Що дає диплом про додаткову освіту

Авторadmin

Що дає диплом про додаткову освіту

Інструкція щодо заповнення Додатків до дипломів про вищу освіту в НТУУ „КПІ”

Додаток до диплома про вищу освіту (далі Додаток) є документом про освіту, що видається власнику диплома з метою надання додаткової інформації про зміст і обсяг освіти, особливості навчання і форми підсумкового контролю та його академічні і професійні права тощо.
Додаток як невід’ємна складова документа по вищу освіту є дійсним лише з дипломом про вищу освіту, серія і номер яких співпадають.
Додаток заповнюється в деканатах факультетів (інститутів) особами, відповідальними за порядок оформлення замовлень на виготовлення дипломів, на підставі особової справи випускника, зведеної відомості про оцінки отримані в процесі навчання, а також результатів державної атестації та підписується деканом (директором інституту) , головою ДЕК, ректором (проректором), які несуть відповідальність за достовірність поданої в Додатку інформації.
Заповнення Додатку здійснюється у такому порядку:
1. Прізвище, ім’я, по батькові. Вказується в називному відмінку згідно з відповідним дипломом про світу. Наприклад: Кузьменко Іван Сергійович.
2. Дата народження. Число та рік народження зазначаються в числовому вимірі, а місяць вказується повною назвою. Наприклад: 12 травня 1985року.
3. Попередній документ про освіту. Вказується повна назва, серія і номер документа про освіту, на підставі якого студент отримав право здобувати вищу освіту певного освітньо-кваліфікаційного рівня. Наприклад: атестат про повну загальну середню освіту ЛА № 987654, диплом бакалавра ДБ №123456 (диплом бакалавра з відзнакою) тощо.
4. Повна назва вищого навчального закладу. Зазначається Національний технічний університет України «Київський політехнічних інститут».
5. Назва диплома. Зазначається назва диплома відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня: диплом бакалавра; диплом спеціаліста; диплом магістра.
6. Тип (вид) програми. Вказується програма, за якою здобута вища освіта відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня, а саме: освітньо-професійна програма підготовки бакалавра; освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста; освітньо-професійна програма підготовки магістра.
7. Термін навчання. Вказується нормативний термін підготовки фахівців з вищою освітою відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня, що встановлюється освітньо-професійною програмою підготовки ( зазначається з точністю до місяця): для бакалавра :
денна форма – 3 роки 10 місяців; заочна – 4 роки 6 місяців;
для спеціаліста:
денна та заочна форма навчання – 1 рік 6 місяців для технічних спеціальностей та спеціальності 7. 050102 «Економічна кібернетика» ; 10 місяців – для інших спеціальностей;
для магістра :
денна та заочна форма навчання – 1 рік 10 місяців для технічних спеціальностей та спеціальності 8. 050102 «Економічна кібернетика»; 10 місяців для інших спеціальностей;
8. Форма навчання. Зазначається: денна, вечірня, заочна (дистанційна), екстернатна.
9. Напрям підготовки (спеціальність). Зазначається відповідно до діючого Переліку напрямів та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Для бакалаврів вказується напрям підготовки (його шифр та назва), для спеціалістів та магістрів – спеціальність (шифр та назва, причому у спеціалістів перша цифра шифру 7., а у магістрів 8.).
10. Спеціалізація. Зазначається відповідно до наказу ректора «Про закріплення спеціальностей і спеціалізацій за кафедрами НТУУ «КПІ» для освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст».
11. Періоди практики (практична підготовка). Вказується навчальна, виробнича, переддипломна, науково-дослідна практики, які передбачені освітньо-професійною програмою підготовки, та вказується їх фактична тривалість у тижнях. Наприклад: навчальна – 4 тижні; виробнича – 4 тижні, переддипломна – 8 тижнів, науково-дослідна – 6 тижнів.
12. Академічні права. Зазначається можливість власника диплома продовжувати навчання на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні: для бакалаврів – навчання за програмою підготовки спеціаліста або магістра за спеціальностями напряму підготовки (вказується шифр та назва напряму); для спеціалістів і магістрів – вступ до аспірантури .
13. Професійні права. Зазначається вид діяльності за здобутою кваліфікацією відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня. Наприклад: робота згідно з кваліфікацією (для магістрів додатково можливий запис «викладацька» чи «наукова» робота).
14. Дата вступу. Зазначається фактична дата початку навчання конкретної особи за відповідною освітньо-професійною програмою підготовки. Ця дата може не співпадати з датою вступу цієї особи до університету. Наприклад: дата вступу зазначається 01 вересня 1999 року, хоча в НТУУ «КПІ» випускник навчався з 01 вересня 2002 року.
Якщо студент був зарахований з іншого ВНЗ, або поновлений на навчання в університеті після певної перерви (академічна відпустка, служба у Збройних силах України тощо), то зазначається дата вступу на навчання згідно з академічною довідкою. Для студента НТУУ «КПІ» зазначається дата початку навчання за освітньо-професійною програмою бакалавра.
15. Дата випуску. Відповідає даті закінчення повного курсу навчання в університеті за відповідною освітньо-професійною програмою підготовки, враховуючи державну атестацію.
16. Додаткові документи про освіту. Зазначається – немає.
17. Програма навчання. Вказується повний перелік назв нормативних і вибіркових навчальних дисциплін (без скорочень і абревіатур), які вивчалися відповідно до освітньо-професійної програми підготовки із зазначенням загального обсягу (аудиторні заняття та самостійна робота студентів). навчального часу ( в годинах). Курсові проекти (роботи ) і практики зазначаються окремо в рубриках відповідно «Курсові проекти з дисциплін:», «Курсові роботи з дисциплін» (повна назва дисциплін), «Практики:». Якщо курсові проекти (роботи) виконуються як комплексні з декількох дисциплін, то після назви комплексний проект (робота) у дужках зазначаються назви цих дисциплін. Навчальний час на виконання КП, КР та практик не вказується.
Дисципліни, які були перезараховані згідно з академічною довідкою, позначаються зірочкою після назви дисципліни.
18. Оцінка. Зазначається за результатами складання екзаменів, заліків, захисту курсових проектів (робіт) з відповідних навчальних дисциплін та практик.
19. Письмова кваліфікаційна робота. Зазначається тема виконаного дипломного проекту (роботи) та наданий час на її виконання (у тижнях), а також оцінка за результатами його захисту. Наприклад: захищено дипломний(у) проект (роботу) спеціаліста (магістра) «Система управління фінансами холдингових компаній» з оцінкою «відмінно» (18 тижнів).
20. Атестація (державні іспити). Зазначаються назви навчальних дисциплін, з яких здійснювалася державна атестація, вказуються оцінки, які отримав випускник на державних іспитах , та дата і номер засідання державної екзаменаційної комісії.
21. Присвоєна кваліфікація. Зазначається на підставі рішення державної екзаменаційної комісії відповідно до існуючої назви за освітньо-кваліфікаційними рівнями. Назва кваліфікації має відповідати затвердженим нормативним документам – освітньо-кваліфікаційній характеристиці, освітньо-професійній програмі підготовки, навчальному плану.
22. Додаток засвідчується підписами ректора (проректора) і голови державної екзаменаційної комісії та завіряється печаткою.
23. Дата видачі. Дата видачі додатку і реєстраційний номер мають відповідати записам у книзі реєстрації виданих документів про освіту . Реєстраційний номер присвоюється деканатами факультетів (інститутів) і складається з літери (для бакалаврів «Б», для спеціалістів «С», для магістрів «М»), індексу факультету або кафедри та порядкового номера за календарний рік.
24. Місто – Київ
Додаткова інформація
25. Тип вищого навчального закладу. Зазначається Національний державний технічний університет IV рівня акредитації.

