Що буде якщо годувати бджіл цукром

Авторadmin

Що буде якщо годувати бджіл цукром

Годування бджіл цукровим сиропом

Практика бджільництва передбачає часте використання підгодовування бджолиних сімей. Цукровий сироп – найбільш поширений серед відомих підгодівлі. Кожному бджоляру важливо знати пропорції для приготування правильного корму. Деякі пасічники мають хорошу кормову базу біля пасіки і намагаються залишати натуральний корм в сотах для забезпечення достатнього його обсягу своїм підопічним. Погодні умови іноді вносять корективи таким чином, що без використання солодкої рідини не можна обійтися. Варто детально розібратися в даному питанні.

Підживлення бджіл: мета, терміни, способи та схеми

Життєдіяльність і продуктивність бджіл іноді здатна знижуватися. Причиною можуть бути природні фактори, захворювання, недостатня кількість поживних речовин. Додаткове харчування бджіл проводиться з метою підвищення ефективності пасіки.

  1. Восени для заповнення втрати кормів внаслідок відкачування натурального продукту.
  2. взимку для повноцінної годівлі бджолиних сімей.
  3. Навесні для стимулювання яйцекладки матки.

Сезонні особливості і відмінності підгодівлі (осіннього, зимового та весняного)

Підвищення імунітету комах і запобігання їх загибелі залежить від термінів проведення осінньої підгодівлі. З огляду на різні періоди настання холодів, які відрізняються рік від року, потрібно розрахувати терміни проведення додаткової годівлі так, щоб комахи встигли переробити корм до зниження температури повітря.

Чи знаєте ви? Повноцінна бджолина сім`я споживає за рік в середньому близько 20 кг білкового і близько 100 кг вуглеводного корму.

При температурі повітря нижче + 10 ° С бджоли менше виробляють инвертазу. Бджоли синтезують фермент инвертазу, яку застосовують для приготування меду з нектару. Цей фермент є каталізатором розпаду сахарози. В результаті виходить фруктоза і глюкоза. Таким чином, осінню підгодівлю потрібно проводити у вересні.

Хороша зимівля маленьких трудівниць забезпечується повноцінним кормом і при необхідності додатковим харчуванням. Стимулюють комах підгодовуванням до початку сезону в березні-квітні.

Чим відрізняється інвертований (інвертний) сироп від цукрового

У інвертованому розчині сахароза вже розщеплена на глюкозу і фруктозу. Таким чином, скорочується час на переробку цукру комахами. Такий розчин можна зробити штучно, додавши органічні кислоти, або мед, або ферменти нижчих організмів.

Приготування інвертованого сиропу з додаванням меду

Ферменти натурального меду можуть використовуватися для приготування інвертованого концентрату.

  1. Воду потрібно закип`ятити.
  2. всипати цукор.
  3. Перемішати, щоб цукор розчинився.
  4. Охолодити розчин до температури + 50 ° С.
  5. Додати мед, обсяг якого повинен становити 5% від загального обсягу суміші.
  6. Розлити суміш по годівницях.

Цукровий сироп з лимонною кислотою

Для прискорення обміну речовин у комах після зимових місяців можна готувати цукровий сироп з лимонною кислотою.

  1. Розчинити 1 кг цукру в 0,85 л гарячої води.
  2. Додати 2 г лимонної кислоти.
  3. Далі нагрівати протягом 70 хвилин на водяній бані.

важливо! Кислотність цукрового сиропу нейтральна (pH 7,0). Мед має кислу реакцію (pH 3,74,1).

З додаванням промислової інвертази

Промислову инвертазу отримують з культур дріжджів і мікроскопічних грибів. Інвертаза – глікопротеїн. Вуглеводна частина молекули у інвертази дріжджів – 30-80%, грибів – 10-12%.

Інвертаза дріжджів і грибів активна при рН 4,0-4,5 і температурі +45 . + 55 ° С. Гідроліз концентрованих розчинів сахарози призводить до утворення моносахаридів, які більш розчинні, що не кристалізуються, добре з`їдаються комахами.

З додаванням молочної кислоти

  1. Взяти 1 кг цукру.
  2. Взяти 0,5 л води.
  3. Додати 2 г молочної кислоти.
  4. Розчинити цукор у воді.
  5. Додати молочну кислоту.
  6. Кип`ятити протягом 30 хвилин.

