Що подивитися у Сербії у грудні

Авторadmin

Що подивитися у Сербії у грудні

19 найкращих справ у Сербії (з фотографіями)

Між чарівними середньовічними селами та пишними долинами та лісами Сербія є прихованою перлиною посеред Балкан. Незважаючи на бурхливу історію за останні кілька століть, ця країна, що не має виходу до моря, стала одним із найцікавіших місць для мандрівників.

На відміну від інших країн Європи, Сербія залишається відносно незайманою масовим туризмом. Від гостинності місцевих жителів до багатої культури її зруйнованого війною минулого все в Сербії виглядає справді справжнім. Незалежно від того, чи цікавитесь ви спортом на свіжому повітрі, старовинними руїнами чи навіть фестивалями епічної музики, ви знайдете те, що шукаєте, у цьому списку речей, якими можна зайнятися в Сербії.

19. Озеро Заовіне

Розташоване на південних схилах гір Тари, озеро Заовіне вважається перлиною корони центрально-західної Сербії. Оточене пишними зеленими деревами та пагорбами пагорби, це спокійне озеро є ідеальним місцем для тих, хто хоче відпочити на природі.

Це може бути несподіванкою, але озеро Заовіне повністю створене людиною. Однак якість води дуже висока, що робить її популярним місцем для купання, катання на човнах та риболовлі. Ви також можете пройтись через греблю, щоб побачити неперевершений краєвид на долину Белі Рзав.

18. Дрвенград

Дізнайтеся більше про сербську культуру, відвідавши Дрвенград. Це етно-село було спочатку побудоване у 2002 році як місце для фільму «Життя-це диво». Прогулюючись цим химерним селом, ви побачите мальовничі будівлі, такі як бібліотека, картинна галерея, спортивний зал, кондитерська та навіть церква.

Під час подорожі Дрвенградом зверніть увагу на назви вулиць. Багато з них названі на честь відомих знаменитостей, серед яких Брюс Лі, Нікола Тесла, Че Гевара та Інгмар Бергман. Якщо ви потрапили в гості в січні, ви також зможете відвідати Кюстендорфський кіно- та музичний фестиваль, який щорічно проводиться у Дрвенграді.

17. Гамзіград

Розташований на південь від річки Дунай, археологічний пам’ятник Гамзіграда не можна пропустити під час подорожі до Сербії. Цей комплекс римських руїн, датований 298 роком нашої ери, був побудований імператором Галерієм і залишається одним з найважливіших римських місць у всій Європі.

Комплекс складається з базилік, храмів, термальних ванн та пам’ятників. Вважалося, що вся ця територія була побудована на честь матері Галерія, яка була жрицею язичницького культу. Ви також можете відвідати мавзолеї Галерія та його матері, обидва з яких також знаходяться у приміщенні.

16. Голубацька фортеця

Жодна подорож до Сербії не була б повною без відвідування вражаючої середньовічної фортеці Голубак. Вбудована у бік гігантської скелі, що виглядає над річкою Дунай, фортеця складається з звивистих мостів та крутих кам’яних стін та веж.

Бурхлива історія фортеці бере свій початок з 14 століття. Хоча вона пережила понад 120 нападів, фортецю Голубак також захопили турки, угорці, болгари та австрійці. У 1867 році він був остаточно переданий сербам. Ви можете пішки оглянути фортецю Голубак або помилуватися її красою під час екскурсії на катері по річці Дунай.

15. Сремські Карловці

Багато хто вважається одним з найкрасивіших міст Сербії, Сремські Карловці відомі своєю бароковою архітектурою, чарівними таунхаусами та бутиковими виноробнями. Проходячи пішки цим крихітним селом, ви побачите мальовничі фотозйомки за кожним кутом.

Зупиніться біля православного собору Святого Миколая, каплиці миру або червоного мармурового фонтану Чотири Леви. Варто також відвідати кілька винзаводів Сремські Карловці, багато з яких розташовані прямо в місті. Ви також можете вирушити за милю за місто, щоб відвідати котяться виноградники в сільській місцевості.

