Що робити якщо не допомагають таблетки від зубного болю

Авторadmin

Що робити якщо не допомагають таблетки від зубного болю

Зміст:

Що робити, якщо болить зуб: ТОП-6 найкращих знеболюючих від зубного болю

Чому болять зуби? Яке знеболювальне випити від зубного болю? І чи можна його приймати тривалий час? Це ті питання, з якими стикалися дуже багато хто з нас. Медексперти apteka24.ua дали відповіді на ці запитання та розповіли все про зубний біль. Подробиці читайте у нашій статті.

Зміст :

Що робити, якщо болить зуб? Таким питанням періодично задається кожна людина. Тому apteka24.ua вирішила на нього відповісти й розповісти про найдієвіші знеболюючі при зубному болю.

Зубний біль: причини виникнення

Біль у зубі може з’явитися з кількох причин, а саме через дії механічних (потік повітря), термічних (холод, тепло) і фізичних (солодке, солоне) подразників. Він може бути як нетривалим, так і тривати цілий день, доставляючи людині дискомфорт.

Найпоширенішою причиною зубного болю є карієс. До інших поширеніших причин можна також віднести сколювання зуба й оголення дентинних трубочок в області кореня через апікальну рецесію ясен (зміщення краю ясна без запалення), викликану агресивним чищенням зубів або оперативним втручанням.

Крім того, зубний біль може виникати після пломбування та інших стоматологічних операцій. Як правило, він триває недовго й пацієнту рекомендується випити знеболюючий препарат і деякий час утриматися від прийому їжі.

Можливі причини зубного болю:

  • пульпіт (запалення пульпи — внутрішньої тканини зуба);
  • періостит (запалення періоста — окістя);
  • перикороніт (запалення м’якої тканини навколо зуба, що прорізався);
  • бруксизм (скрегіт) / шліфування зубів;
  • виражений біль після видалення зубів (синдром сухої лунки).

При виникненні зубного болю слід негайно звернутися до лікаря. Тільки фахівець може призначити ефективні знеболюючі таблетки при зубному болю.

Найчастіше стоматологи рекомендують приймати лікарські засоби, представлені в наступному розділі.

Що випити, якщо болить зуб: кращі знеболюючі від зубного болю

Існують дві групи препаратів, які найкраще використовувати для усунення зубного болю. До них відносяться: анальгетики й НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби).

Анальгетики від зубного болю

Ці медикаменти усувають вогнище болю за допомогою впливу на нервові закінчення і центри болю в області головного мозку. Однак анальгетики, на відміну від НПЗЗ, не впливають на запальні процеси й не можуть усунути запалення пульпи, окістя, ясен.

Деякі препарати цієї групи крім болезаспокійливого ефекту надають і жарознижувальну дію — їх називають анальгетиками-антипіретиками. Такі ліки можуть усувати зубний біль і збивати підвищену температуру, якою він супроводжується. Таким чином анальгетики-антипіретики допомагають позбутися відразу від двох неприємних симптомів.

Найпопулярнішим і найбезпечнішим препаратом з даної групи вважається Парацетамол.

Парацетамол

Цей медикамент має болезаспокійливу й жарознижувальну властивості. Він починає діяти через 30 хв після прийому, по закінченню цього часу досягається максимальна концентрація активної речовини в організмі. Парацетамол можна застосовувати дітям з 6 років (у таблетованій формі, дозування 200 мг), дорослим, вагітним і годуючим жінкам.

Ефект від препарату триває 4 години. Даний засіб також можна комбінувати з іншими препаратами для посилення їх ефективності. Парацетамол досить безпечний, тому що має невеликий перелік побічних ефектів, а випадки їх виникнення фіксуються вкрай рідко.

Протипоказання до застосування:

  • хронічний алкоголізм;
  • серйозні порушення з боку печінки;
  • підвищена чутливість до парацетамолу.

Якщо у вас болить зуб і через це підвищується температура, то найбезпечніше випити препарат, основною діючою речовиною якого є парацетамол.

