Що має пройти новонароджений за 1 місяць

Авторadmin

Що має пройти новонароджений за 1 місяць

Зміст:

Мій допитливий: що потрібно знати про перший місяць життя дитини?

Перший місяць після пологів, мабуть, найскладніший. Як підготуватися і що потрібно знати?

Перший місяць малюка – це час звикання, його – до навколишнього світу, батьків – до свого нового життя. Не можна сказати, що місяць буде легким або складним, він будемо іншим, не таким, як раніше. Крім стандартних речей, про які, як правило, розповідають у пологовому будинку (грудне вигодовування, купання, прогулянки і т.д.), батькам потрібно знати і про інше.

Як розвивається малюк у перший місяць життя і чим можуть допомогти батьки?

Іноді батьки думають, що перший місяць життя дитини – це день бабака: спати, їсти, мокрий підгузок, купатися, гуляти. Але малюк уже багато чого вміє.

  • Слух дитини повністю розвинений, тому саме час розмовляти з ним, співати колискові і читати книги. Усі ці дії батьків будуть стимулювати інтерес дитини до навколишнього світу.
  • В 1 місяць дитина може бачити предмети на відстані 8-12 дюймів перед особою, тому корисно робити наступні вправи, які розвивають: повільно переміщати предмети, які він може відстежувати. Це сприятиме розвитку уважності. Плоди цієї вправи ви помітите потім, коли дитина підросте і почне повзати і ходити.
  • У свій перший місяць життя дитина спілкується за допомогою плачу. Плаче, значить, щось не подобається, що якось незатишно. Спробуйте не просто заспокоювати, але і відповідати на плач, щоб дитина відчувала себе в безпеці. До того ж, чуючи знайомий голос, він буде заспокоюватися. До того ж, як правило, перший місяць дитина практично проводить у положенні на спині. Частіше беріть його на руки і показуйте, що за вікном відбувається, коментуючи.

Читайте також

Уже великий: усе, що потрібно знати про ріст новонародженого

Позиції під час сну для новонароджених: що безпечно, а що ні?

Чи нормально це: якими повинні бути випорожнення і відрижка новонародженого – відповідає лікар

Заспокоїти новонародженого перед сном: масаж від коліків

Куда пойти с детьми в эти выходные

Куда пойти с детьми в эти выходные

Куда пойти с детьми в эти выходные

Куда пойти с детьми в эти выходные

Новини партнерів

Нове на сайті

Дитина ходить уві сні: чи небезпечний дитячий лунатизм. Відповідає психіатр

Розпочалась реєстрація на НМТ-2024: як все зробити правильно

На більшості матеріалів сексуального насильства над дітьми зображені дівчата. Як їх захистити?

Не тільки млинці: що приготувати на Масляну окрім традиційної страви

Як відповідати на дитячі запитання: серія інтерактивних книжок «Хочу знати»

Як видалити жувальну гумку з волосся без ножиць: два простих і безпечних способи

Новини партнерів

Дитина ходить уві сні: чи небезпечний дитячий лунатизм. Відповідає психіатр

Час від часу ваша малеча починає голосно розмовляти не просинаючись, чи встає та кудись прямує, може навіть виконувати якісь звичні дії – це явище має назву лунатизм і стається досить часто.

Розпочалась реєстрація на НМТ-2024: як все зробити правильно

На більшості матеріалів сексуального насильства над дітьми зображені дівчата. Як їх захистити?

На більшості матеріалів сексуального насильства над дітьми зображені дівчата. Як їх захистити?

Панда Кунг-Фу 4: прем’єрний показ анімаційної пригоди у Києві!

Василь Байдак і гіпопотами: стендап-комік поділився з дітьми власною технікою заспокоєння

Добірка випусків дитячого «Бробакс Шоу» з Лео та Елвіном Бушами

Зіркова та неочікувана озвучка: герої мультфільму «Панда Кунг-Фу-4» заговорили українською

© ТОВ “Едімедіа Україна”, Edimedia Ukraine, 2008-2024

Всі права на матеріали, розміщені на сайті 4mama.ua, охороняються відповідно до законодавства України.

Використання матеріалів сайту 4mama.ua в оригінальному розмірі (в повному обсязі) без письмового дозволу редакції забороняється.

