Що можна приготувати на дачі

Авторadmin

Що можна приготувати на дачі

Зміст:

Що приготувати на дачі

Дача – відмінне місце не тільки для роботи в городі, а й для чудового відпочинку. Літній та осінній сезон складний і в той же час радісний для всіх дачників. З одного боку, багато роботи на ділянці, потрібно все встигнути.

З іншого, при гарній роботі над городом, садівники будуть винагороджені рясним врожаєм, сезонними овочами та фруктами з яких можна приготувати чудові страви, щоб порадувати себе, своїх близьких і друзів. Іноді приємно зібратися ввечері всією сім’єю або дружною компанією в невеликій альтанці. Звичайно, не обійтися і без їжі.

У матеріалах цієї статті ми розповімо, що можна приготувати на дачі швидко і смачно і пригостити рідних і близьких.

Звідки брати інгредієнти для смачних страв на дачі

Прихильники концепції того, що на дачі потрібно відпочивати і вирощувати виключно газонну траву і квіти, в сезон теж можуть побалувати себе корисними овочами і фруктами. Вітчизняні фермери з радістю продають свою продукцію на ринку за прийнятною ціною. Відповідно є можливість приготувати щось смачне і навіть зробити запаси на зиму.

Для початку, пам’ятайте, вибрати продукти для літніх сезонних страв досить просто. Огірки, кабачки і баклажани краще вибирати більш дрібних розмірів, найсмачніші помідори – яскраво-червоні, а зелень краще купувати невеликими пучками, так вона буде більш свіжою, і відповідно, корисною.

Крім овочів це ще й сезон шашликів і різного барбекю, тому збираючись компанією, дачники часто готують м’ясні страви. Тут ситуація трохи складніше. Вибрати гарне м’ясо, навіть для хорошої господині, завдання не з легких. Визначаючись з м’ясними стравами для дачного меню, будьте гранично уважні, не варто брати занадто жирне м’ясо. Навіть правильно приготоване на вогні куряче філе може бути соковитим і дуже апетитним.

Що можна приготувати на дачі

Є безліч варіантів того, які саме рецепти можна втілити, виїхавши за місто, але зараз не хотілося б приділяти увагу простим, сезонним, страв, які можна готувати і в домашніх умовах. Вирушаючи на дачу, пам’ятайте, що в основу вашого харчування буде правильно включити зростаючі на городі зелень, овочі.

У літній сезон найрозумніше буде готувати різного роду салати, не піддаючи сезонні овочі термічній обробці і, тим самим, зберігаючи їх користь і смакові якості. Єдиний виняток – це овочі, запечені на грилі або вугіллі.

Взимку, на кухні в квартирі ви не приготуєте такі дослідження. Болгарський перець, кабачки і баклажани – це ідеальні інгредієнти для приготування овочевого соте.

Цей набір буде відмінно поєднуватися з м’ясними та рибними стравами, до того ж овочі на мангалі дуже легко засвоюються, мають приємний присмак і навіть маленькі діти їдять їх з великим задоволенням.

Ну і, звичайно ж, не один виїзд на природу не може обійтися без запеченого м’яса або риби. Для такого випадку найбільш підходящі варіанти: куряче філе або стегна, що не жирні свинячі стейки, лосось або скумбрія, які відрізняються не тільки прекрасним смаком, але і користю, особливо для маленьких дітей.

Рецепти «дачних» страв

Ми постараємося охопити якомога більше рецептів дачних страв, які можна приготувати на дачі. Але так само дуже сподіваємося, що і читачі із задоволенням поділяться своїми кулінарними шедеврами в коментарях до цієї статті.

перекус

Бутерброди за 5 хвилин

Інгредієнти

  • Хліб – 1шт .;
  • Цибуля – 1 шт .;
  • Ковбаса – 70 г;
  • Помідор – 2 шт .;
  • Сир – 80 г;
  • Шинка – 100 г;
  • Маслини – 10 шт .;
  • Огірочки мариновані – 40 г;
  • Соус – за смаком

приготування

  1. Хліб розрізати уздовж м’якушки. З огірочків злити розсіл. Огірочки і інші продукти нарізати дрібною соломкою. Після чого всі укласти на половину хліба шарами.
  2. Можна додати цибулю і соус до смаку. Останніми викласти помідори.
  3. Готовий бутерброд накрити другою половиною хліба і трохи притиснути. Блюдо розрізати на частини і подати до столу.

Перекус відмінно розігріє шлунок перед основними стравами, а також дозволить скоротати час в очікуванні їх приготування. Також це відмінний варіант, якщо захочеться поїхати на пікнік. Він не витратить багато сил на приготування і дозволить все зробити буквально за п’ять хвилин.

овочеві супи

Гарбузовий суп

Інгредіанти:

  • Гарбуз – 0,5 кг,
  • Селера – 2-3 стеблинки,
  • можна додати за смаком помідори, цибуля, часник, масло (оливкова або соняшникова).

приготування

  1. Спочатку дрібно наріжте селера цибуля і часник.
  2. Відчистите від насіння і шкірки гарбуз, потім поріжте її на великі шматочки.
  3. Пробланшуйте помідори і відчистити їх від шкірки і насіння, це дуже важливо, щоб пюре вийшло потрібної консистенції. Після цих процедур помідори теж нарізаємо шматочками.
  4. У каструлю наливаємо масло, розігріваємо і додаємо підготовлені селера і цибулю. П’ять хвилин тушкуємо, ретельно помішуючи. Коли цибуля стане трохи прозорим, додаємо гарбуз і продовжуємо готувати хвилин 5, гарбуз повинна стати м’якою.
  5. Останній етап – додаємо помідор і продовжуємо готувати ще приблизно 10 хвилин, поки гарбуз не стане м’якою. Додайте 500 мілілітрів води щоб овочі гарненько продушілісь. В цей же момент додаємо приправи за смаком. Тут все залежить від вашої фантазії і того що є під рукою.
  6. Потім злийте з овочів зайву вологу і дайте трохи охолонути, відправляйте в блендер для того що б збити все в однорідну масу. Одержаний суп-пюре можна прикрасити зеленню і подавати з сухариками.

гаспачо

Любителі сезонних овочів також по достоїнству оцінять гаспачо. Це іспанське блюдо відмінний варіант першої страви в спеку.

Для того що б його приготувати знадобиться кілька помідорів, огірки, болгарський перець, цибуля, часник, батон білого хліба, цукор і спеції на ваш розсуд. Готувати гаспачо дуже просто.

  1. Очищаємо помідори від шкірки, дрібно нарізаємо огірок, болгарський перець, цибуля і часник і збиваємо все це в блендері до консистенції томатної пасти.
  2. Сюди можна додати бальзамічний оцет, лимонний сік і сіль.
  3. Багато пропонують перетирати помідори через сито, але даний спосіб вже застарів, та й консистенція томатної пасти приємніша.
  4. Після того як ви приготували сам суп, можна зайнятися подачею, пропонуємо для цього взяти свіжий білий хліб і дрібно його нарізати. Підсушіть шматочки в духовці і отриманими грінками прикрасьте суп при подачі.

Варіацій гаспачо, насправді, дуже багато, при бажанні завжди можна поекспериментувати і додати свої спеції та інгредієнти.

Страви на вогнищі

Шашлик з реберець свинини

Інгредієнти.

  • Свині реберця – 1,5 кг;
  • Рослинна олія – ​​2,5 ст.л .;
  • Спеції та зерна кінзи – за бажанням і смаком.

Приготування.

  1. Добре промити реберця і позбутися від непотрібних частин (жилки і плівка). Після – розділити на рівні шматочки.
  2. Шматки посипати спеціями і подрібненими зернами кінзи. За бажанням додати інші приправи. Після – полити все маслом і ретельно перемішати руками, щоб просочити м’ясо в суміші. Залишити маринуватися протягом декількох годин.
  3. Перед приготуванням в мангалі спалити дрова до вугілля. Розрівняти вугілля, м’ясо розкласти на решітці і поставити смажитися на мангал.
  4. Обсмажувати по 5 хвилин кожну сторону і повторити процедуру кілька разів. Якщо є можливість закрити мангал, то опустити кришку і дати реберцям прожаритися ще півгодини. Не забувати перевертати.

10 рецептів для свята на дачі

До святкового столу відмінно підійдуть холодні і гарячі закуски, овочеве і м’ясне асорті, сирна нарізка, а також можна пригощати гостей легкими канапе і салатами.

Знадобиться: 1 середній качан капусти, 2 огірки, сік лимона, 5 шт редису, сіль.

Капусту дрібно порубати і пам’ятайте руками. Покладіть в миску. Редис і огірок натріть на крупній тертці і додайте до капусти. Видавіть сік лимона, посоліть і перемішайте.

Знадобиться: 2 помідори, 1 огірок, 1 куряча грудка, 1 ст. ложка соєвого соусу, зубчик часнику, салат, сіль, оливкова олія.

Курячі грудки наріжте на невеликі шматочки, покладіть в миску і додайте соєвий соус, часник. Залиште для маринування на 15 хвилин. Потім курку обсмажити на сковорідці. Огірки, помідори і листя салату наріжте в довільній формі, викладіть в салатник, посоліть, додайте оливкового масла і перемішайте. Далі укладіть шматочки курки і ставте на святковий стіл.

Знадобиться: тарталетки, 1 банка печінки тріски, 1 цибулина, 2 яйця, 2 солоні огірки, майонез, зелень, сіль.

Печінка тріски викладіть в миску і добре розімніть вилкою. Яйця відварити і дрібно наріжте. Поріжте цибулю і огірки. Трохи відіжміть зайву рідину. Всі продукти перемішайте, додайте сіль і заправте майонезом. Салат розкладіть в тарталетки і посипте свіжою рубаною зеленню.

Знадобиться: тонкий вірменський лаваш, 2 штуки сирного сиру, майонез, слабосолона сьомга або кета.

Сир перемішайте з майонезом до однорідної консистенції. Рівномірно розкладіть начинку на лист лаваша. Рибу розподіліть зверху, згорніть рулет і поставте в холодильник. Перед подачею розріжте на шматочки.