НПЗЗ при зубному болю

Нестероїдні протизапальні засоби пригнічують вироблення простагландинів (гормоноподібні речовини, що викликають больові відчуття та запальні процеси в організмі), внаслідок чого знижується больовий синдром і зменшується запалення. Крім того, препарати цієї групи також мають жарознижуючий ефект.

Однак вони викликають великий перелік побічних ефектів для шлунково-кишкового тракту й серцево-судинної системи. Тому їх потрібно приймати згідно з інструкцією і приписом лікаря. Важливо відзначити, що медичні фахівці не рекомендують пити нестероїдні протизапальні засоби на голодний шлунок, так як це може призвести до негативних наслідків.

Існує перелік протипоказань, при яких не слід приймати НПЗЗ:

  • спільний прийом з іншими препаратами з групи НПЗЗ;
  • алергічні реакції на діючі та допоміжні речовини нестероїдних протизапальних таблеток від зубного болю, а також порошків, мазей та суспензій;
  • тяжка ниркова, печінкова або серцева недостатність;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту (виразка, гастрит, хвороба Крона, виразковий коліт) у стадії загострення;
  • перенесені операції на серці й прогресуючі захворювання серцево-судинної системи;
  • нещодавно перенесені внутрішні кровотечі;
  • порушення згортання крові.

Якщо у вас виник зубний біль і немає вищеперелічених протипоказань, то ви можете випити таблетку НПЗЗ.

До найефективніших знеболюючих при зубному болю з групи нестероїдних протизапальних засобів відносять: Нурофен, Німесил, Кетанов, Дексалгін і Олфен.

Нурофен

Використовується для полегшення слабкого і помірного зубного болю. Головна діюча речовина — ібупрофен, його максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 45 хвилин, якщо приймати препарат натщесерце, або через 2 години, якщо пити його на повний шлунок.

Після перорального прийому ібупрофен швидко всмоктується та починає лікувати больовий синдром, знімати запалення й знижувати температуру. Напіввиведення препарату триває 2 години.

Крім стандартних для НПЗЗ протипоказань, ібупрофен також не можна застосовувати жінкам в останньому триместрі вагітності, так як це може негативно позначитися на здоров’ї малюка.

Нурофен в таблетованому вигляді при зубному болю можна пити дітям старше 6 років, якщо маса їх тіла перевищує позначку в 20 кг.

Щоб уникнути негативних реакцій з боку шлунка й всього шлунково-кишкового тракту, препарат рекомендовано приймати після прийому їжі.

Таблетки ібупрофену, які вкриті плівковою оболонкою, зменшують ризик виникнення побічних ефектів з боку травної системи.

Німесил

Головною діючою речовиною препарату є німесулід. Німесил — це порошок світло-жовтого кольору, який має яскраво виражений цитрусовий запах.

При пероральному прийомі німесулід швидко всмоктується в шлунок і потрапляє в кровотік, а максимальна концентрація в плазмі крові 100 г даної діючої речовини досягається через 2-3 години після прийому.

Німесил від зубного болю радять приймати після їжі. Порошок німесулід потрібно висипати в склянку, залити 100 мл води, перемішати й випити.

Додатковим протипоказанням до його застосування, крім загальних протипоказань для групи НПЗЗ, вважається спільний прийом німесуліду з анальгетиками й наявність інфекційної лихоманки.

Його не можна приймати дітям молодше 12 років, вагітним, матерям, що годують і людям із захворюваннями нирок або печінки.

Кетанов

Даний препарат застосовують проти сильного і помірного зубного болю. У його складі основною діючою речовиною є кеторолак трометамін. Кетанов не викликає залежність, а силу його знеболюючої дії порівнюють з морфіном. Цей лікарський засіб набагато сильніший та ефективніший, ніж інші представники групи НПЗЗ.

Кетанов від зубного болю надає ефект після 60 хвилин після того, як людина вип’є таблетку, а максимальна дія препарату проявляється через 2-3 години.

