Бегонія елатіор багаторічне

Авторadmin

Бегонія елатіор багаторічне

Бегонія Елатіор: характеристика, як доглядати, саджанці та фото

Хочете мати барвистий і оригінальний сад, але не знаєте з чого почати? Тоді вибирайте квіти, прості в догляді, але при цьому дуже красиві, такі як бегонії. Це цінні квіти в усьому світі, з унікальним, але привабливим зовнішнім виглядом. Давайте дізнаємося трохи більше про цю рослину!

Бегонія

Бегонії – квіти, що відносяться до роду Бегонія про Бегонієві (Begoniaceae) Вони з’явилися наприкінці 19 століття, а їхня назва – данина поваги французькому натуралісту Шарль Плюм’є твоїй подрузі Мішель Беголь який був губернатором французької колонії Санто-Домінго і захоплювався ботанікою.

Характеристика бегонії

Бегонії є декоративними рослинами, тобто їх вирощують виключно заради краси. Налічується 1500 видів, з яких близько 2000 гібридних сортів. Розрізняють три групи бегоній: бульбові бегонії, бегонії з мичкуватим корінням і кореневища (підземні стебла, з яких проростають листя і квіти). Рід бегоній вважається однією з десяти найбільших груп рослин, що відносяться до класу покритонасінних.

Пелюстки бегонії мають нескінченну кількість форм і фактур. Вони дуже гнучкі і мають світлі або теплі кольори (рожевий, червоний, білий, жовтий і помаранчевий, а деякі мають проміжні відтінки між ними). Листя може бути орбітальним (круглим) або товстим, зеленим або червонуватим, забезпечуючи оригінальну і пишну прикрасу навколишньому оточенню.

Види бегонії

Серед деяких його видів і гібридів є такі:

  • Бегонія воскова
  • Бегонія рекс
  • Бегонія макулата
  • Бегонія грандіс
  • Бегонія-Круз де Ферро
  • Бегонія болівійська
  • Бегонія Караколь
  • Весела різдвяна бегонія
  • Бегонія Ангельське крило
  • Бегонія еритрофільна
  • Бегонія хейманта
  • Бегонія Облікова
  • Список бегоній
  • Бегонія пельтатифолія
  • Бегонія фімбрістіпула

Широко використовуваний декораторами і ландшафтними дизайнерами гібридний вид – бегонія типу Бегонія елатіор .

Поява Бегонія Елатіор

Як і у решти бегоній, пелюстки Бегонія елатіор також ніжні, але мають складчасту структуру і особливо великі (порівняно з іншими гібридами). Вони оранжевого кольору, тому нагадують троянди (квіти Rosacae ).

Вони відносяться до бульбового типу, оскільки їх коріння досить товсте і, у випадку цього виду, листя повністю зелене, без характерного червонуватого кольору. Їх зовнішній вигляд є результатом великої кількості різноманітних схрещувань.

Як правильно посадити саджанці Бегонія елатіор

Цвіте більшу частину року, тому ідеально підходить для вирощування в садах або декоративних горщиках навколо будинку. Найкращий час для посадки – восени, коли погода стає м’якшою. Вони люблять багато світла, але не прямих сонячних променів. Зазвичай їм потрібно всього три-чотири години сонячного світла при температурі від 17 до 23 градусів за Цельсієм.За Цельсієм.

Саджанці бегонії Елатіор

Для ґрунту зробіть суміш органіки з піском, землею, перегноєм і гноєм; віддавайте перевагу кислу для цієї посадки. При посіві розміщуйте насіння так, щоб не заглиблювати їх, а “вдавлювати” ґрунт, створюючи невелику ямку 1-2 см. Необхідно підтримувати ґрунт у вологому стані до появи сходів.

Після того, як вони підростуть, перенесіть розсаду на місце, де вона буде рости постійно, або в горщики, або в сад. Приблизно через чотири місяці квіти почнуть проявляти свої перші ознаки. Важливо мати на увазі, що у більшості бегоній тендітні, м’які стебла, які легко ламаються, тому тримайте рослини подалі від вітру і місць, де вони можуть бути повалені.

Як вирощувати Бегонія елатіор

Поливати бегонію слід регулярно в теплі періоди, а в холодну пору бажано скоротити полив. Якщо ви помітили на бегонії коричневе листя, це може бути ознакою того, що рослина страждає від занадто малої кількості води, тому забезпечте кращу вологість ґрунту.