Знадобиться: 2 середніх морквини, зубчик часнику, сир, майонез і будь-яка зелень.

Баклажани помийте, акуратно розрізати вздовж довгими смужками. Присипте сіллю і дайте трохи полежати. Потім овочі обсушити, і обсмажте з обох сторін до золотистої скоринки. Морква і сир натріть на середній терці, видавіть часник, додайте майонез і перемішайте. Готову начинку рівномірно викладіть на баклажани і поверніть щільно в рулетики. Покладіть на 15-20 хвилин в холодильник. При подачі посипте зеленню.

Жодне свято на природі не обійдеться без шашлику, приготованого на вогні. На гаряче добре підуть запечена риба і овочі.

Знадобиться: 2 цукіні, 2 баклажана, 3 стручки солодкого перцю, печериці, лимон, 4 ст. ложки рослинної олії, зелень, часник, адигейський сир.

Цукіні і баклажани наріжте кружальцями, перець скибочками, у грибів приберіть ніжки. Підготуйте маринад з лимонного соку, рослинного масла, нарізаної зелені і рубленого часнику. Овочі покладіть в каструлю, залийте соусом, додайте натертий сир і перемішайте. Залиште в холодильнику на 15 хвилин. Обсмажте овочі на розігрітій решітці по 2-3 хвилини з двох сторін.

Знадобиться: 1 кг сьомги (4-5 риб), 3 зубчики часнику, 1/2 лимона, петрушка, зелена цибуля, 40 г рослинної олії, 2 ст. ложки солі.

Часник дрібно наріжте. Петрушку і цибулю дрібно наріжте. Покладіть все в миску, видавіть лимон, налийте олію. Отриману суміш добре розітріть до пастоподібної консистенції.

Підготуйте рибку, промийте, приберіть нутрощі. Запікати сьомгу краще цілими тушками. Рибу добре підсолити зовні і всередині. Потім щедро намажте пастою і дайте їй полежати 1 годину. Покладіть рибку на решітку і смажте її над розжареним вугіллям протягом 10-15 хвилин.

Картопля промийте. Якщо бульби великі, розріжте їх навпіл. Рівномірно посоліть, надіньте картопля на шампура, чергуючи з шматочками сала. Обсмажуйте звичайним способом над вогнем.

Знадобиться: 3 кг свинини, 2 шт ріпчастої цибулі, половина склянки томатного соку, 4 ст. ложки соєвого соусу, масло рослинне, сіль, спеції для шашлику.

М’ясо ретельно промити, обсушити, поріжте на невеликі шматочки. Цибулю очистіть і наріжте кільцями. Зробіть маринад з томатного соку, соєвого соусу і рослинного масла. Свинину покладіть в ємність, залийте маринадом, перемішайте з цибулею, посоліть і перемішайте зі спеціями. Залиште м’ясо маринуватися на 3 години. Підготовлений шашлик розкладіть на решітці і смажте на вогні.

На десерт можна подати фрукти або зробити канапе.

Для канапе можна використовувати різні інгредієнти (яблука, груші, виноград, банани, полуниця), все залежить від вашої фантазії. Всі фрукти і ягоди добре промийте та висушіть. Наріжте на невеликі кубики і надіньте на шпажки чергуючи фрукти різні за кольором.

Що можна приготувати на дачі швидко і смачно?

Сім’ї, які хочуть жити за містом з весни до осінніх холодів, стикаються з питанням організації харчування.

Ті, хто живуть там не перший рік, не бачать особливої ​​складності в цьому, а ось новачок задумається над тим, що можна приготувати на дачі.

При наявності городу, плодового саду в цьому питанні немає нічого надприродного.

Безліч різних страв можна зробити з мінімального набору продуктів з магазину і вирощених овочів і фруктів, які ви зніміть прямо з грядки і дерев.

Ми наведемо приклади найпростіших і смачних страв для дачі на всі випадки життя – від звичайного сніданку до святкового пікніка, які до того ж будуть ще й корисними!

Звідки брати інгредієнти для смачних страв на дачі?

Давайте подивимося, що є на вашій ділянці.

Найважливішим джерелом продуктів , який обов’язково є у кожного дачника, є город. Все, що є в ньому, можна пустити в хід. Якщо жити за містом плануєте з весни до осені, то набір вирощуваних видів намагайтеся підібрати так, щоб отримувати продукти в кожен період вашого проживання.

Ще одне джерело – це плодові дерева і чагарники . Здебільшого їх можна використовувати тільки влітку і восени, коли дозріють плоди і ягоди.

Тривале проживання надає вам також прекрасний шанс містити легких у догляді домашніх тварин, а саме птицю – кури, гуси, індички. Всього пара курей і невеликий курник, який можна зробити своїми руками, дозволять завжди мати свіжі яйця. А в деяких випадках – і ніжне м’ясо птиці.

Дачний повітря не зрівнятися з задимленим міським, як і природа, яка може стати ще одним джерелом їжі на дачі. Так-так, не дивуйтеся, збиральництво – древнє заняття, забуте нами. Колись в дитинстві бабуся готувала вам суп зі звичайної молодої кропиви, а деякі корінці чудово підійдуть для приготування соусів і приправ. А якщо поруч є ліс – то ягоди і гриби ще більше урізноманітнюють ваш раціон.

Ну і, звичайно ж – магазин, адже не все можна виростити на городі або зібрати в лісі. Борошно, соняшникова олія, цукор, сіль і інші подібні продукти обов’язково треба періодично поповнювати на дачній кухні.

Що можна приготувати на дачі?

За містом завжди знайдеться робота, але і відпочивати теж хочеться. Тому стояти весь день біля плити не виникне великого бажання ні в однієї господині. Ми розглянемо варіанти страв, які можна приготувати швидко і легко.

Навесні ми зазвичай переселяємося на дачу, коли встановлюється стійка тепла погода. До цього моменту з’являється свіжа зелень – пір’я зеленої цибулі, рукола, шпинат, салат і т.д. Вони чудово підійдуть для приготування салатів, тушкованих овочів.

До списку можна додати ранню капусту, пізніше з’явиться молода картопля ранніх сортів, який у відварному вигляді з кропом припаде до смаку всім. А до цього можна використовувати запаси минулого року. Ну а що можна зробити з картоплі ще, ми думаємо, що перераховувати не варто, ви і так знаєте найпростіші страви з нього.

Навесні не так багато овочів, тому макарони з куркою – просте і швидке блюдо. На сніданок можна приготувати яєчню, омлет і т.д. Причому ці страви можна робити по-різному, додаючи весь час нові інгредієнти: шинку, сир, зелень, різні спеції.

Ось один з рецептів, для якого не треба багато часу . Це піца для ледачих, яку готують на сковороді. Спочатку готуємо тісто (рідке): 4 ст. л. сметани, 4 ст. л. майонезу, 2 яйця, 9 ст. л. борошна (без гірки). Виливаємо на змащену сковороду і укладаємо зверху будь-яку начинку, поливаємо майонезом і густо посипаємо сиром. Ставимо на плиту і закриваємо кришкою. Піца готова, коли сир розплавиться.

Чай на основі гілочок малини, молодих листочків смородини – прекрасний ароматний напій. Пізніше зацвіте аптечна ромашка, нагідки, відвари з яких дуже корисні.

Влітку асортимент багатший і соответственна їжа для дачі ще більш різноманітна . Дуже просто готується овочеве рагу на вечерю. Спочатку обсмажують цибулю, потім додаєте дрібно нарізані кабачки і баклажани, які обсмажуємо ще пару хвилин, потім можна додати сметану і тушкувати близько 8 хвилин. Після цього додаємо зелений горошок і тушонку і ще тушкуємо 3 хвилини. Готову страву посипаємо зеленню.

Також можна обсмажити баклажани, нарізані коліщатками (попередньо треба витримати їх в солоній воді 30 хв.). Зверху посипаємо часником. Смажити можна і кабачки, тільки їх краще вмочити в яйце і борошно до смаження. З кабачків можна також зробити деруни.

А який смачний борщ виходить з молодих буряків і їх соковитою бадилля! Також на дачі влітку добре йде окрошка, холодник.

Численні дари лісу – ягоди і гриби – дозволять готувати пироги з ягідної начинкою, суп і смажену картоплю з грибами, компоти.

Салат з помідорів з огірків взагалі поза конкуренцією по швидкості приготування. Свіжу полуницю з грядки, смородину можна перетерти з цукром і у вас вийде прекрасний десерт до святкового столу або на сніданок. Туди ж можна додати морозиво.

Дуже смачно виходить домашній йогурт . Досить просто змішати будь-які ягоди, цукор і жирну сметану.

Восени дозрівають яблука . Шарлотка – це своєрідний символ осені. Щоб вона була пишною, досить просто збити яйця з цукром до утворення густої піни, всипати борошно і акуратно перемішати. Потім виливаємо все в форму, яку треба заздалегідь змастити і нарізати часточками яблука, які рівномірно розподіляємо по дну. Пропорції інгредієнтів наступні на 4 яйця треба 1 ст. цукру і 1 ст. муки. Також яблука можна запікати з цукром, варити компот і варення.

Весь сезон ви також можете смажити м’ясо на багатті за допомогою шампурів або решітки для барбекю, згасити рибу, загорнувши її у фольгу. Те ж саме можна зробити з будь-якими овочами.

Прості рецепти для дачі не вимагають великої фантазії, готуються страви швидко і при цьому виходять дуже смачними подвійно, адже на свіжому повітрі апетит прекрасний. Те, що ми привели для прикладу – лише мала частина того, що ви можете приготувати.

Що приготувати на вечерю – 10 рецептів смачних і швидких дачних страв

Після насиченого дня, проведеного в городі або в саду, потрібно добре відпочити і смачно поїсти. Подивіться нашу добірку рецептів і швидко і легко приготуйте чудовий вечерю для всієї родини.

Навіть в кінці довгого робочого дня на дачі хочеться приготувати що-небудь незвичайне, ситне і дуже смачне і порадувати домочадців. Якщо ви не хочете при цьому витрачати багато часу на підготовку, візьміть на озброєння наступні рецепти.