Медикамент слід приймати на повний шлунок, тому що, якщо випити знеболюючий засіб натщесерце, збільшується ризик виникнення побічних ефектів. За кілька годин до та після прийому Кетанов рекомендовано не їсти жирну їжу, так як вона уповільнює швидкість його дії.

Потрібно звернути увагу, що наявність у людини кропив’янки, бронхіальної астми, цереброваскулярної кровотечі та ангіни вважається протипоказаннями до застосування препарату.

Дітям дозволено пити Кетанов при сильному зубному болю тільки з 16 років, а жінкам, що годують, вагітним і людям з хронічними хворобами серця, нирок і печінки його не призначають.

Дексалгін

Основний компонент — декскетопрофен. Дексалгін знімає зубний біль через 30 хвилин після перорального прийому. Тривалість знеболюючого ефекту дорівнює 4-6 годинам, а тривалість виведення медикаменту з організму становить 1-3 години.

Дексалгін протипоказаний до застосування пацієнтам з бронхіальною астмою і геморагічним діатезом. Крім того, його суворо заборонено пити дітям, жінкам в період лактації, вагітним і з обережністю потрібно приймати людям старше 65-річного віку. А пацієнтам, у яких є проблеми з нирками та печінкою, потрібно зменшувати його мінімальну дозу.

Дексалгін повинен призначати лікар, так як дані ліки, як і всі препарати НПЗЗ, відпускається за рецептом.

Олфен

Основна діюча речовина — диклофенак. Він пригнічує біосинтез простагландинів, тим самим пригнічує зубний біль і запальний процес. Також може збивати підвищену температуру тіла.

Протипоказаннями до застосування Олфена є:

  • ішемічна хвороба серця;
  • стенокардія або перенесений інфаркт міокарда;
  • захворювання периферичних артерій;
  • цереброваскулярні патології.

Дія починає проявлятися через 30 хв після прийому, а максимальна концентрація в крові — по закінченні 120 хвилин.

Олфен відпускається за рецептом після того, як його випише лікар.

Таблетки від зубного болю — 11 ефективних препаратів, особливості застосування при вагітності

Гострий зубний біль вважається безумовним показанням негайно відвідати лікаря та отримати необхідну допомогу. Але не завжди вдається це зробити. Стоматологічні клініки працюють строго за графіком, лікарі теж мають вихідні, та й сам пацієнт може бути далеко від медичного закладу. У такому разі важливо полегшити стан людини, щоб вона могла спати, приймати їжу та почуватися комфортно до моменту візиту до фахівця. У продажу є неймовірний асортимент знеболювальних препаратів, але не кожен з них допоможе саме від зубного болю. Потрібно знати, які таблетки будуть безпечними та ефективними одночасно.

Дійсно ефективні знеболювальні засоби у стоматології

  1. Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Вони не просто купірують больовий синдром, а мають протизапальний ефект, адже саме цей патологічний процес найчастіше стає причиною стану, про який йдеться.
  2. Анальгетики. Мають виключно знеболювальну властивість, швидкі та ефективні, впливають на нервові закінчення та певні ділянки головного мозку, що «відповідають» за появу синдрому.
  3. Місцеві знеболювальні. Найчастіше продаються у вигляді розчинів для ін’єкцій, до цієї групи входять «Лідокаїн» та «Новокаїн». Можна у продажу знайти й аерозольні балончики невеликого об’єму — лише кілька «вприсків», і через 20–30 хвилин навіть гострі відчуття стають практично невідчутними. Є і недолік у таких засобів — під їхню дію потрапляють тканини, що оточують хворий зуб, результатом будуть «ватяний язик», втрата чутливості, сильна слинотеча.

