Що краще червоне чи біле вино

Авторadmin

Що краще червоне чи біле вино

Зміст:

Червоне чи біле: яке вино краще вибрати

OBOZ.UA розповів про головні особливості білого та червоного вина. Дізнайтеся, чим вони відрізняються, щоб можна було зробити впевнений вибір напою.

Смак

Смак білого вина легший і свіжіший, з ароматами цитрусових, зеленого яблука та груші. Червоне вино, як правило, міцніше та складніше, з ароматами темних фруктів, спецій і терпкими нотками. Обидва типи вин підходять для різних смаків і на різні випадки життя.

Процес витримки

Біле вино зазвичай не витримується так довго, як червоне, і споживається в молодому віці. Червоне вино, навпаки, проходить триваліший процес витримки, часто досягаючи свого піку смаку та насиченості лише через кілька років.

Температура подачі

Біле вино зазвичай подають охолодженим, що підкреслює його свіжий характер і дозволяє ароматам розкритися. Однак червоне вино найкраще подавати при кімнатній температурі, щоб розкрити його повну насиченість і складні смакові характеристики. Температура, при якій подається кожне вино, може значно вплинути на його загальний смак і задоволення від споживання.

Поєднання з їжею

Біле вино добре поєднується з легкими стравами, такими як морепродукти, салати й курка, завдяки своїй чіткій кислинці. Червоне вино, з його більш насиченим і міцним смаком, доповнює ситні страви, зокрема, червоне м’ясо, пасту й витримані сири. Правильно підібраний напій може покращити враження від вечері та підкреслити смаки їжі.

Раніше OBOZ.UA розповів, як вибрати якісне вино.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Яке вино корисне для здоров’я – біле, червоне чи рожеве

Скоротати вечір за келихом-другим — завжди приємно. А ось думати про наслідки таких вечорів — вже не дуже. і мова не лише про знайомий нам всім ранковий головний біль. Втім, який саме вплив цей напій надасть на ваш організм, залежить від багатьох факторів, зокрема від його сорту. Знаючи деякі тонкощі, можна убезпечити себе від небажаних калорій і навіть поліпшити стан свого організму, інформує Ukr.Media.

Червоне вино

Один невеликий (близько 175 мілілітрів) келих цього вина в середньому містить близько 148 калорій. Це стільки ж, скільки в жмені мигдалю або упаковці попкорну. Великий келих — 250 мілілітрів — містить вже 211 калорій, як столова ложка арахісової пасти або ціла тарілка яблук. А в пляшці вина буде 644 калорії — що, між іншим, релевантне цілому чизбургеру і порції картоплі фрі. До речі, з усіх сортів червоне хоч і найбільш калорійне, але найбільш корисне! Червоне вино містить більше поживних речовин (взяти хоча б ресвератрол і кверцетин — найсильніші антиоксиданти) і служить відмінною профілактикою серцево-судинних захворювань.

Біле вино

У 175 мілілітрах міститься 142 калорії — це, до речі, як в одному великому банані. Велика пляшка містить близько 605 калорій. Можна сказати, що це ціле приймання їжі з сендвіча і карамельного морозива. На жаль, крім багатого смаку у білого вина мало переваг — в плані корисності воно значно поступається червоному. Але в будь-якому випадку вино продовжує життя — і це не афоризм, а доведений факт.

Рожеве вино

Любите попивати охолоджене трояндове вихідними? Тримайте в розумі, що невеликий келих — майже як у випадку з червоним вином — “обійдеться” вам в 147 калорій. Подумайте, можливо, варто замінити вино чашкою улюбленого капучино? За калорійністю ці напої однакові, зате від вина хилить в сон, а від кави, навпаки, можна відчути прилив сил.

Як правильно пити вино: червоне та біле (сухе, напівсухе, солодке, напівсолодке)

Любите гарне вино? Віддаєте перевагу натуральним та корисним алкогольним продуктам? Ви познайомитеся з терміном сухого вина і дізнаєтеся, що це означає, чим воно відрізняється від інших представників винного колориту і як його розливати по келихах.

Вся викладена інформація дозволить вам досконально вивчити даний сегмент напоїв, що згодом призведе до формування необхідної атмосфери на дегустації.

Сухе вино: що це таке і чому його так називають

Відповідь питання криється у принципі його приготування, який передбачає повне зброджування сусла з залишковим вмістом цукру на показнику 0,3%.

Тобто це алкогольні вироби, в які не тільки не додають цукор, а й максимально його позбавляються. Отже, напої набувають своєрідної неповторної натури.

Візуальне виконання напоїв залежить від сорту винограду і загальних принципів виготовлення алкоголю. Забарвлення може змінюватись від блідо-жовтого до рубіново-червоного або вишуканого рожевого.

Аромат

Букет формується на основі багатогранних фруктово-ягідних відтінків, які можуть бути прикрашені півтонами спецій та прянощів.

Гастрономічні показники вимальовуються підвищеною кислотністю та терпкістю у післясмаку.

Відмінності між сухим, напівсухим, напівсолодким та солодким вином

Щоб успішно класифікувати вина між їхніми основними категоріями, вам достатньо запам’ятати просту таблицю, в якій вказується вміст цукру у складі тих чи інших напоїв. Зокрема, йдеться про такі показники:

  • Сухі – вміст цукру до 4 г/л.
  • Напівсухі – від 4 до 18 г/л.
  • Напівсолодкі – від 18 до 45 г/л.
  • Солодкі чи десертні – від 45 г/л.

Чим відрізняється сухе вино від напівсухого

Серед звичайних споживачів існує думка, що сухі і напівсухі вина практично не мають відмінностей, і це не так. Звичайно, дані представники винного колориту готуються за однією технологією, але їхнє бродіння обривається на різних етапах.

Напівсухі варіанти зупиняють набагато раніше, тому дані напої зберігають не тільки насолоду, але і елегантні фарби в ароматі. Таким колоритом вино без цукру похвалитися не може, але при цьому в ньому є природна первоздана натура, що демонструє тонкий присмак.

Яке вино солодше сухе чи напівсухе?

Якщо порівнювати аналізований нами сегмент із напівсухим вином, то перше, зрозуміло, буде солодшим.

У таких продуктах показник цукру може змінюватись в межах від 8 до 18 грам на літр, тоді як у сухих асамбляжах цей показник не перевищує норми 4 грами на літр.

Яке вино корисніше, сухе чи напівсухе

Щоб зрозуміти, який різновид вин з нами є найбільш корисним, досить поглянути на вміст цукру.

Чим воно менше, тим краще напій позначається на здоров’ї споживача. Відповідно, вишукані сухі вироби сьогодні корисніше не тільки напівсухих, але й усіх інших різновидів.

Користь від даного алкоголю проявляється тільки в тому випадку, якщо ви споживаєте його в строго обмежених нормах та довіряєте продуктам перевірених компаній-виробників, які використовують у складі лише натуральні інгредієнти.

Читайте також:

Що краще, сухе чи напівсухе вино

Підсумовуючи порівняння напівсухих та сухих представників винного колориту, можна зробити обґрунтований висновок, що найбільш корисним напоєм прийнято вважати саме види продуктів з мінімальним вмістом цукру, але при цьому напівсухі гарантовано порадують споживача різноманітними фарбами у гастрономічних та ароматичних показниках.

Таким чином, сказати, який напій краще, неможливо, адже кожен споживач має особисті дегустаційні переваги. Відповідно, одним сподобаються міцні та терпкі червоні вина, а інші будуть у захваті від найніжніших білих напівсухих.

