Що садять біля паркану для естетики

Авторadmin

Що садять біля паркану для естетики

Що посадити під парканом: 6 дерев і кущів, які озеленять придорожню територію

Біля будинку роблять багато гарних насаджень, а від дороги – часто забувають або ігнорують. Але не менш красиво, коли якісь квіти чи дерева ростуть біля дороги. Це завжди підіймає настрій. Що посадити біля дороги – підкаже 24 Канал.

Що посадити біля дороги

Якщо ви плануєте посадити рослини біля дороги, то варто звернути увагу на такі фактори, як забруднення повітря та гучність руху транспорту. Рослини, які можна розмістити біля дороги, повинні бути стійкими до шкідливих впливів від автомобілів. А також – містити листя та гілки, які зменшують шум.

  • Туя. Це дерево високе та щільне, яке забезпечить бар’єр від шуму та пилу. Для посадки треба обрати сонячне місце з хорошим дренажем ґрунту. Яма для посадки повинна бути не меншою, ніж діаметр горщика з розсадою. Тоді як глибина – на декілька сантиметрів більша, ніж висота горщика. У яму треба внести добрива, щоб туя гарно росла. Виймаємо дерево з горщика та садимо в землю. Після посадки туї треба полити, щоб коренева система правильно розвивалась. Дерева важливо вчасно поливати, обрізати та удобрювати.

Туя / Фото Cikavinka

Важливо пам’ятати, що туї можуть бути чутливі до пересихання, особливо під час спекотної та сухої погоди. Також слід враховувати, що туї можуть виростати досить великими, тому треба обирати відповідне місце для їх посадки.

  • Жоржина має великі темно-зелені листки та красиві квіти, які зможуть прикрасити дорогу та зменшити шум. Їм також потрібна сонячна ділянка, яка буде освітлюватись хоча б 6-8 годин на день. А ще тут не обійтись без добре дренованої землі, щоб затримати вологу. Для жоржин зазвичай використовують родючий ґрунт з додаванням піску. Цей кущ можна садити насінням або розсадою.

Жоржина / Фото Цікаві проекти для дому

Перед посадкою розсаду варто добре зволожити. Потім потрібно розмістити розсаду в ямках та залити її водою. Жоржини потребують регулярного поливу, особливо в період сухого та спекотного клімату.

  • Ялівець – гарний варіант для посадки біля дороги. Йому потрібне повне сонячне освітлення або легка півтінь. Ялівці краще ростуть в землі, яка містить багато органічних домішок. Розмір ямки повинен бути від 2 до 3 разів більший, ніж коріння саджанця. Перед тим, як висаджувати ялівець, занурте його корені в воду на декілька годин. Потім помістіть саджанець в отвір й засипте його ґрунтом.

Ялівець / Фото Розплідник рослин Флораград

Ялівці потребують регулярного поливу та підживлення. Вони можуть бути схильними до різних хвороб й шкідників, тому треба ретельно слідкувати за рослиною.

  • Лаванда. Ця рослина має приємний аромат та захищає від шуму та пилу. Вона потребує добре освітленого місця та родючої землі. Можна додати добрива, щоб додатково підживити лаванду. Помістіть рослину в отвір та заповніть його землею, злегка затрамбуйте навколо коренів. Після посадки рослину потрібно залити водою.

Лаванда / Фото Canva

Лаванда не потребує особливого догляду, але варто регулярно обрізати в’ялі квіти та листя, щоб зберегти форму рослини та підтримувати цвітіння. Також переконайтеся, що рослина отримує достатню кількість сонячного світла та води.

  • Ялина чудово буде рости як у саду, так і біля дороги. Оберіть ділянку, де є достатньо простору для розростання дерева та де вона матиме сонячне світло. Ялина вимагає ґрунту з нейтральною або легкою кислотністю. Перед посадкою прополощіть ґрунт водою та додайте добрива. Викопайте яму приблизно у 2 рази більшу, ніж коріння ялини.

Ялина / Фото Floragrad.in

Полийте ялину достатньою кількістю води та додайте шар мульчі з листя або соломи, щоб зберегти вологу. Важливо регулярно поливати ялину протягом перших 2-3 років після посадки, щоб допомогти їй прижитися. Потім – тільки в суху погоду. Обрізайте ялину, якщо потрібно, щоб зберегти її форму і розмір. Обрізку слід проводити влітку.

  • Барбарис гарно підійде для посадки біля дороги. Воно може виростати від 1 до 5 метрів. Рослина популярна серед садівників завдяки декоративності й стійкості до морозу. Він зазвичай зростає в повному сонці або напівтіні. Вийміть барбарис з контейнера та поставте його в яму. Додайте землю навколо коренів й добре притисніть. Полийте барбарис великою кількістю води, щоб добре росла.

Барбарис / Фото Dvorik.ua

Після посадки барбарис потребує регулярного поливу та добрива. Також не забувайте обрізати рослину весною, щоб дати їй належну форму та зберегти здоров’я.

