Що було до вінди

Авторadmin

Що було до вінди

Зміст:

Активація Windows 10

І ось, через два місяці після релізу, Microsoft опублікувала офіційну інструкцію з інформацією про процес активації нової операційної системи, всі основні моменти з нього, пов’язані з активацією Windows 10 я викладу нижче. Оновлення серпень 2016: додана нова інформація по активації в тому числі і в разі зміни обладнання, прив’язці ліцензії до облікового запису Майкрософт у версії Windows 10 1607.

Починаючи з минулого року Windows 10 підтримує активацію по ключу Windows 7, 8.1 і 8. Повідомлялося, що така активація перестане працювати з виходом Anniversary Update, але вона продовжує залишатися працездатною, в тому числі для нових образів 1607 при чистому встановленню. Ви можете використовувати його як після встановлення системи, так і при чистому встановленні за допомогою останніх образів з сайту.

Оновлення в активації Windows 10 у версії 1607

Починаючи з серпня 2016 року, в Windows 10 ліцензія (отримана шляхом безкоштовного оновлення з попередніх версій ОС) прив’язується не тільки до ідентифікатора обладнання (що описано в наступному розділі цього матеріалу), але і до даних облікового запису Microsoft при її наявності.

Це, як повідомляє Майкрософт, має допомогти у вирішенні проблем з активацією, в тому числі і при серйозну зміну обладнання комп’ютера (наприклад, при заміні материнської плати комп’ютера).

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об’єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У разі, якщо активація виявилася не успішною, в розділі параметрів «Оновлення і безпека» – «Активація» з’явиться пункт «Пошук та усунення несправностей при активації», який, передбачається (особисто поки не підтверджено), буде враховувати ваш профіль, ліцензії, закріплені за нею, а також кількість комп’ютерів, на яких використовується ця ліцензія.

Прив’язка активації облікового запису Майкрософт відбувається автоматично до «головного» облікового запису на комп’ютері, в цьому випадку в інформації про активацію в параметрах Windows 10 версії 1607 і вище ви побачите повідомлення про те, що «Система Windows активована за допомогою цифрової ліцензії, прив’язаною до вашого профілю Майкрософт ».

Якщо ж ви використовуєте локальний обліковий запис, то нижче в тому ж розділі параметрів вам буде запропоновано додати обліковий запис Microsoft, до якої і буде прив’язана активація.

При додаванні, ваш локальний обліковий запис замінюється аккаунтом Майкрософт, а ліцензія виявляється прив’язаною до неї. В принципі (тут я не гарантую), ви можете видалити обліковий запис Microsoft після цього, прив’язка повинна залишитися в силі, хоча в відомостях про активацію інформація про те, що цифрова ліцензія прив’язана до облікового запису зникає.

Цифрова ліцензія як основний спосіб активації (Digital Entitlement)

Офіційна інформація підтверджує те, що було відомо і раніше: ті користувачі, які безкоштовно оновилися з Windows 7 і 8.1 до Windows 10 або купили оновлення в Windows Store, а також ті з них, які беруть участь в програмі Windows Insider, отримують активацію без необхідності введення ключа активації, через прив’язку ліцензії до обладнання (в статті Microsoft це названо Digital Entitlement, який буде офіційний переклад я поки не знаю). Оновлення: офіційно це називається Цифровий дозвіл.

Що це означає для звичайного користувача: після того, як ви одного разу оновилися до Windows 10 на вашому комп’ютері, вона автоматично активується при наступних чистих установках (якщо ви оновлювалися з ліцензії).

У будь-який момент ви можете створити завантажувальну флешку або диск з Windows 10 офіційними засобами і запустити чисте встановлення (переустановку) ОС на тому ж комп’ютері або ноутбуці, пропускаючи введення ключа всюди, де його вимагають: активація системи відбудеться автоматично після підключення до Інтернету.

Самостійний введення підглянутого раніше після поновлення ключа при встановленні або після неї у властивостях комп’ютера в теорії може навіть нашкодити.