Картопля з хрусткою скоринкою

Картопля – це, мабуть, універсальне блюдо, яке можна подавати і на сніданок, і на обід, і на вечерю. А запечена картопля може бути і гарніром, і самостійним ситним блюдом. На 6 порцій підготуйте 2 кг дрібної картоплі, 1 склянка оцту, рослинне масло, сіль за смаком, зелена цибуля за бажанням.

Картопля розріжте на половинки і складіть в каструлю, посипте сіллю, залийте оцтом і влийте воду, щоб повністю покрити картоплю, доведіть до кипіння. Поваріть картопля 25-30 хвилин до м’якості.

Потім злийте воду, збризніть маслом і добре перемішайте картопляні дольки. Розкладіть їх на деку і запікайте протягом 25 хвилин. Періодично перевертайте шматочки, щоб вони добре запеклася з усіх боків.

Готові картопляні часточки посоліть за смаком, посипте зеленою цибулею і подавайте з улюбленим соусом.

Салат з огірків з червоною цибулею

На вечерю можна приготувати і просто легкий салат, наприклад, зі свіжих огірків. Для цього візьміть 2 огірка, 1 червону цибулину, 2 ч.л. солі, 1 ст.л. оцту, свіжі трави (базилік, кріп, м’ята або петрушка), рослинне масло (за бажанням).

Очистіть огірки від шкірки і наріжте підлозі кружками. Очистіть і наріжте тонкими півкільцями цибулю. Складіть все у велику миску і перемішайте з сіллю. Дайте постояти так мінімум півгодини, потім злийте рідину і промийте, відкиньте на друшляк. Перекладіть огірки і цибуля в чисту миску, посоліть, полийте оцтом, посипте подрібненими травами і перемішайте. За бажанням салат можна полити олією.

Рататуй в медленноварке

Це – якраз той варіант вечері, коли він готується майже без вашої участі. Підготувати і покласти інгредієнти в медленноварку можна ще в обід, і за 4-5 годин у вас буде готове класичне французьке овочеве рагу. Візьміть наступне: 2 цибулини, 500 г баклажанів, 500 г кабачків, 2 солодких перцю, 500 г помідорів, 4 зубчики часнику, 2 ст.л. томатної пасти, рослинне масло, сіль і свіже листя базиліка.

Всі овочі наріжте на не дуже великі шматочки, часник подрібніть і складіть все в медленноварку. На маслі обсмажити цибулю до м’якості, посоліть за смаком, додайте томатну пасту, перемішайте і перекладіть суміш цибулі в медленноварку. Влийте 2 ст.л.

масла, посоліть, перемішайте все, накрийте кришкою і готуйте, поки овочі не стануть м’якими, 4-5 годин. За півгодини до готовності зніміть кришку і дайте випаруватися зайвої рідини. Готовий рататуй при подачі посипте подрібненими листям базиліка.

Цукіні в сирній паніровці

Цукіні на вечерю – безпрограшний варіант швидкого і легкого страви. Для його приготування візьміть 2 цукіні, 1/2 ч.л. сушеного часнику, 1 ст.л. рослинного масла, 1 яєчний білок, 1/2 склянки панірувальних сухарів, 1/2 склянки натертого твердого сиру, сіль і мелений чорний перець за смаком.

Розігрійте духовку до 200 ° С і злегка змастіть деко олією. Кабачки наріжте на кружки товщиною до 1 см, складіть в миску і посипте сіллю, перцем і часником, полийте олією, збитим яєчним білком і добре перемішайте.

Панірувальні сухарі і тертий сир змішайте в окремій мисці. Кожен скибочку кабачка занурте в паніровці і покладіть на деко. Випікайте цукіні протягом 25 хвилин до золотисто-коричневого кольору і хрусткої скоринки.

Дайте трохи охолонути і подавайте з вашим улюбленим соусом.

Салат з помідорів з кукурудзою, кабачком і смаженою цибулею

Ще один варіант для легкої вечері. Щоб приготувати цей незвичайний салат, знадобиться 3 цибулини, 5 ст.л. рослинного масла, 1 кабачок, 1 баночка консервованої кукурудзи, 600 г томатів черрі (або будь-яких інших), 2 ч.л. оцту, 1 ч.л. меду, листя базиліка, мелений чорний перець і сіль за смаком.

Очистіть і наріжте цибулю кільцями, полийте олією, посипте сіллю і добре перемішайте, щоб всі колечка вкрилися маслом. Розкладіть кільця на деку і запікайте при 200 ° С близько півгодини. Можна і не запікати цибулю, а покласти його в салат в свіжому вигляді. Але запечений цибулю виходить ніжнішим за смаком і текстурою і добре поєднується зі свіжими овочами.

Готовий (або свіжий) цибулю поріжте великими кубиками. Наріжте кабачки, помідори, подрібніть зелену цибулю і все складіть у велику миску, висипте кукурудзу. Додайте рослинне масло і кілька пучок солі і перцю, добре перемішайте. У маленькій мисці змішайте оцет, мед, 2 ст.л. масла і ще трохи солі і перцю, перемішайте і полийте заправкою салат.

За бажанням посипте подрібненими листям базиліка і подавайте.

Картопля з грудинкою і брюссельською капустою в духовці

Це ідеальне поєднання інгредієнтів для смачної вечері в колі сім’ї. Для його приготування візьміть 1 ст.л. рослинного масла, 1 ст.л. зернистої гірчиці, 1 ч.л. солі, мелений чорний перець, 1 кг картоплі, 3-4 скибочки грудинки, 0,5 кг брюссельської капусти.

У великій мисці змішайте 1/2 ст.л. масла, гірчицю і сіль. Поріжте картоплю на великі шматочки, а бекон – кубиками і покладіть в миску з підготовленою заправкою, добре перемішайте і розкладіть на змащене маслом деко.

Запікайте в розігрітій до 200 ° С духовці близько півгодини, періодично помішуючи картопля на деку. Поки картопля запікається, брюссельську капусту розрізати на половинки, полийте олією, перемішайте і розкладіть на деку поруч з картоплею. Запікайте овочі ще 15 хвилин.

Посоліть готову страву за смаком і подавайте гарячим.

Паста на бутерброди з зеленої цибулі

Така паста – це відмінний варіант для легкої і швидкої закуски. Її можна намазати на хліб, подати до чіпсів або з крекерами. Щоб її приготувати, візьміть 3-4 пучки зеленої цибулі, 3 зубчики часнику, 1,5 склянки сметани, сіль за смаком.

Лук полийте олією і добре перемішайте. Обсмажте на сковороді (на грилі або в розігрітій духовці) по 3-4 хвилин з кожного боку, щоб пір’я стали м’якими, але не обвуглилися. Остудіть і поріжте пір’я, складіть в кухонний комбайн, додайте пару столових ложок сметани і збийте до отримання однорідної маси. Отриману масу перекладіть в миску, злийте сметану і посоліть за смаком. Готову пасту зберігайте в холодильнику.

Омлет на вечерю з баклажаном і сосисками

Омлет можна готувати не тільки на сніданок. Додавши трохи сосисок, зелені і шматочки баклажана, ви отримаєте ситне блюдо на вечерю. Для такого омлету знадобиться 2 ст.л. рослинного масла, 2-4 сосиски (ковбаски або сардельки), 1 баклажан, 1 цибулина, 1 зубчик часнику, сіль, 8 яєць, листя базиліка, сир фета за бажанням.

На розігрітій олії обсмажте порізані сосиски. Окремо обсмажте порізані кубиками цибулю і баклажани, поки вони не стануть м’якими. Додайте до овочів подрібнений часник, обсмажені сосиски, дрібку солі і добре перемішайте, продовжуйте смажити на повільному вогні.

Збийте яйця, додайте порізані листя базиліка і вилийте яєчну масу на овочі з сосисками. За бажанням зверху можна посипати сиром фета. Посмажте ще 1-2 хвилини, поки яєчна маса трохи схопиться і перенесіть сковороду з омлетом в розігріту до 200 ° С духовку. Запікайте близько 10-15 хвилин.

Готовий омлет трохи остудіть і наріжте на невеликі шматочки.

Макарони з цукіні і сиром

На 4 порції страви підготуйте 500 г готових макаронів, 2 цукіні, 1 пучок зелені (петрушка, кінза, базилік, естрагон) 1/2 склянки тертого твердого сиру, 1/2 склянки сирного сиру Рікотта (або звичайний сир), 2 ст.л . вершкового масла, рослинна олія, 1/4 ч.л. меленого мускатного горіха, сіль, мелений чорний перець за смаком.

У блендер киньте тертий сир, зелень і вершкове масло, збийте до однорідності і відставте соус в сторону. Кабачки наріжте кружальцями або підлозі кружками і обсмажте на олії до м’якості, приправте сіллю і перцем і зніміть з вогню на час.

Сир (або риккотой) приправте мускатним горіхом. Зварені макарони змішайте з цукіні прямо в сковороді і поставте на маленький вогонь, додайте сир і соус із зелені. Приправте сіллю і перцем за смаком і добре перемішайте.

Зніміть з вогню і відразу подавайте.

Тушкований перець з ковбасками

Таке блюдо може стати гарніром, наприклад, до вареного рису або пастою на бутерброд. Щоб приготувати 2 порції, візьміть 2 солодких перцю, 1 зубчик часнику, 1 цибулину, 3 копчені ковбаски (або сосиски), 2 склянки томатного соусу, 1/4 ч.л. подрібненого перцю чилі (за бажанням), рослинне масло, сіль і перець за смаком.

У великій сковороді обсмажте порізаний кубиками цибулю до м’якості, близько 5 хвилин. Додайте подрібнений часник і готуйте ще хвилину. Сюди ж покладіть порізані на шматочки ковбаски і смажте близько 10 хвилин. Додайте порізаний кубиками перець, влийте томатний соус і добре перемішайте. Приправте сіллю і перцем за смаком і тушкуйте на повільному вогні близько 20 хвилин, поки рідина не випарується.

День народження на дачі що приготувати – Разом робимо

Наближається чудове свято – день народження, але в літню спеку не хочеться сидіти вдома і в ресторані? На дачі теж можна відмінно повеселитися. І навіть підготовка до веселим іменин доставить масу задоволення.