26. Умови вступу.
На навчання за освітньо-професійною програмою підготовки:
бакалавра – за конкурсом;
спеціаліста, магістра – за конкурсом.
При поновленні на навчання в університет (з 2014 року) або переведенні з іншого ВНЗ – академічна довідка №, дата видачі та повна назва ВНЗ, який її видав.
27. Програмні вимоги. Зазначаються вимоги, за яких є можливим здобувати вищу освіту за відповідним напрямом підготовки (спеціальністю) певного освітньо-кваліфікаційного рівня: для бакалавра – повна загальна середня освіта;
для спеціаліста, магістра – базова вища освіта за напрямом підготовки (вказується шифр та назва напряму).
28. Навчальне навантаження. Зазначається співвідношення аудиторних занять і самостійної роботи студента при реалізації відповідної освітньо-професійної програми підготовки. При цьому аудиторне навантаження в годинах береться з навчального плану спеціальності (напряму) відповідної форми навчання і зазначається його частка по відношенню до загального обсягу часу освітньо-професійної програми ( із врахування екзаменаційних сесій, практик, дипломного проектування). Наприклад, освітньо-професійною програмою на підготовку бакалавра відводиться 246 кредити, аудиторні заняття відповідно до навчального плану складають 3780 годин , тобто 105 кредитів, їх частка дорівнює: 105: 246= 0,44 (44%) , а самостійна робота – відповідно 56%.
У рядку «РАЗОМ» зазначається загальна кількість годин (кредитів) програми теоретичної та практичної підготовки фахівців відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня.
29. Шкала оцінок. Зазначається, що екзамени і диференційовані заліки оцінюються за чотирибальною школою: «відмінно», «добре», «задовільно» , «незадовільно»; заліки – двобальною: «зараховано», «незараховано».

