Що дає утеплення квартири

Авторadmin

Що дає утеплення квартири

Зміст:

Утеплення квартири

Для герметизації вікон і отвору балконного блоку, найкраще використовувати герметики Profflex.

Утеплення квартири – це процес оптимізації всіх її частин для мінімального пропускання холодного повітря з вулиці випускання теплого з квартири. Однією системи обігріву в будинку мало для підтримки потрібної температури в квартирі. Особливо з огляду на постійні перепади в опаленні й умови в старих будинках. Якщо квартири в новобудовах ще непогано тримають тепло, то старі будинки часто бувають дуже холодними. Плюс до всього, опалювальна система багатьох старих будинків зношена і погано функціонує.

Найоптимальніше рішення в цій ситуації – утеплити свою квартиру один раз і не витрачатися на додатковий обігрів радіаторами. Утеплення квартири в цілому включає в себе: утеплення стін, стель, підлог, вікон і вхідних дверей. Починати потрібно зі стін, оскільки їх утеплення обійдеться вам найдорожче.

Зовнішнє утеплення можуть зробити тільки залучені фахівці. Процес не складний, але він вимагає різного спеціального обладнання. Утеплення фасадів найчастіше роблять пінополістиролом і мінеральною ватою. Утеплення цими матеріалами дає великий коефіцієнт теплоізоляції стін квартири і гарантує довгий термін служби. Група компаній “САНПОЛ” забезпечить процес утеплення фасаду вашої квартири всіма необхідними матеріалами. Наші фахівці проконсультують по технології пристрою зовнішньої теплоізоляції і підбору матеріалів.

Утеплення квартири зсередини можна виконати самому. Для цього потрібно утеплити вікна і стіни. Отвори у вікнах спочатку задувають поліуретановою піною, а потім їх герметизують акриловими паронепроникними герметиками Profflex.

Також, утеплити вікна можна за допомогою теплоізоляційних джгутів зі спіненого поліетилену.

Основні матеріали, які використовуються для утеплення стін це скловата або мінеральна вата, різного роду пенополіетілени і пінопласти, ізоляційні матеріали з коркового дерева. У кожного з цих матеріалів низька теплопровідність і відмінні теплоізоляційні властивості.

Для того щоб житло несло менше тепловтрат, обов’язковою умовою є утеплення балкона. Для цього недостатньо просто засклити балкон, це не вирішить всієї проблеми з утепленням. Необхідно утеплити всі його частини. Вибір утеплюючих матеріалів досить великий. Наприклад можна використовувати мінеральну вату, екструдований пінополістирол, спінений поліетилен або готові «сендвіч»-панелі. Також при утепленні балкона потрібно не забувати про його гідроізоляцію. Для цього потрібно застосовувати спеціальні гідроізоляційні засоби. Для герметизації вікон і отвору балконного блоку, використовуються герметики Profflex, а для гідроізоляції двокомпонентна полімерно-цементна гідроізоляція Izoplast Hydrolastic.

Утеплення квартири віщує і утеплення стелі. Його здійснюють наклеюванням плит з тих же матеріалів, що і для утеплення стін. Утеплення квартири досить складний і трудомісткий процес. Для його реалізації необхідно правильно підібрати матеріали, виходячи з особливостей квартири і можливості господарів. Допомогти в даному питанні вам готові фахівці нашої компанії. Всі матеріали для утеплення квартири ви зможете придбати в офісі групи компаній «САНПОЛ».

Готуємось до зими. Як правильно утеплити будинок та чи варто утеплювати окремі квартири

Восени, напередодні зимових холодів традиційно зростає попит на послуги з утеплення житла. Такі заходи допомагають скоротити споживання енергоносіїв, а значить і платіжку за тепло. Проте дуже часто українці утеплюють житло не маючи проекту заходів з термомодернізації що призводить до зайвих витрат.

