Що їдять метелики Лимонниці

Авторadmin

Що їдять метелики Лимонниці

Метелик лимонниця: опис, види, фото

Лимонниця вчені називають рід метеликів, що входить в сімейство білявок. Найбільш найближчими родичками цих лускокрилих вважаються капусниці і репніци. Всього в світі дослідники змогли виявити 16 видів Лимонниця.

Як виглядає метелик лимонниця?

Найбільш поширеним видом з роду Лимонниця є звичайна лимонниця, вона ж – цитринець (Gonepteryx rhamni). Всіх представників роду відрізняє характерний окрас: насичено-жовтий відтінок крилець. Однак, такий красою можуть похвалитися лише чоловічі особини метеликів, часом, їх крильця досягають яскраво-оранжевого кольору. Що стосується самок Лимонниця, то їх колір – світло-зелений, а іноді і зовсім – білий.

Ще одна відмінність Лимонниця – це невеликі вкраплення, які можна розглядати в центрі кожного крильця метелика. Коли комаха розправляє крила, то їх розмах становить від 3 до 6 сантиметрів.

Де живе лимонниця?

Самка лимонниця Клеопатри (Gonepteryx cleopatra) на суцвітті бугенвиллии.

Ареал проживання цих представників загону лускокрилих охоплює Малу і Середню Азію, Кавказький регіон, південь Сибіру, всю територію Європи, а також райони Середземномор`я та Північної Африки. В окремих країнах мешкають рідкісні види Лимонниця, наприклад: в Кореї і Японії проживає лимонниця махагуру, а на острові Мадейра (розташованому недалеко від північно-західного узбережжя Африки) можна зустріти ендемічний вид – Мадейрських Лимонниця.

Спосіб життя метелика лимонниця: в чому його особливість?

Найбільші скупчення Лимонниця можна побачити на лузі, а також недалеко від заростей чагарників і деревних насаджень. Однак, дуже густі ліси вони уникають, намагаючись більше перебувати відкритому просторі. Якщо лимонниця селяться в гірських місцевостях, то висота їх проживання не перевищує 2000 метрів.

Лимонниця в пошуках нектару.

По способу життя лимонниця – денні метелики. Крім того, вони одні з найбільш ранніх представників лускокрилих. Восени їх польоти можна спостерігати до жовтня-місяця, а з настанням весни (в березні) лимонниця вже знову тут як тут.

Харчування метелики лимонниця

Що стосується харчування Лимонниця, то варто особливо відзначити, що на стадії гусениці вони є особливо вибагливими і поїдають лише лиственную частина рослини під назвою крушина (за що метелик і отримала своє друге ім`я). Харчування дорослих особин Лимонниця більш різноманітно: вони збирають нектар з дуже багатьох рослин.

розмноження крушінінніц

У цих метеликів в шлюбний період можна спостерігати хитромудрі танці, які самці виконують, щоб привернути до себе партнерку.

Відкладання яєць у Лимонниця відбувається по одній штуці: вони приклеюються метеликом до листя, а також стебелькам крушини. Яйце у лимонниця має жовтий або білий відтінок. З настанням травня, а іноді – червня, гусениці Лимонниця з`являються на світ. Тіло гусениць має гладку структуру, волосків на ньому немає. Гусениця проживає в своїй стадії близько одного місяця. Окукліваніе припадає на липень. Зимівлю лимонниця переживають вже в дорослому стані.

Чи можуть лимонниця завдати шкоди людині або його господарству?

Для людини лимонниця абсолютно нешкідливі, зате зворотного сказати не можна: рідкісні види цих метеликів, наприклад, Мадейрських, через постійне витіснення (людиною) з звичних місць проживання, скоро може зовсім зникнути з лиця Землі.

Що їдять метелики та як вони харчуються?

Метелики зазвичай харчуються нектаром з квітів. Деякі метелики живляться будь-якими квітами, тоді як інші віддають перевагу певним видам квітів. Квіти, які вони їдять, також залежать від того, які доступні в їхньому середовищі існування, хоча деякі метелики мігрують!

Як харчуються метелики? |Photo:https://www.joyfulbutterfly.com/what-do-butterflies-eat/

Як харчуються метелики?

Метелики їдять їжу за допомогою довгого трубчастого рота, який називається хоботком.

Хоботок дуже тонкий і може проникати лише крізь дуже м’які поверхні. За допомогою хоботка вони можуть всмоктувати цукристі рідини, такі як нектар і сік з квітів та фруктів, а також пити воду. Метелики можуть споживати лише рідину і не можуть жувати. Якщо вони не їдять, то згортають хоботок.