З усіх трьох груп найбільшу популярність мають ліки проти зубного болю, що випускаються у формі таблеток. Їх легко приймати, мають швидкий ефект. До рейтингу найкращих входять:

  1. «Парацетамол» — знеболювальний ефект виявляється на рівні нервової системи, протизапальної дії та впливу на нервові закінчення ніякого не буде. Неприємні відчуття стають менш інтенсивними не раніше ніж через 2—3 години після таблетки. За інструкцією препарат можна приймати кожні 4 години, протипоказаний у віці до 6 років.
  2. «Аспірин» — належить до групи нестероїдних протизапальних препаратів, особливу ефективність виявляє щодо ниючого зубного болю. Можна приймати одномоментно 2 таблетки, добова доза для дорослих – 6 таблеток, дітям віком до 15 років засіб протипоказаний до вживання.
  3. «Ібупрофен» — теж знаходиться в групі НПЗЗ, не тільки купірує синдром, але і знімає запалення. Цей препарат не зніме гострі, пульсуючі відчуття, за добу можна прийняти максимум 12 таблеток. Дитині віком до 6 років засіб протипоказаний, його не можна приймати при захворюваннях шлунка, високому артеріальному тиску.
  4. «Цитрамон» — двокомпонентний препарат, який і інтенсивність больового синдрому знижує, і запальний процес усуває. Категорично не можна вживати таблетки одночасно з будь-якими алкогольними напоями – є високий ризик розвитку кровотечі в органах шлунково-кишкового тракту.
  5. «Баралгін» — має протизапальний та знеболювальний ефект, протипоказаний при раніше діагностованих захворюваннях серця та у дитячому віці. Допускається прийом відразу 2 таблеток, на добу можна випити не більше 6 штук.

Перелічені засоби відрізняються високою ефективністю, мінімальним переліком протипоказань. Але вони рекомендуються до вживання тільки при ниючому болі, тоді як гострий, пульсуючий не зроблять менш інтенсивним. Що краще прийняти, якщо проблема надто виражена:

  • «Кетанов» — здатний зняти навіть сильний дискомфорт, протипоказаний до прийому дітьми віком до 16 років, негативно впливає на функціональність нирок. На добу допускається прийняти лише 9 таблеток, тривалість такої симптоматичної терапії – 5 днів. Після прийому «Кетанова» можливі уповільнення реакції, зниження мозкової активності, і тому в інструкції сказано, що при вживанні такого знеболювального краще протягом 1–2 годин відмовитися від керування автомобілем;
  • «Аертал» — ліки нещодавно з’явилися у продажу, складають відмінну конкуренцію «Кетанову». Головна відмінність полягає у меншому списку протипоказань. Діє швидко, навіть найсильніші пульсуючі відчуття вже через 20—30 хвилин стають менш інтенсивними, а через 60—90 хвилин повністю зникають;
  • «Німесіл» — продається у формі порошку, перед застосуванням з нього готують розчин за інструкцією. Визнаний як найкращий засіб проти набряклості, запалення та больового синдрому;
  • «Нурофен» — ідентичний за своєю дією, ефективністю «Ібупрофену», в них однакові основні діючі речовини. Купірувати основний синдром починає через 15 хвилин після прийому таблетки, отриманий терапевтичний ефект зберігається протягом 3 годин;
  • «Найз» — досить потужний нестероїдний протизапальний засіб, за інструкцією його можна приймати лише 2 рази на день по 1 таблетці. Основна діюча речовина діє безпосередньо на вироблення простагландинів. Має багато протипоказань – патології органів травної системи, серця та судин, печінки. Для дітей віком до 12 років категорично не підходить.

Важливо розуміти, що будь-які з перелічених ліків надають тільки тимчасовий ефект. Перш ніж прийняти таблетки, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, щоб виключити появу побічних ефектів. Не варто посилювати ситуацію і боротися не тільки з проблемою, що розглядається, але і з наслідками непереносимості основних діючих компонентів, внутрішньою кровотечею з органів шлунково-кишкового тракту.

