Що роблять із чорного винограду

Авторadmin

Що роблять із чорного винограду

Зміст:

Сорти чорного винограду – ТОП-39 сортів: назви з фото

Сорти чорного винограду відомі дуже давно, але вони поширені у садівництві менше, ніж рожеві та білі. Хоча темні грона нічим не поступаються світлим, а вміст вітамінів — навіть перевершують їх. Саме цей виноград – основа для улюбленого багатьма червоного вина. Різні сорти відрізняються смаковими тонкощами та особливостями вирощування.

  1. Столові сорти чорного винограду
  2. Захоплення чорне
  3. Академік
  4. Велика
  5. Байконур
  6. Оригінал чорний
  7. Рошфор
  8. Надія АЗОС
  9. Юпітер
  10. Кодрянка
  11. Чорні перли
  12. Пам’яті Негруля
  13. Вікінг
  14. Чорний принц
  15. Сфінкс
  16. Буфало
  17. Гала
  18. Осінній чорний
  19. Забава
  20. Гамбурзький мускат
  21. Фестивальний
  22. Атос
  23. Кишміш молдавський
  24. Кубань
  25. Одеський сувенір
  26. Винні сорти чорного винограду
  27. Одеський чорний
  28. Карменер
  29. Піно
  30. Агріоргітіко
  31. Брускам
  32. Каберне-Совіньйон
  33. Сапераві
  34. Мерло
  35. Алієвський
  36. Лівадійський чорний
  37. Серпня
  38. Безнасінні сорти чорного винограду
  39. Блек Фінгер
  40. Чорний кишміш
  41. Чорний смарагд
  42. Чорний палець
  43. Відео-огляд сорту чорного винограду Лівадійський Чорний

Столові сорти чорного винограду

Вирощуються для споживання. Грона мають відмінний товарний вигляд – великі, красиві. Ягоди випромінюють чудовий аромат.

Захоплення чорне

Невибагливий ранньостиглий сорт. Плоди округлі, з щільною м’якоттю та насиченим смаком. Відрізняється високою врожайністю – з 1 гектара можна зібрати 250 центнерів урожаю.

Академік

Результат схрещування сортів Рішельє та Подарунок Запоріжжя. Плоди подовжено-овальні, м’якуш хрумкий, з гармонійним десертним смаком.

Велика

Виноград із дуже великими подовженими плодами. Їх колір може змінюватись від насичено-фіолетового до темно-червоного. Хрумка м’якоть покрита щільною шкіркою, що з’їдається.

Байконур

Сорт із великими, подовженими чи яйцеподібними плодами. Морозостійка, з високою врожайністю (240 ц/га).

Оригінал чорний

Хоча відсоток цукру в плодах Чорного Оригіналу невеликий, м’якуш дуже приємний на смак. Плоди великі, довгасті.

Рошфор

Сорт із темно-синіми округлими крупними ягодами. М’якуш м’ясистий, з гармонійним десертним смаком.

Надія АЗОС

Сорт із простим, але дуже гармонійним солодкуватим смаком. Ягоди темно-сині, овальні, з хрумкою, м’ясистою та щільною м’якоттю.

Юпітер

Щодо молодого сорту чорного винограду. Плоди овально-подовжені, із соковитою, хрумкою, м’ясистою м’якоттю. Відрізняється легким мускатним післясмаком.

Кодрянка

Ранньостиглий молдавський виноград. Плоди довгасті, дуже солодкі. Кетяги великі, вагою до 1 кг кожна.

Чорні перли

Цей виноград відрізняється насиченим мускатним ароматом і ягідним смаком. Плоди дрібні, солодкі, з тонкою, але щільною шкіркою.

Пам’яті Негруля

Виноград із простим і одночасно гармонійним смаком (присутня невелика кислинка). Плоди подовжені, вкриті восковим нальотом. М’якуш хрустка, м’ясиста, шкірка досить щільна, але з’їдається.

Вікінг

Сорт отриманий в результаті схрещування Кодрянки та Червоного Захвату. Подовжені темно-сині плоди вкриті восковим нальотом. М’якуш соковитий, щільний, з легким післясмаком чорносливу.