Як відрізнити підробку від оригіналу

Незалежно від того, який алкоголь ви купуєте в магазині, будь то сухе вино або десертні варіанти, постарайтеся з особливою увагою поставитися до основних ознак якісного спиртного.

Іншими словами, алкогольна арена сьогодні перенасичена великою кількістю фальсифікату, і, відповідно, жодного споживача не застраховано від покупки підробки. Зокрема, щоб такої неприємної ситуації не сталося саме з вами, у процесі вибору виробу намагайтеся враховувати такі важливі моменти:

Придбати алкоголь слід виключно у перевірених супермаркетах чи спеціалізованих алкобутиках. Не варто звертатися до магазинів, де вам не можуть надати сертифікати якості на продукцію.

Якщо у вас у пріоритеті стоїть іноземне вино, то обов’язково звертайте увагу на акциз, який отримують усі алкогольні товари під час проходження митного оформлення. Цей елемент захисту відсутній лише в тому випадку, якщо він продається в зоні вільної торгівлі.

Фірмові вина ніколи не засмутять свого споживача домішками у структурі. Їхня консистенція має бути ідеально чистою, без каламуті та осаду. Наявність сторонніх елементів говорить про низьку якість спиртного.

Перед покупкою спиртного, що сподобався, обов’язково відвідайте офіційний сайт його виробника. Це дозволить вам ознайомитися з тим, як насправді має виглядати пляшка фірмового продукту.

Крім того, зверніть увагу на якість оформлення. Воно має бути бездоганним. Сколи скла, патьоки клею, асиметрично розташовані етикетки – все це і багато іншого має викликати у вас сумніви щодо справжності продукту, що купується.

Як правильно подавати

Подача напою – найважливіший етап у процесі дегустації винних асамбляжів. До неї необхідно ставитися з особливою увагою, тому що від цього залежать ваші враження від купленого виробу.

Розлив вин слід здійснювати у спеціальні винні келихи на високій ніжці та з прозорим склом. У таких фужерах ви досконало вивчите колір та ароматичні показники алкоголю.

Також важливо враховувати й температурні норми. Рожеві напої подаються охолодженими до 6-8 градусів, білі – до 10-12, а червоні – до 16-18.

З якими продуктами поєднується

Дегустаційні особливості вин із мінімальним вмістом цукру передбачають ретельний підбір гастрономічного супроводу. До червоних представників сегменту в ролі закусок, зокрема, підходять дичина, телятина, буженина, нежирні сири, ковбаса, сало та шинка.

Білі ж варіанти прийнято пити з легкими рибними стравами та морепродуктами. Виключити з раціону при цьому слід цитрусові фрукти, а також гострі та надмірно жирні.

Інші варіанти вживання

Смак вина з мінімальною насолодою підходить далеко не всім дегустаторам, тому нерідко напої використовуються для створення яскравих коктейлів.

У тому випадку, якщо і вам не вдалося задовольнити свої бажання чистим алкоголем, рекомендуємо випробувати його у складі таких міксів, як Вогненний, Опера, Спокуса та Кассіс.

Кожна із запропонованих рецептур гарантовано подарує вам нові враження від дегустації того чи іншого вина.

Які бувають види цього напою

Солідне різноманіття вин з низьким вмістом цукру сьогодні порадує навіть найвитонченішого поціновувача легкого алкоголю.

При цьому якщо ви не хочете помилитися з вибором представників з даного різновиду спиртного, рекомендуємо звертати увагу на такі напої, як:

  • Madeira Barbeito Dry 3 роки Old. Алкоголь золотистого кольору з ароматом спецій та вершкового ірису. Смак базується на м’яких виноградних текстурах.
  • Радеда. Має пурпурно-рубінове забарвлення і тонкий сортовий аромат. Гастрономічна частка побудована на суничних контурах.
  • Badagoni Alaverdi Tradition White. Радує споживача золотисто-жовтим відтінком кольору та фруктовою основою у смаку. Ароматична лепта виражена вишуканими шлейфами персика, абрикоса та сухофруктів.
  • Domaine Benoit Ente Bourgogne AOC Aligote. Демонструє золотисто-солом’яне забарвлення та тонкий аромат, у якому чути ноти яблук, білих квітів, персика та груші. Смакові амбіції при цьому радують мінеральною основою з нюансами фруктів та імбиру.

Історична довідка

Коли точно були виготовлені перші сухі вина, достовірно не відомо, але є підстави припускати, що ці напої схожі на самі зачатки виноробства, адже найперші вина також готувалися на підставі лише натуральних інгредієнтів без використання підсолоджувачів. Виноробство на нашій планеті зародилося понад 7 тис. Років тому.

Елегантні винні асамбляжі з натуральним єством

Кожен представник сегменту сухих вин порадує вас багатогранними смаками та ароматами, які чудово поєднуються з великою кількістю страв та легких закусок.

Продукти сегмента купуються для вечірок та індивідуальних дегустацій, де необхідно створити відповідний яскравий антураж.

Варіанти алкоголю з колориту, що розглядається нами, відмінно поєднуються з великою кількістю прянощів, спецій та інших напоїв, що дозволяє на їх основі створювати елегантні коктейлі.

Agent008o › Блог › Як правильно пити вино?

Перед їжею для збудження апетиту використовуються аперитиви – херес, мадера, портвейн, вермут. Наливають вино в келихи з чистого безбарвного скла або кришталю, що звужується догори, 1/2 або 1/3 частина. У таких келихах добре видно колір вина і яскравіше відчувається букет.

Яке вино краще – червоне чи біле? Кожне вино добре по-своєму. Розглянемо вживання вина різних типів.

Білі столові вина — найніжніші, найтонші та найлегші з усього багатого асортименту вин. Подаються до столу охолодженими до 10-12 градусів. Білі столові вина рекомендуються до закуски, легких м’ясних та рибних страв.

Натуральні сухі, напівсухі та напівсолодкі вина добре поєднуються з овочевими стравами.

Червоні вина – повні, екстрактивні, терпкі і навіть терпкі. Їх рекомендується подавати за кімнатної температури або трохи вище.

Червоні столові вина підходять до основних м’ясних страв, птиці, плову, шашлику.

Лікерні, десертні вина, солодке шампанське керуються до десерту.

Шампанське сухе і напівсухе можна пити як на початку, так і протягом обіду, вечері, а також на десерт.

Влітку прийнято пити легкі сухі та напівсолодкі вина, переважно білі. Розведене водою столове вино добре вгамовує спрагу.

При сервіруванні святкового або банкетного столу, коли вибір вин досить широкий, правильне вживання вина включає дотримання певної послідовності в їх подачі.

Слабоалкогольні столові вина подають перед міцними, марочні після ординарних, червоні після білих.

У районах високої культури виноробства серед знавців вина прийнято запрошувати друзів на пляшку якогось особливого вина. Вживання в цьому випадку відбувається з подачею до столу різних страв і закусок.

Вино знову наливають у келих тоді, коли він уже порожній, інакше гість може побачити примус. Вино наливають із правої руки сидячого, при цьому пляшку різко не нахиляють, щоб не підняти осад.

Краї келиха пляшкою не торкаються. Спочатку наповнюються келихи жінок, потім чоловіків. Можна починати з себе — давній звичай, який показує, що у вмісті пляшки немає нічого небезпечного для життя гостей. Можна наливати і по черзі, в останню чергу собі.

Дуже давнім звичаєм є здравиці (або тости), що закінчуються побажаннями здоров’я. Так, винний етикет – це і правила сервірування, і температура подачі, і келихи, і супроводжуючі страви, і багато іншого, але головних правил вживання вина три: пийте гарне вино, у правильній компанії і не поспішаючи.