Про що потрібно подбати заздалегідь

Слід зайнятися підготовкою за 2-3 тижні. І почати краще з списків . Для цього зручно використовувати додатки для смартфона:

  • Listonic: розумний список покупок;
  • Todoist: список справ і управління завданнями;
  • Any.do: список завдань, календар, нагадування.

Щоб нічого не забути, необхідно скласти список потрібних речей

Що потрібно взяти

Крім індивідуальних переваг, на дачі в свято влітку знадобляться наступні речі:

  • мангал, шампура, вугілля (або дрова), засіб для розпалювання;
  • одноразовий посуд з розрахунку 3-4 комплекту на кожного гостя і скатертини;
  • паперові та вологі серветки;
  • штопор;
  • репеленти від комах і кліщів (дорослі і дитячі);
  • крем від сонця;
  • Пакети для сміття;
  • миючий засіб для посуду (якщо буде використовуватися звичайна);
  • засоби особистої гігієни (якщо поїздка з ночівлею);
  • засоби для гігієни гостей:
  • мило для рук;
  • рушники;
  • туалетний папір;
  • аптечка з препаратами:
  • дезінфікуючими та ранозагоювальні (Левомеколь);
  • від отруєння, сорбенти (Активоване вугілля, ентеросгель, Атоксіл);
  • від укусів комах (Феністил гель);
  • від опіків (Пантенол);
  • бинт, вата, лейкопластир;
  • антигістамінні (супрастин, його можна застосовувати і дітям, і дорослим);
  • градусник, жарознижуючу (Панадол);
  • тонометр (якщо будуть присутні люди похилого віку);
  • індивідуальні ліки.
  • ліхтарик, свічки (на екстрений випадок);
  • гроші і документи;
  • фотоапарат, відеокамера, зарядні пристрої та батарейки до них;
  • магнітофон або колонка, флешка з музикою. можна попросити гостей скинути по парі улюблених треків;
  • фільтр для води (якщо не буде бутильованої);
  • атрибутику для розваг;
  • якщо будуть діти, то іграшки.

Що потрібно зробити

Швидше за все, за кілька днів вам потрібно буде:

  • запросити і повідомити гостей про час і місце зборів;
  • скласти меню;
  • закупити необхідні продукти тривалого зберігання і напої;
  • замовити святковий торт або інші десерти;
  • купити предмети оформлення території;
  • закачати музику на флешку;
  • організувати транспорт (якщо гості поїдуть усі разом), перевірити наявність дитячих крісел (якщо будуть діти).
  • купити швидкопсувні продукти;
  • замаринувати м’ясо (гриби, рибу) для приготування шашликів;
  • забрати замовлений заздалегідь торт (якщо поїздка запланована нема на ранній ранок, то краще зробити це в день свята);
  • зробити контрольні дзвінки гостям;
  • зарядити акумулятори для техніки;
  • організувати фотозоні, якщо вона передбачена;
  • упакувати сумки.

Меню для свята

День народження на дачі має свою особливість – святкові страви можна приготувати на мангалі або барбекю. По-перше, це смачно, а по-друге, цікаво: для багатьох цей процес приносить масу задоволень, навіть більше ніж сама їжа.

Їжа на дачу що приготувати – для вдома й саду

У нашому каталозі рецептів ви знайдете як найпростіші страви так і екзотичні новинки серед яких: м’ясо на мангалі, салати, напої, домашня консервація, засолювання, маринади, соки, гарячі і холодні закуски і багато іншого. Виникли питання? Обговоріть рецепт з такими ж любителями кулінарії, як і ви!

Тип страви

Салати Домашнє консервування овочів на зиму: кращі салати і маринади

Домашнє консервування овочів та фруктів викликає багато дискусій серед домогосподарок.

Одні вважають заготовки дуже трудомістким і непотрібним процесом, інші зводять його в ранг мистецтва. Чи необхідно консервування, і як зробити його простим і цікавим, які рецепти вибрати для заготовок на зиму.

Розібратися в цьому допоможуть знання досвідчених господинь і їх корисні поради.

Салати Салат з груш з горіхами і виноградом до Дня Подяки

Салат з груш, горіхів, винограду і руколи – одна з обов’язкових страв на святковому столі до Дня Подяки. Цей рецепт приготування дуже простий і легкий, завдяки йому ви отримаєте ідеальний солодкий десерт. Він обов’язково вийде легким, смачним і освіжаючим, а інгредієнти допоможуть травленню після насиченого святкового столу. До того ж виглядає і пахне він просто приголомшливо.

Напої Брага з варення для пиття і приготування самогону в домашніх умовах

Брага з варення – незвичайний, і дуже смачний напій, який можна отримати з старого і заграв десерту заготовленого на зиму. Отриманий продукт можна використовувати як для пиття, так і для вигонки міцнішого напою. Ми розповімо як правильно приготувати, і за яких умов повинна настоюватися брага з варення для самогону, щоб він вийшов ідеальним.

Напої Лимонад з апельсинів в домашніх умовах – рецепти приготування

Приготувати лимонад з апельсинів в домашніх умовах дуже просто. Витративши декілька хвилин ви отримаєте освіжаючий і дуже смачний напій, який можна пити в будь-який час року. Ми поділимося кращими рецептами приготування із заморожених і свіжих апельсинів, розповімо, як приготувати напій без використання цукру, і що в нього можна додати для різноманітності смаку.

Здоров’я Листя винограду – корисні властивості, застосування в кулінарії, рецепти

Листя винограду використовуються в багатьох традиційних стравах Молдавії, Греції, Туреччини. А в країнах Азії їх їдять як закуску – в свіжому вигляді, приправляючи спеціями. Ми розповімо чим корисний лист винограду, і які елементи він містить, а також поділимося рецептами приготування смачних страв, поширених не тільки на Кавказі, але і в України.

Друге блюдо Суп з квасолі консервованої – рецепт швидкого і смачної страви

Якщо потрібно швидко нагодувати сім’ю, ідеальне рішення для господині – приготувати суп з квасолі консервованої, рецепт якого може включати як найпростіші, так і самі незвичайні компоненти. Ми розповімо, які види квасолі можна використовувати, і які методи консервації підходять для приготування страви, а також поділимося кращими рецептами.

Друге блюдо Суп з квасолі консервованої – рецепт з яловичиною і беконом

М’ясний суп з консервованої квасолі з яловичиною і беконом – чудовий варіант для сімейної вечері. М’ясо ідеально поєднується з бобовими – страва виходить дуже ситним, ароматним, і смачним. А завдяки нестандартним інгредієнтів, блюдо обов’язково вийде оригінальним, і незабутнім.

Страви на мангалі, грилі, барбекю

Страви на мангалі, грилі, барбекю Грузинський шашлик зі свинини – мцваді

Бажаєте здивувати гостей чимось вишуканим і екстравагантним? Шашлик по-грузинськи або мцваді – саме те, що вам потрібно. Завдяки кільком секретам приготування, це блюдо вже багато років славиться своїм чудовим ароматом, соковитістю і м’якістю м’яса, а також вишуканим смаком прянощів і серпанок.

Страви на мангалі, грилі, барбекю Мариновані тигрові креветки на грилі

Приготовані на грилі тигрові креветки – страва не тільки дуже смачне, але і корисне. Морепродукти готуються дуже швидко, а незвичність і аромат їх підкопченого м’яса приведуть в захват ваших гостей. Важливо вміти не тільки правильно підсмажити креветки на грилі, але і правильно підготувати – розморозити, замаринувати і почистити.

Поради садівників Готуємо «гарбузовий мед» або цукати з гарбуза

Кожна запаслива господиня знає безліч способів приготування цукатів. Перебравши сотні різних рекомендацій, я вибрала досить простий рецепт цукатів з гарбуза, які виходять дуже смачними, і тепер хочу поділитися ним з вами.

Варення і джеми В якому посуді варити варення: вибираємо кращу за матеріалом і формою

Варка – один з найпоширеніших способів заготівлі ягід і фруктів на зиму. При цьому важливо зберегти смак продукту, його корисні якості, і не зіпсувати ємність для приготування. Ми розповімо: в якому посуді варити варення найкраще, допоможемо вибрати найзручнішу форму і визначитися з перевагами і недоліками різних матеріалів.

Поради садівників Готуємо «гарбузовий мед» або цукати з гарбуза

Кожна запаслива господиня знає безліч способів приготування цукатів. Перебравши сотні різних рекомендацій, я вибрала досить простий рецепт цукатів з гарбуза, які виходять дуже смачними, і тепер хочу поділитися ним з вами.

Випічка та десерти Рецепт сирних сочнікі до різдвяного столу

Смак сочнікі знаком нам з самого дитинства. Це досить поширений вид випічки, яку можна зустріти як в магазинах, так і в домашній кулінарії. Свою назву пиріжки отримали за соковиту начинку, а завдяки давній традиції приготування страви на Різдво, святий передсвятковий вечір був названий Святвечором.

Їжа 10 кращих рецептів заготовок на зиму з плодів серпня

Ми підібрали для вас найоригінальніші, смачні, і одночасно прості рецепти домашніх заготовок з плодів серпня. Страви приготовані з яблук, груш і сливи за нашими рекомендаціями допоможуть здивувати гостей незвичайним смаком і ароматом.

Заготовки та консервування

Заготовки та консервування Сушка вишні в електросушарці. Заготівля сушених ягід, овочів і фруктів

Сушка вишні в електросушарці – ефективний спосіб заготівлі плодів зі збереженням їх корисних якостей і вітамінного складу.

Таким же чином можна приготувати не тільки ягоди, а й фрукти, зелень, і навіть овочі.

Здоров’я Листя винограду – корисні властивості, застосування в кулінарії, рецепти

Листя винограду використовуються в багатьох традиційних стравах Молдавії, Греції, Туреччини. А в країнах Азії їх їдять як закуску – в свіжому вигляді, приправляючи спеціями. Ми розповімо чим корисний лист винограду, і які елементи він містить, а також поділимося рецептами приготування смачних страв, поширених не тільки на Кавказі, але і в України.

