Розмноження драцени

Авторadmin

Розмноження драцени

Зміст:

Як розмножити драцену, або омолодити старий екземпляр

Драцена є дуже невибагливою у вирощуванні рослиною, що має гарний зовнішній вигляд та тривалий термін життя. Якщо ви хочете поділитися драценою зі своїми рідними чи близькими, зробити це можна кількома способами. У нашій статті ми розповімо вам про те, як розмножувати драцену, щоб вона швидко вкоренилася й почала нарощувати зелень та приймати відповідний вигляд. Ви дізнаєтеся, як правильно підготувати ґрунт, якою має бути вологість та температура вирощування, й інші важливі нюанси.

Підготовка до розмноження

Для розмноження драцени підбираються здорові рослини, які вирощувалися за правильних умов. Нагадаємо, що культура любить достатню кількість світла, але не переносить прямих сонячних променів. Оптимальна температура вирощування драцени становить 20-25 градусів. Перед розмноженням слід підготувати ґрунт і горщик. Готовий субстрат можна придбати у садових магазинах або підготувати самому. Для цього змішайте торф, перегній, землю та пісок в рівних кількостях. Для того, щоб уникнути появи ґрунтової цвілі, додайте в субстрат товче неактивоване вугілля. Обов’язково подбайте про дренажні отвори в дні горщика й шарові дренажу з керамзиту, гальки або битої цегли. Вологість у приміщенні, в якому буде проводиться розмноження та вкорінення не повинна опускатися нижче 40%. Тому драцена потребує регулярного зрошення дрібним розпилювачем. Також збільшити вологість можна завдяки розташуванню поруч з горщиком умістища з водою, мокрим керамзитом або гідрогелем.

Розмноження драцени радять проводити в лютому – березні, коли починає збільшуватися день й активуватися зростання рослин. Якщо розмножувати її восени або взимку, рослина буде звикати й укорінюватися набагато довше.

Якщо ваша драцена втратила свій зовнішній вигляд, витягнулася або постаріла, а також, якщо ви хочете поділиться нею з вашими друзями або рідними, у нашій статті ви дізнаєтеся про всі способи розмноження рослини, щоб отримати кілька здорових молодих саджанців.

Способи розмноження драцени

Драцену можна розмножувати чотирма способами: живцюванням, стеблуванням, насінням та повітряними відведеннями.

1. Розмноження живцюванням. Проводячи цей спосіб, за допомогою гострого ножа зрізається верхня частина стебла (верхівка) на відстані 10-12 см від листя. Зріз можна зробити під кутом або прямо. Головне, зробити його рівним, без розриву кори. Місце зрізу слід висушити й обробити товченим активованим вугіллям. Для запобігання зараження рослини інфекційними захворюваннями ніж слід простерилізувати. Живці поміщають в стакан з водою, в якому розводять 2 краплі циркону або схожого стимулятора укорінення й одну таблетку товченого активованого вугілля. Так само можна використовувати порошкоподібні стимулятори росту, такі як Гетероауксин або Корневин. Після обробки держака розчином вкорінення його садять у горщик з підготовленим субстратом й накривають банкою або целофановим пакетом. У процесі вкорінення роблять щоденні провітрювання двічі на день, зрошуючи листя водою.

2. Розмноження стеблуванням. Якщо драцена виростила довге стебло, його можна розрізати на кілька частин, з кожної частини можна отримати окрему рослину. Для цього живці висаджують вертикально, заглиблюючи на 3 см або горизонтально, вдавлюючи у ґрунт та не заглиблюючись зовсім. В такому випадку відростки повинні бути не менше 20 см в довжину й мати кілька сплячих бруньок, з яких й надалі з’являються бічні пагони. При виборі стебла для розмноження слід ретельно його оглянути на наявність пошкоджень та тріщин.

