Рецепт заготівлі кропу на зиму

Авторadmin

Рецепт заготівлі кропу на зиму

Перевірені і оригінальні рецепти заготівлі кропу на зиму

Зелень кропу, з’явився на європейській території Росії ще в X столітті, за минулі сторіччя стала однією з найулюбленіших прянощів. Різьблена ароматна листя зонтичного рослини незамінна в салати зі свіжих овочів, маринадах і соліннях, картопляних і круп’яних страв. Зірваний з грядки кріп – це прекрасна добавка до м’яса, риби і птиці.

Але що робити в холодний період року, коли красиву, але часом несмачну зелень можна знайти лише в магазинах? Зберегти на довгий термін свіжу зелень в звичайному холодильнику проблематично. Вже через пару днів вона жовтіє, втрачає зовнішній вигляд і запах, в’яне. Тому тут незамінні такі рецепти заготівлі кропу на зиму, де листя і стебла рослини заморожують, сушать, солять або маринують.

На виручку прийдуть зроблені в домашніх умовах заготовки з кропу на зиму. Благо, способів збереження смаку, аромату і корисних властивостей кропу, вирощеного на своїх грядках, сьогодні існує безліч.

  1. Як заморозити кріп в домашніх умовах?
  2. Кріп в олії
  3. Соус песто з свіжого кропу
  4. Масло з пряною зеленню кропу на зиму
  5. Як сушити кріп в домашніх умовах?
  6. Як солити на зиму кріп в банках?
  7. Зелень кропу в маринаді
  8. Відео про замороженої зелені

Як заморозити кріп в домашніх умовах?

Під впливом низьких температур в зелені кропу припиняються всі процеси життєдіяльності, що допомагає зберегти всі активні речовини в листі і стеблах, аромат і смак. Технологія заморозки проста і не вимагає якої-небудь тривалої попередньої обробки кропу.

Перед тим як заморозити в морозилці кріп, рослинна сировина:

  • промивають;
  • ретельно просушують, промокаючи серветкою або рушником;
  • звільняють від грубих частин рослини;
  • нарізають;
  • розподіляють по призначеним для заморожування контейнерів або пакетів;
  • поміщають в морозильну камеру для тривалого зберігання та подальшого використання.

Оскільки зелень швидко відтає, але не терпить повторної заморозки, для зберігання краще вибирати невеликі ємності. Заморозити кріп можна, щільно обернувши невеликі пучки пряної трави харчовою плівкою. А щоб спростити використання замороженої сировини, багато господинь стали в домашніх умовах заготовляти на зиму укропные крижані кубики, укладають одну порцію пряної зелені для приготування першої страви або додавання гарнір.

Рубану листя розкладають у форми для льоду, заливають невеликою кількістю кип’яченої води і відправляють в морозилку. Коли лід застигне, кубики перекладають у пакети і в міру потреби дістають з морозильної камери.

Для любителів риби та страв з рису підійде інший рецепт заготівлі кропу на зиму. Промиту зелень подрібнюють у блендері, додають в отримане пюре трохи лимонного соку і перцю, а отриману приправу після перемішування розливають по формах для льоду. В цьому випадку додавання води, найчастіше, не вимагається, а отриманий лід має насичений смак, передається вже готовим стравам.

Кріп в олії

Рослинні масла, покриваючи зелень, запобігають доступ до неї кисню, не дають розвиватися хвороботворним мікробам і цвілевим грибів, тому в домашніх умовах заготовити кріп на зиму можна і в рослинному маслі.

Найпростіше подрібнити чисту зелень, розкласти її по скляних ємностей і залити соняшниковою або оливковою олією. Важливо, щоб в товщі зелені не залишилося повітряних бульбашок, і масло покривало нарізаний кріп. Банки щільно закриваються і зберігаються в темному, прохолодному місці. Використовувати ж одержаний продукт можна для заправки салатів, відварної картоплі і пасти.

За бажанням рецепт заготівлі кропу на зиму можна ускладнити, додавши до складу цедру лимона, чорний перець і петрушку.

Соус песто з свіжого кропу

На основі пахучого кропу готують не тільки таку оригінальну заправку, але і вітамінний соус песто.

На 150-200 грам свіжого кропу беруть:

  • 3 очищених зубчика часнику;
  • 1/2 чайної ложки солі;
  • 1/4 склянки очищених кедрових горіхів;
  • 1/4 чайної ложки меленого чорного перцю;
  • 1 чайну ложку дрібно натертої лимонної цедри;
  • 1/4 склянки оливкової олії.