У цьому розділі ми зібрали для вас найвишуканіші рецепти, які допоможуть у приготуванні вирощених на дачі овочів і фруктів корисні і надзвичайно смачні страви, а також заготовити їх на зиму консервацію.

Навіть якщо ви не захоплюєтеся вирощуванням саду і городу, але бажаєте насолоджуватися смачними закусками і салатами, скористайтеся нашою колекцією кращих рецептів з покроковим описом і фотографіями і здивуєте своїх друзів і знайомих.

Що ми можемо приготувати на дачі швидко і смачно?

Ті, хто живуть там не перший рік, не бачать особливої ​​складності в цьому, а ось новачок задумається над тим, що можна приготувати на дачі.

При наявності городу, плодового саду в цьому питанні немає нічого надприродного.

Безліч різних страв можна зробити з мінімального набору продуктів з магазину і вирощених овочів і фруктів, які ви зніміть прямо з грядки і дерев.

Ми наведемо приклади найпростіших і смачних страв для дачі на всі випадки життя – від звичайного сніданку до святкового пікніка, які до того ж будуть ще й корисними!

Звідки брати інгредієнти для смачних страв на дачі?

Давайте подивимося, що є на вашій ділянці.

Найважливішим джерелом продуктів , який обов’язково є у кожного дачника, є город. Все, що є в ньому, можна пустити в хід. Якщо жити за містом плануєте з весни до осені, то набір вирощуваних видів намагайтеся підібрати так, щоб отримувати продукти в кожен період вашого проживання.

Ще одне джерело – це плодові дерева і чагарники . Здебільшого їх можна використовувати тільки влітку і восени, коли дозріють плоди і ягоди.

Тривале проживання надає вам також прекрасний шанс містити легких у догляді домашніх тварин, а саме птицю – кури, гуси, індички. Всього пара курей і невеликий курник, який можна зробити своїми руками, дозволять завжди мати свіжі яйця. А в деяких випадках – і ніжне м’ясо птиці.

Дачний повітря не зрівнятися з задимленим міським, як і природа, яка може стати ще одним джерелом їжі на дачі. Так-так, не дивуйтеся, збиральництво – древнє заняття, забуте нами. Колись в дитинстві бабуся готувала вам суп зі звичайної молодої кропиви, а деякі корінці чудово підійдуть для приготування соусів і приправ. А якщо поруч є ліс – то ягоди і гриби ще більше урізноманітнюють ваш раціон.

Ну і, звичайно ж – магазин, адже не все можна виростити на городі або зібрати в лісі. Борошно, соняшникова олія, цукор, сіль і інші подібні продукти обов’язково треба періодично поповнювати на дачній кухні.

Що можна приготувати на дачі?

За містом завжди знайдеться робота, але і відпочивати теж хочеться. Тому стояти весь день біля плити не виникне великого бажання ні в однієї господині. Ми розглянемо варіанти страв, які можна приготувати швидко і легко.

Навесні ми зазвичай переселяємося на дачу, коли встановлюється стійка тепла погода. До цього моменту з’являється свіжа зелень – пір’я зеленої цибулі, рукола, шпинат, салат і т.д. Вони чудово підійдуть для приготування салатів, тушкованих овочів.

До списку можна додати ранню капусту, пізніше з’явиться молода картопля ранніх сортів, який у відварному вигляді з кропом припаде до смаку всім. А до цього можна використовувати запаси минулого року. Ну а що можна зробити з картоплі ще, ми думаємо, що перераховувати не варто, ви і так знаєте найпростіші страви з нього.

Навесні не так багато овочів, тому макарони з куркою – просте і швидке блюдо. На сніданок можна приготувати яєчню, омлет і т.д. Причому ці страви можна робити по-різному, додаючи весь час нові інгредієнти: шинку, сир, зелень, різні спеції.

Ось один з рецептів, для якого не треба багато часу . Це піца для ледачих, яку готують на сковороді. Спочатку готуємо тісто (рідке): 4 ст. л. сметани, 4 ст. л. майонезу, 2 яйця, 9 ст. л. борошна (без гірки). Виливаємо на змащену сковороду і укладаємо зверху будь-яку начинку, поливаємо майонезом і густо посипаємо сиром. Ставимо на плиту і закриваємо кришкою. Піца готова, коли сир розплавиться.

Чай на основі гілочок малини, молодих листочків смородини – прекрасний ароматний напій. Пізніше зацвіте аптечна ромашка, нагідки, відвари з яких дуже корисні.

Влітку асортимент багатший і соответственна їжа для дачі ще більш різноманітна . Дуже просто готується овочеве рагу на вечерю. Спочатку обсмажують цибулю, потім додаєте дрібно нарізані кабачки і баклажани, які обсмажуємо ще пару хвилин, потім можна додати сметану і тушкувати близько 8 хвилин. Після цього додаємо зелений горошок і тушонку і ще тушкуємо 3 хвилини. Готову страву посипаємо зеленню.

Також можна обсмажити баклажани, нарізані коліщатками (попередньо треба витримати їх в солоній воді 30 хв.). Зверху посипаємо часником. Смажити можна і кабачки, тільки їх краще вмочити в яйце і борошно до смаження. З кабачків можна також зробити деруни.

А який смачний борщ виходить з молодих буряків і їх соковитою бадилля! Також на дачі влітку добре йде окрошка, холодник.

Численні дари лісу – ягоди і гриби – дозволять готувати пироги з ягідної начинкою, суп і смажену картоплю з грибами, компоти.

Салат з помідорів з огірків взагалі поза конкуренцією по швидкості приготування. Свіжу полуницю з грядки, смородину можна перетерти з цукром і у вас вийде прекрасний десерт до святкового столу або на сніданок. Туди ж можна додати морозиво.

Дуже смачно виходить домашній йогурт . Досить просто змішати будь-які ягоди, цукор і жирну сметану.

Восени дозрівають яблука . Шарлотка – це своєрідний символ осені. Щоб вона була пишною, досить просто збити яйця з цукром до утворення густої піни, всипати борошно і акуратно перемішати. Потім виливаємо все в форму, яку треба заздалегідь змастити і нарізати часточками яблука, які рівномірно розподіляємо по дну. Пропорції інгредієнтів наступні на 4 яйця треба 1 ст. цукру і 1 ст. муки. Також яблука можна запікати з цукром, варити компот і варення.

Весь сезон ви також можете смажити м’ясо на багатті за допомогою шампурів або решітки для барбекю, згасити рибу, загорнувши її у фольгу. Те ж саме можна зробити з будь-якими овочами.

Прості рецепти для дачі не вимагають великої фантазії, готуються страви швидко і при цьому виходять дуже смачними подвійно, адже на свіжому повітрі апетит прекрасний. Те, що ми привели для прикладу – лише мала частина того, що ви можете приготувати.

Меню на день народження на природі

Пам’ятаєте епізод з фільму “Київ сльозам не вірить”, коли Георгій, щоб ближче познайомитися з Катею, зібрав всієї друзів на природі, придумавши для цього привід – власний день народження? Який чудовий вийшло свято – затишний, душевний, з шашликами, справжній відпочинок! Не дивно, що так багато людей люблять проводити свята на свіжому повітрі.

В такому святкуванні багато переваг: не потрібно мити гори посуду, на природі їжа стає гарантовано смачної, основні страви готуються в процесі святкування і найчастіше чоловіками, жінкам тільки залишається організувати процес і відповісти на питання: що ж буде входити в меню на день народження на природі?

У цій статті: меню на день народження, план організації свята, готові і перевірені рецепти, список покупок.

Збережіть цю статтю в закладках, роздрукуйте (або перепишіть список покупок) і починайте втілювати його в життя, готуючи легко, смачно і з задоволенням!

Можна придумати свій варіант меню на день народження на природі, ми пропонуємо варіант:

МЕНЮ НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ НА ПРИРОДІ

з дуже простих, перевірених і смачних рецептів :

Основна страва: Домашні курячі шашлички.

Свято на природі дозволить приготувати їх не в духовці, а на шампурах.

Гарнір: запечена картопля

Салати: Салат з помідорами “Південний” і Салат з печених баклажанів

Закуски: Паштет з петрушки і Рулетики з лаваша з рибою

Кількість продуктів, вказане в меню, розраховане на компанію з 3 чоловік. Якщо компанія більше, то просто помножте кількість потрібних продуктів в 2, 3, 4 рази.

ПЛАН ДІЙ

в підготовці до свята на природі повинен виглядати наступним чином:

За 5 днів до дня народження:

Визначити і підготувати 3 рухливі і 3 спокійні ігри. Дістати і перевірити ракетки, волейбольні м’ячі, необхідні пристосування для спокійних ігор.

За 4 дні до дня народження:

Дістати і підготувати необхідні мангал, шампури, грати для гриля. Визначити відсутні ланки: вугілля для багаття, засоби для розпалювання, дрова, внести в список покупок.

За 3 дня до дня народження:

Визначитися зі списком необхідних дрібниць і напоїв, внести в список покупок.

За 2 дні до дня народження:

Купити продукти і напої з списку покупок, наведеного нижче, відсутні дрібниці, засоби для багаття, додаткові гри.

У зручний час дня приготувати Рулетики з лаваша з рибою, загорнути в харчову плівку і покласти в холодильник. Блендером порубати зелень, додавши лимонний сік, часник, сіль, отримати Паштет з петрушки.

Вранці, до виїзду на природу, приготувати горіхово-часникову заправку для сСалата з помідорами “Південний” і замаринувати курячі шашлички.

Вимити і скласти в окремий пакет овочі для Салата з печених баклажанів. На місці свята в першу чергу запекти овочі, і тоді під час приготування шашлику можна буде приготувати сам салат, щоб до урочистого моменту вносити основного блюда, всі салати були готові.

Таким чином, в день Дня народження ми витратимо близько 40 хвилин на підготовку до свята, маючи в резерві все необхідне, щоб провести відмінний день. Гарного свята!

для меню на день народження на природі:

Овочі, фрукти, зелень

Картопля -600 гр.Помідори – 500 гБаклажани -2 средніхБолгарскій перець -1 шт.Петрушка – 2 великих пучкаЛімон -2 шт.часник-4 зубчікаЛук ріпчаста – 1 шт.

