Що буде якщо взяти троянду в Оффендермена

Авторadmin

Що буде якщо взяти троянду в Оффендермена

Як виростити троянду на ділянці

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 27 листопада 2023 Перша редакція: 29 квітня 2019 🕒 4 хвилини 👀 13628 разів 💬 1 коментар

  • Троянда в вашому саду
    • Як вибрати гарний саджанець
    • Терміни посадки та найкращі сусіди для троянди
    • Вибір і підготовка місця для троянди
    • Як садити троянду
    • Догляд за садовими трояндами
    • Троянди взимку
    • Сорти троянд
    • Коментарі

    Троянда заслужено вважається королевою квітів, тому кожен поважаючий себе садівник хотів би виростити на своїй ділянці запашний трояндовий кущ. Але щоб милуватися влітку розкішними квітками, потрібно докласти багато зусиль і витратити чимало часу, і щоб полегшити вам завдання, ми пропонуємо кілька рекомендацій, які вам напевно знадобляться.

    Троянда в вашому саду

    Як вибрати гарний саджанець

    В аматорському садівництві насіннєвим способом троянду не розмножують через низьку прорісність насіння. Легше буде виростити кущ із дво-трирічного саджанця, який можна придбати в садовому павільйоні або на ярмарку. Саджанці бувають кореневласні й щеплені. Кореневласні саджанці слабкіші, вони повільніше розвиваються, довго нарощують кореневу систему, тому можуть загинути в першу ж зиму, але, на відміну від щеплених, вони не утворюють прикореневої парості. Щеплені саджанці набагато швидше вступають у цвітіння, добре ростуть і не так часто хворіють, але з паростю вам доведеться боротися щороку.

    Терміни посадки та найкращі сусіди для троянди

    Садити троянди краще навесні: існує небезпека, що рослина, висаджена в сад восени, не встигне вкоренитися до заморозків і взимку замерзне.

    Восени троянди садять тільки в регіонах із пізньою і теплою зимою.

    Добре сусідять із трояндами мальви, дельфінії, флокси, лілійники, гвоздики, дзвіночки. Вони не будуть змагатися з трояндою, а, навпаки, підкреслюватимуть її красу й аристократичність.

    Вибір і підготовка місця для троянди

    Місце під посадку краще підготувати на південній або південно-східній стороні, оскільки трояндам потрібні тепло та світло. Ділянка має бути захищена від вітру та протягів. Посадкову яму завглибшки близько 80 см і діаметром до півметра готують з осені: на дно укладають шар дренажу з щебінки, битої цегли або керамзиту завтовшки 15 см, а потім засипають котлован на 2/3 родючим ґрунтом, змішаним із мінеральними добривами. До весни й добрива розчиняться, і ґрунт осяде.

    Як садити троянду

    У гарного саджанця має бути коріння завдовжки 20 см і кілька сильних пагонів із шістьма бруньками. Перед посадкою обріжте на саджанці всі пошкоджені, сухі або підгнилі корінці, видаліть слабкі й висохлі пагони, а у здорових обріжте верхівки.

    Установіть саджанець по центру посадкової ями та заповніть простір, що залишився, родючим ґрунтом із верхнього шару ґрунту. Місце щеплення після посадки має бути заглиблене на 5 см. Утрамбуйте поверхню навколо саджанця та полийте його 10 л води.

    Якщо ви висаджуєте кілька кущів троянд, залишайте між ними інтервал від 50 до 100 см, щоби рослинам країнам, які розвиваються, було достатньо площі живлення.

    Догляд за садовими трояндами

    Догляд за садовими трояндами полягає в розпушуванні ґрунту в прикореневій ділянці, щоб забезпечити доступ кисню до коренів, прополюванні, рясному поливі один раз на тиждень, підживленні, обробках від хвороб і шкідників (приблизно тричі за сезон) і щорічному обрізуванні.

    Підживлення під кущі вносять двічі за сезон: навесні, на початку росту, і влітку, після першого цвітіння. Троянди потребують як органіки, вважаючи за краще перепрілий гній, так і мінеральних добрив. Однак надлишок живлення позначиться на рослині негативно.

    Троянди взимку

    На зиму троянди потрібно вкривати, і робити це краще на початку листопада. Для зимового мульчування підходить торф і пухка земля, які насипають на обрізаний кущ гіркою не вище 15 см, а зверху на горбок укладають ялинове гілля. Знімають укриття до кінця березня.

