Що таке бразильська картопля

Авторadmin

Що таке бразильська картопля

Зміст:

Рецепти страв з картоплі

Картопля – багаторічна клубнена рослина. Батьківщиною картоплі вважають Південну Америку. Овоч ввели в експлуатацію приблизно 14 тисяч років тому американські індіанці, також вони поклонялися цій рослині і вважали її божественною. У деяких регіонах Південної Америки і зараз можна зустріти дикорослу картоплю.

Що приготувати з картоплі

Картопля дуже поширена по всьому світу і займає почесне місце майже у всіх національних кухнях. Існує безліч сортів картоплі, найпопулярніші з них – це: адретта, белароза, синьоокка, світанок, витязь і багато інших. Картопля дуже поживна, її якість визначається кількістю крохмалю, що міститься в ній. В середньому картопля на 70-80% складається з крохмалю, чим вище його вміст, тим смачніше картопля. Перед приготуванням очищену картоплю не слід тривалий час тримати у воді, так як крохмаль вимивається і смакові якості продукту знижуються. В процесі зберігання картоплі кількість крохмалю зменшується, а кількість цукрів зростає. Зберігають її в холодному темному місці. При зберіганні на світлі картопля має властивість зеленіти. А вживати таку картоплю в їжу дуже небезпечно, тому що це може привести до серйозного харчового отруєння.

Існує величезна кількість рецептів приготування картоплі. Цей продукт може використовуватися в якості головної страви, гарніру, бути присутнім в складі різних соусів. Найпопулярніші страви з картоплі: відварна картопля, картопля в «мундирі» (неочищений відварену картоплю), картопляне пюре (товчена картопля з додаванням вершкового масла і молока), картопля смажена (порізаний соломкою, на брусочки, кружечки, часточки картопля, обсмажена на будь-якому жирі на сковороді), картопля «фрі» (картопля, смажена у фритюрі), картопля тушкована, деруни (натерта картопля, обсмажену у вигляді оладок), «чаклуни» (деруни з м’ясом), картопляні чіпси (тонкі скибочки картоплі, обсмажені у фритюрі), картопляна «бабка», картопляні зрази, галушки, котлети, галушки, запіканки, рагу, фаршировану картоплю і багато іншого. Також картопля служить начинкою для пирогів, пиріжків, кулеб’як, чебуреків, вареників. Це настільки універсальний продукт, що всі рецепти не перерахувати. Кожна господиня має свій фірмовий рецепт приготування картоплі.

Італійські кекси готуються на основі картопляного пюре. Начинка може бути різна – гриби, солоний лосось, шинка, овочі. Картопляне пюре є оболонкою, а всередині тільки те, що ви виберете.

Іспанська тортилья (Tortilla española) – традиційна страва іспанської кухні. Незважаючи на назву, це зовсім різні страви з мексиканською тортилью. Іспанська тортилья є приготованою

Мармітако (Marmitako) – іспанський суп з тунця, традиційний для півночі Іспанії, а саме регіонів Басконія та Кантабрія. Готували його рибалки, які, йдучи в море за тунцем, брали з.

Латкес (Latkes) – різновид оладок з картоплі. Євреї ашкеназі традиційно готують латкес до святкування Хануки. Назва латкес походить від східнослов’янського слова ладка або

Часто приготування квашеної капусти стає справжнім випробуванням і забирає багато часу та енергії. Багато господинь, прагнучи зробити процес шатківниці більш швидким і зручним, стали

Люблю щі та супи з квашеною капустою, але цей суп перевершив усі очікування! Так смачно, що нема слів, це описати. Звичайно, доведеться трохи повозитися, але смак окупить усі ваші старання.

Дуже ніжний, ситний салат на підкладці з руколи. Виглядає салат яскраво і помітно, що само по собі піднімає апетит. Замість чері можна використовувати і звичайні м’

Гарячий суп для холодної зими. На сайті вже є рецепти цього супу, але “Запорізький” трохи відрізняється у приготуванні.

Печінка тріски багата на вітаміни і поживні речовини. У поєднанні з овочами та яйцями з печінки виходить корисний та ситний салат. Вибираючи печінку тріски на полицях магазинів, бажано.

Пропоную приготувати цікавий салат із печінкою тріски та консервованим горошком. Салат виходить незвичайним до смаку. Спробуйте приготувати особливий салат, і ви не пошкодуєте.

Апетитний листковий салат із печінкою тріски та картопляною основою – страва дуже ситна та смачна. Якщо приготувати цей салат шарами, як і заявлено в рецепті, він може стати вишуканим.

Салати з печінкою тріски готують у поєднанні із сиром, рисом, овочами чи яйцями. Усі інгредієнти повинні бути підібрані у такому співвідношенні, щоб не перебивати смаку один одного.

Поживну домашню окрошку можна приготувати з додаванням м’яса. Оцініть простий в приготуванні і неймовірно смачний продукт для вашого сімейного обіду. Порадуйте цікавим холодним блюдом.

Ось уже скоро 2024 рік – рік Дракона за східним календарем. А значить ми готуватимемо різноманітні закуски та салати для святкового столу. Ну і як не прикрасити новорічний.

Салат Мімоза з печінкою тріски відрізняється насиченим смаком, поживними властивостями та привабливим зовнішнім виглядом. Таке частування ідеально підійде для сімейного свята.