Що їдять метелики?

Ми знаємо, як харчуються метелики, але що їдять самі метелики? Більшість метеликів харчуються нектаром з квітів. Нектар містить багато цукрів, які забезпечують метеликів енергією, необхідною для життєдіяльності.

Метеликів приваблюють рослини, що виробляють нектар, які часто мають барвисте, запашне цвітіння, що приваблює метеликів. Рослини отримують користь від візитів метеликів, тому що метелики допомагають запилювати їх, коли літають навколо!

Деякі метелики не перебірливі у виборі квіток, з яких вони отримують нектар, особливо такі метелики, як розписна леді.

Що їдять метелики? – Розписна леді |Photo:https://alabama.butterflyatlas.usf.edu/species/details/151/painted-lady

Розписна леді має найдовший міграційний маршрут серед усіх метеликів, поширюючись з Північної Африки, Близького Сходу та Центральної Азії до континентальної Європи, зрештою досягаючи Британії та Ірландії. Це означає, що він живиться квітами, які ростуть у різноманітних кліматичних зонах по всьому світу!

Іншим джерелом їжі для метеликів є рослинний нектар. Овочі теж намагаються виглядати привабливо для метеликів, адже на їхніх рослинах є квіти, що виробляють нектар. До таких овочів належать гарбузи, капуста та кабачки! Деякі трави також мають квіти, що приваблюють метеликів, наприклад, петрушка та фенхель.

Що їдять метелики? – чорнишниця |Photo: https://www.butterfliesandmoths.org/species/Paonias-astylus

Такі метелики, як метелик чорнишниця, також полюбляють деревний сік. Дерева, такі як ясен, в’яз та клен, мають сік з високим вмістом цукру, мінералів та азоту. Ці речовини підтримують здоров’я метеликів і дають їм багато енергії. Однак метеликам потрібні інші істоти, щоб дістатися до деревного соку з-під кори. Вони недостатньо сильні, щоб зробити це, тому інші тварини повинні робити це за них!

Деякі метелики можуть обходитися без їжі 5 місяців! Це відбувається тому, що вони багато їдять восени, а потім впадають у зимову сплячку. Зайва їжа, яку вони з’їли, відкладається у вигляді жиру, і їхні тіла повільно витрачають його, поки вони перебувають у сплячці.

Більшу частину необхідної води метелики також отримують з їжею, хоча іноді намагаються знайти воду з інших джерел у дуже спекотні дні.

Що їдять метелики – метелики з дивною дієтою

Метелик зебровий довгокрил незвичайний тим, що їсть пилок навмисно! Деякі метелики випадково з’їдають маленькі шматочки пилку під час споживання нектару.

Зеброві довгокрилі мають спеціальну слину, яка розщеплює пилок, щоб вони могли всмоктувати його своїм хоботком. Вони їдять пилок, який допомагає у створенні хімічної речовини, яка вивільняє отруту під назвою ціанід, якщо її з’їсти.

зебровий довгокрил |Photo: https://alabama.butterflyatlas.usf.edu/species/details/77/zebra-longwing

Ціанід – це отрута, небезпечна для тварин і людей. Ці метелики часто злітаються вночі, тому якщо хижак з’їсть одного з них, він зазвичай не виживе достатньо довго, щоб з’їсти інших метеликів.

Рідкісний метелик комбайнер харчується шерстистою попелицею, яка виділяє солодку рідину, що називається медвяною росою. Вони їдять їх як у вигляді гусениці, так і дорослі особини. Дорослі метелики мають спеціальні короткі хоботки, які дозволяють їм збирати медовуху з попелиць. Цих метеликів можна знайти лише на деяких болотах або в лісових районах США.

Деякі метелики також харчуються грибами або екскрементами тварин!

Що їдять гусениці?

Метелики мають рослину-хазяїна, на яку вони відкладають яйця. Потім ця рослина використовується гусеницями як джерело їжі. Такі метелики, як метелик паперовий змій, отруйні, тому що вони використовують рослини родини Парсонсові як рослини-господарі, і тому гусениці та метелики самі стають отруйними.

На стадії гусениці метелики можуть їсти лише тверду їжу, наприклад, листя, яке потрібно пережовувати. Дорослі метелики можуть споживати рідину лише за допомогою хоботка.

Як нагодувати метелика?

Ось кілька найкращих порад, як привабити метеликів у ваш сад:

Домашня цукрова вода: Ви можете купити нектар метеликів, якщо хочете, але його дуже легко зробити в домашніх умовах.

