Що можна посадити поряд з дівочим виноградом

Авторadmin

Що можна посадити поряд з дівочим виноградом

Дівочий виноград: посадка, коли і як пересадити, вырасить з насіння

Влітку, коли жарко, добре сховатися на дачі від пекучого сонця в альтанку, покритої дівочим виноградом. Прохолода від пишноти листя. Можливо в’юнка троянда виглядає нарядно, але дівочий виноград активно розростається без догляду.

Дівочий виноград — красиве рослина, що не вимагає особливого догляду

  1. Як посадити дівочий виноград?
  2. Способи розмноження
  3. Розмноження відсадками
  4. Розмноження з допомогою живців
  5. Розмноження насінням
  6. Розмноження кореневими нащадками
  7. Догляд за дівочим виноградом після посадки
  8. Навіщо садити дівочий виноград
  9. Що враховується при посадці

Як посадити дівочий виноград?

Багато висаджують його не дивно: держак садять в землю, поливають його і не вносячи добрива, саджанець зростає. Коли рослина починає розвиватися, важливо систематично обрізати зайві батоги.

Але правильна посадка описуваного винограду робиться в деякій послідовності:

Коли маленький паросток, при догляді, роблять опору або підв’язують дріт, щоб ліана швидше піднімалася до верху.

Оформляючи фасад дівочим виноградом, можна обходиться без опори. Він має спеціальні присоски на кінчиках вусиків і, завдяки їм здатний ухватываться за шорсткості на стінах.

Розкішний дикий виноград вийде, коли він посаджений на місці, де є хороше освітлення з південної сторони дачі або присадибної ділянки, в родючу, влагопроницаемую землю. Дикий виноград з пересадкою на північну сторону, в період осені не наділений красивим бордовим забарвленням і не виростають мальовничі грона. Але насичена зелене листя приваблива восени теж.

Забезпечений гарним поливом, дівочий виноград швидко розростається

Способи розмноження

Розмножується дикий виноград різними методами: відсадками, насінням, живцями, кореневими відростками.

Розмноження відсадками

Для такого розмноження вибирають відводок довгого розміру з нирками. Зробити канавку в глибину 5 див. . Відводки хвилясті, синусоїдного виду, тому їх висаджують хвилеподібно: одна хвиля в землі, інша на поверхні. Добре, якщо прищипнути прикопанную батіг шпилькою для волосся або звичайною канцелярською скріпкою в розігнутому вигляді. Потім рясно полити.

Можна взяти відросток коротше. Зробити канавку, полити його водою. Потім відросток укласти в канавку, а його верхню частину підняти на 10-15 см над поверхнею землі. І так присипати землею. Для визрівання отводка в необхідному напрямку, кладуть під низ опору.

Відводки потрібно укласти в канавки і присипати землею

Розмноження з допомогою живців

Для цього відросток розрізають на живці. Товщина їх дорівнює товщині олівця. На кожному з живців повинно знаходиться 4-5 зелені бруньки.

Роблять ямку, поливають її. Потім вставляють держак, але на поверхні залишають дві нирки. При систематичному поливі, живці швидко приживаються в осінній період і у весняний. Якщо посадка зроблена на дуже сонячному місці, необхідно створити тінь. До появи першого втечі, не можна знімати тіньовий споруда.

Живці відмінно приживаються в тіні

Розмноження насінням

Розмноження за допомогою насіння, теж ефективний спосіб для дикого винограду. Насіння дівочого винограду висаджують восени або навесні в підготовлену пухку нирку на глибину до 1 див., не глибше.

Для швидкого проростання насіння їх замочують. Саджаючи насіння навесні, але корисно зробити загартовування методом стратифікації.

Розмноження кореневими нащадками

Кореневе розмноження – дуже зручний спосіб. Відрослі пагони формують багато кореневих нащадків, завдяки яким відбувається вкорінення рослини. Витягти кореневі нащадки немає ніякої праці. Після цього проводять їх посадку на підготовленому місці, щоб укоренити і доростити.

