Що є в парку Гайд

Авторadmin

Що є в парку Гайд

Гайд-парк

Гайд-парк (англ. Hyde Park) — один з Королівських парків Лондона в самому середмісті, улюблене місце відпочинку мешканців і гостей міста.

Площа парку — 1,4 км².

З історії

Про парк, який розташувався на колишніх мисливських угіддях, відомо, починаючи аж від 1536 року, тобто доби правління англійського короля Генріха VIII.

Буквально за декілька десятків років, за короля Якова I Гайд-парк став доступним для загалу, а вже в часи Карла II (2-а пол. XVII ст.) він був улюбленим місцем відпочинку лондонців.

Доволі швидко Парк став місцем проведення усіляких людних заходів, урочистостей тощо. Так, саме тут відбувався парад на честь перемоги британців над військами Наполеона 1815 року.

Всесвітньо відомою є са́ме публічність і відкритість Гайд-парку для вираження власних думок (в т.ч. політичних і релігійних), поглядів, протестів тощо. Тут містяться т.зв. «кутки виголошувачів» (англ. Speakers Corner) — невеликі спеціальні підмостки і трибуни, де традиційно відточують своє красномовство і/або виголошують промови/проповіді різного роду оратори і проповідники. Тому Гайд-парк є своєрідним синонімом гласності, місця, де можна обстоювати свої погляди й теорії.

Однією з головних принад Гайд-парку є озеро Серпентайн, у якому дозволено купатись, а також однойменна галерея (англ. Serpentine Gallery). На південному сході парку розташовані Епслі-хаус (англ. Apsley House), у якому міститься Музей герцога Веллингтона (англ. The Wellington Museum) та Арка Веллінгтона.

Гайд-Парк і Кенсінгтонські сади (Hyde Park & Kensington Gardens)

Гайд Парк, один з декількох королівських парків Лондона, які об’єднані між собою і утворюють одну простору зелену зону в самому центрі міста. Парк отримав статус Королівського Парка (Royal Park) в 1536 році, коли Король Генріх Восьмий придбав землі у ченців Вестмінстерського абатства для проведення тут королівського полювання. У 1637 році король Чарльз Перший побудував “кільце”, яке розділило Парк і Сади на півночі і відкрив парк для відвідувань городянами.

По сусідству розташовані Кенсінгтонські Сади (Kensington Gardens), Зелений парк (Green Park) і парк Св. Джеймса (St. James’s Park). Прогулюючись по Парку, не можна не відзначити, що він ніби зливається з Садами на заході, є їх продовженням, хоча вони і розділені Західною Дорогою (West Carriage Drive). Територія Парку значна. Він розкинувся на 350 акрах (1,4 кв. км), а Кенсінгтонські Сади займають близько 260 акрів (1,05 кв. км). Зайшовши в Парк з одного боку, Ви можете стати свідком якогось видовищного заходу, а на виході з іншого боку приєднаєтеся до групи людей, які проводять час у філософських бесідах. Парк пропонує широкі можливості для активного відпочинку та розваг (занять спортом, катання на конях, устроїв пікніків та ін.). Тут часто проходять великі концерти і свята.

На сході Парку розташований відкритий майданчик, засіяний газоном для гри в футбол чи просто активного проведення часу. На півночі поруч з мармуровою аркою (Marble Arch) укрився Куточок Ораторів (Speakers Corner). З 1872 року тут збираються і спілкуються на будь-яку тему городяни. Колись прем’єр-міністром Англії був виданий указ, згідно з яким на Трибуні Ораторів дозволяється висловлювати абсолютно будь-які думки та ідеї.

З тих пір, трибуна стала улюбленим місцем проповідників і багатьох політичних діячів. Вона зберігає спогади про Леніна і Карла Маркса, які виступали тут зі своїми сміливими ідеями. Та й в усьому світі «гайд-парк» стало прозивним, що означає місце, де можна безбоязно і вільно відстоювати свої погляди та переконання.Кожен може принести з собою коробку, встати на неї і почати ораторствувати. Обговорення ведеться на різні теми, але Ви завжди можете побачити тут групи занадто релігійних або надто захоплених політикою людей. Активне вираження власної думки оживляє обстановку і приваблює в парк ще більше відвідувачів.