Важливе зауваження: на жаль, не все завжди проходить гладко (хоча зазвичай – так). На випадок, якщо щось з активацією не виходить є ще одна інструкція від Microsoft (вже російською) – довідка по помилках активації Windows 10, доступна за посиланням http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows-10/activation-errors-windows-10

ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об’єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Кому потрібен ключ активації Windows 10

Тепер про те, що стосується ключа активації: як уже було сказано, користувачі, які отримали Windows 10 шляхом оновлення не потребують в цьому ключі (більш того, як багато хто міг помітити, на різних комп’ютерах і в різних користувачів може бути один і той же ключ , якщо подивитися його одним з відомих способів), так як успішна активація залежить від нього.

Ключ продукту для встановленні і активації необхідний у випадках, коли:

  • Ви купили коробочну версію Windows 10 в магазині (ключ розташовується всередині коробки).
  • Ви купили копію Windows 10 у авторизованого рітейлера (в інтернет-магазині)
  • Ви придбали Windows 10 через Volume Licensing або MSDN
  • Ви придбали новий пристрій з передвстановленою Windows 10 (обіцяють наклейку або картку з ключем в комплекті).

Як бачите, на поточний момент часу мало кому потрібен ключ, а у тих, кому потрібен, він, найімовірніше є і питання про те, де знайти ключ активації не виникає.

Активація після зміни конфігурації обладнання

Важливе питання, яке багатьох цікавило: а як буде спрацьовувати «прив’язана» до обладнання активація, якщо поміняти, те чи інше обладнання, особливо якщо заміна стосується ключових компонентів комп’ютера?

Microsoft відповідає і на нього: «Якщо ви оновилися до Windows 10, використовуючи безкоштовне оновлення, а після цього зробили значні апаратні зміни вашого пристрою, наприклад, заміну материнської плати, Windows 10 може більше не активуватися. За допомогою активації зверніться в службу підтримки ».

Оновлення 2016: судячи з наявної інформації, починаючи з серпня поточного року ліцензію Windows 10, отриману в рамках оновлення, можна буде прив’язувати до вашого профілю Майрософт. Робиться це з метою полегшення активації системи при зміні конфігурації обладнання, а ось як саме буде працювати – ще подивимося. Можливо, вдасться і перенести активацію на цілком інше залізо.

Висновок

Спочатку відзначу, що все це стосується тільки користувачів ліцензійних версій систем. А тепер коротка витримка з усіх питань, пов’язаних з активацією:

  • Для більшості користувачів на даний момент ключ не потрібно, його введення потрібно пропустити при чистому встановленні, якщо вона потрібна. Але це спрацює тільки після того, як ви вже отримували Windows 10 шляхом поновлення на цьому ж комп’ютері, і систему було активовано.
  • Якщо ваш копія Windows 10 вимагає активації ключем, або він у вас є і так, або відбулася яка-небудь помилка на стороні центру активації (див. Довідку по помилках, вище).
  • При зміні конфігурації обладнання активація може не спрацювати, в цьому випадку необхідно звернутися до служби підтримки Microsoft.
  • Якщо ви учасник Insider Preview, то всі останні збірки будуть активуватися автоматично для вашого профілю Microsoft (особисто мною не перевірено, чи працює це для декількох комп’ютерів, з доступної інформації теж залишилося не з

Компанія VOLL надає абонентське обслуговування комп’ютерів в Києві і може зайнятися такмі питаннями як описані в цій статті для вашої компанії.

Наші фахівці забезпечать комплексну підтримку інформаційно-технічної системи Вашої компанії. Перелік послуг включає:

  • Діагностику
  • Налаштування, налагодження, ремонт комп’ютерної техніки, серверного, мережевого устаткування
  • Забезпечення злагодженої роботи всіх елементів ІТ інфраструктури
  • Адміністрування корпоративних сервісів
  • Консультування персоналу.

ІТ аутсорсинг від VOLL – це максимально вигідна пропозиція з можливістю отримати професійне обслуговування і високий рівень сервісу за доступною ціною.