3. Розмноження повітряними відведеннями.Даний метод підходить тільки досвідченим квітникарям, бо має деякі складності й не завжди дає потрібний результат. Для того, щоб зробити таку процедуру, потрібно вибрати довгий прямий пагін без пошкоджень та видалити з нього кілька листів там, де ви хочете утворити відведення. Зробіть два надрізи на дистанції 2-3 см один від одного, зачистить кору між надрізами й обробіть голе місце препаратом Корневин. Після чого обгорніть мохом-сфагнумом товщиною в 5-6 см й примотайте поліетиленову плівку, закріплюючи її з двох сторін ниткою. Щоб мох під плівкою залишався вологим, його можна зволожувати за допомогою шприца. Під час утворення коренів, вони прорвуть плівку й вирвуться назовні. Коли це трапиться, мох знімають, відводок відрізають й висаджують в окремий горщик.

4. Розмноження насінням. Цей метод є найскладнішим та найменш результативним. До того ж драцена має властивість цвісти раз на 10 років, а її насіння не завжди дозріває повністю, однак якщо ви хочете поекспериментувати й розмножити драцену насінням, їх слід на кілька годин замочити в стимуляторі зростання й проростити для початку в серветці, а потім за допомогою пінцета висадити в ґрунт на відстані 5 см. Посіви укрийте плівкою, створюючи міні-тепличку. Після досягнення саджанцями висоти 5 см, їх пікірують в окремі горщики. Слід враховувати, що насіння швидко втрачає свою схожість та свіжість, тому його потрібно висаджувати відразу ж після покупки. Для того, щоб насіння проклюнулися швидше, його пророщують за температури 25 градусів та при яскравому світлі. Після появи двох листочків драцени пікірують в окремі горщики або контейнер з окремими осередками.

Догляд за розсадою

Щоб процес вкорінення пройшов швидко й безболісно, ​​за саджанцями потрібно правильно доглядати. Для цього листя зрошують раз на 7 днів, додаючи у воду фторомісткі або комплексні мінеральні добрива. Плівку знімають двічі на день для провітрювання саджанців і видалення конденсату. Якщо ви вкорінюєте живці у воді, її потрібно періодично міняти, додаючи активоване вугілля. Перші кілька днів розсаду поміщають в притінену кімнату, потім переносять на світло. На правильне коренеутворення вказує активне зростання живців та листя.

Проблеми при розмноженні драцени

Розмножуючи драцену, ви можете зіткнутися з низкою проблем:

1. Основа відростка загниває – це вказує на те, що у вас перезволожений субстрат або підібрали неправильну ґрунтосуміш. Щоб виправити цю проблему, зріжте підгнилу частину й помістіть її в новий субстрат середньої вологості.

2. Насіння не сходить. При правильному догляді перші сходи з’являються через 2-3 місяці, проте слід враховувати, що цей період може розтягнутися й до 6 місяців.

3. Не з’являються бічні пагони на материнському екземплярі. Щоб виправити цю проблему, обмотайте місце вкорінення поліетиленовою плівкою та закріпіть з двох сторін мотузкою. Це створить мікроклімат, при якому пагони почнуть розвиватися швидше.

4. Якщо листя саджанців має блідо-салатовий вигляд – це може вказувати на дефіцит поживних речовин у ґрунті. Для їх заповнення використовують мінеральні добрива для пальм.

5. Якщо при розмноженні ви використовуєте дуже великий горщик – це може загальмувати ріст листя й черешків, бо вони кинуться у зростання лише тоді, коли коренева система заповнить весь горщик.

Догляд та розмноження драцени в домашніх умовах

Квіти, будь то букети свіжозрізаних троянд, або кімнатні рослини, такі як драцени, додадуть краси до вашої оселі або офісу, і завжди будуть піднімати вам настрій. На нашому сайті представлено понад 1000 яскравих композицій, які можуть стати чудовим доповненням до вашого інтер’єру, а також є можливість замовити доставку квітів у Києві онлайн, щоб зберегти свій час на пошук композиції, що сподобалася в квіткових магазинах. Однією із популярних кімнатних рослин, яку часто купують як прикрасу до інтер’єру є драцена. Ця рослина не тільки дуже гарна зовні, але й не завдасть багато клопоту, адже догляд за драценою не потребує багато сил і часу. Як доглядати за драценою, як боротися зі шкідниками та як пересадити квітку правильно, на всі ці питання ми відповімо в цій статті.