Дозволяється републікація і цитування статей у обсязі не більше 250 знаків для одного інформаційного матеріалу, з обов’язковим зазначенням посилання на джерело, а для Інтернет-ресурсів – прямого для пошукових систем гіперпосилання, не закритого від індексації пошуковими системами. Гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу.

Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, які містять посилання на rexfeatures.com або depositphotos.com, суворо заборонені.

Матеріали з позначками ! і P розміщені на правах реклами. Редакція не несе відповідальності за достовірність поданої інформації.

Годування та догляд за новонародженим: все, що потрібно знати батькам.

У батьківщині нещодавно з’явилася дитина, а ви розгублені, бо стільки порад з усіх усюди, що не знаєш, кого слухати? Педіатр-неонатолог — Тетяна Гаврилова – фахівець з унікальним досвідом розклала все по полочках, щоб ви заспокоїлися та отримали задоволення від детства вашого малюка.

ГРУДНЕ ВИТОРЮВАННЯ

«На вимогу» — найкращий та найприродніший. Своє бажання поїсти новонароджений виявляє причмокуванням, пошуковим рефлексом – поворот голови у бік щічки, до якої ви торкаєтеся, смоктанням кулачків і проявом засмучення (плач), що нічого не виходить «роздобути» із кулачка! Але не нервуйте дитину, пропонуючи їй груди за кожну спробу дитини поплакати! Причин для крику у новонародженого більш ніж достатньо: “де я?”, “я голодний!” “мені страшно”, “це хто мене на ручки взявши?”, “хочу на ручки!”, “не хочу вже на ручки!” та інше. Спробуйте СПОКІЙНО розібратися і дати дитині те, що їй потрібне.

Тепер докладніше про найперші дні. 1-7 день після народження багато дітей потребують дуже частого прикладання до грудей! У цей період смоктання – це не тільки їжа, але і відчуття безпеки, потреба відчувати тепло та запах мами, чуть биття її серця та дихання! І це не означає, що «дитина голодна»!

Природа мудра – часто прикладання до грудей (на вимогу дитини) допомагає зняти післяпологове напруження в тілі і кістках черепа новонародженого, а також включає рефлекс скорочення і очищення матки після пологів і гормонів, що забезпечують лактацію.

Питання про догодовування (докорм) зцідженим молоком мами або сумішшю в ці дні може виникнути тільки при втраті дитиною більше ніж 8-10% маси, або при якихось вроджених анатомічних (коротка вуздечка язика та ін.) або фізіологічних (недоношеність, перебування в палаті інтенсивної) терапії) перешкодах з боку дитини та мами (особливості сосків, загальний стан, несумісні з годуванням ліки).

В основному, з 7-14 доби життя новонароджень потребує годування кожні 1,5-2 години (від початку одного годування до початку іншого), і триває воно 10-40 хвилин. Потреба в тілесному контакті більш тривала та індивідуальна для кожного. В ідеалі, перші 2-3 тижні після пологів мами і дитині добре побути в режимі «гніздечка», полежати і поспати разом. Так ефективніше з’являється «новий акцент» новонародженої жінки-мами і з’являється усвідомлення свого нового статусу в цій житті.

Джерело: Instagram @pediatralmaty

Перші 2-4 дні та у дні лактаційних кризів необхідно давати обидві груди. В інші дні, в основному, достатньо однієї груді на одне годування. Прагніть до того, щоб дитина максимально спорожняла груди, а чи не підсмоктувала то ліву, то праву! “Переднє” (вуглеводи) і “заднє” (білки, жири) молоко однаково необхідні їй!

Грудне молоко – це не просто харчування, а й виховання! Ваш настрій і самопочуття дуже сказуються на його складі. Через Ваше молоко дитина отримує інформацію про той світ, куди вона прийшла. І якщо цей мамин світ наповнений страхами, образами, переживаннями, то рівень гормонів стресу підвищується у крові і, відповідно, у грудному молоці. Дитина отримує ці компоненти з молоком і починаються кільки, спазми, відрижки. (Згадайте свої відчуття у животі, коли Вам було страшно!) А за такого травлення і до дисбактеріозу з алергією недалеко!

Висновок: перед тим, як дати дитині груди, було б добре не психувати, подихати спокійно, зручно влаштуватися для годування. Звичайно, настрій мами – не єдина причина проблем дитини, але дуже важлива! Таким чином, завдання тата і бабусь у грудному вигодовуванні – допомагати мамі бути щасливою та спокійною. Це не складно, але дуже важливо!

