Що означає написи на коньяку

Авторadmin

Що означає написи на коньяку

Зміст:

Скільки градусів у коньяку: як визначити міцність напою, види та правила вибору

Скільки градусів у коньяку та як вибирати його знає кожен любитель цього напою. Це елітний алкоголь, який прийшов у сучасний час із далекого 14 століття. Вперше коньяк виготовили у Франції, у його основі лежали виноградні кісточки. Міцність цього напою залежала від приготування, цей показник враховується і сьогодні.

1 Градус і що впливає цей показник

Міцність коньяку повністю залежить від способу його приготування та деяких факторів. На цей процес впливає:

  • ємність, у якій напій почав бродити;
  • термін бродіння;
  • входять до складу добавки.

Якість ємності грає одну з найважливіших ролей. Якщо коньяк знаходиться в дубовій бочці, то його градус буде більшим, та й аромат набагато кращий. Бродіння в пластмасовій тарі зробить його слабким та ніжним.

Рекомендуємо ознайомитись

Що стосується термінів цього процесу, то чим довше бродить виноград, тим міцніший алкоголь. Звичайно, аромат у напою буде насиченим. Оптимальна тривалість бродіння не перевищує 5 років. Про це свідчать зірочки на пляшці.

Після закінчення заданого часу спирт розбавляється дистильованою водою. У середньому міцність не перевищує 40°. Однак є елітні марки з тривалою витримкою, вони користуються особливою популярністю, та й стоять набагато вищими.

  • КВ – коньяк з особливою витримкою. У середньому він бродить протягом 7 років, у результаті його міцність дорівнює 42 °.
  • КВВК – з особливою витримкою та гарною якістю. Бродить він упродовж 10 років, його міцність – 45°.
  • КС – один із старих коньяків. Його цінують знавці коньячної справи, адже витримка перевищує 10 років. Градус спиртного має бути 50° та вище.
  • ОС – найстаріший вид коньяку. Зустрічається він рідко, характеризується неймовірним смаком та ароматом. Витримують його протягом 20 років. Його міцність коливається не більше 55-65°. Звичайно, цей напій найдорожчий.

2 Як правильно вибрати?

На полицях сучасних магазинів не завжди можна придбати якісний напій. Відбувається це через несумлінність самих продавців і не знання основних правил покупцями.

При виборі коньяку особлива увага приділяється бренду та формі пляшки.

Перевагу варто віддавати відомим маркам. На сьогоднішній день якісних майстрів коньячної справи мало, переважно поширені підробки. Вибирати напій необхідно за складною пляшкою. Чим важчий її «дизайн», тим менше шансів на покупку підробки.

Етикетки. На якісному напої вона приклеєна завжди рівно, не має вигинів та її неможливо відірвати. Навіть на такий банальний нюанс слід звертати увагу. Якщо етикетка відривається, має шорсткість – швидше за все це підробка.

Ковпачок. Якісний коньяк завжди закупорюється автоматично. Ковпачок не повинен прокручуватись або не закриватися. На цей момент потрібно звертати увагу.

Багато про що розповість і склад. Якщо він містить етиловий спирт чи зерновий – це неякісний продукт. До складу напою не повинні входити ароматизатори. Коньяк бере свій аромат із бочки, в якій він бродить.

Відштовхуючись від вищеописаних даних, можна підібрати якісний продукт.

3 Як правильно вживати?

Необхідно знати не тільки яким має бути коньяк, але і як правильно його пити. Вживати напій слід у приміщенні з кімнатною температурою. Коньяк ніколи не охолоджується перед вживанням, та й підігрівати його не варто. Є ризик випаровування основного аромату та появи вираженого присмаку алкоголю. Таким напоєм не вдасться насолодитись. Для розкриття аромату коньяку необхідно нагріти келих із ним теплом рук. Необхідно тримати його на долоні та обертати повільними рухами. Це дозволить напою плавно розтікатися на стінки судини.

Читайте також:

Що стосується самого келиха, то він має бути низьким та широким. Зазвичай це куляста судина, що характеризується зверху звуженою формою. Цінителі коньяку рекомендують роздруковувати пляшку не раніше, ніж за 30 хвилин до його вживання. Це дозволить наситити приміщення тонким ароматом напою.

Відповідно до традицій, спиртне необхідно вживати разом із шоколадом або спеціальною сигарою. У багатьох країнах його п’ють із лимоном. Проте європейці вважають, що кислота навпаки вбиває смак коньяку. Хоч би яким був спосіб вживання напою, головне, щоб у процесі не втрачалися його основні смакові властивості. Доповнювати алкоголь можна яблуками, солодкими фруктами та мусами.

І трохи про секрети.

Українські вчені кафедри біотехнологій створили препарат, який зможе допомогти при лікуванні алкоголізму лише за 1 місяць.

Головна відмінність препарату – ЙОГО 100% НАТУРАЛЬНІСТЬ, а значить ефективність та безпека для життя:

  • усуває психологічну тягу
  • виключає зриви та депресію
  • захищає клітини печінки від ураження
  • виводить із сильного запою за 24 ГОДИННИКИ
  • ПОВНИЙ ЗБІР від алкоголізму незалежно від стадії
  • дуже доступна ціна.. всього 990 гривень

Курсовий прийом всього ЗА 30 ДНІВ забезпечує комплексне РІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ З АЛКОГОЛЕМ. Унікальний комплекс АЛКОБАР’ЄР є на сьогоднішній день найефективнішим у боротьбі з алкогольною залежністю.

Перейдіть за посиланням і дізнайтеся про всі переваги алкобар’єру

Скільки має бути градусів у коньяку

Коньяк – це благородний алкоголь, який часто є окрасою столу. Але не всі цікавляться, якою має бути міцність справжнього напою та від чого вона залежить. Така інформація дуже важлива, особливо якщо ви збираєтеся подарувати таке спиртне.

Скільки градусів має бути у справжньому коньяку

На полицях магазинів можна зустріти продукт як стандартної фортеці, так і з вище градусом. Це відбувається з кількох причин. Однією з таких причин є місце походження спиртного. Скільки відсотків алкоголю у коньяку різних країн?

Справжній — французький алкоголь, за яким на законодавчому рівні закріплено назву «cognac», поставляється у продаж міцністю, що не перевищує 40°. Це стосується як продажів усередині країни, так і за її межами та регулюється «Національним Міжпрофесійним Бюро Коньяку». Цим же бюро норми можна переглянути у окремих випадках. За загальними правилами, алкоголь, чий градус перевищує позначку 40, є бренді.

У країнах СНД існує своя торгова угода, в якій продукція, що виробляється за певними технічними умовами, може називатися «коньяк», але по суті все це бренді. Величина градуса такої продукції може досягати позначки 60.

Як впливає витримка на міцність коньяку в градусах

Якщо говорити про виробництво спиртного в межах СНД, воно виготовляється згідно з технічними умовами, в яких крім відсотка етилового спирту враховуються ще деякі деталі. Так, наприклад, напій виробляється на основі молодих сухих вин, які виготовляються з білого винограду.

Скільки ж градусів у коньячному спирті на такій основі? При подвійній перегонці такої сировини одержують спирти 60-70°. Вони не мають жодних ароматичних особливостей. Для надання «шляхетності» їх укладають у дубові бочки. Далі все залежить від часу.

Скільки градусів у коньяку з 3 та 5 зірками? За рідкісним винятком спиртне має 40 градусів. Спиртне з маркуванням КВ і КВВК, витримка яких відповідно 7 і 10 років, можуть мати від 42 до 45 °. Алкоголь з маркуванням «КС» та «ОС», витримка яких понад 10 років, може мати міцність понад 50 градусів.

Французи такі випари називають «частка ангелів», і її кількість залежить від багатьох факторів – тривалості зберігання, вологості, температури, глибини, на якій зберігається спиртне та самої бочки. У нових бочках, наприклад, втрати можуть становити до 15% на рік, а в дуже старих випарах можуть не досягати навіть одного відсотка.

Особливості справжніх французьких міліозимів

Якщо раптом ви натрапите на полиці на надзвичайний французький продукт, міцність якого більше 40 градусів, не поспішайте віднести його до підробок. Зазвичай на пляшках із таким напоєм зазначений рік, а ціна його неймовірно висока. У цьому випадку перед вами справжній міллезім. Що це таке? Міллезимний, або, як його ще називають, вінтажний, коньяк – це спиртне, виготовлене з урожаю винограду певного року. “Старість” такого напою може налічувати до ста років і більше. Наприклад, Francois de Jussac 1814 має фортецю 42,8 °.

Звичайно, кількість пляшок такого справжнього вінтажного спиртного невелика, лише п’ять штук, але вона має всі документи, що підтверджують статус. Молодшим є алкоголь Lheraud Cognac 1975 Petite Champagne, чия міцність становить 47 °. Найвищим представником справжнього французького коньячного ряду, чий статус також підтверджений «Національним Міжпрофесійним Бюро Коньяку», є Daniel Bouju Royal, з рекордною фортецею в 60°.

Марки коньяків різної фортеці

Справжні коньяки міцністю 40 °

«Хеннессі» VS є найбільш продаваним у світі, він же найзнаменитіший і найпопулярніший алкоголь. Асамбляж спиртного складається з коньячних спиртів найкращих виноробних районів регіону Cognac. Hennessy – справжній зразок серед спиртних напоїв.

А. де Фуссіньї Селексьйон відноситься до серії Creation. Ця серія включає також Extra, XO Fine Champagne, Superieur Fine Champagne, XO Tubes Cigare. Спиртне цієї колекції – це можливість оцінити купаж зі спиртів різних виноробних регіонів. Особливістю серії також є те, що весь алкоголь має однаковий термін витримки, який дорівнює восьми рокам.

«Курвуазьє» VSOP включає виключно старі коньячні спирти, витримані від 8 до 12 років, завдяки чому його смак має багатогранну структуру і бархатисту основу, а запах відрізняється м’якістю і багатим букетом.

“Мартіль” VSOP був створений на честь 160-річчя коньячного будинку і з’явився на ринку в 1874 році. Сам же будинок «Мартель» веде свою історію з часів правління Людовіка XIV. Сьогодні Martell є одним з провідних будинків Франції і входить до найбільших світових виробників даного спиртного.

Коньяки міцністю 40-50 °

“Арарат” 5 зірок, 42°. Єреванський Коньячний Завод втілює справжній дух Вірменії, яке продукція демонструє майстерну роботу вірменських майстрів. «Арарат» – найвідоміший вірменський напій як у самій Вірменії, і у багатьох країнах її межами.

“Клинків” Family Collection, 42 °. Спиртне преміум-класу. Створенням купажів марки займається талановитий болгарський майстер Радостін Клінков. Він наголошує на незвичайну рецептуру в приготуванні. Для виготовлення коньячних спиртів використовуються сорти винограду, вирощені в екологічних зонах на виключно благодатному ґрунті. Купаж виконується вручну. Klinkov Family Collection купажований зі спиртів, які витримувалися у французьких дубових бочках терміном не менше п’яти років.

“Старійшина” Single Barrel, 45 °. Дистиляти для цього напою витримані в одній бочці протягом семи років. Сама бочка виконана з білого американського дуба, обпаленого зсередини. Спирти мають винятково високу якість. Він розливається в дизайнерські пляшки із синього скла, що підкреслює унікальність продукту.

“Катеринодар” ОС 30-річний, 45 °. Ця українська марка виготовлена ​​з витриманих спиртів, що дистильовані в період з 1971 по 1976 рік. Завдяки витримці у бочках із різних видів деревини напій має витриманий характер та оксамитову структуру. Спиртне має безліч нагород, що підкреслює його статусність і винятковість.

Коньяки міцністю 50 градусів і вище

«Двін», 50 °. Ексклюзивний алкоголь із колекції «Арарат», створений у 1945 році Маркаром Седракяном. Середній вік спиртів, що використовуються для купажу – не менше десяти років. На тривалий час виробництво спиртного було занедбано. У 2011 році він знову з’являється на полицях магазинів України, Вірменії та багатьох країн СНД. «Двін» готується за оригінальною рецептурою та славиться найвищою якістю та незвичайним смаком.