Зелень (кріп або петрушка) за смаком

Горіхи, насіння, сухофрукти

Волоські горіхи – 30 г (жменю)
Соняшникове насіння-100 грам

М’ясо, риба, яйця

Грудка куряча – 2 шт.
Слабосолона сьомга (або будь-яка інша червона риба) – 200-300 г.

Молочне Сир пармезан -100 гр.

Сирний сир – 300 г. (або будь-який інший м’який сир, в тому числі плавлений)

Бакалія і ін

Рослинна олія -150 гр.Сахар – 1 ч. Л.

Лаваш- 4 середніх листа.

Спеції та приправи

Сіль-за вкусуЧерний перець за смаком

Приправа для шашлику – 1,5 ст. л.

напої:

Важливі дрібниці:

СалфеткіКухонние полотенцаОдноразовие тарелкіОдноразовие стаканчікіОдноразовие вилки і ложкіКухонная доскаНожіШтопорСкатертьСтульчікі або килимки для сидіння на землеМешкі для сміття

Вода для миття рук

Необхідні пристосування:

МангалШампуриРешетка для гріляУгольДроваСредства для розпалювання

Сірники або запальничка

Рухливі ігри (наприклад, взяти: волейбольний або футбольний м’яч, бадмінтон, літаюча дошка)
Спокійні ігри (наприклад, взяти: карти (для гри в мафію), крокодил, скрабл)

Як організувати свято?

Перш за все, треба визначити складові свята .
1) Крім їжі, свято складається з гарного настрою. А гарний настрій завжди забезпечують гри . Це можуть бути рухливі ігри: волейбол, бадмінтон, літаюча тарілка, футбол, твістер; жартівливі ігри або конкурси. Якщо захочеться відпочити, можна почати грати в мафію, скрабл, крокодила або будь-які інші ігри.

2) Необхідно заздалегідь визначитися на чому ви будете готувати: мангалі, грилі, багатті . Після того як вирішили це питання, заздалегідь дістати і почистити мангал, шампури, грати для гриля. Купити вугілля і засоби для розпалювання або визначитися, де ви будете брати дрова.

3) Визначитися зі списком необхідних, але дуже потрібних в їх відсутності дрібниць : одноразовий посуд (тарілки і стакани), паперові серветки і рушник, скатертина, ніж, дошка, штопор (при необхідності).

4) Визначитися з меню на день народження на природі.

В меню буде входити:

Залежить від фінансових можливостей, досвіду, переваг і розміру компанії. Варіанти основного блюда: вуха з горілкою і поліном, шашлик: з курки, з баранини, з яловичини, зі свинини, з риби, покупні або домашні сосиски на шампурах або грилі.

У польових умовах найдостойнішим гарніром може бути запечений в золі картоплю.

Салат повинен бути легким і овочевим. Два або навіть може бути один. Або просто нарізані перед подачею помідори, огірки, болгарський перець, зелень.

Закуски потрібно приготувати заздалегідь, вони повинні відтіняти смак основної страви.

Якщо це булка хліба, то вона повинна бути заздалегідь порізана, добре використовувати піту, тартілью або лаваш, які не потрібно різати, можна рвати руками – дуже зручний і смачний варіант.

Вид і кількість повинні бути визначені заздалегідь.

Чим пригостити гостей на дачі: рецепти блад на мангалі і не тільки

Дача – це місце не стільки для роботи, скільки для відпочинку. Кожен дачник вам скаже, що напрацювавшись на дачі, навіть втома якась приємна, зовсім не та, яку відчуваєш після 8-мічасового сидіння в офісі.

А вже які свята проходять на дачі – нічим не гірше (навіть десь краще) ресторанних бенкетів. Правда, варто продумати, чим пригостити гостей на дачі, щоб приємні спогади про проведений разом час збереглися надовго.

М’ясо на грилі

Якщо ви самі вже об’їлися смаженого м’яса на дачі, то ваші гості їдуть до вас, буквально мріючи про нього Запитайте будь-якого, з якою їжею в першу чергу у нього асоціюється дача. І відповідь буде – шашлики. Тому, навіть вирішивши справити таке свято, як ювілей, не лишайте гостей такого задоволення.

Природно на відкритому вогні можна приготувати не тільки шашлики, але і рибу, реберця, курячі стегенця, сосиски в клярі, купати (свинячі сардельки), ковбаски для гриля. А також такі «екзотичні» страви, як шурпа і димляма.

шурпа

Це – узбецьке м’ясне блюдо, приготоване на відкритому вогні в казані. У наших районах його називають, як насичений м’ясний суп. За традиційним рецептом готується з баранини. Альтернативою баранині послужить – яловичина, свинина і навіть птах.

Перед закладанням в окріп м’ясо попередньо обсмажують до напівготовності. Але це знову-таки за традиційним рецепту.На дачі для швидкості м’ясо (до речі, м’ясо треба брати багато) відразу відварюють.

Коли м’ясо буде майже готовим, додати обсмажені коренеплоди (цибуля, крупно порізана морква). Поваривши м’ясо з овочами хвилин 10, додають очищений і крупно порізану картоплю (на 500 гр м’яса 700 гр картоплі) і порізані помідори (їх обсмажувати не потрібно).

Все це нудиться під кришкою до готовності. Основним в даному випадку (як і в будь-який інший узбецької кухні) є приправи і зелень.

Для шурпи використовують базилік, кінзу, червоний перець, петрушку, кріп. Також на батьківщині цієї страви в шурпу додають сухофрукти. Це дуже ситне і смачне блюдо. Гості залишаться більш ніж задоволеними.

Димляма

Це також узбецьке блюдо, де «серцем» є м’ясо. М’ясо потрібно жирне. В ідеалі баранина або телятина. Але дачники з успіхом використовують і свининку. Традиційно готується в казані або гусятниці так:

  • спочатку масло для смаження розігріти в казані
  • покладіть на дно шар цибулі
  • потім шар м’яса (шматочки порізати крупно)
  • шар моркви (також крупно порізаної) і дві-три головки дрібно порізаного часнику
  • далі шар картоплі (якщо картопля дрібний, класти цілком)
  • помідори нарізати четвертинками, болгарський перець кільцями – на шар картоплі
  • вкриваємо зверху капустяним листям від невеликого качана (або порізати капусту і укласти заключним шаром разом з будь-якою зеленню).

Димляма готується години зо два не несильному відкритому вогні. Димляма з димком ще довго буде снитися всім, хто її спробує

Легкі закуски та бутерброди

Звичайно, не м’ясом єдиним сита людина Дача – це природа, а значить зелень, овочі і фрукти – це те, без чого складно уявити собі бенкету на дачі.

запечені гриби

Печериці з сиром майонезом і часником, приготовані на решітці над мангалом, довго не залежаться на столі. Це відмінна гаряча закуска скрасить час очікування приготування основного гарячого блюда, тому що готується швидко:

  • Зрізати і подрібнити ніжки печериць.
  • З’єднати з майонезом і часником (часник натерти або дрібно порізати).
  • Отриманою сумішшю намазати капелюшки (не скупитися), а зверху вкрити тертим сиром.
  • Уже через 10-15 можете вгамувати свої поточні слинки цієї смакоти

Не забудьте і про картоплю, запечену на вугіллі – згадайте дитинство!

Ці ласощі можна відкласти на вечір. Здорово адже, зібравшись ввечері під куполом мерехтливих зірок біля палаючого багаття, всім разом запікати картоплю, попутно згадуючи минулі часи минулого)))

Гарячі бутерброди

Якщо їх також приготувати на решітці, навряд чи дістануться дорослим. Вони швидко зникають вже з решітки, якщо поруч є діти. Готувати простіше простого: хліб-майонез-помідори-огірочок-сир. Усе! Діти взагалі люблять бутерброди з плавленим сиром. Приготуйте їх побільше, тоді не треба буде шукати дітей по сусідських ділянках, вони завжди будуть поруч, поки не закінчиться ласощі.

З бутербродів (по простоті і швидкості) можна виділити бутерброди зі шпротами:

Баночку шпрот зім’яти виделкою до кашки (масло, природно злити), змішати з майонезом і додати для гостроти трохи часнику. Усе. Швидка мазалка на хліб готова. Красу таким бутербродики додасть круглешок огірочка зверху і гілочка кропу.

Рулети з лаваша

Особливо, якщо вони [urlspan] з різними начинками [/ urlspan], завжди в тему і на дачі і будинки. Загорнути в нього можна все, що залишилося від бутербродів. Зайвими рулетики на столі точно не будуть.

Хочете дійсно здивувати гостей?

Зваріть кукурудзу. Просто, ситно і дуже смачно. До речі, дітям також шалено подобається.

А, якщо хочете звалити на повал – згадайте про фондю. На десерт немає нічого кращого, ніж фрукти в шоколаді.

А для того, щоб вечір пройшов ще веселіше, можна поставити на стіл самогоночки або винця власного приготування. А дітям приготуйте побільше компоту з фруктів зі свого саду.

Веселих і ситних вам посиденьок на дачі!

Автор Ольга Виноградська

І вдома, і на дачі: як приготувати шашлик, стейк і рибу на мангалі і на сковороді

Шеф-кухар ресторану Smoke BBQ

Мангал, відкритий вогонь або вугілля – це не тільки і не стільки спосіб приготувати їжу в наш час, скільки особлива атмосфера єднання, отримання задоволення від процесу. Більшість страв, які ми готуємо таким чином, гранично прості, без великої кількості інгредієнтів і строгих правил приготування.

Але при бажанні багато можна відтворити і на кухні в квартирі – відкрити вікна, включити приємну музику, дістати з антресолі чавунну посуд, налити всім вина, пива або ще чогось і неспішно готувати. Я розповім, як приготувати шашлик і форель з овочами: якщо їдете на дачу, тоді вам знадобиться мангал, а в домашніх умовах озбройтесь сковорідкою і духовкою.

шашлик

Приготувати вдома шашлик з димком без використання рідкого диму або штучних спецій з копченим присмаком не вийде.