Що можна ще використовувати від зубного болю, крім знеболювальних таблеток

У боротьбі з зубним болем можна використовувати не тільки класичні препарати зі здібностями купірувати синдром. Варто звернути увагу на:

  1. Гелі — «Дентол», «Солкосеріл» та інші. Найчастіше рекомендуються у дитячому віці при прорізуванні зубів, але допоможуть і дорослим за активного зростання «вісімок».
  2. Зубні краплі — «Дента», «Дентагуттал», «Дантинорм». Це натуральні препарати, що допомагають упоратися з болем на місцевому рівні. Виготовляються на основі натуральних компонентів, ефірних олій, тому потрібно обов’язково виключити алергію.
  3. Ін’єкції — препарати для внутрішньом’язового введення: «Диклофенак», «Кетонал». Вони знімають навіть найсильніший синдром, але їх краще використовувати за призначенням лікаря.
  4. Антибіотики — допоможуть тільки в тому випадку, якщо проблема з’явилася на тлі прогресуючого запального процесу в м’яких тканинах. Наприклад, при карієсі та пульпіті ефективність таких препаратів нульова. Вкрай небажано самостійно визначати, які ліки цієї категорії будуть доречними, краще довіритися фахівцеві.
  5. Спреї та аерозолі — найпростіші та найефективніші засоби, які мають моментальну місцеву дію, «заморожують» проблемну одиницю.

Що випити у кожному конкретному випадку — залежить від кількох факторів. У разі неможливості швидкого відвідування стоматологічної клініки знеболювальні будуть доцільні, але вибирати їх слід з урахуванням наявності/відсутності протипоказань, переносимості окремих компонентів, типу синдрому.

Які ліки можна вживати при вагітності

Якщо майбутня мама не подбала про здоров’я ротової порожнини, то вона може зіткнутися з проблемою швидкого усунення больового синдрому. Адже в період виношування дитини протипоказані до прийому гормональні засоби, а також будь-які з категорій «потужних». Як позбутися проблеми жінці в період гестації? Найпростіше — максимально швидко опинитися у кріслі стоматолога та отримати кваліфіковану допомогу. Зі знеболювальних можна використати:

  • «Парацетамол» та «Нурофен», але тільки в 1 та 2 триместрі;
  • «Анальгін» з виключенням його у 1 та 3 триместрі;
  • «Аертал» за винятком останніх місяців вагітності.

Ці препарати можна приймати майбутнім мамам в обмежених кількостях – одноразово 1 таблетка та не більше 5 діб поспіль. Ці ж правила та рекомендації стосуються періоду годування дитини груддю. Основні компоненти знеболювальних можуть проникати в грудне молоко, і як вони позначаться на розвитку новонародженого, достеменно невідомо.

Чим зняти сильний біль, яку пігулку краще випити при ниючих відчуттях – потрібно вирішувати в індивідуальному порядку. Стоматологи рекомендують взагалі не експериментувати, а знайти можливість швидко отримати кваліфіковану допомогу. Потрібно розуміти, що навіть найсучасніші знеболювальні засоби мають короткочасний ефект і не зупиняють прогресування патологічного процесу.

Нестерпний зубний біль – як дожити до ранку?

Най неприємніший біль – зубний. А особливо якщо він з’являється зненацька, у найневідповідніший момент. У випадку коли трапилася така ситуація вдень – у вас є можливість відвідати стоматолога. Але якщо зубний біль з’явився в дорозі або вночі, або візит до стоматолога потрібно відтермінувати (не можливий одразу), існує ряд способів та препаратів для тимчасового знеболення.

Які причини виникнення різкого зубного болю ми виділяємо:

