З якого насіння можна виростити

Авторadmin

З якого насіння можна виростити

Вирощуємо мікрозелень в домашніх умовах: поради та тонкощі посадки мікрогріна

Мікрозелень (мікрогрін), це не тільки смачно і цікаво, але ще й неймовірно корисно. Виростити цю культуру можна у домашніх умовах. Ми вже розповідали, як виростити базилік на підвіконні, а сьогодні ділимося тонкощами вирощування мікрогріна.

Мікрозелень — це проростки з насіння різних культур, які вживаються в їжу, пише unian.net. Перший урожай мікрозелені можна зібрати вже за два тижні після посадки, якщо виконати всі правила, а у висоту проростки будуть не більше 10 сантиметрів.

Підготовка до посадки мікрозелені

Спочатку визначтеся, яким способом ви вирощуватимете мікрогрін — у ґрунті, у банці, на серветках або на ваті. Приготуйте контейнер (або іншу ємність залежно від способу вирощування), насіння, наповнювач та воду.

Яке насіння вибрати для мікрогріна

Є багато видів насіння, з яких можна робити мікрогрін. Найкраще вибирати насіння залежно від способу вирощування. Для ґрунту візьміть буряк, шпинат, амарант; для вологої серветки підійде рукола, салат, редька, броколі, гірчиця; для вирощування у воді — горох, квасоля, нут, сочевиця; для глибокої ємності найкраще вибирати цибулю, порей; а з попереднім замочуванням вибирають насіння пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи, рису.

Мікрозелень у контейнері з ґрунтом

Це один із найпростіших способів вирощування мікрозелені. Покладіть у лоток з дренажними отворами ґрунт на 2-3 см. Поступово розмістіть насіння на поверхні ґрунту, зволожте розпиленням води і накрийте кришкою. Контейнер потрібно відправити в тепле місце та двічі на день знімати кришку на кілька хвилин для провітрювання. А кожні 3-4 дні знімайте кришку та зволожуйте ґрунт. Як тільки з’являться перші паростки — зніміть кришку і поставте контейнер на підвіконня, де багато денного світла.

Мікрозелень у банці

Візьміть літрову банку, кришку з дірочками та 3 столові ложки насіння. Насіння потрібно засипати в банку, залити водою та залишити на ніч. Вранці злийте воду, промийте насіння і залиште їх у банку. Прикрийте банку з насінням кришкою з дірочками та відправте у тепле місце. Щоранку промивайте насіння та залишайте банку в теплому місці. Коли проростки виростуть на 3-4 см, їх можна їсти.

Мікрозелень на папері або серветці

Вам знадобиться контейнер з дренажними отворами та піддоном, паперовий рушник або серветки. Застеліть дно контейнера серветками і налийте воду, потім по всій поверхні розподіліть насіння. Накрийте контейнер плівкою та поставте в тепло. Щодня знімайте плівку на півгодини, щоб провітрити насіння, а коли з’являться паростки, заберіть плівку, а контейнер перенесіть на підвіконня.

Мікрозелень на ваті або ватних дисках

Встеліть дно контейнера ватою або ватними дисками, залийте відстояною водою, по всій поверхні розсипте насіння. Закрийте кришку лотка та поставте в тепле місце. Щодня знімайте кришку, щоб насіння подихало і зволожуйте в міру висихання. Коли з’являться перші паростки, контейнер перемістіть на підвіконня. І вже зовсім скоро ви зможете насолоджуватися свіжою мікрозеленню.

Раніше “Телеграф” розповідав, як виростити домашню зелену цибулю посеред зими. Поради щодо вирощування зелені на підвіконні.

Найкращі 6 кімнатних рослин, які можна виростити з насіння

Любителі квітів діляться на 2 типи. Перший тип людей вважає за краще купити готові саджанці декоративних рослин, посадити їх у горщику або у відкритому ґрунті і насолоджуватися швидким цвітінням. Другий тип – це люди, які воліють купувати насіння квітів та отримувати задоволення безпосередньо від тривалого вирощування вибраної культури. Ми не знаємо, до якого типу належите ви, але на 100% впевнені, що у світі квітникарства спробувати потрібно все. Саме тому сьогодні хочемо запропонувати вам шістку кімнатних рослин, які підходять для кімнатного вирощування з насіння. Відразу скажемо, що варіантів дуже багато і ви можете скласти власний міні-топ, а потім написати відгуки.