Але якщо ви залишилися вдома, можна купити дерев’яні шпажки, нарізати м’ясо невеликими шматочками, замаринувати його і обсмажити на «шампурах» на сковороді.

Є маринади, завдяки яким смак буде майже один в один як у класичного шашлику. Такий ще продавали за часів СРСР на пляжі, пам’ятаю.
Основні правила маринування ідентичні для приготування і на вугіллі, і на сковороді.

Обов’язкові інгредієнти – жир (як правило, рослинне масло) або газована вода для розм’якшення м’яса і звичайний ріпчаста цибуля.

В швидкий маринад (на 1-2 години) можна додати оцет, лимон або кисломолочні продукти, але краще залишити маринуватися м’ясо довше (від 4 годин) і не додавати кислоту – вона руйнує структуру м’яса, в ньому не залишається нічого поживного.

Для приготування на мангалі у мене є кілька корисних порад. По-перше, щоб під час смаження вугілля не зайнялися, перед розпалом посипте їх 100-200 грамами солі – вона буде абсорбувати жир, який капає з м’яса. Якщо вогонь все ж з’явився, тушкуйте його водою – вона буде потрапляти на м’ясо і «змивати» смак. Краще використовувати пиво, воно карамелізуется і дасть приємну корочку.

Щоб не використовувати досить токсичну рідину для розпалювання, візьміть будь-яку пляшку, наприклад вина або води, обмотайте дно фольгою, поставте в центр порожнього мангала, насипте вугілля. Коли приберете пляшку, посередині залишиться отвір – в нього покладіть бересту або папір і підпаліть. Вогонь почне поширюватися по дну, і вугілля будуть тліти спочатку знизу, потім зверху.

Ну і, нарешті, про прибирання: якщо смажили м’ясо на решітці, коли вона охолоне, просто покладіть її в траву – ранкова роса розм’якшить всі залишки м’яса і маринаду, залишиться тільки сполоснути. Та й їжачкам буде чим поживитися.

Два маринаду для будь-якого м’яса

– М’ясо (курка, свинина, яловичина, баранина) – 1 кг-Ріпчасту цибулю – 200 г-Соняшникова олія – ​​100 г

– Сіль, перець – за смаком

– чортівня – 50 г-Кинза – 30 г-Улюблені спеції

– Оцет 9% для швидкого маринаду – 15 г (або лимонний сік – 40 г)

Цибулю нарізати великими півкільцями, кінзу порубати.

М’ясо нарізати: для мангала шматочками розміром з велике яйце, для сковороди – в два рази дрібніше.

У глибокій ємності змішати всі інгредієнти і добре вимісити руками, вичавлюючи сік з лука.

Покласти в маринад м’ясо і ще раз із зусиллям перемішати руками. Залишити мінімум на 4 години. Якщо готуєте без оцту / лимона, можна маринувати в холодильнику до двох днів.

– М’ясо (курка, свинина, яловичина, баранина) – 1 кг-Ріпчасту цибулю – 200 г-Кефір – 0,5 л-Світле пиво – 0,5 л-Гірчиця – за смаком

– Сіль, перець – за смаком

Цибулю нарізати великим півкільцями.

М’ясо нарізати: для мангала шматочками розміром з велике яйце, для сковороди – в два рази дрібніше.

У глибокій ємності змішати всі інгредієнти і добре вимісити руками, вичавлюючи сік з лука.

Покласти в маринад м’ясо і ще раз із зусиллям перемішати руками. Потрібно, щоб маринад повністю покрив м’ясо. Залишити мінімум на 1-4 години. Так як тут є кисла складова, кефір, довше маринувати не потрібно.

Якщо готуєте на сковороді, перед смаженням важливо дати стекти маринаду. Для цього, коли насадили м’ясо на шпажки, помістіть їх кінцями на підняті поверхні, наприклад на бортики форми для запікання. Залиште на 5 хвилин, після чого обсмажте.

У фользі готувати зручно: нічого не треба мити після. Запечена таким способом риба буде дуже ніжною і ароматною за рахунок овочів – конверт працює як скороварка, аромати і смаки повинні там перемішатися. І за великим рахунком не так важливо, де її готувати, на мангалі або в духовці.

– Форель – 1,5 кг-Брокколі – 200 г-Цвітна капуста – 100 г-Болгарський перець – 200 г-Помідор – 200 г-Морква – 100 г-Лук-порей – 50 г-Петрушка, кінза, базилік – 1 2 пучка-Чебрець, розмарин – кілька веточек- Біле вино – 70 г-Оливкова олія, сіль, перець – за смаком

Для мангала фольгу постеліть в чотири шари, для духовки – в два, щоб риба знизу не підгоріла.

Всю зелень (не лякайтеся кількості) крупно порубати і викласти на фольгу.

Брокколі розібрати на суцвіття, порей нашаткувати, цвітну капусту і моркву нарізати. Викласти овочі на зелень разом з чебрецем і розмарином.

Зверху помістити рибу. Щоб вона ввібрала більше ароматів, зробити на ній надрізи.

Зверху накрити фольгою, защипнути по периметру, як пиріг, і відправити на мангал або в попередньо розігріту до 220 градусів духовку. Велика риба буде готуватися приблизно 45 хвилин.

Коли прийде час, перекладіть конверт на піднос: не бійтеся його порвати, зробіть це швидко і рішуче. Будьте обережні, не обпечіться.

Посолити, поперчити, заправити олією і розкласти по тарілках зі свіжою зеленню.

Ресторатор ( «Жителі півдня», Peqlo Asian Barbecue, «Ребро Адама» в Києві і «Скотина», Bikini, Mr. Drunke в Краснодарі)

Взагалі, на плиті можна приготувати майже все те ж, що на вогні. Блюдо, яке повториться в точності, – це стейк. Головне – хороші продукти, правильна посуд і температура. Я розповім, як зробити подачу стейка цікавіше – у вигляді сендвіча.

Стейк-сендвіч з яйцем пашот і кукурудзяним майонезом з васабі

– Стейк (будь-який, на фото Денвер) – 1 шт. – Консервована кукурудза – 1 ст. о.- Васабі – 1 ч. о.- Яйце – 1 шт.- Домашній майонез або магазинний хорошої якості – 5 ст. о.- Зелений салат – Чіабатта – половінка- Вершкове масло – 1 ст. л.

– Сіль, перець – за смаком

Стейк дістати з холодильника за 20 хвилин до приготування, щоб дати йому нагрітися до кімнатної температури.

З банки з кукурудзою злити сік. Чіабатту розрізати уздовж на дві половинки, одну з них відкласти – якщо готуєте одну порцію, вона не знадобиться; другу обсмажити на сухій сковороді або грилі.

Майонез, кукурудзу і васабі пробити блендером до консистенції пюре. Приготувати яйце пашот.

Добре розігріти сковороду з невеликою кількістю оливкової олії або підготувати грати на вугіллі, обсмажити стейк по кілька хвилин з кожного боку. Додати вершкове масло в сковороду або розтопити в окремій ємності на решітці. Ложкою полити стейк розтопленим маслом, кілька разів перевернути м’ясо і зняти з вогню. Дати відпочити 4-5 хвилин.

Нарізати шматочками поперек, посолити і поперчити за смаком.

Зібрати сендвіч: рясно змастити чіабатту майонезним соусом, зверху викласти зелений салат, потім нарізане м’ясо, а зверху нього яйце пашот.

Подробиці по темі

Як приготувати піцу вдома – рецепт Дмитра Зотова

Як приготувати піцу вдома – рецепт Дмитра Зотова

Їжа та рецепти

У нашому каталозі рецептів ви знайдете як найпростіші страви так і екзотичні новинки серед яких: м’ясо на мангалі, салати, напої, домашня консервація, засолювання, маринади, соки, гарячі і холодні закуски і багато іншого. Виникли питання? Обговоріть рецепт з такими ж любителями кулінарії, як і ви!

Зустрічаємо Новий рік на дачі: як скласти меню

Зустріч Нового Року на дачі, як і в будь-якому іншому місці, не може обійтися без святкового столу. Але складати меню доведеться інакше, ніж при проведенні свята в квартирі.

Правила складання меню

Першочергове завдання при складанні меню для зустрічі Нового року на дачі – зручність транспортування їжі. Від олів’є доведеться відмовитися або приготувати його в квартирі, а потім привезти на природу. Гусь стане не кращим варіантом гарячого в зв’язку зі складністю приготування. Єдине, що можна зробити, щоб птах була приготовлена ​​вчасно, – заздалегідь відварити її, а потім, вже на дачі, запекти.

Варто взяти до уваги, що святкування Нового року зазвичай затягується. А якщо поблизу дачі відсутні магазини, дістати додаткові продукти буде непросто, тому заготовити все слід заздалегідь.

Важливий момент: страви повинні бути універсальними, тобто їх повинні всі. Варто поцікавитися, чи не страждає хтось із запрошених на свято алергією. Гарна ідея – попросити гостей привезти що-небудь їстівне.

Гарячих страв на дачі можна приготувати мінімальна кількість, а закусок має бути достатньо. Вони будуть підтримувати застілля в продовження усієї ночі.

Обов’язкове блюдо: канапе і бутерброди

Готувати канапе і бутерброди досить просто, підключити до заняття можна дітей. У якості складових для цих закусок можуть бути використані:

  • маслини, оливки без кісточок;
  • сир;
  • креветки;
  • ковбаса;
  • куряча печінка з цибулею;
  • варені яйця;
  • червона, чорна ікра;
  • будь-які ягняти салати.

Поєднувати інгредієнти для створення канапе можна по-різному. Все залежить від ваших смакових уподобань.

Асорті: вирізки з сиру, м’яса, риби

Для свята на дачі чудово підійдуть різні нарізки. Їх компонентами можуть виступати:

  • вершкові, блакитні сири;
  • копчена, солона риба;
  • твердий, м’який сир;
  • ковбаса різних видів;
  • ковбасний хліб;
  • грудинка;
  • сало.

На свіжому повітрі таке асорті завжди доречно. Ви не помітите, як розіграється апетит, і нарізки в цьому випадку будуть доречними.

