Редиска вирощування в теплиці

Авторadmin

Редиска вирощування в теплиці

Ukraineer

Хрустка, соковита і смачна редиска – завжди бажаний гість: її обожнюють і дорослі, і діти, що їдять овоч просто так, або в свіжих салатах.

Її можна отримати навіть на підвіконні, але частіше практикується вирощування редису в теплиці і відкритому грунті, де збирають більше врожаю вітамінних плодів. Дізнаємося, як виростити редисувальні коренеплоди в тепличних умовах за допомогою тепличок зі скла і більш сучасного і популярного полікарбонату.

Як садити редиску в теплиці

Терміни посадки редису в теплиці

Ця овочева культура відрізняється невибагливістю і морозостійкістю, і тому висівається в теплицях вже на початку березня. На відміну від посіву редису у відкритий ґрунт насіння в тепличних умовах проклевується швидше.

Для отримання раннього весняного врожаю висівають насіння з 1 березня до 15 травня, вибравши скороспілі сорти, що визрівають за 16-25 діб. Таку редиску довго не зберігають.

Насіння овочів середніх і пізніх сортів, призначених для більш тривалого зберігання, сіють на початку липня – перших числах вересня. Звичайно, можна вирощувати редиску і взимку, якщо теплиця опалювана і добре освітлювана, тому що овочам необхідний 10-11 годинний світловий день.

Не можна проводити посадку редису в теплицю з полікарбонату або скла в другій половині травня – червні: через довгий світловий день він наростить багато зелені і випустить квітоноси, а коренеплоди не розвинуться. Щоправда, можна затіняти теплицю, забезпечуючи освітлення не довше, ніж 11 годин.

Підготовка рідкісного насіння

Перед тим, як виростити редиску в теплиці, відбираємо якісні насіння за такою технологією:

  • Сортуємо. Розсипавши насіннєвий матеріал на папері, відбраковуємо занадто дрібні, сіроваті та усохлі насіння: для вирощування хорошого редису в теплиці потрібні тільки здорові насіння середнього і великого розміру.
  • Знезаражуємо. Для попередження розвитку хвороб перед тим, як садити редиску в теплиці, обробляємо посівний матеріал марганцівкою, зробивши світло – рожевий розчин і потримавши в ньому насіння 20 хв.
  • Замочуємо. Для активації процесів зростання і швидкого проростання тримаємо редисувальне насіння в розчині будь-якого стимулятора росту 4 години, помістивши їх в марлю.

Закінчивши підготовку, промиваємо їх проточною водичкою, підсушуємо на бавовняній або лляній тканині і приступаємо до посадок.

Підготовка ґрунту під посадку редису в теплицю з полікарбонату або скла

Тепличні гряди для вирощування редиски готуємо з осені, виробляючи такі маніпуляції:

  • Виносимо з теплиці ботву прибраних рослин, щоб убезпечити майбутній урожай від шкідників і хвороб.
  • Перекопуємо ґрунт, додаючи, якщо потрібно, відро перегноючи на квадратний метр.
  • «Полегшуємо» глинисті ґрунти торфом: вони стануть пухкішими і родючими.

Навесні, незадовго до посадки гарненько рихлимо скопану землю і розрівнюємо поверхню. Якщо вона ще холоднувата, перед посівом редиски гарненько проливаємо гряди гарячою водою, вкриваємо плівкою, або агроволокном і чекаємо три доби.

Посів редису в теплиці

Як і посів редису у відкритий ґрунт, посадка насіння в теплицях може бути ранньою і пізнішою:

  • Посів ранньої весни. Засипаємо грядки шаром снігу товщиною 5-7 см і поверх нього розсипаємо насіння. У міру танення снігу вони втягнуться в ґрунт. Спосіб зручний тим, що не доводиться робити борозни і відразу поливати посадки.
  • Посів після потепління. Теплою весною і влітку робимо в грядках канавки глибиною 1 см і міждурядями 10 см, поливаємо і висіваємо насіння через кожні 5 см. Присипаємо землею, поливаємо з лейки з дрібною насадкою і припудрюємо деревною золою – для підживлення і відлякування комах.

Якщо посіви вийшли густими при холодному способі, після появи перших листиків проріджуємо їх, інакше вони стануть забирати один у дружки їжу, світло і воду. Густа редиска не дасть хорошого врожаю.