“Єреван”, 57 °. Марочний алкоголь від єреванського заводу “Ной”. Випускається з 1957 року і вважається найміцнішим напоєм серед коньячної продукції колишнього Радянського Союзу. Свого часу він вироблявся зі спиртів, витриманих не менше десяти років, але зараз про нього немає жодної інформації. «Єреван» – справжній колекційний спиртний напій, який виробляють із європейських сортів винограду, які вирощують на території Вірменії.

Визначаємо, скільки градусів у коньяку — поради щодо вибору напою

Коньяк – вишуканий алкогольний напій, історія виробництва якого налічує кілька сотень років.

Коньяк виготовляють у однойменній провінції Франції за складною технологією. Чим більша витримка коньяку, тим дорожчим і якіснішим він вважається. Кращі сорти цього напою дивують його поціновувачів невимовним смаком та ароматом.

Не менш важливий параметр – міцність алкоголю з Франції, яка повинна дорівнювати 40 градусів.

Що впливає на фортецю?

Коньяк виготовляють на основі молодих сухих вин, виготовлених із білого винограду. У ході їхньої подвійної перегонки виходить коньячний спирт міцністю 60-70 градусів. Ця «сировина» не має жодних ароматичних та колірних особливостей, якими відомий вишуканий алкоголь.

Щоб надати приємного смаку та вишуканості, його укладають на певну кількість часу в дубові бочки:

  • Ємності готуються з деревини віком не менше 80 років, у них немає жодного цвяха.
  • Внутрішня поверхня бочок обпалюється, щоб екстрактивні властивості дуба зросли. Коньяк насичується танінами та іншими корисними речовинами.
  • Спочатку напій стає бурштинового кольору і набуває ванільного аромату, а незабаром набуває відомого коричневого відтінку і фруктово-квіткової солодощі.

Інші алкогольні напої (наприклад, горілка та віскі) можуть суттєво відрізнятись за вмістом спирту, і в цьому немає нічого незвичайного.

Але випадок із коньяком – зовсім інша історія.

Довідка! У дубових бочках напій щороку втрачає приблизно 0,5 градуси.

На його якість впливають деякі умови:

  1. Температура оточуючого повітря;
  2. вологість;
  3. глибина складу із бочками;
  4. індивідуальні особливості бочок.

Зміст спирту у відомих у всьому світі марках коньяку («Хенессі», «Ремі Мартін», «Курвуазьє», «Мартіль» тощо) становить рівно 40 градусів – не більше і не менше. Про це знають усі справжні поціновувачі вишуканого напою.

Важливо! Досить часто в магазинах можна зустріти гарні пляшки, які свідчать, що в них налито вірменський коньяк (здавалося б, теж перевірений бренд якості) міцністю 50 градусів і вище. Не лякайтеся – це не підробка, а просто якісний бренді.

Воно може бути вироблено в будь-якій країні (не лише Франції) і мати різну фортецю.

Про що розповість етикетка?

Нерідко буває, що покупець набуває пляшечки коньяку до свята, просто спокусившись привабливою етикеткою.

Однак при виборі цього виду алкоголю важливо знати, що означають усі ці цифри та зірочки на пляшці. Інакше можна придбати навіть не бренді, а звичайнісіньку підробку.

Довідка! При покупці коньяку важливо визначити його витримку, яка впливає на смак. На кожній пляшці, крім інформації про виробника та зірочку, часто є літери.

Для деяких це просто абревіатура, але справжні поціновувачі цього напою повинні розумітися на умовних позначеннях:

  1. VS. Якщо ви бачите цю абревіатуру на пляшці коньяку, знайте, що витримували напій у дубовій бочці 2,5 роки. Це мінімальний термін для коньячної продукції. Відповідно, напій буде непоганим, але не найвищої якості.
  2. VO. Цими літерами позначається коньяк трирічної витримки.
  3. VSOP. Напій витримувався 4 роки і ввібрав аромат деревини і білого вина, яке раніше містилося в бочці.
  4. VVSOP. Це абревіатура для висококласного п’ятирічного нектару.
  5. XO. Найстародавніший коньяк, який знаходиться в бочках мінімум 6 років. Цього «ветерана» розшукують на полицях магазинів лише справжні поціновувачі французького нектару.

Тепер кілька слів про ті самі зірки, які знайомі нашому споживачеві.

Спочатку відзначимо, що одна зірка дорівнює 10 місяцям, проведеним коньяком у дубовій бочці.

Відповідно, найпопулярніший тризірковий коньяк пробув у бочці 30 місяців. Після цього його розлили у скляну тару, в якій напій може бути без втрати смакових якостей скільки завгодно.

На етикетці коньяку має бути вказана марка торгового будинку, що його випускає. Якщо жодних даних немає, то продукт явно не найвищої якості.

Подивіться відео, в якому розповідається про види коника залежно від витримки:

Як перевірити якість напою?

У наші дні нарватися на підроблений алкоголь – найпростіше.

Подивіться відео, в якому розповідається про спосіб підробки та фальшування коньяків:

Щоб уберегти себе від цього, при покупці коньяку звертайте увагу на такі деталі:

  • у фальшивого продукту пробка прилягає нещільно і дуже схожа на ту, що закупорює недороге вино;
  • наявність/відсутність фірмового знака;
  • підозріло низька вартість.

Тепер перевернемо пляшку, щоби зрозуміти, чий продукт перед вами — французьких майстрів чи вітчизняних умільців-шахраїв.

На що звернути увагу:

  1. Якщо рідина у перевернутій пляшці єдиною масою падає вниз – очевидно, справжній коньяк. Крім того, по стінках повинні повільно стікати залишки тягучої вологи. Якщо ж рідина ллється вниз нерівномірно, перед вами очевидно підробка.
  2. Поспостерігайте за бульбашками повітря, які піднімаються вгору під час перевертання пляшки. У якісній продукції спершу нагору повинні попрямувати великі бульбашки, потім – дрібні.

Що ж робити, якщо ви поспішно придбали коньяк і принесли його додому, але не наважуєтеся випити без перевірки якості? Єдиний спосіб провести перевірку в домашніх умовах – просто відкрити пляшку.

Відкоркувати її і наповнити фужер придбаним напоєм. Після цього кілька разів повертайте келих. Якщо весь букет ароматів відразу ж постав перед вами, то, напевно, ви тримаєте в руках не справжній продукт французьких майстрів.

У якісному товарі повинні поступово з’являтися:

  • дерев’яні нотки;
  • аромат тютюну та фруктів;
  • шоколадний присмак.

Якщо все це є, можете тріумфувати – вам дістався вишуканий напій, який можна і розпити на самоті, і розділити з друзями, і презентувати як подарунок.

Кількість градусів у коньяку – величина, яка не підлягає обговоренням та варіаціям.

Саме градуси визначають справжність французького напою або, навпаки, його низьку якість.

Втім, при покупці коньяку потрібно звертати увагу і на інші критерії, які дозволять вам розпізнати низькосортний напій з першого погляду і не потрапити на вудку спритних продавців.

Скільки відсотків алкоголю у справжньому коньяку? Що означають зірки на пляшці, як вони впливають на якість

Які міцні алкогольні напої користуються любов’ю народу нашій країні? Це 3 види алкоголю:

Зазвичай на почесному місці святкового столу стоїть горілка: вона універсальна, оскільки має достатню міцність і викликає алергічних реакцій. Коньяк можна побачити рідше: можливо, одна з причин – побоювання придбати замість оригінального напою підробку.

Не всі розуміються на цьому виді алкогольної продукції та вміють «читати» етикетку. Скажімо, що означають зірки на коньяку? Якою має бути міцність коньяку? Спробуємо внести ясність у ці питання.

Вимірюємо градус

Один із головних критеріїв аперитиву – його міцність. Якщо горілка і віскі можуть суттєво відрізнятися за вмістом спирту, і нічого в цьому протизаконного немає, то з напоєм, що вивчається, все інакше.

Чи справжній перед нами товар французьких виробників можна визначити, знаючи, скільки градусів у коньяку. Якщо перед вами на вітрині стоїть приваблива пляшечка з темно-коричневою рідиною, а на етикетці красується напис: 50º, знайте: здійснивши покупку, ви придбаєте не коньяк. Не обов’язково це буде погана підробка. Цілком можливо, що ви купите бренді відмінної якості.

Цінителі вишуканого напою знають, як визначити справжність коньяку: його спиртова складова – рівно 40º, не більше і не менше.

Але як тоді міцний алкоголь родом із сонячної Вірменії, запитаєте ви? Адже на ємностях з вологою, що привабливо переливається, – товарах з нашої дружньої республіки – часто зустрічаються фрази: «52º», «57º».

Виходить, це фальшований товар? Ні, ця продукція теж дуже смачна та виготовлена ​​за всіма правилами. Але справжній коньяк роблять лише у Франції, і він 40%. А все інше – бренді, а бренді може бути вироблено будь-де і мати іншу фортецю.

Отже, тепер ми знаємо скільки градусів у справжньому коньяку.

Зверніть увагу: міцність коньяку не змінюється – законодавством Франції вона встановлена ​​як постійна величина.

Про що розповість етикетка?

Чи траплялося вам купувати пляшечку до свята, спокусившись красивою формою упаковки? Якщо не знати, що означають написи – всі ці загадкові літери та зірки – можна придбати не те, що хотілося. Тому давайте рахувати зірки на пляшках коньяку і розшифровувати буквені позначення.

Як визначити якість коньяку, вірніше, його витримку – це і є фактор, що впливає на смак та аромат напою? Дивимося на напис. Ходімо від простого до складного: ви бачите абревіатуру VS? Це означає: алкоголь тримали у дубовій бочці 2,5 роки – це мінімум, передбачений для коньячної продукції. Ходімо далі:

  • літерами VO позначають трирічну витримку;
  • VSOP-4 роки продукт вбирав аромати деревини і білого вина, що містилося раніше в бочці;
  • VVSOP – якісний п’ятирічний “нектар”.

Є ще поняття XO. Це найстародавніший аперитив: він знаходився в бочках мінімум 6 років. Коньяк XO шукають на полицях магазинів поціновувачі, які розуміються на чудовому французі.

ском алкоголі. Звичайно, він буде дорожчим за попередні варіанти.

Тепер поведемо про зірки, якими маркують коньяк. Чоловіки на свої професійні свята нерідко купують коньяк три зірки – він не такий дорогий, а за смаковими якостями не поступається «побратимам».

Важливо! Кількість зірок дорівнює кількості десятків місяців, проведених препаратом у дубовій бочці.

Тризірковий аперитив простояв у бочці 30 місяців, після чого був розлитий по пляшках. У скляній ємності напій може бути скільки завгодно довго: «старіти» він при цьому припиняє. Вважається лише термін витримки у бочці.

Цікаво: смак та аромат аперитиву змінюються залежно від терміну перебування у дерев’яній тарі.

Спочатку дегустатор відзначить переважання ноток ванілі, а після тривалої витримки відчує фруктовий та квітковий аромат та м’яку насолоду.

Дізнатися витримку українського міцного (бренді, якщо говорити правильно) можна, орієнтуючись на зірочки. Якщо ми бачимо 3 зірки – витримка 3 роки, 5 зірок – маємо п’ятирічний міцний алкоголь.

Перевіряємо якість

Як перевірити якість коньяку? Питання серйозне. Нарватися на підробку нашого часу легко. Ознаки явного фальсифікату:

  • пробка, що дуже нагадує пробку від пляшки вина середньої цінової категорії, нещільно прилегла;
  • відсутність фірмового знака;
  • підозріло низька ціна.

Перевірений спосіб дізнатися, чи знаходиться у нас в руках виріб французьких виноробів або їх «колег по цеху», що тримають виробництво в іншій країні та працюють за власними правилами – перевернути пляшку.

Якщо рідина важкою єдиною масою падає вниз – швидше за все, справжній коньяк. По стінках повільно стікають залишки тягучої вологи.

Якщо рідина переливається донизу нерівномірно, на жаль, перед вами підроблена продукція.

Ще один спосіб – поспостерігайте за бульбашками повітря, що піднімаються вгору при перевертанні ємності. Спочатку повинні піти вгору великі бульбашки, потім дрібні.