Всі інгредієнти ретельно подрібнюють у блендері, перемішують, розкладають по невеликим банкам і після стерилізації закривають. Така, виконана в домашніх умовах заготівля з кропу прикрасить страви з червоної і білої морської риби, різотто і пасту, а також може служити заправкою для овочевих, картопляних і грибних супів-пюре.

Якщо під рукою немає кедрових горіхів, їх чудово замінять ядра волоських горіхів, мигдаль або навіть арахіс.

Масло з пряною зеленню кропу на зиму

Ще одним гарним підмогою в зимовий час стане кропове масло, в домашніх умовах його можна зробити кількома способами. Оливкова або соняшникова олія можна використовувати замість води при заморожуванні в морозилці кроповий кубиків. Така заготівля дуже зручна у використанні, зберігає всі ароматичні і смакові властивості зелені і не відніме багато часу на приготування.

Замість оливкової можна взяти розтоплене вершкове масло. У цьому випадку кубики додадуть свіжий аромат літа картоплі і додадуть йому чудовий вершковий смак.

Масло допомагає зберегти заготовлюється на зиму кріп свіжим. Зелень за кілька місяців зберігання не втрачає ні кольору, ні запаху, ні смаку.

Аналогічно, такі кубики добре при подачі порційних шматків запеченої риби, приготування бутербродів та інших страв. На фото представлені інгредієнти для приготування закусочного вершкового масла із зеленню кропу, лимонною цедрою і часником. Всі рослинні компоненти подрібнюють і додають розм’якшене масло, після чого перемішують і викладають на харчову плівку.

Одержаний продукт формують у вигляді бруска і заморожують. Часто в такі суміші вводять трохи солі, перець і інші прянощі по своєму смаку і потребам. Причому кріп заготівлі на зиму залишається, як свіжий. Зроблене в домашніх умовах кропове масло з шматочками солодкого перцю і маринованими каперсами стане гарним доповненням до хрумкій тосту, картоплі або відварного рису.

А ось знаменитий ефірне кропове масло в домашніх умовах приготувати не вийде. Зате на висушеної зелені і насінні рослини оливкову або іншу рослинну олію можна настояти. Сухі гілочки кропу і насіння заливають олією, щільно закривають кришкою і на 7-10 днів ставлять в темне місце настоюватися. В результаті масло придбає тонкий аромат, який обов’язково передасться готуються страв.

Суха рослинна сировина в цьому випадку найбільш переважно, оскільки не містить вологи, швидше віддає ароматичні речовини і не може викликати закисання або розвитку цвілі.

Як сушити кріп в домашніх умовах?

Сушка – це найпопулярніший спосіб заготівлі. Але зелень пряних трав вкрай ніжна, При перегріві кріп швидко жовтіє і втрачає всі свої переваги. Це важливо пам’ятати, і, збираючись сушити кріп в домашніх умовах, вибрати відповідний для цього провітрюване місце далеко від сонячних променів і приладів опалення.

Перед тим, як в домашніх умовах сушити кропову зелень, її миють, промокають серветкою і нарізають, попутно видаляючи жорсткі стебла і парасольки. Піддони з травою або сушащиеся пучки потрібно захистити від комах і вітру. Для цього простіше використовувати марлю або іншу легку тканину, що пропускає повітря.

Якщо кріп сушиться в спеціалізованих сушарках, вибирають найбільш щадні температурні режими, а зелень викладають тонким рівномірним шаром.

Як солити на зиму кріп в банках?

Солити кріп можна з допомогою розсолу або сухим способом. Перед тим, як солити кріп на зиму в банках, листя миють. На кілограм подрібненої зелені беруть 200 грам солі, рослинна сировина викладають шарами в скляні ємності, пересипають сіллю, утрамбовують і роблять новий шар затишних листя. Коли банка наповниться, її закривають вощеного папером і ставлять на холод.

Заготовлений на зиму за цим рецептом кріп не втрачає аромату до 2-3 місяців і може служити приправою практично до будь-яких страв.

Для кращої віддачі соку і отримання дуже ароматної приправи до нарізану зелень кропу, можна додати лимонний сік і перетерти сировину з сіллю.

Зелень кропу в маринаді

Зелень кропу і молоді частині стебел після подрібнення заливають маринадом з додаванням рослинної олії, стерилізують і закривають щільно притертими кришками. На кілограм свіжої зелені беруть:

  • 300 грам води;
  • 3 столові ложки 6% оцту;
  • 30 грамів кухонної солі;
  • 50 грам рослинної олії.

Перець, лавровий лист та інші спеції додають за смаком. Така заготівля кропу на зиму в домашніх умовах зберігається в умовах підвали або погреби і може використовуватися як самостійна закуска або пряна добавка до страв з м’яса, грибів і овочів.

