Що має найбільший термін придатності

Авторadmin

Що має найбільший термін придатності

Що має найбільший термін придатності

Сьогодні споживачі мають право не тільки на отримання різних товарів і послуг належної якості, а й гарантії на підтримання їх в працездатному стані. Таким чином, на виробника або виконавця покладається ряд зобов’язань перед споживачами.

Що таке термін придатності, термін служби і гарантійний термін

Для визначення нормального строку використання товару Законом «Про захист прав споживачів» було введено таке поняття, як «термін служби». Воно покликане визначити проміжок часу, протягом якого виробник повинен забезпечувати споживачеві можливість використовувати товару за його прямим призначенням. Крім того, виробник відповідальний перед споживачем за недоліки товару, які виникли з вини першого.

Протягом терміну служби ви, як споживач, можете пред’являти вимоги з приводу суттєвих недоліків у виробі, вимагати відшкодування шкоди, одержувати ремонт і технічне обслуговування товару.

Якщо на свій товар виробник не встановив термін служби, ви з моменту передачі вам товару можете пред’являти вимоги протягом 10 років. Якщо встановити цей день не вдалося, значить термін 10 років слід вважати з дня випуску товару.

Поняття «термін придатності», що виконує також функції гарантійного терміну, позначає часовий період, після закінчення якого виріб вважається непридатним до використання за призначенням. У цей період ви маєте право на відшкодування шкоди і можете пред’являти вимоги з приводу недоліків виробу.

Термін придатності встановлюється на вироби, якості яких з часом можуть погіршуватися, і товари, які з часом стають небезпечними. Встановлювати термін придатності на свої товари зобов’язані виробники продуктів харчування, парфумерно-косметичних товарів, товарів побутової хімії, медикаментів та інших подібних товарів.

Гарантійний термін – це термін, протягом якого, якщо в товарі виявиться недолік, виробник (продавець) зобов’язаний задовольнити вимоги від споживача. Протягом цього періоду споживач має найширші права пред’являти вимоги з приводу виявлених у товарі та його роботі недоліків.

Що має найбільший термін придатності

Строк придатності – це строк, визначений нормативно-правовими актами, нормативними документами, умовами договору, протягом якого у разі додержання відповідних умов зберігання та/або експлуатації чи споживання продукції її якісні показники і показники безпеки повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів, нормативних документів та умовам договору

  • Садиба
  • Самозайнята особа
  • Самозахист
  • Самооподаткування
  • Самоправство
  • Саморегулівна організація
  • Саморегулівна організація адміністраторів недержавних пенсійних фондів
  • Саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності
  • Санація
  • Санітарний захід безпечності харчових продуктів
  • Санітарний інспектор
  • Санкція

Отримайте юридичну консультацію протягом 24 годин:

Інтерпретація терміну придатності ліків: роз’яснення Держлікслужби

Процедура визначення та обчислення терміну придатності лікарського засобу визначена у низці документів, що регламентують виробництво та обіг ЛЗ.

Серед них відомство вказує наступні: Додаток Б Настанови «Лікарські засоби. Настанова з виробництва готових лікарських засобів» СТ-Н МОЗу 42-3.4:2020, затвердженої наказом МОЗ від 31.12.2003 № 637 (із змінами), а також нормативний документ Європейської медичної агенції (ЕМА) «Note for Guidance on the start of shelf-life of the finished dosage form».

У роз’ясненні ЕМА це питання трактується наступним чином: «Відлік терміну придатності промислової серії слід розпочинати з дати випуску або у разі, якщо період між датою виробництва і датою випуску перевищує 30 днів, з дати виробництва. Дата закінчення терміну придатності має бути виражена у форматі «ММ/РРРР». Термін придатності товару закінчується в кінці зазначеного місяця».

Відповідно до положень статей 251-254 глави 18 Цивільного Кодексу України «терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати. Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку.».

Таким чином, у випадку зазначення терміну придатності лікарського засобу у форматі:

  • «придатний до 05/2022», строк придатності спливає в останній день місяця, що передує зазначеному, тобто 30.04.2022;
  • «термін придатності 05/2022», строк придатності спливає в останній день зазначеного місяця, тобто 31.05.2022.

Про автора

admin administrator