Створіть справжній кулінарний шедевр на новорічному столі, перетворивши класичний оселедець під шубою на дивовижне видовище! Цей милий дракон не тільки порадує ваших гостей, а й стане символом 2024.

Класичний салат Олів’є з ковбасою – це популярне у багатьох сім’ях та смачне святкове частування. Салат порадує апетитним виглядом та поживністю. Приготувати її в домашніх

Насичена окрошка з приємною легкою кислинкою виходить з додаванням лимонної кислоти. Простий інгредієнт робить блюдо яскравим і освіжаючим. Беріть на замітку цікавий домашній рецепт.

Класичний салат Олів’є з ковбасою, свіжим огірком та горошком – це улюблене багатьма та смачне частування для святкового або домашнього столу. Приготувати апетитний салат у домашніх умовах дуже.

Кутаби у нашій родині люблять усі! Якщо є можливість, то готуються вони дружно та швидко. Кутаби можна приготувати не тільки з м’ясом та зеленню, але і з будь-якою.

Прості і смачні страви з картоплі. 15 апетитних рецептів

Картопля присутня в меню кожного українця, адже це не просто смачний і ситний продукт, а ще й універсальний інгредієнт для різних страв. Що можна приготувати з картоплі? Картоплю можна варити, смажити та запікати, вона добре поєднується з різними іншими продуктами: м’ясом та куркою, морепродуктами, сиром та овочами. Існує безліч страв із картоплі: перші, другі, запіканки та навіть випічка.

Тож сьогодні я поділюся з вами секретами того, як смачно подати картоплю, і підкажу декілька цікавих варіантів страв із неї. Спробуйте наші рецепти страв із картоплі, і ви здивуєте домочадців та гостей смачними новинками в меню!

Картопляні супи

Усім нам у дитинстві казали, що на обід обов’язково треба їсти суп. Але хто сказав, що суп обов’язково має бути з крупами чи макаронами? Тож у нас у меню сьогодні будуть чудові рецепти супів із картоплею — прості у приготуванні, смачні та незвичайні.

Рецепт овочевого супу з картоплею

Овочеві супи неймовірно смачні та корисні, а ще вони можуть відмінно урізноманітнити меню. І першим пунктом у нашому сьогоднішньому гастрономічному огляді буде апетитний суп із картоплею, цибулею-пореєм та зеленим горошком. О, спробуйте обов’язково, адже це дуже смачно!

Інгредієнти:

  • картопля — 1 шт
  • молоко — 400 мл
  • бульйон — 400 мл
  • заморожений горошок — 200 г
  • цибуля-порей — 2 великі стебла
  • оливкова олія — 1,5 ст.л.
  • петрушка — 5 гілочок
  • сіль — за смаком

Найзручніше такий суп готувати у глибокій сковороді, але можна скористатися і каструлею з товстим дном — як вам буде зручніше. І так, якщо ви віддаєте перевагу кремовим супам, то також для приготування вам знадобиться занурювальний блендер із металевою ніжкою.

  1. Спочатку нарізаємо картоплину квадратиками та обсмажуємо на оливковій олії близько 5 хвилин.
  2. Цибулю-порей ріжемо невеликими кружальцями. Вливаємо в сковороду бульйон, кладемо цибулю, зменшуємо вогонь і тушкуємо близько 10 хвилин, поки овочі не стануть м’якими.
  3. Додаємо в пательню молоко і тушкуємо ще 5 хвилин.
  4. Потім кладемо горошок, зелень і тушкуємо ще декілька хвилин. Все, наш смачний суп із картоплею готовий!

Такий овочевий суп з картоплею можна подати процідженим або подрібнити блендером на пюре. Прикрашаємо на власний розсуд.

Крем-суп з овочами та копченими ковбасками

А ось наступну страву з картоплі я запозичила з німецької кухонної книги, і вона обов’язково сподобається любителям супів-пюре. У цьому супчику відмінно поєднується смак овочів, вершків та підкопчених ковбасок, а легка нотка часнику надає пікантності та гармонійно доповнює страву.

Інгредієнти:

  • картопля — 500 г
  • цибуля — 100 г
  • морква — 100 г
  • копчені ковбаски — 100 г
  • вершки жирністю 30% — 150-170 мл
  • зелена цибуля — кілька стебел
  • рослинна олія для смаження — 1 ст.л.
  • кілька зубчиків часнику
  • сіль та спеції за смаком

Спочатку всі овочі ріжемо невеликими шматочками та відварюємо до готовності з лавровим листом та горошинами чорного перцю. Солимо після закипання.

Поки овочі варяться, ріжемо ковбаски, шаткуємо зелену цибулю і подрібнюємо часник.

Після приготування овочів зливаємо бульйон в окрему ємність, прибираємо моркву і подрібнюємо коренеплоди, що залишилися, на пюре за допомогою блендера.

Розігріваємо олію у невеликій сковорідці та трохи обсмажуємо нарізані ковбаски на середньому вогні.

Вливаємо в пюре бульйон, додаємо обсмажені ковбаски, вершки та варену моркву. Доводимо до кипіння. Перед подаванням страви на стіл додаємо в суп часник та зелену цибулю. Смачний німецький суп-пюре готовий!

