Регулювання тиску олії в гідросистемі МТЗ

Авторadmin

Регулювання тиску олії в гідросистемі МТЗ

Профілактичне технічне обслуговування гідравлічної системи трактора МТЗ

У більшості виробничого персоналу існує враження, що ділянка з технічного обслуговування в першу чергу служить для проведення ремонту та усунення несправностей. На жаль, це не той випадок. Найбільш відповідальною частиною роботи ділянки з технічного обслуговування є проведення повсякденного планового технічного обслуговування трактора МТЗ, відомого як профілактичне технічне обслуговування.

Технічне обслуговування в першу чергу складається з:

• регулярного огляду та поточного ремонту обладнання;

• перевірки правильності роботи;

• розпізнавання можливих поломок та їх негайного виправлення чи коригування.

Як додаткову вигоду, планове технічне обслуговування навчає технічний обслуговуючий персонал правильної роботи та планування робіт з технічного обслуговування гідравлічного обладнання трактора МТЗ, за яке вони несуть відповідальність. Більшість проблем, перелічених у вступі до цього розділу, може бути усунуто, якщо прийнято програму з планування профілактичного технічного обслуговування.

Більше 50% проблем, що зустрічаються в гідравлічних системах, як уже було сказано, пов’язане з маслом для гідравлічних систем. Ось чому регулярне взяття проб та випробування гідравлічної рідини дуже важливе. В даний час є переносний випробувальний комплект для перевірки робочої рідини. З його допомогою можна проводити основні аналізи безпосередньо на місці. Можуть бути виконані такі роботи, як визначення в’язкості, вміст вологи та забрудненість. Необхідно, щоб персонал був навчений ефективному проведенню технічного обслуговування. Фахівці повинні розпізнавати початкові симптоми можливих проблем гідравліки. Наприклад, шум, що створюється двигуном, може виникати через кавітацію, викликану забитим вхідним фільтром. Він також може з’явитися через послаблений вхідний патрубок, який допускає попадання повітря в насос. Якщо кавітація викликана попаданням повітря в насос-дозатор МТЗ, масло в резервуарі може покритися піною. Коли повітря захоплюється маслом, це може призвести до недостатньо жорсткої роботи виконавчого гідравлічного механізму. Виконавчий механізм може бути повільним через високу в’язкість рідини.

Щоб профілактичне технічне обслуговування було справді ефективним, необхідно мати хорошу систему доповіді та записи у журналі. У цих доповідях має бути відображено таке:

• тип виявлених симптомів і як вони були визначені із зазначенням відповідної дати;

• опис виконаних робіт з технічного ремонту;

• вказані дати, коли олія пройшла випробування, була додана або замінена;

• вказані дати, коли фільтри МТЗ пройшли чищення або були замінені.

Правильна процедура технічного обслуговування, що стосується зовнішнього витоку гідравлічного масла, також є важливою. Потенційна небезпека через пролив масла на підлогу повинна бути запобігана. Болти та кріпильні скоби прослаблених з’єднань повинні бути підтягнуті в міру їх виявлення, оскільки вони можуть призвести до неспіввісності валів насоса та виконавчого механізму.

Ремонт гідравліки. Несправна гідравліка? Що робити? – думка фахівців

Гідравлічне обладнання являє собою пристрій, який використовує енергію робочої рідини для запуску або причіпних навісних агрегатів на спецтехніці. Гідравлічне обладнання дозволяє удосконалити можливості спецмашини і виконувати завдання, які раніше, спецтехніка не могла виконати без нього. Як правило, коли гідравлічне обладнання працює на знос або неправильно експлуатується, — виникає потреба в ремонті або заміні гідравлічного пристрою. Найчастіше, піддаються поломок: гідроциліндри, коробки відбору потужності, гідророзподільники, гідравлічні мотори, гідронасоси та інші компоненти гідравлічної системи.
Фахівці компанії “Гидромаркет” рекомендує звернутися до професіоналів, які не тільки мають в наявності необхідне обладнання, але і достатньо, досвіду ремонту гідравліки. Власне такими і є вони.

Особливості основних несправностей елементів гідравліки

Діагноз – “ремонт гідравліки”, досить-таки, часте явище серед власників спецтехніки, яка оснащена додатковим гідравлічним обладнанням, так як часто із-за перевантаження обладнання відбувається механічне зношування елементів, а іноді і навіть всього агрегату. Несправності в першу чергу виникають від неправильної експлуатації або зносу пристрою, але іноді можуть виникати і від:

  • великих перепадів температури;
  • не притримування правил експлуатації, рекомендовані виробником;
  • тривалі і безперервні роботи, тобто роботи — на знос;
  • перевищення ліміту вантажопідйомності спецтехніки.