5 рослин, що маскують непривабливий паркан

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 22 листопада 2023 Опубліковано: 16 липня 2020 Перша редакція: 16 липня 2020 🕒 4 хвилини 👀 60368 разів 💬 15 коментарів

  • Рослини для декорування вертикальних конструкцій
    • Бугенвілія
    • Гліцинія
    • Гірчак бальджуанський
    • Дикий (дівочий) виноград
    • Троянди
    • Коментарі

    Багато садівників і господарів присадибних ділянок стурбовані не тільки урожаєм, а й красою свого саду та двору, і коли виникає необхідність задекорувати паркан, який із плином часу став негарним, зробити це можна без великих витрат, достатньо лише посадити біля паркану виткі рослини. Проблеми вони, звичайно, не усунуть, проте облізла чи поламана огорожа не буде муляти вам очі та псувати ландшафт.

    Ми пропонуємо вам розглянути кілька рослин, здатних створити маскувальний ефект.

    Рослини для декорування вертикальних конструкцій

    Бугенвілія

    Це одна з найкрасивіших багаторічних рослин. У період цвітіння ліану прикрашають яскраві приквітки, що приховують дрібні непоказні квітки. Саме завдяки приквіткам бугенвілія виглядає декоративно й ідеально підходить для оздоблення паркану, тим паче, що серед безлічі сортів можна вибрати рослину з приквітковим листям різного забарвлення.

    Щоб бугенвілія повноцінно росла й розвивалась, їй необхідний гарний догляд: рослина любить добре освітлені й прогрівані сонцем місця, не зносить вітряної погоди та хворіє від перезволоження ґрунту. Молоді пагони ліани слід періодично підрізати.

    Підживлюють бугенвілію мінеральним добривом, що не містить азотної складової.

    Гліцинія

    Ця рослина відома також як вістерія. Важко не звернути увагу на гліцинію, що сягає вісімнадцяти метрів у висоту з її красивими спадними суцвіттями й ажурним листям. Рослину можна вирощувати і як ліану, і як чагарник, і як дерево, причому як у теплому, так і в холодному кліматі, оскільки існують різновиди та сорти гліцинії для різних кліматичних поясів. Приємний аромат вістерії віддалено нагадує запах акації.

    Якщо ви зупините свій вибір на гліцинії, врахуйте, що цією рослиною можна камуфлювати тільки міцні огорожі, а от старий парканчик не витримає її ваги.

    Щоб цвітіння гліцинії було довгим і рясним, потрібно регулярно, але помірно зволожувати під нею ґрунт із початку весни до кінця літа, а з початку осені полив потрібно поступово скоротити. У ґрунт при посадці гліцинії бажано додати торф і тирсу. Підживлювати рослину рекомендують по черзі мінеральним та органічним добривом.

    Гірчак бальджуанський

    Ця невибаглива, але досить гарна ліана за сезон може вирости в довжину на п’ять-шість метрів, а цвіте вона при правильному догляді до кінця осені. Поливати гірчак слід щодня, інакше рослину може вразити попелиця, але загалом до захворювань і шкідників гірчак стійкий. Щоб контролювати зростання гірчака бальджуанського, його потрібно щорічно обрізувати, але в іншому рослина не вимагає до себе великої уваги.

    Дикий (дівочий) виноград

    Дикий виноград (партеноцисус) – багаторічна морозостійка рослина. Зростає він швидко, у нього гарне різьблене листя, яке восени забарвлюється в багряний, жовтий і фіолетовий кольори. У густому листі дозрівають неїстівні, але декоративні темно-фіолетові ягоди з сизуватим нальотом. Узимку ці ягоди скльовують птиці.

    Дикий виноград добре росте як у затінку, так і під яскравим сонцем. До складу ґрунту рослина невимоглива, тож їй байдуже, де рости – у родючому чи в бідному ґрунті. Однак не можна допускати перезволоження ґрунту. Щоби рослина росла в потрібному вам напрямку, слід регулярно підрізати гудиння дівочого винограду й направляти його зростання так, аби паркан поступово повністю вкрився густим листям.

    Троянди

    Не тільки для маскування паркану, а й для оздоблення ландшафту ідеально підійдуть виткі троянди з їхніми чудовими запашними квітками. Пагони плетистих троянд у довжину можуть сягати п’яти метрів. Троянди люблять сонячне світло та погано зносять різкі пориви вітру. Молоді рослини слід поливати один-два рази на тиждень, а дорослі троянди вимагають зволоження один раз на тиждень. Однак у цьому питанні потрібно орієнтуватися на погоду: що частіше йдуть дощі, то рідше доведеться поливати троянди.

    Ґрунт навколо кущів потрібно періодично розпушувати на глибину п’яти сантиметрів і збагачувати листковим перегноєм, тирсою й компостом. Щоб рослина цвіла довго й рясно, її необхідно періодично обрізувати та кожні двадцять днів навперемінку підживлювати мінеральними й органічними добривами.

    Які ще рослини можна використовувати для маскування вертикальних конструкцій, ви побачите в наступному відеоролику:

Про автора

admin administrator