Ще один момент – на етикетці має бути марка торгового будинку, який його випускає. У “Хеннесі” це зображення руки з арбалетом. В інших виробників – свої «картинки». Якщо немає нічого, ви тримаєте в руках не те міцне, яке заявлено в назві.

Як перевірити коньяк у домашніх умовах, якщо ви вже придбали його та принесли на власну кухню?

Залишається відкрити пляшку – це єдиний спосіб зрозуміти, який алкоголь ви купили перед тим, як подавати його до столу. Відкоркувавши її, наливаємо золотисто-коричневу рідину в келих. Обертаємо келих. Якщо весь букет запахів відкрився відразу і не змінюється – навряд чи справжній аперитив. А якщо поступово виявляються:

  • дерев’яні нотки;
  • аромат тютюну та фруктів;
  • шоколадний «присмак» — вам дістався справжній витвір мистецтва, плід праць французьких винокурів.

Кількість градусів у справжньому коньяку – величина, що не підлягає виправленню і виключає можливість варіацій. Але, крім цього критерію, при покупці завжди звертайте увагу на інші ознаки, що дозволяють відрізнити підробку від оригіналу.

До речі, можливо, ви знаєте ще спосіб перевірки справжності напою? Напишіть нам, ми теж із задоволенням скористаємося.

Міцність коньяку в градусах

Коньяк – напій благородний та широко популярний. Цей алкоголь вважається елітним та досить часто прикрашає святкові столи. Але спиртне спиртному ворожнечу, і серед коньяків часто зустрічаються підробки. І часом досить небезпечні, які в кращому разі спричинять найважче похмілля, а в гіршому спровокують токсичне отруєння.

Тому всім, хто є любителем цього ароматного спиртного або планує придбати його до свята, варто знати всі нюанси легендарного спиртного, а зокрема, скільки градусів у коньяку. Адже справжній алкоголь цього рівня має суворі правила щодо виробництва та власний регламент.

Справжній коньяк: показники фортеці

На полицях сучасних супермаркетів можна зустріти багатющу різноманітність алкогольних напоїв, які виробники зараховують до коньячних. Причому міцність коньяку може мати досить серйозний розкид. Від чого залежить градусність цього одного з найпопулярніших алкоголю? Справа в країні-виробнику.

Цей коньяк виробляється тільки у Франції, і технологія його виробництва регламентується Національним Професійним Бюром з виробництва коньячної продукції.

У французького спиртного, яке визнано етанолом серед представників коньячної індустрії, міцність має перевищувати 40⁰. До речі, цей спиртний має й офіційну назву, закріплену на рівні законодавчої влади: cognac. За діючими правилами, якщо коньячне спиртне має градусність вище за належну, цей напій буде відноситися до класу бренді.

Хоча в нас і в країнах колишнього СНД за звичкою всі бренді називають коньяком, по суті, це не так. Адже часом можна зустріти на полицях вино-горілчаного відділу та алкоголь міцністю в 60⁰, що називається як «коньяк». Потрібно пам’ятати, що справжній, класичний, легендарний коньяк виробляється виключно на території Франції, у кількох провінціях цієї країни.

Від чого залежить міцність коньяку

Якщо розглядати особливості та нюанси коньячного виробництва на території колишнього СНД, то все спиртне виготовляється за стандартними, прийнятими техумовами. Крім певного рівня вмісту спирту, враховується і низка інших особливостей. Наприклад, при виготовленні вітчизняного коньячного напою у виробництво йде молоде сухе вино з винограду білих сортів.

Коньячний спирт на основі виноградного вина при подвійній перегонці має міцність у 60–70⁰.

Як зорієнтуватися при виборі коньяку

Виноградна сировина не має жодних специфічних коньячних ноток, тому для надання благородності основу поміщають для настоювання в дубові бочки. Кінцева міцність напою вже залежатиме від часу бочкової витримки. А скільки градусів у коньяку 5 зірок, таке питання цікавить багатьох, адже всім відомий п’ятизірковий вірменський коньяк за своєю міцністю укладається у прийняті французькі стандарти, тобто 40⁰.

Щоб не помилитися у виборі цього спиртного, варто уважно вивчати етикет, звертаючи увагу на маркування. Зокрема:

  • КВ (витримка в 7 років) – 40-42⁰;
  • КВВК (витримка в 10 років) – 42-45⁰;
  • ОС та КС (витримка понад 10 років) – від 50⁰.

До речі, справжнім поціновувачам легендарного алкоголю варто знати, що справжній французький коньяк поступово втрачає свою міцність (приблизно на 1,5–2⁰ на рік). Винороби Франції називають таку властивість «частка ангелів», швидкість втрати градусності залежить від деяких факторів. Зокрема:

  • Температура зберігання;
  • вологість довкілля;
  • особливостей бочки, де наполягає сировина;
  • глибина, яку закладається коньяк для безпеки;
  • тривалість знаходження спиртного у закритій ємності.

При зберіганні справжнього коньяку в нових, щойно зроблених бочках, втрата його міцності може досягати 10–15⁰, а в старих, продублених ємностях ці втрати практично не відчутні.

Тому вважається, що справжній коньяк повинен бути не більше 40⁰ фортеці, нижнє значення градусності може змінюватись. Адже навіть алкоголь міцністю в 30⁰ відноситься до справжнього, все залежить від нюансів його зберігання та наполягання.

Незвичайний міліозим

Але часом в елітних магазинах алкогольної продукції, а також у самій Франції можна зустріти спиртне, що міцністю перевищує належні 40⁰. Не варто записувати його у підробки. Цією особливістю має міллезім (або вінтажний коньяк). Цей алкоголь вважається рідкісним та цінним. Виготовляється він із урожаю винограду, зібраного у певний час певного року (дата збору обов’язково вказується на етикетці). Вік міллезімного коньячного спиртного може досягати більше 100 років. Наприклад:

  • Daniel Bouju-Royal (1850 р.) – 60⁰;
  • Francois de`Jussac (1814) – 42,8⁰;
  • Napoleon III Empereur (1858) – 37⁰;
  • Lheraud Cognac1975 Petite Champagne (1975 р.) – 47⁰.

Правила вибору напою

Звичайно, насамперед, слід звертати увагу на етикетку та саму сулію. Справжні коньяки зазвичай підносяться до продажу у фігурних, складних дизайну ємностях, які досить складно підробити. Що стосується етикетки, то вона повинна бути рівною, добре приклеєною, її практично неможливо відокремити від скла.

Справжній коньяк має дуже тугу пробку, яка при закритті пляшки захлопується автоматично, сам ковпачок не повинен прокручуватися.

Слід ретельно вивчати склад алкоголю. Там не повинно бути жодних ароматизаторів (усі коньячні, специфічні аромати алкоголь отримує з бочок, де зберігається). У складі повинен бути відсутнім і етиловий спирт.

Як грамотно вживати

Експерти радять насолоджуватися унікальним смаком легендарного спиртного лише у теплому приміщенні, за комфортної температури. Спеціально розігрівати напій не слід – це може призвести до втрати характерного смаку. Гріють лише сам келих (краще використовувати широкий та низький). Причому підігрів відбувається шляхом обертання ємності у руках. Роздруковувати коньячну сулію заздалегідь не варто – краще це зробити за 20,30 хвилин до вживання, щоб приміщення наповнилося його неповторним ароматом.

До речі, всупереч поширеній думці, з легендарним алкоголем найвищої якості лимон не вживається. Цей цитрус своїм яскравим ароматом знищує смак та сприйняття справжнього коньячного аромату. Для закуски цього спиртного відмінно підходить фрукти, яблука або густі фруктові муси.

Допустима доза коньяку, що вважається нешкідливою, становить 30-35 мл, це правило варто знати і дотримуватися.

Саме така доза легендарного алкоголю вважається корисною для організму людини. Чарка коньяку, прийнята на сон прийдешній, допомагає заспокоїтися, зняти напругу, що накопичилося за день, і розслабитися. Це спиртне можна додавати і в добрий чай. Також слід знати про наявні протипоказання. Алкоголь не можна приймати:

  • вагітним і жінкам, що годують;
  • страждають від проблем із печінкою та нирками;
  • молодим людям, які не досягли повноліття;
  • особам, які проходять курс лікування за допомогою антибіотиків.

Висновки

Справжній коньяк – легендарний напій, благородне, аристократичне походження. Він цінний унікальним, неповторним ароматом і може принести справжню насолоду цінителям алкоголю. Але щоб знайомство з легендою спиртного світу не принесло розчарування, варто знати, як грамотно вибирати це спиртне, тонкощі технологічного процесу, властиву міцність і, звичайно, дотримуватись встановлених норм споживання міцного спиртного.

Відповідно до традицій, спиртне необхідно вживати разом із шоколадом або спеціальною сигарою. У багатьох країнах його п’ють із лимоном. Проте європейці вважають, що кислота навпаки вбиває смак коньяку. Хоч би яким був спосіб вживання напою, головне, щоб у процесі не втрачалися його основні смакові властивості. Доповнювати алкоголь можна яблуками, солодкими фруктами та мусами.

І трохи про секрети.

Українські вчені кафедри біотехнологій створили препарат, який зможе допомогти при лікуванні алкоголізму лише за 1 місяць. Головна відмінність препарату – ЙОГО 100% НАТУРАЛЬНІСТЬ, а значить ефективність та безпека для життя:

  • Усуває психологічний потяг
  • Виключає зриви та депресію
  • Захищає клітини печінки від ураження
  • Виводить із сильного запою за 24 ГОДИННИКИ
  • ПОВНИЙ ЗБІР від алкоголізму незалежно від стадії!
  • Дуже доступна ціна.. всього 990 гривень!

КУРСОВИЙ ПРИЙОМ ЗА 30 ДНІВ ЗАБЕЗПЕЧУЄ КОМПЛЕКСНЕ РІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ З АЛКОГОЛЕМ. Унікальний комплекс АЛКОБАР’ЄР є на сьогоднішній день найефективнішим у боротьбі з алкогольною залежністю.

Скільки градусів у коньяку та яка користь напою

Коньяк відомий усім своїм вишуканим смаком та ароматом. Виготовляється він у французькій провінції. Скільки градусів у коньяку? Протягом сотень років розроблялися способи вироблення цього напою з тривалою витримкою, протягом якої склад набуває неповторного смаку і аромату. Міцність спиртного – дуже значний параметр.

Виробництво коньяку в наші дні

За основу для отримання коньяку беруть сухе вино, яке виготовлене з деяких сортів білого винограду. Його переганяють двічі і отримують спирт міцністю 60-70? Цей коньячний спирт не має особливого кольору та запаху. Щоб він набув цих особливостей і став вишуканим, його поміщають у оброблені парою дубові бочки. Ємності роблять із дуба у віці 80 років і старше. Внутрішня поверхня виробів піддається випалюванню, через що зростають екстрактивні властивості деревини. У таких бочках склад коньяку отримує таніни та низку інших корисних речовин. Він стає ароматним і набуває кольору бурштину. Потім напій починає темніти, стає більш коричневим і набуває насолоди квітів і фруктів.

Скільки градусів у коньяку? У дубових бочках він щороку втрачає приблизно 0,5 градуси. Якщо його наполягати 100 років, можна отримати фортецю приблизно 30? На його якість впливають деякі умови:

  • Температура оточуючого повітря;
  • вологість;
  • глибина складу із бочками;
  • індивідуальні особливості бочок.

Після наполягання протягом 5-6 років міцність його стає набагато вищою за 40˚. У цьому випадку його розводять чистою водою, що дистилює. Технологія виробництва вишуканого коньяку суворо дотримується. Існують навіть особливі закони щодо цього. Якщо їх дотримуватися (що робиться у Франції), то міцність має перевищувати 40˚. Саме такою кількістю градусів можуть похвалитися найкращі марки Мартель, Ремі Мартін, Курвуазьє, Хенессі.