Змінюйте положення дитини біля грудей (поза «з-під пахви» та ін.). Пам’ятайте: куди спрямоване підборіддя дитини, звідти більш активно відходити молоко! Це найкраща профілактика застою молока. Ви ж «працювали» на дитину 9 місяців, хай тепер і вона попрацює!

Перші 6 тижнів після пологів щодня мінімум 2 рази перевіряйте легким промацуванням грудей після годування на наявність неоднорідних ділянок, ущільнень, м’яко масажуйте від периферії до соска і, якщо необхідно, злегка зцідіть молоко з щільних хворобливих ділянок грудної залози. Зціджування ні в якому разі не повинно бути болючим!! Якщо не можете впоратися самі – зверніться до консультанта з лактації (посилання нижче). Під час наступного годування цими грудьми прикладіть дитину так, щоб вона вам допомогла (див.п. 2)!

Три головні проблеми під час введення прикорму: про що повинні знати батьки

Лактаційні кризи – тимчасове (на 12-24 години) відчуття зниження лактації. Можуть періодично траплятися після пологів перші 3-6 тижнів. Пов’язані з перебудовою гормонів у післяпологовий період, втомою та недосипанням мами і, часто, з оточенням порадниками, які наповнені страхом за дитину. Не панікуйте! Забезпечте контакт «шкіра до шкіри» з дитиною, спільний сон, дайте обидві груди в одне годування і так часто, як це необхідно.

Спіть, коли спит дитина і, якщо хочеться, за будь-якої іншої можливості (вам необхідно набратися енергії), їжте відповідно до апетиту і пийте стільки води, щоб не було сухості у роті. Не стесняйтесь звернутися по допомогу по дому в такі дні! Чоловік, батьки, подруга, сусідка можуть зробити необхідні покупки, дзвінки та інші термінові справи. Світ не без добрих людей!

При достатній кількості молока і прикладань до грудей дитина набирає на тиждень вагу 130-150 г і більше. , а за місяць – 600-800 г у першому півріччі. ВАЖЛИВО! У перший місяць збільшення маси рахуємо у порівнянні не до ваги при народженні, а до ваги з фізіологічною втратою маси. Наприклад, дитина народилася 3600 г, втратила максимально 360 грамів за 3 дні. Значить, надбавку за перший місяць вважаємо до ваги 3240 г, а якщо 3240+ (мінім130*4 тижні), то до віку 1 місяць це мінімум 3760 г, а не 3600 + 600 = 4200! Такий підхід вбереже вас від невиправданого призначення догодовування сумішами при першому відвідуванні поліклініки в 1 місяць.

Гарний знак, якщо до 1,5 місяців у вас з малюком встановити РИТМ приблизно через 2-3 години. Це означає, що дозрівання його ритмічних систем (шлунково-кишковий тракт – це дуже велика система!) йде добре! Якщо ж триває безладне годування з кільками, зригуванням, нескінченним смоктанням і травмуванням грудей, то це не «годування на вимогу», а ознака того, що не зникло напруження в системах дитини та варто показати її невропатологу та іншим спеціалістам, до яких невропатолог порадити звернутися .

ВАШЕ ПИТАННЯ

Їжа має бути корисною і смачною для вас, тоді і молоко для вашої дитини буде корисним і смачним. Все, від чого у вашому (маминому) животі не відбувається бродіння, здуття, спазми, запор і пронос, а також свербіж шкіри та висипання, вам їсти можна. Не варто перетворювати своє харчування на раціон важкохворого людини! Ви ж не захворіли, ви просто народили малюка! Реакція кожної дитини індивідуальна, спостерігайте – загальних рекомендацій, насправді, дуже мало!

  • Мінімізуємо жарене, гостре, виключаємо соління з уксусом і обмежуємо цукор, а краще прибираємо зовсім.
  • До 2 нед після пологів надаємо перевагу тушкованому, паровому, печеному.
  • Свіжі овочі, зелень, фрукти можна, якщо це ваш звичний раціон!) Колір яблук, ягід і моркви не причина відмовитися від смакоти!
  • Поступово розширюємо раціон згідно зі своєю переносністю. З’їсти букет кропу, принесений татом, свята справа для матері на грудному вигодовуванні)) Ефірні олії кропу пойдуть у молочко і на користь дитині.
  • Обов’язковий продукт – рослинна олія (соняшникова нерафінована, оливкова та ін. – до 1 стол. ложки). Топлена олія – важливий компонент харчування для здоров’я. Сало теж можна!)