Другі страви з картоплі та м’яса

Картопля ідеально підходить для приготування других страв. Її можна використовувати і як самостійний гарнір до м’яса, птиці чи риби, і як інгредієнт для різних м’ясних та овочевих страв. Тож у нашу сьогоднішню добірку рецептів потрапили два варіанти других страв із картоплею та м’ясом: рагу з м’яса з овочами та фаршировані копченостями коренеплоди.

Рагу з куркою та картоплею

Пропоную порадувати домочадців овочевим рагу з куркою — це ситна та смачна страва з кухонної книги Джеймі Олівера, яка доволі швидко й легко готується. Ну а дещо незвичний список інгредієнтів забезпечує оригінальну палітру смаку, тому цей рецепт стане приємною різноманітністю у вашому звичному меню.

Інгредієнти:

  • курячі стегенця — 8 шт
  • курячий бульйон — 1 літр
  • помідори — 400 г
  • картопля — 500 г
  • цибуля — 1 шт
  • консервований нут та оливки без кісточок у пропорціях 2:1
  • пара зубчиків часнику
  • один лавровий листочок
  • трохи свіжої петрушки
  • оливкова олія
  • сіль, спеції за смаком

Помідори нарізаємо великими кубиками або часточками. Шинкуємо петрушку, подрібнюємо цибулю та часник. Курячі стегенця обсмажуємо в оливковій олії на глибокій сковороді. Зливаємо надлишки жиру, додаємо курячий бульйон, помідори та часник. Тушкуємо під закритою кришкою впродовж 45 хвилин. Потім додаємо решту інгредієнтів і тушкуємо ще півгодини. Перед подаванням знімаємо шкірку зі стегенець, нарізаємо їх на шматочки і посипаємо спеціями.

Фарширована картопля з копченою куркою

Бажаєте приготувати дещо більш незвичайне? Таке, що і для обіду в родинному колі підійде, і для святкового столу буде цілком доречним? Тоді продовжуємо наші кулінарні експерименти та готуємо фаршировану картоплю з копченою курячою грудкою!

Інгредієнти:

  • картопля — 1,5 кг
  • копчене куряче м’ясо без кістки — 550 г
  • горошок — 250 г (можна взяти свіжий чи заморожений)
  • консервована кукурудза — 200 г
  • сир твердий — 200 г
  • цибуля — 1-2 шт
  • морква — 2 шт
  • перець чилі — 1 шт
  • оливкова олія — 3 ст.л.
  • сіль та спеції — за смаком

Для фарширування слід вибирати однакові бульби. Вони повинні бути середніми за розміром та мати правильну форму. Також для приготування нам знадобиться фольга.

  1. Картоплю ретельно миємо та даємо стекти зайвій воді. Чистити її не потрібно!
  2. Кожну картоплину щільно загортаємо в харчову фольгу та запікаємо в розігрітій до 100 градусів духовці до готовності (час запікання залежить від розміру коренеплодів).
  3. Поки бульби запікаються, підготуємо інгредієнти для фарширування. Курку нарізаємо невеликими шматочками, моркву й сир натираємо на дрібній тертці, а цибулю та перчик чилі дрібно рубаємо.
  4. Цибулю потрібно обсмажити до напівпрозорості, потім додати до неї терту моркву і трохи потушкувати. Наприкінці додаємо перчик чилі. Поки смажиться наша начинка, підготуємо картопляні човники.
  5. Розрізаємо картоплини навпіл, чайною ложкою виймаємо серцевину. Робимо з неї пюре, додаємо курячі грудки, смажені овочі та спеції. Кладемо начинку в човники та відправляємо на 5-6 хвилин у духовку за температури 200 градусів.

Страви з картоплі та м’яса

Пюре та відбивна — класика жанру, адже вони дуже добре доповнюють одне одного. Але сьогодні ми спробуємо приготувати щось цікавіше, і урізноманітнимо звичне меню. Наприклад, запечемо м’ясо з овочами у рукаві!

Інгредієнти:

  • картопля — 500 г
  • свіже м’ясо — 500 г
  • гриби — 300 г
  • цибуля — 1 шт
  • морква — 2 шт
  • часник — 2-3 зубчики
  • вершкове масло — 50 г
  • сіль, спеції — за смаком

М’ясо ріжемо середніми шматочками, бульби та гриби — скибочками, дрібно шаткуємо цибулю, часник пропускаємо через прес, а моркву можна просто нарізати великими кільцями. Всі інгредієнти перемішуємо із сіллю та спеціями в глибокій мисці.

Складаємо отриману масу рукав для запікання, додаємо шматочок масла і ретельно зав’язуємо кінці рукава. Розігріваємо духовку до 180 градусів і відправляємо на лист рукав. На запікання потрібно близько години або трохи більше — тут вже орієнтуйтеся на вашу духовку.

Страви з картоплі на сковороді

Смак смаженої картоплі знайомий нам із дитинства, але й на цю тему можна пофантазувати. Наприклад, додати до звичної картоплі декілька інгредієнтів, щоби урізноманітнити смак готової страви. Що можна додати до смаженої картоплі? Спробуйте разом із картоплею обсмажити на сковороді яйця та мисливські ковбаски — це дуже смачно!

