Що посадити в саду у жовтні

Авторadmin

Що посадити в саду у жовтні

Що робити на городі і в саду в жовтні: 8 найважливіших справ

Що посадити на городі в жовтні і в саду – список справ склав УНІАН.

Жовтень – досить плідний місяць для дачника. Посівний календар на жовтень пропонує чимало справ на другий місяць осені: посадка різних овочів, зелені і квітів, обрізка дерев і удобрення грунту. УНІАН підкаже ідеї про те, чим зайнятися в землі в жовтні.

  • Збір врожаю в жовтні
  • Посадка озимих культур
  • Обрізка дерев
  • Прибирання городу
  • Посів сидератів
  • Посадка дерев і кущів
  • Застосування опалого листя
  • Посадка квітів

Збір врожаю в жовтні

У жовтні триває збір врожаю пізніх овочів, фруктів і ягід. Цього місяця збирають капусту, яблука, груші, гарбуз, горіхи, обліпиху, горобину . Продовжують збирати виноград в саду для вина. Зібрані фрукти і овочі рекомендується зберігати в ящиках з тирсою або газетами – так вони пролежать довше. Наприкінці місяця збирають айву .

Посадка озимих культур

Читайте на нашому сайті, як садити озимий часник в жовтні. Проводять цю процедуру в першій половині місяця. З середини місяця проводиться посів під зиму моркви, шпинату, редиски, селери, цибулі-порею, петрушки . Щоб посіви краще пережили зиму, насіння зверху присипають сумішшю землі з перегноєм.

Обрізка дерев

Жовтень – вдалий місяць для обрізки гілок дерев. Активні процеси життєдіяльності в них закінчилися і обрізка пройде легко, а до заморозків рани встигнуть зажити. Тому у вересні проводиться обрізка малина , смородини, агрусу та актинідії .

Прибирання городу

Перед заморозками бажано прибрати з городу всі корчі і будь-яку деревину , оскільки в їхній корі зимують личинки шкідників. В жовтні грунт перекопують , щоб навесні було менше бур’янів. Потім на ділянці розсипають мульчу – раніше ми розповідали, чим мульчувати ділянку восени.

Що робити на городі в жовтні / фото ua.depositphotos.com

Посів сидератів

Коли роботи на городі закінчені і урожай зібраний, можна посадити сидерати на зиму. Сидерати – це рослини, які висівають на ділянці після збору врожаю і скошують навесні. За зиму вони покращують врожайність і структуру грунту, а також відлякують шкідників.

Посадка дерев і кущів

Середина осені – вдалий період для посадки плодових дерев і ягідних кущів. До зими вони встигнуть прижитися і відростити сильний корінь, а вже навесні дадуть перший урожай. У жовтні можна посадити малину, смородину, агрус, яблуню, волоський горіх, сливу .

При покупці саджанця попросіть продавця продати саме зимостійкі сорти, щоб вони точно пережили зиму.

Застосування опалого листя

В середині осені починається активний листопад. Для дачника це хороша можливість приготувати добриво з листя або укрити ним ділянку. Раніше ми писали, що робити з опалим листям в саду і в городі.

Посадка квітів

У жовтні можна зайняти себе і на клумбі. У цьому місяці садять тюльпани, маргаритки, незабудки, іриси, люпин, барвінок . Ці квіти висаджують на початку місяця, щоб вони встигли прижитися до морозів. В середині жовтня можна посадити троянди. Ближче до листопада висаджуємо конвалії і півонії .

Вас також можуть зацікавити новини:

Осінні роботи в саду та на городі: що і в які дні можна посадити в жовтні

Жовтень – гаряча пора для садівників та городників, які не тільки збирають врожай, а й активно готуються до посіву зимових культур та тепличних рослин. При цьому варто керуватися підказками місячного посівного календаря щодо найбільш вдалих дат для відповідних робіт.

“Апостроф” публікує місячний посівний календар на другий осінній місяць.

Посівний календар на жовтень-2023

1-2 жовтня – підходить для того, щоб садити озиму цибулю та часник у ґрунт, капусту у теплиці. Вдалі дні для посадки плодових дерев, ягідних кущів у саду, проте не рекомендують пересаджувати рослини.

3-5 жовтня – можна збирати коренеплоди, овочі та фрукти на довгострокове зберігання й консервації. Можна почати боротьбу зі шкідниками та бур’янами. Можна викопувати бульбу та цибулини квітів на зберігання. Можна садити багаторічні квіти та троянди. Обробляти сад від хвороб та шкідників, обрізати сухе гілля та листя.

6-7 жовтня – можна садити аґрус, смородину, малину та інші чагарники. У теплицях та на підвіконнях можна посадити зелень та листові салати. Радять сіяти насіння озимих буряків, редьки, моркви, цибулі, щавлю. Також можна садити троянди та інші багаторічні квіти. Підходить час для добрив та компосту.

8-10 жовтня – можна викопувати багаторічну цибулю та готувати ґрунт до зими через розпушування й перекопування. Треба робити санітарну обрізку та побілку дерев, очищення старої кори й мульчування троянд. Не рекомендують підгодовувати й поливати різні рослини.