Якщо розглядати типові помилки, то найбільш поширеною є так зване клаптикове утеплення, коли окрему квартиру утеплюють зі стіни зовнішнього будинку. Хоч це і може привести до підвищення температури в окремій квартирі, проте наслідком такого може стати порушення циркуляції повітря та поява канцерогенної цвілі. Загалом, утеплювати окрему квартиру – погана ідея. Вона має логіку лише тоді, коли ОСББ нема, з сусідами домовитись не вдалося, проте від холоду рятуватись треба. Хоча і в такому випадку клаптикове утеплення – гроші на вітер. Разом з цим поширеною помилкою при підготовці до зими є відсутність проектної роботи та розробки комплексних заходів з термомодернізації будівлі.

Голова Української Асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт каже, що наразі в Україні лише 20% усього житлового фонду можна вважати більш-менш енергоефективними. Це або приватні будівлі, або відносно нові будинки, котрі були введені в експлуатацію за останні 15 років, коли стандартам енергоефективності стали приділяти увагу при будівництві житлового фонду. Крім цього за останні сім років в державних програмах з енергоефективності взяли участь близько мільйона українців.

Разом з цим понад 80% будинків не є енергоефективними. Проте державна політика стримування тарифів, а з 2021 року їх повної заморозки знизила окупність заходів з термомодернізації житла та демотивувала населення. Хоча з точки зору держави логічнішим було б навпаки стимулювати населення утеплювати своє житло.

Читайте також

Генератор чи зарядна станція. Як підготуватися до зимових відключень світла

Клаптикове утеплення та інші помилки

Дуже частим є явище, коли готуючись до зими власники квартир утеплюють лише свою квартиру при чому мова йде не лише про роботи всередині помешкання, але й про зовнішнє утеплення.

Експерт з енергоефективності YASNO Сергій Свистюк розповідає, що клаптикове утеплення хоча й може розв’язати проблему холоду чи спеки у кімнатах окремої квартири, проте утепленими будуть лише зовнішні стіни такої квартири, а підлога, стеля та бокові стіни будуть грітися за рахунок сусідніх помешкань. Таким чином окрема квартира буде економити на своїх сусідах.

Останні новини

Українці у лютому придбали на 54% більше гібридів, ніж торік: найпопулярніші моделі

Законопроєкт про мобілізацію: Арахамія пообіцяв відстрочку для інвалідів, доглядачів осіб з інвалідністю та аспірантів

Перший в історії України: український фільм “20 днів у Маріуполі” отримав “Оскар 2024”

“Таким чином, окрема утеплена квартира економить на своїх сусідах. Чи справедливо це? Вирішувати кожному у своїх будинках треба самостійно. Окрім того, фізика процесів охолодження/нагріву зовнішніх стін локально утеплених квартир показує на те, що на межах утеплено/не утеплено збирається волога, яка не встигає вивітритись і при коливаннях мінусових температур поверхня конструкції тріскається, що з часом може призвести до локальних руйнувань конструкції”, – каже Свистюк.

Він зауважує, що найбільш поширеною помилкою при роботах з утеплення будинку перед зимовими холодами є відсутність проекту.

“Робіть все якісно. Замовляйте енергоаудит і робіть все згідно з проєктом. Так – це додаткові витрати, але вони себе оправдають. І ні в якому разі не робіть утеплення з середини приміщення – ви таким чином не даєте шансів для вологи видалитись з кімнати й вона осідає на внутрішній поверхні стін, перекриттів. А там, де волога – там цвіль (грибок) і, як наслідок, всілякі хвороби… Утеплюючи будинок, в, тому числі, і нові сучасні вікна, не забувайте про припливну та витяжну вентиляцію – приміщення мають дихати”, – зазначає Свистюк.

Про це каже і голова Асоціація енергоаудиторів України Вадим Литвин зазначає, що клаптикові утеплення в більшості випадків не робляться відповідно до стандартів. Тобто не робляться протипожежні пояси, не дотримується товщина густина утеплювачів тощо.