Традиційні домашні заготовки

У свято на столі в обов’язковому порядку повинні бути різні домашні заготовки. Все, що було зроблено влітку, буде з успіхом розсмакували взимку. На дачній новорічному столі доречно виглядають такі смаколики:

  • овочі: огірки, помідори, черемша;
  • гриби: грузді, лисички, опеньки;
  • гострі, солоні закуски: баклажани, квашена капуста, лечо.

Поставивши домашні заготовки на стіл, ви додасте новорічній вечірці сімейну атмосферу. Більш того, з’явиться безліч тем для розмов про збір овочів на дачі і приготуванні закруток.

Швидка підготовка до свята

Якщо немає часу на довгу підготовку, а стіл ви збираєтеся поставити на вулиці, можна провести фуршет. Вам потрібно буде приготувати кілька салатиків, канапе, закуски. При цьому важливо скомпонувати страви так, щоб при необхідності їх можна було швидко перенести в будинок.

З гарячих страв рекомендовано вибрати шашлики на мангалі, рибу, люля-кебаб. Канапе і бутерброди слід розкласти на кілька таць. Порційні салати подавати не варто. Тарілки краще брати одноразові – по 5 на людину.

Не варто забувати про напої – компоти, морсах, медовуху, сидр. Хорошим варіантом для новорічного застілля на дачі стануть заздалегідь спечені пиріжки – з гарбузом, корицею, сухофруктами. Запікати всіма улюблену картоплю можна буде на мангалі.

Як скласти меню на Новий Рік (відео)

Якщо прийнято рішення відзначати Новий рік на дачі, слід вибрати прості, але смачні страви. Оптимальний варіант – легкі закуски, які можна намазати на печиво або хліб. Також варто поставити на стіл соуси і паштети.

Салати порційно подавати не рекомендується, краще викласти їх в тарталетки або замінити канапе з сиру, шинки, овочів. З гарячих страв рекомендовано вибрати шашлик, запечену рибу або овочі з птахом.

А якщо ще й приготувати гарний новорічний торт, зустріч свята пройде незабутньо.

( 4 5,00 з 5)

Смачного ком юа — рецепти українською мовою

Ласкаво просимо на портал Smachnoho, де представлені найкращі рецепти страв з фото. В нашій колекції прості, складні, класичні, екзотичні, оригінальні частування. Якщо ви є професійним кухарем або кулінаром-любителем і хочете здивувати гостей і близьких застіллям, то на порталі ви зможете знайти десятки варіантів виконання давно відомих і улюблених або нових цікавих страв.

Наш портал зібрав перевірені прості рецепти приготування, а також оригінальні, святкові та екзотичні частування! У вас планується велике застілля? Не знаєте, чим побалувати сім’ю в недільний сніданок? Smachnoho дасть відповіді на всі питання.

Рецепти приготування домашніх страв з фото

Для зручності пошуку і навігації ми розділили всю колекцію рецептів на розділи:

  • м’ясо (яловичина, свинина, кролик);
  • риба (морська і прісноводна, морепродукти);
  • птах (домашня – курка, качка, гусак, індичка; дичинf);
  • овочі (для поста і вегетаріанців);
  • перші страви (традиційні супи і страви зарубіжної кухні);
  • десерти (солодощі, випічка, желе);
  • салати (з м’яса, птиці, морепродуктів, овочеві або фруктові);
  • напої (алкогольні і безалкогольні).

Також на сайті реалізована можливість підбору підходящого простого домашнього рецепта або ж вишуканої страви. У кожному ви знайдете всі етапи приготування, фото, коментарі та рекомендації користувачів. Крім того, ми даємо корисні поради, розповідаємо хитрості професійних кухарів і показуємо варіанти подачі до столу.

Smachnoho – проста кулінарія у дома!

Сервіс спеціально організований для тих, хто не сприймає рутини і одноманітності в харчуванні. Щодня колекція поповнюється десятками домашніх рецептів самих різних страв. Якщо ви готові поділитися власним досвідом або порадою, ми з радістю надаємо цю можливість.

Тепер ви можете заводити друзів, поповнювати наші гастрономічне збори простих рецептів з фото, ділитися думками і порадами з приготування страв, допомагати новачкам і вчитися у професіоналів! Всі послуги сайту повністю безкоштовні.

Улюблені рецепт страви з фото завжди під рукою! Приєднуйтесь, буде смачно і цікаво.

  1. Спілкування в реальному часі з авторами рецептів страв і організаторами проекту. Всі побажання, пропозиції, питання щодо функціонування сайту і технічних помилок приймаються по електронній пошті.
  2. Зручну структуризацію каталогу. Ви можете переглянути рецепти приготування страв з категорії, впорядкувати записи одного конкретного користувача, ввести основні інгредієнти або скористатись формою підбору.

Що приготувати на вечерю на сковороді і в духовці: ТОП-5 варіантів на швидку руку

Що можна приготувати на вечерю легко і швидко, не “вмираючи” біля плити – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Готувати вечерю чоловікові і дітям треба кожен день, а сил і часу вистачає на це далеко не завжди. До того ж, ціни на продукти стрімко зростають, тому хочеться нагодувати близьких і смачно, і не недорого. УНІАН розповість, що приготувати на вечерю швидко і бюджетно.

Раніше ми говорили про те, як приготувати салат з копченою куркою за 5 хвилин.

Що приготувати на вечерю в духовці з картоплі

УНІАН пропонує кілька варіантів страв, прочитавши технологію приготування яких, ви перестанете думати, що приготувати на вечерю з м’яса. Вибирайте рецепт, який порадує ваших близьких.

Запіканка з картоплі і фаршу

Для приготування страви вам знадобляться:

  • Картопля – 700 г.
  • Фарш свинячо-яловичий – 400 г.
  • Сир твердий – 80 г.
  • Цибуля зелена – 3-4 шт. (за смаком).
  • Яйця – 1-2 шт.
  • Сметана (за бажанням) – 1-2 ст. л.
  • Сіль – за смаком.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Олія рослинна або вершкове масло – для змазування форми.

Картоплю очистити, вимити, натерти на тертці, рідину, що залишилася, віджати. Половину із загальної кількості картоплі викласти у форму для запікання, змащену маслом (олією). Зверху повинен бути шар м’ясного фаршу, сіль і перець. Далі – посипати фарш подрібненою зеленою цибулею і натерти сир на тертці.

Змішати тертий сир з другою половиною картоплі, додати яйце, посолити, поперчити, перемішати. Якщо хочете, щоб блюдо в результаті вийшло ще більш соковитим і м’яким – додайте сметану. Викладіть картопляно-сирну масу в форму для запікання останнім шаром, розрівняйте ложкою. Готувати запіканку в духовці потрібно 1 годину при 180°C.

Картопля з сосисками і помідорами

Для приготування вам знадобляться:

  • Картопля (дрібна) – 5 шт.
  • Сосиски – 4 шт.
  • Помідори – 2 шт.
  • Сир твердий – 90 г.
  • Майонез – 100 г.
  • Часник – 1 зубчик.
  • Паприка мелена – 0,5 ч. л.
  • Сіль – 0,75 ч. л.
  • Перець чорний мелений – щіпка ( за смаком)
  • Олія соняшникова – для змазування форми
  • Кріп свіжий

Очистити картоплю, вимити, нарізати кубиками, те ж саме зробити з помідорами. Сосиски нарізати кружечками. З’єднати всі три інгредієнта в глибокій мисці, додати майонез, сіль, перець, паприку і подрібнений часник, перемішати. Форму для запікання змастити олією, перекласти в неї картоплю з помідорами і сосисками. Запікати блюдо 40 хвилин при 190°C. По закінченні цього часу дістати форму з духовки, посипати блюдо тертим сиром, запікати ще 10 хвилин. При подачі прикрасити кропом.

Печеня з картоплею

Для приготування вам знадобляться:

  • Картопля – 1 кг.
  • Свинина (ошийок) – 800 г.
  • Цибуля – 2 шт.
  • Морква – 1 шт.
  • Часник – 2-3 зубчики.
  • Лист лавровий – 1 шт.
  • Перець горошком (суміш).
  • Паприка мелена – 1 ч. л.
  • Сіль – за смаком.
  • Кріп свіжий.

М’ясо вимити, обсушити паперовими рушниками, нарізати шматочками середнього розміру. У сковорідці з товстим дном розігріти олію, викласти свинину, смажити на сильному вогні, помішуючи. Цибулю нарізати кубиками, моркву – напівкружечками, додати овочі до м’яса. Готувати під кришкою до прозорості цибулі, а потім додати до страви картоплю, нарізану кубиками. Посолити, поперчити, додати спеції, зменшити температуру до мінімальної, залити інгредієнти водою і тушкувати 25-30 хвилин. Перемішати, знову посолити, додати часник, пропущений через прес. Залити печеню 3-4 ополониками окропу, додати 0.5 ч.л солі, готувати 5 хвилин на середньому вогні.

Що приготувати з курячого філе на вечерю – варіанти

Куряче філе – просте і доступне м’ясо, яке легко готувати. Саме тому ми пропонуємо два простих рецепта – ідеальних для створення смачної вечері.

Картопля з куркою в сметанно-вершковому соусі

Для приготування вам знадобляться:

  • Картопля – 6 шт.
  • Куряче філе – 1 шт.
  • Сметана жирністю 20% – 40 г.
  • Вершки жирністю 10% – 100 мл.
  • Цибуля ріпчаста біла – 1 шт.
  • Сіль – за смаком.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Чебрець сушений – 0,5 ст. л.
  • Олія рослинна – 20 мл.
  • Вода (гаряча) – 400 мл.

Цибулю очистити, вимити, нарізати кубиками, те ж саме зробити з курячим філе. У каструлі з товстими стінками розігріти олію, викласти туди цибулю і філе, обсмажити протягом 10 хвилин. Картоплю очистити, нарізати кубиками, додати до курки і цибулі. Все залити гарячою водою, накрити кришкою і готувати 15-20 хвилин на помірному вогні, а потім посолити і поперчити. Вершки вилити в ємність, додати до них чебрець, перемішати. Влити вершки в каструлю з іншими інгредієнтами, перемішати, тушкувати ще 7-10 хвилин.

Про автора

admin administrator