«Момент» Володимир Винниченко

— Слухайте. Було це навесні. Ви ще пам’ятаєте, що то таке весна? Пам’ятаєте небо, синє, глибоке, далеке! Пам’ятаєте, як ляжеш в траву десь, закинеш руки за голову і глянеш у це небо, небо весни? Е. Ну, словом, було це навесні. Круг мене кохалося поле, шепотіло, цілувалось. З ким?

А з небом, з вітром, з сонцем. Пахло ростом, народженням, щастям руху і життя, змістом сущого. Словом, кажу вам, було це навесні.

А я, мої панове, їхав з моїм контрабандистом Семеном Пустуном до кордону. І той кордон я мусив неодмінно у той же день перейти, не ждучи навіть ночі. Але коли я сказав це Семенові, він мовчки-понуро озирнув мене, знехотя посміхнувся й, одвернувшись до коняки, сердито крикнув:

А Семен цей, треба вам сказати, не дивлячись на своє пустотливе прізвище, був чоловік поважний і випускати з себе слів без потреби не любив. Сам був “парнишка” дебелий, “гвардійонець”, як казали його односельчани, і на всіх через те дивився завжди згори вниз. Ступав помалу, важко, серйозно і навіть, коли ловили його “харцизники”, не мінявся, тільки ще більш насуплювався, очі робились ще меншими, колючими і страшно якось біліли губи.

— Справді, Семене, я неодмінно мушу бути сьогодні на тім боці. Це як собі знаєте! — з натиском повторив я.

Семен навіть не озирнувся. На величезній його спині сидів цілий ряд блискучих, маленьких, чепурненьких мушок. Коли він робив якийсь поривчастий рух, вони спурхували і прудко літали над спиною, неначе чайки в морі понад скелею. Потім знов сідали і сиділи якось надзвичайно недвижно, ніби пильно вдивлялися в мене.

— Можуть убити, — раптом, верст через десять, суворо пробурмотів він, зачепивши віжки за люшню і починаючи робити цигарку.

Семен, не хапаючись, подув на книжечку паперу, повагом одірвав один аркушик і поліз в кишеню за тютюном.

— А чому не було. Чи на те розуму треба, аби вбити чоловіка?

— Але було, що й не вбивали? Семен лизнув папір, витер сірника, пихкнув кілька раз і, беручи віжки, зволив промовити:

— А чому не було? Було, що й не вбивали. Вйо!

— Ну, то й мене не вб’ють! — постановив я.

І, пам’ятаю, мені раптом стало страшенно смішно: я — мертвий. Ці мушки, Семенова спина, конячинка, на якій підстрибувала комічно і глупо якось шлейка, Семенова шапка з прогризеним верхом і. я — будучий мертвяк. Лежу десь, в якому-небудь яру дикому, порожньому, надо мною небо, на виску маленька чорна ранка, а над ранкою кружком сидять такі ж самі блискучі, зеленкуваті мушки й ніби ворожать, заглядаючи у неї, туди, всередину, де оселилась смерть. І лице моє теж зеленкувате, тверде. А на скелі якійсь сидять чорні, великі, таємні ворони і ждуть чогось.

— Як надокучило носити голову на плечах, то йдіть, — раптом несподівано бовкнув Семен і, шарпнувши віжками, понуро крикнув: — Вішта! Ти! Кукурудзяна.

“Кукурудзяна” насторожено прищулила вуха, прибавила ходу, але зараз же заспокоїлась і знов затупала байдуже й неуважно.

Пам’ятаю, село виринуло якось несподівано для мене. Не доїжджаючи до його, Семен для чогось підвівся на возі, пильно подивився вперед і, звертаючи кудись вбік, злегка повернув до мене голову й, тикнувши рукою кудись наперед, муркнув:

Я глянув туди, вперед. Далеко-далеко темніла, як тин, смуга лісу. Мені якось стало холодно в грудях і завмерло серце. Так. Аж ось він, цей кордон. Я жадливо дивився туди, в залите сонцем поле, на краю якого стояв цей тин, і чув, як мені якось тісно, нудно, неспокійно.