Запам’ятали? Тепер про все інше по порядку.

Як правильно пити вино? Почнемо з того, як вино подавати: кожен сорт вимагає певної температури: насичені червоні вина з високим вмістом танінів, а також десертні та лікерні вина подаються при кімнатній температурі, легкі червоні вина – при температурі від 14 до 16 градусів, легкі білі вина – при температурі близько 12 градусів, а шампанське треба остудити до 6-7 градусів. Якщо температура вина буде нижчою за рекомендовану, букет не розкриється, а якщо вище, то аромати змішаються і занадто швидко випаровуються.

Щодо посуду, то вино традиційно п’ють із спеціальних келихів на тонкій ніжці, виготовлених з тонкого безбарвного скла, далі все залежить від того, яке вино пити. Витягнуті келихи підійдуть для червоних та сухих вин, широкі та відкриті келихи – для напівсолодких. Шампанське та ігристі вина винний етикет наказує пити з вузьких фужерів. Келихи, що звужуються догори, просто створені для кріпленого вина, а невеликі чарки конічної форми – для десертного або лікерного вина. Невелике, нескладне, але вкрай розумне правило також говорить: чим міцніше вино, тим менше має бути посуд. До речі, якщо у Вас планується урочистий прийом, запам’ятайте: чарки, келихи та фужери ставляться в ряд чи півколом перед кожною тарілкою в тому порядку, в якому подаватимуться напої.

Якщо звичайні молоді вина можна перелити в графин або глечик, то марочні подаються у пляшках «первинного» виду. Щоправда, у витриманих винах утворюється характерний осад – як подавати вино у такому разі? Якщо цей осад легко піднімається з дна, то краще акуратно перелити вино в іншу пляшку, а гостям вже доведеться повірити на слово наданої Вами інформації про марку та рік урожаю. Якщо осад досить щільний, пляшку обережно ставлять на стіл. На окрему увагу заслуговує процес відкривання пляшки. Фахівці радять відкорковувати біле вино безпосередньо перед вживанням, а ось червоне – не менше ніж за півгодини до розпивання, тоді воно встигне насититися киснем. Шампанське та ігристі вина, зрозуміло, відкриваються вже за столом. Келих наповнюється вином не більше, ніж на дві третини (а краще від однієї третини до половини): у такому разі можна «повертати» напій, оцінити відтінок та вивчити аромат. Пам’ятайте, що вино – це не вода, його не можна пити одразу й великими ковтками. Візьміть келих у руки, насолоджуйтеся букетом. Відпийте маленький ковток і потримайте секунду на задній частині язика, щоб смакові рецептори повністю «розкуштували» напій.

Що подати до вина та з чим краще пити вино – дуже поширені питання. Почнемо з того, коли та яке вино пити. Вирішувати це, зрозуміло, Вам, але треба пам’ятати, що влітку доречніше на столі будуть виглядати білі столові сухі вина, що мають певну свіжість і здатність втамовувати спрагу. У холодну пору перевага надається червоним і міцним винам з їх зігріваючою дією. Із чим краще пити вино? Кріплені та ароматичні вина (портвейн, мадера, херес, вермут) є чудовими аперитивами, які рекомендується подавати перед їжею. Сухі, напівсухі та напівсолодкі вина відмінно підійдуть до овочевих страв. Червоне сухе вино є традиційним супроводом до страв з птиці, телятини, баранини, дичини, а також шашлику, плову та буженині. Білі сухі вина та шампанське добре гармонують із фруктами та сирами. До закусок, легких м’ясних та рибних страв зазвичай подають біле столове вино. До морепродуктів оптимально підійдуть ніжні білі вина без різкої кислотності. З першими гарячими стравами поєднуються портвейн, мадера, херес, марсала. Вина лікерні та десертні, а також солодкі ігристі вина стануть чудовим доповненням до десерту.

Звичайно, це лише зразкові рекомендації щодо того, з чим п’ють вино. Але однозначно можна сказати, з чим вина пити не слід: з гострими, занадто жирними стравами, рясно приправленими спеціями, а також з солоними і квашеними продуктами – ось ці головні «вороги» вина не дозволять Вам розпізнати смак і аромат напою. Незважаючи на те, що десерт повинен бути солодшим, ніж вино, важливо не переборщити: солодка їжа в поєднанні з сухим вином змусить Вас скривитись: «Кислятина!», і в даному випадку вдалим буде вибір на користь молодого, фруктового, різкого вина. Не узгоджуються з тим, як правильно пити вино, цигарки та взагалі тютюновий дим, приправлені каррі та м’ятою страви, пряні кулінарні аромати, жирні сорти риби та оцет. Незважаючи на те, що тони кави, ванілі, шоколаду та кориці часто присутні у винному букеті, самі продукти є не найкращими супутниками вина, за винятком лише, мабуть, деяких кріплених вин.

Жорстких правил та обмежень у тому, що подати до вина, практично немає. Категоричний закон, який наказує пити червоне вино з м’ясом, а біле – з рибою, незабаром стане анахронізмом, який згадуватимуть зі сміхом. Не бійтеся відпускати фантазію на волю та експериментувати! Єдине, що треба запам’ятати: чим складніше блюдо, тим простішого вина воно вимагає, і навпаки: нехитра їжа підходить до найтонших зразків виноробства. Але головним і, мабуть, навіть єдиним критерієм того, із чим п’ють вино, є смакова відповідність. Найпростіше, недороге та невитримане вино зможе приємно Вас шокувати, загравши новими фарбами, якщо правильно підібрати їжу, яка складе з вином блискучий ансамбль. А найрозкішніше колекційне вино здасться Вам огидним, якщо воно не відповідає поданій страві.

Хорошого вина багато не буває, а Бенджамін Дізраелі говорив, що «різноманітність – мати задоволення», тому ідеально подати до столу кілька добрих вин різних видів. У цьому випадку треба запам’ятати, що до їжі подаються аперитиви (це, як ми вже знаємо, портвейни, вермути і так далі), а безпосередньо під час застілля першими подають молодші і легші вина, причому білі вина треба подавати перед червоними.

Але, повертаючись до початку нашої розповіді, винний етикет – штука потрібна, а багато визначається і тим, яке вино пити, але без затишної обстановки, теплої компанії та гарного настрою задоволення від розпивання вина отримати неможливо.

Як правильно пити вино – подача та вживання

Вино – один із найзнаменитіших і благородніших напоїв, відомий ще з давніх-давен. Сьогодні його популярність не меншає, навпаки, все більше споживачів звертають увагу на «напій Діонісія».

Ознакою гарного тону є вміння правильного вибору вина, насолоди ароматним та смаковим букетом, а також знання правил поєднання.

Культура пиття

Історія етикету вживання вина перегукується з далекої сонячної Стародавню Грецію. Греки шанували напій, поклонялися богу виноробства – Діонісію, влаштовували свята, під час яких весь поліс збирався на вулицях, у будинках та з піснями та танцями віддавав честь божеству, вихваляючи напій.

Після виробництва першим, хто оцінював смак та якість продукту, був глава сімейства. Лише після схвалення вино дозволялося ставити на стіл і подавати гостям. Це несло добрі наміри – показати оточуючим, що пити напій безпечно. Наливалася вино тільки в порожній посуд, не слід було підливати гостям для «оновлення» смаку та аромату – це вважалося поганим тоном.