Кореневі нащадки вже володіють власними корінням, тому вони відмінно приживаються

Догляд за дівочим виноградом після посадки

У догляді, дівочий виноград, або партеноциссус абсолютно невередливий. І незначний догляд полягає в поливі і видаленні заважають відростків. Для гарного зовнішнього вигляду партеноциссуса, створюють комфортність:

  • Поливати помірно, 3-4 рази за сезон, застосовуючи 10 літрів води на кожен кущ.
  • Влітку,при жаркій погоді, учащать полив при догляді.
  • Влітку, в перших числах літа корисно поливаючи кущ, удобрювати його нітроамофоскою, а в період вегетаційного росту підживлюють рослину нітроамофоскою. При посиленому зростанні рослини, застосовують комплексні підживки.
  • Протягом усього літа систематичні видаляються бур’яни, спушують ґрунт;
  • Якщо з’являються оголені корені, присипають землею. Дуже хороший результат вийде від мульчування торфом, перегноєм або компостом пристовбурового кола, на глибину 6 див. В період осені мульчу заглиблюють в землю і насипають нову.

Нітроамофоска відмінно підходить для дівочого винограду

Навіщо садити дівочий виноград

Дівочий виноград вигідно виростити , дачах, біля будівель, оскільки він має свої переваги:

  • Взимку вистоює будь-які морози;
  • Немає необхідності вкривати на зимівлю при догляді;
  • Плететься без опори;
  • Зовсім не хворіє і шкідниками не псується;
  • Невередливий до грунту;
  • Розвивається і в тінистій стороні;
  • Прекрасно переносить пересадки.

Рослина абсолютно невибаглива, прекрасно підходить для декору дачі і швидко розвивається. Виростити такий виноград не становить особливої праці.

Основа декору дикого винограду – красива листя. Восени це особливо помітно, тому що вона набуває бордовий забарвлення. Ніяке садова рослина не зрівняється з цим забарвленням.

Але важливо знати, що вся принадність листя повністю проявляється на сонячній місцевості. У тінистій місцевості, листя будуть тільки зеленого кольору, і в цьому теж є своя особливість.

Цвіте такий виноград не пишно, але квітковий запах приваблює джмелів, бджіл.

Ассірійська цариця була прославлена вирощуванням ліан в саду, якими прикрашалися ступінчасті тераси. Використовуючи ліани можна формувати найоригінальніші композиції. Це дуже красиво і головне, що це жива. У такому рішенні прекрасним помічником стане дівочий виноград.

Дівочий виноград — красиве прикраса для дому

Що враховується при посадці

Дівочий виноград розростається швидко і інколи будівлі не витримують такого обсягу зелені і сили коренів-присосок.

Тому під час посадки або пересадки дівочого винограду необхідно враховувати такі нюанси:

  • Оштукатурені стіни не рекомендується озеленювати, особливо, якщо під штукатуркою теплоізоляція. Так як тяжкість листя може спровокувати обвал штукатурки.
  • Не давати розростатися дівочого винограду на черепних дахах, так як міць винограду буде сильніше черепиці, що може призвести до її поломки.
  • Дахи шифером також можуть обламатися від такого рослини. Дикий виноград добре чіпляється за шорсткість даху, що призведе до сильного розростання його і під своєю вагою вся маса винограду сповзе вниз. Якщо дах рівна, цього може і не бути.
  • Якщо на даху є вентиляційні отвори, антени, водостоки, супутники тарілки, то потрібно бути готовим до того, що дикий виноград їх сильно заснує. Щоб цього не сталося потрібно направити лозу в потрібний напрямок або обрізати непотрібні відростки.
  • Вусики такого винограду мають свою особливість сильно вкорінюватися на поверхні і видалити їх потім дуже нелегко. Для поверхонь з дерева це не страшно, а от штукатурка може пошкодитися.

Здійснюючи посадку дівочого винограду, обов’язково потрібно думати про наслідки.