Якщо ви помітили помилку, виділіть слово, що містить цю помилку та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо за вашу допомогу

Найбільш популярні матеріали

Найближчі актуальні дати

Користувачам

Матеріали

Різне

Ключові слова вмісту

2004-2023 © Загальний відділ КПІ ім. Ігоря Сікорського. Супроводження: Загальний відділ, ВСПУ
УВАГА: тексти на сайті використовуються для спрощення пошуку документів. Їх форматування та цілісність не завжди відповідає оригіналу і може містити помилки після розпізнавання тексту. Точний варіант дивіться в приєднаних файлах.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.

Що дає диплом про додаткову освіту

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 травня 2010 р. за N 336/17631

Про затвердження Порядку замовлення,
видачі та обліку Додатка до диплома
про вищу освіту європейського зразка
(DIPLOMA SUPPLEMENT) та його опису

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 N 265 (265-2010-п) “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. N 1260” НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити Порядок замовлення, видачі та обліку Додатка до диплома про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) (додається).
  2. Затвердити опис Додатка до диплома про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) (додається).
  3. Державному підприємству “Державний центр прикладних інформаційних технологій” (Іванисенко А.В.) разом з інформаційно-технічним адміністратором ІВС “ОСВІТА” забезпечити виготовлення та координацію роботи з організації замовлення, видачі та обліку Додатків до дипломів про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) для випускників вищих навчальних закладів України в єдиному інформаційному просторі інформаційно-виробничої системи “ОСВІТА” (ІВС “ОСВІТА”).
  4. Довести цей наказ до відома керівників вищих навчальних закладів України незалежно від підпорядкування та форми власності.
  5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Суліму Є.М.

Зразок додатка до диплома про вищу освіту
європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT)
(1 сторінка)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
29.04.2010 N 365

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 травня 2010 р.
за N 336/17631

ПОРЯДОК
замовлення, видачі та обліку Додатка до диплома
про вищу освіту європейського зразка
(DIPLOMA SUPPLEMENT)

1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до Закону України “Про вищу освіту” (2984-14), постанов Кабінету Міністрів України від 12.11.97 N 1260 (1260-97-п) “Про документи про освіту та вчені звання”, від 02.03.2010 N 265 (265-2010-п) “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. N 1260”, від 05.07.2004 N 841 (841-2004-п) “Про створення та впровадження державної інформаційно-виробничої системи в галузі освіти”, від 08.11.2007 N 1304 (1304-2007-п) “Про затвердження Порядку функціонування державної інформаційно-виробничої системи в галузі освіти”.

Цей Порядок установлює процедуру замовлення, видачі та обліку Додатка до диплома про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT), який відповідає формі, затвердженій Європейською комісією, Радою Європи і UNESCO/CEPES, та виготовляється на основі фотокомп’ютерних технологій.

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

Виконавець замовлень на створення Додатків (далі – виконавець) – інформаційно-технічний адміністратор державної інформаційно-виробничої системи в галузі освіти.

Відповідальний виконавець замовлень на створення та виготовлення Додатків (далі – відповідальний виконавець) – Міністерство освіти і науки України. Відповідальний виконавець забезпечує виконання замовлень через уповноважений ним орган (далі – уповноважений орган).

Вузол ІВС “ОСВІТА” – юридична особа незалежно від підпорядкування та форми власності, яка виконує функції, пов’язані із функціонуванням ІВС “ОСВІТА”, та зареєстрована належним чином у інформаційно-технічного адміністратора ІВС “ОСВІТА”.

Додаток до диплома про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) (далі – Додаток) – це документ, що видається випускникам вищих навчальних закладів усіх форм власності і підпорядкування з метою надання інформації, необхідної для об’єктивної оцінки кваліфікації (ступеня) вищої освіти, здобутої особою, яка отримала диплом про вищу освіту. Додаток містить опис характеру, рівня, контексту, змісту і статусу навчання, яке було виконано та успішно завершено особою, зазначеною в оригіналі кваліфікаційного документа, до якого додається Додаток, а також персональні дані про цю особу, занесені в централізований банк даних Міністерства освіти і науки України та відтворені на паперовому носії.

Замовник на виготовлення Додатків (далі – замовник) – акредитований у встановленому законодавством порядку вищий навчальний заклад незалежно від підпорядкування і форми власності або його відокремлений структурний підрозділ.

Замовлення на створення Додатків (далі – замовлення) в електронному вигляді – текст згідно із затвердженою формою, що вноситься до інформаційних ресурсів державної інформаційно-виробничої системи в галузі освіти (ІВС “ОСВІТА”), складений у вигляді електронних даних в навчальному закладі із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

Інформаційно-технічний адміністратор ІВС “ОСВІТА” – визначена відповідно до законодавства України юридична особа, яка відповідає встановленим Міністерством освіти і науки України кваліфікаційним вимогам та з якою Міністерство освіти і науки України взаємодіє на договірній основі.

