Редис французький сніданок опис

Авторadmin

Редис французький сніданок опис

Редис Французький сніданок

З настанням весни прокидається потреба організму в свіжих овочах, та й просто дуже хочеться похрумтіти смачним редискою, який один з перших поспішає порадувати урожаєм на весняних грядках.

опис

«Французький сніданок» відноситься до раннього, однорічного сорту. З моменту появи перших паростків і до повного дозрівання плоду проходить всього три тижні. Зростає коренеплід в основному в довжину, а не в ширину.

Плоди сорту «Французький сніданок» акуратні, подовжено-циліндричні, яскраво-червоного кольору з білим кінчиком. Маса від 15 до 40 г, довжина від 5 до 15 см. М’якоть редиски біла, соковита, щільна і без гіркоти.

У редиски сорту «Французький сніданок» компактна розетка листя. Листочки, як і коренеплоди, не мають гіркоти, і використовуються для приготування салатів.

Цей сорт редису часто використовують для повторного посіву, який можна виробляти з квітня по вересень.

Достоїнства і недоліки

У сорту з таким красивим назвою «Французький сніданок» багато достоїнств, і порівняно несуттєві недоліки, з цієї причини його люблять городники.

Підготовка насіння до сівби

Насіння редиски цього сорту, призначені для теплиці, додаткової обробки не підлягають. А ось до тих, посів яких буде проводитися в грунт, потрібно підійти більш уважно. Насіння редиски «Французький сніданок» відбирають, орієнтуючись на їх розмір і вага.

Можна також насіння редиски помістити в 5% розчин солі. Ті з них, які спливуть – видалити, а решта промити проточною водою і замочити, помістивши на кілька днів, поки вони не проклюнутся, у вологу серветку або марлю.

особливості вирощування

Редис сорти «Французький сніданок» вирощують цілий рік. З квітня по вересень – на городі. А весь інший час – в теплиці. Головне, дотримуватися основних правил догляду, і тоді редис сорту «Французький сніданок» порадує хорошим урожаєм:

  • Дотримання температурного режиму.
  • Своєчасний полив.
  • Розпушування грунту.
  • Дотримання норм освітлення.

У відкритому грунті

Для посадки редису у відкритому грунті краще вибирати родючі, сонячні, в достатній мірі прогріваються ділянки з невеликим вмістом азоту.

Посів редиски сорту «Французький сніданок» виробляють весь сезон з перервою в 14-21 день, щоб редис довше радував смачними коренеплодами. Насіння «Французького сніданку» проростають вже при температурі + 2С °, але найбільш підходяща для формування коренеплоду температура близько +18 С °.

Насіння редиски цього сорту сіють в зволожені борозенки на глибину близько 1,5 см. Ширина між рядами повинна бути 15-20 см. Проміжок між насінням «Французького сніданку» бажано залишати 5 см. Така посадка дозволяє уникнути проріджування сходів. До появи перших паростків, грядку з коренеплодами накривають поліетиленовою плівкою, вдень її можна знімати.

Порада! Якщо взимку витратити трохи часу, поклеїти (використовуючи спеціальний клей) насіння редиски на туалетний папір, то тривалість посадки значно скоротиться. Потрібно буде просто розкласти паперові смуги в борозни.

Полив редису сорту «Французький сніданок» виробляють приблизно два рази на тиждень, а через день обов’язково потрібно розпушити грунт.

У теплиці

У теплицях при посадці редису сорту «Французький сніданок» часто використовують біологічні способи обігріву – на грунт засипають шар преющего гною, а зверху присипають землею. Але якщо зима належить морозна, то краще запастися обігрівальними приладами.

Хоча цей сорт стійкий до холодів, температура грунту не повинна опускатися нижче позначки + 2 С °. Сіяти редис краще точковим методом 6 × 6 на глибину приблизно 1 см. На 1 м² витрачається в середньому 4,5 г насіння.

Догляд за тепличними саджанцями аналогічний догляду за редискою цього сорту, висаджених у відкритий грунт.

проблеми вирощування

Загалом, редис цього сорту досить невибагливий, і основні проблеми вирощування – це порушення правил догляду.