Дівочий виноград: посадка і догляд в саду, вирощування з насіння

або віргінський виноград (лат. Parthenocissus) – рід рослин сімейства Виноградові, який налічує близько 10 видів, що виростають в дикому вигляді в Азії і Північній Америці. Латинська назва походить від грецьких слів, що означають «незайманий» і «плющ», і пов`язано зі здатністю рослини утворювати плоди без запилення. Три види цього роду вирощуються як декоративні рослини. Дівочий виноград в ландшафтному дизайні використовується з XVII століття для прикраси альтанок і терас, декорування стін будинків і господарських будівель, створення живоплотів і навіть в якості почвопокровного рослини.

Посадка і догляд за дівочим виноградом (коротко)

  • посадка: посів насіння – протягом усього сезону.
  • цвітіння: рослина вирощується як декоративно-листяна.
  • освітлення: яскраве сонячне світло, яскраве розсіяне світло або півтінь.
  • Грунт: будь-яка окультурена, але найкраще – суглинки з реакцією від слабокислою до слаболужної.
  • полив: рідкісний (3-4 рази за сезон), але рясний (по 10 л на кожну рослину), між поливами грунт в пристовбурних кіл повинна висихати.
  • підживлення: на початку літа в воду для поливу додають Нітроамофоску, а в середині літа в пристовбурні кола вносять розчин комплексного мінерального добрива. Пристовбурні кола мульчують компостом, торфом або перегноєм, причому товщина шару мульчі має бути 5-6 см. Восени цю мульчу закладають в грунт.
  • підв`язка: опора рослині потрібна тільки до тих пір, поки у нього не почнуть розвиватися вусики, що чіпляються за будь-які шорсткості.
  • обрізка: рослина потребує формує обрізку, яку краще проводити ранньою весною.
  • розмноження: насінням, але частіше вегетативним способом: живцюванням, відводками і кореневими нащадками.
  • шкідники: тля.
  • хвороби: гнилі.

Дівочий виноград – опис

Багато любителів вважають цю рослину диким виноградом, однак це не так: до їстівним видам винограду дівочий виноград не мають ніякого відношення. Він являє собою велику листопадні, рідше вічнозелені ліану, старі гілки якої покриті щільною корою. Листя у рослини складні, пальчаті, іноді трилопатеві, розташовані на довгих черешках. Навесні і влітку листя дівочого винограду темно-зелені, а восени набувають яскравий пурпурний відтінок. Кучеряві пагони ліани, чіпляючись за опору розгалуженими вусиками, можуть досягати в довжину 15-20 м. Щитковидний звисають суцвіття розвиваються супротивно листю або в їх пазухах. Суцвіття складаються з обох статей або тичіночних квіток з зеленуватим віночком. Плоди – неїстівні темно-сині ягоди.

У чому привабливість дівочого винограду для садівників і дизайнерів? Він декоративний протягом всього сезону, забезпечує щільний маскує завісу, не боїться морозів, зростає на будь-якому грунті, йому не потрібна велика площа живлення, він стійкий проти хвороб і шкідників, дуже швидко росте, не вимагає підгодівлі, легко розмножується і відмінно захищає будь-які стіни від пилу, перегріву, дощу, вітру, а також усуває вогкість біля фундаменту і навіть всередині приміщення.

Є у рослини і недоліки: по-перше, пагони винограду заповзають під дах і руйнують її, а якщо вони потраплять в ринву, то засмічують слив. По-друге, агресивні коріння дівочого винограду поширюються на кілька метрів навколо, завдаючи занепокоєння іншим рослинам, і можуть стати причиною руйнування фундаменту. По-третє, дівочий виноград навесні дуже довго прокидається, і вид його голих поплутаних пагонів на тлі зеленіючих саду не вселяє оптимізму.

Однак при бажанні з усіма цими недоліками можна змиритися, оскільки декоративність і невибагливість дівочого винограду вище всяких похвал.