“Тобто якщо воно робиться не правильно ця конструкція з часом відпаде і гроші будуть на вітер. Важливий момент, також що такі заходи в більшості випадків не приводять до якоїсь економії енергоресурсів. Єдине до чого воно може призвести це до локального підвищення температури у квартирі. Але, по-перше, не завжди, а по-друге, є дешевші методи цього досягти. В більшості випадків це просто гроші витрачені на неправильно зроблену роботу. Якщо підійдуть до того, що цю будівлю будуть утеплювати відповідно до нормативів то все це треба буде обдерти та зробити заново”, – каже Литвин.

За його словами, починати утеплення приватного будинку чи квартири потрібно з енергоаудиту. І типовою помилкою серед власників будинків чи квартир є робота без проекту.

“Простіше і дешевше замовити енергоаудит чи запросити нормального інженера який займається утепленням для того, щоб він визначився з вашою проблемою та прорахував найбільш ефективний метод в рамках діючого законодавства що потрібно зробити. Можливо достатньо промити батарею або зняти кожух або її замінити чи підвищити температуру на подачі в будинок. Це дуже типова проблема і дуже типовий підхід. Якщо порівняти з людиною, то в мене болить голова і я пішов купувати пігулки. Від чого пігулки і як вони мені допоможуть незрозуміло, але хтось купив і я купив, але там зовсім інші моменти й треба просто частіше дихати свіжим повітрям”, – говорить Литвин.

За його словами, такий аудит буде коштувати на порядок дешевше за виконання робіт. Для власників квартир він обійдеться у 1-2 тисячі гривень, а для приватного будинку це буде близько 20-30 тисяч гривень. Проте в такому випадку власник буде розуміти, що саме йому треба зробити за менші гроші.

“Кошти за діагностику завжди окуповуються. Перше що ви зробите те що вам потрібно, друге, що ви не витратите кошти на те, чого вам насправді неварто було робити. І проводячи аудит я б все ж звертався до спеціалізованих компаній, а не до тих, что пропонує комплексно послуги з аудиту та робіт. Повірте ті, хто займається утепленням в 90% випадків вони не будуть вас відговорювати від утеплення яке вам непотрібно, заміни вікон чи ще чогось, бо це їх заробіток”, – каже експерт.

Читайте також

Зима близько. Де купити дрова перед зимовими холодами та скільки вони коштують

Скільки коштуватиме утеплити помешкання та як зробити все правильно

Литвин зазначає, що людина, котра живе у квартирі та вирішила утеплити помешкання перед зимою повинна дивитися на увесь будинок в цілому, а не лише на свою квартиру. Бо квартиру не можна розглядати як окремий енергетичний об’єкт.

“Не намагайтесь утеплити квартиру. З того що ви можете утеплити у квартирі, що не суперечить законодавству це по суті відрегулювати ваші вікна, перевірити відкоси, якщо вам неякісно вікна встановили, то можливо треба поміняти піну зробити герметизацію швів, і з точки зору утеплення і якщо це панельний будинок можливо наняти когось хто продіагностує зовнішні шви й можливо замінить там ущільнювач. Це можна зробити на рівні квартири, а все інше робиться на рівні будинку”, – каже Литвин.

Свистюк розказує, що якщо готуватись до утеплення правильно, то почати потрібно з замовлення аудиту. Вартість цієї послуги сьогодні на ринку України може коливатись від 5-7 тис. грн до 35-50 тис грн і більше.

Все залежить від того, що хоче отримати замовник, якої якості та для яких цілей. Може бути енергетичний аудит “для себе”, тому і вартість буде меншою. Але навіть у такому випадку аудит може бути різним:

  • звіт з енергетичного аудиту з розрахунками енергоефективності, розробленими заходами, техніко-економічним обгрунтуванням;
  • попередній пункт плюс тепловізійне обстеження з аналізом «проблемних» місць по зовнішніх конструкціях будівлі (стіни, вікна, перекриття) та інженерним мережам (система опалення, гаряче водопостачання, вентиляції);
  • попередні два пункти плюс розроблення сертифіката енергетичної ефективності будівлі;
  • попередні три пункти плюс розробка заявки на отримання якогось гранту, позики, участь в програмах співфінансування тощо.