  1. Миту та чищену картоплю ріжемо невеликими шматочками і відварюємо у підсоленій воді до готовності.
  2. У сковороді обсмажуємо дрібно порізаний часник і цибулю півкільцями.
  3. Викладаємо туди ж варену картоплю та ковбаски, розбиваємо зверху кілька яєць і відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку на кілька хвилин, щоби яєчня прихопилася, але жовток залишився рідким.

Картопля в мультиварці

Мультиварка — універсальний пристрій, за допомогою якого можна приготувати будь-яку картопляну страву. Я, наприклад, робила печеню з м’яса, картоплі та овочів — виходило соковито та смачно.

Інгредієнти:

  • свинина — 400 г
  • картопля — 400 г
  • морква — 1 шт
  • цибуля — 1 шт
  • часник — 2 зубчики
  • лавровий лист — 1 шт
  • олія — 2 ст.л.
  • борошно — 2 ч.л.
  • томатна паста — 1 ч.л.
  • сіль, цукор та чорний мелений перець — за смаком

Корисна порада: Кількість інгредієнтів можна змінювати, орієнтуючись на потрібну кількість порцій та об’єм чаші вашої мультиварки.

  1. Свинину нарізаємо невеликими кубиками, відправляємо в мультиварку з олією і вмикаємо режим смаження на 15-20 хвилин.
  2. Дрібно рубаємо цибулю, тремо моркву. Коли свинина підрум’яниться, додаємо до неї цибулю й моркву. Смажимо хвилин 5.
  3. У цей час приготуємо підливу. У глибоку тарілку кладемо борошно, томатну пасту, сіль, перець і цукор, додаємо воду й добре перемішуємо інгредієнти.
  4. Ріжемо картоплю та кладемо її у мультиварку, заливаємо все підливкою і вмикаємо режим тушкування на годину. За кілька хвилин до готовності додаємо часник, пропущений крізь прес.

Запіканки з картоплі

У духовці можна приготувати справжнє кулінарне диво — ситну запіканку з картоплі та фаршу. А оскільки така страва особливо добре поєднується зі сметаною, то обов’язково додайте ложечку жирної сметани на шматочок такої запіканки, коли подаватимете частування до столу. Спробуйте цей рецепт картопляної запіканки з м’ясом — він дуже простий у приготуванні.

Інгредієнти:

  • картопля — 4 шт
  • м’ясний фарш — 300 г
  • цибулина — 1 шт
  • молоко — 2 склянки
  • вершкове масло — 70 г
  • твердий сир — 100 г
  • борошно — 3 ст.л.
  • зелена цибуля — пара стебел
  • сіль, спеції — за смаком

Замість фаршу можна використовувати куряче філе, нарізане дрібними кубиками. Вийде не гірше, аніж із фаршем!

  1. Картоплю миємо, чистимо, ріжемо тонкими кружальцями.
  2. Цибулину ріжемо невеликими шматочками, як на засмажку.
  3. Обсмажуємо, помішуючи, фарш із цибулею на середньому вогні. Заправляємо його сіллю та перцем за смаком.
  4. На змащене маслом деко с високими бортиками викладаємо шарами картоплю й обсмажений з цибулею фарш.
  5. Готуємо спеціальний соус для картопляної запіканки. Розтоплюємо в каструльці вершкове масло, додаємо борошно, сіль, перець і ретельно перемішуємо. Потім вливаємо молоко і варимо, продовжуючи помішувати, доки маса не загусне. Вимикаємо вогонь і додаємо тертий сир у соус.
  6. Рівномірно поливаємо соусом запіканку.
  7. Нагріваємо духовку до 175 градусів, накриваємо форму фольгою і відправляємо запікатися на годину-півтори. За 20 хвилин до готовності потрібно зняти фольгу, щоби запіканка вкрилася апетитною сирною скоринкою.

Випічка з картоплею

Картопля може бути основою та начинкою для різних видів випічки. Нам із дитинства знайомий смак драників та пиріжків із картопляним пюре, але сьогодні я пропоную зробити випічку цікавішою — приготувати незвичайні закуски з картоплі. Готується таке частування доволі швидко, а смак він має незвичний. Те, що треба, коли хочеться урізноманітнити звичне меню!

Картопляні оладки з копченою рибою

І почнемо з вишуканих картопляних оладок із копченим лососем, зеленою цибулею та некрутими яйцями. Відмінний варіант ситного та корисного сніданку для всієї родини.

Інгредієнти:

  • варена картопля — 300 г
  • яйця — 4 шт
  • копчений лосось — 4 шт
  • борошно — 1 ст.л.
  • сметана — 3 ч.л.
  • зелена цибуля — 2 стебла
  • цибуля джусай — 1 пучок (для прикраси)
  • вершкове масло — 30 г
  • сіль, перець, спеції — за смаком

Корисна порада: Якщо є можливість залишити сформовані оладки в холодильнику на декілька годин або навіть на ніч, то буде ще краще, але робити це не обов’язково.

  1. Для початку робимо масу для оладок: змішуємо натерту на велику тертку картоплю, борошно, половину вершкового масла, дрібно порубану зелену цибулю, сіль і перець. Формуємо з неї невеликі оладки.
  2. Обсмажуємо оладки на розігрітій олії.
  3. Відварюємо яйця. Оладки будуть красивішими, якщо жовток буде трохи рідким, тому варимо їх лише кілька хвилин.
  4. Викладаємо на кожну оладку злегка роздавлене яйце, скибочку лосося і трохи сметани. Посипаємо цибулею джусай та спеціями.