— Ви мене зараз поведете, Семене? — спитав я. Семен повернув до мене свій жовто-смуглявий гострий ніс, підстрижені вуса й здивовано промовив:

— Але! А чи я вже нажився на світі, щоб вести вас удень? Он, маєте ліс, в тому лісі є жовніри, то йдіть їм у руки. А мене лишіть ще пожити трохи на світі. Ая!

Справа, очевидно, стояла зовсім кепсько, раз примусила на таку силу слів самого Семена Пустуна.

— Значить, просто йти на ліс?

— Ая. Просто на ліс, жовнірам у руки. Ми їхали якимсь лугом поза городами. Верби схилялись над нами, і мені чогось жаль було їх, цих любих, добродушних, невередливих верб. Поле сховалось, а з ним сховався й той таємний тин. Ми раптом зупинились.

Семен мовчки зліз із воза, підійшов до мене й, незадоволено-суворо, дивлячись убік, бовкнув:

— Так ви таки зараз хочете йти?

— Ну, то лягайте, — сердито хитнув він головою на віз.

Я, не питаючись, для чого лягати, покірно ліг і, зустрівшись поглядом з вербою, криво посміхнувсь до неї. Семен прикрив мене рядном, яке дуже пахло огірками, й одійшов. Потім я чув, як він зліз на візок, який від цього затрусився й заскрипів, понуро вйокнув, і ми рушили.

Мабуть, ми їхали знов без дороги, бо мене хитало, як в колисці, об колеса шарудів бур’ян, і коняка часто зупинялась, десь хапаючи на ходу траву. І, пам’ятаю, коли мене хитало, я здавався собі трупом, який везуть уже від кордону.

Довго так їхали, а я тільки бачив перед очима масу соломинок, які кололи мене в лице, та сіре рядно і чув, як понуро вйокав Семен і пирхкала конячка.

Раптом знову зупинились. Рядно піднялось надо мною, а замість його глибоко-глибоко синіло небо, і якоюсь незграбною скелею під ним стирчала Семенова голова в шапці з його гострим, ніби мертвим носом і чорно-сивими, наче посиланими попелом, підстриженими вусами.

— Вставайте! — муркнув він. Я підвівся. Візок стояв біля повітки, проти якої, по другий бік подвір’я, стояла маленька, задумлива хатка, а між ними — ворота на вулицю.

— В повітку! — хитнув Семен головою і кинув навкруги пильно суворим оком. — Розпряжу коняку та й поведу вас.

Я теж озирнувся, зстрибнув з возика й побіг до повітки. Одчинивши двері, я ступив до неї. і від несподіванки закам’янів: на розкиданій соломі, якраз проти дверей сиділа. — уявіть собі. — сиділа панна. Сама настояща, городська панна, в гарненьких черевиках, що визирали з-під сукні, з солом’яним бриликом на колінях, з здивовано направленими на мене очима. А очі, як у зляканої лані, променисті, чисті, великі. Я рішуче нічого ніколи не мав проти гарненьких панн, але в повітці, на соломі, в подвір’ї контрабандиста. Я мусив почувати себе ніяково.

— Можна ввійти? — ні з того ні з сього промурмотів я. Очі панни ще більш поширились, потім швидко пробігли по мені, здригнулись і бризнули сміхом.

— О, будь ласка! — галантно повела вона рукою круг себе і навіть посунулась трохи по соломі, ніби увільняючи мені місце. А очі її зо сміхом і з цікавістю дивилися на мене.

— Дякую, — засміявся й я. Мені зразу стало легко й весело. Я непомітно озирнув її. В темному волоссі їй запуталась соломинка і дрижала над вухом; нижня губа, як у вередливих і гарненьких дітей, була трохи випнута наперед. В повітці було темнувато, пахло вогкістю, шкурами, зіпрілою соломою.

— Ви, товаришу, мабуть, переправляєтесь через кордон? — спитала вона.

— Угадали. А ви теж?