Якщо ж говорити про вартість самих робіт, то тут все сильно залежить від вартості будівельних матеріалів. Цей ринок сильно змінився за останній час, тому прогнозувати ціни доволі складно.

Експерт зазначає, що раніше орієнтиром для визначення приблизної вартості комплексної термомодернізації будівлі (утеплення конструкцій, заміна вікон, часткова модернізація вентиляції, освітлення місць загального користування, системи опалення, гарячого водопостачання тощо) була сума в 100-150 доларів з 1м2 загальної площі будівлі.

“Наприклад, якщо у будинку на 100 квартир загальна площа складає 5000 м2, то комплексна термомодернізація може скласти 5000х150=750 000 доларів. Звичайно, чим більша будівля, тим цей показник буде зменшуватись. Найбільш точні цифри може назвати енергоаудитор. Але навіть у звітах з енергетичного аудиту допускається похибка 20%. Але це вже документ, який може слугувати не тільки заявкою на пошук інвестора, а і передпроєктним документом на майбутнє. Свого роду технічне завдання на комплексну термомодернізацію”, – каже Свистюк.

Голова Української Асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт зазначає, що для приватного будинку середньої площі близько 100 квадратних метрів, вартість такого впровадження заходів з термомодернізації може коливатися від 50 до 150 тисяч гривень в залежності від набору таких заходів. Якщо у такому будинку енергоефективні вікна та нові котли з високим ККД, то в ньому достатньо буде лише утеплити стіни та горище і замінити радіатори опалення на більш ефективні.

А от для середнього багатоквартирного будинку на 80 квартир вартість заходів з термомодернізації складатиме 6-8 млн гривень. Ці роботи включатимуть утеплення фасадів, утеплення горища, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміну вікон на енергоефективні в місцях загального користування, термоізоляцію цоколю та підвалу.

Читайте також

Обстріли та низька ліквідність ринку. Які ризики можуть загрожувати газовому сектору України наступної зими

Чи варто сподіватися на державну підтримку утеплюючи житло?

Литвин зазначає, що наразі діють державні програми котрі дозволяють залучити кошти для проведення термомодернізації будинку. Крім цього такі програми є і в містах. Наприклад в Києві з 2014 року діє програ 70 на 30, яка дозволяє ОСББ залучати 70% необхідного фінансування для проведення робіт з утеплення.

Крім цього зараз діє програма Державного фонду енергоефективності який компенсує ОСББ 40% коштів на встановлення теплових пунктів.

“Енергоаудитори як правило знають про ці програми та допоможуть вам не тільки технічно, але й правильно скомпонувати ваші заходи й фінанси, щоб максимально отримати компенсації від міста чи держави. Коли працювала програма “Теплі кредити” то можна було реалізувати проект на мільйон гривень при тому, що мешканці будинку мали заплатити на рівні 150-200 тисяч з відтермінуванням на кілька років. А коли рахували кінцеві платіжки то загалом з відшкодуванням кредиту на місяць виходило навіть дешевше ніж було до модернізації”, – каже Литвин.

Виконавчий директор асоціації енергоефективні міста України Святослав Павлюк розказує що наразі державна політика для підтримки заходів з енергоефективності не є достатньою. За його словами Фонд Енергоефективності та місцеві програми головним чином розраховані на ОСББ, а цей сегмент займає 18%-20% від усієї житлової площі України.

“Теплі кредити” були програмою, досить простою та доступною. В певний момент вони входили в конфлікт з програмою “Енергодім” Фонду Енергоефективності й через це знаходила спротив в іноземних партнерів та багатьох наших політиків, яким вона не подобалась. Тож програму не продовжили й вона припинила діяти три роки тому. Як на мене, це був єдиний інструмент який допомагав індивідуальним будинкам. Зараз у нас такого нема”, – каже Павлюк.

