Що буде якщо займатися спортом і не їсти

Авторadmin

Що буде якщо займатися спортом і не їсти

Що буде, якщо довго не їсти: наслідки та рекомендації фахівців

У чому сенс життя людини? Для чого ми живемо в цьому світі? Для того, щоб їсти, або їмо для того, щоб жити? Відповідь – у способі життя кожного з нас. Хтось може не їсти тижнями і відмінно себе почувати, а для когось пара годин без їжі – вже катастрофа. А що буде, якщо довго не є взагалі? Ми загинемо? Зовсім ні, стверджують фахівці. Але результат залежить від цілей голодування, стану здоров ‘я людини і безлічі інших факторів.

Як довго ми можемо не їсти

Після виходу книги “Диво голодування” відомого дієтолога і натуропата Поля Брега лікувальне голодування стає особливо популярним. Застосовуються як короткочасні голодування, на 2-3 дні, так і на більш тривалий період. Вважається, що для дорослої здорової людини від них тільки користь.

Очищається весь організм, нормалізується обмін речовин, знижується вага, зміцнюється імунітет і збільшується тривалість життя. А що буде, якщо довго не є, це небезпечно? Доведено, що людина цілком може обходитися без будь-якої їжі до 40 днів. Мова йде про лікувальне голодування. Його слід проводити тільки під наглядом лікаря і тільки при наявності серйозних медичних показань. У цьому випадку, крім відмови від прийому будь-якої їжі, обов ‘язковими також є дотримання режиму пиття і щоденні очисні процедури. Голодують не заради краси і банального схуднення, а для того, щоб поправити здоров ‘я. Як показав досвід багатьох років, лікувальне голодування реально допомагає вилікувати багато серйозних захворювань. Однак самостійно голодувати так довго небезпечно для здоров ‘я і життя людини. На питання про те, що буде, якщо довго не їсти, можна з упевненістю сказати: нічого хорошого. Голодувати непідготовленій людині вкрай небезпечно – на тлі голоду можуть загостритися різні захворювання.

Вплив голоду на організм

Якщо організм людини перестає отримувати їжу, а разом з нею поживні речовини, необхідні для нормальної діяльності всіх систем, він перебудовується і починає використовувати внутрішні ресурси. Для цього в печінці знаходиться певний резерв глікогену, який стане “паливом” у перший день голодування. Але його запас невеликий, і наступного дня в хід підуть жири.

Але проблема в тому, що за відсутності їжі організм не отримує вуглеводи, необхідні для розщеплення жирів. Як зазначають фахівці, через неповне окислення жирів в організмі накопичуються токсичні продукти (кетони), порушується кислотно-лужний баланс: він зміщується в кислотну сторону. Виникає так званий ацидоз, основними ознаками якого є м ‘язова слабкість, головний біль і сильний запах ацетону з рота. А що далі, що буде, якщо не є тиждень? Людина може померти? Ні. Через 5-7 днів голодування стан може різко погіршитися, настає ацидотичний криз. Він змушує організм повністю перебудуватися і налагодити свою роботу. Люди починають відчувати себе набагато краще, у них повністю зникає почуття голоду. Система травлення відпочиває, а тіло використовує внутрішні ресурси. Першими йдуть в їжу хворі та пошкоджені клітини. Організм, насичуючись, таким чином, оновлюється. Тіло очищається від багатьох недуг. Це один з варіантів того, що буде, якщо довго не є. У такому положенні можна перебувати приблизно 30-40 днів. Потім йде другий ацидотичний криз. Це служить сигналом організму, що пора закінчувати голодувати і акуратно повертатися до прийняття їжі. Робити це потрібно поступово, дотримуючись основних правил лікувального голодування.

Трохи про користь голодування

За оцінками фахівців, голодування корисне тим людям, які бажають очиститися від токсинів, омолодити організм, перемогти хворобу. Якщо все зробити правильно, то згодом настає почуття надзвичайної легкості, людина відчуває нові сили, виглядає оновленою, кардинально змінюється.

Серед хвороб, при яких голодувати корисно і часто необхідно, такі:

– зайва вага та ожиріння;

– варикозне розширення вен;

– підвищений артеріальний тиск.

Лікувальне голодування допомагає очистити кров від токсинів, кишечник позбавить від паразитів, покращує роботу печінки і нирок, зміцнює серцево-судинну систему, нормалізує тиск, обмін речовин, омолоджує весь організм і збільшує тривалість життя.

Пити корисно

Як показує практика, утримання від їжі корисне для організму лише при вживанні достатньої кількості води.

На питання про те, що буде, якщо не їсти тиждень, а тільки пити, можна з упевненістю сказати: тільки користь. Голодуючи, не можна забувати про те, що в організмі накопичуються токсини, яких потрібно позбавлятися. Щоденні клізми і рясне пиття допомагають впоратися з проблемою і позбутися інтоксикації. Інакше від голодування буде тільки шкода.

Головні болі

Голодування – великий стрес для організму. Для того щоб перебудуватися, йому потрібен час і величезні ресурси. Багато систем можуть давати збій. Потрібно врахувати багато факторів, в першу чергу, вік і стан організму в цілому. А що буде, якщо довго не є, які наслідки для організму матиме відмова від їжі? Часто голодуючі скаржаться на постійні головні болі. Головний біль може спровокувати низький тиск, інтоксикація організму, зниження рівня глюкози в крові.