Ми обоє чогось засміялись.

Влетіла ластівка, защебетала і вилетіла. Пам’ятаю, в якомусь кутку повітки тягнулась до землі жовта смуга проміння і здавалась золотою палицею, припнутою до стіни; за повіткою Семен когось лаяв, мабуть, конячинку; в двері видно було, як літали, наче чорні стріли, ластівки. З темних кутків повітки віяло якимсь стародавнім сумом, якимсь журним затишком. Десь з досадою гуділа оса.

Раптом у двір, пам’ятаю, швидко ввійшов якийсь дядько, покликав Семена й поспішно, таємниче почав щось тому говорити, часто поводячи очима до повітки, до поля, до села. Семен понуро стояв і слухав, спустивши вздовж тіла руки. Ми ж мовчали.

Панна раптом озирнула себе й засміялася. Ах, якби ви знали, який сміх у неї був! А сміх є дзеркало душі.

— Боже мій, як я вбралася! — скрикнула вона і, швидко вставши, почала знімати соломинки, які, мов золоті прикраси, висіли круг її сукні й хиталися. — Знаєте: я вже два дні тут лежу, в оцій повітці! — засміялась вона до мене. — Їй-богу! Все чогось не можна йти. А тут гарно, правда? Наче індійський вігвам, чи як то у їх зветься? Мені дуже подобається. Сумно тут якось. Семен мені їсти сюди носив. Тільки трошки вже нудно стало. Ну, нічого, будемо тепер вдвох нудитись. Правда? Тільки слухайте: що ви стоїте так, знімайте з мене солому. Гарний кавалер!

А мені, признатись по правді, хотілось би ще більш обсипати її цими соломинками, які так через щось були до лиця їй. Я, сміючись, сказав їй це. Вона теж засміялась, схопила з землі цілу жменю соломи й, простягнувши мені, сказала:

Я спокійно взяв солому й, не вагаючись, обсипав нею її голову, плечі, груди.

Вона навіть не встигла рук піднять і стояла з здивовано поширеними очима.

— От, тепер дуже гарно! — сказав я.

В сей мент в дверях з’явилась велетенська постать Семена й ввійшла в повітку. Не звертаючи уваги на солому на панні, він подививсь кудись в куток і суворо промовив:

— Треба зараз тікати! Стражники трусять уже товаришів. Зараз у мене будуть.

Ми приголомшено перезирнулись з панною.

(Продовження на наступній сторінці)

  • «Антерпреньор Гаркун-Задунайський» Володимир Винниченко
  • «Бабусин подарунок» Володимир Винниченко
  • «Базар» Володимир Винниченко
  • «Біля машини» Володимир Винниченко
  • «Божки» Володимир Винниченко
  • «Брехня» Володимир Винниченко
  • «Чекання» Володимир Винниченко
  • «Чесність з собою» Володимир Винниченко
  • «Чорна пантера і білий ведмідь» Володимир Винниченко
  • «Дочка жандарма» Володимир Винниченко
  • «Дим» Володимир Винниченко
  • «Федько-халамидник» Володимир Винниченко
  • «Голод» Володимир Винниченко
  • «Голос» Володимир Винниченко
  • «Гріх» Володимир Винниченко
  • «Хома Прядка» Володимир Винниченко
  • «Хто ворог?» Володимир Винниченко
  • «Контрасти» Володимир Винниченко
  • «Краса і сила» Володимир Винниченко
  • «Кумедія з Костем (З Костем сталася чудна комедія)» Володимир Винниченко
  • «Купля» Володимир Винниченко
  • «Кузь та Грицунь» Володимир Винниченко
  • «Малорос-європеєць» Володимир Винниченко
  • «Memento» Володимир Винниченко
  • «Між двох сил» Володимир Винниченко
  • «Молода кров» Володимир Винниченко
  • «На лоні природи» Володимир Винниченко
  • «На пристані» Володимир Винниченко
  • «На той бік» Володимир Винниченко
  • «Нова заповідь» Володимир Винниченко
  • «Олаф Стефензон» Володимир Винниченко
  • «Поклади золота» Володимир Винниченко
  • «Поворот на Україну» Володимир Винниченко
  • «Промінь сонця» Володимир Винниченко
  • «Пригвождені» Володимир Винниченко
  • «Раб краси» Володимир Винниченко
  • «Роботи!» Володимир Винниченко
  • «Салдатики!» Володимир Винниченко
  • «Слово за тобою, Сталіне!» Володимир Винниченко
  • «Сонячна машина» Володимир Винниченко
  • «Співочі товариства» Володимир Винниченко
  • «Студент» Володимир Винниченко
  • «Суд» Володимир Винниченко
  • «Таємність» Володимир Винниченко
  • «Талісман» Володимир Винниченко
  • «Темна сила» Володимир Винниченко
  • «Терень» Володимир Винниченко
  • «”Уміркований” та “щирий”» Володимир Винниченко
  • «Закон» Володимир Винниченко
  • «Заповіт борцям за визволення» Володимир Винниченко
  • «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимир Винниченко
  • «Заручини» Володимир Винниченко
  • «Зіна» Володимир Винниченко
  • «Раб краси» Володимир Винниченко
  • Всі твори автора