Він зазначає, що наразі Фонд енергоефективності співпрацює головним чином з ОСББ, але найбільш проблемним є індивідуальний житловий сектор та багатоквартирні будинки де ОСББ немає.

“І складається з точки зору держави ситуація так, що ми витрачаємо неймовірні гроші на дотування енергії. На субсидії з електроенергії та газу і найбільше тих субсидій зжирає той сектор котрий не має ОСББ і інструменту з ним роботи нема. І саме там треба щось зробити, а ми їх виключили”, – зазначає Павлюк.

Корчміт зауважує, що мотивація населення щодо термомодернізації своїх помешкань знизилась в останні чотири роки через державну політику стримування тарифів.

За останні по пам’яті 10-15 років вони три чи чотири рази змінювались і підвищувались більш жорсткі вимоги щодо термоізоляції, горища стін, щодо термоопору вікон і т.д. Ці вимоги підвищуються, технології здешевлюються, але нажаль є питання яке фактично ніяк не стимулює населення до повальної термомодернізації щодо скорочення енергоресурсів. Бо політика останніх чотирьох років була на штучне стримування цін, а політика останніх двох років взагалі замороження тарифів на опалення та газ, воно призводить до повної демотивації.

“Вартість енергоефективних заходів, через валютне коливання та інфляцію зросла, а тарифи не змінилися. А якщо ми візьмемо тренд ще попередніх двох років, коли тарифи не змінювалися, то я вам хочу сказати, що за моїми оцінками окупність заходів погіршилася в три рази й це також демотивує населення, це перша”, – каже Корчміт.

Він вважає, що держава має йти до енергетично обгрунтованих тарифів паралельно впроваджуючи масштабну національну програму щодо часткового відшкодування, здешевлення вартості впровадження енергоефективних заходів, як це до прикладу були “Теплі кредити які завершилися та закрилися. Крім цього держава має продовжити свою виважену політику яку вона продемонструвала у 2015-2018 роках щодо підтримки вразливих верств населення які не здатні оплачувати економічно обгрунтовану вартість енергоносіїв, тобто ввести монетизовані субсидії.

“Бирма” – онлайн-продажа экзотических подарков

Как сделать свое жилище еще более уютным и непохожим на другие квартиры и дома?

Ответ прост: завести неординарные, экзотические предметы интерьера, которые подчеркнут ваш вкус и преобразят каждый уголок дома.

Посетив наш интернет-магазин, вы удивитесь многообразию красивых и стильных вещей (абажуров, статуэток, ковриков, ваз и панно) и оригинальной мебели из ротанга (стульев, пуфиков, диванов, этажерок, столиков, ширм, комодов, уютных кресел, сундуков и даже домиков для кошек!).

Все предметы интерьера, которые мы можем вам предложить, выполнены в колониальном стиле. Он возник и сформировался во времена великих географических открытий: когда ведущие европейские государства завоевывали Новый свет и создавали обширные колонии.

Гармоничное сочетание европейских и туземных черт – вот основные признаки колониального стиля. Завоеватели, строившие свои города на новых землях, придерживались канонов европейской архитектуры.

Утеплення будинку або квартири: Як? Чим? Скільки коштує?

Останнім часом зростання тарифів на комунальні послуги, зокрема на опалення, показує просто рекордні темпи. Люди змушені шукати рішення для того щоб хоч якось заощадити і найбільш оптимальними варіантами для жителів багатоквартирних будинків можуть бути установка квартирного лічильника або утеплення зовнішніх (внутрішніх) стін своїх будинків.

Як утеплити будинок з найбільшою ефективністю, що краще – внутрішньо або зовнішнє утеплення стін, які матеріали використовуються утеплення квартир, ціни на утеплення фасадів – на ці та інші питання ми спробуємо відповісти в цій статті.