    Сорти троянд

    • Чайно-гібридні троянди: кущі заввишки до 90 см, квіти правильної форми і яскраво вираженим ароматом сягають у діаметрі 10-13 см.
    • Флорібундавідрізняються більш «пухкими» квітками меншого розміру (до 9 см у діаметрі). Ці троянди можна вирощувати в контейнерах, вони не бояться морозів.
    • Міні-троянди: цедуже примхливі, часто хворіючі щеплені гібриди, які не виростають вище 40 см. Їхні квітки можуть бути забарвлені в різні кольори, цвітіння триває з літа до осені. У домашніх умовах вони живуть не довше чотирьох місяців.
    • Ґрунтопокривні: ці невибагливі, багаторічні морозостійкі рослинивкривають ґрунт безліччю маленьких квіток.
    • Чагарникові: ці схожі на шипшину з махровими квітками троянди не мають великого поширення, хоча в догляді вони й не вимогливі.У висоту вони можуть сягати більше метра і підходять для влаштування живоплоту.
    • Плетисті: виткі, розкішні та рясно квітучі троянди, що потребують підв’язування. Вони не дуже вимогливі, головне – вкрити їх від зимового холоду. Знімають їх з опори, як виноград або клематис, обережно укладають на ялинове гілля й укривають.

    Кількість сортів троянд настільки велика й вони такі різноманітні, що кожен зможе вибрати собі рослину відповідно до можливостей і смаку, а дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете насолоджуватися красою й ароматом королеви саду від 5 до 8 років.

    Розмноження троянд живцями

    Садівники не раз замислювалися над тим, як правильно виростити троянди з живців. Дійсно, хто ж не хоче мати у себе на присадибній ділянці або навіть в квартирі власні троянди? Проте, плідних результатів у цій справі досягли далеко не всі. Вирощування троянд з живців – це простий і ефективний спосіб розмноження квіток. У цій статті можна знайти необхідні рекомендації по живцюванню троянд.

    Живці троянди утворюють з її стебел. Як правило, стебло ділять на кілька частин (беруть зазвичай середину стебла або його верхівку). Для того, щоб зробити живець, потрібно видалити нижнє листя. На живці обов’язково повинні бути присутні бруньки, краще нехай їх буде більше трьох. Зріз верхівки робиться прямим, тоді як нижній зріз – діагональний. Стебло ріжуть приблизно посередині між двох бруньок. Зріз робиться гострим предметом. Не повинно бути обірваних, погано відрізаних країв, інакше квітка загине. Верхнє листя звичайно залишають, а решта – прибирають. Якщо живець укорінився, бруньки стають зеленими. Якщо ні, то вони залишаються чорними. Існує кілька способів укоренити живці троянди. Однак, як правило, жоден із способів не дає стовідсоткової гарантії, що рослини приживуться. Зазвичай живець має довжину близько 20 см, можна використовувати і тридцятисантиметрові живці.

    У цій статті містяться поради по посадці і укоріненню живців троянд. Кожна порада підходить для свого випадку, втім, кожен вибирає сам, що йому до душі. Нижче описані сім найбільш поширені способи пророщування і вкорінення живців троянд.

    Кращі способи вкорінення живців троянд: як правильно розмножити троянду живцями

    Літнє живцювання троянди

    Для цього необхідно зрізати живці на світанку або ж пізно ввечері. Слід вибирати зрілі пагони: відцвілі або ті, що готуються до цвітіння. Визначити зрілість живця просто – на стеблі повинні обламуватися шипи. Далі беруть гострий продезінфікований інструмент і косими зрізами нарізають стебла троянди на живці розміром від дванадцяти до п’ятнадцяти сантиметрів. На них обов’язково повинні бути 2-3 листка і 2-3 бруньки, без квітів. Існує народний спосіб приготування розчину для вкорінення. Для того, щоб його зробити, необхідно взяти 0,5 чайної ложки меду на одну склянку води, змішавши при цьому отриманий розчин з соковитим листям.

    Живці троянди можна висадити прямо в саду, попередньо приготувавши для них грунт. Для цього змішують пісок і землю, багату на поживні речовини. Живці необхідно встромити в землю під кутом 45 градусів, підживити ямки марганцівкою, потім – полити саджанці водою і накрити скляною банкою. Через деякий час банку можна зняти, але лише на короткий період. Через місяць живці троянди укоріняться. На них з’являться перші паростки, які до кінця літа досягнуть 30-40 см. Восени троянди краще тримати в горщику в прохолодному місці.