У минулому воно обов’язково розбавлялося, на це було дві причини:

  • По-перше, робилося це з метою зменшення міцності напою.
  • По-друге, стародавні вина були значно щільнішими, густішими, солодшими і насиченішими, тому їх необхідно було змішати з водою. Раніше зберігали вино у глиняних судинах, лише у середньовіччі поширюється звичай зберігання дерев’яних бочках.

У середні віки, без напою не обходилося жодна урочистість, у деяких монастирях обов’язковим ритуалом було його щоденне вживання, часом кількість випитого сягала 1,5-2 літрів.

Його використовували представники різних соціальних верств: від бідноти, до привілейованої знаті. Проте нижчі шари вживали значно рідше, віддаючи перевагу «живому хлібу» — напою із солоду. В уявленні середньовічної людини сухі вина вважалися такими, що пробуджують апетит, охолоджують. А солодкі – збуджуючими та поживними.

Довідка! У Франції в Новий час виник звичай вживання діжестивів – вин, що подаються наприкінці трапези, вони покликані поліпшити настрій та травлення. Важливо, щоб таке спиртне було міцніше і темніше за інші напої. Традиція вживання портвейну, лікеру та десертних вин після їди дійшла до нас і зберігається до цього дня.

Якщо в минулому не було такої різноманітності вин, а також варіантів закусок до них, то зараз кількість видів величезна, як і всілякі страви. Тому важливо правильно підібрати поєднання.

Який вибір?

Прийшовши в магазин, перед покупцем стоїть складне завдання: вибрати з величезної різноманітності сортів та видів те саме, бажане, вино.

Вибираючи напій, важливо оцінити кілька складових:

  • привід,
  • приблизна вартість,
  • смакові уподобання,
  • їжа, до якої підбирається продукт.

Важливо! Перед вивченням інформації на етикетці необхідно визначитися, який вид напою потрібний: червоне, біле, десертне, ігристе.

Фахівці рекомендують віддати перевагу червоним винам, якщо виникла труднощі, т.к. білі потребують більш делікатного виробництва, і їх легко зіпсувати. Але треба пам’ятати, що за смаком червоний напій «важчий» за білий.

Обов’язково оцініть закуску, якщо на столі багато м’яса, віддайте перевагу червоному, а якщо риби та сирів, то – білому.

Червоні сорти запобігають появі у шлунку шкідливих речовин, що входять до складу м’яса. Відмінним рішенням стане покупка рожевого вина, воно нейтральніше і підходить майже до всього. До того ж такий варіант точно не залишить нікого байдужим, це прекрасна альтернатива традиційному вибору.

Якщо вино вибирається для великих урочистостей: весілля, нового року, то перевагу віддайте ігристому, тому що це один з головних атрибутів свята.

Довідка! Важливо знати, що сухе вино від напівсухого відрізняється кількістю цукру у складі, перше містить близько 4 г цукру на літр, друге – від 4 до 40 грамів. Якщо орієнтуватися те що, який напій міцніше, слід, що солодощі прямо пропорційний фортеці. Тобто напівсухе буде міцніше, ніж сухе. Відмінність солодкого від напівсолодкого ґрунтується на таких же особливостях.

У будь-якому випадку при виборі необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Зверніть увагу на упаковку, вона не повинна бути строкато прикрашена, насамперед, важливіший за смак
  2. Віддайте перевагу пляшковим винам, а не коробковим
  3. Уважно подивіться, де виготовлений напій, адже виноград – рослина, сонце, що любить, і тепло.
  4. Прочитайте написи на пляшці, що свідчать про дату врожаю або термін витримки. Їх відсутність свідчить про низьку якість продукту
  5. Подивіться, з якого сорту напій. Однак варто пам’ятати, що одні й ті ж сорти винограду відрізняються за смаком, залежно від країни-виробника.

Подивіться відео, в якому сомельє розповідає, як вибрати гарне вино у магазині:

Підбираємо правильні келихи

Вибір келихів – не менш відповідальне заняття. Правильно підібраний посуд здатний найповніше розкрити смак і аромат.

При підборі келихів важливо врахувати: діаметр обідка, форму та висоту. Форма – як естетичне значення, а й повнота відчуттів від продукту. Висота чаші визначає насиченість киснем.

Інструкція з підбору келихів:

  • Виберіть два типи келихів: більший і менший. Для червоного підійде розмір побільше, а білого – поменше, т.к. легкі вина розкривають смак у посуді невеликого розміру
  • Не купуйте келихи з кольорового скла, з візерунками та малюнками, віддайте перевагу прозорим строгим лаконічним варіантам.
  • Келих повинен бути широкої форми, тільки так напій розкриє свій смак
  • Для ігристого вибирайте форму “флют” або “тюльпан”, вони зберігають бульбашки.
  • Пам’ятайте, що чим міцніший напій, тим менший розмір у келиха
  • Зверніть увагу на краї келиха, вони повинні бути закругленими, завдяки чому зовнішній вигляд елегантніший і такі екземпляри приємніше тримати в роті.
  • Пам’ятайте, що товщина стінки має бути тонкою.

В яких келихах прийнято подавати різні види вина, розповідається на відео:

Температура

Ще один важливий фактор – температура подачі напою, вона впливає смак і насиченість, т.к. у напою у складі складні хімічні сполуки, аромат яких випаровується лише за певної температури.

Важливо! Головне правило: теплота посилює міцність, а холод – кислотність. Занадто високий градус зіпсує смак, зробить відчутним лише спирт.

  • Молоді, легкі вина подаються за нормальної температури 13-15 градусів
  • Червоні – при кімнатній, для кращого розкриття букета
  • Шампанське вимагає холоду, тому подається за температури не вище 7-8 градусів.
  • Білі вина – 8-10 градусів
  • Мадера, херес та десертні – при кімнатній.

Неважко визначити необхідну температуру «на око»: якщо вино здається грубим, терпким, значить воно занадто тепле, а якщо смак зовсім не відчувається, воно переохолоджене, варто потримати келих у руках, як вміст миттєво набуде необхідних якостей.

Подання

Продемонструвати повагу до гостей та гідність напою можна за допомогою правильної подачі вин, яка перетворить звичайний день на свято.

  1. При подачі молодого вина за дві доби поставте пляшку у вертикальне положення. Якщо було запасено витримане, то розмістіть його під кутом 40 градусів, використовуючи спеціальну підставку
  2. Відкривайте «ласощі Діонісія» штопором
  3. Відкорковуючи напій, пам’ятайте, що бризки на одяг і краплі на скатертині зіпсують враження
  4. Розливайте вино за годинниковою стрілкою, жінкам наливають насамперед
  5. Червоне вино наливають наполовину келиха, а біле – на 2/3.
  6. Сухе подається до солодкого, а легені раніше, ніж міцні.

Із чим вживати?

Червоне

Напівсолодке

  • Морепродукти: устриці, раки, краби та омари. Вино та морські делікатеси доповнять та покращать смак один одного.
  • Груші, банани, стигла полуниця
  • Салати на основі горошку та цвітної капусти
  • Негострий сир
  • Курка, кролик
  • Якісний шоколад.

Такі вина використовуються для коротких перекушування, довгих трапез і на святкових вечерях.

Сухе

Поєднується з такими продуктами:

  • М’ясо, копченості, ковбаски
  • Нектарини, манго, зливу
  • Спагетті, тарталетки
  • Зрілий сир.

Довідка! Такому вину властива терпкість і виражена кислинка, тому віддають перевагу не всім. Однак, знаючи правила поєднання, напій можна цікаво доповнити.

