Що менше Земля Місяць чи Сонце

Авторadmin

Що менше Земля Місяць чи Сонце

Чим відрізняється місяць від сонця опис і відмінності

Земля і Місяць є частинками нашої сонячної системи, в центрі якої знаходиться Сонце. З давніх часів всесвіт була загадковою і несла з собою багато таємниць. Людина хотів розгадати ці таємниці і дізнатися щось нове. Космонавтика стала великим кроком для пізнання космосу. Всім відомо, що Гагаріну вперше вдалося облетіти навколо Землі і успішно приземлитися. З того часу і почали люди святкувати День Космонавтики, а американський астронавт зробив перший крок на поверхню Місяця і встановив державний прапор. Планети обертаються навколо Сонця по орбітах і знаходяться один від одного на десятки тисяч кілометрів. Сонце досі залишається загадковим і не вивченим. Так чому ж все-таки Місяць відрізняється від Сонця?

місяць

місяць – єдиний і дуже важливий супутник Землі. Без неї на Землі була б зовсім інше життя. Вона обертається навколо Землі, при всьому цьому Місяць звернена до Землі лише однією стороною (найважчою). Другу її сторону в народі називають “темною стороною”, вона являє собою щось приховане і загадкове.

На Місяці майже немає атмосфери. Вся її поверхня в кратерах через падіння метеоритів. Кратери мають округлу форму і в центрі гірку, яка є свідченням вулканічного виверження. Знаходяться на поверхні місячні гори, які утворювалися таким же методом, як і на Землі. Існують так звані Місячні моря. Це більш нові ділянки і там майже немає кратерів, ці моря є темні плями. Тяжіння на Місяці практично відсутня, тому людині пересуватися найкраще стрибками. Із Землі можна побачити Місяць по-різному, це все залежить як вона розташована по відношенню до Сонця.

Найцікавіше явище для астронавтів – це сонячне затемнення. Місяць затуляє на деякий час сонячний диск. Існують також і місячні затемнення. Місяць знаходиться на іншій стороні Сонця і потрапляє в тінь Землі. Сонячні промені трохи підсвічують Місяць і з Землі це явище виглядає дуже красиво. Ці затемнення можуть тривати протягом двох годин.

сонце

Сонце – це зірка, навколо якої обертаються всі планети нашої сонячної системи. Вона має форму кулі і складається з газу і плазми, які мають величезну температуру, рівну 6000 градусів за Цельсієм. На Сонці можна помітити безліч гранул і з боку вони схожі на “бджолині соти”.

На заході Сонця реально побачити темні плями. Багато вчених намагалися з’ясувати, що це таке і одному це вдалося. Галілео Галілей довів, що темні плями – це утворення на поверхні Сонця. З’являються і зникають такі плями один раз в 11 років. При збільшенні плям відбувається сонячна активність.

Спалахи на сонці – це небезпечне явище. Потік заряджених частинок, при сонячних спалахах, негативно діє на людину. В період спалаху на Сонці, космонавти остерігаються виходити у відкритий космос. На Землі відбуваються порушення радіозв’язку. Багато людей в такий період можуть відчувати себе не добре. Спалахи виникають над декількома сонячними плямами в області корони Сонця і тривають кілька хвилин.

Сонце може витягуватися по лінії свого екватора і вчені говорять, що зірка пульсує. Ритм цього пульсу доходить до 2 годин.

Вік Сонця досягає близько 5 мільярдів років і стільки ж років вона буде світити, на думку вчених. Після цього все водневе паливо буде спалено, Сонце розшириться і перетвориться в “червоного гіганта” і не зможе утримувати свою оболонку. Він просто розчиниться в космосі і Сонце стане погаслою зіркою.

Різниця між сонцем і місяцем

  • призначення. Сонце – це зірка. Вона дарує землі світло і тепло. Без неї на Землі панував би холод і темрява. Жодна жива істота не змогло б вижити в таких умовах. Місяць – це єдиний, але дуже важливий природний супутник Землі. Без неї історія людства була б зовсім іншою. Місяць регулює багато важливих чинники на Землі, наприклад, припливи і відливи.
  • Розмір. Сонце набагато більше Землі, а Місяць навпаки менше, ніж Земля. Діаметр Сонця в 109 разів більше, ніж діаметр Землі. Діаметр Місяця приблизно близько 3475 кілометрів і це в 4 рази менше земного.
  • відстань. Сонце набагато далі знаходиться від Землі, ніж Місяць. Сонце знаходиться від Землі на відстань 150 мільйонах кілометрів; Місяць знаходиться від Землі на відстань 380 000 кілометрів.
  • склад. Зірка складається з плазми і газів, розпечених до величезних температур. Плазмовий куля Сонця складається з декількох шарів, які в міру віддалення від центру зірки стають все менш гарячими. Сонце має магнітне поле. Вона зумовлена ​​обертанням зірки. Є ще й атмосфера. Вона розділяється на фотосфери (внутрішній шар, що випускає світло), хромосферу і кору (зовнішній шар).