Посадка дівочого винограду в саду


Коли і де садити дівочий виноград

Розмножувати дівочий виноград можна різними способами, але якщо ви нікуди не поспішаєте і любите експерименти, рекомендуємо вам спробувати виростити дівочий виноград з насіння. Посів можна здійснювати протягом усього сезону. Перед весняним або літнім посівом насіння повинні пройти стратифікацію, для чого їх спочатку витримують у холодній воді для набухання, потім кладуть в контейнер з вологим піском і поміщають на два місяці в овочевий ящик холодильника, де вони утримуються при температурі близько 5 ºC. Якщо ви вирішили сіяти насіння дівочого винограду під зиму, в кінці вересня або початку жовтня, то вам потрібно тільки протримати їх 3-4 дня в холодній воді для набухання, а стратифікована їх не потрібно: за зимові місяці в грунті вони піддадуться природної стратифікації, і дружно зійдуть на наступний рік. Коли б ви не сіяли дівочий виноград, його насіння попередньо замочують у воді.

Дівочому винограду все одно, де рости, проте його декоративність безпосередньо залежить від ступеня освітленості: забарвлення листя винограду на сонці завжди яскравіше. Та й в зростання дівочий виноград на сонячній ділянці йде швидше. Погано росте дівочий виноград там, де восени дме холодний вітер. Не саджайте рослину поблизу с водопровідними або стічними трубами, а також поряд з проводами. Краще виберіть місце недалеко від оштукатурених цегляних стін, бетонних або дерев`яних парканів, альтанок або сараїв.

Як садити дівочий виноград

Як уже згадувалося, дівочому винограду підійде будь-яка окультурена грунт, проте кращий грунт для нього – суглинні грунту з нейтральною, слабкокислим або слаболужним pH. Насіння сіють в розпушений грунт на глибину 1 см, закладають і поливають.

Догляд за дівочим виноградом


Як виростити дівочий виноград

Вирощування дівочого винограду за великим рахунком зводиться до рідкісних поливу в затяжну посуху, видалення бур`янів і обрізку батогів, однак якщо ви хочете побачити рослину в його кращій формі, приділіть йому трохи часу, ніж необхідно.

Молоді рослини мають потребу в опорі до тих пір, поки у них не розвинуться чіпкі вусики, здатні утримувати ліану на шорсткою поверхні. Поливати дівочий виноград доведеться 3-4 рази за сезон, витрачаючи на кожну рослину по 10 л води за один раз. Полив здійснюється, коли під кущем просихає верхній шар грунту.

На самому початку літа в воду для поливу слід додати Нітроамофоску, а в розпал сезону бажано підгодувати дівочий виноград комплексним мінеральним добривом. Після поливу або дощу грунт навколо рослини потрібно рихлити, а якщо ви виявите ділянки з оголеними коренями, підсипте під виноград землі. Хороший ефект дає мульчування пристовбурного кола шаром компосту, перегною або торфу товщиною 6 см – по осені мульчу закладають в грунт, а зверху насипають нову.

Пересадка дівочого винограду

Іноді виникає необхідність пересадити кущ дівочого винограду на більш підходяще для нього місце. Чим раніше виникне ця необхідність, тим легше пройде пересадка куща, хоча відомі випадки успішного переміщення кущів п`ятирічного і навіть більш зрілого віку.

Підготуйте заздалегідь яму для рослини приблизно того ж розміру, якого може бути коренева система куща разом із земляною грудкою, але більшої глибини. На дно ями насипте шар дренажу (битої цегли, щебеню або подрібненої керамічної плитки) товщиною приблизно 15 см, зверху насипте двадцятисантиметровий шар піску, а потім заповніть яму до середини сумішшю листової землі, перегною і піску в співвідношенні 2: 2: 1. Через два тижні, коли грунт в ямі осяде і ущільнити, обріжте батоги дівочого винограду настільки, щоб вам було зручно його пересаджувати, викопайте кущ, перекладіть його на шматок щільної тканини або клейонки і перетягніть до нової ямі. Не біда, якщо ви не зумієте зберегти все коріння дівочого винограду – він дуже швидко відновиться, якщо нове місце йому підійде. Як посадити дівочий виноград? Опустіть земляний кому з коріннями в яму і засипте простір, що залишився такий же почвосмесью. Коренева шийка куща повинна залишитися на рівні землі. Після пересадки полийте кущ, додайте, якщо потрібно, ще землі і ущільните поверхню. Якщо у вас є сумніви в тому, чи приживеться кущ, додайте в яму перед посадкою трохи корнеобразователя – Епін або Корневином.