З іншого боку, важливо не мочити листя, тільки ґрунт, а горщики повинні мати отвори для стікання води. Якщо рослина перезволожується, на бегонію можуть напасти кліщі та грибок. Якщо це сталося, слід звернутися за допомогою до фахівця-садівника.

Для підтримки росту видаляйте сухе та хворе листя, яке може з’явитися: це запобігає його падінню на ґрунт, який в іншому випадку може бути забруднений. Час від часу проводьте загальну обрізку: зрізайте по діагоналі і завжди вище одного листка. Крім того, кожні два місяці вносьте добрива, використовуючи макуху рицини, нітрокальцій або NPK.

Як і де використовувати бегонію?

Присутні

Деякі люди вважають, що мати вдома або в саду бегонію – це синонім добрих флюїдів, які притягують щастя, процвітання, сердечність і ніжність. Крім того, що ці квіти дуже красиві, вони несуть з собою позитивну енергетику, тому їх можна використовувати в якості ідеального подарунка в особливі випадки, такі як День святого Валентина, День матері, серед інших важливих дат.

Подарункова ваза з бегонією

Орнамент

Широке розмаїття кольорів і форм бегоній дозволяє підібрати рослину до стилю оформлення, який переважає у вашому оточенні, будь то будинок або сад. Наприклад, види бегоній з білими пелюстками дуже вітаються в класичних, елегантних і витончених інтер’єрах. очищає Червоні і жовті бегонії чудово виглядають в сільських і гостинних пропозиціях декору.

Їсти

Деякі види бегонії придатні для вживання в їжу, наприклад, бегонія драконокрила (тому що її сітчасте листя нагадує “крила дракона”). Вони дуже цінуються за приємну кислинку і добре йдуть в салати, муси і желе. Щоб вживати їх в їжу, загорніть їх у вологі паперові рушники і поставте в закритій банці в холодильник на термін до 10 днів.

Пам’ятайте про тип бегонії, яку ви збираєтеся вживати в їжу. Бульбові бегонії (такі як Бегонія елатіор ) може подразнювати ротову порожнину, язик та губи, спричиняючи утруднене ковтання та інтенсивне печіння.

Засіб захисту

Як і багато рослин, бегонія не залишається осторонь, коли мова йде про природне лікування для боротьби з хворобами. Рослина може використовуватися для лікування різних проблем зі здоров’ям, таких як застуда, бронхіт, астма, ревматизм, кровотеча і дизентерія. Незважаючи на те, що бегонія ефективна як варіант лікування, дуже важливо, щоб перед її використанням людина проконсультувалася з лікарем.

Деякі види бегонії, такі як воскова бегонія, можуть фільтрувати такі гази, як бензол і толуол. Крім того, що це красива рослина, вона також є доступним варіантом сприяння позитивному газообміну для навколишнього середовища. Пасивні курці, які хочуть позбутися неприємного запаху сигарет, можуть знайти в бегонії сильного союзника.

Miguel Moore

Мігель Мур – професійний екологічний блогер, який пише про навколишнє середовище вже понад 10 років. Він має ступінь бакалавра доктор наук про навколишнє середовище в Каліфорнійському університеті в Ірвайні та ступінь магістра з міського планування в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Мігель працював вченим-екологом у штаті Каліфорнія та міським планувальником у місті Лос-Анджелес. Наразі він є самозайнятим і розподіляє свій час між написанням свого блогу, консультаціями з містами з екологічних питань і дослідженням стратегій пом’якшення кліматичних змін.

Бегонія Елатіор: вирощування та догляд у домашніх умовах, інструкція поливу, пересадка, підживлення,

Цікавий огляд з фото та описом правил догляду за кімнатною рослиною бегонія елатіор. Багато фото, види, інструкція поливу, розмноження, пересадка, підживлення, вибір горщика.

Однією з найкрасивіших багаторічних рослин є бегонія Елатіор. Рослина бегонія Елатіор відома багатьом садівникам, проте треба розуміти, що вона відрізняється від високої бегонії, яка дуже часто продається в магазинах.

Опис квітки

Кімнатні квіти бегонія Елатіор відрізняються від видової квітки і є гібридним сортом невеликих розмірів, здатними цвісти протягом усього року і мають дуже великі суцвіття серед інших видів бегоній. Це єдиний вид бегоній, стійкий до багатьох видів грибів-паразитів.

Гібридами такої бегонії є невисокі квіти з яскраво-зеленим листям. Довжина листя може становити до 8 см, краї зубчасті, структура щільна та гладка, росте також асиметрично, як і в інших видів.