Елітні марки коньяків

Коньяк виробляють і в Україні. Але його краще називати бренді. У чому полягає відмінність бренді від коньяку? Міцність бренді може коливатися. Про це є особлива інформація у технічних умовах кожного виробника. Напій Єреван має міцність 57˚, Двін – 50˚. Витриманий коньяк (КВ) містить у собі 42% спирту. Середній вік – 5-7 років. Напій витриманий, наділений найвищою якістю (КВВК) – 45%. Його наполягають 7-10 років. Старий коньяк (КС) є справжньою цінністю. Витримується у бочках він понад 10 років. Міцність його буває вище 50? Дуже старий напій має позначення ОС. Це досить рідкісний напій, який витримується 20 і більше років і має міцність 55-65˚. Вартість таких напоїв може становити тисячі та навіть десятки тисяч доларів. Тому коньяком вітчизняні напої вважатися не можуть.

Яка користь коньяку для людини

Чи є користь коньяку для організму людини? За рахунок тривалого бродіння в дерев’яних бочках напій отримує дубильні речовини та особливий аромат. Ці дані неможливо отримати в іншій тарі, виготовленій із пластмаси або скла. Нормальний термін бродіння становить 5 років. Кількість років, проведених напоєм у бочці, показано на етикетці зірочками. Коньяк користь і шкоду людям несе безперечно.

Коньяк п’ють із спеціального келиха

При виборі цього напою слід звертати особливу увагу на пляшку. Чим вона складніша, тим менше шансів купити підробку. Етикетка має бути приклеєна рівно. Її дуже важко відірвати від шибки. Коньяк справжньої якості закупорюється автоматично. При цьому ковпачок не провертається. У складі не може бути етиловий спирт. У ньому не може бути ніяких ароматизаторів, тому що напій отримує аромати від дерев’яної бочки. Пити його потрібно у приміщеннях, що мають кімнатну температуру. Підігрівати його не потрібно. Це може призвести до випаровування характерних присмаків. Підігріти його можна шляхом обертання келиха у власних руках.

Найкраще брати келих низький та широкий. Роздруковувати пляшку потрібно не раніше ніж за півгодини до його вживання. За цей час приміщення наповниться невимовним ароматом напою. На закуску рекомендується брати не лимон, а шоколад чи сигару гарної якості. Лимон здатний просто вбити смак гарного коньяку. Доповнити коньяк можна яблуками, мусами чи фруктами.

Говорячи про користь коньяку для людей, можна згадати вислів Парацельса про відмінності отрути та ліки. Відмінність їх полягає лише у дозі. Існує широко відома думка про принесення коньяком користі для людського організму. Чи це так насправді? Якісний напій виготовляється з винограду білих сортів. Сусло переганяється через спеціальний дистилятор. Потім напій довго перебуває у бочках із дуба. Перегонка очищає рідину від різних сивушних олій. Це вже є великою перевагою цього напою. Багато лікарів стверджують, що невеликі дози засвоюються в організмі, зміцнюють його і допомагають впоратися із застудними захворюваннями та інфекціями. Ні про яку шкоду тут не може бути й мови. Невелика доза – це 30-35 мл.

Коньяк – ліки, хто на лікарняний?

Чарка напою, прийнята перед сном, допомагає справлятися з будь-якими недугами. Аромат напою має заспокійливу дію. Жодної шкоди тут немає і бути не може, якщо не переборщувати з прийняттям коньяку. Цей продукт можна в невеликих кількостях додавати до чаю. Не рекомендується організовувати експерименти із вживанням напою на морозі. Артистам користь буде прийняття ложки гарного коньяку.

Напій протипоказаний жінкам, що годують, його не можна приймати людям, які лікуються антибіотиками. Цілком неприпустиме вживання напою людьми, які мають проблеми з печінкою. Не можна застосовувати цей вишуканий напій для лікування дітей.

Висновок на тему

Справжній коньяк – дуже благородний спиртний напій. Він має прекрасний аромат, отриманий від тривалого наполягання в дубових бочках. Деякі люди при вживанні даного напою застосовують різні способи. Наприклад: у скляну ємність складають плоди чорноплідної горобини, подрібнені лимони, ягоди чорниці, імбир та заливають усе це коньяком. Через 45 днів склад проціджують і п’ють як цілющу настойку. Шматком тканини, змоченому в цьому продукті, протирають рани і порізи на шкірі. Добре діють компреси, що зігрівають, на основі цього напою. Міцність завжди дорівнює приблизно 40˚.

Як правильно пити

Скільки градусів у коньяку?

Коньяк відноситься до дорогих і благородних напоїв, які часто подають як подарунок або виставляють на святковий стіл з особливих випадків. Поціновувачів коньяку багато, але переважна більшість любителів цього напою не можуть точно сказати, в чому відмінність однієї марки від іншої і чому міцність коньяку відрізняється.

Скільки градусів алкоголю у коньяку

Французькі виробники дотримуються строго правила: міцність коньяку будь-якої марки має бути 40°. Багато вітчизняних любителів якісного і міцного алкоголю плутають коньяк і бренді, міцність якого може варіюватися від 40 до 60 градусів.

З’явилася ця помилка ще за часів Радянського Союзу, коли обидва терміни сприймалися однаково і при виробництві напоїв на лікеро-горілчаних заводах використовувалися норми, що допускають різні значення фортеці.

В даний час нормативні акти регламентують вимоги до коньяку таким чином:

  • вихідною сировиною для ковзанів служить виноград;
  • вміст етилового спирту в напої не повинен бути меншим за 40%;
  • доведення напою до стадії остаточної зрілості проводиться за обов’язкового контакту з дубовими дошками;
  • термін витримки напою неспроможна становити менше 3 років.

Кожен виробник випускає продукцію виходячи з розроблених технічних умов, у яких затверджується міцність напоїв. Наприклад, популярні марки київських, кишинівських та єреванських заводів можуть містити етиловий спирт обсягом від 40 до 57%.

Зміна міцності коньяку

Сировиною для виробництва коньячного спирту є сухі вина. Винний матеріал переганяють двічі, у результаті утворюється основа отримання готового продукту, міцністю до 70 градусів. Отримана основа безбарвна, немає чітко вираженого запаху, тобто. взагалі немає нічого спільного з коньяком. Для доведення продукту до потрібних параметрів заливають рідину в ємності з дубової дошки.

Для виготовлення бочок, що використовуються для витримки коньяку, можна застосовувати тільки деревину дуба, вік якої становить понад 80 років. Особливим способом обробляються внутрішня та зовнішня поверхня ємностей, найчастіше обпалюється. Коньячний спирт з часом набирає в такій бочці колір і отримує насичений аромат.

Процес витримки пов’язаний із зміною міцності майбутнього напою. В середньому втрачається близько 0,5 градуса за 12 місяців. Неважко розрахувати, частка етилового спирту в столітньому коньяку становить приблизно 30%. Термін витримки та умови зберігання визначаються виходячи з досвіду винороба та завдання, що ставиться перед ним. У випадках, коли матеріал через кілька років, містить частку етилового спирту понад 40%, виробляють його розм’якшення дистильованою водою.

Позначення термінів витримки коньяку

Маркування традиційних французьких коньяків відрізняється від позначень, які у нашій країні. Розібратися із закордонними напоями дозволить наступний список:

  • VS (Very Special) – витримка не перевищує двох років.
  • Superior – витримка від трьох років.
  • VO (Very Old) – витримка щонайменше чотири роки.
  • VSOP (Very Very Superior Old Pale) – п’ять років.
  • XO (Extra Old) – витримка від шести років та більше.

Крім того, слід враховувати, що існують власні оригінальні назви деяких марок із витримкою понад шість років, до них відносять всесвітньо відомі бренди: Camus Jubilee, Remi Martin.

На території пострадянського простору прийнято інше позначення терміну витримки для коньяків. Існує дві основні категорії даного напою: ординарні та марочні вироби. Відрізнити ординарні напої легко за наклейкою із зірочками, де кількість зірок відповідає кількості років витримки.

Для марочних виробів прийнято буквене маркування:

  • КВ – термін витримки щонайменше шість років.
  • КВВК – витримка понад вісім років.
  • КС – витримка десять років.
  • КОС – найдорожчий напій термін витримки від двадцяти років.

На відміну від французьких аналогів, вітчизняні коньяки різних марок відрізняються ще й міцністю. Так для простих сортів міцність підвищується в залежності від кількості зірок:

Марочні коньяки мають індивідуальний відсоток вмісту етилового спирту, який може досягати особливо старих напоїв 57%.

Як перевірити якість коньяку

Точний аналіз напою можна отримати тільки в лабораторних умовах, де шляхом складних хімічних дослідів визначають відсоток наявності етилового спирту та сивушних олій, частку кислот та сторонніх домішок. Вивчення проб молекулярному рівні дозволить визначити походження коньячного спирту.

Для визначення справжності напою самостійно, потрібно насамперед звернути увагу на форму пляшки та якість друку етикетки. Зазвичай для марочних коньяків використовують нестандартні пляшки, а підроблені етикетки найчастіше погано приклеєні, і їхня поверхня легко піддається стирання або навіть змивається.

Увага! Якщо на пляшці немає акцизних марок із голограмою, такий алкоголь однозначно відноситься до контрафакту.

Справжній напій має густу, трохи маслянисту структуру, тому при обертанні на стінках келиха коньяк осідає повільно. Неприпустимий осад або замутненість. При випаровуванні коньяку утворюються ароматні пари, які відрізняються за запахом, залишаючи багатогранний шлейф, підробки мають стійкий одиночний запах.

Як визначити якість коньяку

Які міцні алкогольні напої користуються любов’ю народу нашій країні? Це 3 види алкоголю:

Традиційно на почесному місці святкового столу стоїть горілка: вона універсальна, оскільки має достатню міцність і не викликає алергічних реакцій. Коньяк можна побачити рідше: можливо, одна з причин – побоювання придбати замість оригінального напою підробку.

Не всі знаються на цьому виді алкогольної продукції і вміють «читати» етикетку. Скажімо, що означають зірки на коньяку? Якою має бути міцність коньяку? Спробуємо внести ясність у ці питання.

Вимірюємо градус

Один із головних критеріїв аперитиву – його міцність. Якщо горілка і віскі можуть суттєво відрізнятися за вмістом спирту, і нічого в цьому протизаконного немає, то з напоєм, що вивчається, все інакше.

Чи справжній перед нами товар французьких виробників можна визначити, знаючи, скільки градусів у коньяку. Якщо перед вами на вітрині стоїть спокуслива пляшечка з темно-коричневою рідиною, а на етикетці красується напис: 50 º, знайте: здійснивши покупку, ви придбаєте не коньяк. Не обов’язково це буде погана підробка. Цілком можливо, що ви купите бренді відмінної якості.

Цінителі вишуканого напою знають, як визначити справжність коньяку: його спиртова складова – рівно 40 º, не більше і не менше.

Виходить, це фальшований товар? Ні, ця продукція теж дуже смачна та виготовлена ​​за всіма правилами. Але справжній коньяк роблять лише у Франції, і він 40%. А все інше – бренді, а бренді може бути зроблено будь-де і мати іншу фортецю.

Отже, тепер ми знаємо скільки градусів у справжньому коньяку.

Зверніть увагу: міцність коньяку не змінюється – законодавством Франції вона встановлена ​​як постійна величина.

Про що розповість етикетка?

Чи траплялося вам купувати пляшечку до свята, спокусившись красивою формою упаковки? Якщо не знати, що означають написи – всі ці загадкові літери та зірки – можна придбати не те, що хотілося. Тому давайте рахувати зірки на пляшках коньяку і розшифровувати буквені позначення.

Як визначити якість коньяку, вірніше, його витримку – це і є фактор, що впливає на смак та аромат напою? Дивимося на напис. Ходімо від простого до складного: ви бачите абревіатуру VS? Це означає: алкоголь тримали у дубовій бочці 2,5 роки – це мінімум, передбачений для коньячної продукції. Ходімо далі:

  • літерами VO позначають трирічну витримку;
  • VSOP–4 роки продукт вбирав аромати деревини і білого вина, що містилося раніше в бочці;
  • VVSOP – якісний п’ятирічний «нектар».

Є ще поняття XO. Це найстародавніший аперитив: він знаходився в бочках мінімум 6 років. Коньяк XO шукають на полицях магазинів поціновувачі, які розуміються на чудовому французькому алкоголі. Звичайно, він буде дорожчим за попередні варіанти.

