Шавлія провісників де росте

Авторadmin

Шавлія провісників де росте

Шавлія провісників-що за рослину, опис, де росте

Шавлія провісників (Salvia divinorum)-представник сімейства губоцвітих. Ця рідкісна рослина, природним ареалом якої є Мексика. Тут сальвия дивинорум використовується місцевими шаманами для проведення містичних обрядів.

Історія відкриття

Перша згадка про шавлію провісників датується 1939 роком. Тоді його описав шведський антрополог J. B Johnson. У 1962 році ще один учений-етноботанік R. Gordon Wasson-відправився в експедицію, звідки привіз зразки. Місцеві жителі приховували незвичайну рослину від європейців, тому у світі про нього дізналися тільки в ХХ повіці.

Як саме була окультурена шавлія провісників сказати складно, тому що його вирощувало тільки невелике плем’я індійців. Шамани входили з його допомогою в транс. Вони пережовували листя, після чого їм відкривався дар прозорливості, вони могли давати точні пророцтва. Деякі з них готували особливі напої, які дозволяли вгадувати хід подій і діагностувати хвороби. Через це шавлія дістала іншу назву-віщунів.

Опис рослини

Шавлія провісників-близький родич широко поширеного шавлії лікарської. Ці рослини мають характерні зовнішні ознаки. Проте мексиканська культура більша-за сприятливих умов може вирости до 2,5 м.

Амарант-що за рослину, де росте, як виглядає

Опис шавлії провісників :

  • невеликі кущі з розвиненою дерев’янистою кореневою системою;
  • стебла чотиригранні, прямі, гіллясті;
  • біля основи короткі облиствені втечі;
  • листя довгасте, зазублене, зростає до 20 см завдовжки;
  • квітки трубчасті, великі;
  • плід проста двосім’янка;
  • насіння кулясте, бурого або чорно-бурого кольору.

На замітку! У листі міститься Сальвинорин-А-транс-неоклеродановый дитерпеноид, психоактивна речовина. Його визнають одним з найпотужніших галюциногенів рослинного походження. Іноді його дію порівнюють з ЛСД.

Шавлія провісників чинить дію галюциногена на організм. При вживанні спотворюється сприйняття реальності.

Сальвия ефект дає короткочасний-токсичні речовини швидко розпадаються в організмі на пасивні з’єднання. Тривалість залежить від дозування і способу вживання-листя палить, жує або робить з них настоянки. В середньому помутніння свідомості триває 20 хвилин.

Шкода сальвии дивинорум полягає в негативній дії на мозок-руйнуються опиоидные рецептори. За наявності хронічних захворювань відбувається загострення. Вірогідність появи шизофренії у людей, що мають до неї схильність, зростає в три рази. Із-за паління страждає дихальна система-збільшується ризик розвитку раку легенів. Настають і інші негативні наслідки-затяжний кашель, бронхіт, пневмонія.

Шавлія провісників шкодить не лише внутрішнім органам. Його використання часто призводить до летального результату-“під сальвией” чоловік себе не контролює. Він не здатний об’єктивно сприймати реальність. Відомі випадки, коли люди випадали у вікна і кидалися під машини. Через це шавлію провісників приймають по одному, щоб хтось в тверезому розумі міг вчасно зупинити іншого. Якщо людина поводиться шалено, його замикають у безпечному місці.

Це важливо! Деяких людей цікавить, де росте в Росії шавлія провісників. Культивування заборонене постановою Уряду РФ від 27.11.2010г. № 934 “Про затвердження переліку рослин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини або їх прекурсори і підлягають контролю в РФ”.

Особливості вирощування

Шавлія провісників дуже теплолюбна і вимоглива до грунту. Він не переносить затінювання і навіть слабких заморозків. Проте в опалюваних парниках його можна культивувати практично всюди. При надлишку органічних добрив і вологи він бурхливо розвивається.

Шалфей дібровний-опис, посадка і відхід

Рослина розмножується переважно вегетативно. Насіння дає мало, а спроби виростити шавлію провісників у такий спосіб зазвичай терплять невдачу. На живцях, занурених у воду або поживний субстрат, вже через 2-3 тижні формуються корінці. В цей час їх тримають в тіні і накривають склом або плівкою.