Так, для вирощування кімнатних квітів з насіння потрібно запастися тонною терпіння. Чекати на дебютне цвітіння доведеться набагато довше, ніж у випадку з посадкою вже повноцінної рослини. Але хіба воно того не варте? Ви своїми руками закладаєте насіння в ґрунт, спостерігаєте, як воно проростає і радієте, що подарували життя ще одній або відразу кільком прекрасним рослинам. Що це, якщо не диво? Залишилося дізнатися, які квіти можна виростити з насіння, і можна сміливо переходити до справи!

Кімнатні рослини, які можна виростити з насіння

Цикламен

Ця рослина – можливість створити маленький екзотичний куточок на підвіконні. Можна придбати насіння кімнатних квітів певного сорту чи суміш. Так чи інакше, у вас виросте яскравий неординарний цикламен, який за його неймовірну красу ще називають альпійською фіалкою.

Оптимальним періодом для посіву є кінець літа/початок осені. Розраховувати на схід насіння можна приблизно через місяць після посадки, а висаджування в горщики зазвичай здійснюється через пів року. Весь цей час потрібно регулярно поливати. Перші півтора-два роки ця рослина росте більшою мірою під землею, нарощуючи кореневу систему, а коли накопичує достатньо сил, то наважується на формування перших квітконосів.

Цикламен радує досить великими та ароматними квітками, довжина яких може досягати 18-20 см. Найчастіше це відбувається на 3-му році вирощування. Рослині властива світлолюбність, але вплив прямих сонячних променів на постійній основі небажаний.

Цикламен демонструє чудову декоративність у звичайних кімнатних умовах. Влітку його коренева система наче завмирає до старту наступного циклу. У період спокою (від 2 до 3 місяців) горщик із квіткою бажано тримати в затемненому місці.

Пеларгонія

Любителі рослин, які вибирають насіння квітів кімнатних рослин, не можуть проігнорувати пеларгонію, яка належить до сімейства геранієвих і водночас є представницею окремого роду. На відміну від герані, зимівлю проводити вона може лише в домашніх умовах. Бувають королівська, строката, зеленолиста і ампельна пеларгонія, кожна з яких заслуговує на повагу та увагу квітникарів.

Ви можете вибрати будь-який сорт і практично гарантовано насолоджуватися декоративно-привабливим цвітінням протягом майже всього сезону.

Вирощування відбувається загалом дуже легко. Починається з посадки дражованого насіння у спеціальний субстрат Royal Mix, що містить все необхідне для нормального розвитку посадкового матеріалу. Посаджене насіння слід накрити плівкою або склом, щоб створити ефект парника. Приблизно через півтора-два тижні можна побачити перші рослини, що проклюнулися. Це знак, що укриття потрібно прибирати повністю, адже зелені потрібно повноцінно дихати та набиратися сил. Повинно пройти ще 2-3 місяці, а потім настає висадка в повноцінні горщики.

Які квіти кімнатні насінням можна отримати? Середньостатистична пеларгонія має близько 30-35 см заввишки, але при таких незначних габаритах діаметр її суцвіть може досягати аж 20-25 см. Цвітіння триває з весни до осені. Забарвлення квіток різне, залежно від обраного вами сорту.

Пасифлора

Бажаєте реальної екзотики? Тоді вам сподобається розкішна, стильна та просто неповторна пасифлора, яка за своєю природою є ліаною. Виглядає просто чудово і до того ж здатна давати плоди, які відомі під назвою маракуя. Варто зазначити, що в домашніх умовах досягти нормального плодоношення дуже складно, але навіть без цього декоративна складова рослини просто на висоті.

Виростити таке диво із насіння досить легко. Замочений посадковий матеріал занурюється в поживний ґрунт на основі суглинки, піску і торфу. Вся це – під плівку. Чекаємо буквально 2-3 тижні, паралельно зрідка і лише злегка обприскуючи ґрунт. Після появи сходів незабаром рослини можна пересаджувати в індивідуальні ємності, оскільки темп зростання досить високий.

Перші роки пасифлора виконуватиме роль ефектної кімнатної квітки. Її можна тримати на підвіконні та пускати плестись на міні-арки. Рослина відрізняється світло-зеленими бутонами, які утворюються на однорічних пагонах. Суцвіття в діаметрі досягають 6-9 см. Забарвлені вони переважно у світло-сині тони. Пік декоративності випадає на другу половину літа та початок осені.