Як виростити редиску в теплиці, режим росту і догляд

При вирощуванні редису в теплиці важливо дотримуватися режиму поливу, оптимальної температури і освітлення, інакше не вдасться отримати бажаний результат.

  • Освітлення. Редісу досить 11 годинникового світлового дня: якщо він такий, додаткового освітлення не потрібно. Якщо в теплиці світло більше 12 годин, неодмінно затінюємо грядки, інакше посадки підуть у стрілку. Сховати гряди можна за допомогою темної плівки або чорного нетканого укривного матеріалу.

Якщо ж світла замало, редиска активно нарощує зелень, а не коренеплоди. Щоб уникнути надмірної освіти ботви, підсвічуємо овочі фітолампами або іншими світильниками.

  • Температура. Незважаючи на холодостійкість культури, для формування плодів необхідна температура + 16-19 градусів. Коли починають утворюватися перші листки, протягом трьох днів забезпечуємо температурний режим + 8-10 ° C, потім рослині потрібно тепло.
  • Полив. Обожнюючий вологу редис потребує регулярних поливів і розпушування, щоб на землі не утворювалася кірка, і коріння могло напитуватися вологою і дихати. Поливаємо рослини щодня, у спекотну погоду – двічі на стуки – у ранкові та вечірні години.

Якщо необхідно знизити температуру в теплиці, поливаємо гряди повністю – і овочі, і міждуряддя.

Тепер ясно, в чому полягає вирощування редису в теплиці зі скла і полікарбонату, які умови потрібні даному овочу для формування якісних коренеплодів. Перед збором врожаю рясно поливаємо гряди і вибірково прибираємо плоди в два – три етапи, оскільки вони зріють нерівномірно. Збираємо редис вчасно: перезрілі плоди дрябнуть, сохнуть, гірчать і грубіють.

Вирощування редиски в теплиці – технологія

У весняних теплицях вирощують редис як ущільнювач або першою культурою перед помідорами й огірками. Для цих цілей краще підходять скоростиглі сорти (Опус, Герда, Лінда, Карбона тощо). Вони швидко ростуть, менше формують квітко-носні пагони і утворюють щільні коренеплоди. Для одержання коренеплодів редиски до кінця травня при нормальній весні, у теплицях на біопаливі, самі скоростиглі сорти можна висівати вже на початку квітня.

Для прискорення появи сходів, насіння редиски перед посівом бажано обробити в розчині марганцівки протягом 20 хвилин, а потім замочити. Сіють насіння на глибину 1-1,5 сантиметри в борозенки, з відстанню між рядами 10-15 сантиметрів і в ряду через 1-2 сантиметри. Перед посівом редиски борозенки треба полити гарячою водою. Відразу після посіву грядку в теплиці, на час холодної погоди, можна додатково закрити плівкою, натягнутою на дротяні дуги.

До появи сходів температура повинна бути 15-20 градусів, а потім на тиждень її треба знизити до 7-8. Надалі підтримувати в межах 16-18 в день і 12 у нічний час.

Сходи редиски з’являються швидко. Через 4-5 днів після появи сходів посіви проріджують, залишаючи рослини ранніх сортів через три-чотири сантиметри, а пізні через чотири-п’ять сантиметрів. Потім посіви поливають з лійки з ситечком методом дощування. Як тільки ґрунт підсохне, його між рядами розпушують, потроху підгрібаючи до самих рослин.

Редиска у теплиці.

Редис дуже вимогливий до вологості ґрунту (в межах 60-70 %). Його треба систематично поливати, особливо при появі першого справжнього листка і при формуванні коренеплодів. Робити це треба раз на тиждень, а в жарку погоду і два рази на тиждень з розрахунку по 10-15 літрів води на один метр квадратний, інакше при браку вологості коренеплоди можуть розтріскатися.

При слабо заправленому добривами ґрунті, на початку формування коренеплодів, необхідно провести підживлення рослин (на 10 літрів води – одна чайна ложка сечовини, сульфату калію).

Вирощуючи редис у теплицях треба підтримувати найкраще освітлення, оскільки ця культура дуже вимоглива до світла. При забрудненій плівці у теплиці подовжується період вегетації, а при густій посадці рослини будуть затіняти одна одну і гарного врожаю не дадуть.

Запам’ятайте! Теплицю, де ви вирощуєте редис, треба регулярно провітрювати, щоб температура в ній була помірною, тому що при високій температурі і вологості повітря редис відрощує потужне бадилля в збиток розвитку коренеплоду.

Про автора

admin administrator