Молоду розсаду переміщають в грунт і підгодовують.

Важливо! Шавлія провісників швидко розростається. Якщо тримати його в домашніх умовах, знадобиться просторий горщик.

Заходи відходу стандартні-видалення бур’янів, розпушування, регулярний полив. Систематично вносять мінеральні і органічні добрива. Можна використати стимулятори росту.

Сальвия не схильна до хвороб. Її можуть вражати шкідники:

  • кліщі-поселяються на листі, поступово послабляють рослину. Для боротьби застосовують препарати Акарин, Агравертин, Борнео, Клещевит;
  • попелюха-густо обліплює втечі і квіти. Ефективні такі склади, як Актелли, Агровертин, Фитоверм;
  • трипсы-дрібні жуки, що висмоктують клітинний сік. Проти них застосовують Агравертин, Карате, Фитоверм, Актеллик. Сальвия дивинорум

Проте вирощування шавлії провісників на дачній ділянці заборонене російським законом. Краще звернути увагу на інші сорти рослин. Існує декілька декоративних видів, які здатні прикрасити квітник :

  • Шавлія блискуча-має великі колосовидні суцвіття помаранчевого, червоного, бордового, фіолетового, рожевого і білого забарвлення.
  • Шавлія ефіопська – воздушные квітки білого кольору ефектно доповнюють посадки на тлі каменів.
  • Шавлія борошниста-компактна рослина з довгими колосками синього кольору.

Ще один представник сімейства-шавлія лікарська. Його використовують для приготування засобів народної медицини. Настій з листя чинить терпку дію, знімає запалення і дезинфікує. Цілителі застосовують рослину як сечогінне і вітрогонне засоби. Його включають до складу різноманітних лікарських зборів. Також культуру додають в їжу в якості прянощів.

Шавлію провісників не можна культивувати в РФ. Тому його недоцільно порівнювати з іншими сортами рослин. Можливо, йому знайдуть застосування в медицині, якщо вивчать склад детальніше. Поки він представляє небезпеку для людей, які знаходяться в пошуку гострих відчуттів.

Шавлія дібровна-опис, посадка і відхід

Шавлією дібровний є невисокі трав’янисті кущі. Квіти, плоди, листя рослини застосовується в косметології, народній медицині, кулінарії, ландшафтному дизайні. При правильному догляді цвіте увесь сезон, створюючи в саду красивий куточок фіолетового, синього або пурпурного кольору.

Опис кущів

Друге назви шавлії-сальвия, що з латинської мови переводиться як “бути здоровим”. Тому її використовують для випуску лікувальних препаратів фармацевтичні компанії. Найбільш поширені види шавлії :

  • Шавлія лікарська-кущ заввишки до 70 см Листя сіро-зеленого кольору, вузьке, подовжене. Стебло густо опушене білястими ворсинками. Використовується в медицині, кулінарії, косметології. Буває декількох сортів, найпоширеніші: Бриз, Нектар, Айболит, Семко Патріарший.. Шавлія лікарська
  • Шавлія лісовою (дібровний) в природі росте на узліссях лісу і на схилах пагорбів. Ця пряна рослина з трав’янистим стеблом і ланцетоподібними листочками. Суцвіття фіолетового або синього відтінку мають колосовидну форму. У свою чергу підрозділяється на низькорослі сорти: їх суцвіття розпускаються блакитним, фіолетовим, пурпурним кольорами (наприклад, сальвия лісова Блю Куин) і високорослі, колосовидні суцвіття яких мають більшу палітру кольорів : від білої і рожевої до синьої і фіолетової (наприклад, шавлія Карадонна).
  • Шавлія клейка-різновид шавлії лісової. Листя має незвичайне забарвлення: жовто-зелену, за що він також користується популярністю в декоративному садівництві.

Зверніть увагу! У народній медицині листя сальвии заварюється, настій допомагає при застуді, а також для її профілактики.