Види драцен

Існує більш ніж 100 видів драцени. У природі ця рослина зростає у вигляді дерев, тоді як в домашніх умовах, ця квітка нагадує міні-пальму. Вдома вирощують види, які краще за всіх адаптувались до наших погодних умов. Ось перелік найпопулярніших видів драцени, придатних для вирощування вдома:

Драцена облямова. Серед всіх існуючих видів драцени, це один з найвибагливіших видів. За умови ретельного та грамотного догляду, висота рослини досягає до 3-5 метрів. Відрізняється від усіх інших видів тим, що має деревоподібний ствол, вузьке зелене листя та характерні червоно-фіолетові края.

Драцена духмяна. Цей вид драцени вважається одним з найбільших. Свою назву отримав через своє біле суцвіття, яке має дуже виразний неприємний запах. Правда, квітка рідко цвіте в домашніх умовах.

Драцена відігнута. Назва рослини говорить сама за себе: листя цієї драцени відхилене вниз і має яскравий зелений колір. Стебло рослини слабке і в’юнке.

Деремська драцена. Ця рослина належить до найбільших видів драцен, ствобір якої може вирости до 3 метрів в ширину. В період цвітіння, деремська драцена радує глаз яскраво-червоними квітами. Квітки деремської драцени мають неприємний аромат, але відчути його ви можете лише в природних умовах.

Драцена Годзеффа. Характерна риса цього виду – білі та кремові плями на темно-зелених листках. Зовні ця рослина нагадує кущ і гармонічно виглядає як у кімнаті, так і в офісному інтер’єрі.

Як доглядати за драценою

Кімнатна рослина “Драцена” (велика)

Догляд за драценою – досить простий процес, якщо дотримуватись декількох правил. Найголовніші правила догляду за кімнатними рослинами, в тому числі драценою – це підтримка оптимального температурного режиму, освітлення та полив.

Яка температура для драцени оптимальна?

Оптимальна температура, яка підходить для драцени влітку становить 20-25 градусів за Цельсієм, а взимку – 15-18 градусів тепла. Щоб забезпечити комфортні умови, оберігайте драцену від протягів та прямих сонячних променів та не ставте іі на підвіконня біля батареї або поблизу кондиционеру. Зверніть увагу на стан листя квітки. Якщо драцена покрилася коричневими або темними плямами, це говорить про те, що кімната суха і рослині не вистачає вологості.

Яке освітлення підійде для драцени?

Що стосується освітлення, потрібно враховувати те, що драцена любить світло. Проте, рослина не переносить прямих сонячних променів. Тому, щоб ваша улюблена квітка відчувала себе комфортно, слід обирати світле приміщення, але не ставити рослину на сонячній стороні. Найбільш оптимальним варіантом буде поставити драцену на західне або східне вікно. Зверніть увагу на те, що драцени зі строкатим листям потребують більше розсіяного світла – воно необхідно для її гармонійного зростання. Якщо ж ви боїтесь залишати рослину на підвіконні через потрапляння прямих сонячних променів, використовуйте штучне світло, наприклад, розсіюючу люмінесцентну лампу.

Не має значення який саме вид драцени ви придбали, ця рослина полюбляє вологу, тому, полив повинен бути регулярним. Важливо не пересушувати верхній шар ґрунту. При цьому, заливати драцену також не можна. Для того, щоб квітка зростала в комфортних умовах, слід керуватися таким правилом – в літній період поливати драцену щодня, взимку – декілька разів на тиждень. Вузьколисті рослини (драцена маргината, триколор, тощо) особливо полюбляють вологу, тому їх можна обприскувати частіше.

Удобрювати драцену рекомендується під час її інтенсивного зростання, а саме в період з березня по серпень. В інших випадках, підгодовувати рослину слід не частіше ніж один раз на місяць. Для цього рекомендовано використовувати спеціальні магазинні комплексні добрива.