Тепер поведемо про зірки, якими маркують коньяк. Чоловіки на свої професійні свята нерідко купують коньяк три зірки – він не такий дорогий, а за смаковими якостями не поступається «побратимам».

Важливо! Кількість зірок дорівнює кількості десятків місяців, проведених продуктом у дубовій бочці.

Тризірковий аперитив простояв у бочці 30 місяців, після чого був розлитий по пляшках. У скляній ємності напій може бути скільки завгодно довго: «старіти» він при цьому припиняє. Вважається лише термін витримки у бочці.

Цікаво: смак та аромат аперитиву змінюються залежно від терміну перебування у дерев’яній тарі.

Спочатку дегустатор відзначить переважання ноток ванілі, а після тривалої витримки відчує фруктовий та квітковий аромат та м’яку насолоду.

Дізнатися витримку українського міцного (бренді, якщо говорити правильно) можна, орієнтуючись на зірочки. Якщо ми бачимо 3 зірки – витримка 3 роки, 5 зірок – маємо п’ятирічний міцний алкоголь.

Перевіряємо якість

Як перевірити якість коньяку? Питання серйозне. Нарватися на підробку нашого часу легко. Ознаки явного фальсифікату:

  • пробка, що дуже нагадує пробку від пляшки вина середньої цінової категорії, нещільно прилегла;
  • відсутність фірмового знака;
  • підозріло низька ціна.

Перевірений спосіб дізнатися, чи є у нас в руках виріб французьких виноробів або їх «колег по цеху», які тримають виробництво в іншій країні і працюють за власними правилами – перевернути пляшку.

Якщо рідина переливається донизу нерівномірно, на жаль, перед вами підроблена продукція.

Ще один спосіб – поспостерігайте за бульбашками повітря, що піднімаються вгору при перевертанні ємності. Спочатку повинні піти вгору великі бульбашки, потім дрібні.

Ще один момент – на етикетці має бути марка торгового будинку, який його випускає. У “Хеннесі” це зображення руки з арбалетом. В інших виробників – свої «картинки». Якщо немає нічого, ви тримаєте в руках не те міцне, яке заявлено в назві.

Як перевірити коньяк у домашніх умовах, якщо ви вже придбали його та принесли на власну кухню?

Залишається відкрити пляшку – це єдиний спосіб зрозуміти, який алкоголь ви купили перед тим, як подавати його до столу. Відкоркувавши її, наливаємо золотисто-коричневу рідину в келих. Обертаємо келих. Якщо весь букет запахів відкрився відразу і не змінюється – навряд чи справжній аперитив. А якщо поступово виявляються:

  • дерев’яні нотки;
  • аромат тютюну та фруктів;
  • шоколадний «присмак» — вам дістався справжній витвір мистецтва, плід праць французьких винокурів.

Кількість градусів у справжньому коньяку – величина, що не підлягає виправленню і виключає можливість варіацій. Але, крім цього критерію, при покупці завжди звертайте увагу на інші ознаки, що дозволяють відрізнити підробку від оригіналу.

Рекомендуємо почитати: Готуємо домашній коньяк на корі дуба

До речі, можливо, ви знаєте ще спосіб автентифікації напою? Напишіть нам, ми теж із задоволенням скористаємося.

Шкода від неякісного продукту

Технологія виробництва коньяку відточена століттями, вона висуває дуже суворі вимоги до якості сировини, умов виробництва та зберігання. На жаль, багато виробників алкоголю нехтують ними, через що потім страждають покупці їхньої продукції. Найбільша небезпека походить від використання низькоякісної сировини – винограду, обробленого для збереження великою кількістю пестицидів. Це отруйні речовини проти шкідників, які, звичайно, не несуть жодної користі і людині, викликаючи інтоксикацію, підвищуючи ризик мутацій та утворення пухлин.

Інша небезпека виникає через додавання в напій спирту невиноградного походження – це практично чистий алкоголь, який для організму є отрутою. У цьому якісному коньяку він теж присутній, але його дія пом’якшується побічними продуктами, що утворюються при дотриманні правильної технології виробництва.

Визначення якості

Взагалі слово “коньяк” – це своєрідна торгова марка, яка застосовується тільки до напою, виробленого у Франції у провінції Коньяк за особливою технологією. Єдиний виняток був зроблений для українського алкогольного магната Нікола Шустова, який представив свою продукцію на Всесвітній виставці 1900 року і отримав від французьких експертів офіційне право називати її “Сognac”. Однак сьогодні цей привілей втрачено, і напої, що виготовляються за тією ж технологією, але не у Франції, прийнято позначати більш загальним терміном «бренді».

Тим не менш, на вітчизняному ринку коньяком називається продукт, виготовлений схожим чином на вірменських, дагестанських, українських, українських та молдавських підприємствах. них реальну конкуренцію французькому напою становить аналог з Вірменії – дається взнаки багатовікова традиція виноробства в цій країні. До речі, той же Шустов виготовляв свій Cognac саме в Єревані та Одесі. Відповідно до ГОСТ 31732-2012, цим поняттям позначається продукт із вмістом спирту не менше 40,0%, отриманий шляхом фракціонованої дистиляцією столового виноматеріалу з винограду Vitis vinifera та витриманих у контакті з дубовою деревиною не менше 3 років. У примітках вказується, що назва має містити прикметник, утворений від найменування тієї країни, де напій був виготовлений.

У вашій боротьбі з неякісним фальсифікатом коньячного напою допоможуть наступні рубежі оборони.

Ціна

Справжній коньяк, виготовлений у Франції зі зрозумілих причин, не може бути дешевим – тут дається взнаки вартість сировини, технології виробництва та зберігання, витрати на транспортування, а також бажання місцевих виробників підтримувати елітарний статус своєї продукції. Мінімальна ціна на напій із цієї країни становить 3 тисячі гривень за пляшку об’ємом 0,7 л. Розцінки на коньячний продукт з інших країн можуть бути нижчими – сьогодні вони становлять 371 р за обсяг 0,5 л, проте Міністерство сільського господарства планує збільшити цей показник до 500 р.

Упаковка

Інформація на пляшці також може багато розповісти про якість її вмісту. На ній обов’язково має бути наклеєна акцизна марка – ознака того, що продаж конкретного товару перебуває під контролем держави. На ній розміщений штрих-код, який можна вважати за допомогою смартфона із встановленим додатком «Антиконтрафактінфо», що видає докладну інформацію про товар, завдяки чому можна перевірити коньяк онлайн.

Етикетка на справжньому коньяку виготовляється із щільного високоякісного паперу, часто з рельєфним відбитком зображення та написів. На ній мають бути зазначені:

  • країна виробник;
  • підприємство-виробник;
  • термін витримки (щонайменше 3 років);
  • вартість (прямо залежить від попереднього показника);
  • штрих код.

Також варто звернути увагу на форму пляшки – якісний коньяк заливається у ємності складної форми, часто із рельєфним зображенням логотипу виробника. Це не просто данина естетиці, але додатковий ступінь захисту від підробок. Виробництво унікальних пляшок дуже затратне, і виробники фальсифікату зазвичай не витрачають свій бюджет на цю статтю видатків.

Органолептичні показники

Якщо після покупки ви все ж таки сумніваєтеся в товарі, перевірте його характеристики в домашніх умовах:

  • налийте напій в келих і трохи збовтайте його – трохи густа суміш, що залишає патьоки на стінах, є правильною ознакою гарної якості;
  • невідкриту пляшку можна перевірити, перевернувши її вгору дном – у справжнього коньяку спочатку вгору піднімуться великі бульбашки, за якими потягнуться менше;
  • хороший напій обов’язково містить ароматичний букет, що змінюється згодом – спочатку дубові, потім тютюнові, фруктові та інші ноти;
  • якісний продукт ніколи не має вираженого смаку і запаху спирту, їх наявність – ознака фальсифікату.

Цими способами можна досить точно відрізняти добрий коньяк від низькоякісної підробки. Обов’язково перед покупкою перегляньте відгуки про магазин, в якому ви хочете її здійснити. У вік Інтернету набагато більше можливостей дізнатися думку таких же покупців, як і ви.

Відповідно до чинного з 1909 р. французького закону «коньяком» називаються спиртні напої, отримані дистиляцією виноградних вин і, що найголовніше, виготовлені в області Коньяк у Франції.

У наш час вітрини магазинів рясніють всілякими пляшками та етикетками на цих пляшках.

Чи насправді ми п’ємо те, що вказано на етикетці?

Сьогодні ми з Вами спробуємо відрізнити добрий коньяк від його підробки. Постараємося принаймні…

Перше, на що варто звернути увагу перед покупкою-це консистенція коньяку, вона повинна бути густою і маслянистою. Для цього пляшку перевертають догори дном. Якщо зі дна впала одна велика крапля або ви бачите на склі сліди стікання рідини – це один із показників якісного напою.

Буває так, що пляшка повністю заповнена і цим способом перевірити якість неможливо.

Що ж робити? У цьому випадку просто різко перевертають пляшку і дивляться, якщо спочатку піднімаються великі бульбашки, а потім дрібні можна сказати, що перед вами якщо не 100% справжній коньяк, то за якістю близький до оригіналу.

Ну звичайно ж, хороший коньяк має бути ідеально прозорим без домішок та осаду. Його колірний відтінок залежить від терміну витримки, новизни дубових бочок та кількості доданої карамелі.

Далі дивимося на якість самої пляшки-вона повинна бути акуратно відлита без вад і сторонніх вкраплень, тому що порядний виробник дбає як про якість самого напою, так і про якість упаковки.

Далі йде огляд етикетки … Ну це Ви чудово знаєте, що вона повинна бути наклеєна акуратно і виготовлена ​​з хорошого, якісного паперу. У дорогих напоях етикетка рельєфна, що нагадує на дотик грошові купюри.

Ну і останнє це ціна. Як Ви розумієте, хороший продукт коштує хороших грошей.

Коли Ви вже почали пити коньяк зверніть увагу на наступне: налийте в келих коньяк і, трохи нахиливши цей фужер, обертайте його навколо осі. Уважно спостерігайте сліди, які залишає після себе на стінках келиха цей спиртний напій. Якщо напій повільно стікає по стінках келиха, залишаючи за собою рівні сліди, то перед вами якісний коньяк.

А наостанок хочу підказати досить добрий «визначник» якості. Налийте трохи коньяку в чашку і

плесніть туди грамів так 15-20 окропу. І за ароматом пари ви самі зрозумієте, що за продукт перед вами.

Місце та вартість

З метою мінімізувати ризик при покупці коньяку, звертайтеся до послуг великих супермаркетів, що заслуговують на довіру, або солідних, спеціалізованих магазинів, що торгують елітним алкоголем. З одного боку, подібні магазини відповідальніше ставляться до вибору постачальників, з іншого – ви завжди можете вимагати там сертифікат, що засвідчує справжність товару, що купується.

Також слід звертати особливу увагу на ціну напою. Не слід вистачати з коньячного стелажу пляшки, оцінені на 25 і більше відсотків менше ніж основна маса аналогічного товару. Вартість пляшки звичайного, не обтяженого значним віком коньяку, повинна відповідати приблизно десяти-п’ятнадцяти доларам США. Погодьтеся, що пляшка напою, на виробництво якого було витрачено кілька років та близько п’яти літрів молодого виноградного вина, не може коштувати дешевше.

Упаковка та оформлення

Купуючи коньяк, особливу увагу звертайте на упаковку та оформлення напою.

Як правило, хороший коньяк від всесвітньо відомих виробників (Martell, Hennessy, Courvoisier, Rémy Martin, Camus та ін.) розливається у прості класичні пляшки, що не грішать зайвою химерністю. Окрім самої ємності, особливу увагу слід звернути на пробку. Вона повинна бути виготовлена ​​з пробкового дерева і щільно закупорювати пляшку. Якщо ж останню вінчає порожнистий та ще й нещільно зафіксований металевий ковпачок, можете бути впевнені, що перед вами стовідсоткова підробка.

Крім того, уважно огляньте всі етикетки. Вони мають бути наклеєні симетрично та не містити ніяких зовнішніх дефектів. Більш того, справжні коньячні етикетки, як правило, виконані на високоякісному злегка рельєфному папері, що нагадує зразки, що використовуються для надрукування грошових купюр. Власне, і сама якість принту вигідно відрізняється від тьмяних та змащених етикеток, що красуються на більшості підробок. Ну, і зрозуміло, присутня на пляшці акцизна марка має бути наклеєна поверх етикетки, а не навпаки.