Сироп з використанням ферментів нижчих організмів

  1. Солодку рідину (пропорція: 1 кг цукру на 1 л води).
  2. Далі слід взяти 100 г свіжих пекарських дріжджів, розтерти з невеликим обсягом розчину.
  3. Потім дріжджі розбавляють з отриманою сумішшю.
  4. Розчин слід довести до кипіння.

Отримуємо розчин, що містить 5% дріжджів. Його наливають в годівниці. Якщо використовувати сухі дріжджі, то їх необхідно розпустити в солодкій воді і одну добу тримати в теплі. Потім з`єднати з концентратом.

Препарат «Бджола» для приготування інвертного сиропу для бджіл

Препарат «Бджола» складається з ферментів дріжджів Saccharomyces cerevisiae Y2283, а також вітамінів і мікроелементів. «Бджола» застосовують в серпні або вересні. Щоб приготувати інвертований концентрат, необхідно додати препарат, виходячи із пропорції: 2 г препарату на 5 кг цукру. Осіння підгодівля препаратом – 8 г на кожну бджолину сім`ю.

Правила підгодівлі бджіл інвертним сиропом

Підгодовувати трудівниць слід у вечірній час. Восени приготовлену суміш поміщають в годівниці, а навесні – в пакети на рамки. Залежно від бажаного результату потрібно знати рекомендовані пропорції солодкої рідини.

важливо! Бджоли краще переносять зиму і розвиваються, якщо їх живлять розчином 60% -ної концентрації.

Концентрація сахарногосіропа,%Вода, лЦукор, кг
401,51,0
501,01,0
601,01,5
701,02,0

рідкий корм

Рідкий корм частіше застосовується навесні як стимулятор розвитку бджолиних сімей. Для його приготування необхідно довести до кипіння 1 літр води і додати в неї при постійному помішуванні 1 кг цукру. Вихід концентрату в даному випадку буде становити 1,6 л, концентрація сахарози – 50%.

густий корм

Густий корм частіше використовують восени. Для його приготування доведіть до кипіння 1 літр води і додайте в неї при постійному помішуванні 2 кг цукру. В результаті вийде сироп з концентрацією 70% сахарози.

дозування

Важливо знати, скільки літрів рідини можна дати в один прийом.

  1. Вперше його роздають по 0,5-1 л на бджолину сім`ю.
  2. Повільне споживання продукту говорить про те, що порції великі. В даному випадку порції скорочують.
  3. Доза годування – 3 л на сім`ю на три дні.

як роздавати

Інвертований концентрат упакувати в пакети і покласти на стільники, потім комахи прогризуть пакет. Можна розміщувати корм на стельових і рамкових годівницях. Рідина повинна бути теплою. Не можна допускати перегрівання суміші вище + 50 ° С.

Чи знаєте ви? досвідченийбджолярзалишає з осені бджолиним сім`ям по 2530 кг доброякісного меду.

Чому бджоли не беруть сироп

Іноді комахи погано беруть солодку рідину. Причиною цього можуть бути хвороби або ослаблений стан бджіл. В цьому випадку допоможе обприскування вулика лікарським складом. Ще варіантом відмови від сиропу може бути занадто густа концентрація сиропу. В такому випадку необхідно зменшити дози концентрату, щоб не допустити бродіння в годівницях.

Чи можна годувати бджіл подбродівшім медом

Використовувати заграв мед небезпечно. Не можна його кип`ятити, оскільки в процесі кип`ятіння мед карамелізується. Рамки з заграв і закиснув кормом потрібно видалити з вуликів.

Альтернативні методи підгодівлі бджіл

Існують інші суміші, які використовують у бджільництві, зокрема: канді, перга з молоком, перга з додаванням дріжджів, цукрові льодяники.

Рецепт приготування канді

На пасіках застосовується такий продукт, як канди.

  1. Мед – 1 порція.
  2. Цукрова пудра – 4 порції.
  3. Мед нагріти на водяній бані.
  4. Пудру просіяти через сито.
  5. Змішати 2 компонента.

Перга або її замінник

перга – це пилок рослин, яку збирає медоносних бджіл в осередки стільників, вона є білково-вуглеводних кормом комах. Використовуючи пергу і її замінники, враховуйте їх дію на маленьких трудівниць. Навесні давайте пергу і молоко. Дані продукти допомагають виростити розплід. Восени давайте пергу і дріжджі. Споживаючи такий продукт, бджоли зможуть збільшити запас білка, таким чином зростуть їхні шанси перезимувати. Джерелом білка є молоко цільне або сухе, а також пивні або пекарські дріжджі.