Чорний принц

Називається також Молдова. Морозостійкий сорт винограду із великими ягодами округлої форми. Шкірка щільна, але це не псує смакові якості винограду, навпаки, надає приємного сливового післясмаку.

Сфінкс

Сорт із ягодами яйцеподібної чи овальної форми. М’якоть м’ясиста, хрумка, шкірка ледь відчутна під час їжі.

Буфало

Американський сорт винограду із невеликими округлими ягодами. Може використовуватись як для їжі, так і для приготування напоїв.

Гала

Результат схрещування Кодрянки та Подарунка Запоріжжя. Овальні темно-сині ягоди з м’ясистою м’якоттю, тонкою шкіркою та кисло-солодким присмаком.

Осінній чорний

Виноград із темними щільними, великими темно-фіолетовими ягодами. М’якуш мармеладний, дуже солодкий, на смак віддає і приємною кислинкою.

Забава

Виноград із темно-синіми ягодами овально-яйцевидної форми. М’якуш м’ясистий, мармеладний, з гармонійним смаком.

Гамбурзький мускат

Сорт із пружними, великими, дуже солодкими ягодами (до 20% цукру).

Фестивальний

Цей виноград має вишуканий мускатний аромат і приємні смакові якості. Ягоди овальної форми дуже солодкі на смак (до 24% цукру).

Атос

Результат схрещування Талісмана із Кодрянкою. Ягоди солодкі, без найменшого натяку на кислинку. Сорт вважається ранньостиглим.

Кишміш молдавський

Високоврожайний сорт, відрізняється гарною стійкістю до морозів. Починає плодоносити лише на третій рік після висаджування. Ягоди круглі, світло-фіолетові, з тонкою шкіркою.

Кубань

Один із найкрасивіших ранньостиглих сортів. Ягоди великі, округлі, як на підбір. М’якуш м’ясистий, дуже солодкий, з червоними прожилками.

Одеський сувенір

Кетяги цього винограду невеликі, але всіяні великими ягодами. Хоча відсоток вмісту цукру невеликий (16%), смак м’якуша досить приємний, що віддає мускатною ноткою.

Винні сорти чорного винограду

Називаються також технічними. Використовуються у виготовленні напоїв, найчастіше вина. З сортів чорного винограду виходить різне за міцністю, терпкістю та солодощами червоне вино.

Одеський чорний

Пізньостиглий сорт із округлими ягодами середніх розмірів. М’якуш щільний, м’ясистий, насичений, вишневого відтінку. Ягоди вкриті восковим нальотом.

Карменер

У комбінації з іншими сортами дозволяє створювати насичені за смаком та приємні за кольором напої. Вирощується переважно у Бургундії.

Піно

Використовується для вина «Піно Нуар». Відрізняється низькою врожайністю, але рекордною морозостійкістю (до -30 ° С).

Агріоргітіко

Виноград родом із Греції. Використовується виключно для виготовлення вина. Плоди дуже соковиті великі, м’ясисті.

Брускам

Чим більше цей виноград дасть грон, тим менше на них буде ягід, і навпаки. Брускам чудово переносить морози.

Каберне-Совіньйон

Французький сорт, який набув поширення у багатьох країнах світу. Плоди маленькі, темно-сині, соковита м’якоть, м’ясиста. Каберне-Совіньйон відрізняється гармонійним пасльоновим присмаком.

Сапераві

Використовується для приготування десертних та столових вин. З Сапераві виходять бархатисті, гармонійні напої із сильним ароматом.

Мерло

Старовинний сорт, що використовується для приготування десертних та столових вин. Невеликі округлі ягідки вкриті восковим нальотом і мають терпкий пасльоновий присмак. Саме Мерло вважається прабатьком більшості сучасних сортів чорного винограду.

Алієвський

Застосовується у виготовленні напівсухих та десертних вин. Ягоди середнього розміру, вкриті щільною шкіркою, м’якуш м’який, соковитий.

Лівадійський чорний

Виноград із вишуканим мускатним ароматом. Невеликі за розміром ягоди покриті практично чорною шкіркою.