Рецепти заготівлі кропу на зиму

Кріп широко відомий і користується популярністю у кожного городника. Причина тому — простота у вирощуванні, у багатьох він росте сам собою, як бур’ян. Ціни на цю зелень сильно змінюються, хоча тепер корисний продукт доступний цілий рік. Мінімальна ціна на кріп влітку. А тепличний продукт, крім свого зовнішнього вигляду, мало має спільного з вирощеним на городі.

Тому за прикладом моєї мами та бабусі кожен сезон роблю заготівлі на зиму. Рецепти, приготовлені в домашніх умовах, дозволяють усю зиму насолоджуватися чудовим смаком і ароматом кропу,бо він є незамінною основою для супу або соусу.

Вся робота не забирає багато часу.

Кріп належить до сімейства селери, містить ефірні олії, саме вони надають йому характерного смаку і аромату, містять мінеральні солі, кальцій, залізо, фосфор, вітаміни A, D, E, K, B1, B2, B6, B12, H і багато вітаміну C. Однак це стосується зелені, вирощеної в традиційних умовах, а не промисловим способом, у теплиці.

Заготівля кропу на зиму в домашніх умовах – рецепт із сіллю в банках

Соління – один із традиційних способів консервування продуктів, він протягом тисячоліть використовувався для консервування м’яса, риби, грибів та овочів.

На жаль, це не ідеальний метод і останнім часом він втрачає популярність, в основному через рекомендації по обмеженню солі в раціоні.

Однак є продукти, які варто постійно солити, один із них – популярний кріп. Ця неймовірна улюблена трава — справжнє богатирське зілля, воно має величезну силу.

Пропоную перевірений століттями найпростіший сільський спосіб зберігання зелені взимку.

Складові: кріп – 1 кг; сіль – 250 гр

Етапи приготування

  1. Для початку зелень промиваю над проточною водою, обсушую, позбавляюся товстих стебел, подрібнюю дуже дрібно, перетворюючи все на крихти. Для приготування заготовки використовую тільки кріп, вирощений в домашніх умовах з власного городу – з темним тонким листям і ніжними короткими стеблами. Перерослі рослини не підходять для засолювання.
  2. Вийшла чиста маса кропу 1 кг, на цю кількість беру 250 г солі. Беру звичайну сіль, нейодовану, пересипаю кріп, добре перемішую.
  3. Щоб зелень дала сік, мну її товкачем, якщо так не зробити, то в банках вміст осяде на 1/4.
  4. У підготовлені стерилізовані банки накладаю зелень, добре та дуже щільно утрамбовую. Для кращого зберігання підійдуть невеликі баночки від хрону чи гірчиці.

Таку заготівлю можна зберігати у підвалі, холодильнику. Це древній та легкий спосіб дозволяє взимку додавати кріп у супи, салати, м’ясні страви.

Заморозка кропу на зиму – простий спосіб із збереженням властивостей

Це найкращий спосіб збереження корисної та красивої зелені. При правильному підході до справи зберігаються всі корисні властивості, смак і аромат.

Більше того, давно доведено, що вміст вітаміну С у літній зелені вдвічі вищий, ніж у зимовій, вирощеній у тепличних умовах.

Вважаю, що кожна господиня повинна мати в запасі заморожений кріп, заготовлений із любов’ю улітку.

Молоду зелень краще заготовляти у червні чи середині літа. Такий кріп має найпрекрасніший смак і аромат, у ньому зберігаються всі корисні властивості.

Заморожування кропу в пакеті

Є кілька основних способів заморожування зелені.

Невелику кількість трави можна заморозити у формах для льоду, заливши невеликою кількістю води. Інші господині вважають за краще зберігати кріп у морозильній камері, складаючи її в контейнер, пакет або загорнувши у фольгу. Я волію заощаджувати місце в морозилці, і час приготування страв взимку, заморожую подрібнений кріп, складаючи його в окремі пакети.

Етапи приготування

Свіжий кріп можна заморозити цілком у гілочках чи пучках.

Для цього промиваю зелень у воді, розкладаю на рушник, даю обсохнути. Потім заморожую кріп невеликими порціями в морозильній камері, далі перекладаю в пакет для зберігання. Можна відразу нарізану зелень розкласти по пакетах і відправити в заморожування.

Зручніше та практичніше використовувати кріп у подрібненому замороженому вигляді.

Обов’язковою умовою отримання хорошого результату заморожування зелені в пакетах є максимальне видалення повітря.

Заморожування кропу у формах для льоду

Якщо у вас є велика морозильна камера з достатнім простором, то вимиту та подрібнену зелень можна заморозити, розклавши формочками для льоду, наповнити водою і відправити в морозильний відсік.