Для підгодівлі з цільним молоком використовують густий цукровий концентрат (70%) і рівний обсяг молока. Готову суміш давайте маленькими порціями 250 г в звичайні годівниці. Сухе молоко змішують з медом, отриману масу необхідно розкласти на рамки по 400 г.

цукрові льодяники

Використовують також як підгодівлю і цукрові льодяники.

  1. У посуд влити 1 частина води.
  2. Додати 5 частин цукру.
  3. Поставити на вогонь і кип`ятити 30 хвилин, постійно помішувати.
  4. На 1 кг цукру додають 2 г лимонної кислоти.
  5. Чи готові льодяники, коли суміш не розтікається.

Шкода цукрового сиропу для бджіл

Співвідношення користі і шкоди від впливу сахарози очевидно. Якщо годувати бджіл сахарозою, вони виснажуються виробленням білкових ферментів, після чого не можуть брати участь у вирощуванні нового покоління. Розплід скорочується на 30%, що є причиною уповільнення їх розвитку. Зменшується тривалість життя комах. Матка зношується, і її доводиться часто замінювати. Не варто зловживати цукровими підгодівлею.

запобігти хвороби комах можна за умови помірного медозбору, залишаючи корм для молодого покоління. Необхідно зберегти популяцію бджолиних сімей.Бджоляр сам вирішує, яке харчування давати, які добавки використовувати. Вибір дуже важливий не тільки для ефективного ведення його господарства, а й для всього населення планети. У наш час збереження бджолиних сімей – першочергове завдання кожної людини. Бажаємо хороших медових зборів і здорових бджолиних сімей!

Годування бджіл: правильний корм і на що звернути увагу

Ви хобі пасічник і цікавитесь, як, коли і чим найкраще годувати своїх бджіл? Ми розповімо, як це зробити і на що варто звернути увагу.

Чому потрібно годувати бджіл?

Бджоли підтримують біорізноманіття нашої планети за допомогою запилення численних видів рослин.
(Фото: CC0 / Pixabay / suju)

Бджоли відіграють центральну роль у збереженні нашої природи та сільського господарства. Вони запилюють квіти і таким чином вносять значний вклад в біорізноманіття. Тому що поширення численних рослин забезпечує харчову базу для незліченних видів тварин. Різні екосистеми залежать від наполегливої ​​праці бджіл – так само залежать і люди. Тому що круглий 80 відсотків наші харчові рослини залежать від запилення. Проте останніми роками спостерігається послідовний Загибель бджіл відбуваються, і в усьому світі численні популяції бджіл скорочуються.

Як пасічник-хобі, ви можете не тільки виробляти мед, годуючи бджіл, але й підтримувати місцевих медоносних бджіл і таким чином підтримувати популяцію бджіл. Тому що бджолина колонія не може автоматично зібрати достатньо запасів на зиму. Бджоли особливо потребують перед

зимівля достатній доступ до пилку і нектару. На жаль, це не завжди гарантовано через сучасні умови навколишнього середовища, промислові ландшафти або надмірне видобуток меду людьми. Як хобі-бджоляр, ви можете годувати бджіл і таким чином підтримувати сплячку та виживання бджоли. Крім того, допоможуть безпечні для комах рослини на вашому балконі або в саду.

Примітка: Як хобі-бджоляр, при заготівлі меду слід брати надлишок меду, щоб бджолиної сім’ї вистачило взимку. При достатньому запасі їжі бджолина сім’я може пережити зиму з великою кількістю молодих і здорових бджіл і знову бути працьовитими в наступному році та підтримувати біорізноманіття.

Ще більше корисних посилань та ідей, які допоможуть бджолам:

  • Посадіть багатий квітами буфет для комах для балкона або саду
  • Рятувати бджіл за допомогою Urban Beeing і міського бджільництва?
  • Пасічники для початківців – так ви стаєте рятівником бджіл
  • Спонсорство бджіл: чому ви повинні спонсорувати бджолу

Годування бджіл: цукром чи сиропом?

Годувати бджіл можна двома способами: сиропом або цукровим тістом.
(Фото: CC0 / Pixabay / Lichtsammler)

Якщо ви хочете, щоб ваші бджоли з Цукор або сироп годування залежить від того, що потрібно бджолам або чого ви хочете досягти як бджоляр.