ДОГЛЯД ЗА ДИТЯКОМ

  • Викладати на живіт було б добре 5-6 разів на день перед годуванням або при зміні підгузків. Важливо викладати на животик дитину до того, як вона розкричиться, вимагаючи їжу))
  • Дуже важливо якомога частіше гладити животик і все тільце малюка! Напевно, багато хто бачив, як мами-савці тваринного світу вилізують своїх детенышів? Пусть ваші погладжування руками будуть такими ж нежними і впевненими!)
  • Зігрівати животик при схильності дитини до кільок, гикань після годування (тепла пелюшка, грілка, контакт шкіра до шкіри з мамою, а ще краще – з татом!)
  • Повітряні ванни шкірні 2-3 години. Година – залежно від задоволення малюка.
  • Купати щодня перші 7-14 днів при хорошому стані шкіри не обов’язково!

ШКІРА Суху шкіру насичуємо (масло, молочко, ланоліновий крем), попрілості сушимо (крем з цинком). Кстати, після підмивання при зміні підгузка дуже душевно висушити всі складочки можна феном у легкому теплому режимі)) -підмивання. Не намазуйте на дитину все підряд, шкіра – це найбільший орган людини! Вона дихає, вбирає, виводить продукти обміну, відчуває. Уважно читайте етикетки засобів з огляду: чим менше компонентів, тим надійніший засіб. “Мінеральна” олія не підходить! Вона синтетична. Краще та олія, яка містить рослинні, натуральні компоненти.

Коротко про важливе: скільки має їсти дитина до року – Комаровський

Пупок загоїться до 2 тижнів. Якщо відокремилася кірочка, і «щось там мокре, слизове», то можна обробити розчином хлоргексидину (він не пече!) або настоянкою календулі 1 раз на день. Якщо кільце навколо пупка почервоніло, з’явився неприємний запах, щось прозрачне чи кров’янисте виділяється, то зверніться, будь ласка, до педіатра!

ВАЖЛИВО! Забудьте міф про кокосовий ортопедичний матрацик з перших днів! Перші два-три місяці, приблизно до початку самостійного повороту на живіт, набагато корисніше класти дитину на приємний м’який плед або в «гніздечко» з м’якою опорою збоку повдоль від голови до п’ят. А також добре перші місяць-півтора м’яко сповивати малюка на сон у легку трикотажну пелюшку. Це допоможе дозріванню його нервної системи, з’єднанню фаз сну. Ви побачите, як одразу спокійнішим і тривалішим стане сон малюка! І ваш)

ПРОГУЛЯНКИ

З 1,5-2 тижнів чим більше, тим краще! Уві сні ніс дитини повинен бути теплим! Це свідчення того, що терморегуляція в порядку і одягнена дитина правильно. Прогулянкою можна жертвувати на користь СНУ мама, що рокує. А на користь прибирання-прання-готування не можна!
Зимою з новонародженим гуляємо з 10-14 діб, якщо мороз не більше -2*, починаємо з 15-20 хвилин і поступово збільшуємо до години-півтори.

Перенісся дитини під час прогулянки має бути теплим! І звичайно, має бути тепло і радісно гуляти з дитиною мамі, що годує! Пам’ятайте, що підіймати важкі предмети, більші за вагу дитини, мамі не варто близько півтора місяця після пологів. Не варто гуляти у дощову вітряну погоду з малюком у закритій дощовику (плівкою) колясці! При вологості висока ймовірність переохолодження і захворювання, і жодного «свіжого» повітря в колясці у «пакеті» немає!

Зручні для сну на повітрі засклені балкони біля двору. Прогулянка по вулиці має сенс, якщо обличчя дитини відкрите до сонячного світла та руху повітря (тобто, відкритий козирок коляски). Тоді отримуємо профілактику рахіту та загартовування!

Ще більше про догляд за вашим малюком дізнаєтесь на Всеукраїнському фестивалі психологічних практик «Колисанки при надії»⇒

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ “Про авторські та суміжні права – “Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. “

Про автора

admin administrator