Що буде якщо помити кота звичайним шампунем

Авторadmin

Що буде якщо помити кота звичайним шампунем

Як правильно помити кішку

За своєю природою кішки дуже охайні. Але, так чи інакше, періодично господареві слід мити свого вихованця, особливо якщо він буває на вулиці. Далеко не всі коти люблять воду, лише невеликий відсоток тварин дозволяє власнику себе помити. Як довго можна купати кішку, як це правильно зробити і багато іншого ви дізнаєтеся в нашій статті.

Навіщо треба мити кішку?

Шерсть тварини збирає пил і бруд. У довгошерстих порід котів забруднена шерсть може збиватися в неакуратні клубки, що надає тварині неохайний вигляд. Якщо кіт живе на вулиці або часто там буває, цілком ймовірно, що в його шерсті можуть завестися паразити. Миття кота допоможе підтримувати гігієну на потрібному рівні, а ваш улюбленець буде завжди виглядати доглянутим.

Як часто потрібно мити кота ?

На тілі тварини є сальні залози, які виробляють секрет. Цей секрет має специфічний запах і у кожного кота він різний. Також цей секрет допомагає забезпечувати захисний жировий бар’єр шкіри. Часте миття змиває цей бар’єр, і шкіра тварини може стати більш чутливою.

Домашнього кота рекомендується мити в середньому раз в три місяці. Виняток становлять ті випадки, коли шерсть тварини сильно забруднена або у нього завелися паразити. Вуличних котів можна мити раз в 4-6 тижнів. Їх шерсть швидше накопичує пил і бруд, тому купати тварину в цьому випадку можна частіше.

Як правильно мити кота?

Чи варто мити кішку, яка цього не любить? Велика помилка кожного третього власника – принести тварину в ванну, силою поставити під струмінь води і мити, не звертаючи уваги на крики кота і його спроби втекти. Процес купання може бути набагато простіше для обох сторін, ось кілька порад:

  • Заздалегідь підготуйте все необхідне для миття – шампунь, рушник, гребінець, ємності.
  • У приміщенні ванної кімнати має бути тепло, приблизно 22-24 градуси.
  • Підготуйте тепле місце, де ви зможете висушити кота. Для цього краще використовувати фен на найнижчих оборотах.

Як мити кота, який боїться води:

  • Готуючи приміщення для купання, не гримить ємностями і постарайтеся не привертати до себе увагу.
  • Зайдіть в приміщення разом з котом, але не починайте купати його відразу. Візьміть на руки і погладьте деякий час, заспокойте його, почухайте за вушком. Дайте зрозуміти, що його ніхто не образить.
  • Включіть невеликий напір води. Якщо використовуєте душ, включіть режим розсіювання потоку. Пряма сильна струмінь налякає тварину і навіть може заподіяти їй біль.
  • Якщо тварина боїться виду води, що ллється, заздалегідь наберіть її в великий таз. Акуратно поливайте тварину, поступово змиваючи піну.

Температура води

Тварина, як і людина, любить теплу воду. Деякі власники помилково вважають, що через шерсть кіт майже не відчуває якою водою його миють – холодною або гарячою. Температура для купання кота повинна бути від 32 до 39 градусів. У більш холодній кіт може замерзнути, а гаряча заподіє йому біль.

Як обрати шампунь?

Купати тварину треба тільки спеціально призначеним для цього засобом – шампунем. Людський шампунь або мило для цього не підходять, оскільки у котів інший кислотно-лужний баланс шкіри.

Чим купати кота? Рідкі шампуні вважаються традиційними і завжди є в будь-якому зоомагазині. Вони добре піняться, швидко проникають в шерсть і легко змиваються. Існує кілька видів таких шампунів:

  • Для різної довжини шерсті (коти без шерсті, короткошерсті, довгошерсті).
  • За типом шкіри – суха або жирна.
  • Для конкретної проблеми – протигрибкові, від бліх і кліщів, від ковтунів і злежування довгої шерсті, в період линьки.

Сухі шампуні представляють собою пудру. Вони ідеальні для тих котів, які не дають себе помити, дряпаються і кусаються при вигляді води. Сухий шампунь потрібно нанести на шерсть, яку попередньо вичесали. Порошок втирається, а потім вичісується. Пудра абсорбує жир і бруд, а потім легко вичісується. Використовувати такий шампунь можна приблизно раз на місяць.

Шампунь-спрей нагадує попередній варіант за типом дії. Його потрібно розпорошити на шерсть кота, а потім висушити. Далі шампунь вичісується. Потрібно стежити за тим, щоб тварина не почала вилизуватися.

Чим помити кота в домашніх умовах, якщо немає шампуню? В крайньому випадку можна використовувати дитяче туалетне мило. Воно має приблизно такий же рівень pH, як і шкіра кота, тому при разовому використанні не зашкодить їй.