Забарвлення листя залежно від виду може бути від смарагдового до бронзового з коричневим нальотом. Також дедалі більшої популярності набуває пурпурнолистна бегонія Елатіор.

Як колір бегонія Елатіор

Розмір суцвіття бегоній невеликий, але велика кількість квіток та їх цікава форма повністю компенсують цей недолік. Діаметр квіток від 3 до 5 см. Залежно від різновиду суцвіття бегонії «Елатіор» бувають гладкими, підлозі махровими та густо махровими. За формою квітки схожі з квітками міні-троянд або нарцисами.

Існують схрещені види бегоній Елатіор, які мають двоколірні бутони. Часто можна зустріти таку рослину, у якої на суцвітті відбувається перехід від яскравої облямівки до основного кольору. Також є гібриди, що зі світліють у міру розпускання бутонами.

Для рясного цвітіння бегонії рекомендується:

  • регулярно омолоджувати квітку;
  • періодично пересаджувати в новий горщик;
  • Замінювати грунт не рідше 2-3 разів на рік.

Різновиди бегонії Елатіор

“Баріас” – один з найпоширеніших сортів. Це рожево-червоні квіти з пурпуровим листям. Сорт «Баріас» — найневибагливіший з усіх бегоній, який цвіте двічі на рік. Висота у цих кімнатних рослин може сягати 0,4 м. Листя формою нагадують сердечка, пофарбовані насичено зеленим кольором. Зустрічаються махрові та гладкі суцвіття.

Вид «Харизма» – це сортова група, до якої належать низькорослі бегонії з глянсовим листям і махровими квітками. Забарвлення суцвіття може бути:

  • темно-жовтогарячий;
  • темно-рожевий;
  • оранжево-червоний;
  • Коралово-рожевий.

Чарівний своєю красою сорт “Балладін” може одночасно дати близько 70 суцвіть, за що заслужено отримав назву “букет у горщику”. Квіти цього виду дуже насичені, а варіація фарб дуже різноманітна: від насичено червоного до блідо-рожевого відтінку. Такі квіти здатні пофарбувати руки під час торкання.

Вид «Аннабель» – низькоросла рослина з махровим суцвіттям жовтого забарвлення. Вони можуть зростати як у кімнатних умовах, так і на відкритій місцевості. Період цвітіння може бути з пізньої осені до середини літа.

“Азотус” – кімнатний вид бегоній невисокого зросту. Цей вид дуже вибагливий, і вимагає пильної уваги та відповідних умов для зростання та цвітіння. Має великі махрові квіти рожевих відтінків.

Ще однією теплолюбною культурою є «Беллон», що досягає висоти до 0,4 м. Ці кущі не придатні для відкритої землі, формують бутони червоного кольору.

Великі білі суцвіття має вигляд Кіото, що відноситься до кімнатних рослин.

Найвищим сортом бегоній Елатіор є Ренесанс. Його зростання може становити до 0,6 м. Такі рослини дарують махрові квіти червоних відтінків.

Ще одним рясно квітучим кущем є бегонія «Берсеба». Дуже вибаглива рослина, що вимагає багато світла. При утриманні таких кущів бажано чітко дотримуватися інструкцій з вирощування.

Лише при ретельному вивченні фотографій видів бегоній Елатіор можна побачити відмінності між ними. Тому, щоб не помилитися, перед походом у магазин рекомендується заглянути на простори Інтернету.

Особливості догляду

Догляд у домашніх умовах за бігоніями не складний при ретельному доборі місця для них. Це дуже примхливі рослини, що вимагають великої уваги. У разі недотримання необхідних умов можуть швидко зачахнути.

Освітленість

Цей клас квітів не відноситься до сонцелюбних видів. Їх слід укривати від прямих сонячних променів, віддаючи перевагу місцям із розсіяним світлом.

Елатіор часто називають зимовою бегонією через те, що вибирають короткий день. Тому вони найчастіше пахнуть суцвіттями в зимовий період.

За 2-2,5 місяці до зацвітання бажано контролювати світловий день у весняний та літній час. Світловий день має становити близько 9 години.

Для цілорічного цвітіння необхідно встановити рослині штучне освітлення з незначним затемненням. З появою перших бутонів і до закінчення цвітіння рослина не рекомендується повертати або переносити від джерела світла.

Температура

Ідеальний діапазон температур для кущів бегоній +16-21С в будь-яку пору року. Саме стабільність температурного режиму забезпечує гідне існування бегоній. При невеликому протягу рослина здатна сильно загостритися.