Спеціалізоване програмне забезпечення – комп’ютерні програми, із застосуванням яких забезпечується формування в електронному вигляді та внесення до ІВС “ОСВІТА” інформації щодо Додатків та навчальних закладів.

2.1. Основою для створення замовлення є дані щодо осіб – випускників вищого навчального закладу, які висловили бажання отримати Додаток.

2.2. Обробка та передача інформації здійснюються замовником в ІВС “ОСВІТА” у порядку, визначеному пунктом 2.2 глави 2 Порядку замовлення документів про освіту державного зразка, видачі та обліку їх карток, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10.12.2003 N 811 (z0201-04, za201-04) (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 13.08.2007 N 737) (z1129-07, za129-07), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.02.2004 за N 201/8800.

Замовлення створюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення ІВС “ОСВІТА” та формується в електронному вигляді.

2.3. Замовлення подаються виконавцю на магнітних носіях або засобами електронного зв’язку у формі закодованого пакета інформації, яка засвідчена електронним підписом, не пізніше ніж за 15 днів до дати вручення випускникам вищих навчальних закладів Додатка. Електронний підпис формується засобами, що відповідають вимогам чинного законодавства України.

До файла з електронним замовленням обов’язково додається текстова інформація в довільній формі у вигляді файла або електронного листа, у якій зазначаються повна назва установи, що надає замовлення, телефон (з кодом міста), постійний e-mail та прізвище відповідальної особи.

2.4. У замовленні Додаток може мати статус:

первинний – Додаток, що виготовляється вперше;

виправлений – Додаток, що виготовляється повторно через наявність помилок у первинному Додатку.

2.5. Контроль за обґрунтованістю прийнятих замовлень здійснює уповноважений орган.

перевіряє право навчальних закладів на замовлення Додатка;

збирає попередню інформацію для узагальнення замовлень на створення Додатка;

приймає та перевіряє подані вищими навчальними закладами замовлення;

забезпечує збір первинної інформації, готує звіт про видані та невидані Додатки;

вносить замовлення на виготовлення Додатків у виробничі бази виконавця, після чого замовлення вважається прийнятим до виконання.

2.7. У замовленні на виправлення Додатка вказується дата вручення виправленого Додатка. При цьому у Додатку відтворюється назва, яку мав навчальний заклад на момент закінчення його випускником, а печатка, посада керівника навчального закладу, його підпис, прізвище та ініціали відтворюються чинними на дату вручення виправленого Додатка.

2.8. Додаток, що виправляється, підлягає обов’язковому поверненню та знищенню. Видача виправленого Додатка здійснюється тільки після повернення первинного Додатка. Інформація про такі зміни заноситься до централізованого банку даних Міністерства освіти і науки України.

2.9. Виправленню можуть підлягати Додатки в разі наявності помилок в інформації, що відтворена в ньому.

2.10. Виправлення Додатка здійснюється на підставі письмової заяви його власника на ім’я керівника відповідного навчального закладу, до заяви додається оригінал Додатка.

III. Видача та облік

3.1. Виготовлені на паперовому носії Додатки передаються виконавцем уповноваженому органу відповідального виконавця, який здійснює їх видачу уповноваженим особам замовників відповідно до умов укладених договорів.

3.2. Навчальний заклад освіти веде облік виданих Додатків.

3.3. Звіт про видані Додатки заповнюється за формою, встановленою у додатку 1 до цього Порядку, та надається уповноваженому органу. У разі неотримання випускником Додатка протягом двох місяців з дати його видачі замовник повинен повернути його разом із звітом за формою, встановленою в додатку 2 до цього Порядку.

3.4. Замовлення на поточний навчальний рік приймаються тільки після отримання звітів за минулий рік.

3.5. У разі втрати Додатка або його пошкодження замовником замовляється новий Додаток.

Директор департаменту вищої освіти Я.Я.Болюбаш

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
29.04.2010 N 365

ОПИС
Додатка до диплома про вищу освіту
європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT)

одаток до диплома про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) є бланком документа про освіту, який виготовляться друкарським способом на захисному папері розміром стандартного аркуша паперу А4 (210х297 мм). Для захисту бланка використовуються графічні елементи захисту: захисні сітки, мікро шрифти різної будови, захисні фарби. Нумерація виконується захисною фарбою, яка наноситься способом високого друку.

На першій сторінці друкується напис “DIPLOMA SUPPLEMENT/ Додаток до диплома/ Diploma _____ No________/Диплом ____N_________”. Далі друкується текст Додатка відповідно до форми, затвердженої Європейської комісією, Радою Європи і UNESCO/CEPES.

Усі записи у додатку виконуються українською та англійською мовами.

Директор департаменту вищої освіти Я.Я.Болюбаш

Про автора

admin administrator