Бегонія

Яскраві та невибагливі кімнатні квіти. Вирощування насінням проходить без зайвих труднощів і в атмосфері, що надихає. А спостерігати за цвітінням – одне задоволення.

Бегонії бувають вічноквітучі, ампельні та махрові. Найпопулярнішими вважаються махрові, оскільки вони відрізняються квітками чарівної краси: пишні, виразні, надзвичайно миловидні. Вирощувати їх можна в індивідуальних горщиках або ящиках. Їх тримають у будинку чи виносять на вулицю. Ними прикрашають балкони та тераси. Більшості сортів бегоній властива відмінна стійкість до зовнішніх факторів, наприклад, високої температури повітря, вологості тощо.

Це чудовий варіант для квітникарів-початківців, оскільки насіння культури максимально просте в пророщуванні. Все що потрібно – своєчасний, помірний та регулярний полив після посадки, а також забезпечення стабільного освітлення. Хорошу службу у стимуляції розвитку рослин відіграють спеціальні органічні добрива, які слід вносити потроху для необхідного балансу.

Перші сходи з’являються приблизно через 15 днів після посіву. Пікірування розсади зазвичай проводиться після формування 2-3 повноцінних листів. У хороших умовах доросла рослина цвіте довго та ефектно з перших тижнів літа до ранньої осені. Середньостатистичний діаметр суцвіття становить 5-8 см, але в цілому декоративні властивості, а також розмір бегонії залежать від обраного виду та сорту.

Бальзамін

До вашої уваги ще одні кімнатні квіти, які доводять, що вирощування із насіння в домашніх умовах – це легко та вельми захоплююче! Найбільш популярною серед квітникарів є суміш бальзамінів, які радують погляд різноманітністю гарних квітів. Ви можете бачити білі, рожеві, блакитні відтінки – душа не натішиться! Вирощувати їх можна як у звичайних горщиках, так і у підвісних. В обох випадках рослина виглядає просто розкішно.

Додатковою перевагою культури можна сміливо назвати приємний аромат: у міру насичений, тонкий, привабливо-квітковий. За бажання бальзамін можна висаджувати і на вулиці, на клумбі, де він комфортно почувається влітку, але більшість квітникарів воліють його бачити все ж таки в кімнатному форматі, а також виносять на балкон, прикрашають терасу, відкриту веранду і т.д.

Посівом насіння варто займатися приблизно в середині весни. Вам будуть забезпечені швидкі сходи. У травні, ближче до літа рослини можна пересаджувати на постійне місце проживання. І о диво! Вже в червні/липні мініатюрні кущики обзаводяться симпатичними квіточками, діаметр яких становить 4-5 см. Загальна висота середньостатистичного бальзаміну – близько 12-16 см. Квіти переважно махрові, відрізняються подвійним пелюстковим рядом. Висока декоративність зберігається аж до глибокої осені.

Колеус

У нашому рейтингу ви можете бачити різні кімнатні квіти з насіння. Список не був би повноцінним, якби ми не додали до нього дивовижні строкаті листочки під назвою колеус. Це той випадок, коли з точки зору декоративності листя не поступається цвітінню, а якщо посадити суміш, то вийде виростити багатогранну, строкату, оригінальну красу! Ви можете створювати бордово-рожеві, зеленувато-жовті, жовтувато-малинові та інші варіації. І що найцікавіше – забарвлення листя здатне дещо видозмінюватися під впливом зовнішніх факторів, наприклад, тієї ж освітленості.

Представники цієї культури комфортно почуваються в горщиках – в домашніх умовах успішно можуть рости протягом 10 і більше років.

Висаджувати колеус насінням можна в будь-яку зручну вам пору року, але якщо не хочете витрачати час і кошти на штучне підсвічування, то краще посівами займатися навесні. У поживному торф’яному субстраті з піском посадковий матеріал швидко проростає і дає перші сходи через 10-15 днів. Буквально через тиждень після цього можна розпочинати пересадку в окремі горщики, щоб коренева система нормально формувалася.

Бажані мінеральні підживлення. Полив – помірний, але регулярний. Доросла рослина в середньому виростає на 25-35 см заввишки. Колеус радує розкішною бархатистістю свого листя і вельми симпатичними квітками.

Про автора

admin administrator