Від Windows 1.0 до Windows 11: як розвивалася найпопулярніша ОС у світі

Microsoft представила нову версію операційної системи — Windows 11. Фокус згадав всі версії ОС Windows, а також дізнався, коли можна буде встановити Windows 11 і на яких умовах.

24 червня 2021 року компанія Microsoft представила нову версію операційної системи — Windows 11. Розробники значно спростили призначений для користувача інтерфейс, оновили дизайн, переробили магазин додатків, а також поліпшили продуктивність і багатозадачність.

Фокус розповість історію розвитку ОС Windows c 1985 року й до наших днів і нагадає, про найяскравіші зміни, які приносила кожна версія.

Історія створення ОС Windows

Як це не дивно, але ОС від Microsoft зʼявилася завдяки конкурентам в особі Apple. У 1985 році “яблучна” компанія випустила на ринок ПК Lisa, який згодом не здобув популярності, проте став першим пристроєм з адекватним призначеним для користувача інтерфейсом. До цього Білл Гейтс, Стів Балмер і Пол Аллен працювали над створенням власної операційної системи MS DOS. Її мінусом було те, що вона комунікувала з користувачами за допомогою командного рядка — і явно назріла потреба в ОС з “людським обличчям”.

Звернувши увагу на напрацювання Apple, розробники з Microsoft вирішили створити для своєї MS DOS графічний інтерфейс. Так світ побачила перша версія “вінди”. Мультивіконність, багатозадачність, доброзичливий користувальницький інтерфейс — це було свіжо, ново і так багатообіцяюче!

Windows 1.0 — сама живуча операційка

Презентована 20 листопада 1985 року, Windows 1.0 проіснувала цілих 16 років. Компанія підтримувала її аж до 31 грудня 2001 року. Її системні вимоги, звичайно, були дуже скромними, і у сучасного користувача вони напевно викличуть посмішку. Щоб встановити Windows 1.0 на свій ПК, потрібно було мати жорсткий диск (або дві дискети), 256 Кб оперативної памʼяті, графічний адаптер, MS-DOS 2.0. Ось, власне, і все. Домогтися такого успіху, як епплівський ОС Macintosh, у нової ОС не вийшло, але зате на її основі була створена друга версія, яка взробила розробників багатими і популярними.

Windows 2.0 — за підтримки Intel

Про цю ОС можна сказати: саме вона зробила прорив. Не без допомоги партнерів — компанії Intel, процесори якої, Intel 286 і Intel 386, дали можливість поліпшити не тільки графіку, але і функціонал новинки. Розробники додали іконки програм, запуск декількох діалогових вікон одночасно, “гарячі” комбінації клавіш. Після її виходу в грудні 1987 року Білл Гейтс прокинувся знаменитим.