Місяць складається з кори, яка ділиться на кілька шарів: верхньою мантією, середньої і ядра. Її товщина змінюється в середньому від 0 до 105 км. Вчені з’ясували, що кора на Місяці товщі на тій стороні, яка повернена до Землі. На супутнику майже немає атмосфери, яка захищає від “залітних” небесних тіл. Вся місячна поверхня покрита уламками, які нагадують скелі. Вони утворювалися через те, що метеорити стикалися з Місяцем.

Спільне між Сонцем і Місяцем

Сонце і Місяць мають спільний дім – космос. Вони в удвох світяться, і кожна людина може ними помилуватися. Супутник і зірка, звичайно не схожі один на одного і у них багато відмінностей, але якщо подивитися з іншого боку, то вони пов’язані між собою. Адже на небі можна побачити різну Місяць. Це все залежить від того, з якого боку вона розташована до Сонця. Явище таке, як сонячне затемнення або місячне затемнення теж відбувається завдяки Місяці.

З найдавніших часів люди навчилися по розташуванню Місяця і Сонця передбачати ті чи інші явища на Землі. Наприклад, вони могли розрахувати, коли будуть припливи або відливи. Це все залежало від руху Місяця по орбіті і руху Сонця.

Планета Земля цілком і повністю залежить від цих двох небесних тіл і завдяки їм існування людства має справжню форму.

Місяць — природний супутник Землі

Місяць — це єдиний природний супутник Землі. Коли ми дивимося на Місяць, нам здається, що він приблизно такого ж розміру, як Сонце. Насправді Місяць не лише набагато менший від Сонця, й у чотири рази менший за Землю.

Чому Сонце і Місяць із Землі здаються однакових розмірів?

Мал. 32. Місяць на нічному небі

Місяць — найближче до Землі небесне тіло. Він розташований у 400 разів ближче до Землі, ніж Сонце, тому ми бачимо його таким великим.

Місяць — холодне тіло. Його можна бачити на небі лише тому, що його освітлюють сонячні промені. Місяць світиться відбитим сонячним світлом (мал. 32).

На Місяці немає повітря. Над ним завжди чорне небо, усіяне зорями, та велика блакитна планета Земля.

Місяць обертається навколо Землі та здійснює повний оберт приблизно за 28 діб. Одночасно з рухом навколо Землі Місяць обертається навколо своєї осі. Повний оберт навколо своєї осі Місяць робить теж приблизно за 28 діб.

Оскільки час, за який Місяць робить повний оберт навколо Землі та навколо своєї осі однаковий, то Місяць завжди повернутий до Землі одним боком (мал. 33). Невидимий бік Місяця люди побачили лише в 1959 році на фотознімках, зроблених автоматичною міжпланетною станцією, яка облетіла довкола Місяця (мал. 34).

Мал. 33. Видимий бік Місяця

Мал. 34. Невидимий бік Місяця

Вигляд Місяця на небі постійно змінюється: він то нагадує серп, то має вигляд частини диска, то — повного диска. Бувають дні, коли Місяця зовсім не видно.

Вигляд Місяця на небі називають фазами.

1. Розгляньте, як із Землі змінюється вигляд освітлення Місяця Сонцем під час його руху навколо Землі (мал. 35). 2. Прочитайте назви фаз Місяця.

Мал. 35. Зміна фаз Місяця

Чому змінюються фази Місяця?

Фази Місяця змінюються, тому що Місяць світиться відбитим сонячним світлом і рухається навколо Землі. Ми бачимо лише освітлену частину Місяця, яка постійно змінюється, тому що змінюється положення Місяця відносно Сонця.

Місяць — це єдиний природний супутник Землі. Він рухається навколо Землі й обертається навколо своєї осі. Місяць світиться відбитим сонячним світлом. Фази Місяця змінюються, тому що Місяць світиться відбитим сонячним світлом і рухається навколо Землі.

1. До яких небесних тіл належить Місяць? 2. Які рухи здійснює Місяць у космічному просторі? 3. За який час Місяць робить повний оберт навколо Землі? 4. Що називають фазами Місяця? 5. Чому змінюються фази Місяця? 6. Чи можливе життя на Місяці? Чому ти так вважаєш?

Із початком космічної ери люди не лише отримали фотознімки зворотної сторони Місяця, а й побували на ньому. У 1969 році на поверхню Місяця вперше опустився місячний модуль, який відділився від космічного апарата «Аполлон-ІІ». На борту модуля було два астронавти. Першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця, був громадянин США Ніл Армстронг.

Про автора

admin administrator