Шавлія дібровний належить до сімейства Яснотковые. Висота цих трав’янистих кущів варіюється від 30 до 90 см, його листя від 3,5 до 10 см в довжину і від 1,5 до 3 см завширшки. Внизу стебло з часом одревесневает, згори-залишається трав’янистим. Взимку верхівка може вимерзати, але навесні рослина швидко відновлюється.

Квіти зібрані в мутовки, які розташовані по стеблу на відстані 1,5 см Цвіте усе літо, плоди у вигляді тригранно-кулястих горішків утворюються в серпні-вересні.

Вирощування

Шавлія провісників-що за рослину, опис, де росте

Щоб сальвия дібровна добре прижилася і швидко розрослася, їй треба підібрати вдале місце в саду. Кущики швидко розростаються, тому занадто близько один до одного їх не можна висаджувати. Відстань до наступної рослини залежить від його розміру, в середньому посадка робиться за схемою: 50×50 або 60×60 см

Важливо! Шавлії властива здатність перехресного запилюватися, тому сорти краще розсаджувати в різних частинах саду.

Місце під посадку вибирається добре освітлене і таке, що прогрівається сонцем. На зиму шавлію рекомендується укривати, оскільки ця теплолюбна рослина. Культура посухостійка, перезволоження для неї небезпечно. У регіонах з морозними зимами вирощується як однорічну рослину.

Грунт

Шавлію дібровний не пред’являє великих вимог до грунту. Найголовніше умова-грунтові води не повинні залягати занадто близько до поверхні. Для вирощування сальвии підійде як почвосмесь для кімнатних рослин, так і звичайна городня земля.

Восени грунт готується для весняної посадки: перекопується ділянка, присмачується перегноєм і фосфорно-калійними добривами. Кислотність грунту має бути нормальна.

інші статті Чорно-червоні квіти чорної магії : особливості відходу за сортом Блэк Мэджик

Зверніть увагу! Зайве добриво грунту приведе до того, що зелена частина куща розвиватиметься добре, а квітки будуть дрібними і невиразними.

Розмноження

Робиться декількома способами : насінням, живцюванням, діленням куща, повітряними відведеннями. Яким з методів скористатися, садівник вирішує сам після вивчення особливостей кожного з них.

Через розсаду

Брахикома-опис, посадка і відхід

Насіння можна висівати прямо в грунт навесні або осінню або, заздалегідь виростивши розсадою. Частіше використовують другий спосіб, оскільки при посіві безпосередньо в грунт шавлія повільно росте. Висівання на розсаду зазвичай починають у кінці зими.

На дно місткості укладається дренаж, наприклад, керамзит. Потім висипається легкий, рихлий грунт. Згори высеиваются насіння, трохи присипаються землею і злегка зволожуються. Щоб в грунті довго трималася волога, можна використати гідрогель. Він замочується у воді, в якій незабаром розбухає, і перемішується з грунтом.

Важливо! Оскільки насіння у шавлії дібровного дрібне, їх не слід занадто присипати: під товстим шаром грунту вони можуть не зійти. Згори місткість накривається склом або поліетиленовою плівкою.

Після появи четвертого листочка, сіянці пікірують в окремі горщики. До початку літа розсада устигає зміцніти. Приблизно через 2,5 місяця сіянці можна висаджувати у відкритий грунт, заздалегідь їх загартувавши. Для цього в квітні їх виносять на декілька годин в день на повітря.

Спочатку це повинно бути тінисте місце, потім поступово можна привчати розсаду до прямих променів сонця. Також декілька кущиків шавлії можна залишити в горщиках для вирощування на підвіконнях, створивши їм сприятливі умови.

Насінням у відкритий грунт

Посадка шавлії цим способом робиться ранньої весни або пізньої осені. От як це робиться:

  1. грунт перекопується, розрівнюється граблями, посипається прожареним піском, на який викладається насіння;
  2. згори посипається пісок, грядка зволожується і накривається плівкою;
  3. періодично посадка провітрюється, але при цьому треба стежити, щоб грядка завжди залишалася вологою.

Приблизно через 3 тижні виклюються паростки. Після появи 3-4 листочків плівка забирається.