Голодувати протипоказано

Голодування протипоказано дітям і підліткам, вагітним і годуючим, літнім людям, хворим на цукровий діабет. Протипоказанням служать різні захворювання крові, психіки, обміну речовин, серцево-судинної системи. Хвороби в гострій формі лише посилюються, а навантаження на серце під час голодування зростає в кілька разів. Тому від голодування потрібно відмовитися, інакше сумних наслідків не уникнути.

Будь-яка справа добре, якщо знати міру і підходити з розумом. Лікувальне голодування має зцілювати, а не губити організм. І якщо не знаєте, що буде, якщо довго не їсти, краще не ризикувати. Знизити вагу можна іншими способами. Здоровий спосіб життя, спорт і правильне харчування здатні творити дива. З їх допомогою можна не тільки схуднути, але і поліпшити якість життя, завести нових друзів, знайти цікаве хобі і підвищити самооцінку. Адже це, погодьтеся, дорогого коштує.

Чому люди хочуть почати займатись спортом “після Нового року” і чому це не працює

Пояснити це можна так званим ефектом нового старту – більшість людей вірять, що вибір точки відліку, наприклад початку нового року, допоможе мотивувати їх досягти певної мети.

Але дослідження показують, що це не завжди працює – особливо щодо фітнесу.

І є кілька причин, чому тим, хто думає почати тренуватися, варто посунути свої плани на 2024 рік на кілька тижнів вперед.

Чому люди чекають січня?

Перший місяць нового року здавна розглядають як точку, що знаменує новий початок.

Професор психології доктор Джон Норкрос досліджував новорічні обіцянки більше 40 років. І його висновки свідчать про те, що найпопулярнішою проблемою є фізичне здоров’я, причому більше третини з тисяч людей, яких він досліджував, сказали, що їхня головна мета – його покращити.

Другою за популярністю категорією є втрата ваги: 20% учасників сказали, що хочуть схуднути, а 13% – змінити свої харчові звички.

Але коли доктор Норкрос стежив за тими, хто ухвалював ці рішення, він виявив, що третина відмовилася від них вже через місяць, а через пів року більшість людей перестала дотримуватися новорічних обіцянок.

Автор фото, Getty Images

“Взимку може здатися важчим почати займатися спортом, і ми штучно даємо собі новорічні обіцянки, хоч і з найкращими намірами, саме в ту пору року, коли ми відчуваємо, що маємо щось змінити”, – каже Двейн Меллор, експерт із охорони здоров’я та дієти.

І багато в чому це відбувається через спроби оговтатися від надлишку їжі та алкоголю, спожитого протягом новорічно-різдвяного періоду, який у поєднанні з меншою рухливістю у холодні дні залишає відчуття млявості та потреби змін.

Чому краще почати в грудні?

“З точки зору поведінки, розумніше починати займатися спортом на початку зими або наприкінці осені, оскільки наше природне середовище існування, наше довкілля та наш спосіб життя мають тенденцію уповільнюватися у цю пору року”, – каже доктор Меллор.

Доктор Меллор радить починати фізичну активність саме в цей час, а також намагатися підтримувати здоровий спосіб харчування, щоб, коли прийде новий рік, ви вже мали здорові звички.

Багато хто вирішує розпочати свою оздоровчу подорож із бігу, тренажерного залу або групових занять. 12,5 мільйонів людей взяли участь у цьому виді активності минулого року, згідно зі Sport England.

Але зазвичай у тренажерних залах набагато більший ажіотаж у січні, ніж у грудні – і саме завдяки новорічним обіцянкам.

Автор фото, Getty Images

У мережі спортклубів Pure Gym, яка має 327 відділень у Великій Британії та нараховує понад мільйон членів, розповіли BBC News, що січень для них – найактивніший місяць, а листопад і грудень – найспокійніші. До прикладу, в січні 2023 року їхні спортзали були майже на 40% зайнятіші, ніж у листопаді та грудні 2022 року.

У компанія Parkrun, яка проводить безкоштовні заходи з бігу просто неба, розповіли, що “зазвичай спостерігають значне збільшення кількості людей у січні, особливо в першу суботу нового року”. В січні 2023 року у Британії вони мали понад 50 000 зареєстрованих учасників, порівняно з 26 000 у грудні 2022 року.

Тренерка з фітнесу Морган Брейзер розповіла BBC News, що фітнес-цілі, які люди собі ставлять, чинять на них занадто великий тиск.

“Якщо хтось вирішує, що збирається у січні почати тренуватися і досягти великих змін, а потім з якоїсь причини це не спрацює, вони можуть відчувати провину й думати, що рік уже почався погано”, – каже вона.

Автор фото, Getty Images

Новачки можуть соромитися більш досвідчених відвідувачів спортзалів – але завдяки тому, що на Різдво там зазвичай порожньо, у цей період вони можуть почуватися комфортніше та мати час та простір, щоб навчитися користуватися тренажерами, вдосконалити техніку та почуватися впевненіше.

Серед інших порад фітнес-тренерки:

  • Скористайтеся з ознайомчого курсу під час відвідування тренажерного залу – більшість спортзалів пропонують таку послугу, і це допоможе вам каже освоїтися.
  • Складіть план – в інтернеті є багато безкоштовних ресурсів, які допоможуть структурувати тренування.
  • Приведіть друга на тренування – це підвищить впевненість, особливо якщо він більш досвідчений.
  • Спробуйте групові заняття і прийдіть раніше, щоб поговорити з інструктором.

Про автора

admin administrator