  • Карієс. Під впливом бактерій з часом може виникнути руйнування зуба, яке супроводжується неприємними відчуттями на гаряче, холодне, а також солодке. Такий зубний біль тимчасовий, як правило, але потребує візиту до стоматолога. За даними Асоціації стоматологів України до 92% людей дорослого віку в Україні хворіють на карієс.
  • Пульпіт – це запалення, що виникає в наслідок не лікування карієсу. Як правило, саму пульпіт приводить до появи гострого зубного болю. Крім цього ознаками наявності пульпіту є специфічний ниючий біль, що підсилюється під час вживання холодної або гарячої їжі та напоїв. При такому виді зубного болю навіть сильне знеболююче дає лише тимчасове полегшення.
  • Періодонтит – це запальний процес, що з’являється через інфекцію. Зубний біль в наслідок періодонтиту має форму пульсуючого та посилюється при механічному впливі на зуб.
  • Періостит – це специфічне запалення, першою ознакою якого є невелика набряклість ясен. Далі набряклість збільшується, а разом з цим збільшується зубний біль. В деяких випадках при виникненні гострого періоститу є набряки верхньої щелепи. Температура тіла при цьому може підійматися до 38°. При цьому зубний біль поширюється в скроні, очі та вуха.

Як ми можемо позбутися тимчасово зубного болю до лікування у стоматолога?

Ми застерігаємо, що довготривале вживання знеболюючих може бути шкідливим для здоров’я. Рекомендуємо при найпершій можливості одразу звернутися, при появі зубного болю до стоматолога.

Використання знеболюючих препаратів при появі зубного болю.

Для знаття зубного болю застосовують широкий перелік медикаментів, що мають анальгетичні властивості. Найбільш популярними, серед них для подолання зубного болю є:

Перед прийомом препаратів потрібно уважно ознайомитися з інструкцією. Якщо є протипоказання, потрібно знайти заміну того чи іншого препарату.

Використання народних методів усунення зубного болю:

  • Розчин харчової соди. Для приготування засобу насипте в склянку з теплою чистою водою 1 чайну ложку соди та ретельно перемішайте. Додайте туди ж п’ять крапель йоду, якщо немає алергії на цю речовину. Полощіть ротову порожнину таким розчином 8-10 разів на день.
  • Трав’яні настої. При тупій пульсуючій болі можна також приготувати настої з трав. Для тимчасового усунення зубного болю будуть дуже доречні: шавлія, ромашка, кора дуба, евкаліпт, звіробій. Столову ложку сухої лікарської сировини слід засипати в склянку окропу і розмішати, залишити для настоювання на 30 хвилин, потім відфільтрувати частинки трави, перевірити температуру готового настою (повинен бути теплий) і прополоскати ротову порожнину. Протягом дня потрібно провести 4-5 процедур, а для посилення ефекту між ними рекомендується накладати на ясна аплікації з вати, змоченої цим же настоєм.

Важливо не приймати досягнуте тимчасове полегшення зубного болю за повноцінне лікування. На наступний день головним завданням має бути запис на прийом до стоматолога, тоді зубний біль можна подолати оптимально і не допускати його появи.

Часті питання про зубний біль

Що робити при гострому зубному болю в домашніх умовах?

  1. Саме дієвий засіб – це знеболюючі таблетки (наприклад, німесіл, анальгін, нурофен та інші препарати)
  2. Полоскання рота – необхідно почистити зуби і прополоскати рот за допомогою розчину з содою і сіллю. Це необхідно для того, щоб прибрати залишки їжі, які можуть викликати подразнення пошкоджених тканин зуба.
  3. Народні засоби, а саме полоскання за допомогою відварів трав (шавлія, ромашка, кора дуба та інші трави).
  4. По можливості якомога швидше йти в стоматологію на огляд до лікаря.

Що робити якщо вночі дуже сильно болить зуб?

Необхідно зробити всі процедури описані в цій статті, а саме:

  1. Прополоскати рот теплим розчином соди та солі або відваром трав.
  2. Випити знеболюючий засіб (анальгін, німесіл і т.д)
  3. Покласти подушку вище, комфортно розміститися і спробувати заснути.
  4. На наступний день обов’язково йти на огляд до стоматолога в клініку і не відтягувати цей момент.

Як зняти гострий зубний біль народними засобами?

Народні засоби можуть допомогти, але це не найефективніший спосіб. Як правило роблять відвар з трав шавлії, ромашки, кори дуба тощо і полощуть ротову порожнину кожні 2 години (3-5 разів на день).

Про автора

admin administrator