Живцювання

Для цього втеча зрізується гострим ножем трохи нижче вузла завдовжки приблизно 10 см і ставиться в склянку з водою. Через 2-3 тижні формуються корені, помітні через скло. Коли вони досягнуть довжини 2 см, втеча висаджується в горщик. Земля не має бути занадто поживною.

Спочатку рослині забезпечується підвищена вологість. Для цього живець накривається скляною банкою або поліетиленовою плівкою, але при цьому листя не повинне торкатися поверхні покривного матеріалу. Тепличку треба періодично провітрювати, щоб живці не підхопили грибкове захворювання.

Важливо! Оптимальна температура повітря в приміщенні-20°С. Коли саджанці прижилися, їх можна висаджувати в горщики більше для кімнатного утримання або у відкритий грунт. Через місяць шавлію можна підгодувати слабо концентрованим розчином добрива для квіткових рослин.

Горщики для посадки мають бути глибокими, оскільки коренева система сальвии добре розгалужена. Стебла у кущиків гнучкі, крайні з них стелються по землі, тому їм потрібна підпора. Або в цьому випадку можна застосувати ще один спосіб розведення рослини.

Розмноження відведеннями

Коли втеча стикається з вологою землею, у вузлах рослини утворюються корені. Тому, якщо садівник хоче отримати відростки шавлії, йому треба стежити за тим, щоб грунт в місці зіткнення із стеблом завжди був вологий. Також втеча для надійності можна чим-небудь пришпилити до землі і злегка присипати.

Ділення куща

Цей спосіб застосовують в південних районах. Ділення рослини робиться у кінці літа. Шавлія акуратно підкопується, корінь розділяється на частини. Частинка повинна мати кореневу систему і хоч би одне стебло. Кожен відкопаний відросток висаджують в окрему посадочну ямку.

Відхід за рослиною

Карликові жоржини-опис, посадка і відхід

Він полягає у своєчасній прополці, поливі, добриві, обрізанні рослини, захисті від хвороб і шкідників.

Поливши і розпушування

Зрошування має бути своєчасним. При цьому полив не має бути щедрим. Процедура робиться в уранішній або вечірній час. При поливі опівдні, сонячні промені можуть обпалити ніжні листочки, а це негативно відіб’ється на рослині в цілому.

Розпушування також відноситься до необхідної процедури. Після неї в землі зберігається волога, корінцям відкривається доступ кисню. Окрім цього, одночасно віддаляються бур’яни, що віднімають у рослини поживні речовини.

Добриво

Кожну весну треба підгодовувати кущики. Спочатку використовуються азотні добрива для нарощування зеленої маси. Потім 1 раз в 3 тижні застосовуються рідкі підгодівлі, наприклад, водний розчин гною (1:10) або настій з бур’янів такої ж концентрації. Мінеральні добрива використовуються восени.

Обрізання

Це важлива процедура для красивого формування куща. Якщо її не робити, шавлія витягуватиметься, швидко постаріє. Обрізання спровокує пробудження і ріст бічних бруньок. В результаті кущик стане інтенсивно нарощувати нові пагони.

Важливо! Постригають кущі навесні і осінню. Сухі колоски після цвітіння також обрізують. Ця процедура може спонукати рослину зацвісти ще раз. Віддаляються також сухі, поламані гілки.

Хвороби і шкідники

Шавлія-пряна, лікарська рослина, здатна самостійно боротися з різними хворобами. Тому воно мало схильне до різних напастей. Причиною поганого стану кущика може бути правильний догляд.

  • Пліснява може утворитися при зайвій вологості. Тому не можна допускати застою води в грунті. При перших появах плісняви рослина обприскується розчином сірки.
  • Слимаки і павутинові кліщі можуть з’явитися в занадто щільних посадках. Як метод боротьби використовується цибульна і часникова настоянка. Щоб розчин добре прилипав до зелені, в настій додається господарське мило.

Важливо! Враховуючи, що шавлія застосовується в кулінарії і народній медицині, використати хімічні засоби для боротьби з хворобами і шкідниками не можна.

Збір урожаю

Його роблять влітку і осінню. Перший раз у кінці червня під час розпускання суцвіть. Саме в цей час в шавлії найбільша кількість ефірних олій, необхідних для застосування в кулінарії, косметології і з лікувальною метою.

інші статті Усе, що потрібно знати для вирощування нічної фіалки

Скошують рослину майже до коренів разом з квітками і стеблами. У кінці вересня проводять осінній збір лікарської трави. До цього часу на кущиках знову з’являється зелень, яка шалено росте після попереднього обрізання. Заготівля робиться в суху погоду.

Підготовка до зимівлі

Морозні зими представляють загрозу для рослини. Тому при появі перших заморозків шавлія підрізає так, щоб його зручно було накрити. В якості покривного матеріалу використовують ялинове гілля, листя, землю. При невеликій кількості сажалок, кущі треба засипати ще і снігом.

Користь шавлії

Сальвия має протизапальні і дезинфікуючі властивості, тому рослина служить сировиною для отримання екстрактів, настоянок, використовуваних при приготуванні лікарських препаратів. Їх призначають при пародонтозі, запаленні мигдалин.

Препарати, виготовлені на основі шавлії, застосовують для зміцнення нервової системи, листочки додають в чай для зменшення потовиділення. Настої і відвари з нього використовують для зміцнення волосяних цибулин.

Різновиди сортів

Селекціонерами виведена безліч сортів шавлії дібровної. З них найбільш відомі:

  • Шавлія Остфрисланд (Ostfritsland). Довжина гіллястих стебел близько 40 см, листя трохи зморщене. Цвіте усе літо фіолетовими і синьо-фіолетовими кольорами.
  • Майнахт (Mainacht)-більш високий кущ. Суцвіття у нього фіолетові, листя довгасте. Цвіте кілька разів за сезон. Шавлія
  • Швелленбург (Schwellenburg) відрізняється від інших сортів пурпурними і червоними суцвіттями. Широко використовується в садах для декорації.
  • Шавлія лісовий Аметист (Ametist)-щільний кущ з густими свічками рожево-фіолетових суцвіть. Після цвітіння кущ залишається акуратним, зберігає форму.
  • Шавлія лісової Блаухюгель (Blauhugel)-один з невибагливих і холодостійких кущів. У нього ароматне листя сіро-зеленого кольору, суцвіття фіолетові. Рясно цвіте в червні і липні.
  • Шавлія дібровний Карадонна (Caradonna). Висота куща 70-80 см, суцвіття лілового кольору, листя сизо-зелене. Цвіте з початку літа до заморозків.

Окрім перерахованих, є ще немало сортів шавлії дібровної, що придатних для декорування садової ділянки і відрізняються довгим періодом цвітіння.

Використання в ландшафтному дизайні

Багато квітникарів висаджують шавлію дібровний для прикраси саду. Його колоски синьо-фіолетового кольору красиво поєднуються з рослинами, що мають теплі відтінки бутонів : помаранчевою, жовтою, червоною.

Важливо! Шавлію не рекомендується висаджувати після споріднених йому рослин сімейства Яснотковых.

Окремої уваги вимагає опис шавлії Карадонна. У нього міцні вертикальні стебла, обліплені сизо-зеленим листям, і дивовижної краси лілові суцвіття. Цей сорт завжди тримає вертикаль, ніколи не розвалюється. Поєднується з лавандою, седумами, овсяницей сизою, ехінацеєю.

Шавлія висаджується на передньому плані або поряд з трояндами, ліліями. У альпійських гірках він є сусідами з гіацинтами, тюльпанами, ірисами. Посадивши їх з декоративними злаковими культурами, садівник отримає ландшафтний дизайн в сільському стилі. Також кущі використовують для формування живоплоту.

Завдяки великій зоні застосування шавлії дібровної, непримхливості у відході це зелене насадження одне з найпоширеніших на садових ділянках, а також терасах будинків і балконах квартир.

Садова шавлія (сальвія). Опис, застосування. лікарські властивості

Шавлія (Salvia) – багаторічна рослина з м’якими сіро-зеленим листям, відноситься до найбільш відомим лікарським рослинам. Його часто вирощують в домашніх садах. Це можливо як в саду, так і вдома у вазоні, або на балконі. Можна використовувати свіже листя для приготування різних страв.

Шавлія: опис рослини

Шавлія (лат. Salvia officinalis) – рослина сімейства Lamiaceae родом з країн Середземномор’я. Його вирощують у багатьох країнах світу. Це добре відома пряність і лікарська рослина. Зустрічається в усьому світі: у Європі, Азії, Африці та Америці, росте в дикій природі.

Відомо більше 900 видів, в тому числі однорічні, багаторічні рослини і чагарники. Сорти з декоративним листям особливо цінуються. Як декоративна рослина, шавлія відмінно підходить для комбінацій з травами (особливо в поєднанні з лавандою) для багаторічних квітників.

Шавлія є щільним, низький чагарник (50-70 см заввишки) з жорсткими пагонами і великими ароматними сіро-зеленим листям. Дрібні квітки зібрані в колосся. Вони можуть бути фіолетовими, рожевими, синіми або білими. Цвіте шавлія в червні і липні. Рослина має характерним запахом завдяки ефірному маслу в листі і молодих пагонах. Трава часто використовується в приготуванні їжі.

Різновиди шавлії. Види

Шавлія є одним з найцікавіших рослин, який можна вирощувати в саду. У всіх видів є індивідуальні вимоги: деякі з них переносять півтінь (глянсовий шавлія), інші справляються з тимчасової посухою (медичний шавлія), в той час як деякі чутливі до пересушування (мокрий шавлія).

Різні види Салвії відрізняються за своєю стійкості до морозу. Деякі взагалі не переносять низьких температур (однорічний шавлія), інші – помірно стійкі (медичний шавлія), а треті демонструють повну морозостійкість (моховий шавлія).

З безлічі видів в саду культивують тільки кілька. Найбільш популярні види шавлії:

  • блискучий шавлія;
  • шавлія Мудрець;
  • шавлія Дібровний;
  • Сальвія борошниста;
  • шавлія Триколор.

Блискучий шавлія(Salvia splendens) – однорічна декоративна рослина з товстими, пагонами і великими, в формі серця, зазубреними по краях темно-зеленим листям. Її головна прикраса – різнокольорові великі квіти, зібрані на верхівках пагонів в густі волотисте суцвіття. Починає цвісти в червні / липні і до заморозків. Дуже добре підходить для прикраси клумб і квітників, так як добре виглядає в групі, можна вирощувати в горщиках на балконах і терасах.

Сальвія Скарлет фото

Сальвія борошниста(Salvia farinacea) має жорсткі прямі пагони до 80-100 см заввишки, покриті блискучими, зубчастими листками. Синьо-фіолетові квіти, зібрані в суцвіття, з’являються навесні (у травні) і цвітуть до осінніх заморозків. Добре підходить для бордюрів і для посадки уздовж алей.

Шавлія Дібровний(Salvia nemorosa) – популярний сорт. Це гіллясте багаторічна рослина з маленькими серцеподібними листям. Синьо-фіолетові квіти, зібрані в довгі щільні колосся, є прикрасою рослини. Зазвичай цвіте двічі на сезон: навесні і в кінці літа. Щоб домогтися повторного цвітіння, у рослини обрізають все сухі квіти. Цей вид досить морозостійкий і не вимагає зимової захисту, легко розмножується за допомогою насіння (дає рясний самосів) і шляхом вкорінення пагонів живцями.

Шавлія Дібровний Mainacht

Шавлія Мудрецьнайкраще росте на сонячному і захищеному від протягів місці. У нашому кліматі можна вирощувати в саду, оскільки морозостійкість невисока, варто вкривати на зиму. Взимку надземна частина відмирає, а навесні, після зняття покриву, її слід зрізати приблизно на 10 см над землею, що дозволить появі численних молодих пагонів.

Шавлія Триколор,з зелено-червоними листками і з широкою білою облямівкою, є найкрасивішим серед всіх видів.

Шавлія лікарський Tricolor (Salvia officinalis) квіти

Вимоги до догляду

Шавлія можна вирощувати на відкритому повітрі. Так як це теплолюбива рослина, його необхідно садити в місці, де достатньо сонячного світла. Також необхідно, щоб шавлія піддавався сильних вітрів.

Грунт

Що стосується грунту, в якій буде рости Салвія, то їх може бути кілька. Рослина віддає перевагу проникливу поживний грунт, яка повинна мати хороші запаси кальцію і азоту для підтримки зростання. Підходить глиноземно-піщаний ґрунт, яка добре забезпечена поживними речовинами. Суха і частково кам’янистий ґрунт, з достатнім запасом поживних речовин також йому подобається.

Зверніть увагу!Шавлія вирощується в основному на відкритому повітрі або в теплиці, а й застосуємо для вирощування в горщику.

Молоді рослини важливо поливати і позбавлятися від бур’янів, щоб у них було достатньо місця і світла для росту. Рослина добре розмножується і росте, але навесні (в квітні-травні) його потрібно обрізати – інакше зовнішній вигляд стане непривабливим.

Шавлія зазвичай розмножується живцями пагонів, вкоріненими навесні (травень-червень). Ранньою весною (в березні) можна посіяти насіння в ящики і висаджувати розсаду на постійне місце в саду в середині травня.

Лікувальні властивості і застосування

Траву шавлії збирають тоді, коли рослина досягає повного зростання листя, але до цвітіння. У перший рік посіву цей період зазвичай припадає на серпень. У наступні роки перший урожай збирають в травні, а наступний в серпні.

Урожай найкраще збирати днем, в сухі сонячні дні. Після збору рослина сушать в тіні на повітрі. Правильно висушений шавлія зберігає зеленуватий колір, легко кришиться. Зберігають висушену траву в сухих, закритих контейнерах цілими листочками і розмелюють перед використанням.

Лікувальна трава активно використовується в народній медицині. Ця невимоглива культура давно визнана одним з найцінніших лікарських рослин, так-як вона містить безліч значущих органічних сполук, які мають сильну протизапальну і антибактеріальну дію. Шавлія відомий своїм різноманітним використанням на кухні і в косметиці.

Цілющі властивості шавлії

Сальвія містить багато інгредієнтів, які позитивно впливають на здоров’я людини, але найціннішим є ефірне масло. Крім того, в листі можна знайти дубильні речовини, органічні кислоти, а також вітаміни (група А, С, В) і мінерали (кальцій, магній, калій, натрій, цинк, залізо).

Сальвія широко використовується завдяки своєму доброчинного впливу на організм людини:

  • при запаленні сечовивідних шляхів;
  • лікує запалення порожнини рота;
  • зменшує надмірне потовиділення;
  • покращує імунну систему;
  • підсилює приплив крові до тіла;
  • лікує травми і опіки;
  • допомагає підтримувати душевну рівновагу, захищає від стресу і втоми;
  • підвищує потенцію і робить позитивний вплив на жіночі проблеми;
  • підтримує здоров’я шкіри і волосся.

Настої і екстракти листя шавлії застосовують зовнішньо і внутрішньо. Чай з шавлією допомагає у травленні (здутті живота, діарея), запаленні ротової порожнини і ангіні. 1-2 чайні ложки сухого або 3-4 листків свіжої шавлії опускають в киплячу воду і дають настоятися не менше 10 хвилин.

Можна використовувати шавлія при нежиті: дихати на пару, або додати його в ванну. Шавлія допомагає при надмірному потовиділенні і може позбавити шкіру від таких проблем, як прищі, запах тіла і шкірні захворювання. Ароматичну траву часто поміщають в шафи, щоб пахла одяг, а також в різних місцях в будинку, щоб видалити запах домашніх тварин.

Зверніть увагу!Потрібно дотримуватися обережності при прийомі шавлії всередину, так як рослина містить потужні масла і токсичний туйон.

На кухні

Завдяки своєму унікальному смаку і аромату, шавлія є популярною спецією. Володіє гострим, пряним ароматом.На кухні шавлія додають в різні страви: супи, соуси, різні види м’яса. З шавлією можна приготувати чай.

Завдяки своїм складом, шавлія надає дивовижне вплив на наш організм.

Про автора

admin administrator