Що буде якщо не прийти в день закриття лікарняного

Авторadmin

Що буде якщо не прийти в день закриття лікарняного

7-денний термін після дати закриття е-лікарняного закінчився, а статус «закритий» залишився: які наслідки?

Лікар має можливість внести зміни до е-лікарняного упродовж семи днів від моменту створення. Тож інформація, наявна в ньому на восьмий день, є остаточною. Тому лікарняні можна нараховувати після цього строку

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє, механізм видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності визначає Порядок №1234.

Відповідно до пп. 3 Порядку №1234, листок непрацездатності вважається виданим через сім днів після дати закриття листка непрацездатності.

В Реєстрі електронний лікарняний має статус «закритий» з дня його створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі, тобто через сім днів після:

  • дати закриття – для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
  • дати відкриття – для лікарняних по вагітності та пологах.

Однак є випадки, коли е-лікарняний не змінив свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати: якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, пройшло сім днів, на восьмий день з ним уже можна починати працювати і призначати допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Лікар має можливість внести зміни до електронного лікарняного упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в ньому на восьмий день, є остаточною і роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування України та за рахунок підприємства.

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз’яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

День встановлення МСЕК інвалідності та дні огляду МСЕК не включають при обчисленні у майбутньому середньої зарплати для розрахунку лікарняних: роз’яснює ПФУ

МОЗ нагадав, що українці мають можливість залишатися вдома за наявності симптомів ГРВІ, COVID-19 та грипу і звернутися до лікаря для експертизи тимчасової непрацездатності дистанційно

Наразі не передбачено штрафу до фізособи-«загальника» за несвоєчасну сплату ЄСВ, якщо за наслідками звітного кварталу нею сплачено ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску за кожен місяць, у якому отримано прибуток

Звільнення від сплати єдиного внеску за працюючих у роботодавця пенсіонерів законодавством не передбачено. Тож ЄСВ на їхню зарплату слід нараховувати за загальними правилами

З 1 березня щомісячні страхові виплати підлягають перерахуванню на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні

Як отримати або закрити електронний лікарняний: важливий алгоритм дій

Електронний лікарняний почав діяти в Україні з 1 жовтня 2021 року. Він значно знижує навантаження на лікарів, допомагає швидше оформити виплати пацієнтам. Але є деякі нюанси в його оформленні.

Як правильно відкривати та закривати е-лікарняний – читайте нижче.

1. Відкрити лікарняний дистанційно – не вийде. Для цього пацієнту все одно доведеться йти на прийом до сімейного лікаря. Лікар повинен провести обстеження і формує в єдиній системі електронний висновок про непрацездатність. При необхідності може бути призначено додаткове обстеження, консультації та лікування.

2. Лікарняний оформляється в Реєстрі та завіряється кваліфікованим електронним підписом лікаря, який його відкриває. Там вказується діагноз і стан здоров’я пацієнта, а також терміни дії лікарняного.

3. Пацієнту на номер телефону, який вказаний в декларації, приходить повідомлення про те, що відкрито е-лікарняний.

4. Е-лікарняний автоматично потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду для оформлення необхідних виплат. При цьому пацієнту знову приходить повідомлення.

5. Свій лікарняний пацієнт може побачити в Електронному кабінеті на сайті ПФУ.

6. Про те, що у працівника є е-лікарняний дізнається і роботодавець – на сайті ПФУ.

7. Якщо лікарняний потрібно продовжити – то повторний візит до лікаря також обов’язковий.

8. Після одужання пацієнту необов’язково відвідувати сімейного лікаря, щоб закрити е-лікарняний.

9. Ніяких додаткових довідок або документів про закриття е-лікарняного приносити на роботу не потрібно – це все буде проходити в автоматичному режимі. Підписувати лікарняний в різних кабінетах після закриття – теж не потрібно.

Коли можуть видати лікарняний у паперовому форматі:

  • Якщо лікарняний був відкритий до 1 жовтня
  • Якщо виникне технічна проблема
  • При оформленні лікарняного при декреті (на два місяці видається довідка 147 о)

Про автора

admin administrator