сироп:

  • Цукровий спектр: Подібно до меду, сироп містить суміш цукрів фруктози та глюкози. З іншого боку, столовий цукор містить лише сахарозу.
  • Кристалізувати: Сироп не кристалізується і залишається рідким у сотах через високий вміст фруктози. Це означає, що бджоли не мають проблем з проковтуванням їжі.
  • Енергія: Якщо бджолам доводиться самостійно розщеплювати цукор, це витрачає їм багато енергії. Ви можете поглинути цукор в сиропі безпосередньо і без особливої ​​праці. Особливо це важливо для зимових бджіл, оскільки вони повинні максимально піклуватися про себе, щоб перезимувати бджолину сім’ю.
  • Псування: Цукрова вода може слизуватись або бродити, якщо бджоли знімають її занадто повільно. Сироп не псується.
  • Вміст цукру: Сироп має вищу концентрацію цукру, ніж цукрова вода. Це особливо ідеально, якщо ви хочете швидко підгодувати на зиму. З сиропом бджолам не потрібно забирати стільки води.

Примітка: Придбати готовий цукровий сироп можна в магазинах бджільництва або за адресою ** Амазонка купувати.

Завдяки власноруч побудованому готелі для комах ви можете активно робити щось проти загибелі комах. Маючи трохи ручних навичок, ви можете створити за допомогою цього .

Цукрове тісто і цукрову воду можна згодовувати бджолам, воно складається з сахарози.
(Фото: CC0 / Pixabay / pasja1000)

Цукрове тісто:

  • Спектр цукру: Основним інгредієнтом цукрового тіста є сахароза.
  • кристалізувати: Оскільки вміст води тут відносно низький, цукрове тісто має тенденцію схоплюватися швидше. Ви можете додати трохи меду, щоб воно було пухким.
  • псування: Під час годування бджіл цукровим тістом важливо, щоб тісто не пересихало і не ставало жорстким. Тому годуйте невеликими порціями регулярно, інакше тісто може зіпсуватися або кристалізуватися, і бджолам буде важко його засвоїти через короткий час. Щоб тісто не висихало, можна частково загорнути його в поліетиленову плівку. Слідкуйте за тим, щоб бджоли могли постійно займати цукрове тісто.
  • час: Для цього готують цукрове тісто раннє годування до приблизно. Використовується в середині серпня.

Цукрова вода:

  • Спектр цукру: Сахароза, як цукрова вода, складається з розчиненого столового цукру.
  • Стільникова конструкція: З рідкою сумішшю цукрової води (1:1) бджолам потрібно довше, щоб брати корм і видаляти з нього воду. Таким чином, цукрове тісто діє як постійний потік корму для бджіл і ефект Стимульне харчування відбувається. Постійний потік корму змушує бджіл будувати стільники і розплід.
  • швидкопсувність: Цукрова вода може бути швидкою зіпсувати , потім утворюються слизькі нитки та хмари. Тому годуйте його в невеликих кількостях.

Як і коли ви годуєте бджіл?

Ви повинні годувати своїх бджіл у визначений час щороку.
(Фото: CC0 / Pixabay / PollyDot)

Під час годівлі бджіл ви можете вибирати між різними годівницями. Ви можете знайти їх у магазинах бджільництва або за адресою ** Амазонка . З невеликою кількістю їжі ви також можете проявити креативність і використовувати розрізаний Tetra-Pak або підставку для квіткового горщика. Загалом, переконайтеся, що ви клали в рідину пробки, солому або маленькі тонкі гілки, щоб бджоли могли приземлитися і не потонули.

Період:

Годують бджіл у певний період року, зазвичай приблизно з середини серпня до середини вересня. Корм використовується для переміщення зими. Кількість корму залежить від розміру вашої бджолиної сім’ї та використовуваного корму. Також зверніть увагу на те, яку породу бджіл ви годуєте і які особливості необхідно дотримуватись у кожному конкретному випадку. Залежно від кількості їжі влітку, рано чи пізно треба починати підгодовувати, щоб бджоли не голодували.

  • Дружні до бджіл рослини: найкращі ідеї для саду та балкона
  • 11 рослин, які перетворять ваш сад або балкон на пасовище для бджіл
  • Сад, дружній до комах: так ви підтримуєте біорізноманіття
  • Pussy Willow: пошук і підтримка правильного «бджолиного дерева»
  • Корито для бджіл: посібник з виготовлення своїми руками
  • Заради комах: не варто садити ці рослини

Про автора

admin administrator