Характеристика редис французький сніданок. Особливості сорту, плюси та мінуси, правила вирощування

Сорт «Французький сніданок» відноситься до найпопулярніших у городників сортів редису.

Він відрізняється коротким терміном дозрівання коренеплодів, хорошими смаковими якостями, невибагливістю та легкістю у догляді.

Рослина також відрізняється універсальністю. Воно може рости на відкритих та захищених ділянках, а також рекомендується до посіву у різних регіонах Росії.

Детальна характеристика та опис сорту

Редис «Французький сніданок» дуже популярний серед агрономів та городників завдяки своїй основній особливості – ранній схожості. Перші плоди при належному догляді можуть з`явитися через місяць після посадки.

Зовнішній вигляд та фото

Сортові коренеплоди мають такі характеристики:

  • довжина трохи більше 4-10 див, діаметр приблизно 2,5-3 див;
  • форма, що нагадує циліндр (коренеплоди вважають за краще при зростанні заглиблюватися в ґрунт, а не розширюватися);
  • яскраво-червоне забарвлення;
  • світла смужка на кінчику плода.

М`якуш редиски відрізняється такими властивостями:

  • пофарбована у білий колір;
  • має щільну структуру;
  • соковита і хрумка, без порожнеч;
  • має легкий присмак солодощі, і приваблива відсутністю характерної для цього овоча гіркуватості.

Пропонуємо ознайомитись з фото сорту.

Час посіву

Сорт «Французький сніданок» належить до ранньостиглих. Він придатний для посадки і у весняний, і в осінній період завдяки своїй природній стійкості до заморозків:

  • У тепличних умовах посадка насіння здійснюється досить рано – наприкінці березня або на початку квітня. При цьому перших сходів з листочками, що утворилися, слід чекати вже через тиждень, і пересаджувати їх можна прямо в незахищений грунт.
  • Якщо посадити культуру у вересні, то до перших морозів з`явиться врожай.

Довідка! Висока пристосовуваність сорту до зростання та розвитку у різних сезонах дає можливість зняти кілька врожаїв за один рік.

Середня вага

Маса окремого коренеплоду залежить від умов вирощування та догляду. В середньому вона варіюється в межах 15-20 г. У деяких випадках вага може бути меншою. Це пов`язано з допущеними під час посадки та вирощування помилками або надто бідними ґрунтами.

Врожайність із 1 га

«Французький сніданок» відрізняється гарною врожайністю. За дотримання всіх умов з одного гектара можна отримати до 15000 кг редису. У середньому це становить близько 1,5 кг із одного квадратного метра.

У поодиноких випадках маса редис, що збирається, може збільшитися приблизно на 1/5 кг з одного квадратного метра.

Де рекомендується вирощувати?

Головною якістю даного сорту є його універсальність. Виростити цей сорт можна як у відкритому, так і захищеному грунті. Крім того, він підходить для культивування у різних регіонах Росії, у тому числі:

  • на Далекому Сході;
  • в Сибіру;
  • на Північному Кавказі;
  • у Поволжі;
  • у Центральній та Центрально-чорноземній частині країни;
  • на північному заході.

Стійкість до захворювань та шкідників

«Французький сніданок» відноситься до гібридних сортів, тому він має вроджений імунітет до різних захворювань і шкідників, особливо до цвітності.

Важливо! При своєчасному зборі врожаю можна уникнути появи порожнеч у м`якоті.

Термін дозрівання

Коренеплоди встигають приблизно через 23-25 ​​днів після появи перших сходів. У поодиноких випадках дозрівання може сповільнитися до 30 діб.

Якому грунту воліє?

Редиска цього сорту віддає перевагу легким грунтам, насиченим корисними речовинами. Для посадки ідеально підійдуть:

Кислотність землі має бути нейтральною або слабокислотною. Знизити її доцільно за рахунок додавання в ґрунт невеликої кількості вапна, потрібно зберігати на нейтральному рівні, також підійде слабка кислотність.

Також необхідно дотримуватися таких умов:

  • у період міжсезоння ґрунт необхідно добре розпушити;
  • здійснити підживлення грунту компостом та перегноєм.