Серпня

Виноград із ненав’язливим гармонійним мускатним присмаком. М’якуш м’ясистий, соковитий, шкірка щільна, але з’їдається.

Безнасінні сорти чорного винограду

Різновид сортів столового винограду. З них зручно готувати десерти, а також можна вживати у свіжому вигляді.

Блек Фінгер

Виноград із великими ягодами подовженої форми. М’якуш щільний, м’ясистий, соковитий. Блек Фінгер відрізняється високою морозостійкістю.

Чорний кишміш

Витягнуті ягоди цього винограду злегка плескаті знизу. М’якуш щільний, м’ясистий, покритий тонкою вощеною шкіркою.

Чорний смарагд

Виноград із темно-синіми, практично чорними ягодами у формі яйця. М’якуш хрумкий, м’який, з тонкою шкіркою, яка зовсім не відчувається при їжі.

Чорний палець

Безнасінний виноград із дуже ефектним зовнішнім виглядом. Витягнуті ягоди формою нагадують пальці. М’якуш м’ясистий, дуже солодкий, шкірка тонка, але одночасно міцна.

Відео-огляд сорту чорного винограду Лівадійський Чорний

У ролику продемонстровано зовнішній вигляд сорту, описано його смакові характеристики. Особливості вирощування винограду Лівадійський Чорний на своїй ділянці. Приєднуйтесь до перегляду! Кращі сорти столового, винного та безнасінного чорного винограду. Короткий опис з фотографіями кожного сорту.

Чорний виноград відрізняється сортовою різноманітністю. Деякі з них використовуються для їжі, інші для приготування вина. Сорти відрізняються врожайністю, вмістом цукру в ягодах та морозостійкістю.

Оригінальний рецепт смачного варення: як приготувати джем із винограду

З винограду роблять вино, сік і родзинки, але спробуйте приготувати варення.

Щоб приготувати вишукане варення із синього винограду, вам знадобляться лише два інгредієнти: виноград та цукор. Кількість цукру регулюйте самі. Можливо, вам захочеться зробити його менш солодким.

Ви можете використовувати темний виноград, або зелений. Або зробити суміш. Також ви можете додати у варення під час готування два нарізані шматочками яблука, щоб варення вийшло більш жельованим за рахунок пектину. Або сік двох апельсинів для цитрусового аромату. Як приготувати варення з винограду, розповіли на сайті Giallo Zafferano.

Варення з чорного винограду можна використовувати як начинку для смачних тарталеток і тістечок, або намазати його на тости до сніданку.

Варення з винограду

Інгредієнти:

Щоб приготувати варення з винограду, переконайтеся, що у вас є нові кришки і продезинфіковані банки.

Зніміть ягоди винограду з гілок і добре помийте під проточною водою. Злийте воду і видаліть кісточки, зрізуючи кожну виноградинку маленьким ножем. Якщо ви цього не зробите, варення все одно можна зварити, але його доведеться протерти через сито, щоб кісточки не потрапили в банку.

Пересипте виноград у велику каструлю. Дайте йому закипіти на середньому вогні. Це займе приблизно 20 хвилин, не забуваючи помішувати. Додайте цукор і варіть на слабкому вогні до температури 108 градусів. Рекомендуємо використовувати кулінарний термометр.

Перелийте ще гаряче варення в заздалегідь продезинфіковані банки за допомогою лійки для більш точної роботи (ми використовували банки по 300 г). Закрийте кришечкою, піклуючись про створення вакууму.

Варення з винограду можна вживати через 2-3 тижні після приготування.

Тримайте варення з винограду якомога далі від джерел тепла і світла приблизно 3 місяці. Якщо ви відкриваєте банки, їх слід зберігати в холодильнику і вжити протягом кількох днів.

  • Читайте нас у:
  • Читайте у Telegram
  • Читайте у Facebook
  • Читайте у Twitter
  • Читайте у Viber
  • Теги:
  • рецепти
  • виноград
  • рецепт
  • варення
  • заготовки
  • заготовки на зиму
  • Поширити:
  • відправити у Telegram
  • поділитись у Facebook
  • твітнути
  • відправити у Viber
  • відправити у Whatsapp
  • відправити у Messenger

Про автора

admin administrator