На самій етикетці обов’язково повинні вказуватися такі параметри: вік і тип напою, а також країна-виробник, місце виробництва та список використаних інгредієнтів. До речі, якщо у згаданому переліку фігурують якісь ароматизатори або ректифікаційний спирт, то напій, що містить їх, краще обійти стороною.

Перевірка коньяку на око

Насамперед, у справжньому коньяку повинні органічно поєднуватися властивий напою бурштиновий колір та обов’язкова світлопроникність. У ньому повинно бути ніякої каламуті чи осаду.

Далі, напій повинен мати деяку тягучість. Щоб переконатися в наявності цієї якості у коньяку, що вас цікавить, переверніть пляшку вгору дном. Якщо в ємності дійсно знаходиться коньяк, то після переміщення її вмісту до шийки, з дна зірветься густа, масляниста крапля, що залишилася там, а по стінках протягом декількох секунд стікатимуть залишки напою. Також, спостерігайте за повітряними бульбашками. Якщо перед вами справжній коньяк, то спочатку до його поверхні піднімуться великі бульбашки, а потім дрібні.

Визначення фальшивки за запахом

Принісши додому куплений напій, ви можете визначити його справжність за запахом. Для цього налийте в сніфтер кілька крапель коньяку і розосередьте їх по всьому келиху. Якщо через кілька секунд ви вловите характерний запах ацетону або гасу, то, на жаль, вам все-таки не пощастило.

Але це ще не все. Справжній коньяк, на відміну ароматизованого і підфарбованого спиртового розчину, в міру розкриття, змінює свій запах. Маючи справу з справжнім напоєм, ви спочатку відчуєте характерний запах дуба, потім, злегка зігрівши сніфтер у руці, позмінно вловите тютюновий, фруктовий, квітковий та інші аромати справжнього дітища прекрасної Франції.

Звичайно, після нюхової перевірки вам навряд чи вдасться повернути виявлену підробку до магазину. Але принаймні ви будете позбавлені небезпеки, пов’язаної зі споживанням напою невідомого походження, так, і перед гостями не осоромитеся.

Що означають зірки і їх кількість на бренді і коньяку

За технологією саме виготовлення коньяку визнано фахівцями в усьому світі одним з найскладніших і найбільш впорядкованих. Витримка коньяку в дубових бочках – найважливіший етап цього процесу. Від неї залежить і насиченість смаку, і тонкий аромат одержуваного продукту. Старі коньяки – вельми дороге спиртне. Їх вартість може перевищувати сім-вісім тисяч доларів за пляшку. У Франції, наприклад, старі коньяки – це напої 6,5 років витримки і вище. А найдорожчий на даний час столітній коньяк «Генріх Четвертий Дюдогнон» був проданий в 2009 році за два мільйони доларів, з приводу чого був офіційно занесений в книгу рекордів. Під стать напою – оформлення ємності. Пляшка була оброблена діамантами та іншими дорогоцінними каменями і виконана зі сплаву платини і золота (загальна вага – чотири кілограми).

А то захочеться випити коньяку, а голова йде обертом тільки від вибору.

Всі фото pixabay.com

Коньяк – це тонка штука, і якщо хочеться просто накидати до напівсмерті, то ця активність не для таких месьє, як він. Це ціла культура, і більш аристократичного і рафінованого напою в усьому світі не знайдеш. Його потрібно любити гарячою любов’ю, поважати, як «Хрещеного батька», і розбиратися у всіх його тонкощах, перш, ніж наблизитися. Ми розповімо про розшифровку позначень коньяку, щоб вам було з чим йти до цього аристократу в гості.

замість післямови

Коньяк, як і бренді, за час свого існування не просто так заслужив світову славу і прихильність у сильної статі. Цей вид спиртного поєднує міцність і відмінний смак, при цьому його можна вживати як в чистому вигляді, так і за трапезою і в коктейлях. Велика розмаїтість присмаків – шоколаду, ванілі, фруктів і прянощів – дають можливість підібрати марку улюбленого напою, точно відповідну особистих вподобань кожного. Напій прекрасно підходить як для відокремленого розслаблення після важкого дня, так і для неспішної бесіди в компанії друзів. Коньяк по праву вважається королем міцних спиртних напоїв.

Пару слів про коньяк

Ми вже якось писали про те, як зробити домашній коньяк з горілки. Однак, як би нам не хотілося, саме коньяком (навіть якщо безперечно схожий) це ніяк не назвати.

Коньяком ви можете собі дозволити назвати тільки той напій богів, який проводиться виключно у Франції. Та й то не скрізь: тільки в певних районах, або, як правильніше їх назвати – крю або субрегіону. Така ж історія, до речі, з кальвадосом.

Правила виробництва дуже строгі і повинні дотримуватися. Строго регламентовано зміст етикетки на пляшці коньяку. На ній неодмінно повинні бути вказані:

  • Найменування (Cognac);
  • ємність;
  • Міцність в поле зору на лицьовій етикетці;
  • Адреса проівзодітеля і юридична назва;
  • Апелласьон приналежності.

Думаєте, така строгість – це жарт?

Якщо не дотримуватися вимог до виробництва коньяку, то можна сісти у в’язницю, позбутися ліцензії або випробувати і те, і інше. Це не міф, такі випадки дійсно були, хоч і рідко.

Втім, така строгість стосується не тільки коньяку і кальвадосу, та й будь-яких алкогольних напоїв, а багатьох національних французьких продуктів. Французи дуже люблять регламентувати і захищати свої продукти.

Французьке коріння, технологія і витримка

Спочатку коньяк був винайдений виноробами Франції, після того, як вони навчилися двічі переганяти молоде виноградне вино особливих сортів в найчистіший дистилят і зберігати його щільно закупорених в дубових бочках протягом багатьох років. Саме в цих бочках напій і набуває свій унікальний колір, разючий аромат і карколомний смак.

Фото з сайту: limit-man.ru

Але нічого нового або незрозуміло маркування на етикетках не означають, а як раз відзначають його вік. Для прикладу, коньяк VSOP, що означає таке маркування, до чого вона відноситься і як зрозуміти, що ж за напій перед вами? Починати розбиратися треба з того, що коньяк може бути родом виключно з Франції, це закріплено в законі, більше ніякі напої так називатися не можуть.

Є деякі винятки, наприклад, вірменський коньяк, контроль якості якого проводиться французькою компанією. Все одно такий напій має власне маркування і французький стандарти тут використовувати не дозволено. Строго стежити за тим, щоб дотримувалися оригінальні маркування XO, VSOP, VS, приставлена ​​компанія, під назвою французькі Національні міжпрофесійну Бюро коньяків.

Коньяк VSOP: розшифровка

Офіційно, за даними BNIC (Національне міжпрофесійні бюро коньяку), VSOP розшифровується як Very Superior Old Pale – дуже старий блідий коньяк. Проте, його часто називають дуже особливим старим світлим.

Коньяк VSOP – це той хлопець, в якому наймолодший бренді витримується в бочках не менше чотирьох років. Однак найчастіше вік коньяків в категорії VSOP цілком може бути ще більше. Коли чотирирічний eau-de-vie включений в суміш, це автоматично стає VSOP Коньяком – навіть якщо будь-який інший компонент набагато старша за нього.

Походження позначення VSOP сходить до розпорядження Британського королівського двору в 1817 році. Їм треба було то, що тоді називалося «Коньяк блідий» (Cognac Pale). Іншими словами, коньяк, яка не підсолоджується і не забарвлюється додаванням цукру і карамелі. У той час було дуже поширене використання таких добавок. Так і народився термін.

Інші позначення для VSOP – «Резерв» або просто «Старий».

Довідка: що таке BNIC (Bureau National Interprofessionnel du Cognac)

Національне міжпрофесійні бюро коньяку. Це інститут, який створений саме в умовах тієї суворої правової системи, що стосується виробництва коньяку, про яку ми писали вище.

Організація об’єднує як все виробництво, так і його обслуговування.

сам процес

При подвійній перегонці вина виходить свіжий коньячний спирт міцністю до 70 градусів. Він безбарвний, різкий на смак, в ньому мало аромату. Але при тривалій витримці в бочках з дуба він набуває золотистого забарвлення, пом’якшується, набуваючи смак і специфічний аромат. Спирт заливають в бочки не під зав’язку, залишаючи певну порожнечу. Це необхідно з метою створення умов для окислення напою. Ємності забивають шпунтами, парафінують зовні і встановлюють в кілька ярусів.

Коньяк XO: що це значить

XO розшифровується як Extra Old – тобто, екстрастарий і описує коньяк, витриманий в дубових бочках не менше шести років.

Проте, XO часто мають набагато більш старий середній вік, багатьом з них від 20 років і старше.

Було багато розмов про те, що мінімальний вік для будь-якого компонента в коньяку XO повинен бути мінімум 10 річного віку. Однак у зв’язку з новими правилами, до до 31 березня 2019 року коньяки у віці шести-дев’яти років все ще можуть називатися XО, якщо вони слідують деяким наперед визначеними правилами BNIC, що стосуються упаковка.

Вираз XO вперше було використано в 1870 році. Коньяк XO можна також назвати «Наполеон» або «Старий резерв».

Сорти коньяку – виноград і рік врожаю

З 16 століття міцний алкогольний напій отримують переважно з сорту Уні блан – білий технічний виноград. Поступово до нього приєдналися жюрансон, Монтілья, Коломбар, Фор Бланш. Ці сорти служать основною сировиною, до них можуть додавати і такі різновиди плодів: Селект, Фоліньян. Незалежно від додаткових сортів, головний смак напою додає основний сорт, відсоток якого не повинен опускатися нижче 90.

Після збору врожаю, який припадає на жовтень (для виготовлення коньяку використовують пізні сорти винограду), з нього вичавлюють сік. Після цього рідину поміщають в бродильні чани, де відбувається перший етап виробництва. Після трьох тижнів бродіння продукт дистилюють в два етапи. Це роблять строго в тому місці, де розміщені виноградники, зібраний урожай і вичавлений сік плодів. Як тільки рідина шляхом вигону перетвориться в спирт, її поміщають в дубові бочки і ставлять в спеціальні льохи мінімум на 2 роки.

Погода, кількість що випали на землю опадів і сонячних днів впливає на виноград більше, ніж грунт, на якій він росте. Кількість і якість зібраного винограду – це запорука хороших смакових якостей цього міцного напою. Звична класифікація коньяків по витримці включає в себе поділ по роках.

Lheraud Cognac тисячу дев’ятсот шістьдесят чотири Petite Champagne

Найбільш урожайними роками для коньяку і його яскравими представниками вважаються: 1929 Отримати (LOUIS XIII de Rémy Martin), 1939 (Baron G. Legrand), 1964 (Lheraud Cognac 1964 Petite Champagne). Меншою популярністю серед колекціонерів користується коньяк, виготовлений в 1942, 1958 і 1962 роках. Коньячні пляшки (бочки), що побачили світ в 1945, 1966 і 1972, зовсім не мають шанувальників серед цінителів цього алкогольного напою.

Факторами, які вплинули на такий розподіл якості, можуть бути як кліматичні зміни (затяжні проливні дощі, град, низькі температури), так і людський фактор (військові дії, епідемії смертельних хвороб).

Що значить коньяк VS

З цим позначенням, мабуть, найпростіше. Якщо ви бачите пляшку з трьома зірками, знайте, що це VS коньяк. На коньяку написано VS, якщо він витриманий в дубових бочках не менше двох з половиною років. За деякими даними – не менше трьох.

Три зірки і VS – одне позначення, тому коньяк VS так само називають «три зірочки».

Французькі коньяки марки «Хеннесі»

Одним з найстаріших і відомих коньячних будинків вважається «Хеннесі». Обсяг виробництва – понад п’ятдесят мільйонів пляшок на рік. Перше місце з продажу ковзанів в світі. Чи думав про такий успіх ірландський офіцер Річард Хеннесі, вийшовши на пенсію в 1745 і оселившись в провінції Коньяк, де і почав власне виробництво напою? Про це історія замовчує. Відомо тільки, що його фірмові коньяки дуже сподобалися придворним короля Людовика, а через десятиліття про марку «Хеннесі» знала вже вся Європа.

