Що потрібно для цієї категорії

Авторadmin

Що потрібно для цієї категорії

Категорії водійських прав в Україні

Правила дорожнього руху в Україні спираються на систему, прийнятої міжнародною Віденської конвенцією про дорожній рух від 1968 року.

Основні категорії водійських прав в Україні:

А – мототранспорт з об’ємом двигуна від 50 куб.см .;

B – легкові авто до 3500 кг в тому числі з причепом до 750 кг, не більше 8 пасажирських місць;

C – вантажівки більше 3500 кг і з причепом до 750 кг;

D – автобуси з кількістю місць від 8 пасажирських місць і причепом не більше 750 кг.

Т – категорія дозволяє управляти трамваєм або тролейбусом. (В Росії категорія Т ділиться на Тb – тролейбуси, Тm – трамваї).

Кожна категорія має підкатегорію. Букви з цифрою 1 (А1, В1, С1, D1) означає право на управління полегшеною версією транспортного засобу.

А1 – мопеди, моторолери з двигуном до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;

В1 – квадроцикли, мотоколяски або чотириколісні транспортні засоби маса яких не більше 400 кг;

С1 – вантажні авто маса яких від 3500 кг до 7500 кг;

D1 – автобуси в яких кількість посадочних місць не більше 16 (водія не вважаємо);

Категорії ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE дають можливість керувати автомобілями з тягачем у відповідності зі своєю категорією, а також з причепом який важить понад 750 кг. Для управління авто з причепом меншої маси, підкатегорії з буквою Е не потрібні.

BE – легкові автомобілі до 3500 кг з причепом, маса якого більше 750 кілограмів і перевищує споряджену масу тягача, за умови, що загальна маса в сумі транспортних засобів більше 3500 кілограмів;

C1E – вантажні автомобілі від 3500 до 7500 кг з причепом, маса якого більше 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, за умови, що загальна маса не перевищує 12000 кілограмів;

CE – вантажівки від 3500 кг з причепом, маса якого більше 750 кілограмів;

D1E – транспортні засоби категорії D1 з причепом, який не використовується для перевезення пасажирів, маса якого більше 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, за умови, що загальна маса не більше 12000 кілограмів.

DE – автобуси зчеплені з причепом, маса якого більше 750 кілограмів; зчленовані автобуси;

Однак, давайте про категорії транспортних засобів в Україні розглянемо на мал. 1

Які умови для заміни/отримання нових документів на водіння

Заміна водійських прав здійснюється в таких випадках:
– Після навчання в автошколі і здачі іспиту в МРЕВ
– При зміні імені або прізвища водія, в якого є посвідчення водія
– При відкритті нової категорії
– При втраті водійських прав або їх пошкодження
Залежно від того, яким транспортним засобом майбутній водій планує управляти, відбувається вибір категорії. Крім цього, слід врахувати вік майбутнього водія, оскільки для кожної з категорій передбачається відповідний вік.

Водійські права можна отримати:

З 16 років вже можна отримати водійське посвідчення категорії: А1, А
З 18 років категорії: В1, В, С1, С
У 19 років можна керувати автомобілем з причепами, це категорії: ВЕ, CЕ, С1Е
І в 21 рік можна отримати категорії для управлінням автобусом: D1, D, D1E, DE, T

Транспортні засоби на які не потрібне посвідчення водія

До них відносяться всі ТЗ, які відсутні в списку вище – велосипеди і різні новітні транспортні засоби типу Segway (гіроскутер), електросамокат. Ось ці новітні транспортні засоби в принципі можна віднести до категорії А1, але на даний момент поліція не перевіряє документів тому що, немає ніяких законів підігнаних під цей вид транспорту. Мабуть в найближчому майбутньому все-таки розроблять певні правила їзди на новітніх електричих транспортних засобах.

Як відкрити нову категорію водійських прав в Україні?