Обрізка дівочого винограду

Перші два-три роки після посіву або посадки дівочий виноград малопривабливий, але коли почнеться активний ріст пагонів, дуже важливо сформувати кістяк рослини таким чином, щоб плітки росли в правильному напрямку і на потрібній відстані один від одного, утворюючи певну форму і розумну густоту. Формують крону куща садовим секатором. Не затягуйте початок обрізки, не допускайте одревеснения пагонів і, поки вони ще зелені, направляйте їх в потрібну вам сторону і фіксуйте на опорі. Зайві пагони видаляйте, роблячи зріз над здоровою ниркою.

Коли скелетні гілки будуть сформовані, вам залишиться тільки проводити навесні санітарну прочищення куща і обмежувати ріст пагонів, не дозволяючи їм розростатися, інакше дівочий виноград перетворитися в буйні неохайні зарості. Особливо важливо підтримувати в хорошій формі огорожа з дівочого винограду.

Шкідники і хвороби дівочого винограду

Ні хвороби, ні шкідники інтересу до дівочого винограду не виявляють, але при неправильному догляді рослина може вразити гниль, про що вам підкаже зовнішній вигляд листя. Видаліть хворі листя і пагони, припиніть полив винограду і обробіть рослину розчином фунгіциду.

Якщо на дівочому винограді влаштується який-небудь шкідник, сміливо вдавайтеся до обробки рослини інсектицидом.

Розмноження дівочого винограду


Розмноження дівочого винограду живцями

Про те, як вирощувати дівочий виноград з насіння, ви вже знаєте, але найпростіший і найдоступніший спосіб розмноження рослини – живцювання. Як розмножувати дівочий виноград живцями? Після стрижки рослини залишаються відрізки батогів і пагонів, які можна використовувати як живці. Легше вкорінюються здерев`янілі живці товщиною з олівець, на яких є 3-5 здорових нирок.

Живцювання, як і посів дівочого винограду, можна здійснювати протягом усього вегетаційного періоду. Візьміть відповідну гілку і наріжте з неї живців завдовжки 25-30 см з необхідною кількістю нирок. Викопайте на підготовленому ділянці ямки глибиною 7-10 см на відстані 1,5-2 м один від одного, розмістіть живці дівочого винограду таким чином, щоб під землею виявилося не менше двох нирок, засипте ямки, ущільните поверхню і полийте посадку. У спекотне літо саджанці дівочого винограду потрібно регулярно поливати до тих пір, поки вони не почнуть активно розростатися. І не забудьте в перший час захистити їх від прямих сонячних променів.

Розмноження дівочого винограду відводками

Розкладіть батіг дівочого винограду по землі, прикріпіть до землі шпильками або гачками і присипте родючим грунтом в місцях, де на батоги є нирки. Поливайте відводок, і через деякий час з нирок почнуть відростати коріння. Якщо батіг коротка, її повністю укладають в вириту канавку, залишаючи на поверхні тільки верхівку, яку потрібно підняти на висоту 15-20 см. Покладену в борозну батіг засипають землею і регулярно поливають, а коли вона вкорениться і пустить пагони, батіг відокремлюють від материнського куща.

Розмноження дівочого винограду кореневими нащадками

Це теж зручний спосіб розмноження дівочого винограду: кореневі нащадки відкопують з грунту і висаджують на нове місце, де саджанці дорощують рік-другий. Коренева шийка при пересадці повинна виявитися на тому ж рівні, що і була. Коли саджанці зміцніють, їх пересаджують на постійне місце.