Картопляні скони — класичний рецепт

Скони — традиційна британська, ірландська та шотландська страва на всі випадки життя. Пишні маленькі булочки можуть бути як солодкими, із різними начинками та джемом, так і солоними або навіть картопляними. Й оскільки сьогодні ми говоримо саме про страви з картоплі, то й рецепт сконів у нас теж буде картопляним.

Інгредієнти:

  • готове картопляне пюре — 400 г
  • борошно — 100 г
  • розпушувач — 1 ч.л.
  • вершкове масло — 50 г
  • сіль за смаком

Для приготування картопляних скон можна використовувати звичайне картопляне пюре, що залишилося з вечері, а можна просто розім’яти відварену картоплю товкушкою.

  1. У блендері перебиваємо борошно і приблизно 2/3 вершкового масла, щоби вийшла крихта. Додаємо туди ж картопляне пюре, розпушувач та сіль.
  2. Замішуємо з інгредієнтів тісто, формуємо кульки та розкочуємо їх на пласти завтовшки не менше 5 мм. Розрізаємо пласти на чотири частини.
  3. Розтоплюємо на сковороді вершкове масло, що залишилося, і обсмажуємо на ньому скони близько 3-4 хвилин.

Такі картопляні скони можна подавати з беконом та яєчнею, солоною чи копченою рибою, вершковими або йогуртовими соусами чи навіть просто зі сметаною.

Американський салат та домашні чипси

Усі ми знаємо, що картопля обов’язково наявна в деяких салатах типу того ж горезвісного «Олів’є», але це банально і вже всім набридло, тож я пропоную зробити салат цікавішим. Наприклад, приготувати американський картопляний салат.

Інгредієнти:

  • картопля — 4 шт
  • яйця — 4 шт
  • мариновані огірки — 2 шт
  • стебло селери — 1 шт
  • цибуля — 1 шт
  • майонез для заправки
  • сіль, чорний мелений перець — за смаком

Картоплю миємо і відварюємо в мундирі, остуджуємо та чистимо. Яйця варимо круто. Нарізаємо яйця та картоплю великими шматками.

Для заправки дрібно нарізаємо огірки, селеру та цибулину, додаємо майонез і спеції, перемішуємо.

З’єднуємо всі інгредієнти, ретельно перемішуємо, натягуємо на миску з салатом харчову плівку та відправляємо її до холодильника щонайменше на 6 годин. Усе, американський картопляний салат готовий!

Ну а на закуску пропоную зробити домашні чипси з картоплі — вони значно смачніші за магазинні, а ще, що важливо, не такі шкідливі, адже в них немає жодних підсилювачів смаку та інших подібних добавок. 😉

Як приготувати картопляні чипси самостійно? Для початку нарізаємо чисту сиру картоплю тонкими пластинками. Потім викладаємо в один шар на застелений пергаментом лист. Трохи збризкуємо олією, присолюємо і додаємо спеції. Духовку розігріваємо до 220 градусів та відправляємо запікатися на 15-20 хвилин.

Приємного апетиту та яскравих гастрономічних відкриттів!

Що приготувати з картоплі?

Не знаєте, що приготувати, нема сил на складний рецепт чи, навпаки, є натхнення закрутити щось особливе? Як добре, що у нас є картопля. Бо вона виручає завжди, особливо коли під рукою чимало перевірених рецептів. Я вирішив вам допомогти й підготував добірку страв з картоплі. Вибирайте під настрій на сьогодні, складіть меню на тиждень, або приготуйте одразу все і влаштуйте potato party. Обіцяю, буде смачно.

Товчанка

Поєднаємо картоплю з квасолею та маком і отримаємо нашу українську страву – товчанку. З назви зрозуміло, що всі інгредієнти треба добре розім’яти, перетворивши у пюре. Подавайте цю чудову страву з картоплі як гарнір чи їжте з хрумким овочевим салатом. І знаєте що? Я спробував би використати товчанку як начинку до вареників. Буде класно.

Інгредієнти на 2 порції:

  • 3-4 картоплі
  • ½ склянки квасолі
  • 1 лавровий лист
  • 2 горошини духмяного перцю
  • 3 ст. л. маку
  • 50 г вершкового масла
  • сіль та перець до смаку

Як приготувати товчанку

  1. Очистьте та наріжте 3-4 картоплини. Закиньте їх у сотейник з підсоленою водою та зваріть їх. Не забудьте додати туди 1 лавровий листок та 2 горошини духмяного перцю для аромату. У іншій каструлі зваріть квасолю. Звичайно можете взяти й консервовану червону квасолю.
  2. Відвар з картоплі злийте в чашку, він ще знадобиться, а із сотейника викладіть лавровий листок та перець. Закиньте всю квасолю до картоплі, туди ж покладіть 50 г вершкового масла та засипте 3 ст. л. маку.
  3. Добряче перетріть картоплю, щоб всі інгредієнти розім’ялися. Регулюйте густину товчанки відваром картоплі, що ви відставили в чашці.