Ви можете зробити власний розчин нектару для метеликів, щоб привабити метеликів лише з двох інгредієнтів! В Інтернеті є багато різних рецептів, але в ідеалі вам потрібно 4 частини води до 1 частини цукру. Ви можете використовувати маленьку чашку або кухоль, щоб відміряти цю пропорцію: 4 склянки води і 1 склянка цукру. Вам потрібно буде кип’ятити цю суміш у каструлі, поки цукор не розчиниться, а потім залишити її остигати.

Після того, як вона охолоне, ви можете перелити її в саморобну годівничку для метеликів. Метелики миттєво злетяться до вашого чудового витвору!

Інші способи підгодовування метеликів: Подумайте про те, щоб викласти для них перестиглі, розім’яті фрукти, такі як банани, дині, апельсини та ягоди. Чим м’якше і кашоподібніше, тим краще! Додайте трохи води, щоб метеликам було легше харчуватися. Але будьте обережні – є й інші комахи, які люблять це – оси і мухи, яких може привабити ця чудова закуска! Переконайтеся, що ви тримаєте фрукти подалі від вікон, які ви зазвичай тримаєте відкритими.

Коли погода особливо тепла, ви також можете поставити в саду неглибоку посудину з водою з камінчиками, щоб метелики могли сідати на неї і пити!

Додайте у свій сад “сонячну пляму”: Метелики люблять грітися на сонці, коли їм потрібно відпочити. Спробуйте покласти кілька великих пласких каменів або скель по всьому саду в найбільш сонячних місцях.

Посадіть дерева: Такі дерева, як яблуні, груші або навіть вишні, можуть давати чудові плоди для вас і для метеликів! Ці дерева також мають чудове цвітіння. Метеликам подобаються й інші дерева, особливо ті, що виділяють сік, наприклад, дуб та верба.

Почитайте про місцевих метеликів: Деякі метелики мандрують по всьому світу, а деякі зустрічаються лише в певних місцях. Пошукайте в книгах або в Інтернеті, які метелики живуть у вашій місцевості, і дізнайтеся, чи є конкретні рослини, які їм подобаються.

Уникайте пестицидів: вони можуть бути шкідливими для наших друзів комах.

Рідше косіть траву: Метелики люблять трохи безладний сад! Їх приваблюють кульбаби, конюшина та довга трава. Якщо у вас досить великий сад, дозвольте невеликій ділянці, на якій ви не проводите багато часу, трохи зарости дикою травою. Метелики люблять кропиву, але вона жалить, якщо до неї доторкнутися, тому пускайте їх у свій сад, тільки якщо це безпечно.

Плющ: Що їдять метелики восени? Якщо на вашому будинку росте плющ, то вам пощастило! Плющ є ключовим джерелом осіннього нектару для метеликів. Багато інших рослин закінчать цвітіння у вересні та жовтні, тож тримання плюща поблизу може бути дуже корисним для голодних метеликів.

Зробіть “калюжу”: Деякі метелики люблять збиратися в каламутних калюжах, щоб напитися багатої на поживні речовини води. Ґрунт і багно можуть містити солі та амінокислоти, які допомагають метеликам бути здоровими. Якщо ви змішаєте трохи ґрунту з водою в каструлі і, можливо, додасте кілька камінців, у вас вийде калюжа для метеликів! Поставте його в тінистому місці поруч з квітами і спостерігайте за пурхаючими друзями! Тільки стежте, щоб вона була вологою, щоб метеликам було що пити.

Які рослини допомагають привабити метеликів?

Деякі види квітів особливо добре приваблюють метеликів. Ідеально підходять квіти з пласкими, відкритими квітками, такі як маргаритки та соняшники. Вони також є гарним доповненням до будь-якого саду.

Існує прекрасна квітка буддлея, яку в народі називають “кущ метеликів”. Це легкий і швидко зростаючий чагарник, який цвіте безліччю різних кольорів, наприклад, рожевим і фіолетовим!

Інші квіти, які люблять метелики:

  • Дзвіночки
  • примула
  • чорнобривці
  • Лаванда
  • Лютики
  • Гіацинти

Порада: Чому б вам не спробувати виростити овочі, такі як капуста, кабачки або навіть брюссельська капуста? Метелики люблять певні види овочів, особливо якщо на них є квіти, що виробляють нектар.

Що робити, якщо у мене немає саду?

Якщо у вас немає саду, ви можете спробувати висадити метеликів на вікні! Квіти, такі як чорнобривці або лаванда, для віконного ящика на внутрішньому дворику або балконі допоможуть заохотити чудових крилатих відвідувачів.

Про автора

admin administrator