Дівочий виноград взимку

Зимує дівочий виноград на морозному повітрі: він холодостійкий і здатний витримувати сильні похолодання. Якщо ж ви побоюєтеся, що зима буде дуже холодна для рослини, покладіть під кущ свіжу мульчу, а зверху на неї лапник, зніміть батоги з опори, укладіть їх підстилку з лапника і закидайте ялиновим гіллям зверху. Цього укриття буде досить. Однак стежте, щоб виноград взимку не випрел.

Як бачите, посадка і догляд за дівочим виноградом настільки прості, що під силу навіть початківцю садівникові.

Види і сорти дівочого винограду


Дівочий виноград пятілісточковий (Parthenocissus quinquefolia)

або дівочий виноград віргінський. Найчастіше в культурі вирощують дівочий виноград пятілісточковий. Родом цей швидкозростаючий тіньовитривалий вид зі сходу Північної Америки, де він зустрічається у вологих лісах і чагарниках на багатих вологих ґрунтах. Це велика ліана, батоги якої можуть досягати в довжину 20 м. Молоді пагони у рослини червонуваті, але з віком вони зеленіють. Вусики з 3-8 розгалуженнями закінчуються потовщеннями. Листя у цього виду складні, пальчаті, що складаються з довгастих або яйцевидних черешчатого листочків довжиною до 10 см із загостреною верхівкою. Колір верхньої сторони листя темно-зелений, нижня сторона листочків світліша, з сизим відтінком. Зонтиковидні верхівкові суцвіття складаються з 3-6 квіток. Плоди – синьо-чорні ягоди з сизим нальотом.

Цей вид довговічний, легко розмножується різними способами, добре переносить міські умови, не пошкоджується грибками і комахами. Він настільки зимостійкий, що в середній смузі зимує без укриття. Однак пятілісточковий дівочий виноград в Сибіру все-таки вимагає утеплення на зиму. У культурі вид з 1622 року. Найбільш цінними декоративними формами винограду пятілісточковий є:

  • Енгельмана – дрібнолиста форма основного виду;
  • стінна – вусики цього різновиду мають численні розгалуження з потовщеними присосками, які дозволяють різок підніматися по гладкою прямовисній поверхні;
  • волосиста – менш зимостійка, але більш приваблива форма з пофарбованими в червонуваті відтінки пагонами і листям, нижня сторона яких опушена;
  • Сен-Поль – рослина з опушеними в молодому віці пагонами і видовженими суцвіттями, вусики якого мають до 12 розгалужень;
  • Стар Шауерс – у цьому різновиді листя мармурової забарвлення: в теплу пору року – зеленої з білими плямами, а восени плями стають рожевими, а листя червоніють.

Дівочий виноград тріостренний (Parthenocissus tricuspidata)

або плющевидной родом з Японії, Китаю, Корейського півострова і крайнього південного заходу Примор`я. Він являє собою ліану з розгалуженими вусиками і великою кількістю присосок. Різноманітні за формою, гладкі, ніби лаковані, листя до 20 см в діаметрі на одній рослині можуть бути і трикутними, і трилопатевими, і округлими, і безлопатева, і серцеподібними. Навесні листя яскраво-пурпурові, восени вони набувають золотисто-жовтий, бронзовий або яскраво-червоний відтінок. Дрібні непривабливі квітки утворюють довгасті кисті суцвіть. Плоди у цього виду такі ж синювато-чорні з сизим нальотом, як і у пятілісточковий дівочого винограду.

Тріостренний виноград добре справляється з пилом і димом, але особливої ​​зимостійкістю не відрізняється, хоча і здатний витримувати нетривалі заморозки до -15 ºC. Його з успіхом культивують в Україні, але в умовах середньої смуги цей виноград взимку вимерзає. Декоративні якості рослин цього виду викликають захоплення. Найчастіше тріостренний дівочий виноград використовують для декорування стін. У культурі цей вид з 1862 року. Найбільш затребуваними в ландшафтному дизайні є такі форми тріостренний винограду:

  • Вича – рослина з дрібним листям, простими або складаються з трьох листочків;
  • пурпурна – форма з темно-пурпуровими протягом усього вегетаційного періоду листям;
  • золотиста – рослина з мармуровими листям: по зеленому листі золотисто-жовті плями.

