Що означає Pet 1 на пляшці

Авторadmin

Що означає Pet 1 на пляшці

Пластикові пляшки ПЕТ: властивості, особливості застосування, виробництво та переробка

Поліетилентерефталат (ПЕТ) – з одного боку, це проблематичні відходи, з іншого – цінний ресурс. В даний час виробництво пластикової упаковки перевищує можливості вибіркового збору сміття, а відходи ПЕТ-пляшок є проблемою для всіх високорозвинених країн.

ПЕТ – що це?

ПЕТ являє собою пластик, належить до термопластичним полиэфирам з високою механічною міцністю і високою стабільністю розмірів. Він був виявлений в 1950-х роках. Спочатку використовувався тільки для виробництва тонких плівок, пізніше він був модифікований і посилено додаванням скловолокна. На початку 1970-х років у процесі виробництва ПЕТ були використані нові технології для отримання продукту, що нагадує скло, але значно більш легкого і непорушного. Це поклало початок його поширеному використанню в якості пакувального матеріалу.

Отримання ПЕТ

ПЕТ являє собою складний поліефір терефталевої кислоти (ПТА) або її складний ефір – диметилтерефталат (ДМТ) і етиленгліколь (ЕГ). Це макромолекулярное з’єднання (полімер) з лінійною структурою, отриманої в реакції поліконденсації. Реакцію проводять в присутності металічного каталізатора, який може залишатися в кінцевому продукті.

Властивості ПЕТ

Популярність ПЕТ в якості пакувального матеріалу обумовлена низкою істотних властивостей полімеру, зокрема, прозорістю, подібної склу і низькою масою, що у поєднанні з гнучкістю і механічною міцністю робить його стійким до поломки. Це хороший бар’єр для газів, тому ПЕТ-пляшки використовуються для пакування і зберігання газованих напоїв. ПЕТ також можна застосовувати в поєднанні з іншими матеріалами, в тому числі з текстильною сировиною, яке підсилює міцність тканин.

Фізико-хімічні властивості ПЕТ роблять непотрібним додавати в цей матеріал пластифікатори, антиоксиданти або стабілізатори.

Виробництво ПЕТ пляшок

У виробництві пластмасових пляшок використовують ПЕТ-гранули. У них заздалегідь можуть додавати барвник. Потім з грануляту заготовляють спеціальні преформи. Без барвника майбутня тара буде пропускати ультрафіолетові (УФ) промені, які негативно впливають на споживчі властивості напою. Преформи ллють на термопластавтоматах (спеціальних литтєвих машинах). Розплавлений гранулят під тиском впорскують в охолоджену форму. Температура готової преформи на виході не повинна бути вище 50-55°С, інакше вона може деформуватися при зберіганні. Подальшим етапом виробництва є видування ПЕТ-пляшок з преформ з допомогою гарячого повітря на формувальних машинах. Тари видувають перед тим, як наповнити їх напоєм. Все виробництво автоматизовано і може контролюватися лише кількома людьми. Виробничий процес складається з засипки преформ в видувну машину, на виході отримують готову тару вже з кришкою і етикеткою.

Утилізація ПЕТ

З матеріалу, створеного при утилізації ПЕТ-пляшок, виробляють:

  • прозорі поліефірні плівки, обкладинки прокладочні плівки;
  • поліефірні волокна і пряжу, використовувані у виробництві одягу, килимів, оббивних тканин, наметів, а також набивних курток, спальних мішків, ковдр і подушок;
  • ливарні вироби: деталі для автомобілів, деталі для меблів, спортивне обладнання, упаковку і т. д.;
  • пляшки для миючих засобів;
  • ізоляційні будівельні матеріали (поліефірні волокна, шари плівки)
  • поліефірну смолу.

І це тільки частина того, що можна виробляти з універсального матеріалу, отриманого від утилізації ПЕТ тару.

Технологія переробки ПЕТ-пляшок

ПЕТ-матеріал, одержаний під час переробки пляшок або жорстких плівок, широко використовується в багатьох галузях, в тому числі харчової та швейної промисловості.

Дивіться також: 12 апостолів Христа: імена, покликання і благі діяння

Очищені і пресовані тари доставляються на переробні підприємства безпосередньо з роздрібних мереж або в рамках збору від жителів. У другому випадку зібрані відходи вимагають додаткової сортування (пластмаси збираються разом, незалежно від їх типу).