Розмноження драцени в домашніх умовах

Розмножувати драцену можна живцюванням, стебловими живцями та повітряними відведеннями. Для цього використовують верхівкові або ж бічні пагони. Їх занурюють у воду або спеціально заготовлену суміш із піску, ґрунту і торфу для утворення кореня. Найчастіше беруть живці завдовжки не більше ніж 10 сантиметрів. Процедура розмноження в кожному випадку не дуже відрізняється.

Як розмножувати драцену за допомогою відрізка стеблапокрокова інструкція

  1. В першу чергу, оберіть потужне стебло драцени, яке стане надалі окремою квіткою.
  2. За допомогою гострого ножа розділіть це стебло на декілька відрізків довжиною не більше ніж 50 мм. На кожному відрізку стебла драцени повинно бути як мінімум два паростки.
  3. З одного боку стебла, зробіть надріз.
  4. Далі, помістіть відрізок стебла в ґрунт тією стороною, на якій був зроблений надріз.
  5. Утрамбуйте стебло пальцями, вирівнюючи кімнатну рослину по центру горщика.
  6. Приберіть горщик в тепле затінене місце.
  7. Накрийте рослину. Для цієї маніпуляції підійде пластикова пляшка або поліетиленовий пакет.
  8. Протягом 6 тижнів систематично поливайте знову пересаджене стебло до появи нових паростків на стеблі.

Як пересадити драцену?

Кімнатна рослина “Драцена”

Процес пересадки будь-якого кімнатної рослини вимагає певних знань і умінь, і драцена не є винятком. Досвідчені садівники рекомендують пересаджувати драцену 2 або 3 рази на рік. Краще всього пересадку планувати на весняний період, в квітні або березні. В саме цей період квітка прокидається після зимового “сна” і активно росте. Але виникають ситуації, коли драцену необхідно пересадити відразу після покупки. Якщо у вас трапилась саме така ситуація, слід почекати 10-14 діб, щоб ваша нова рослина адаптувалася до нового помешкання та умов, і тільки потім приступати до процесу.

Для того, щоб квітка швидко акліматизувалася та росла здоровою, у складі субстрату обов’язково повинен будет або перегній, або торф. Використовуйте магазинний дренаж і ґрунт, виготовлений спеціально для пальм і драцен. Або приготуйте його самі. Для цього, візьміть торф’яну крихту, листову землю і перегній в рівних частинах та змішайте з невеликою кількістю піску і деревного вугілля.

Як боротися зі шкідниками і хворобами драцени

Серед найпоширеніших шкідників драцени виділяють щитівки, тріпси і павутинний кліщ. Наявність будь-якого з них призводить до хвороби рослини, а останній провокує опадання листя. Для того, щоб запобігти серйозних проблем, слід регулярно використовувати обприскувачі. Якщо ж проблема вже є і ви помітили, що листя вашею драцени стало сухим і вкрилося коричневими плямами, необхідно реагувати швидко.

У більшості випадків для боротьби зі шкідниками рекомендують використовувати препарати, що містять мідь, наприклад мідний купорос. Про те, якщо рослина вкрилася бляшками (ознака шкідника щитівки), слід обприскати драцену інсцектидом, наприклад, фітовермом.

У випадку, якщо ви помітили сріблясті розводи та плями на зелених листках, можна з упевненістю говорити про те, що драцену вразив трипс. Позбутися цього шкідника допоможе звичайний мильний розчин, яким потрібно обробити рослину і змити через добу. Мильним розчином можна протирати і здорове листя, таким чином попереджуючи появу шкідників і хвороб.

Помилки при догляді за драценою

Хоч драцена і невибаглива кімнатна рослина, неправильний догляд може призвести до пожовтіння і в’янення її листя, а в деяких випадках – і до загибелі рослини. Саме тому, дуже важливо дотримуватися наступних рекомендацій.