Як сушити кота?

Відразу після миття кішку потрібно загорнути в сухий рушник. Можна використовувати кілька рушників по черзі, поки шерсть вихованця не віддасть більшу частину вологи. Далі необхідно їх висушити феном. Довгошерстих котів рекомендується вичесати щіткою. Потім перенесіть кота в тепле спокійне місце і дайте заспокоїтися.

Чому кішки не люблять воду?

З цього приводу існує багато різних думок, вчені до цих пір не прийшли до єдиної відповіді. Але можна назвати три найбільш правдоподібних причини:

  • Шерсть тварини намокає і стає важкою. Кішка за рахунок цього перетворюється з спритного мисливця на легку здобич, про це їй постійно нагадують її інстинкти.
  • При намоканні шерсть стає холодною і перестає зігрівати тварину. Кішка замерзає, що їй не подобається.
  • Якщо у кішки був поганий досвід знайомства з водою, вона запам’ятовує його на все життя.

Коли не можна мити кота?

Не рекомендується купати котів і кішок в наступних випадках:

  • Після операції. Перші лазневі процедури прооперованим тваринам можуть бути рекомендовані не раніше, ніж через 3-4 місяці. Обов’язково уточніть це з вашим ветеринарним лікарем
  • Під час вагітності. Саме купання тварині не шкодить, небезпечним є стрес від процедури, а також те, що кішка може вириватися або битися об борти ванни.

Тепер ви знаєте, як і чим помити кота, щоб він не видавав специфічний запах, а також багато інших нюансів цієї процедури. Пам’ятайте – головне завжди показувати коту, що ви його любите.

Як правильно купати кота: простий секрет, що вбереже від подряпин

Деякі власники навіть не уявляють, як купати кота, тому всіляко уникають цієї процедури. Розповідаємо, як провести гігієнічну процедуру без шкоди для тварини, а також вберегти свої руки від подряпин.

Господарям муркотунів потрібно знати, що часто купати котів не можна. Найкраще робити це тільки тоді, коли улюбленець забруднився на вулиці або має неприємний запах. Якщо з кота потрібно просто змити бруд – зробіть це водою без використання шампуню.

Коли потрібно мити кішок з шампунем

Показання до миття з шампунем:

  • якщо у вашої киці є паразити в шерсті,
  • сильно забруднена шерсть, неприємний запах,
  • ви хочете провести профілактику бліх.

У таких випадках можна купати улюбленця з використанням спеціального котячого шампуню. Засіб має враховувати вік тварини: доросла кішка або кошеня, а також особливості шерстяного покриву.

Як часто потрібно купати кішку

Зазвичай кішки самі ретельно доглядають за своєю шерстю / Фото Unsplash

Фахівці рекомендують купати тварину не частіше 5-6 разів на рік. Можна купати тварину в період линьки – проточна вода допомагає позбутися зайвої шерсті.

Домашні коти, які не виходять на вулицю, можуть купатися ще рідше – двічі на рік. Тваринам, які беруть участь у виставках, доведеться “приймати душ” частіше – адже на таких заходах ретельно оцінюють стан шерсті.

Щоб улюбленці залишатися здоровими сьогодні й завтра, їм потрібно забезпечити 100 % поживних речовин. Purina® робить продукти, які подобаються котам, водночас забезпечуючи харчування, яке сприяє їхньому здоров’ю та благополуччю.

Загальне правило – мити кота у разі потреби, не купати “просто так”. Миття з шампунем змиває захисний шар з шерсті тварини, тому ця процедура не має бути регулярною.

Як привчити кішку купатися

Тварин, які беруть участь у виставках, доведеться мити частіше / Фото Unsplash

Найкраще – змалечку давати кошеняті зрозуміти, що таке вода. Можна легенько мити лапки малюка, не застосовуючи фізичної сили.

Простий секрет, що допоможе уникнути подряпин:

Кішки часто бояться не самої води, а шуму увімкненого крану або душу. Тому спробуйте купати кішку у великій мисці, спершу взагалі не вмикаючи проточну воду. Це знизить стрес і ваш улюбленець не буде панічно видиратися й дряпатися.

Сьогодні на ринку існують спеціальні мішечки для купання котів. Вони стримують рухи тварини, але добре пропускають воду та шампунь. Щоправда, сильного кота, який пручається, буде складно розмістити в такому мішечку. Крім того, голова тварини залишається назовні й киця може кусатися від стресу.