Переробка пластикових пляшок крок за кроком:

  • Сегрегація у джерела – пластмаси поділяються на контейнери по квітам. Тому не забудьте добре розчавити порожню ПЕТ пляшку і викинути в контейнер для пластикових відходів або доставити її безпосередньо на станцію рециркуляції.
  • Вторинна сегрегація – пластмаси йдуть на сортувальну установку, де вони сортуються вручну за кольором. Потім вони пресуються і у вигляді тюків транспортуються на переробний завод – там і починається правильний процес переробки.
  • Тюки розпаковуються, а потім етикетки, клей і залишилися домішки попередньо видаляються вручну.
  • Наступним кроком є шліфування очищених ПЕТ-колб. Грунтові лусочки знову очищаються, на цей раз з використанням механічних пристроїв. Повітряний потік видаляє більш легкі матеріали, такі як наклейки, пісок.
  • Проводиться обробка основного матеріалу і повторне гранулювання, яка потім піддається процесам кристалізації і сушіння. Ці процеси мають місце в пристрої, званому екструдером. Готовий гранулят використовується для виробництва ливарних виробів.
  • Виготовлення заготовки на машині – нагрівання грануляту ПЕТ до температури 260-300 ° С для приведення матеріалу в рідкий стан та подальшого введення його в форму. Під час процесу охолодження і кристалізації заготівля набуває відповідні властивості.

Із заготовок в подальшому і видуваються під гарячим повітрям пластикові пляшки ПЕТ (описано вище).

Прийом ПЕТ відходів в Росії

Багато людей купують напої в пластикових тарах. Але лише невеликий відсоток з них знає, що слід правильно утилізувати її – викинути пластикове сміття в призначені для цього контейнери або здати в спеціальні пункти прийому.

Проблема в тому, що виробництво пластикової упаковки є масовою і перевищує можливість вибіркового збору відходів. Статистика показує, що щомісяця викидаються тисячі тонн ПЕТ сміття – він не шкідливий, тому що не виділяють шкідливих речовин, але швидко засмічує навколишнє середовище (одна пляшка може розкладатися до 500 років). І ця проблема існує не тільки в нашій країні, вона є міжнародною.

На думку людей, в тому числі і чиновників, що займаються проблемою відходів, правильна організація процесу переробки пластикової сировини в Росії – справа далекого майбутнього. А між тим, прийом ПЕТ пляшок здійснюється, наприклад, поруч з містом Солнечногорск на заводі по переробці пластмас “Пларус” (з 2007 р.) Підприємство використовує унікальну технологію переробки пластикової упаковки “пляшка в пляшку” (bottle-to-bottle).

Переробка пластикових пляшок – це процес, здійснюваний не тільки з екологічних причин. Економічний аспект також відіграє важливу роль. У разі пластикової упаковки загальна ідея, спрямована на відновлення сировини, ідеальна. Таким чином, ми зберігаємо природні ресурси Землі, а набуті матеріали отримують друге життя.

Що потрібно перевірити купуючи воду в пластиковій пляшці

Що ви знаєте про те, як купувати воду в пляшках? Швидше за все, ви чули рада дивитися на те, щоб з її денцем все було в порядку. Але цього недостатньо для того, щоб захистити своє здоров’я.

Пластикові пляшки завжди містять на етикетці запис про те, з якого саме типу пластику вони виготовлені. І ця інформація дуже важлива. Зрештою, будь-який пластик виділяє в вміст пляшки хімікати різного ступеня небезпеки. Ось гляньте, наприклад.

Будь-яка пляшка містить одне з цих позначень. А ось що це все означає.

1. PET або PETE

Це ПЕТи, або одноразові пляшки. Вони можуть виділяти в рідину важкі метали і речовини, що впливають на гормональний баланс людини.

ПЕТ – самий часто використовуваний в світі тип пластмаси. Важливо пам’ятати, що він призначений для ОДНОРАЗОВОГО використання. Якщо ви в таку пляшку наливаєте свою воду, то готуйтеся до того, що в ваш організм можуть потрапити деякі лужні елементи та занадто велику кількість бактерій, який буквально обожнюють ПЕТи.