11-12 жовтня – підходять дні для посіву зелені та салатів на підвіконні, посадки овочів у теплиці. Можна робити глибоке перекопування грядок й боротися з підземними шкідниками. Варто садити троянди, клематиси, багаторічні квіти, живопліт і вічнозелені рослини. Не рекомендують замочувати насіння.

13-15 жовтня – це період молодика. Не рекомендують працювати із рослинами

16-17 жовтня – можна садити озиму цибулю, часник на городі, цвітну та пекінську капусту у теплиці. Також радять садити троянди, плодові дерева, виноград й полуницю. Не рекомендують обрізати гілки й коріння рослин.

18-19 жовтня – не надто врожайні дні. Варто збирати рослини для одержання насіння та зберігання. Можна готувати консервацію на зиму, садити клематиси, тюльпани, нарциси і чорнобривці. Варто перекопати ґрунт, внести добрива, а також боротися з бур’янами й шкідниками.

20-21 жовтня – можна садити цибулю, часник, петрушку, моркву та щавель. Радять обробляти рослини від шкідників та мульчувати ґрунт. Можна провести обрізання зайвих пагонів і відцвілих суцвіть, тому що рани гояться швидко. Не рекомендується пересаджувати рослини та працювати з корінням.

22-24 жовтня – неврожайні дні, не радять нічого садити та сіяти. Варто уникати поливу й підживлення рослин. Можна перекопувати ґрунт та боротися з бур’янами, білити дерева й збирати врожай.

25-26 жовтня – врожайні дні. Радять садити будь-які рослини в теплиці, на підвіконні, сіяти сидерати, вирощувати озимі культури. Можна робити підгодівлі та поливи. Варто садити виноград, ягідні чагарники, зелені огорожі та різні квіти. Не рекомендують обрізати гілки та обробляти рослини хімікатами.

27-28 жовтня – період повного місяця. Уникайте робіт з росинами.

29-30 жовтня – варто сіяти та садити будь-які культури, викопувати пізні овочі на зберігання та вносити органічні добрива. Можна садити будь-які дерева та чагарники в саду, мульчувати ґрунт. Варто підгортати троянди та молоду малину. Не рекомендують пересаджувати рослини.

31 жовтня – вдалий час для збирання овочів й фруктів на зберігання. Можна боротися зі шкідниками й хворобами, проводити глибоке перекопування ґрунту. Можна садити квіти із в’юнкими стеблами, вирізати хворі та зайві пагони у садових рослин. Не радять щеплювати, пікірувати, а також пересаджувати будь-які рослини.

Жовтень 2023: що робити в саду та на городі

Ми ділились календарем городника на жовтень 2023. Тепер розповідаємо, які роботи слід провести у середній місяць осені.

Роботи залежать також від клімату, регіону та і від погоди. Тому, це скоріше нагадування, щоб не прогавити щось важливе. Про важливі етапи догляду розповіли на порталі “Зелена садиба” .

Що робити в жовтні в саду?

Рослини саду слід готувати до зими. Перш за все, приблизно в кінці жовтня (на півдні пізніше) варто зробити вологозарядний полив. Він має на меті промочити всю кореневу систему рослини з запасом.

Якщо ви білите дерева, робіть це сучасними садовими фарбами. Вони протримаються на корі дерева до весни і врятують від опіків.

Мульчування пристовбурних кіл врятує коріння рослин від підмерзання. Їх слід замульчувати шаром не менше 5-8 см. Можна використовувати солому, скошені сухі бур’яни, перепрілу стружку, кору, сухе листя. Добре підійде і колюча хвоя, але збирати її потрібно в сухий період.

Укриття на зиму потребують деякі з рослин відкритого ґрунту. Це троянди, рододендрони, гортензії. У жовтні їх рано вкривати, але варто завчасно все підготувати.

Теплолюбні рослини в контейнерах теж потребують підготовки. У них повністю видаляють листя і заносять в приміщення, що має температуру +0…+8°С . Їх потрібно періодично поливати.

Можна почати обрізку плодових дерев і ягідних кущів. Найкраще цю роботу проводити, коли листя вже опало, але температура тримається плюсова. А ось санітарну обрізку рослин можна робити вже.

Середина осені — це найкращий час для пересадки і посадки листопадних дерев і чагарників. Але для цього слід заздалегідь підготувати місце – хоча б за місяць до посадки, а краще за півроку.

Роботи в жовтні у квітнику

Видаляйте зав´ялі суцвіття тих рослин, які ще активно цвітуть. Коли багаторічні рослини перецвітуть, їх можна ділити і пересаджувати – це рекомендують робити раз в 2-3 роки.

Можна посіяти морозостійкі квіти, такі як календулу, маки, волошки, запашний горошок, космею. Посійте їх прямо у відкритий грунт, і на наступний рік вони зацвітуть раніше.

Роботи в жовтні на городі

Можна сіяти холодостійкі культури і на городі. Це редис, салат, кріп, морква, шпинат, пастернак, буряк.

Час починати готувати ґрунт на грядках для майбутнього сезону, вносити мінеральні або органічні добрива, які до весни повністю ґрунтом засвояться.

Також це час видалення всіх однорічних культур, які відплодоносили і відцвіли. Не забудьте закласти рослинні залишки у компостну яму .

Про автора

admin administrator