Як поливати?

При догляді за бігоніями в домашніх умовах слід пам’ятати, що ці рослини дуже люблять вологу, але в розумних кількостях. При частому або надто рідкому поливі кущі можуть зникнути. Для ефектного цвітіння необхідно регулярно перевіряти вологість ґрунту та давати просохнути лише його верхній третині.

У період спокою рослинам досить рідкісного поливу, доводячи субстрат значно більшого висихання. При цілорічному цвітінні поливати слід, відштовхуючись від змін температури.

Вологість повітря – невід’ємна вимога для пишного цвітіння. Потрібно постійно підтримувати середній рівень цього показника.

Підживлення

Ці квіти не люблять активного підживлення. Цю процедуру слід проводити лише під час активного зростання, зменшуючи звичайне дозування добрива вдвічі, із частотою 1 раз на 14 днів.

Бажано вибирати спеціалізовані розчини для бегоній, тому що універсальні типи підживлення не завжди ефективні. Використання капсульної або паличкової форми добрива значно спрощує догляд таких рослин.

Додаткові поради

Пересадку бегоній бажано здійснити після закінчення цвітіння. Кущ дбайливо перенести в нову землю, видаливши при цьому коріння, що загнило. Маленькі горщики класичної форми ідеально підходять для такого типу квітів діаметром 10-14 см для великих рослин.

При пересадці бегоній нова ємність повинна бути більшою за попередню не більше ніж на 1 см. Висаджувати квіти необхідно в спеціальний грунт для бегоній, так як у звичайному субстраті може не виникнути суцвіть.

Розмноження бегоній здійснюється як насінням, так і живцями та пагонами.

При пророщуванні насіння рекомендується його підготувати перед посадкою:

  1. Помістити у слабкий розчин марганцівки на 30 хвилин.
  2. Промити водою та помістити в посуд з торфом.
  3. Накрити плівкою або кришкою та встановити на залитий водою піддон.

Цей спосіб розмноження рослин не завжди ефективний, тому що дуже часто на прилавках можна зустріти не оброблене насіння цієї групи квітів.

Для живцювання слід вибирати паростки стебла завдовжки 10 см, що мають нирки.

Виділяють 2 способи розмноження бегоній за допомогою укорінення гілки:

  1. Помістити черешок у прозору посудину з теплою водою, видаливши всі згнили місця зрізу. Після того, як коріння відросте на 1-2 см, їх можна висаджувати в новий субстрат.
  2. Висадити відросток у спеціальний ґрунт на глибину 2 см і закрити в прозорій банці. При утворенні конденсату банку бажано відкривати. Після появи нового листя черешок пересідає в трохи більшу ємність.

При розмноженні розподілом куща необхідно дотримуватися акуратності. Цей процес відбувається при пересадженні великої квітки в новий посуд. Після відокремлення старих листів і частин стебла, за допомогою ножа відрізати нову втечу, і посадити його в нову ємність.

Захворювання та шкідники

Бегонії дуже стійкі до багатьох видів паразитів. Однак існує кілька видів шкідників, здатних занапастити рослину. До них відносяться:

  • павутинні кліщі або попелиця;
  • ложноніжка;
  • борошниста роса;
  • чорна ніжка (бактеріальна або сіра гнилизна).

При зараженні борошнистою росою на листі можна помітити білі цятки, які з часом темніють і сохнуть. Цих паразитів слід вивести за допомогою протоки ґрунту розчином мідного купоросу або дьогтярного мила.

Сіра гнилизна покриває стебла і листя білими плямами з нальотом, які згодом стають коричневого кольору. Вивести цю бактерію можна сучасними фунгіцидами.

При навалі ложноножки квітка поступово в’яне, суцвіття бідніють і починають гнити. Це захворювання можна вилікувати, обробивши бегонію часниковим настоєм із частотою 1 раз на 14 днів.

У разі попелиці рослину пролити 2%-ным розчином господарського мила чи настоєм махорки.

Дуже часто квіткарі скаржаться на появу сухої облямівки у листя, це свідчить про занадто часте поливання. В цьому випадку необхідно перевірити вологість ґрунту. Таким способом рослина сигналізує про нестачу вологи.

Бегонії Елатіор дуже вибагливі рослини, що вимагають ретельного дотримання всіх приписів щодо умов утримання. Вирощування в домашніх умовах таких квітів можливе і при грамотному догляді вони радуватимуть рясним цвітінням цілий рік.

Про автора

admin administrator