По-перше, необхідно визначитися, як ви будете утеплювати стіни, зовні або всередині. У кожного способу є свої переваги і недоліки, і основні з них ми привели в наступних таблицях.

Внутрішнє утеплення:

ПлюсиМінуси

+ Кімната швидше нагрівається – Швидше охолоджується (особливо вночі) + Можна виконати разом з внутрішнім ремонтом – На час ремонту треба переїжджати + Можна зробити самому

– Істотно зменшує внутрішній розмір приміщення + Єдиний варіант, коли міняти фасад заборонено (наприклад, будівля має історичну цінність) – Складна для виконання технологія уникнення конденсату – Стіна повністю промерзає – адже теплоізоляція не дає їй нагріватися від внутрішнього тепла, зменшується термін експлуатації – Необхідність додаткової вентиляції – Помилки при монтажі загрожують появою цвілі, і навіть руйнуванням як елементів утеплення, так і самих стін

Марина, 27 років: «Ми утеплили стіни квартири зсередини. Мені говорили, що краще робити це зовні, але ми вирішили трохи заощадити . До того ж, саме в цей час ми робили ремонт і у всіх кімнатах обшивали стіни гіпсокартоном, тому вирішили покласти утеплювач між стіною і гіпсокартоном. Час від часу стежимо, щоб ніде не було скупчень вологості (нас попередили, що це може стати проблемою). Чотири роки живемо з таким внутрішнім утепленням, поки все нормально. Взагалі стало помітно тепліше – градуса на 2-3. У холодну пору року в квартирі температура близько 23-24 градусів, і для нас «з головою» вистачає. Весь ремонт нам робив знайомий фахівець, і грошей за нього взяв трохи ».

Зовнішнє утеплення:

ПлюсиМінуси

+ Довше зберігає тепло (приміщення залишається теплим) – Довше прогрівається + Стабільна температура – Неможливо здійснити власними силами в багатоповерхових будинках + Рішення проблеми герметизації швів в панельних будинках «Точкове утеплення» * + Збільшує термін служби стін, оскільки створює захисний шар від впливу зовнішніх факторів

Змінює фасад будівлі, що може бути, як плюсом, так і мінусом

«Точкове утеплення» – це коли утеплюється не всі будівля (або фасад), а тільки одна або кілька квартир. Варто відзначити, що, на жаль, це досить поширена практика, яка може спричинити за собою деякі негативні наслідки. Найбільш поширена проблема – це активне руйнування капітальної стіни на стику утепленій і неутепленої поверхні. Воно є наслідком різниці температур фасаду і конденсації вологи.

«Часткове» спосіб утеплення також може привести до утворення цвілі (можливо не в утепленій квартирі, а в сусідній). Крім усього іншого, будівлі з такими «прикрасами» на зовнішніх стінах виглядають неестетично, а робота за одну квартиру обходиться набагато дорожче якщо порівняти з утепленням всього будинку.

Вітя, 33 роки: «Ми квартиру утеплили ще 3 роки тому. Десь в 10 000 гривень вклалися, але дуже хотіли якісно. Робили хлопці, вже не пам’ятаю хто саме. Ну нам тепло. Лічильника немає у нас, але хоч тепло. До того ж було дуже холодно – трохи більше 18 було взимку. А тепер і влітку не так жарко. Ну і я не чув, що не можна окремо квартири утеплювати. У нас сусіди, наприклад, не захотіли, так ми самі і зробили ».

Варто відзначити, що «точковим» утеплення не рахується, якщо утеплена стіна будинку повністю і роботи виконані з ретельним дотриманням технології. Це може бути доцільним, якщо, наприклад, будинок розташований так, що одна його стіна схильна до впливу вітрів більш інших. Або якщо це панельний будинок і тільки на одній його стіні багато негерметичних швів між перекриттями.