Напівсухе

  • Морська риба з високою жирністю
  • М’ясо
  • Ягоди та фрукти, у тому числі салати з них
  • Морська капуста
  • Сир

Універсальний варіант, який смакує багатьом.

Солодке

Багато хто вважає його самостійним продуктом, але деякі доповнюють таке вино правильною закускою.

  • Сьомга, тунець
  • Гриби, цвітна капуста
  • Апельсини
  • М’ясо
  • Морозиво

Біле

М’який напій з багатим ароматом та смаковими відтінками.

Напівсолодке

  • Риба будь-якого способу приготування
  • Телятина, курка
  • Креветки, кальмари, мідії
  • Жульєн

Сухе

  • Ікра, восьминоги, раки
  • Печінка, риба та птиця на пару
  • Груші, персики
  • Морозиво

Біле сухе вино люблять не всі, а все тому, що його смак легко зіпсувати.

Напівсухе

  • Страви японської кухні: роли та сиші
  • Качка, гуска
  • Тістечка на основі сирного сиру або вершків
  • Ковбаски, м’ясна нарізка

Солодке

Десертні

Десертні вина прийнято вживати з:

Кріплене вино п’ється з мадерних чарок.

Рожеве

Має ягідно-фруктовий аромат, відрізняється легкістю, підходить як аперитив.

  • Безе, вершки
  • Вершковий ніжний сир
  • Червоне та біле м’ясо.

Ігристе

  • Молодий сир
  • Вершки
  • Ягідні десерти
  • Полуниця
  • Ікра, Червона риба.

Лікерне

Плодово-ягідне або виноградне вино, що має яскравий солодкий смак.

Гранатове

Густий напій з легкими та горіховими нотками. П’ється охолодженим.

З чим вживати різні види вин розповідається на відео:

Вино – вишуканий та вимогливий напій. Знаючи правила вживання, особливості вибору кожен зможе отримати максимальне задоволення від процесу.

І пам’ятайте, що «життя коротке, щоб пити погане вино».

Із чим п’ють вино червоне напівсолодке? Культура вживання вина

Культура вин дуже різноманітна. Із чим п’ють червоне напівсолодке вино? Список закусок може бути досить великим, однак є й ті варіанти, при яких смак напою, його аромат не розкриються, а навпаки, стануть менш виразними. Тому важливо розуміти, які саме страви стануть відмінним доповненням до червоних вин, які краще залишити для білого напою. Також варто знати, що не всі сири відмінно поєднуються з винами як червоним, так і білим. Хоча цей факт часто викликає подив, адже тандем сир – вино вважається класичним.

Користь червоного вина

У чому ж користь цього напою? Насамперед варто зазначити, що важливий саме захід. Тобто жінкам не варто вживати понад сто мілілітрів цього алкогольного напою на день. Чоловікам цю цифру можна помножити на два. Тільки в цьому випадку від червоного вина організму буде лише користь, а не шкода.

Червоне вино в невеликих кількостях корисне тим, хто страждає на ожиріння. Вся справа у ферментах, які дозволяють прискорювати обмін речовин. Також відзначають користь для очей. Офтальмологи стверджують, що регулярне вживання якісного вина червоного кольору допомагає уникнути проблем із зором із віком.

Також багатьом відомо, що червоне вино допомагає очищати судини, що добре впливає на роботу серця. При цьому його не можна вживати тим, хто переніс інсульт або інфаркт.

Червоне вино для краси

Окремо варто можливість червоного вина сприятливо впливати на шкіру. Зокрема, воно уповільнює процес виникнення зморшок.

Щодо стоматологів, то вони також знайшли користь у даного напою. Ковток вина після вечері вбиває ряд мікробів у ротовій порожнині. Це, у свою чергу, призводить до того, що можливість отримати запалення ясен або виникнення карієсу знижується.

Як правильно пити червоне напівсолодке вино?

Одним з факторів, який допомагає повністю насолодитися смаком напою, є правильний посуд для вина. Червоне подають у округлих, про пузатих фужерах. Вони робляться на тонкій ніжці, щоб келих із напоєм не контактував з руками, не поглинав їх тепло. Чим тонше скло, з якого виготовлений посуд, тим краще. Також варто відзначити, що напій наливають на половину келиха або навіть менше, тільки в цьому випадку аромат напою розкриється повною мірою.

Температура подачі напою також грає велику роль. Так, червоне вино слід трохи охолодити, проте тримати його в морозильній камері теж не варто, оптимальна температура – в інтервалі від шести до п’ятнадцяти градусів тепла. Тобто температура середня, тому вино не варто гріти в руках.

Перед ковтком слід вдихнути аромат, злегка почекати. Напій повинен спочатку опинитися на язику, а потім потрапити в шлунок.

Чим закушувати червоне вино?

Із чим п’ють червоне напівсолодке вино? Закуска може бути різноманітною. Проте традиційно цей напій вважають “м’ясним”, тобто до нього чудово підходять усі види м’яса. Хорошим варіантом для вина стане яловичина або конина. Також відмінно поєднуються з цим напоєм і біле м’ясо, таке як курка або індичка.

Червоне напівсолодке вино, «Алазанська долина», наприклад, добре поєднується і з обсмаженим на грилі м’ясом, і зі слабосоленою дичиною. Головне правило – найпростіший спосіб приготування. Тобто вино не терпить великої кількості спецій та інгредієнтів у закусці.

Також якщо йдеться про червоне напівсолодке вино «Алазанська долина», можна приготувати овочі, наприклад зелений горошок, варену брюссельську капусту, свіжі огірочки. Взагалі до червоного напою чудово підходять зелені овочі. Вони відтіняють його складний смак, наголошують на ароматі.

Солодкі вина та легкі закуски

Це вино відноситься до столових і не є міцним напоєм. Тому варто розуміти, з чим п’ють червоне напівсолодке вино. Найцікавішими варіантами є:

  • фруктове нарізування;
  • хліб і тости, краще з пшеничного борошна;
  • сирне нарізування.

Що стосується фруктів, то краще підбирати їх, виходячи зі смаку напою. Як кажуть відгуки, червоне напівсолодке вино чудово поєднується з кислими або помірно солодкими фруктами. Якщо вино, навпаки, сухе, має яскраво виражену кислинку, то фрукти варто брати на противагу солодкі та соковиті. На такому контрасті смак напою стане лише яскравішим.

Таким чином, можуть підійти будь-які фрукти, у деяких випадках і сушені варіанти. Тобто до кислих вин можна підготувати курагу, чорнослив або родзинки. До солодкого напою можна вибрати кислі сорти яблук, тонко нарізаний ківі. Оформлення фруктової нарізки для вина може стати прекрасною прикрасою столу. Головне – не забути про невеликі шпажки для цієї краси, щоб гостям було зручно вибирати потрібний шматочок із загальної страви.

Кріплені вина та їжа

Із чим п’ють червоне напівсолодке вино? Закуски до нього підбирають найпростіші. Як же бути з тими напоями, які мають понад дванадцять градусів? Тут усе трохи інакше. Варто відразу зазначити, що низка любителів вина вважає, що вино зовсім не варто заїдати. Так губляться його смакові якості.

Проте також відомо, що алкогольні напої такого плану чудово поєднуються з жирною їжею. Наприклад, шашлик зі свинини, густий м’ясний суп із гострими спеціями якраз підійде для такого випадку. Також можна відволіктися від звичного поєднання “біле вино – риба”. Стосовно міцних вин ця теорія руйнується. З жирною рибою, наприклад лососем або сомом, відмінно поєднуються і червоні напої. Також не варто нехтувати перцем та спеціями.