Дуже часто у водіїв в яких є категорія В або ВС виникає питання: “Як додати в права додаткову категорію D (для керування автобусом) або СЕ (для керування фури)? Все дуже просто для категорії D потрібно 3 роки стажу і він має бути підтвердженим документом (Мати у власності автомобіль або довіреність на автомобіль) тривалість навчання в автошколі 2 місяця, ціна на 2019 рік – 3200 грн в м. Хмельницький.
Для категорії СЕ стаж водія повинен бути не менше 1 року. Курс навчання півтора місяця, ціна на 2019 рік – 2600 грн в м. Хмельницький.
(Ціна за навчання плюс потрібно ще врахувати ціну за практичне навчання)

Після проходження навчання в автошколі потрібно скласти іспит на відповідну категорію транспортного засобу.

Ні цвяха ні жезла!

Добавити коментар Скасувати відповідь

Нові статті

  • Звільнення з військової служби під час воєнного стану: підстави, порядок звільнення 10/10/2023
  • Звільнення з військової служби у зв’язку з інвалідністю дружини 29/09/2023
  • Виплати військовим після звільнення 20/09/2023
  • Розширили умови для програми іпотечного кредитування «єОселя» 15/09/2023
  • Заповіт чи договір дарування, що краще і яка між ними різниця 23/06/2023

Категорії В та С

Автомобіль – це транспортний засіб для пересування, без якого більшість не уявляє свого звичайного життя. Наразі, для керування транспортним засобом не порушуючи закону, необхідно отримати водійське посвідчення відповідної категорії. Після проходження усіх етапів та у разі успішного складання іспитів, в територіальному сервісному центрі ви отримуєте посвідчення. Наявність особистого автомобіля та водійського посвідчення значно полегшує пересування по місту, та не потрібно прив’язуватись до графіку міського транспорту.

Якщо у водія, що керує авто відсутнє посвідчення відповідної категорії – це є порушення закону, що тягне за собою сплату чималої суми штрафу. Кожен розуміє, що виїжджати автомобілем на дороги загального призначення дозволено лише у разі наявності дозволу у вигляді водійського посвідчення.

Категорія В

Категорія В дозволяє керувати легковими автомобілями, невеличкими мікроавтобусами та вантажівками, маса яких не перевищує 3,5 тони. Також, категорія B дозволить керувати автомобілем з причепом, головне, щоб загальна маса не перевищувала 3,5 тони та кількість місць для пасажирів була не більше 8.

Категорія С

Категорія С дозволяє керувати вантажними транспортними засобами, максимальна вага якого перевищує 7,5 тони. Зазвичай цю категорію відкривають особи, що працюють або планують влаштуватись на роботу до організації, що займається перевезенням вантажів. Отримання водійського посвідчення категорії С – це єдине правильне рішення, аби уникнути труднощів при зупинці працівниками поліції. Якщо у водія не відкрита категорія, що дає дозвіл на керування вантажівкою, то роботодавець швидше за все не прийме такого водія на роботу, пов’язану з транспортуванням товарів на вантажівці.

Навіщо отримувати водійське посвідчення категорії В та С одночасно?

Склавши вдало іспити та відкривши категорію В та С, водій отримує можливість:

  1. Заощадити час та кошти.
  2. Пересуватись у будь-якому напрямку на власному автомобілі.
  3. Знайти собі гарну високооплачувану роботу у сфері перевезень (легковим та вантажним транспортом).

Окремо відкрити додатково категорію – це змарнувати купу часу та коштів, тому краще обрати варіант, коли під час навчання в автошколі, ви обираєте обидві категорії. Успішно склавши іспити, отримаєте посвідчення водія з відкритою категоріє В та С, та можете впевнено сідати за кермо легкового автомобіля або вантажівки.

Особі, яка отримала посвідчення водія з відкритими категоріями В та С дозволяється керувати легковим автомобілем та вантажним автомобілем повна маса якого більше 7,5 тон.