    Розмноження троянд за допомогою картоплі

    Для пророщування живців троянди зійде і такий незвичайний спосіб. Для цього необхідно взяти живці довжиною 20 см, попередньо видаливши шипи і листя. Далі слід взяти молоді картоплини з видаленими вічками. На добре освітленій ділянці, де зазвичай не буває вітру, прокопують траншею 15-сантиметрової глибини і засипають її 5-сантиметровим шаром піску. Живці, увіткнені в картоплю, садять на відстані 15 см один від одного. Як і в попередньому способі, живці накривають скляними банками. Картопля є корисним середовищем для живця троянди. Вона дає йому необхідну вологу і постачає необхідними речовинами – вуглеводами і крохмалем. Всі корисні речовини містяться в картоплині, тому додатково підживлювати троянду не потрібно. Такі троянди потребують регулярного поливу. Раз в 5 днів потрібно підживлювати живці «цукровою водою». Для цього розводять 2 чайні ложки на одну склянку води. Через 2 тижні можна поступово починати знімати банки. Ще через пару тижнів їх прибирають зовсім. Даний прийом є нескладним і під силу навіть початківцям садівникам.

    Укорінення живців в пакеті

    Живці троянди можна укоренити і в пакеті. Для цього в поліетиленовий пакет потрібно покласти стерильний грунт і підживити його сфагнумом (різновид моху). Сфагнум необхідно просочити соком алое в співвідношенні 1: 9 (1 – сік, 9 – вода). Пакет з живцями зав’язують і вивішують на вулицю. Волога, що утворюється в пакеті стимулює укорінення живців троянди. Через місяць можна буде вже побачити корінці.

    Укорінення троянд з букета

    Іноді зовсім не хочеться розлучатися з гарним і приємним подарунком, тому вподобаний сорт троянд можна укоренити. Важливий момент: для розмноження можна брати тільки вітчизняні троянди. Зарубіжні троянди перед транспортуванням обробляють спеціальними речовинами, тому ці квіти вже не можуть дати коріння. Для вкорінення підходять тільки свіжі троянди з здеревілими стеблами. Необхідно взяти саму розвинену частину квітки з великими, життєздатними бруньками. З живців потрібно прибрати все листя, бутони, шипи і квіти. Стебло обрізають до довжини від п’ятнадцяти до тридцяти сантиметрів, після чого ставлять у вазу з відстояною водою. Воду необхідно міняти до тих пір, поки у живців не виросте коріння. Потім їх пересаджують або у відкритий грунт, або в горщик або в банку. На вибір тут впливає пора року.

    Що ж слід врахувати при даному способі? По-перше, не варто наливати занадто багато води в вазу, інакше живці загинуть від гниття. На дні вази тоді буде мало кисню, а це згубно для рослин. Не потрібно ставити в одну вазу занадто багато живців, так як їм буде дуже тісно. Для живцювання зазвичай беруть молоді пагони, адже чим старша рослина, тим менше шансів, що вона вкорениться. Краще брати живці з бічних гілок троянди. Існує також думка, що варто вибирати довгі пагони. Живці з листям не треба тримати в темряві, оскільки листя потребує світло.

    Посадка троянд на зиму

    Іноді виникає необхідність посадити троянди в холодну пору року. Наприклад, коли дуже хочеться укоренити рідкісний сорт квітів з подарованого восени букета. Цей спосіб буде доречним, якщо потрібно зберегти троянди до весни в живому стані. В цьому випадку стебло троянди садять у відкритий грунт і роблять зверху укриття, щоб квітка не замерзла. У теплу пору року троянду пересаджують на постійне місце.

    Розмноження троянд способом «Буріто»

    Ходять чутки, що цей спосіб дозволяє стеблу пустити коріння, проте його ефективність все ж ставиться під питання. Проте, і такий спосіб згодиться для любителів поекспериментувати у власному саду! Стебла поділяють на живці, натирають нижню частину засобом, який стимулює зростання коренів, Обертають в сиру газету і кладуть в темне, прохолодне місце (від 15 до 18 градусів) на пару тижнів. До кінця цього періоду живці повинні пустити коріння.

    Розмноження троянд способом «Траннуа»

    Основна ідея цього методу полягає в тому, щоб дозволити стеблу троянди отримати якомога більше живлення від листя, перш ніж його обрізати. Для цього потрібно зрізати стебла в кінці періоду цвітіння (червень або липень), обрізати верхівку, зів’ялі квіти і листя і спостерігати за ними. Коли бруньки набухнуть, настане дозрівання деревини. Треба якомога швидше посадити стебла в землю, поки з бруньок не розпустилося листя. Стебла нарізають на живці і садять на добре освітлене місце під кутом у сорок п’ять градусів, по кілька рослин в одну ямку. Це робиться з надією, що хоча б один з саджанців пустить коріння. Зверху живці накривають обрізками від п’ятилітрових пластикових пляшок, вузьку частину яких прибирають. Живці необхідно регулярно прополювати та поливати, щоб до коріння надходив кисень.

    Так виглядають основні способи вкорінення живців троянди. Багатьом садівникам, які люблять розводити декоративні рослини і експериментувати з новими сортами, дані рекомендації принесуть величезну користь.

Про автора

admin administrator