Сири та червоне вино: правильні поєднання

Як відомо, сирна тарілка часто виставляється до вин, а особливо до червоного напою. Але чи всі сири однаково смачні із вином? З яким сиром п’ють червоне напівсолодке вино?

Якщо передбачається легке, ненасичене вино, наприклад божоле, варто зупинити свій вибір на сирах з легкими ароматами. До таких можна віднести бри або камамбер. Також відмінно підійдуть сири з легкою горіховою ноткою або травами.

Якщо йдеться про старі вина, чий смак дуже яскравий і багатогранний, то тут варто потрудитися. З такого виду вином добре поєднуються витримані сири, які також мають яскравий смак, досить солонуватий. Тому саме солоні та підкопчені сири стануть найцікавішим варіантом.

Також варто зазначити, що сир із блакитною пліснявою варто виключити з будь-якої тарілки із сирами. Справа в тому, що він занадто яскравий, має пікантний аромат. Така страва просто перебиває всі якості вина, робить їх невідчутними. Якщо хочеться насолодитися саме смаком вина, варто підібрати іншу закуску.

Замість виведення

Із чим пити червоне напівсолодке вино? Дуже багато поєднань вважаються традиційними. Найцікавіший варіант – сир, фрукти. Така тарілка виглядає дуже красиво, але варто ретельно підбирати сорти цієї страви до напою. Чим яскравіший смак сиру, тим більш насиченим має бути смак вина.

Також добрим варіантом стане фруктова тарілка. І тут помилитися складніше. Якщо є сумніви, краще надати повний вибір фруктів, від солодких до кислих. Страви з жирним м’ясом, складним складом чи великою кількістю спецій можна підбирати лише до кріплених вин. Інші люблять легкість, наприклад, підсушений тост з сиром, відварена курка, скибочки яблук. Тоді можна повністю насолодитися смаком страви. А це є в культурі вина найважливішим, так само, як і правильні келихи.

Agent008o › Блог › Як правильно пити вино?

Перед їжею для збудження апетиту використовуються аперитиви – херес, мадера, портвейн, вермут. Наливають вино в келихи з чистого безбарвного скла або кришталю, що звужується догори, 1/2 або 1/3 частина. У таких келихах добре видно колір вина і яскравіше відчувається букет.

Яке вино краще – червоне чи біле? Кожне вино добре по-своєму. Розглянемо вживання вина різних типів.

Білі столові вина — найніжніші, найтонші та найлегші з усього багатого асортименту вин. Подаються до столу охолодженими до 10-12 градусів. Білі столові вина рекомендуються до закуски, легких м’ясних та рибних страв.

Натуральні сухі, напівсухі та напівсолодкі вина добре поєднуються з овочевими стравами.

Червоні вина – повні, екстрактивні, терпкі і навіть терпкі. Їх рекомендується подавати за кімнатної температури або трохи вище.

Червоні столові вина підходять до основних м’ясних страв, птиці, плову, шашлику.

Лікерні, десертні вина, солодке шампанське керуються до десерту.

Шампанське сухе і напівсухе можна пити як на початку, так і протягом обіду, вечері, а також на десерт.

Влітку прийнято пити легкі сухі та напівсолодкі вина, переважно білі. Розведене водою столове вино добре вгамовує спрагу.

При сервіруванні святкового або банкетного столу, коли вибір вин досить широкий, правильне вживання вина включає дотримання певної послідовності в їх подачі.

Слабоалкогольні столові вина подають перед міцними, марочні після ординарних, червоні після білих.

У районах високої культури виноробства серед знавців вина прийнято запрошувати друзів на пляшку якогось особливого вина. Вживання в цьому випадку відбувається з подачею до столу різних страв і закусок.

Вино знову наливають у келих тоді, коли він уже порожній, інакше гість може побачити примус. Вино наливають із правої руки сидячого, при цьому пляшку різко не нахиляють, щоб не підняти осад.

Краї келиха пляшкою не торкаються. Спочатку наповнюються келихи жінок, потім чоловіків. Можна починати з себе — давній звичай, який показує, що у вмісті пляшки немає нічого небезпечного для життя гостей. Можна наливати і по черзі, в останню чергу собі.

Дуже давнім звичаєм є здравиці (або тости), що закінчуються побажаннями здоров’я. Так, винний етикет – це і правила сервірування, і температура подачі, і келихи, і супроводжуючі страви, і багато іншого, але головних правил вживання вина три: пийте гарне вино, у правильній компанії і не поспішаючи.

Запам’ятали? Тепер про все інше по порядку.

Як правильно пити вино? Почнемо з того, як вино подавати: кожен сорт вимагає певної температури: насичені червоні вина з високим вмістом танінів, а також десертні та лікерні вина подаються при кімнатній температурі, легкі червоні вина – при температурі від 14 до 16 градусів, легкі білі вина – при температурі близько 12 градусів, а шампанське треба остудити до 6-7 градусів. Якщо температура вина буде нижчою за рекомендовану, букет не розкриється, а якщо вище, то аромати змішаються і занадто швидко випаровуються.

Щодо посуду, то вино традиційно п’ють із спеціальних келихів на тонкій ніжці, виготовлених з тонкого безбарвного скла, далі все залежить від того, яке вино пити. Витягнуті келихи підійдуть для червоних та сухих вин, широкі та відкриті келихи – для напівсолодких. Шампанське та ігристі вина винний етикет наказує пити з вузьких фужерів. Келихи, що звужуються догори, просто створені для кріпленого вина, а невеликі чарки конічної форми – для десертного або лікерного вина. Невелике, нескладне, але вкрай розумне правило також говорить: чим міцніше вино, тим менше має бути посуд. До речі, якщо у Вас планується урочистий прийом, запам’ятайте: чарки, келихи та фужери ставляться в ряд чи півколом перед кожною тарілкою в тому порядку, в якому подаватимуться напої.

Якщо звичайні молоді вина можна перелити в графин або глечик, то марочні подаються у пляшках «первинного» виду. Щоправда, у витриманих винах утворюється характерний осад – як подавати вино у такому разі? Якщо цей осад легко піднімається з дна, то краще акуратно перелити вино в іншу пляшку, а гостям вже доведеться повірити на слово наданої Вами інформації про марку та рік урожаю. Якщо осад досить щільний, пляшку обережно ставлять на стіл. На окрему увагу заслуговує процес відкривання пляшки. Фахівці радять відкорковувати біле вино безпосередньо перед вживанням, а ось червоне – не менше ніж за півгодини до розпивання, тоді воно встигне насититися киснем. Шампанське та ігристі вина, зрозуміло, відкриваються вже за столом. Келих наповнюється вином не більше, ніж на дві третини (а краще від однієї третини до половини): у такому разі можна «повертати» напій, оцінити відтінок та вивчити аромат. Пам’ятайте, що вино – це не вода, його не можна пити одразу й великими ковтками. Візьміть келих у руки, насолоджуйтеся букетом. Відпийте маленький ковток і потримайте секунду на задній частині язика, щоб смакові рецептори повністю «розкуштували» напій.