Радянська шкала витримки коньяку

У Радянському Союзі було, як то кажуть, було все своє, і позначення коньяку були теж свої. Радянська класифікація діє до сих пір.

Незважаючи на те, що вироблений на території СРСР коньяк не зовсім легально називати коньяком (інакше прибіжить француз і криком нагадає, хто тут господар), він проводився в чималих кількостях.

Вірменський коньяк, вкрай популярний, що тоді, що зараз, дійсно вважається якісним гідним, такої думки дотримуються самі французькі (!) Винороби.

Якіснішими, елітними і дорогими коньяками вважалися марочні, і вони-то класифікувалися літерними позначеннями. З ними простіше – нічого перекладати не треба!

Що значить коньяк КВ

Коньяк витриманий. Напій, витриманий протягом не менше 6 років.

коньяк КВВЯ

Коньяк витриманий вищої якості. Тут витримка повинна перевищувати 8 років.

коньяк КС

Коньяк старий. Напій, витриманий протягом 10 і більше років.

коньяк ОС

Коньяк дуже старий. Такі напої в Вірменії витримували протягом 20, а то і більше років. Це суперелітні сорти, і ціни на них зовсім не поступаються цінами на французькі напої.

Напої витримуються ще довше, але тоді коньяк набуває вже статус колекційного напою, який обійдеться вам в ціле стан.

Скільки зірок буває у коньяку і який максимальний термін витримки?

Яка б країна не була у виробника коньяку, він завжди повинен мати маркування, що відповідає одній із загальновизнаних класифікацій якості напою (абревіатура, 3,4 або 5 зірок). Вважається, що коньяк не має суворої норми витримки і чим довше він «дозріває», тим він стає благородніше і дорожче (завірено на законодавчому рівні).

Класифікація коньяку за кольором напою

Інші класифікації коньяку

коньяк Наполеон

Коньяк, описаний як Наполеон, дорівнює XO за віком. Однак коньяк Наполеон зазвичай продається як проміжна категорія: випереджає VSOP і наближається до XO, виходячи за межі офіційної класифікації.

Extra

Це преміум-напій, зроблений з найбільш висококласних сортів винограду, що має екстрадлінную витримку – не менше 10-15 років – і особливий смак. Часто стає прикрасою колекцій.

коньяк Vieux

Знову являє собою фазу між офіційними позначеннями VSOP і XO.

Vieille Réserve

Це означає більш-менш те ж саме, що і Hors d’Age, рівень вище XO (див. Нижче).

Hors d’Age

Офіційно BNIC заявляє, що це те саме, що і XO. У галузі він використовується для позначення продукту дуже високої якості, що перевищує офіційний рейтинг витримки. Дослівний переклад Hors d’Age «поза віком».

дубові бочки

Старі коньяки витримуються виключно в бочках з дуба. Вважають, що в якісних напоях міститься до 500 різних компонентів. Чи не всякі дерева можуть бути використані для виготовлення цих бочок. Вік дубів, придатних для цих цілей – від 80 років і вище. Традиційно (у Франції) беруть дуби з лісів Тронсе і Лимузена, середньо- і крупнозернистого будови, з високим рівнем таніну. А найстаріші коньяки винороби витримують в бочках з двохсотлітній дубів. Сама ємність робиться без цвяхів, її ретельно обпалюють зсередини. Обпалена поверхня здатна виділяти глюкозу, що надає майбутньому напою тонкий солодкуватий присмак.

Чому Вірменський коньяк стали називати арбун або просто бренді?

Термін «вірменський коньяк» звучить оксюмороном, тобто зіставленням несумісного, як «Радянське шампанське». Адже коньяком може називатися тільки напій, який був проведений у французькому маєтку Коньяк. Для того, щоб уникнути географічної двозначності і правових проблем, уряд Вірменії в 2010 році ввело назву «арбун», яке дослівно перекладається як «п’янкий». Однак в країнах Співдружності назва не прижилася і громадяни СНД по-старому називають вірменський бренді коньяком.

Щоб зрозуміти, що дійсно таїть в собі келих з коньяком, дуже важливо навчитися розбиратися в його «зірковості». Наприклад, серед ординарних коньяків самим привілейованим вважається п’ятизірковий. Наділений хорошою витримкою, він здатний подарувати дивно м’який і оксамитовий смак.

Про коньяк СЕРЙОЗНО І жартома

Бармен наливає відвідувачеві чарку коньяку. Клієнт п’є коньяк, змінюється в особі, скрикує і падає замертво.

Бармен малює на етикетці шосту зірочку.

Кожен з нас визначає якість коньяку і класифікує його відповідно до особистим досвідом, звертаючи увагу на виробника і витримку напою. Але багато хто до цих пір не знають, що позначають загадкові зірки або латинські літери на пляшці французького коньяку – того, який вважають справжнім.

Коньяк є споконвічно французьким продуктом. Міцні напої інших країн зі спирту, отриманого дистиляцією виноградних вин, не мають права називатися коньяком на міжнародному ринку. Тому алкогольні напої «коньяк», скажімо, з країн ближнього зарубіжжя, не використовують загадкові знаки і абревіатури, а чітко вказують вік і місце виробництва. Технологія, наприклад, вірменського коньяку мало разітся від французького – мабуть, відрізняється тільки трепетність відносини самих французів до всього процесу приготування. У будь-якому випадку, коньяк – надбання Франції, цей напій там дбайливо охороняється від підробок і поганої якості, тому вважається, що справжній добротний коньяк, що володіє дивовижним букетом, може бути виготовлений тільки в цій країні.

«РОКИ – коньячний БАГАТСТВО»

Аж до моменту створення Національного міжпрофесійного бюро коньяку прочитати етикетку на пляшці коньяку було вельми непросто, тому що різні виробники по-різному ідентифікували вік коньячних спиртів. Щоб розібратися в цьому, розглянемо, що відбувається з коньячним спиртами в процесі витримки. При витримці коньяку відбувається безліч складних хімічних реакцій, в результаті яких випаровуються ряд летких речовин, спочатку були в спирті, і власне спирт, а також йде гідроліз і окислення деяких речовин. Крім того, з деревини бочок виділяються в спирт різні органічні речовини. Швидкість протікання всіх цих процесів дуже низька, ніж та обумовлені тривалі терміни витримки. Вихідний коньячний спирт – безбарвна масляниста рідина, якою, втім, вже притаманні тонкість смаку, квіткові і фруктові тони в ароматі.

Через 6-8 місяців спирт набуває світло-золотистий колір, в ньому виразно відчувається запах дуба, однак немає враження його єдності з вихідними ароматами спирту. Через 18 місяців (а в деяких спиртах і пізніше) починаються дивовижні перетворення. Коньячний спирт стає більш м’яким, оксамитовим і насиченим за смаком. Він набуває кольору червоного дерева, його аромати, зберігаючи різноманіття квіткових і фруктових запахів, збагачуються ваніллю завдяки трансформації витягнутого з деревини дуба лігніну. Приблизно через 6-8 років починає формуватися букет, в якому чітко відчуваються шляхетні тону запаху шкіри, тютюну і меду.

Через 20 років коньячний спирт, особливо з Шампані, набуває особливої ​​бархатистість, повноту смаку, букет стає інтенсивним і складним. Додаються легкі тони зацукрованого апельсина, смоли, грибів, підліску. З’являється аромат Ранса (rancio) – старого, трохи кислого вина, – злегка нагадує запах лісового горіха і мигдалю. Напій набуває «вогняну» забарвлення.

ПОЗНАЧЕННЯ СТРОКІВ ВИТРИМКИ (латиницею)

Якщо в перші роки «дорослішання» коньячного спирту зміни в ньому досить просто ідентифікувати, то вже після витримки в 10 років подібне завдання стає дуже скрутній. Тому складна і завдання контролю якості напою. З цієї причини на сьогоднішній день Національне міжпрофесійні бюро коньяку використовує такі позначення термінів витримки коньяку:

  • S. (Very Special) або Trois Etoiles ( «Три зірочки») – коньяки, що мають витримку в бочці не менше 2-х років;
  • SOP (Very Superior Old Pale), VO (Very Old), Reserve – коньяки з витримкою в бочці не менше 4-х років;
  • VSOP (Very-Very Superior Old Pale), Grande Reserve – коньяки з витримкою в бочці не менше 5-и років;
  • O. (Extra Old), Napoleon, Extra, Tres Vieux, Vieille Reserve, Hors d’age – коньяки з витримкою в бочці не менше 6-ти років.

Вік коньячних спиртів обчислюється з 1 квітня року, наступного за роком збору врожаю винограду, а так як дистиляція починається відразу після його збору, реальний вік коньячного спирту більше, ніж вказано на етикетці. Крім того, виробники завжди вказують па етикетці час витримки набагато менше, ніж реальний вік використаних в купажі коньячних спиртів. Тому в багатьох випадках Х.О. на етикетці (особливо в разі престижних, елітних напоїв) може означати терміни витримки в кілька десятиліть.

КЛАСИ коньяку І «зірковість»

Коньяк класифікують за якістю. Виділяються наступні види, або класи, коньяку:

  • Ординарні. Такий коньяк готується з коньячних спиртів, витриманих від 3 до 5 років.
  • Коньяк *** (3 зірочки) – зі спиртів, витриманих не менше 3 років, міцність – 40% обсягу. Має світло-солом’яний колір з характерним для молодого коньяку ароматом. Смак злегка екстрактивний, приємний.
  • Коньяк **** (4 зірочки) має вік коньячних спиртів не менше чотирьох років, міцність – 41%, цукристість – до 1,5%. Він світло-солом’яного кольору, букет і смак слабо екстрактивний, приємного коньячного тону.
  • Коньяк ***** (5 зірочок) – в купажі беруть участь коньячні спирти п’ятирічної витримки, міцність – 42%, цукристість – до 1,5%. Володіє смаком добре витриманого, екстрактного, приємного коньячного тону. Рейтинг показує, що п’ятьма зірками відзначають кращі марки коньяку.
  • Марочні. Готується з коньячних спиртів із середнім строком витримки понад 6 років. Цей коньяк поділяють на групи:
  • КВ (коньяк витриманий) – середній вік спиртів від 6 до 7 років, міцність – 42%.
  • Коньяк категорії КВВЯ (коньяк витриманий вищої якості) – з коньячних спиртів, витриманих від 8 до 10 років, міцність – 43-45%.
  • Група коньяків категорії КС і ОС (коньяк старий і дуже старий) – зі спиртів, витриманих 10 років і більше, містить 40-57% спирту.

Марочним коньяку привласнюють певні назви.

Колекційні. Колекційний коньяк являє собою марочний коньяк, додатково витриманий в дубових бочках понад 5 років.

ЕТИКЕТКА ФРАНЦУЗЬКОГО коньяку

Згідно із законодавчими актами, наступна інформація, в обов’язковому порядку, повинна бути присутнім на лицьовій і / або контретикетці пляшки з коньяком:

  • Найменування (Cognac, Eau-de-vie de Cognac, Eau-de-vie des Charentes).
  • Ємність (згідно з Директивою Парламенту та Ради ЄС 75/106 / ЄЕС від 19 січня 1974 року про зближення законодавства держав-членів, що стосуються попередньої розфасовки за обсягом рідин).
  • Міцність (в% об.) (Повинна бути вказана в полі зору на лицьовій або контретикетці).
  • Юридична назва, адреса виробника або підприємства по розливу, зареєстрованого всередині Європейського Співтовариства (згідно з Директивою Парламенту та Ради ЄС 2000/13 / EC від 20 березня 2000 року по зближенню законодавств держав-членів щодо маркування, зовнішнього вигляду і реклами харчових продуктів).
  • Обов’язкове зазначення аппелясьона приналежності (Fine Champagne Appellation Contrôlée, Grande Champagne Appellation Contrôlée, Petite Champagne Appellation Contrôlée і т. Д.).