На новий лад: традиційний український книш з картоплею і сиром

Найкращі картопляні галушки за рецептом Євгена Клопотенка

Картопляний крем-суп

Тут для насиченого смаку нам не потрібно ані м’ясо, ані риба, лише картопля, пряності, вершки та…кисле яблуко. Цей картопляний суп вийде просто чудовим – в міру густим, з фруктовим посмаком і легкою кислинкою. Ідеальний у випадку, коли швидко треба приготувати щось смачне на обід.

Інгредієнти на 2 порції:

  • 4-5 картоплин
  • 100 мл вершків 15-20%
  • 2 зубчики часнику
  • 1-2 ч. л. куркуми
  • 1 лавровий лист
  • 1 яблуко
  • 1 ст. л. маринованого імбиру
  • 2-3 горошини духмяного перцю
  • сіль до смаку

Як приготувати картопляний суп

  1. Спочатку очистьте картоплю, а потім наріжте її на шматочки. Розмір обирайте самі, але пам’ятайте: маленькі шматочки швидше зваряться. Перекладіть картоплю у сотейник та залийте її водою. Туди ж додайте духмяний перець, лавровий лист та 2 зубчики часнику.
  2. Поставте сотейник на вогонь та варіть картоплю до готовності. Сіль додайте до смаку. Картопляний відвар злийте в окрему ємність, бо він нам ще знадобиться.
  3. Приберіть із сотейника лавровий лист та духмяний перець. Закиньте готову картоплю до блендера, налийте трішки відвару та 100 мл вершків.
  4. Також до блендера засипте 1-2 ч. л. куркуми, щоб вона дала яскравий жовтий колір та легкий пряний присмак. Перетріть все у блендері до однорідної маси. Густоту вашого крем-супу регулюйте відваром, що залишився.
    Не забувайте весь час пробувати страву, бо, можливо, знадобиться додати трішки солі.
  5. Поріжте яблука разом з імбиром дрібними шматочками. За бажанням яблука теж можна замаринувати в оцті з цукром, але то якщо маєте достатньо часу.
  6. Налийте в тарілку суп, а зверху прикрасьте імбиром з яблуками. Додайте чорного перцю до смаку.

Пісний пиріг вівчаря

Англійці вигадали класну страву з картоплі – пиріг вівчаря. Секрет його соковитості в тому, що його останній шар – картопляний, і саме він утримує всі соки всередині страви. І хоча традиційно його готують із м’ясом, мені захотілося, щоб у вас була альтернатива – пісний пиріг вівчаря, який ми приготуємо із сочевицею. Буде дуже круто!

Інгредієнти на 4-6 порцій:

  • 200 г сочевиці
  • 2 томати
  • 1 цибуля ріпчаста
  • 1 ст. л. томатної пасти
  • 1/2 ч. л. кмину
  • 1 морква
  • 2 зубчики часнику
  • 100 мл бульйону овочевого або води
  • 500 г картоплі
  • 2 ст. л. оливкової олії
  • 200 г печериць
  • сіль та перець до смаку

Як приготувати пісний пиріг вівчаря

  1. Очистьте 500 г картоплі та відваріть її у солоній воді. Коли картопля буде готова, розтовчіть її, а до пюре додайте 1 ст. л. оливкової олії та перемішайте.
  2. Помийте печериці та наріжте тоненькими шматочками.
  3. Почистьте та подрібніть на кубики цибулю.
  4. Моркву потрібно почистити та натерти на великій тертці.
  5. Томати поріжте в два заходи. Спочатку наріжте на часточки, а їх поріжте середнім кубиком.
  6. Часник розчавіть, очистьте від шкірки та дрібно наріжте.
  7. Налийте на пательню 1 ст. л. оливкової олії та поставте грітися. На ній потрібно обсмажити цибулю, щоб вона стала прозорою.
  8. До цибулі додайте моркву і смажте ще кілька хвилин.
  9. Наступним етапом додайте печериці й теж кілька хвилин смажте.
  10. В каструлі зваріть 200 г сочевиці до готовності. Перевірте інструкцію на паковані.
  11. Тепер на пательню закиньте шматочки томатів, налийте 100 мл овочевого бульйону або води, додайте 1 ст. л. томатної пасти та тушкуйте все 5-7 хвилин. До овочів закиньте часник.
  12. Коли сочевиця приготується, перекладіть її до овочів. Додайте сіль, перець до смаку, ½ ч. л. кмину. Перемішайте інгредієнти та тушкуйте ще 1 хвилину.
  13. Овочі із сочевицею викладіть у форму для запікання, а зверху накрийте картопляним пюре. Випікайте у духовці 20 хвилин за температури 180 градусів. На пюре має з’явитися золотава скоринка.

Картопляний салат зі сметаною та зеленню від Євгена Клопотенка

Смачна спадщина. Картопляні пиріжки з горохом, або подільські розрепанці

Картопля конфі в духовці

Як з картоплі, вершкового масла та спецій приготувати вишукану страву, яка гідна стати окрасою святкового столу? Зробити картоплю конфі в духовці – дуже ніжну та м’яку. У форму для запікання шарами покладемо тонко нарізані овочі, додамо часник і розмарин, а зверху – чимало масла. Воно буде танути та поволі просочувати всю страву. Продумано ідеально! Це справжня окраса моєї добірки страв з картоплі.