Windows 3.0 — справжнє досягнення

Наступна версія була ще успішнішою, і вийшла вона у 1990 році. Пізніше всі інші версії Windows будуть багато у чому схожі саме на третю “вінду”. А все тому, що вона запропонувала користувачам пакет додатків Microsoft Office, яким ми користуємося донині і який включає Word, Excel і Power point. Протягом двох років компанія продала 10 млн ліцензій на цю ОС.

Windows NT 3.1 — найстабільніша ОС

Ті, хто користувався у 1993 році Windows NT 3.1, і користується продуктами Microsoft досі, кажуть, що ця версія є найстабільнішою з усіх наступних версій. Спочатку вона створювалася у партнерстві з IBM, але компаніям не вдалося завершити проект, а тому, забравши напрацювання, програмісти видали Windows NT. Більшою мірою, вона була розрахована на корпоративних клієнтів і могла їх зацікавити такими можливостями як інтегровані мережі, багатозадачний планувальник, підтримка декількох процесорних архітектур, файлова система NTFS.

Windows 95 — повна незалежність від MS-DOS

Варто зазначити, що всі вище перераховані версії встановлювалися на MS-DOS (саме тому їх і назвали “оболонками”). Однак версія 1995 була автономною, а тому — нестабільною, що дуже дратувало користувачів. Вона підвисала, злітала, працювала повільно, але користувачам доводилося з цим миритися, тому що продуктам Microsoft і Apple практично не було альтернатив. Існували тоді Linux, OS/2 і WinNT, якими користувалося вузьке коло людей, переважно — програмісти. Єдиним її плюсом було таке нововведення як меню “Пуск”, яке використовується компанією і у 2021 році.

Windows 98 — для нових пристроїв

Версія-98 відрізнялася підтримкою USB і DVD, що було дуже важливим доповненням для того часу, коли люди масово перейшли з дискет на флешки і диски. Ще одним плюсом в карму стала Windows Update, що встановлює оновлення автоматично.

Windows 2000 Professional проти Windows Millenium Edition

У 2000 році компанія презентувала дві версії ОС — для профі і для звичайних користувачів. Перший варіант виявився краще другого, а тому користувачі якщо і встановлювали новинку, то саме Windows 2000 Professional. Але і та, і інша мали безліч вразливостей, на виправлення яких пішло з десяток років. З нововведень системи пропонували підтримку роботи інфрачервоних портів, інтерфейс IEEE 1394, функцію “Відновлення системи”, програми Windows Movie Maker, Windows Media Player.

Windows XP — знову успіх

Після низки невдалих версій у 2001 році компанія випустила придатну — Windows XP. Вона працювала швидко, мала інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, не підвисала і не лякала користувачів “синіми екранами смерті”, як її попередниці. Windows XP залишалася однією з найбільш популярних протягом 11 років.

Windows Vista — найпровальніша операційка

І знову розробники влаштували “американські гірки” — 6 років по тому вони викотили абсолютно провальну, повну багів, повільну, але красиву Windows Vista. Більшість користувачів продовжували працювати на XP.

Windows 7 — гідний конкурент XP

І знову підйом: у 2009 році виходить 7-а версія, на користь якої користувачі, нарешті, починають потихеньку відмовлятися від “ікспі”. Ця система вміла автоматично розпізнавати підключені пристрої, дозволяла встановлювати драйвери, могла працювати безпечно без сторонніх антивірусів.

Windows 8 — абсолютно новий інтерфейс

“Вісімка” 2012 випуску запамʼяталася новим і незручним плитковим інтерфейсом, який отримав назву Metro, створеним для мобільних пристроїв з сенсорним екраном. Кнопка “Пуск” зникла, але зʼявилася інша, яка при натисканні виводила на екран всі ці численні плитки. З плюсів у неї були: власний магазин додатків, автоматичне підключення до хмари OneDrive, непогана по функціоналу робоча панель, система “розумний пошук”.

