Як дізнатися де знаходиться людина відбуває покарання

Авторadmin

Як дізнатися де знаходиться людина відбуває покарання

Як дізнатися, де сидить засуджений на прізвище

Права ув’язнених захищаються спеціальним федеральним законом № 103. Але якщо інформація про них необхідна, існують способи, що дозволяють дізнатися на прізвище, де сидить засуджений, незважаючи на те, що єдиної бази про людей, які відбувають покарання в тюрмах, в даний час немає.

Через Інтернет

Щоб знайти укладеного, потрібно згрупувати та врахувати всю інформацію, яка про нього є. Крім П.І.Б., потрібно знати час і місце, де він народився, якісь особливі прикмети. Бажано дізнатися також, коли і чому він був затриманий.

Наступне, що потрібно з’ясувати, так це рівень колонії, де він може перебувати. Тюрми бувають федеральні або окружні. Також не завадить знати приблизне місце, де людина відбуває покарання.

У цьому може допомогти віртуальна мережа. В окружні виправні установи відправляють відбувати термін, якщо він невеликий або на час очікування суду. У в’язниці федерального рівня позбавлення волі здійснюється в разі, якщо суд засудив засудженого до тривалого покаранню.

Щоб знайти інформацію через інтернет, потрібно зайти на офіційний сайт виправної установи тієї області, де ув’язнений був затриманий. Якщо це не допомогло, можна спробувати пошукати інформацію через в’язниці, розташовані поблизу того району, де народився засуджений. Туди його також могли перевести.

Майже кожна окружна в’язниця має базу даних на містяться в ній засуджених, з якою можна ознайомитися в онлайн-режимі. Причому, відповідна посилання доступна не тільки на сайті конкретного установи, а й на ресурсах місцевих відділень поліції. Варто спробувати подивитися інформацію і в колоніях сусідніх областей, куди також можливо етапування.

Якщо місце, де людини взяли під варту, невідомо, чи є припущення, що його могли направити до в’язниці федерального рівня, потрібно зайти на віртуальний ресурс даного виправної установи (Федерального управління в’язницями). Тут міститься інформація про всі колоніях, що існують на території Росії. Спосіб пошуку в даному випадку такий же, як і на інших сайтах.

спеціалізовані сервіси

Як зазначалося вище, бази, що дозволяє дізнаватися, де відбуває покарання та чи інша людина, немає. Ця інформація охороняється законом «Про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених», відповідно до якого вона не підлягає розголошенню в публічному порядку.

Але якщо відома не тільки прізвище людини, але і його повні паспортні дані, можна спробувати ввести їх в пошуковий рядок будь-якого браузера. В результаті можна отримати посилання на ті суди, де розглядалася справа засудженого та його касаційна скарга, якщо така подавалася.

Крім того, при здійсненні пошуку потрібно враховувати, що дані на сайтах виправних установ оновлюються з різною періодичністю. Іноді це займає кілька днів. Тому варто повторно заходити в інтернет на переглянуті раніше сторінки.

Ще один спосіб дізнатися адресу, куди могли посадити засудженого, полягає в зверненні в поліцію. В цьому випадку слід надати його паспортні дані, і, крім цього, повідомити номер кримінальної справи і час, коли його могли відправити до виправної установи. На підставі цих даних співробітники правоохоронних органів отримають ідентифікаційний номер засудженого, а в той же час і всю інформацію про те, де він може сидіти. Або коли термін ув’язнення закінчився, і засудженим була отримана свобода.

Звернення до виправної установи

Також звертаються безпосередньо в колонію. Туди можна дзвонити або відправляти запит в електронному вигляді. Ще один спосіб отримання інформації полягає в зв’язку з судовим приставом округу, де людину затримали. Йому необхідно повідомити паспортні дані і час затримання.

Може стати корисною інформація про час і місце арешту людини. Тоді варто спробувати знайти поліцейського, який його затримував. Він повідомить, в якій ізолятор відправили затриманого.

Якщо для того, щоб самостійно дізнаватися, де здійснюється відбування укладеного під вартою або куди після вироку суду везуть уже засудженого, немає часу, ці дії можна доручити адвокату. З цією метою зацікавлена ​​особа укладає договір з юристом, який робить запити в різні інстанції. При необхідності, адвокат може представляти інтереси засудженого, щоб допомогти йому звільнитися.