Таку заготівлю можна зберігати як у пластикових формах, так і складати в пакет кубики з льодом і зеленню

Це ідеальний варіант для приготування перших та других страв із заморожених овочів.

Ще одна перевага цього методу – не потрібно подрібнювати гілочки перед приготуванням страв.

Зберігається така зелень при -5 до -20°С. Такий температурний режим сприяє глибокому заморожуванню рослини, збереженню в ній ароматичних речовин практично у незмінному вигляді.

Заморожування кропу у фользі

Зелень промиваю, добре просушую, поділяю на невеликі порції, які мені згодом знадобляться для приготування однієї страви. Загортаю компактно в пакет із фольги.

Так само поступаю і з рештою зелені. Поміщаю заготовку в морозильний відсік, місця заморожений кріп багато не займає.

Сушка кропу у мікрохвильовій печі, щоб залишався зеленим

Звичайне сушіння не дозволяє зберегти колір кропу, він виходить бляклим і не дуже гарним, зникає аромат.

Пропоную використовувати мікрохвильову піч, результат вам дуже сподобається, а запах та колір залишається як у свіжої зелені.

Етапи приготування

  1. Беру кріп, мию, нарізаю. Таріль з мікрохвильової печі застилаю паперовими серветками, тонким шаром розкладаю нарізану зелень. Зверху прикриваю заготовку серветками, відправляю на сушіння в мікрохвильову піч на 3-4 хвилини при повній потужності. Якщо кріп за цей час не висох, не можна повторно додавати час, оскільки зелень може підгоріти.
  2. Після закінчення часу дістаю зелень, пересипаю на звичайний противень, щоб вона остаточно підсохла. За ніч, при кімнатній температурі, кріп охолоне, стане сухим.

Це дуже швидка заготівля дозволяє на найближчий час отримати пряну приправу та цілющий засіб. Сушена трава надасть будь-якій страві чудового аромату і дивовижного смаку!

Маринований кріп на зиму

Дуже хороша та смачна приправа, що отримується шляхом засолювання в домашніх умовах. Заготівля залишається зеленою, має приємний кисло-солодкий смак.

Складові: сіль; кріп; 9% оцет.

Етапи приготування

  1. Для приготування цього простого рецепту беру гілочки зелені, промиваю у проточній воді, нарізаю невеликі шматочки завдовжки від 2 до 5 см, вливаю маринад, щоб повністю покрив зелень. Для приготування маринаду беру 300 мл. води, 200мл. 9% оцту, солі 150-200 грам, все змішую разом, доводжу до кипіння.
  2. Стерилізую банки ємністю 0,5 літри – 15 хвилин, 1-літрові – 20 хвилин.
  3. Банки з маринованим кропом зберігаю в підвалі, заготівлю можна зберігати в холодильнику.

Заготівля кропу на зиму в олії з лимоном та часником — найкращий рецепт

Це найсмачніша кропова паста, про неї знають небагато. Зберігається заготівля в холодильнику, використовую всю зиму для м’ясних, рибних страв, можна просто намазувати на хліб.

Готується швидко та просто.

Складові: кріп 500 г; лимон 1/2; часник 5-6 зубків; олія 1/2 склянки; сіль за смаком; чорний мелений перець.

  1. Для приготування готую кріп – використовую тільки листя, стебла прибираю. Нарізаю довільно зелень. Беру блендер, туди додаю зубчики часнику, лимон із цедрою, але без кісточок, подрібнюю. У чашу блендера вливаю олію, додаю сіль, ретельно збиваю.
  2. Отриманий соус переливаю в чашу, він виходить дуже ароматний, перчу, добре перемішую.
  3. У чаші блендера подрібнюю трохи кріп, не перетворюючи його на кашу. Якщо немає блендера, можна використати м’ясорубку.
  4. Масу заливаю підготовленим соусом, перемішую. Пробую — чи вистачає солі, якщо треба – додаю.
  5. Беру банку, заповнюю кроповою масою, щільно закриваю кришкою, відправляю на зберігання в холодильник.

Спробуйте. Це дуже смачно, з’їдається майже відразу. Можна змішати зі сметаною або майонезом, виходить дивовижний соус. Можна їсти, використовуючи, як намазку на хліб.

Взагалі. кріп найпопулярніша приправа для будь-яких страв. Для заготівлі ароматної зелені на зиму існують свої особливості та нюанси. Я поділилася простими рецептами приготування у домашніх умовах. Читайте, заготовлюйте і най на вашому столі цілий рік буде кріп!

Про автора

admin administrator