Ремонт гідравлічного обладнання — це краща альтернатива, купівлі нового обладнання. Серед поломок, можна виділити такі, найбільш поширені:

  • недостатній рівень тиску в гідравлічній системі, може свідчити про несправність гідравлічного насоса або через зношеність ущільнень;
  • наявність ушкоджень на шлангах гідросистеми;
  • наявність непостійного рівня тиску (коливання) в гідравлічній системі, може виникати від неправильної роботи гідронасоса і від наявності повітря в трубах;
  • недостатньо міцно зафіксовані циліндри в гідравлічному обладнанні;
  • виникнення вібрацій і високого рівня шуму, що може свідчити про забрудненні всмоктуючої лінії або про забруднення фільтруючих елементів;
  • перегрів гідравлічної системи, внаслідок чого підвищується температура масла і тиск в лінії нагнітання;
  • зниження швидкості гідравлічного мотора;
  • нерівномірна робота (рух ривками) гідравлічних агрегатів, може виникати при присутності повітря з гідравлічної системі або при прекосе штоків;
  • відсутність руху робочих вузлів гідросистеми.

Своєчасно відремонтоване гідравлічний пристрій дозволить уникнути капітального ремонту всієї гідравлічної системи, що в свою чергу, буде коштувати значно дорожче, ніж ремонт окремого елемента гідравліки.

Коли необхідний ремонт гідроциліндрів, гідронасосів та інших компонентів гідравлічної системи

Гідроциліндри — елементи гідросистеми, які власне є двигунами у гідросистемі. Так як гідроциліндр функціонує під високим тиском, несправності даного пристрою можуть виникати через:

  • перевантажень,
  • не дотримання правил експлуатації,
  • довгого зносу,
  • відсутність регулярного технічного огляду;
  • неправильного монтажу обладнання
  • застосування неякісного (низького сорту і з домішками) робочого олії.

Як зрозуміти, що пристрою потрібен ремонт? Свідками несправностей гідроциліндрів виступає: поява вібрацій, відсутність тиску в гідросистемі й патьоки масла на самому корпусі.
Гідравлічні насоси — один з найважливіших агрегатів гідравліки, який забезпечує роботу всієї гідравлічної системи, без насоса робоча рідина просто не буде переміщатися, а без переміщення не буде і енергії. Енергії, яка і приводить в рух різноманітні обладнання на спецтехніці.
Ремонт гідронасосу вимагається у разі зношеності пристрою, неправильної установки або застосування неприпустимою, для експлуатації в даному агрегаті, робочої рідини.

Ремонт гідророзподілювачів в Україні

Гідророзподільник — пристрій, від якого залежить робота гідравлічного циліндра, так як з його допомогу цей елемент приводиться в рух. Причинами несправностей, гідравлічного розподільника, є: поломки золотника і пружин, руйнування ущільнень, ослаблення кріплень, попадання механічних частинок і знос деталей гідророзподільника.

Свідчити про несправність розподільника можуть:

  • потьоки масла;
  • поява іржі на корпусі;
  • переміщення гідроциліндра відбувається повільно і нерівномірно;
  • відсутність можливості перемкнути золотник на потрібне положення або хід золотника відбувається не на максимум;
  • наявність перетікання робочої рідини усередині пристрою;
  • присутність руху гідродвигуна при вимкнених електромагнітів або відсутність руху, при включених електромагнітів.

Повністю уникнути поломок гідравліки не вийде, але якщо регулярно робити технічний огляд, стежити за якістю і необхідним об’ємом робочої рідини, дотримувати всі рекомендації і правила експлуатації, можна значно продовжити термін працездатності пристроїв гідравлічної системи. Якщо ж поломка виникла — зверніться до фахівців.

Знайомство з витягами для інвалідів, які представлені сьогодні у продажу на ринку України. Що є дані механізми, за яких умов вони використовуються, якими перевагами наділені. Знайомство з основними класифікаціями інвалідних витягів залежно від типу приводу, рівня мобільності, типу конструкції, їх особливостей, нюансів застосування. Рекомендації фахівців, які допоможуть правильно вибрати модель під майбутні експлуатаційні умови без ризику та переплат.

Знайомство із землевісними снарядами, їх сферою застосування, видами виконуваних робіт. Класифікація техніки спеціального призначення за продуктивністю, за способом робочого приміщення, за способом транспортування ґрунту, нюанси та особливості кожного рішення. Детальне знайомство із земснарядами, призначеними для очищення водойм та промислового видобутку піску. Основні моменти, на які необхідно звернути увагу під час вибору землевісного снаряда під майбутні роботи.

Про автора

admin administrator