Важливо! Якщо інформацію шукає родич, то про це потрібно обов’язково повідомити, так як в цьому випадку йому буде надано більше сприяння, ніж сторонній особі.

Таким чином, існують різні способи дізнатися, де знаходиться колонія, куди вирішено було везти укладеного після того, як вирок був приведений в дію, або в’язниця, або інше виправної установи. Аналогічний порядок з тим, який має Росія, діє і в інших сусідніх державах, таких як Білорусь, Україна, Казахстан.

МВС розшук: база розшуку людей

Особу можуть оголосити в розшук МВС України за рішенням суду в рамках слідства у кримінальній справі, якщо вона перебуває в статусі підозрюваного і її місцеперебування невідоме або знаходиться за межами України та переховується від органів влади.

Також особу можуть оголосити у розшук у рамках стягнення заборгованості у виконавчому провадженні. Розшук людей в цьому випадку можливий лише за наявності окремого рішення суду та у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника — фізичної особи.

Як перевірити, чи особа перебуває в розшуку МВС?

Відкрийте Опендатабот та зробіть запит за ПІБ фізичної особи.
У відповідь ви дізнаєтесь, чи перебуває зазначена особа у розшуку та хто і з якого часу її розшукує.

Коли людина потрапляє в перелік осіб, що переховуються від органів влади?

Особа потрапляє в базу розшуку, коли в рамках кримінального провадження винесено відповідне рішення суду про розшук, якщо її місцеперебування невідоме або вона перебуває за межами України.

Як припинити бути в розшуку?

Отримати виправдувальний вирок та постанову про закриття кримінальної справи або погасити заборгованість та закрити виконавче провадження.

Перевірка людини в розшуку та за кримінальними справами

Перед початком співпраці з новою людиною важливо з’ясувати, чи немає у неї судимості і боргів. Розбираємося, як перевірити майбутнього співробітника або партнера.

Перевірку на судимість зазвичай проводять при наймі на роботу, перед підписанням угод, участю в тендерах та інше.

  • База розшуку. Тут знаходяться дані людей, яких розшукують правоохоронні органи.
  • Єдиний реєстр досудових розслідувань. Це електронний реєстр, де містяться дані про всі кримінальні справи.
  • Судові реєстри. Тут можна знайти інформацію і документи по всіх кримінальних справах в судах.

Знайдіть записи щодо розшуку осіб та в інших відкритих реєстрах

Перевірка по базі розшуку

Ви можете перевірити базу розшуку МВС. Вона називається «Особи, які ховаються від органів влади». В даний реєстр вносяться люди, які знаходяться в розшуку правоохоронними органами: МВС, СБУ і т. д.

Коли людина потрапляє у розшук

Для оголошення людини в розшук має бути відкрито кримінальну справу. Якщо правоохоронним органам невідоме місцезнаходження підозрюваного, то цю людину оголошують у розшук. Інформацію про розшук правоохоронні органи оприлюднюють на своєму веб-сайті та у формі відкритих даних.

Як перевірити бази даних розшуку

Для пошуку інформації сервіс використовує офіційні дані правоохоронних органів. Шукати можливо по ПІБ як українською так і російською мовами. Крім інформації про розшук, на сайті Scanbe.io можна отримати такі дані як наявність боргів, судів і навіть кримінальних справ у судах.

Для пошуку потрібної інформації введіть в пошуковий рядок ПІБ людини.

Знайдіть записи в реєстрі розшуку та інших відкритих реєстрах

Далі перейдіть в розділ «Розшук — особи, які переховуються від органів влади».

У розділі вказуються всі особи, що збігаються за прізвищем, ім’ям та по батькові.

Для отримання повної інформації про людину, яка знаходиться в розшуку натисніть кнопку «Детальніше».

  1. Повне ПІБ українською мовою.
  2. Повне ПІБ російською мовою.
  3. Фото.
  4. Найменування державного органу, який оголосив розшук.
  5. Категорію розшуку — підстава оголошення особи в розшук.
  6. Дату народження.
  7. Стать.
  8. Дату зникнення.
  9. Місце зникнення
  10. Статтю, за якою розшукується людина.
  11. Запобіжний захід. Запобіжний захід — це заходи обмеження прав і свобод особи в рамках кримінального провадження. Застосовується до підозрюваного, обвинуваченого, засудженого.
  12. Контакти державного органу.