14. Залізна брама (ущелина Дердап)

Кордони Сербії та Румунії з’єднують Залізні ворота – кілька широких ущелин вздовж річки Дунай. Спочатку він був побудований у 1960 -х роках як гребля, щоб допомогти контролювати річку, але зараз це одне з найпопулярніших місць для морських прогулянок та річкових круїзів.

Під час переміщення по уривках у вас на фоні вийдуть одні з найкрасивіших пейзажів. Оточений крутими скелястими скелями та густими зеленими лісами, під час подорожі є на що подивитися. Спробуйте віднайти меморіальну дошку Римської таблиці Траяна, монастир Мраконія та вирізьблене обличчя Декабала.

13. Сокобаня

Трохи свіжого повітря та природи вирушайте до міста Сокобаня на сході Сербії. Розташоване на березі річки Моравіца, це курортне містечко щорічно приваблює тисячі відвідувачів, які приїжджають на термальні ванни та у спа -центри.

У місті ви також знайдете руїни римських термальних ванн та лазні турецького хамаму XVI століття. Вважається, що ця якість чистого повітря та цілющі джерельні води допомагають лікувати численні захворювання, такі як астма, емфізема, серцево -судинні захворювання та ревматизм.

12. Даволя Варош

Наповнений високими, нерівними скелями, Даволя Варош легко є однією з найнезвичайніших визначних пам’яток Сербії. Розташовані в горах Радан поблизу села Даке, ці унікальні скельні утворення можуть мати висоту від 7 до 50 футів.

Скелі утворилися мільйони років тому під час активної вулканічної діяльності, яка розмила скелі до їх знакової форми вежі. Крім захоплення їх унікальним виглядом, ви також можете відвідати природні джерела в цьому районі.

11. Черепна вежа

Не для людей зі слабкими нервами, Черепна вежа – це гігантська споруда в місті Ніш із понад 950 черепами, вбудованими у стіни. Черепа походять від сербських солдатів, які були підірвані їхнім власним командиром після того, як під час Першого сербського повстання 1809 року їх чисельність була більшою за османів.

Поки всі сербські сили були знищені, вибух таки зумів знищити багатьох османських солдатів, коли вони наближалися до міста. В результаті Османська імперія побудувала вежу з черепів загиблих повстанців як спосіб попередити майбутні повстанські сили. Нині серби вважають його символом незалежності.

10. Жицький монастир

Монастир Зіча був побудований у XIII столітті і відомий як перше місце сербського архієпископа. Історія якої налічує понад 800 років, це одна з найбільш релігійних споруд Сербії.

Структура та дизайн монастиря майже так само помітні, як і сама церква. Зовні монастир пофарбований у яскравий червоний відтінок, а дахові дахи – однаково яскравий відтінок синього. Всередині ви знайдете численні фрески із зображенням Стефана Первовенчані та його сина разом з апостолами Петром та Іваном. Також на півночі та півдні хору є деякі фрески, що показують розп’яття.

9. Каньйон Увац

Якщо вам цікаво провести кілька днів, милуючись величним пейзажем Сербії, то обов’язково відвідайте каньйон Увац. Звивисті вигини річки Увач, коли вона меандрує крізь стіни каньйону з лісами,-це те, що потрібно побачити, щоб повірити.

Для кращого огляду на каньйон підніміться до оглядової точки Увац. Ви знайдете дерев’яний оглядовий майданчик, звідки ви побачите драматичний вид з висоти пташиного польоту на основну частину каньйону. До оглядової точки можна дістатися автомобілем або неспішним п’ятимільним походом, починаючи від озера Златар.

8. Гірськолижний курорт Копаонік

Плануєте візит до Сербії взимку? Тоді обов’язково додайте до свого маршруту поїздку на гірськолижний курорт Копаонік. Ця зимова країна чудес є головним гірськолижним містом у країні і може похвалитися 28 різними підйомниками, які обслуговують лижників усіх рівнів.

Навіть якщо ви не потрапляєте на схили, ви все одно можете скористатися іншими видами діяльності на курорті. Є численні ресторани, кафе, бари та нічні клуби, які дозволять вам розважатись увесь вечір. Ви також можете відвідати музичний фестиваль «Великий сніг», який щороку проводиться наприкінці березня.