Читайте також: Проект сонячної станції українського винахідника зможе постачати Миргород дешевим теплом
Ангеліна, 65 років: «У нас ОСББ, і наш голова у минулому році утеплив одну стіну. Там дуже холодно взимку було, вікна в них пластикові стоять, а в будинку холодно. А у мене на іншу сторону виходить квартира – і у мене тепло. Так скидалися тільки ті, хто з тієї сторони живе. Ми платили тільки по 300 грн, щоб знизу і зверху утеплили (напевно, мова йде про цоколі й горищі – прим. Автора). Так у них цю зиму тепло було! І нам по лічильнику потрібно було трохи менше платити, не знаю, це з цим пов’язано, або зима тепла ».

Як бачимо, внутрішнє утеплення багато в чому програє зовнішньому. Хоча є випадки, коли зовнішнє утеплення неможливо – насамперед, це стосується історичних будівель, де зміна зовнішнього вигляду фасаду заборонена (архітектурною спадщиною). Але, погодьтеся, таких будинків – одиниці.

Другий перешкодою може бути технічна неможливість виконати фасадні роботи – приміром, на першому поверсі знаходиться магазин або сама конструкція будинку включає такі архітектурні нюанси, які не дозволяють переробити фасад. Такі випадки розглядаються окремо і, як правило, рішення все ж знаходиться.

Отже – порада: намагайтеся максимально сконцентрувати свої сили на організації зовнішнього утеплення. Ідеально – зібратися всім будинком або хоча б під’їздом. Тим більше, що зараз існує ряд різних фінансових ініціатив, які підтримують прагнення людей до теплозбереження. (Детальніше про це – нижче).

Тепер варто задуматися про вибір матеріалів. Рекомендація – найкраще звернутися до фахівця, особливо, якщо мова йде про зовнішній утепленні. Він зможе врахувати всі нюанси і, що дуже важливо, порадить, яку товщину утеплювача вам необхідно вибрати і який саме буде оптимальним варіантом.

Нижче наведемо приклади найбільш популярних матеріалів / методів утеплення. Тут важливо пам’ятати, що в вартість утеплення входить не тільки зазначений матеріал, але і штукатурка, профілі, фарби, дюбеля та інше – в залежності від обраного методу утеплення. Тому до вартості самого матеріалу необхідно додавати і вартість всіх необхідних витратних матеріалів.

МАТЕРІАЛИ:

  • Мінеральна вата. Не підходить для внутрішнього утеплення – її мікрочастинки можуть виділятися в повітря і провокувати ряд захворювань. Нестійка до вологи, але практично не горить. Виконати утеплення може тільки професіонал. Має хороші паропроникні властивості, для утеплення квартири може бути, як плюсом, так і мінусом.
  • Скловата. В принципі має схожі властивості з мінеральною ватою, але коштує дешевше. Головний її мінус – з часом вона дає усадку. Також при монтажі через крихкість волокон скловати необхідно ретельно дотримуватися норм техніки безпеки.

Виробник Товщина Розмір / кількість Ціна, грн Минвата Майстер 100 мм 0,6 * 1 (6 шт, 3,6 м2) 104,95 Минвата Rockwool 100мм 0.6 * 1. (10шт, 6 м2) 405,00 Минвата Майстер-GREEN 100 мм 0.6 * 1 (6 шт 3,6 м2) 135,00 Скловата Ізовер 50 мм 1220 * 6150 * 2шт (20.01 м2) 280,00 Изоват 135 Плита мінеральна 100 мм 0.6 * 1 (2шт 1,2 м2) 159,00

  • Пінопласт. Перевага пінопласту в його ціні і хорошій теплопровідності, також він стійкий до впливу вологи. Головний його недолік – горючість і відносна недовговічність. Також гризуни можуть облаштовувати собі нори в пінопластовому утеплювачі.
  • Пінополістирол. Для внутрішнього утеплення один з кращих матеріалів. З мінусів – низька звукоізоляція. Може також застосовуватися і в зовнішньому утепленні. При виборі цього матеріалу, намагайтеся придбати плити зі ступінчастим краєм – тоді, можливо виконати монтаж взагалі без щілин.