  • Пожовкле листя у нижній частині драцени може свідчити як про нормальний процес розвитку квітки, так і про проблеми, пов’язані з неправильним поливом. Якщо драцена молода, а її листя досить швидко жовкне, то, перш за все, необхідно змінити режим її поливу. Земля повинна бути вологою, тому рослину слід поливати щодня.
  • В разі, якщо листя драцени або края стали сухими, треба підвищити вологість у кімнаті. Для цього можна придбати зволожувач повітря або пульверизатор. Також, контролюйте вологість ґрунту. Рослину необхідно часто обприскувати водою.
  • Якщо ви не пересаджували дорослу драцену декілька років поспіль, існує ризик появи солі у ґрунті, що може зашкодити кореневій системі рослини та уповільнити її розвиток.
  • Якщо ви помітили, що ваша улюблена квітка виглядає слабкою, а листя її потемніло і стало сухим, при цьому полив, температурний режим і вологість у кімнату у нормі, слід оцінити якість ґрунту. Найчастіше, в таких випадках, щоб врятувати рослину, рекомендують повністю замінити ґрунт.
  • При ознаках появи гниття, потрібно терміново обробити рослину препаратами проти шкідників та хвороб. В складних випадках – видалити гниле листя до здорових ділянок та протерти розчином спирту.

Драцена: сорти, догляд у домашніх умовах, варіанти розмноження

Драцена — відома кімнатна квітка, що нагадує своєю формою пальму. Кімнатні рослини цього роду часто застосовують як декор для дому чи офісних приміщень. Ефектна культура представлена ​​різними сортовими формами, а найбільші її різновиди ідеально вписуються в офісний інтер’єр. Мініатюрні драцени часто купують для вирощування у маленьких квартирах. Рослина гармонує з кімнатними культурами інших різновидів, але часто культивується як одиночний декоративний чагарник.

Драцена – 5 популярних сортів

  • запашна;
  • окаймлена;
  • відігнута;
  • деремська;
  • Годсефа.

Запашна Драцена

Драцена запашна – найбільший представник роду, що вимахує до 6 м. Рослина має вигляд вічнозеленого чагарника, проте при домашньому культивуванні виростає лише до 1-2 м. Запашні квіточки культури пахнуть свіжоскошеною травою, мають біле забарвлення. Листя яскраво-зеленого кольору характеризується хвилястістю та великою шириною.

Рекомендуємо переглянути: Півонія – догляд і посадка у відкритому грунті , каталог сортів з фото та назвами

Відігнута Драцена

Вічнозелене деревце відігнутої драцени вкрите яскраво-зеленими листочками. Вони опущені донизу і стають частиною пухнастого чагарника, який насправді є хибною пальмою. Культура починає розгалужуватися біля основи і в природних умовах красиво цвіте. Однак при вирощуванні у квартирі побачити цвітіння відігнутих драцен практично неможливо.

Окаймлена Драцена

Драцена облямована (dracaena marginata) – найбільш невибагливий представник виду, що розглядається. Декоративна рослина з деревоподібним стволом покрита зеленим листям, яке по краю прикрашене красивою окантовкою червоно-фіолетового кольору. Листя у екземплярів сорту – вузькі, а висота при вирощуванні в природних умовах варіюється в межах 3-5 м. Ареал проживання культури зосереджений на острові Мадагаскар. Саме тому її неофіційною назвою є «Мадагаскарське драконе дерево».

ДраценаГодсефа

Драцена Годсефа є напівчагарниковою рослиною з темно-зеленим листям овальної форми. Характерна риса листочків – білувато-кремові цятки різного розміру по всій поверхні. Завдяки незвичайному вигляду екземпляри цього сорту ефектно виділяються серед інших представників роду.

Деремська Драцена

Деремська драцена є деревоподібною рослиною, а її природний ареал проживання зосереджений у субтропіках. Темно-зелені листочки досить швидко накопичують пил на своїй поверхні, тому протирайте їх регулярно.

Головні принципи домашнього догляду за драценою

  • підтримка оптимального режиму температури;
  • контроль рівня вологості повітря;
  • правильне освітлення;
  • дотримання правил поливу;
  • ефективні підживлення.

Температурний режим

Якщо у вашій квітковій колекції з’явилася драцена, догляд у домашніх умовах за нею передбачає підтримку помірної атмосферної температури. Влітку температурні показники в місці зростання драцени повинні змінюватись в межах +18+25 ºC. Рекомендований показник температури взимку: +15 ºC.