Лежкість

У прохолодному приміщенні або холодильнику при температурі не більше +4 градусів Цельсія редис зберігатиметься протягом 30 діб та більше. При цьому вона не втратить свій товарний вигляд.

Історія селекціонування

Цей сорт був виведений у Голландії у 2002 році. Через кілька років він був офіційно зареєстрований у Росії. Відтоді «Французький сніданок» став одним із найпопулярніших сортів у вітчизняних агрономів.

На відміну від інших видів

До основних відмінних рис сорту можна віднести:

  • одночасну схожість насіння, яка дозволяє городнику зібрати всі коренеплоди відразу;
  • можливість зняти кілька врожаїв за сезон;
  • циліндричну форму коренеплодів, яка є головною відмінністю «Французького сніданку» від інших сортів, що мають округлу форму.

Гідності й недоліки

До плюсів сорту «Французький сніданок» можна віднести:

  • ранні терміни посадки та дозрівання;
  • природну стійкість до хвороб та комах-паразитів;
  • хорошу переносимість несприятливих погодних умов;
  • прийнятну транспортність;
  • імунітет до стрілкування та цвітіння навіть у посушливий період;
  • непоганий рівень урожайності;
  • відмінні смакові якості.

Є й такі недоліки:

  • малогабаритні плоди із невеликою масою;
  • необхідність у формуванні «короткого дня» для кращого плодоношення;
  • потреба у великій кількості вологи та вимогливість до ґрунтової суміші.

Для чого і де застосовується?

Область застосування редису цього сорту досить велика. Його можна вживати в їжу у свіжому вигляді, як самостійне блюдо, або готувати з нього:

  • холодні супи (наприклад, окрошку);
  • літні салати;
  • закуски.

Довідка! Бадилля редиски не поступається за смаковими якостями соковитим коренеплодам і зовсім не гірчить, тому активно застосовується шеф-кухарями для приготування холодних страв.

Особливості

Основним способом культивування даного сортового різновиду є розмноження насінням. І тут необхідно враховувати низку нюансів, які допоможуть отримати багатий урожай.

Не менш важливо враховувати і такі фактори:

  • правильне зберігання зібраних коренеплодів;
  • лікування захворювань та усунення шкідників.

Вирощування із насіння

Рослина може дати перші паростки навіть при температурі 1-2 градуси вище за нуль, але посів насіння бажано здійснювати після того, як грунт відтає і достатньо прогріється. Час посадки залежить і від регіону:

  • на півдні країни – в середині квітня;
  • у середній смузі – на початку травня;
  • у північних широтах – ближче до кінця травня або початку червня, коли знижується ймовірність поворотних заморозків.

Оскільки сорт може плодоносити кілька разів за городній сезон, слід здійснювати посадку у три етапи:

  • з середини весни до середини літа;
  • з кінця липня до 15 серпня;
  • на початку осені.

Довідка! Останній посів характеризується отриманням великих коренеплодів із щільною та соковитою м`якоттю.

Культивування редису «Французький сніданок» за допомогою насіння здійснюється наступним чином:

  1. Посівний матеріал слід помістити у розчин стимулятора росту на кілька хвилин.
  2. Грунт скопати, змішати з суперфосфатом із розрахунку 50 г на 1 квадратний метр.
  3. Розпушити великі груди землі.
  4. Усунути бур`яни.
  5. Зробити грядку з борозенками завглибшки до трьох сантиметрів.
  6. Відстань між рядами встановити від 10 до 15 см.
  7. Рясно зволожити борозни водою і зробіть посів.
  8. Зверху присипати посаджене насіння живильним ґрунтом.
  9. Полити.

Редис «Французький сніданок» дає хороший урожай лише за дотримання всіх умов посадки та догляду, а саме:

  • грядка для посадки повинна розміщуватися на добре освітленій ділянці, де культура отримає достатню кількість світла і тепла, в тіні все зростання піде листові пластини;
  • у спекотну пору доби рослину потрібно обов`язково затінювати, щоб ніжне листя не отримали опіків;
  • температурний режим повинен підтримуватися на рівні 15-18 градусів тепла, за більш високих показників понад +25 градусів культура вдариться у бурхливе зростання, а коренеплоди перестануть розвиватися;
  • рясний полив здійснюється кожні 2-3 дні рано-вранці або пізно ввечері після заходу сонця, вода з температурою не нижче +20 градусів Цельсія ллється під корінь;
  • після кожного зволоження ґрунту необхідно розпушити його верхній шар глибиною до 5 см, щоб на поверхні не утворилася тверда кірка;
  • редис потребує регулярного підживлення не менше одного разу кожні два тижні спеціальними мінеральними комплексами.