Навіть, якщо ви не плануєте купувати власну автівку, є сенс отримати водійське посвідчення категорії В та С. Дуже часто роботодавці шукають водіїв з відкритою відповідною категорією, надаючи свій транспортний засіб для роботи. Це може бути робота пов’язана з перевезенням вантажу, людей або особистим водієм. У будь-якому випадку, відкриті категорії В та С буде лише перевагою при пошуку роботи.

Інформація щодо необхідного стажу водіння та віку, для відкриття категорій “В” та “С”

Транспортними засобами категорій В та С мають право керувати особи, які досягли 18-ти річного віку.

Термін навчання на категорії “В” та “С”: 3,5 місяці

Категорії водійських прав в Україні: що для чого

Категорії водійських прав в Україні тепер дещо заплутані. Який дозвіл потрібен для керування тим чи іншим транспортом, відразу й не зрозуміти. Проте, тут є певна система і ми допоможемо вам зорієнтуватись в даному питанні.

Вивчити категорії водійських прав в Україні насправді нескладно, хоча здавалося б, не завжди це водіям і потрібно. Однак зважте, що колись ця тема може торкнутись кожного, хто керує транспортним засобом в нашій країні.

БІльше десяти категорій замість колишніх п’яти з’явились у європейському і вітчизняному законодавстві в 2013 році.

Отже, всі категорії базуються на простій і зрозумілій системі, прийнятій ще на міжнародній Віденській конвенції про дорожній рух від 1968 р. (ст. 41). Вона передбачає чотири групи транспортних засобів:
А – мотоцикли та моторолери;
B – легкові автомобілі та інші легкі автомобілі на їхній базі;
C – вантажні автомобілі;
D- автобуси.

Фото: Українські водійські посвідчення двічі поповнювалися новими підкатегоріями.

Кожна категорія нині має підкатегорії. Та, що позначена цифрою 1 (А1, В1 тощо) означає право на керування, так би мовити, полегшеною, початковою версію транспортних засобів відповідної категорії. Підкатегорія з індексом Е (ВЕ,С1Е тощо) дає право на буксирування важкого причепу. Проте, давайте про категорії прав в Україні детальніше.

Чим можна керувати

Маючи права певної категорії, в Україні станом на березень 2018 р. можна керувати:

А1 – мопедами, моторолерами та іншими двоколісними (триколісними) транспортними засобами, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт;

А – мотоциклами, у тому числі з боковим причепом, та іншими двоколісними транспортними засобами, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;

В1 – квадро- і трициклами, мотоколясками та іншими триколісними (чотириколісними) транспортними засобами, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг;

В – будь-якими автомобілями, пасажирськими та легкими вантажними, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – восьми;

С1 – призначеними для перевезення вантажів автомобілями, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кг (від 7700 до 16500 фунтів);

С – призначеними для перевезення вантажів автомобілями, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кг (16500 фунтів);

D1 – призначеними для перевезення пасажирів автобусами, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16;

D – призначеними для перевезення пасажирів автобусами, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16;

Т – трамваями та тролейбусами.

З категоріями ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE у правах можна керувати составами транспортних засобів з тягачем відповідно категорії В, С1, С, D1 або D та з причепом масою понад 750 кг. Для керування автопотягом у складі причепа меншої маси підкатегорія з індексом Е не потрібна, достатньо мати посвідчення на право керування автомобілем, що виступає в ролі тягача.

Разом з появою нових підкатегорій прав у 2010-х роках з’явились нові умови їх отримання. Відкрити нову категорію, навіть нижчу відносно наявної, стало важче.

Зазначимо, що для деяких категорій прав встановлені певні обмеження за віком.
Посвідчення водія в Україні можуть отримати особи, що досягли:
• 16 років – категорії А1, А;
• 18 років – В1, В, С1, С;
• 19 років – категорії ВЕ, СЕ, С1Е;
• 21 року – категорії D1, D, D1E, DE, T.

Ось такі категорії прав діють в Україні згідно з Віденською конвенцією про дорожній рух від 1968 р. та з пізнішими правками, а також згідно з “Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами ”Постанови Кабміну України № 340 та № 511.

Про автора

admin administrator