З настанням теплих весняних днів частіше виносьте рослину надвір. Намагайтеся не залишати культуру на ділянці місцевості, що продується, оскільки сильні протяги погіршують якість розвитку декоративної рослини. Не залишайте квітку на відкритому вікні, а в літню спеку намагайтеся регулярно обприскувати її і частіше поливати. Драцена, догляд за якою має бути комплексним, загалом невибаглива до умов зростання. Її вирощують у будинку чи прикрашають нею офісні приміщення.

Вологість повітря

Коли у вас на підвіконні росте драцена, догляд у домашніх умовах за нею потребує підтримки високої вологості повітря. Представниці роду не люблять пересушеної атмосфери, тому їх слід щодня обприскувати по 2 рази. За відсутності такої процедури листочки культури незабаром пожовкнуть і осипаються. Листя рослини швидко покривається пилом, і якщо у вашому будинку «живе» драцена, догляд за нею передбачає і регулярне протирання листових пластин зволоженою тканиною. Примірники деремського сорту краще промивайте під душем. Серед усіх різновидів культури найбільш невибагливі до умов зростання екземплярисорти Дракон та Годсефа. Вони зберігають декоративність, навіть перебуваючи у кімнаті з пересушеним повітрям.

Освітлення

Незалежно від сорту драцени, догляд за культурою передбачає забезпечення відповідних умов освітлення. Пряме сонячне проміння для неї згубне. Рослина воліє рости на території, яка добре висвітлюється. Тому ідеальний варіант для розміщення культури – західна чи східна сторона кімнати. Сорти драцен з темним забарвленням листя не потребують великої кількості світла. А ось ряболисті різновиди у разі дефіциту світла втрачають своє красиве забарвлення. Тому необхідно забезпечити достатній рівень освітленості. Квітник може надати драцені догляд в домашніх умовах і з використанням штучного світла. Культура зростає активніше, якщо її помістити в кімнаті з постійним розмаїттям світла. Напівтінь пригнічує розвиток квітки, роблячи процес не таким швидким.

Як поливати Драцену

При вирощуванні драцени догляд за нею передбачає своєчасне зволоження декоративної квітки. Зробіть полив культури регулярним, оскільки вона характеризується як вологолюбна. Верхній ґрунтовий шар ґрунту ніколи не повинен сильно пересихати. Поливайте культуру, як тільки ґрунтовий шар підсохне на 2-3 см. Використовуйте для цієї мети м’яку та очищену воду. Оптимальний варіант – відстояна або тала рідина. Вода з-під крана такій культурі не підходить, тому що на її листочках відразу з’являються білі плями. Слідкуйте за тим, щоб грунт у горщику завжди був зволожений, але не допускайте застоювання рідини та перезволоження. Інакше коріння драцени загниють, внаслідок чого декоративна рослина загине. Влітку його поливають щодня, а взимку чисельність поливів скорочують.

Підживлення Драцені

При культивуванні драцени догляд у домашніх умовах включає ефективні підживлення. Коли культура почне інтенсивно зростати, внесіть у землю добрива. Період активного розвитку у драцен триває з березня до серпня. Рекомендована кількість підживлень – 2 рази на місяць. В інший час драцені також потрібні підживлення, але не такі часті. Достатньо буде удобрювати ґрунт у місці посадки культури 1 раз на 30 днів. В основному потрібні комплексні добрива, проте ряболисті сорти культури потребують спеціалізованих складів.

Шкідники та хвороби драцени

Драцена найчастіше страждає від атак щитівок та трипсів. Природним для представників роду вважається осипання нижніхлистя. Однак пожовклі краєчки листових пластин вказують на те, що культурі не вистачає вологи. Тому при виникненні такої проблеми збільште кількість обприскувань рослини. Не піддавайте квітку впливу прямих сонячних променів, через які на його листочках з’являються темні опіки. Павутинний кліщ, що поселяється на поверхні листя драцени, висмоктує з них сік і провокує швидке їхнє осипання. Ще одна неприємність, з якою доводиться зіткнутися власникам культури, пов’язана з висиханням листя внаслідок появи на ній плям коричневого кольору. Вона виникає на тлі пересушеного повітря у кімнаті або дефіциту вологи у землі.