2. HDP або HDPE

Це дуже хороший пластик, який не виділяє ніяких шкідливих речовин. Фахівці рекомендують, якщо це можливо, купувати воду саме в таких пляшках. І безпечно, і для екології корисно: майже весь такий пластик переробляється.

Це жорсткий тип пластика, який найчастіше використовується для зберігання молока, іграшок, миючих засобів і при виробництві деякої кількості пластикових пакетів.

3. PVC або V

Речі з цього матеріалу виділяють щонайменше два небезпечних хімікату. Обидва чинять негативний вплив на ваш гормональний баланс.

Це м’який, гнучкий пластик, який зазвичай використовується для зберігання рослинного масла і дитячих іграшок. З нього ж роблять блистерні упаковки для незліченної безлічі споживчих товарів. Він же використовується для обшивки комп’ютерних кабелів. З нього роблять пластикові труби і деталі для сантехніки. PVC щодо несприйнятливий до прямих сонячних променів і погоді, тому з нього часто ще роблять віконні рами і садові шланги. Тим не менше, експерти рекомендують утриматися від його покупки, якщо ви можете знайти альтернативу.

Цей пластик використовується і при виробництві пляшок, і при виробництві пластикових пакетів. Він не виділяє хімічні речовини в воду, яку зберігає.

Але безпечний він в разі тільки з тарою для води. Пакети в продуктовому магазині з нього краще не купувати: можете з’їсти не тільки те, що купили, але і деякі вельми і вельми небезпечні для вашого серця хімікати.

Цей пластик має білий колір або напівпрозорі тони. Використовується в якості упаковки для сиропів і йогурту.

Поліпропілен цінується за його термостійкість. Коли він нагрівається, то чи не плавиться. Щодо безпечний.

Часто використовується при виробництві кавових стаканчиків і контейнерів для швидкого харчування. При нагріванні, проте, виділяє небезпечні хімічні сполуки.

Полістирол – це недорогий, легкий і досить міцний вид пластику, який, однак, зовсім не годиться для зберігання гарячої їжі і напоїв.

7. PC або пластмаса без спеціальних знаків

Це найнебезпечніший вид пластику. Використовується при виробництві пляшок для води і харчових контейнерів.

Схожі статті

​Що означають символи на ПЕТ-пляшках

Що означають символи та маркування на ПЕТ-пляшках та пластиковій упаковці?

поліетилентерефталат є найчастіше використовуваним пластиком. Виготовляється з пляшок для напоїв (включаючи воду), одноразових столових приладів та посуду, а також будівельних та будівельних волокон. ПЕТ зазвичай безпечний для контакту з харчовими продуктами, якщо до нього приклеєні. Насамперед йдеться про відмову від повторного використання одноразової упаковки – підтверджено можливість наявності хімічних сполук, що негативно впливають на ендокринну систему внаслідок окислення продукту. Крім того, не піддавайте ПЕТ-упаковці впливу сонячних променів, які також можуть спричинити шкідливі хімічні реакції. До Вашої уваги PET тара Київ доступна до замовлення за самою вигідною та недорогою ціною.

це абревіатура поліетилену високої густини. Він міцніший, ніж ПЕТ, тому використовується для виробництва труб, лиж або вітрил. Незважаючи на те, що його шкідливість при контакті з харчовими продуктами давно підтверджена, його досі використовують у упаковці та фользі для зберігання. Його перевага в тому, що контейнери із ПНД можна використовувати багаторазово.

В/ПВХ та пластикова упаковка

широко поширений полівінілхлорид застосовується як для виробництва захисної плівки для харчових продуктів, так і для покриття для підлоги, віконних столярних виробів і грампластинок. Він також дуже токсичний для здоров’я і при його згорянні виділяються отруйні діоксини.

Ще один символ на пляшку. Представляємо: ПВД

є поліетилен низької щільності. Як і HDPE, його можна використовувати багато разів. Однак він ще менш безпечний при контакті з харчовими продуктами, ніж його щільніший побратим, що не заважає йому широко застосовуватися в харчовій та фармацевтичній промисловості.

РР – що це за загадковий символ на пляшці?

абревіатура означає багаторазовий поліпропілен і разом з HDPE та LDPE є однією з найсуперечливіших упаковок, що контактують із харчовими продуктами. Він також використовується у виробництві труб, ізоляції електричних дротів, плит, профілів та фольги.

Про автора

admin administrator