Перевірка Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР)

Єдиний реєстр досудових розслідувань — це електронна система, яка містить в собі інформацію про кримінальні справи та досудове розслідування. Кримінальна справа вважається відкритою з моменту внесення інформації про неї до ЄРДР.

ЄРДР містить інформацію про дату надходження заяви про кримінальне порушення, ПІБ заявника, короткий опис правопорушення, попередню кваліфікацію злочину, перелік документів, які прийняті під час досудового слідства: підозра, оголошення в розшук, обрання запобіжного заходу тощо.

Система ЄРДР призначена для правоохоронних органів. Доступ до неї обмежений. Сторона кримінального провадження має право доступу до інформації про кримінальне провадження.

Таким чином, перевірити ЄРДР може тільки сторона кримінального провадження. Запит можна надіслати на офіційній сторінці Генеральної прокуратури.

  1. Заповніть анкету.
  2. Оформіть свою заяву письмово. Фото заяви прикріпіть до електронного звернення. У заяві вкажіть ПІБ, місце проживання, суть звернення. У нашому випадку потрібно запросити інформацію про кримінальне провадження, яка міститься в ЄРДР.

Перевірка судових справ у кримінальних провадженнях

В Україні реєстри судових справ і судових рішень відкриті. Це стосується і кримінальних справ. За допомогою судових реєстрів можна перевірити чи була людина учасником кримінальних справ. Якщо так, то в якому статусі проходив у справі: обвинуваченим, постраждалим або інше.

Судові справи містять інформацію з 2015 року. Якщо людина була учасником кримінальної справи до 2015, в судових реєстрах дана інформація відображатися не буде.

Як шукати кримінальні справи в судах

Введіть ПІБ людини в пошуковий рядок.

Знайдіть записи в реєстрі судових справ та інших відкритих реєстрах

Перейдіть у розділ «Судові справи».

Тип судової справи відображається в графі «Тип судової справи».

Щоб дізнатися подробиці судової справи натисніть на посилання «Детальніше».

Інформація, яка міститься на сторінці судової справи

  1. Сторона у справі. ПІБ особи та її процесуальний статус.
  2. Номер судової справи. Це унікальний номер, який присвоюється кожній справі. Номер дозволяє ідентифікувати судові документи.
  3. Тип судової справи. Справи бувають:
    • цивільні, наприклад, стягнення заборгованості, розірвання шлюбу, і т. п;
    • про адміністративні правопорушення, наприклад, порушення правил дорожнього руху;
    • адміністративні, наприклад, оскарження постанови про накладення штрафу;
    • господарські, наприклад, спори між юридичними особами;
    • кримінальні, як у нашому випадку.
  4. Записи сторін у справі. Тобто інформація про всіх учасників кримінальної справи.
  5. Документи по справі. Судові документи, які прийняв суд, розглядаючи справу. Інформація про судимість міститься саме в судових документах. Якщо особа була засуджена за кримінальне правопорушення, то в документах у справі буде вирок. Також рекомендуємо перевірити інші документи, щоб переконатися, що вирок не скасовано.
  6. Судові засідання у справі. У розділі вказуються судові засідання, які призначені судом у майбутньому. Якщо судових засідань не призначено або справу вже розглянуто, то в розділі інформація вказуватися не буде.
  7. Історія розгляду судової справи. Розділ відображає процесуальну хронологію справи: коли подано позовну заяву, коли прийнято рішення у справі, апеляційне або касаційне провадження тощо.
  8. Назва стадії розгляду останнього виробництва. Відображає стадію розгляду справи, наприклад, призначено наступне засідання, прийнято рішення або справа розглядається в апеляційній інстанції.

Алгоритм перевірки людини: розшук, судимість, кримінальні справи

  1. Введіть ПІБ людини в пошуковий рядок.
  2. Перевірте дані в розділі «Розшук».
  3. Перевірте судові справи за типом судової справи «кримінальна».
  4. Якщо необхідна нам людина є учасником кримінальної справи в якості обвинуваченого або засудженого, перевірте судові документи у цих справах. Вони знаходяться на сторінці справи в розділі «Документи у справі».

Так виглядає розділ «Документи у справі» в якому є вирок. Ми бачимо, що людина була засуджена у кримінальній справі відповідно до ч.2. ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) з позбавленням волі строком на два роки.

Знайдіть записи щодо розшуку осіб та в інших відкритих реєстрах

Про автора

admin administrator