Недостатня кількість вологи в грунті робить коренеплоди в`ялими та гіркими.

Збір та зберігання врожаю

Збирати врожай редис досить просто, адже його плоди сходять одночасно. Зберігати коренеплоди рекомендується у дерев`яних ящиках з вентилюючими отворами в підвальному приміщенні, де температура не падає нижче 4-5 градусів тепла та не піднімається вище 8. За таких умов редис може зберігатися понад 30 діб.

Для кращої безпеки стіни підвалу потрібно обробити вапном, щоб захистити приміщення від шкідливих комах.

Хвороби та шкідники

Культура «Французький сніданок» має високу стійкість до захворювань та шкідників. Однак і вона може бути вражена деяким із них:

  • Хрестоцвіта блішка. Ці дрібні жучки ушкоджують листові пластини і згодом здатні знищити рослину повністю. Лікується за допомогою двох склянок золи, розведеної у відрі води. Обробка проводиться кілька разів із перервою у сім днів.
  • Білянка. Любить поїдати перші сходи, гублячи культуру в початковій фазі зростання та розвитку. Для лікування редис доцільно обприскати розчином, приготованим із двох столових ложок гірчиці та солі та однієї чайної ложки червоного меленого перцю, розведених у 10 літрах води. Шкідник також добре піддається знищенню інсектицидами.
  • Кіла. Вражає коренеплоди, на яких утворюються кулясті нарости, що призводять до загнивання кореневої системи.
  • Чорна ніжка. Характеризується потемнінням і загнивання кореневої шийки.
  • Судинний бактеріоз. Виявляється у почорнінні жилок на листі, їх пожовтінні та опаданні.

Для боротьби з хворобами рекомендується застосувати такі засоби:

  • відвар цибулиння, приготовлений у пропорції 2 до 1;
  • одновідсоткова бордоська рідина;
  • розчин, що складається з 50 г господарського мила та 40 г мідного купоросу, розчинених у відрі води.

Важливо! Виготовлені розчини настоюються протягом 24 годин і лише потім використовуються для обприскування та поливу.

Як профілактичні заходи, що запобігають розвитку недуг, необхідно проводити дезінфекцію посівного матеріалу. Для цього його потрібно перед посадкою замочити у слабкому розчині марганцівки.

Схожі сорти

Сорт «Французький сніданок» схожий за циліндричною формою та зовнішнім виглядом коренеплодів з такими сортовими різновидами:

  • “18 днів”. Швидкісний сорт, що дозволяє отримати перші плоди через 18-25 днів.
  • «Полінка». Ранній сорт, коренеплоди якого готові до вживання вже через 20 днів після посіву.
  • «Базис». Ранньостиглий сорт, період дозрівання триває від 21 до 23 днів.
  • «Дамські пальчики». Швидкостигла редис, що дозріває через 21 день.
  • «Анжеліка». Від появи перших сходів до збирання врожаю проходить всього 21 день.

Тим, хто займається культивуванням редиси, цього дуже популярного овоча, корисно буде дізнатися про велику видову різноманітність рослини, а також ознайомитися з описом, характеристиками та особливостями вирощування таких сортів редису: Зоря, Чемпіон, Дієго, Селеста F1, Дуро. Черріет F1, Рондар F1, Сора, Дабел та Сакса РС.

Сорт «Французький сніданок» – чудовий варіант невибагливої ​​у догляді культури, яка характеризується високим рівнем урожайності. Він підходить для вирощування на території різних регіонів РФ. Виростити редис з насіння дуже просто, достатньо лише чітко дотримуватися інструкцій і знати основні нюанси по догляду за рослиною.

Цікаве відео

Пропонуємо подивитися відео з описом та характеристиками сорту редису «Французький сніданок»:

Про автора

admin administrator