. Не варто розташовувати грядки під кронами дерев або висаджувати насіння на невеликій відстані, менше 0,7 м один від одного.

Що робити якщо виявлено пустоцвіт на кабачкахУ появі пустоцвітів можуть бути винні хвороби кабачків. Якщо куст вразив вірус огіркової мозаїки, квітів може не виявитися зовсім або будуть розпускатися тільки чоловічі. У цьому випадку відразу ж потрібно вживати екстрених заходів, використовувати спеціальні препарати, типу Актари або Актелікта. Однак якщо ступінь ураження високий, куст видаляють (акуратно підкопують і виривають), а потім спалюють далеко від посадок. Щоб знищити грибок мучнистої роси, що також викликає безпліддя гарбузових, використовують розчин золи або Карборан.

Для посіву найкраще підходить насіння трирічної давності, в цьому випадку пустоцвітів на кабачках буде не дуже багато.

Рослини, вирощені з торішніх, «свіжого» насіння можна стимулювати до утворення зав’язків. Для цього потрібно не поливати їх близько 10 днів (тривалість штучної посухи слід обов’язково коригувати залежно від погодних умов).При рясних поливах кущів, що ростуть на важких глинистих грунтах, квіти також нормально не досвідляються. У загущених посадках зав’язки загнивають. Розрослі широкі листя перешкоджають нормальному освітленню і не дають рослинам повноцінно розвиватися. У цьому випадку зайве листя прибирають, а місця зрізів присипають золою, щоб уникнути загнивань.

Щоб привести до нормального показника кислотність ґрунту вносять доломітове борошно або золу залежно від ступеня кислотності:

  • високий ступінь – 0,5 кг на 1 м ;
  • середній ступінь – 0,3 кг на 1м ;
  • низька ступінь – 0,2 кг на 1м ст.1.За винятком партенокарпічних сортів, яким досвіду для розвитку зав’язків не потрібно, урожай всієї решти залежить від комах: джмелів, бджіл, садових мурахів. Але їх кількості іноді не вистачає для суцвітей, тому залучають, обприскуючи листя солодкою водою, або досвідили вручну.

Якщо в період розвитку кабачки отримали занадто багато азотних добрив, вони активізують зростання стеблів і листя, почнуть «жирувати» і не утворюють зав’язків.

Щоб мінімізувати негативні наслідки, кущі періодично поливають настоєм золи або комплексними добривами, до складу яких входить фосфор і калій.

Пустоцвіт на кабачках: вплив погодиДосвідчені городники відзначають, що в холодне дощове літо великого врожаю кабачків не буває. Якщо постійно моросить дощ і комахи-запилювачі не літають, чекати повноцінних зав’язків не доводиться. Пилок накопичує вологу. Досвіди вручну дозволяє поліпшити ситуацію, але за умови, що пилок сухий.

Є ще одна серйозна причина, чому кабачки не зав’язуються. У спеку, у кабачків, посаджених на відкритому сонячному місці, зерна пилки стають стерильними, тому запліднення також неможливе.

Про автора

admin administrator