Способи розмноження Драцени

Розмноження драцени виконують навесні, коли культура починає активно зростати. Це відбувається у березні чи квітні, а серед усіх сортових різновидів краще розмножуються облямована, деренська та сандера.

Існує кілька варіантів розмноження культури. Наприклад, під час обрізки квіткового кущика з метою формування крони можна вкоренити зрізану верхівкову втечу або віддати перевагу розмноженню живцями, зробленими з стеблинок. Розглянемо кожен із цих варіантів окремо.

Розмножуємо драцену стебловими живцями

  • Підберіть комплекс компонентів для приготування субстрату. В основному використовують перліт, спеціалізований ґрунтозміш для кактусів і пальм, пісок або гідрогель.
  • Сформований живець можна вкоренити і у воді. Головна вимога до рідини – кімнатна температура, а коли вода в ємності каламутніє – її слід замінити. Процедура проводиться 2 рази на 7 днів аж до появи корінців. Щоб рідина довше зберегла свою свіжість, додайте активоване вугілля (1 таблетка).
  • Якщо ділянки стебла укорінюються в субстраті, їх перед розміщенням у землю змочують водою. Зрізи присипають порошком, а до складу субстрату підмішують Епін, Циркон або Екогель.
  • Горизонтальний. Помістіть підготовлені живці у зволожений субстрат і злегкавтисніть його туди. Укорінення культури виконують у тепличних умовах, а доки вона знаходиться в кімнаті, підтримують температуру повітря на рівні 20-24 ºC.
  • Вертикальний. Нижня частина черешка заглиблюється в земляний субстрат на 2-3 см і присипається шаром піску товщиною 5-6 см. Це необхідно для того, щоб не займатися відразу пересадження саджанця. Спочатку коріння, що сформувалися, будуть знаходитися в піску, а трохи пізніше проникнуть вглиб землі.

Живлення верхівкової гілки

Вибравши розмноження драцени верхівковим держаком, постарайтеся правильно підготувати посадковий матеріал до переміщення в субстрат. На початку зріжте верхівку культури, відступивши від верхньої точки 10-15 см. Зробіть зріз так, щоб він був гладким, скошеним або прямим. Під час процедури виключіть ймовірність пошкодження рослини, інакше після вкорінення вона загниє. Укореніть зрізану рослину відразу або після попереднього підв’ялення в духовці. Використовуйте для цієї мети такі ж техніки та ґрунтозміш, як і для стеблових живців. Обов’язково забезпечте верхівці оптимальний догляд, інакше вона загниє та загине. Зверніть увагу, що у приготовленому субстраті присутні живі мікроорганізми, які поступово руйнують тканини садивного матеріалу. У зв’язку з цим потрібно дотримуватися помірності в процесі поливу, не допускати перезволоження ґрунту та гниття коренів. Якщо грунт пересохне, живі тканини живця також висохнуть, а рослина в результаті загине. Укореняйте верхівку за температури повітря +20+22 ºC. Після посадки створіть тепличні умови для матеріалу, накривши його зверху склом, пластиковим матеріалом або целофановим пакетом. Тричі на добу обов’язково обприскуйте листочки саджанця. Раз на 7 днів виконуйте обприскування спеціальним розчином, в якому підмішано добриво для пальм. Це необхідно зробити тому, що за відсутності сформованої кореневої системи культура підживлюється від своїх листочків. Живцювання драцени стеблами і верхівковими пагонами має суттєві відмінності. При використанні одного варіанта проростання відбувається і у стеблинок, і у корінців. У другому вигляді коріння проростають тільки у верхівки. Займаючись розмноженням драцени, врахуйте, що під час формування кореневої системи не можна розкопувати субстрат із єдиною метою перевірки. Процес укорінення відрізаної верхівки займає від 1-го до 1.5 місяців. Нові пагони формуються за 2місяця. Якщо за цей час не сформувалися коріння, найімовірніше ви неправильно вкоренили драцену. Повторіть процедуру знову. Більше ви можете дізнатися у розділі сайту “Кімнатні рослини”.

Про автора

admin administrator