Що подати до вина та з чим краще пити вино – дуже поширені питання. Почнемо з того, коли та яке вино пити. Вирішувати це, зрозуміло, Вам, але треба пам’ятати, що влітку доречніше на столі будуть виглядати білі столові сухі вина, що мають певну свіжість і здатність втамовувати спрагу. У холодну пору перевага надається червоним і міцним винам з їх зігріваючою дією. Із чим краще пити вино? Кріплені та ароматичні вина (портвейн, мадера, херес, вермут) є чудовими аперитивами, які рекомендується подавати перед їжею. Сухі, напівсухі та напівсолодкі вина відмінно підійдуть до овочевих страв. Червоне сухе вино є традиційним супроводом до страв з птиці, телятини, баранини, дичини, а також шашлику, плову та буженині. Білі сухі вина та шампанське добре гармонують із фруктами та сирами. До закусок, легких м’ясних та рибних страв зазвичай подають біле столове вино. До морепродуктів оптимально підійдуть ніжні білі вина без різкої кислотності. З першими гарячими стравами поєднуються портвейн, мадера, херес, марсала. Вина лікерні та десертні, а також солодкі ігристі вина стануть чудовим доповненням до десерту.

Звичайно, це лише зразкові рекомендації щодо того, з чим п’ють вино. Але однозначно можна сказати, з чим вина пити не слід: з гострими, занадто жирними стравами, рясно приправленими спеціями, а також з солоними і квашеними продуктами – ось ці головні «вороги» вина не дозволять Вам розпізнати смак і аромат напою. Незважаючи на те, що десерт повинен бути солодшим, ніж вино, важливо не переборщити: солодка їжа в поєднанні з сухим вином змусить Вас скривитись: «Кислятина!», і в даному випадку вдалим буде вибір на користь молодого, фруктового, різкого вина. Не узгоджуються з тим, як правильно пити вино, цигарки та взагалі тютюновий дим, приправлені каррі та м’ятою страви, пряні кулінарні аромати, жирні сорти риби та оцет. Незважаючи на те, що тони кави, ванілі, шоколаду та кориці часто присутні у винному букеті, самі продукти є не найкращими супутниками вина, за винятком лише, мабуть, деяких кріплених вин.

Жорстких правил та обмежень у тому, що подати до вина, практично немає. Категоричний закон, який наказує пити червоне вино з м’ясом, а біле – з рибою, незабаром стане анахронізмом, який згадуватимуть зі сміхом. Не бійтеся відпускати фантазію на волю та експериментувати! Єдине, що треба запам’ятати: чим складніше блюдо, тим простішого вина воно вимагає, і навпаки: нехитра їжа підходить до найтонших зразків виноробства. Але головним і, мабуть, навіть єдиним критерієм того, із чим п’ють вино, є смакова відповідність. Найпростіше, недороге та невитримане вино зможе приємно Вас шокувати, загравши новими фарбами, якщо правильно підібрати їжу, яка складе з вином блискучий ансамбль. А найрозкішніше колекційне вино здасться Вам огидним, якщо воно не відповідає поданій страві.

Хорошого вина багато не буває, а Бенджамін Дізраелі говорив, що «різноманітність – мати задоволення», тому ідеально подати до столу кілька добрих вин різних видів. У цьому випадку треба запам’ятати, що до їжі подаються аперитиви (це, як ми вже знаємо, портвейни, вермути і так далі), а безпосередньо під час застілля першими подають молодші і легші вина, причому білі вина треба подавати перед червоними.

Але, повертаючись до початку нашої розповіді, винний етикет – штука потрібна, а багато визначається і тим, яке вино пити, але без затишної обстановки, теплої компанії та гарного настрою задоволення від розпивання вина отримати неможливо.

Із чим п’ють вино червоне напівсолодке? Культура вживання вина

Культура вин дуже різноманітна. Із чим п’ють червоне напівсолодке вино? Список закусок може бути досить великим, однак є й ті варіанти, при яких смак напою, його аромат не розкриються, а навпаки, стануть менш виразними. Тому важливо розуміти, які саме страви стануть відмінним доповненням до червоних вин, які краще залишити для білого напою. Також варто знати, що не всі сири відмінно поєднуються з винами як червоним, так і білим. Хоча цей факт часто викликає подив, адже тандем сир – вино вважається класичним.

Користь червоного вина

У чому ж користь цього напою? Насамперед варто зазначити, що важливий саме захід. Тобто жінкам не варто вживати понад сто мілілітрів цього алкогольного напою на день. Чоловікам цю цифру можна помножити на два. Тільки в цьому випадку від червоного вина організму буде лише користь, а не шкода.

Червоне вино в невеликих кількостях корисне тим, хто страждає на ожиріння. Вся справа у ферментах, які дозволяють прискорювати обмін речовин. Також відзначають користь для очей. Офтальмологи стверджують, що регулярне вживання якісного вина червоного кольору допомагає уникнути проблем із зором із віком.

Також багатьом відомо, що червоне вино допомагає очищати судини, що добре впливає на роботу серця. При цьому його не можна вживати тим, хто переніс інсульт або інфаркт.

Червоне вино для краси

Окремо варто можливість червоного вина сприятливо впливати на шкіру. Зокрема, воно уповільнює процес виникнення зморшок.

Щодо стоматологів, то вони також знайшли користь у даного напою. Ковток вина після вечері вбиває ряд мікробів у ротовій порожнині. Це, у свою чергу, призводить до того, що можливість отримати запалення ясен або виникнення карієсу знижується.

Як правильно пити червоне напівсолодке вино?

Одним з факторів, який допомагає повністю насолодитися смаком напою, є правильний посуд для вина. Червоне подають у округлих, про пузатих фужерах. Вони робляться на тонкій ніжці, щоб келих із напоєм не контактував з руками, не поглинав їх тепло. Чим тонше скло, з якого виготовлений посуд, тим краще. Також варто відзначити, що напій наливають на половину келиха або навіть менше, тільки в цьому випадку аромат напою розкриється повною мірою.

Температура подачі напою також грає велику роль. Так, червоне вино слід трохи охолодити, проте тримати його в морозильній камері теж не варто, оптимальна температура – в інтервалі від шести до п’ятнадцяти градусів тепла. Тобто температура середня, тому вино не варто гріти в руках.

Перед ковтком слід вдихнути аромат, злегка почекати. Напій повинен спочатку опинитися на язику, а потім потрапити в шлунок.

Чим закушувати червоне вино?

Із чим п’ють червоне напівсолодке вино? Закуска може бути різноманітною. Проте традиційно цей напій вважають “м’ясним”, тобто до нього чудово підходять усі види м’яса. Хорошим варіантом для вина стане яловичина або конина. Також відмінно поєднуються з цим напоєм і біле м’ясо, таке як курка або індичка.

Червоне напівсолодке вино, «Алазанська долина», наприклад, добре поєднується і з обсмаженим на грилі м’ясом, і зі слабосоленою дичиною. Головне правило – найпростіший спосіб приготування. Тобто вино не терпить великої кількості спецій та інгредієнтів у закусці.

Також якщо йдеться про червоне напівсолодке вино «Алазанська долина», можна приготувати овочі, наприклад зелений горошок, варену брюссельську капусту, свіжі огірочки. Взагалі до червоного напою чудово підходять зелені овочі. Вони відтіняють його складний смак, наголошують на ароматі.

Солодкі вина та легкі закуски

Це вино відноситься до столових і не є міцним напоєм. Тому варто розуміти, з чим п’ють червоне напівсолодке вино. Найцікавішими варіантами є:

  • фруктове нарізування;
  • хліб і тости, краще з пшеничного борошна;
  • сирне нарізування.

Що стосується фруктів, то краще підбирати їх, виходячи зі смаку напою. Як кажуть відгуки, червоне напівсолодке вино чудово поєднується з кислими або помірно солодкими фруктами. Якщо вино, навпаки, сухе, має яскраво виражену кислинку, то фрукти варто брати на противагу солодкі та соковиті. На такому контрасті смак напою стане лише яскравішим.