Мармурова Арка була зведена в 1827 році і служила воротами в Букінгемський палац, але вона була такою вузькою для проїзду королівських персон, що в 1851 році її перенесли на нинішнє місце. Дизайн Арки схожий з архітектурою Арки Костянтина в Римі. Іншу арку можна знайти на південному сході парку. Арка Веллінгтона з’єднує Гайд Парк із Зеленим парком (Green Park). Вона з’явилася в 1826 році завдяки таланту архітектора Децімуса Бартона (Decimus Burton). Статуя герцога Веллінгтона з’явилася пізніше, в 1846 році. Її замінила Квадрига війни (двоколісна колісниця). Усередині арки для відвідувачів відкриті виставкові зали та галереї.

Велика частина Парку – пішохідна зона, незважаючи на те, що основна дорога перетинає парк з півночі на південь. Тут є маршрути і для кінних прогулянок.

Серпентин (The Serpentine) – велике штучне озеро в самому центрі Парку, яке обмежується на півночі станцією метро Lancaster Gate. Таку незвичайну назву озеро отримало завдяки своїй химерній звивистій формі. У ньому дозволено купання, прогулянки на човні і катамаранах. На заході розташувалося миле кафе, яке ніби врізається в водну гладь озера. Тут можна побачити диких птахів, яких, безсумнівно, привертають відвідувачі кафе.

На півдні, під мостом, по якому біжить з півночі на захід дорога через озеро, зведений Меморіал пам’яті Принцеси Діани, який було відкрито 6 липня 2004 року. У дизайні пам’ятника відображено життя Принцеси: вода спадає з найвищої точки двома потоками, вирами і каскадами врізаючись в тиху гладь басейну. Діана жила в Кенсінгтонському Палаці в найзахіднішій частині Парку та Садів. Меморіал пам’яті з ігровим майданчиком знаходиться на північному заході відразу за воротами – навпроти станції метро Queensway.

Спортивний майданчик – найбільш віддалена північно-західна точка пішохідного маршруту довжиною в 7 миль, який перетинає парк Святого Джеймса (St James’s Park), Зелений парк, Гайд парк і сади Кенсінгтона. Звідси відкривається гарний вид на три палаци і два особняки, з якими пов’язане життя принцеси: Кенсінгтонський палац, Букінгемський палац, особняк Кларенс, особняк Спенсерів і Палац Св. Джеймса.

Кенсінгтонські Сади спочатку були частиною Гайд Парку. Вони – гідна прикраса Кенсінгтонського палацу, який вибрали для проживання Вільям Третій і Марія Друга. Королева Вікторія народилася у Палаці і прожила тут до 1837 року. Сьогодні сади – улюблене місце для прогулянок городян, де завжди панує приємна атмосфера.

Найвідоміша пам’ятка Садів – Палац, в якому жила Принцеса Діана. Серед інших відвідуваних місць – 180-футовий Меморіал Альберта, який увічнив пам’ять Принца Альберта Першого, чоловіка королеви Вікторії та бронзова статуя Пітера Пена. Меморіал Альберта розташований на півдні парку, навпроти Альберт-Холу та музеїв Південного Кенсінгтону.

Ще однією визначною пам’яткою королівського парку є старовинний цвинтар домашніх тварин, побудований колись за наказом герцога Кембриджського для померлих тварин його дружини.

Ще парк відомий Галереєю Serpentine, це – музей сучасного мистецтва, який розмістився в колишньому чайному павільйоні.

Заслуговують уваги озеро Long Water, ставок Round Pond і “підводний сад”, який з’явився тут в 1909 році і копіює сад Тюдор в Хемптон Корті.

На сьогоднішній день, Гайд-парк досить популярне місце, як серед жителів Лондона, так і серед цікавих туристів. Тут можна грати у волейбол або футбол на спеціально обладнаних майданчиках, їздити верхи по Rotten Row – знаменитій дорозі для верхової їзди. Відвідувачі парку можуть купатися в озері, кататися на роликах або просто прогулюватися по тінистих алеях. На території парку досить часто проходять різні концерти, виступи, офіційні паради та найрізноманітніші виставки.

Kensington Gardens, London W2 2UH. Метро: Lancaster Gate, Queensway, Bayswater, High Street Kensington.

Про автора

admin administrator