Інгредієнти на 2 порції:

  • 4-5 картоплин
  • 2-3 зубчики часнику
  • 75 г вершкового масла
  • 3-5 гілочок чебрецю
  • сіль та перець до смаку

Як приготувати картоплю конфі

  1. Зачистьте від шкірки картоплю та поріжте її на дууууууже тоненькі слайси. Якщо у вас є спеціально тертка, то використайте її, якщо ні, то ніж теж підійде.
  2. Змастіть вершковим маслом форму для запікання. Викладіть картоплю у форму.
  3. Часник поріжте теж на тоненькі слайси та присипте ним картоплю.
  4. Тепер вам потрібно викласти 75 г вершкового масла, але так, щоб воно було рівномірно розподілене по картоплі.
  5. Посипте картоплю свіжими гілочками чебрецю, сухий теж підійде.
  6. Сіль та перець додавайте до смаку. Розігрійте духовку до 180 градусів та запікайте в ній картоплю протягом 30-40 хвилин. Час залежить від сорту картоплі та товщини вашої форми.

Картопля по-селянськи

Я впевнений, що ви багато разів думали над тим, як можна запекти картоплю так, щоб вона була м’якою всередині, і дуже хрумкою зверху? У мене є відповідь – картопля по-селянськи за моїм рецептом. Її секрет в тому, що треба взяти овочі із високим вмістом крохмалю, відварити їх, а потім запекти.

Інгредієнти на 2 порції:

  • 500 г картоплі
  • 4-5 зубчиків часнику
  • 2-3 ст. л. соняшникової олії
  • 2-3 гілочки чебрецю
  • сіль та перець до смаку

Як приготувати картоплю по-селянськи

  1. Помийте 500 г картоплі, але шкірку не знімайте. Різати теж не потрібно, зваріть її цілою. Вона має бути наполовину готова, у мене пішло на це 15-20 хвилин. Викладіть картоплю на паперові рушники, щоб вона висохла.
  2. Налийте в форму для запікання 2-3 ст. л. соняшникової олії. Кожну картоплину розріжте на 4 шматочки та викладіть їх у форму. Зробіть лише один шар картоплі, щоб вона рівномірно запеклась.
  3. Приплюсніть часник за допомогою ножа та закиньте до форми з картоплею. Також додайте сіль та перець до смаку.
  4. Зверху на картоплю викладіть кілька гілочок чебрецю. Гілочки можна замінити на сухий чебрець. Розігрійте духовку до 210 градусів та запікайте в ній картоплю протягом 10-15 хвилин.

Коржики з запеченої картоплі

Берете відварену в кожушках картоплю, розчавлюєте, запікаєте в духовці і отримаєте дуже смачний хрумкий коржик. Якнайкраще він смакує з вершковим соусом з хроном. У вас вийдуть коржики з запеченої картоплі – класна закуска, яка смакує і теплою, і охолодженою.

Інгредієнти на 2 порції:

  • 200 г сиру Інсалата КОМО (фета)
  • 500 г картоплі (приблизно 6 середніх картоплин)
  • 20 г білого консервованого хріну
  • 50 мл вершків 33%
  • 30 мл оливкової олії
  • сіль та перець до смаку

Як приготувати коржики з запеченої картоплі

  1. Помийте 500 г картоплі та відваріть у воді до готовності. Увімкніть духовку розігріватися до 200 градусів.
  2. Зварену картоплю вийміть з води, перекладіть на паперовий рушник, щоб увібралася зайва волога, а потім – на деко, застелене пергаментним папером. Склянкою розчавіть кожну картоплину.
  3. Кожну картоплину посоліть, поперчіть та змастіть соняшниковою олією за допомогою кулінарного пензлика. Поставте запікатися в духовку на 25 хвилин. У вас мають вийти добре підсмажені картопляні коржики.
  4. Тим часом зробіть соус до них. В миску перекладіть 200 г сиру Інсалата КОМО (фета) без сироватки, яка є всередині. Додайте 20 г білого консервованого, або натертого свіжого хріну та 50 мл вершків 33%. Перебийте блендером до однорідності.
  5. Діставайте коржики, дайте їм трохи охолонути та кожен занурюйте в соус.

Картопляне пюре з оливками

Я точно знаю, що ви багато разів готували картопляне пюре і навіть не сподіваєтеся на те, що я зможу вас здивувати. Але я можу! Зваріть картоплю з цибулею, лавровим листом та духмяним перцем, потовчіть і додайте порізані оливки. Вони тут дуже потрібні, повірте. Я певен, що навіть ті, хто не надто їх любить, переглянуть свої погляди після цього картопляного пюре з оливками, бо це шедевральна страва.

Інгредієнти на 4 порції:

  • 8 середніх картоплин
  • 16 оливок
  • 50 г вершкового масла
  • 2 горошини духмяного перцю
  • 1 лавровий лист
  • 1 маленька цибулина
  • сіль до смаку

Як приготувати картопляне пюре з оливками

  1. Очистьте 8 картоплин, наріжте однаковими шматочками, перекладіть в каструлю, додайте у воду 2 горошини духмяного перцю, 1 лавровий лист, розрізану навпіл маленьку цибулину та посоліть. Залийте водою та варіть до готовності приблизно 15-20 хвилин, в залежності від розміру часточок картоплі.
  2. Наріжте 16 оливок кружальцями. Відвар з готової картоплі злийте в окрему ємність, будете ним регулювати консистенцію пюре.
    Додайте в картоплю 50 г вершкового масла, трішки відвару та перемішуйте віничком. Я спеціально його використав, бо хотів мати різні текстури. Якщо вам подобається однорідне пюре, беріть товкачик.
  3. В картопляне пюре додайте порізані оливки та перемішайте. Подавайте до столу теплим.