Як правильно вибрати напій і відрізнити його від підробки

Купуючи сьогодні міцний алкоголь, будьте гранично обережними, так як частка фальсифікату на ринку систематично зростає. Фактично сьогодні можна зустріти підробку навіть в ліцензованому алкогольному бутіку, а це означає, що споживач повинен пильно оглядати кожну пляшку перед придбанням

В іншому випадку отримати оригінальні враження від дегустації того чи іншого продукту невозможно.К основним аспектам, на які ви повинні звернути увагу в процесі придбання Мітрідата, відносяться:

  • Кришталева чистота консистенції. Неважливо, якого саме міцному бленду ви віддали свою перевагу, будь то чи продукт доступного цінового сегмента. Він в обов’язковому порядку повинен демонструвати преміальну чистоту. Наявність каламуті і осаду говорить про неякісні складових в рецептурі і автоматично відносить продукт до підробки.
  • Густота. -Хороший коньяк – з багаторічними витриманими спиртами в складі має масляну натуру. Якщо ассамбляж збовтати, його залишки ще довгий час будуть стікати по стінках пляшки. Крім того, під час збовтування утворюються великі повітряні бульбашки на поверхні.
  • Фірмове оформлення. Фірмові купажі Мітрідата поставляються на ринок в оригінальних незграбних пляшках. При цьому кожна така пляшка повинна бути якісно оформлена без деформацій і слідів клею. У центральній частині передньої етикетки присутні логотип, найменування і роки витримки напою, а на задній симетрично розташованої етикетці ви завжди знайдете інформацію по заводу виробника. Обов’язковим елементом оформлення є і акциз.

Які бувають види цього напою

Бажаючи провести більш детальне знайомство з блендами лінійки Мітрідат, ви, на жаль, не зустрінете значного різноманіття. Вся лінійка базується на 3 основних купажах, а саме:

  • Коньяк Мітрідат 3 роки витримки. Має темний бурштиновий забарвлення зі злегка горіховим відтінком. У його ароматичному букеті переважають ноти стиглих фруктів, доповнені корою дуба і спецій. У смаку при цьому простежується теплота і м’яка текстура.
  • Коньяк Мітрідат 5 років витримки. Привабливий бленд насичене-бурштинового кольору з ароматом горіха, що змінюються нюансами цукатів та шоколаду. У його смаку виразно чутні півтони підсмаженого мигдалю.
  • Коньяк Мітрідат 7 років витримки. Дорослий купаж бурштинового кольору з видатним золотистим відблиском. В ароматі напою чутна кориця і соковита слива, а в гастрономічних показниках простежується шоколад і домінуючі ноти сухофруктів.

Чи знаєте ви? У Вірменії Мітрідат вважається напоєм філософів, поетів і художників.

Як правильно подавати

Існує безліч варіацій того, -як правильно пити коньяк -, і всі вони мають місце бути, адже, скільки людей, стільки й смаків. При цьому оптимальним способом споживання по праву прийнято вважати класичну методику подачі. Згідно з традиційними принципами коньяк Мітрідат можна подавати як у фірмовій тарі, так і перелитим в кришталевий стильний декантер. Пити міцні напої краще дрібними ковтками, поступово внюхіваясь в кожну нотку аромату. Причому для дегустації краще підібрати правильні фужери. Ідеальними варіантами по праву вважаються сніфтер. Вони завдяки тонкому склу та вузькому шийки дозволяють вивчити не тільки вишуканий колір продукту, але і його багатий аромат. Важливим елементом дегустації є і температура подачі. Чи не переохлаждайте і не перегрівайте коньяк. Оптимальним температурним режимом для вірменського напою прийнято вважати межа від 18 до 20 градусів.
Чи знаєте ви? За створення унікальних коньячних купажів на заводі Шахназарян відповідає Вардан Варданян, який у 2013 році був визнаний кращим майстром-виноробом Вірменії.

Розподіл за смаковими якостями

У країнах колишнього СРСР, в залежності від ароматичного букета спиртного, існує така класифікація коньяку. До першої групи входять напої, вироблені в Азербайджані ( «Гек-Гель», «Баку»), Вірменії ( «Добірна», «Ювілейний»), Узбекистані та Дагестані.

Спиртне цих країн відрізняється сильним ароматом, підвищеної екстрактивністю і ванільними тонами. До другої групи включені коньяки, зроблені в Краснодарському краї і Грузії (марки «Еніселі», «Сакартвело», «Тбілісі», «Вардзия»). Вони екстрактивні, свіжі, легкі, з квітковими тонами. До третьої групи належать молдавські ( «Сонячний», «Святковий», «Дойна», «Сюрпризний», «Кишинів», «Кодру») і українські напої. Вони гармонійні, мають своєрідний букет, тонкий ванільний аромат. До того ж вони менш екстрактивних, ніж спиртні напої Вірменії та Азербайджану.

Світ вишуканих спиртних напоїв дуже різноманітний. Сподіваємося, дана класифікація коньяку допоможе вам легше впоратися з проблемою вибору.

Martell

Коньячний дім Martell є найстарішим підприємством в своїй категорії. Його засновник, Жан Мартель, який переселився в коньячний регіон з острова Джерсі, перші кілька років існування своєї фірми торгував усякою всячиною: від вугілля до колоніальних товарів.

У 1726 року виходець з Джерсі одружився з дочкою великого коньякоторговца, в наслідок чого і переорієнтував свій бізнес на реалізацію, а потім і виробництво коньячної продукції.

Протягом XIX-XX століть компанія залишалася незаперечним лідером коньячної індустрії, однак до середини 1990-х років, почала здавати позиції, поступившись першістю домівках Hennessy і Rémy Martin.

Разом з тим, навіть сьогодні дітище удачливого підприємця щороку продає по 22 мільйони пляшок своїй знаменитій продукції, експортуючи її майже в 150 країн світу.

Крім того, даним дому належать такі бренди, як:

  1. Augier
  2. Briand 8с З
  3. Cohiba
  4. Jules Robin

Де правда, а де вигадка

Гаванські сигари, вірменський коньяк і ніякого спорту – ось рецепт щасливого життя від британського державного діяча Вінстона Черчілля. Цей напій мав статус дипломатичного і був присутній на столах під час Ялтинської конференції в лютому 1945 року. Вірменський коньяк не тільки побував у космосі з відомим космонавтом Юрієм Гагаріним, він був улюбленим алкогольним напоєм Агати Крісті, Максима Горького та Френка Сінатри. Його під ім’ям «шустовського коньяк» регулярно куштував останній імператор Микола, закушуючи скибочкою лимона, вмочити в цукрову пудру.

За радянських часів його називали «професорським» на відміну від народної горілки. Коньяк з Вірменії вважався напоєм престижним і вишуканим, навіть філософським, в той час як горілка мала іншу репутацію. У радянський період громадяни СРСР не мали ні коштів, ні можливості купити французький оригінал. Після 90-их, коли кордони відкрилися і на прилавках з’явилися справжні коньяки, вірменський коньяк не втратив позицій, і це доводить високу якість.

І сьогодні найвірніші покупці коньяку – країни СНД. Щорічно в Вірменії виробляється близько 10 мільйонів літрів цього напою і 90% вивозиться в Україну, країни Співдружності, Європу і США.

Гуру маркетингу

Окрилений цією перемогою, Микола Шустов пішов ще далі. Він найняв молодих і перспективних молодих людей, дав їм прекрасну європейську освіту і відправив з особливою місією в столиці світу – Париж, Лондон, Нью-Йорк. У престижних ресторанах молоді люди підходили до барних стійок і вимагали вірменський коньяк.

«Як, у вас немає вірменського коньяку?» – обурювалися вони. Бармени Європи і Америки тоді й не чули про вірменському коньяку. Але про всяк випадок навели довідки і закупили пару-трійку ящиків цього алкоголю. Так, крок за кроком вірменський коньяк розсмакували, полюбили і стали купувати.

Федеральний реєстр алкогольної продукції

Відомості з реєстру:

Реєстраційний номер (номер реєстрової запису повідомлення про початок обороту на території Української алкогольної продукції в системі) 02-00026727 Повідомлення (номер повідомлення про початок обороту на території Української алкогольної продукції становить організації) № 67 від 12/17/2015 повідомник (повне та скорочене найменування організації представила повідомлення про початок обороту на території Української алкогольної продукції) Товариство з обмеженою відповідальністю “Вино-коньячний комбінат Русь” ІПН: 2624029533 КПП: 262445001 Виробники (повне і скорочене найменування проізводтеля алкогольної продукції) РОСІЯ 2624029533/262445001 Акціонерне товариство “Вино-коньячний комбінат Русь” Найменування продукції (присвоєне виробником і призначене для позначення алкогольної продукції слово або група слів, під якими вона випускається в обіг) Напій міцний алкогольний бренді “СУЗІР’Я ВЕРШИН “Міцність від (мінімальний вміст етилового спирту (відсотків) в алкогольної продукції) 40 Міцність до (максимальний вміст етилового спирту (відсотків) в алкогольної продукції кції) 40 Ємності (обсяг і найменування ємності в яку розлита алкогольна Продкуция) 0.5000, скляна пляшка; 0.2500, скляна пляшка; 0.1000, скляна пляшка Склад (перелік компонетов алкогольної продукції (для винних напоїв, пива і пивних напоїв – частки (відсотки) використовуваних компонентів на момент виробництва алкогольної продукції)) дистилят конячний молодий і / або витриманий вітчизняного або імпортного виробництва відповідний ГОСТ Р 51145-2009 , ГОСТ 31728-2012; Термін придатності (встановлений виробником алкогольної продукції термін придатності на даний вид алкогольної продукції) не обмежений Ідентифікаційний документ (найменування) (найменування документа, відповідно до якого проведена алкогольна продукція, в тому числі національних або міжнародних стандартів та іншої технічної документації) 1. Напої міцні алкогольні бренди. Загальні технічні умови, 2. Технологічна інструкція з виробництва напою міцного алкогольного бренді “СУЗІР’Я ВЕРШИН” Ідентифікаційний документ (номер) (реквізити документа, відповідно до якого проведена алкогольна продукція) 1. 10-05031531-159-94, 2. 9174-2911 -00334600-2012 температура від (мінімальна температура зберігання алкогольної продукції (градусів Цельсія)) 5 температура до (максимальна температура зберігання алкогольної продукції (градусів Цельсія)) не обмежена Вологість (відносна вологість (відсотків) зберігання алкогольних ой продукції) не вище 85 Категорія алкогольної продукції бренді Код ОКП 91 7420 4 Код ОКПД2 11.01.10.140 Код ТН ЗЕД ТЗ 2208 20 270 0 Вид алкогольної продукції по 171 федеральному закону 232 Декларація ТЗ N RU Д-RU.АЯ21.В.03342 Дата першого постачання 24.12.2015 00:00:00 Відомості про товарний знак відсутній Маркування, фото, детальна інформація

Крапля, бульбашки і аромат

Будь-який покупець прямо в магазині може провести наступний експеримент: візьміть пляшку з бренді і переверніть її верх дном. Після такої маніпуляції з дна до шийки повинна зірватися одна велика крапля, при цьому на стінках тари можуть утворитися невеликі «струмочки» – ознака хорошої якості. Якщо пляшка заповнена практично доверху, можна провести той же досвід, але показником якості в цьому випадку будуть бульбашки. Після перевертання до шийки повинні спрямуватися великі бульбашки, за якими підуть більш дрібні. Так перевіряється консистенція бренді, його густота і жирність. Неякісний алкоголь або підробка не в’язкі, дуже рідкі, як підфарбована вода.

Коньяк повинен мати комплексний аромат, що включає тони бочковий витримки

Аромат – важливий показник якості, перевірити який можна вже вдома. Якісний бренді розкривається поступово. Після того, як напій прокотиться по стінках келиха, в ароматі повинні з’явитися злегка вловимі нотки дубової бочки, що переходять в цілий спектр додаткових запахів (фрукти, тютюн, ваніль, шоколад, кава та інші). Їх кількість буде залежати від ступеня витримки, а також особливостей бочки, в якій відбувалася «гарт» напою. Сурогат не дасть вираженого аромату, тільки «відлуння» аромату, яке ніколи не розкривається, не розвивається в келиху і швидко вивітрюється.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator