Що більше камбала чи калкан

Авторadmin

Що більше камбала чи калкан

Чорноморська камбала – калкан

Калкан – (лат. Psetta maeotica maeotica, Pallas 1814 раніше Rhombus maeotica) – відноситься до виду риб Рода Psetta Сімейства ромбових, або Скофтальмовие (Scophthalmidae), отряду камбалообразних (Pleuronectiformes), класу кісткових риб. У чорноморського калкана тіло високе, висота його становить 80% довжини (висота тіла майже дорівнює довжині або навіть більше) і повністю покрито кістковими конічними горбками.

Як і у інших риб отряду камбалообразних, тіло калкана складається з горизонтальних верхньої і нижньої частин (сторін). Очі риби перебувають на його лівій (верхній) стороні. Нижня частина (права сторона) калкана білого кольору, очна сторона бура, з червоними плямами. Риба не має луски, що є її характерною специфічною ознакою. Також калкан має здатність для маскування міняти забарвлення залежно від кольору дна, т.зв. мімікрією. Щелепи камбали цього виду озброєні рівними щетиноподібними зубами, розташованими у вигляді стрічок, зуби є також і на сошнике.

Калкан є однією з найбільших камбал, що мешкають в басейні Чорного моря. Тіло калкана вкрай рідко може досягати довжини 70-85 см і маси 12-15 кг, при віці особини 14-16 років. В основному середній розмір камбали даного виду не перевищує в уловах 3-5 кг.

Калкан мешкає тільки в Чорному, Азовському, Адріатичному морях, протоці Босфор, а також в північній частині Мармурового моря. Калкан, добре переносячи низьку солоність часто заходить в опріснені ділянки гирла Дніпра і Дністра для пошуку їжі.

Навколишнє середовище калкана, в основному морське і на відміну від своїх найближчих родичів тюрбо і бриля він може існувати в значно опрісненому Чорному морі при солоності води від 10 до 22 проміле. В Азовському морі мешкає дрібніший підвид – азовський калкан (Psetta maeotica torosus або Scophthalmus maeoticus torosus), здатний існувати при широких діапазонах солоності середовища. Спосіб життя як азовського, так і чорноморського калкана ідентичний. Взимку і влітку калкан тримається на глибині, навесні і восени переходить жирувати на мілководді, полюючи виключно в нічний час, будучи типовим хижаком в дорослому стані.

Промисел камбали-калкан в північно-західній частині Чорного моря починається ранньою весною (з березня), в період, коли вона пересувається до берегів і концентрується на глибинах 40-50 метрів і триває до травня. У цей період йде основний промисел її в прибережних ділянках Миколаївській, Одеській та Херсонській областей України сітками з кроком вічка а = 180-200 мм. Промисловий вилов камбали-калкан у Чорному морі обмежено, та розподіляється на квоти між користувачами. На зазначений період приходиться основна частка вилову камбали в Чорному морі. Крім лову сітками, калкан часто видобувається в якості прилову з використанням різноглибинні тралів при промислі шпрота і хамси. Період нерестової заборони настає з першого і триває по тридцяте травня. З червня по жовтень промисел камбали-калкан відновлюється, але вилов в цей період незначний.

Незважаючи на дуже високу ціну камбали-калкан, даний вид риби смачний, корисний і може вважатися при певній фантазії кулінарним шиком.

Чорноморський рибоохоронний патруль

Риба камбала: як відрізнити від палтуса та як її смачно приготувати

Камбала — це вид пласких риб, відомих своїм жирним м’ясом, м’яким смаком і ніжною текстурою. Її можна запікати, смажити, тушкувати або готувати на парі — в усіх випадках буде дуже смачно. Розповідаємо більше про цю рибу.

Камбала — риба середнього розміру, вага якої може становити від 2 до 13 кілограмів. Варто зазначити, що камбала — це не окрема риба, а, скоріше, група риб, що належать до ряду камбалоподібні (Pleuronectiformes).

Ці риби живуть на дні океану, де лежать у піску на своїх широких пласких тілах. Вони мають обоє очей по один бік голови — ліворуч або праворуч, залежно від виду.

Камбала та палтус: у чому різниця

Однією з риб, з якою часто порівнюють камбалу, є палтус, адже вони родичі. Головна відмінність між ними — у розмірі. У той час як звичайна камбала може досягати максимум 13-15 кілограмів, палтус нерідко важить 180 кг або й більше.

У порівнянні з палтусом камбала менш м’ясиста і має ніжнішу структуру. Камбала також жирніша за палтус, натомість палтус є однією з найменш жирних риб.

Який смак має камбала?

Камбала — м’яка на смак риба з легкою солодкістю та ніжною пластівчастою текстурою м’яса. Це трохи жирна риба, але не «рибна» на смак.

Як приготувати камбалу?

Зазвичай камбала продається у вигляді філе, тобто не має шкіри, кісток і зайвого жиру, який потрібно видалити перед приготуванням. Оскільки це більш «делікатна» риба, яка легко розшаровується, найкращі способи її приготування — це ті, що максимально збережуть її ніжну консистенцію, як-от запікання, смаження або приготування на парі.

Для смаження камбали на сковороді нерідко готують кляр або, наприклад, покриття з кукурудзяного борошна, яке допомагає тримати форму риби.

Чи підходить мені камбала?

Відомо, що чимало різної риби містить небезпечний рівень ртуті, особливо велика риба (тунець, риба-меч, акула та марлін).

Камбала менша, і вважається одним із найкращих варіантів для їжі з погляду рівня ртуті.

Як зберігати камбалу?

Якщо ви купуєте заморожену камбалу у вакуумній упаковці, ви можете зберігати її в морозильній камері, поки не будете готові використовувати.

Найкращий спосіб розморозити — перемістити з морозильної камери в холодильник напередодні ввечері.

Камбала, яка не була заморожена, коли ви її купили, не повинна зберігатися. Готуйте її одразу після покупки. Вам слід обов’язково використати її протягом дня або двох максимум.

Про автора

admin administrator