Готувати – це просто!

Читайте також

Найкращі рецепти. Смачні вареники з солодкими начинками від

Кожен обере до смаку. Солоні вареники від Євгена

Багато вареників і сиру. Що готували українці на

Альтернатива антипригарній. Як смажити на сталевій сковорідці й

Маленький суперфуд. Що таке ягоди годжі і чим

Цвітна капуста та як її приготувати. Поради та

Український суперфуд. Користь лляної олії, як використовувати та

Запечене сало. З чим і як запекти в

Як відділити білок від жовтка: 4 простих способи

Як смажити креветки: поради, яких вам не вистачало

Як смажити котлети. Поради та тонкощі приготування

Сталева, алюмінієва чи чавунна. Яка сковорідка потрібна саме

Як смачно приготувати булгур?

План – худнути після свят. 5 натуральних напоїв,

Три варіанти. Новорічне меню на чотирьох до 2500

Доступно і смачно. Святкова вечеря на двох до

Новий рік 2024. П’ять розкішних м’ясних страв на

Різдвяна випічка: чим відрізняються панянки та котелевські коржики

5 святкових бутербродів за п’ять хвилин

Що приготувати на Новий рік 2024. Десять страв,

h2:eq(0)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTEgY29kZS1ibG9jay1wcmVtaXVtXzFtJyBzdHlsZT0nbWFyZ2luOiA4cHggYXV0bzsgdGV4dC1hbGlnbjogY2VudGVyOyBkaXNwbGF5OiBibG9jazsgY2xlYXI6IGJvdGg7Jz4KPCEtLSAvNTgzMDI4NDQvU0xEU19LbG9wb3RlbmtvX1ByZW1pdW0xX00gLS0+CjxkaXYgaWQ9J2Rpdi1ncHQtYWQtMTYxNzM4MjEzMjExNC0wJyBzdHlsZT0nd2lkdGg6IDMwMHB4OyBoZWlnaHQ6IDI1MHB4Oyc+CiAgPHNjcmlwdD4KICAgIGdvb2dsZXRhZy5jbWQucHVzaChmdW5jdGlvbigpIHsgZ29vZ2xldGFnLmRpc3BsYXkoJ2Rpdi1ncHQtYWQtMTYxNzM4MjEzMjExNC0wJyk7IH0pOwogIDwvc2NyaXB0Pgo8L2Rpdj4KPC9kaXY+Cg==’ data-block=’1’>

Товари від Шефа

Поради Клопотенка

Поради експертів

Новини

@Klopotenko

Підписатися на нас

Всі права на матеріали, розміщені на сайті klopotenko.com охороняються відповідно до законодавства України. Повне або часткове використання матеріалів сайту klopotenko.com без письмового дозволу Адміністрації сайту забороняється. © Євген Клопотенко 2024

h2:eq(1)’ data-code=’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’ data-block=’2’>

h2:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’3’>

h2:eq(3)’ data-code=’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’ data-block=’4’>

h2:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’5’>

h2:eq(0), .posts-e .post-border:eq(2)’ data-code=’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’ data-block=’19’>

h2:eq(1), .posts-e .post-border:eq(4)’ data-code=’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’ data-block=’20’>

h2:eq(2), .posts-e .post-border:eq(6)’ data-code=’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’ data-block=’21’>

h2:eq(3), .posts-e .post-border:eq(8)’ data-code=’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’ data-block=’22’>

h2:eq(4), .posts-e .post-border:eq(10)’ data-code=’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’ data-block=’23’>

h2:eq(5)’ data-code=’PGRpdiBjbGFzcz0nY29kZS1ibG9jayBjb2RlLWJsb2NrLTI0IGNvZGUtYmxvY2stbW9iaWxlLXBvc3RzLTYnIHN0eWxlPSdtYXJnaW46IDhweCBhdXRvOyB0ZXh0LWFsaWduOiBjZW50ZXI7IGRpc3BsYXk6IGJsb2NrOyBjbGVhcjogYm90aDsnPgo8IS0tIC81ODMwMjg0NC9TTERTX0tsb3BvdGVua29fUHJlbWl1bTZfTSAtLT4KPGRpdiBpZD0nZGl2LWdwdC1hZC0xNzAyNDY2OTc4MjQ4LTAnIHN0eWxlPSdtaW4td2lkdGg6IDMwMHB4OyBtaW4taGVpZ2h0OiAyNTBweDsnPgogIDxzY3JpcHQ+CiAgICBnb29nbGV0YWcuY21kLnB1c2goZnVuY3Rpb24oKSB7IGdvb2dsZXRhZy5kaXNwbGF5KCdkaXYtZ3B0LWFkLTE3MDI0NjY5NzgyNDgtMCcpOyB9KTsKICA8L3NjcmlwdD4KPC9kaXY+PC9kaXY+Cg==’ data-block=’24’>

h2:eq(0), .direction-wrap-layout1′ data-code=’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’ data-block=’25’>

Про автора

admin administrator