7. Ратуша Суботиці

Ратуша Суботиці – одне з найдивовижніших творів архітектури у всьому місті. Побудована на початку 1900-х років, ця будівля в стилі арт-нуево є визначною пам’яткою Суботиці та спроектована угорськими архітекторами Марселом Комором та Дезсо Якабом.

Хоча це міська ратуша, будівля все ще відкрита для відвідування. Ви навіть можете піднятися на вежу і помилуватися краєвидом з сусіднього оглядового майданчика. Усередині будівлі ви знайдете чотири внутрішні дворики та три зали, які використовуються для зустрічей та заходів. Під час свого візиту обов’язково подивіться на 16 вітражів у Великій залі.

6. Петроварадінська фортеця

Петроварадінська фортеця – це не просто символ середньовічної архітектури, вона також є важливою орієнтиром в історії Сербії. Ця фортеця, прозвана «Гібралтар на Дунаї», має багату та значну історію. Він пережив 180 років турецької власності, перш ніж був переданий австрійцям.

Найвизначнішою особливістю фортеці є годинникова вежа. На відміну від інших годинників, хвилинна та годинна стрілки на його обличчі змінені. Оскільки годинна стрілка довша за стрілку хвилини, моряки та рибалки можуть читати час здалеку. Крім годинникової вежі, ви також можете відвідати тунелі, які лежать під фундаментом фортеці.

5. Златибор

Хоча багато мандрівників приїжджають до Сербії, щоб відвідати Белград, вони часто забувають про незайманий регіон Златибор. Розташований у західних горах Сербії, Златибор – рай для коханців на свіжому повітрі. З безліччю можливостей для піших прогулянок, катання на лижах та плавання, на Златиборі є щось для кожного типу мандрівників.

На Златиборі можна відвідати кілька чарівних міст. Сірогойно, Ябланица та Трипкова – лише кілька місць, де можна відпочити в сільській місцевості Сербії. Окрім готелів та ресторанів у курортному стилі, багато з цих сіл також мають зручності, такі як басейни, спортивні доріжки, котеджі та ресторани.

4. Студеницький монастир

Як одна з найбільших православних церков у світі, монастир Студениця – це вражаюче місце, яке ви не захочете пропустити. Заснований у 1190 році, монастир бездоганно поєднує два стилі архітектури – романський та візантійський.

Він відомий своєю великою колекцією фресок, включаючи зображення розп’яття 1209 року. Ця фреска широко вважається найвизначнішим мистецьким досягненням в історії Сербії. На території монастирської резиденції 18-го століття також є музей. Усередині музею ви зможете побачити численні артефакти та скарби з церкви.

3. Церква Святого Сави

На вершині плато Врачар розташована церква Святого Сави, головний собор сербської православної церкви. Йому всього 100 років, тому він порівняно новий у порівнянні з багатьма іншими церквами країни. Однак він все ще бачив свою значну частку історії та навіть пережив німецьку окупацію під час Другої світової війни.

Перебуваючи в Белграді, важко буде пропустити це приголомшливе архітектурне досягнення, оскільки воно панує над горизонтом міста. За зразком собору Святої Софії, церква Святого Сави є однією з найбільших церков у світі.

2. Вихідний фестиваль

У Сербії проходить один з найбільших і найпопулярніших музичних фестивалів у всій Європі. Фестиваль Exit поєднує в собі рок, техно, хіп-хоп, метал та реггі і приваблює понад 200 000 відвідувачів фестивалю кожного липня. Відколи він був заснований у 2000 році, фестиваль Exit отримав нагороду за найкращий великий фестиваль за два різні роки на European Festival Awards.

Фестиваль Exit, який проводиться в знаменитій фортеці Петроварадін у Новому Саді, – це враження, яке всі меломани захочуть відзначити у своєму списку. Маючи понад 40 етапів, не важко знайти виставу, яка викликає у вас інтерес. The Killers, David Guetta, Jason Derulo, The Prodigy та Wiz Kalifa – лише кілька виконавців, які прикрашали сцени в минулому.

1. Белградська фортеця

Зробіть крок назад в історію та відвідайте історичну Белградську фортецю. З часу свого першого будівництва у 3 столітті фортеця багато разів руйнувалася і перебудовувалася. З цієї причини ви знайдете різні культурні впливи, залишені від римлян, турків та астро-угорців.