Як правильно купати кота

Після купання обов’язково витріть кішку рушником / Фото Unsplash

  1. Закрийте всі вікна й переконайтеся, що у квартирі немає протягів. Заберіть із ванної кімнати усі зайві предмети, які кішка може перекинути.
  2. Підготуйте рушник і шампунь.
  3. Помістіть улюбленця в миску або в ванну, якщо той вже звик до купання.
  4. Намочіть тіло тварини. Пам’ятайте, що голову кішки не можна мочити при купанні. Стежте, щоб вода й шампунь не потрапила у ніс, очі, рот та вуха тварини.
  5. Нанесіть невелику кількість шампуню на свої руки, злегка спіньте його. Тепер можна наносити миючий засіб на кішку. У разі потреби можна наносити шампунь двічі.
  6. Ретельно промийте шерсть тварини, переконайтеся, що на ній не залишилося шампуню. Витріть тварину рушником. Стежте, щоб мокра кішка не виходила на вулицю та не сиділа на протязі.

Чи можна мити кішку звичайним шампунем | людським, дитячим

Мити чи не мити кішку звичайним шампунем? Чи можна це робити хоча б зрідка або не можна ніколи? Будь-який господар хоч раз, та задавався таким питанням, і не дарма. Котячий шампунь – це не пастка маркетологів, а об’єктивна необхідність, пов’язана з особливостями організму тварини. Що ж робити, якщо під рукою не виявилося спеціалізованого кошти?

  • 1 Чому ветеринари проти
  • 2 Якщо підходящого шампуню немає
  • 3 Коли вихованця взагалі не можна мити
  • 4 Який шампунь для кота вибрати

Чому ветеринари проти

Лікарі кажуть, що Ph шкіри кішки і людини відрізняються, тому не бажано мити вихованця шампунем для людей. Це призведе в результаті до погіршення зовнішнього вигляду шерсті, яка втратить блиск і гладкість. На шкірі виникнуть роздратування і лупа.

Ще одна причина – це сильні віддушки в людських шампунях. Нюх котів дуже чутливе, і різкий запах не тільки неприємне, але і небезпечний для кота. Деякі тварини після такої процедури починають мітити територію, щоб відігнати нав’язливий аромат.

Якщо підходящого шампуню немає

Якщо помити вихованця все ж таки необхідно, а крім людського шампуню нічого немає, то зрідка все ж можна використовувати і його. В такому випадку можна помити кішку дитячим шампунем або використовувати засіб для дорослих, але враховувати наступні фактори:

  • запах не повинен бути різким;
  • засіб необхідно ретельно змити;
  • вибрати шампунь з найменшою кількістю ПАР.

Важливо! Шампунь не наноситься прямо на шерсть тварини. Перед миттям потрібно підготувати розчин і дотримуватися кількох правил.

Перед тим як спокутувати кішку з допомогою звичайного шампуню, його потрібно розвести. Вистачить 1 столової ложки на літр води. Можна додати трохи кондиціонера для волосся, щоб густа і тонка шерсть кота не звалялася і не заплуталась. Змивають розчин не менше трьох разів. Необхідно повністю видалити з вовни домашнього улюбленця всі частинки хімії, адже кішка почне вилизувати себе після водних процедур.

Якщо кіт домашній і гуляє лише в межах квартири, то варто обмежити його купання до одного разу в 3-4 місяці. Після миття шерсть потрібно ретельно витерти сухим рушником.

Не завжди потрібно мити кішку з використанням шампуню. Іноді можна просто протерти шерстку вихованця змоченим у воді рушником. Іноді цього цілком достатньо.

Коли вихованця взагалі не можна мити

В деяких ситуація тварина взагалі не миють. Це відбувається у наступних випадках:

Коти – охайні тварини і здатні самостійно підтримувати чистоту своєї шубки. Тому без необхідності господареві не варто втручатися в цей процес. Деякі власники турбуються, що шерсть, потрапляючи в шлунок, нашкодить улюбленцю. Щоб цього уникнути, розроблені спеціальні вітаміни, корма і шерстевыводящие пасти.

Який шампунь для кота вибрати

Шампунів для котів придумано не менше, ніж для людини. Кожен з них відповідає визначеним цілям. Поділяються миючі склади на кілька категорій:

Крім цього, розроблено чимало коштів, що враховують особливості різних порід. Можна підібрати шампунь для сфінкса, і для перса.

Якщо кіт відмовляється купатися або забруднення невелика, то можна скористатися сухим шампунем і нанести його тільки на забруднене місце. Засіб являє собою пудру, яку наносять на шерсть і ретельно вичісують.

Купання – це стрес для кота, а якщо він активно пручається процесу, то і для господаря. Тому потрібна підготовка до процесу. Бажано не годувати вихованця за пару годин до процедури. Довгі кігті стрижуть, а розчісують шерсть. Ванна набирається заздалегідь. Вода в ній повинна бути теплою і не доходити до вух кота. Після миття шерсть максимально висушується рушником.

Читайте також:

  • Як помити кота або кішку
  • Як часто можна купати кішок і котів
  • Чому кішки й коти бояться води

Про автора

admin administrator