Windows 10 — сім років спокою

У 2014 році була анонсована 10-а версія, якою всі спокійно користувалися всі ці роки. Плитки з неї прибрали, повернули кнопку “Пуск”, додали “Action Center” і персонального асистента Cortana, дали можливість перемикатися між декількома робочими столами, запустили центр повідомлень.

ОС Windows і конкуренти

Згідно з даними StatCounter за травень 2021 року ОС від Microsoft користуються 73,54% власників ПК, а також ноутбуків і планшетів. Решта частки між собою ділять OS X — 15.87%, Linux — 2.38%, Chrome OS — 2.27%.

Перемогти конкурентів, незважаючи на провали, у компанії вийшло завдяки далекоглядності Білла Гейтса. Укладаючи контракт з IBM на поставку програмного забезпечення для IBM PC, він відмовився від роялті, але попросив внести пункт, що дозволяє Microsoft зберегти за собою права на ПЗ, а також дає право продавати це ПЗ стороннім виробникам компʼютерів. У підсумку, скооперувавшись, Microsoft і Intel продавали ПЗ разом з процесорами всім охочим, що зробило їх продукти найпопулярнішими і використовуваними у світі. А та ж Apple навпаки — нікому не продавала свої програми, суворо завʼязуючи їх лише на власних пристроях.

Linux не зміг перемогти Microsoft, що став, по суті монополістом на ринку ПЗ: практично всі програми, що випускаються сторонніми розробниками, заточувалися під “вінду”, так що у інших розробників ОС було вкрай мало шансів.

Windows 11: система ХХІ століття

Отже, нова версія операційки була презентована 24 червня 2021 року. З понеділка 28 червня вона стане доступна обмеженій кількості користувачів, які беруть участь в програмі Windows Insider, а офіційний реліз відбудеться восени 2021 року. На жаль, поки точна дата не відома. Втім, перейшовши за цим посиланням можна зареєструватися у Windows Insider і після релізу попередньої збірки вона стане доступна для завантаження. Перевірити, чи “стане” на ваш компʼютер Windows 11, можна за допомогою програми PC Health App, або перейшовши на сторінку сайту компанії-розробника.

Оновитися до 11-ї версії безкоштовно зможуть користувачі, у яких встановлена Windows 10. Апдейт здійсниться через “Центр оновлень”.

Windows 11: технічні характеристики

  • 64-розрядний двоядерний процесор з тактовою частотою 1 ГГц
  • 4 ГБ оперативної памʼяті,
  • 64 ГБ вбудованої памʼяті,
  • UEFI,
  • Secure Boot,
  • криптографічний процесор TPM 2.0,
  • відеоадаптер сумісний з DirectX12 або пізнішої версії,
  • графічний драйвер WDDM 2.0
  • 9-дюймовий екран з роздільною здатністю 1366 × 768 пікс.,
  • для запуску Windows 11 Home Edition обовʼязково потрібне підключення до інтернету і обліковий запис Microsoft для коректної установки налаштувань,
  • для перемикання з Windows 11 Home в режим S Mode теж необхідний інтернет,
  • для всіх випусків Windows 11 потрібен інтернет для завантаження оновлень і деяких функцій,
  • для використання деяких функцій необхідно створити обліковий запис Microsoft.

Процесори, що підтримують Windows 11

  • Intel — CPU лінійки Coffee Lake. Повний список процесорів Intel з підтримкою Windows 11 ви знайдете тут.
  • AMD — CPU з архітектурою Zen+. Повний список чіпів доступний за посиланням.
  • Qualcomm — моделі 2018 року і новіше.
  • Читайте нас у:
  • Читайте у Telegram
  • Читайте у Facebook
  • Читайте у Twitter
  • Читайте у Viber
  • Теги:
  • microsoft
  • windows 7
  • windows vista
  • intel
  • windows
  • windows xp
  • windows 8
  • Windows 9
  • операційна система
  • windows 10
  • Windows 11
  • Поширити:
  • відправити у Telegram
  • поділитись у Facebook
  • твітнути
  • відправити у Viber
  • відправити у Whatsapp
  • відправити у Messenger

Про автора

admin administrator