Відвідайте сучасну церкву Святої Петки в нижньому місті або пройдіться серед трав’янистих полів у парку у верхньому місті. Ви також зможете побачити бункер 1950-х років, римський колодязь XVIII століття і навіть австрійський журнал про порох.

Мікс Будапешта, Львова та Кракова: скільки коштує погуляти в Белграді і відпочити в Сербії влітку

Сербія – одна з маловідомих для українських туристів європейських країн. Зазвичай туди їздять з метою оздоровитися “на водах”. Але в цьому сезоні варто поїхати і тим мандрівникам, у яких ностальгія за європейськими містами, які сьогодні поки закриті для мандрівників.

“Пам’яток тут так багато, що не вистачить вихідних, щоб все подивитися. Магазини, ресторани, сувенірні крамниці, вуличні музиканти – тут є все. Туристичне життя міста кипить і вирує”, – описує столицю Белград директор туристичної компанії “SPA & Travel Expert” Олександра Панамарчук.

Незважаючи на триваючу пандемію і суворі правила ЄС, умови в’їзду в Сербію для українських туристів сьогодні залишаються максимально простими: не потрібен навіть біометричний паспорт, не кажучи про візу і сертифікат вакцинації.

Що потрібно для поїздки в Сербію влітку

Олександра Панамарчук відпочивала в Сербії на початку червня і поділилася з РБК-Україна особливостями поїздки в умовах пандемії.

Фото: Вид в Белграді (unsplash.com/nikola-knezevic)

“Для поїздки до Сербії потрібен ПЛР-тест, зроблений за 48 годин до прильоту. У Сербію можна летіти не за біометричним, а за звичайним закордонним паспортом, і перебувати до 30 днів без візи. Я вирішила перевірити це на собі, але все ж листом з посольства запаслася.

Як виявилося, про це правило знаю я і посольство Сербії, а на реєстрації в аеропорту ніхто не в курсі”, – згадує турагент.

Уточнення правил прикордонниками зайняло 20 хвилин. Олександра Панамарчук летіла рейсом авіакомпанії Windrose – в літаку на 54 місця. В дорозі – 2 години. Під час польоту пасажирам безкоштовно дають маленьку пляшку води і вологу серветку. А чай і кава обійдуться в 2 євро.

“Коли літак почав зниження, перше враження було: “Вау! Ну яка ж зелена країна. Поля, ліси, гори, річки, краса неймовірна”, – поділилася мандрівниця.

Фото: Природа в Сербії (unsplash.com/ivana-djudic)

Перебування в аеропорту прибуття – максимально коротке. Паспортний контроль вона пройшла за 10 хвилин, ще за 5 хвилин отримала багаж.

“Паспорти, тести і страховки дивляться дуже побіжно. В аеропорту знаходиться стійка туристичної інформації, можна взяти карту Белграда і брошури. Є автомати для обміну валюти і обмінний кіоск. На перші потреби 20 доларів і євро можна поміняти на сербські динари, а в місті курс вигідніший”, – радить Олександра Панамарчук на своїй сторінці в Facebook.

Вона додає: Сербія почала вакцинацію в грудні 2020 року, і сьогодні вже щеплені 5 млн осіб з 7 млн жителів країни. Прищеплюють також всіх охочих, в тому числі іноземців, які приїжджають на роботу з сусідніх країн. Масковий режим дотримуються в торгових центрах, магазинах, банках. На вулиці, в кафе, в готелях – всі без масок.

Фото: Скадарлія – квартал в Белграді (wikipedia.org)

Що подивитися в Белграді: головні цікаві місця

“Белград зустрів нас літньою погодою і п’янким ароматом квітучої липи. Оселилися ми в пішохідній частині Старого міста. Це ідеальний варіант – до всіх пам’яток рукою подати”, – згадує турагент.

За її словами, місто викликало гострий напад ностальгії: головна пішохідна вулиця Князя Михайла дуже схожа на вулицю Ваці в Будапешті.

“За моїми відчуттями – мікс Будапешта, Львова та Кракова в одному наборі”, – розповідає Олександра Панамарчук.