Таким чином, можуть підійти будь-які фрукти, у деяких випадках і сушені варіанти. Тобто до кислих вин можна підготувати курагу, чорнослив або родзинки. До солодкого напою можна вибрати кислі сорти яблук, тонко нарізаний ківі. Оформлення фруктової нарізки для вина може стати прекрасною прикрасою столу. Головне – не забути про невеликі шпажки для цієї краси, щоб гостям було зручно вибирати потрібний шматочок із загальної страви.

Кріплені вина та їжа

Із чим п’ють червоне напівсолодке вино? Закуски до нього підбирають найпростіші. Як же бути з тими напоями, які мають понад дванадцять градусів? Тут усе трохи інакше. Варто відразу зазначити, що низка любителів вина вважає, що вино зовсім не варто заїдати. Так губляться його смакові якості.

Проте також відомо, що алкогольні напої такого плану чудово поєднуються з жирною їжею. Наприклад, шашлик зі свинини, густий м’ясний суп із гострими спеціями якраз підійде для такого випадку. Також можна відволіктися від звичного поєднання “біле вино – риба”. Стосовно міцних вин ця теорія руйнується. З жирною рибою, наприклад лососем або сомом, відмінно поєднуються і червоні напої. Також не варто нехтувати перцем та спеціями.

Сири та червоне вино: правильні поєднання

Як відомо, сирна тарілка часто виставляється до вин, а особливо до червоного напою. Але чи всі сири однаково смачні із вином? З яким сиром п’ють червоне напівсолодке вино?

Якщо передбачається легке, ненасичене вино, наприклад божоле, варто зупинити свій вибір на сирах з легкими ароматами. До таких можна віднести бри або камамбер. Також відмінно підійдуть сири з легкою горіховою ноткою або травами.

Якщо йдеться про старі вина, чий смак дуже яскравий і багатогранний, то тут варто потрудитися. З такого виду вином добре поєднуються витримані сири, які також мають яскравий смак, досить солонуватий. Тому саме солоні та підкопчені сири стануть найцікавішим варіантом.

Також варто зазначити, що сир із блакитною пліснявою варто виключити з будь-якої тарілки із сирами. Справа в тому, що він занадто яскравий, має пікантний аромат. Така страва просто перебиває всі якості вина, робить їх невідчутними. Якщо хочеться насолодитися саме смаком вина, варто підібрати іншу закуску.

Замість виведення

Із чим пити червоне напівсолодке вино? Дуже багато поєднань вважаються традиційними. Найцікавіший варіант – сир, фрукти. Така тарілка виглядає дуже красиво, але варто ретельно підбирати сорти цієї страви до напою. Чим яскравіший смак сиру, тим більш насиченим має бути смак вина.

Також добрим варіантом стане фруктова тарілка. І тут помилитися складніше. Якщо є сумніви, краще надати повний вибір фруктів, від солодких до кислих. Страви з жирним м’ясом, складним складом чи великою кількістю спецій можна підбирати лише до кріплених вин. Інші люблять легкість, наприклад, підсушений тост з сиром, відварена курка, скибочки яблук. Тоді можна повністю насолодитися смаком страви. А це є в культурі вина найважливішим, так само, як і правильні келихи.

Винний етикет: як правильно пити вино

Не варто боятися дешевого вина

Вино вартістю до 1 000 гривень теж заслуговує на гарний келих, смачну вечерю і справжню дегустацію, а не пластикову склянку і шоколадну часточку. Хоча цей напій асоціюється з розкішшю, ти можеш насолоджуватися ним без серйозних витрат. Як зазначає один із найавторитетніших винних експертів Оз Кларк, все тому, що сучасне виробництво вина знаходиться на доброму рівні.

Охолоджуй вино

Білі, рожеві та ігристі вина охолоджуй сильніше – це лише додасть їм свіжості. В ідеалі дати їм постояти в холодильнику кілька годин, а не кидати в морозильну камеру – так температура буде оптимальною.

Що стосується червоного, є популярна думка, що вона має бути кімнатною температурою. У своїй книзі «Вино по келихах» Кларк розвіює цей міф, як і інші помилки про вино:

Одним словом, якщо температура в приміщенні набагато вища за нульову, став вино в холодильник.

Правильно звертайся з пляшкою та келихом

Щоб пити вино та виглядати пристойно, достатньо запам’ятати кілька основних правил етикету:

  • Візьми пляшку за основу та наповни келих. Червоне вино наливають трохи менше половини – тоді воно зможе «подихати» і розкрити аромат; біле – трохи більше половини; кріплені вина – по півкелима. Шампанське ли щедро, але постарайся не хлюпати через край.
  • Якщо ти на розливі, намагайся, щоб у інших келихах було не менше вина, ніж у твоєму. Перш ніж вилити залишки виноградного напою собі, запропонуй його сусідові.
  • Випиваючи, тримай келих за ніжку, щоб вино не нагрівалося.

Не ускладнюй підбір вина та їжі

  • Початківцям радять підбирати вино під колір їжі: червоне – з червоним (м’ясною, жирною, гострою їжею); біле – з білим (рибою, птицею та овочами). Це просте правило рідко підводить.
  • Відпочиваєш у виноробному регіоні і п’єш їхнє вино — замовляй місцеву кухню.

Але Оз Кларк дає ще одну пораду, якою деміфологізує виноградний напій: сучасному вину не потрібна їжа як акомпанемент. Одна з рис вин нового століття: воно зберігає та посилює фруктовий смак та аромат з часом, а не видихається, як вина, які робили у минулому. Тепер його можна пити заради чистого задоволення від його смаку та аромату.

Якщо все-таки хочеш спробувати підкреслити смак їжі вином і навпаки, у книзі «Вино по келихах» є конкретніші рекомендації щодо поєднань.

Вчися оцінювати вино не лише на смак

Нехай ти ще не сомельє, але можеш скористатися їхніми прийомами. Книга Wine Folly пропонує ставитися до розпивання вина як потужного способу розвивати спостережливість:

  • Перш ніж зробити ковток, уважно поглянь у свій келих. Спробуй охарактеризувати колір напою. Для червоних вин найчастіше використовують визначення “фіолетовий”, “рубіновий”, “гранатовий”; для білих – “солом’яний”, “жовтий”, “золотий”, “бурштиновий”; для рожевих – “лососевий”, “мідний” та “рожевий”.
  • Зверніть увагу на інтенсивність кольору – наскільки вино прозоре.
  • Далі переходь до запаху. Він дозволяє мозку скласти образ вина до того, як ти спробуєш його. Вино містить сотні ароматів – ти можеш відчути фрукти, квіти та трави, прянощі або щільний землистий запах.

Для початку достатньо навчитися помічати всі ці деталі. Хочеш докладніше знати, що вони можуть сказати про вино, зверніться до практичного посібника Wine Folly. Вся винна наука представлена ​​у ньому у вигляді зрозумілої та простої інфографіки.

Знаходь свої асоціації для смаку

Так само як і у випадку з кольором і запахом вина, сомельє має цілий словник для позначення смаків: «трав’яне», «чорнильне», «танінне». У книзі Дженсіс Робінсон «Винний експерт за 24 години» є список основних термінів із докладним описом. При цьому Робінсон закликає новачків не боятися описувати смак вина своїми словами та шукати власні асоціації:

Усі книги, про які ми розповіли у матеріалі, перекладені українською видавництвом «КоЛібрі». Детальну інформацію про книги та про те, де їх купити, ти можеш дізнатися на сайті видавництва «КоЛібрі».

Про автора

admin administrator