Виробник Товщина Розмір Ціна, грн Пінопласт Євробуд 5 см лист 100см * 50см 15,00 Пінопласт Ферозіт 5 см лист 100см * 50см 16,95 Пінопласт Століт 5 см лист 100см * 50см 14,53 Екструдований пінополістирол Техноплекс 5 см лист 120см * 60см 80, 00 Екструдований пінополістирол Екоборд 5 см лист 120см * 60см 73,00

  • Пінополіуретан. Легкий у виконанні матеріал, він спінюється при нанесенні на поверхню і не вимагає каркасних конструкцій, а значить зводяться до мінімуму містки холоду (як правило, вони виникають на місці кріплень металевого каркаса до стін). Виконання робіт можливо тільки професіоналами з відповідним обладнанням.
  • Тепловер. Відносно новий матеріал – це штукатурка на основі вермикуліту. Її переваги – довговічність і негорючість, з мінусів – ціна і порівняно складна технологія нанесення. До того ж з утепленням однієї квартири можуть виникнути технологічні складнощі – такі випадки розглядаються окремо фахівцями компанії.
  • Рідка керамічна ізоляція – може застосовуватися і внутрішньо, і зовнішньо. Головні переваги – не горить, є порівняно екологічною і може бути виконана своїми руками, без залучення фахівців.

Зараз все більшої популярності набувають екологічні матеріали для утеплення – наприклад, солома і очерет з глиною , Панелі з очерету та гіпсові панелі і т.д. Головним недоліком таких матеріалів є складність в пошуку виконавця робіт і, власне, покупка. Але утеплити квартиру екологічними матеріалами все одно цілком реально.

Після того, як визначилися як утеплювати квартиру – зовні або зсередини і яким матеріалом і яким матеріалом це зробити, необхідно дізнатися вартість таких робіт і підшукати фахівців.

Читайте також: Унікальний плівковий обігрівач розроблений вченими ІМФ і. Г.В. Курдюмова НАН України

В принципі, ціни на роботи по утепленню на ринку приблизно однакові і не дуже сильно відрізняються у різних фірм.

  • За роботу з пінопластом з вас візьмуть дешевше – від 90 грн / м2 без декоративних робіт, з декоративним облаштуванням фасаду (так би мовити «під ключ») вартість зростає до 130-150 грн / м2.
  • Утеплення скловатою або мінеральною ватою обійдеться трохи дорожче – від 150 до 200 грн / м2.
  • Найдорожче обійдеться утеплення тепловер – від 230 грн / м2.
А можна якось заощадити?

У більшості міст України, діє кілька державних програм по відшкодуванню частини вартості утеплення. Програми є як для громадських організацій (мешканці будинку повинні об’єднатися в організацію), так і для ОСББ. В рамках таких програм може відшкодовуватися до 50% вартості утеплення.

Микола, 56 років: «У нас ОСББ, то наш голова почув про міську програму, де половину платив місто, і ми утеплили будинок. Скидалися десь по 3500 грн. Буде тепліше – побачимо взимку. Сподіваємося, що платити за тепло будемо менше ».

Також в деяких банках існують спеціальні програми кредитування утеплення будинків і квартир. Наприклад, «Ощадбанк» надає кредит в розмірі від 1000 до 50000 грн терміном до 3 років під 25%. На ці кошти можуть бути придбані матеріали для утеплення. причому держава компенсує 30% кредиту на утеплення квартири або індивідуального будинку та 40% на утеплення багатоквартирних будинків ОСББ або ЖБК. У разі, якщо заявник отримує субсидію на оплату комунальних послуг уряд відшкодовує 70% кредиту.

Відео: як правильно утеплювати будинок пінопластом

Сподобалася стаття? Поділіться нею і буде вам щастя!

Про автора

admin administrator