Експерт радить найцікавіші локації міста, які варто подивитися туристам:

Белградську фортецю. За неї билися понад 100 разів, 44 рази руйнували і відновлювали;

Парк Калемегдан – дуже красивий і доглянутий, оточує цю фортецю. З оглядових майданчиків парку відкривається приголомшливий вид;

Скадарлія – місцевий “Монмартр”. У минулому – квартал письменників і публіцистів. Зараз – дуже красива локація з масою автентичних ресторанів;

Музеї: Ніколи Тесли, Повітроплавання, Військовий, Національний музей;

Храм Святого Сави і Церква Святого Марка;

Зоопарк.

Фото: Старовинні вулички Белграда (wikipedia.org)

“Дуже раджу відвідати це чудове місто. Так, воно не таке знамените, як Париж чи Рим. Але обов’язково підкорить частинку серця”, – каже вона.

Під час поїздки у туристів не буде проблем з мовним бар’єром: сербську легко зрозуміти, багато місцевих говорять англійською.

Скільки коштує відпочити в Белграді

Хоча відпочинок в Сербії не відноситься до категорії бюджетних і цю країну вибирають цінителі європейського відпочинку, але багатьом туристам поїздка виявиться по кишені.

Наприклад, готель 4* в центрі міста обійшовся Олександрі Панамарчук у 95 євро на добу. Зате їжа в столиці недорога.

Обід на двох – в середньому 25 доларів без алкоголю. Салат 3-5 євро, основна страва з м’ясом або рибою – 9-12 Євро. Дуже смачно готують баранину, вона виходить м’яка, соковита. Порції великі, сербська кухня дуже ситна. Вартість кави 1-2 євро, безалкогольні напої в такій же ціні”, – наводить приклади вона.

Фото: У Сербії зручно подорожувати автомобілем (unsplash.com/mirko-jeremic)

У країні відмінні дороги, тому мандрівники можуть сміливо брати машину напрокат.

“Вартість від 35 євро на день в залежності від марки автомобіля і виду страховки. Рух на дорогах спокійний, правил дотримуються, заторів не було”, – розповідає вона виданню.

Помилуватися на пам’ятки – одна з основних статей витрат для туристів. Наприклад, екскурсії в Белграді можуть коштувати:

– індивідуальна пішохідна містом на 4,5 години – 70 євро;

– або з гідом-водієм на автомобілі 150 євро до 3 осіб.

“Одна з найпопулярніших екскурсій з Белграда на цілий день: Сремскі-Карловці – Нові Сад включає відвідування монастирів XV-XVI століть на Фрушка-горі (сербський “Святий Афон”), прогулянку по містах Сремскі-Карловці і Нові Сад, відвідування фортеці Петроварадін XVII століття і дегустацію вин.

Вартість такої екскурсії 220 євро до 3 осіб, що включає проїзд на автомобілі з гідом-водієм та екскурсійну програму”, – наводить приклад керівник туристичної компанії.

Фото: Вуличні солодощі в Белграді (pixabay.com)

Якщо хочеться ще й “на води”

До найвідомішого бальнеологічного курорту Сербії – Врнячки Бані – можна доїхати автомобілем за 2,5 години. Цей курорт називають “сербські Карлові Вари”. Там лікують захворювання органів травлення, цукровий діабет, подагру і захворювання спини і суглобів.

“Курорт дуже зелений, доглянутий парк, клумби і квіти. Відпочивальників багато, готелі та бювети працюють, всі процедури виконуються”, – розповідає Олександра Панамарчук.

Персонал готелів отримав щеплення від COVID-19 ще в лютому. Місцеві відпочивальники всі також щеплені, туристи приїжджають з негативними ПЛР-тестами, звертає увагу вона.

“Моє перше враження від курорту: за структурою схожий на Монтекатіні Терме (популярний спа-курорт в італійському регіоні Тоскана – ред.). Також в центрі великий красивий курортний парк, в якому знаходяться 4 бювети з мінеральними водами і оздоровчий центр з термальним сірководневим басейном.

Фото: Mіст у Врнячці Бані (wikipedia.org)

Готелі розташовані навколо парку. Відпочивальники ходять пити воду до бюветів, процедури приймають або в своєму готелі, або в курортному госпіталі Меркур”, – описує вона особливості курорту тим, хто ще не бував на сербських “водах” раніше.

Про автора

admin administrator