Дівочий виноград прикріплений (Parthenocissus inserta)

– ліана довжиною до 3 м, стебла якої піднімаються вгору за допомогою недорозвинених присосок і вусиків. У рослини красиві пальчасто-складне листя, що складаються з 3-5 яйцевидних або еліптичних листочків з клиноподібним підставою і гострою верхівкою. Верхня сторона листочків темно-зелена, блискуча, нижня матова і світліша. Цей вид вирощується в Україні, Білорусі, Молдові, країнах Балтії і на півдні Росії, але в середній смузі прикріплений дівочий виноград страждає від морозів.

Крім описаних, іноді в культурі можна зустріти такі види дівочого винограду, як семілісточковий, Генрі і Томсона.

Урожай порадує: що посадити поруч з виноградом, щоб вродило багато ягід

Якщо знати, що посадити поруч з виноградом, можна отримати гігантський урожай ягід.

Правильне “сусідство” винограду з іншими культурами може перетворити навіть непримітний сорт в королівський. Деякі рослини позитивно впливають на здоров’я і врожайність ягоди. Інші ж вважаються несумісними з виноградом, оскільки можуть погубити його або зачахнути самі. УНІАН розповів, що посадити поруч з виноградом на ділянці, щоб йому було комфортно.

Читайте також, чим підгодувати виноград навесні, щоб урожай порадував.

Що посадити поруч з виноградом

Часто виноград висаджують на клумбі або біля стіни будинку, тому поруч з ним зручно посадити квіти . Гарними “квітучими” сусідами для культури вважаються:

  • чистотіл;
  • айстра;
  • флокси;
  • братки;
  • люцерна;
  • незабудка;
  • гіацинт;
  • мак.

Дуже добре уживається поруч з виноградом троянда . У цих рослин загальні захворювання, причому на троянді ознаки хвороби проявляються раніше. Завдяки такому сусідству ви зможете заздалегідь визначити, що виноград скоро захворіє, і вчасно обробити його.

Серед овочів найкращими сусідами винограду вважаються горох і квасоля , оскільки вони збагачують ґрунт корисним для винограду азотом.

Також біля лози можна вирощувати часник і цибулю . Їхній запах відлякує шкідників рослини. Дачники помічають, що таке сусідство робить ягоди винограду солодшими.

Добре уживається поруч з виноградом зелень: гірчиця, мангольд, шпинат, щавель, кріп, салат . Таке сусідство забезпечить хорошу врожайність обох культур.

Помідори, буряк, редис і огірки теж можна посадити поруч з виноградом, але тільки якщо рослина вже доросла і достатньо висока. Інакше тінь від цих овочів буде затінювати грона.

Багато дачників помічають, що виноград дає дуже багатий врожай, якщо посадити біля нього злакові культури , такі як пшеницю, жито та овес.

З чим не можна садити виноград поруч

Поганими сусідами врожаю на клумбі вважаються примули, заяча капуста, гіпсофіл, клематиси, гвоздики.

Не варто висаджувати біля виноградника винограду кукурудзу і соняшник , інакше вони затінять виноград.

Поганими сусідами для винограду вважаються перець, картопля, селера і баклажани . Ці овочі не дадуть хороший урожай, якщо посадити їх біля виноградника.

Також не рекомендується садити поруч з виноградом полуницю і суницю. Саме по собі таке сусідство не шкодить рослинам, але в такому випадку буде важко обробляти культуру від шкідників. Отрутохімікати, якими обробляють виноград, потраплять на ягоди полуниці. Але якщо ви не збираєтеся обприскувати лозу влітку, то таке сусідство допустиме.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator