Що таке межування

Авторadmin

Що таке межування

Що таке межування?

Перед тим, як купити землю або взяти земельну ділянку в оренду, рекомендується пройти процедуру межування. Що таке межування? Це комплекс технічних і юридичних дій, що включає в себе визначення і фіксування кордонів і площі ділянки, а також їх юридичне оформлення. Перші згадки про подібну процедуру і межових книгах припадають ще на часи Київської Русі.

Що таке межування ділянки

Правила проведення межування обумовлені Законами «Про землеустрій», «Про державний земельний кадастр», Інструкцією з межування земель. Слід зазначити, що процедура межування не є обов`язковою.

Межування земельних ділянок займаються співробітники проектно-вишукувальних відділень Роснедвіжімості або геодезичних підприємств, що мають ліцензію на картографічну і інженерно-геодезичну діяльність.

Процедура межування включає в себе наступні заходи:

  1. Визначення меж об`єкта. Роботи виконуються спільно з господарями ділянки. По периметру встановлюються межові знаки і виробляються геодезичні вимірювання для визначення координат.
  2. Розрахунок площі ділянки на підставі знятих вимірів. Якщо отриманий результат не збігається з даними зазначеними в свідоцтві, власник має право уточнити площу.
  3. Складання акту про погодження меж ділянки. Щоб уникнути порушення прав власників сусідніх ділянок, вони повинні бути повідомлені про майбутню процедуру в письмовій формі, у разі, якщо вони не провели межування своїх ділянок раніше.
  4. Складання документів, необхідних для надання в кадастрову палату, а саме: межовий план в 2-х примірниках, один з яких зберігається у власника.

Для чого проводиться межування

Межування рекомендується проводити, якщо необхідно:

  • перерозподілити землі – змінити межі ділянки в разі його поділу на частини або об`єднання декількох ділянок;
  • уточнити межі – визначити межі володіння і закріпити їх;
  • оформити ділянку на нового власника. При купівлі земельної ділянки межовий паспорт гарантує законність придбання;
  • оформити землю в оренду. межування бажано як при довгостроковій оренді, так і при короткостроковій.

Плюси і мінуси межування

Процедура межування має ряд позитивних моментів:

  1. Дає можливість на законних підставах збільшити існуючий земельну ділянку на кілька соток (до 10% від площі), якщо зазначена в документах площа менше дійсної.
  2. Дозволяє захистити межі ділянки від навмисного або мимовільного посягання сусідів.
  3. Дає можливість дотриматися норми і регламенти при будівництві об`єктів на ділянці, наприклад, відступ від кордонів.
  4. Якщо ділянка має невизначену форму, встановити його точні межі можна лише після межування.
  5. Якщо земельна ділянка належить кільком власникам, межування дозволить уникнути конфліктних ситуацій в разі його розділу.
  • процедура щодо недешева і тривала, забирає чимало часу у власника ділянки;
  • проведення межування нерідко загрожує спорами або навіть судовими розглядами з сусідами;
  • в разі неправильного проведення межування виявлені помилки усуваються за рахунок власника ділянки;
  • неможливість здійснити операцію купівлі-продажу до закінчення процедури межування в разі потреби.

Що таке межування ділянки і як його проводити

Напевно ті, хто має свій власний земельну ділянку, знають, що таке межування. У цій статті докладно розглянемо цей процес, для чого він необхідний і хто його повинен проводити.

Що таке межування ділянок

По суті, цей процес є визначення меж земельної ділянки на горизонтальній площині. Процедура ця була відома ще на Русі, тоді ж вперше стали згадуватися межові книги, в яких описувалися межі земель. Проведення межування в сучасних умовах являє собою ряд інженерно-геодезичних робіт, і включають в себе встановлення та закріплення меж ділянки на площині, визначення його площі і місцезнаходження. Підсумок оформляється документально і засвідчується юридичною особою. Тісно пов’язані з межуванням такі поняття, як кадастровий паспорт земельної ділянки та кадастровий облік. У першому випадку це документ, який оформляється за встановленою формою і містить всі дані про об’єкт нерухомості. Це необхідно для того, щоб отримати державну реєстрацію володіння. Кадастровий облік являє собою занесення всіх даних земельної ділянки до держреєстру нерухомості.

Проведені роботи

Щоб зрозуміти, що таке межування земельних ділянок, важливо знати, які заходи при цьому повинні проводитися. Згідно з угодою про проведення межування, відповідні органи повинні виконати наступний перелік робіт:

1. Організація роботи з визначення меж досліджуваного об’єкта. Проводиться спільно з власником нерухомості. При цьому на місцевості закріплюються межові знаки, здійснюються геодезичні вимірювання (це необхідно для визначення координат межових знаків).

2. Обчислення площі земельного володіння згідно з отриманими вимірам. Найчастіше результат не збігається з інформацією, яку зазначають у свідоцтві. Якщо ви є власником ділянки, то, згідно ФЗ №93, маєте право уточнити його площу.

3. Підготовка акту погодження меж ділянки. Перш, ніж скласти акт, необхідно узгодити межі своїх володінь з сусідами і провести спільно обмір. Це значно полегшить вам життя і, можливо, врятує від тривалих судових процесів. Важливий момент: в тому випадку, якщо сусід вже проводив межування і попередньо погодив його кордону з вами, повторна процедура не вимагається. Кордон вважається узгодженою, відомості про неї вже включені в єдиний кадастр нерухомості. Слід також зазначити, що такого роду дії дозволені тим особам, у яких на момент розглянутих робіт встановлено право на нерухомість.

4. Підготовка межового плану для подальшого надання в кадастрову палату.

Хто повинен проводити роботи по межеванию

Якщо ви вже розібралися в питанні «що таке межування», важливо дізнатися, хто повинен цим займатися. Процедура повинна проводитися спільно з фахівцями землеустрою, геодезії та юриспруденції. Дану послугу надають проектно-вишукувальні відділення Роснедвіжімості. Також її можуть надати особи фізичні або юридичні, які мають право на картографічну і геодезичну діяльність. Іноді необхідно провести межування кварталу, в цьому випадку замовниками вважаються всі мешканці, які проживають на його території.

Скільки часу займає межування

Іноді необхідно терміново визначити межі земельної ділянки, але майте на увазі, що таке межування проводиться не так скоро, як хотілося б. Як правило, роботи займають кілька днів, все залежить від площі та місця розташування земельної володіння. Крім того, на те, щоб оформити межової план, теж потрібно кілька днів. Якщо виникла необхідність погодження меж із суміжними ділянками, термін очікування ще збільшиться. Прискорити процедуру дозволить індивідуальне узгодження меж з кожним сусідом. Якщо немає можливості з ними зв’язатися, допоможе оголошення в газеті. Відповідно до закону, з дня публікації оголошення до дати зборів з приводу узгодження меж повинно пройти не менше 30 днів. Разом на всі роботи буде потрібно 2-3 місяці.

Документація

Як правило, після межування власник нерухомості отримує план у двох примірниках. Один він повинен залишити собі, а другий – подати до органів кадастрового обліку. Важливо дбайливо зберігати межовий план, оскільки він може знадобитися в разі виникнення суперечок і судових розглядів.

Сподіваємося, що після ознайомлення з вищевикладеної інформацією питання про те, що таке межування земельних ділянок, що не зажене вас в глухий кут, і ви з легкістю дасте на нього розгорнуту відповідь. Для когось подібна процедура може здатися марним процесом, але уявіть, що ваш нахабний сусід наполегливо претендує на цілий метр уздовж спільного кордону! Саме від таких неприємних випадків нас захищає межовий план. А межувати або НЕ межувати – це вже суто особиста справа кожного землевласника.

Що таке межування?

Перед тим, як купити землю або взяти земельну ділянку в оренду, рекомендується пройти процедуру межування. Що таке межування? Це комплекс технічних і юридичних дій, що включає в себе визначення і фіксування меж і площі ділянки, а також їх юридичне оформлення. Перші згадки про подібну процедуру і межових книгах припадають ще на часи Давньої Русі.

Що таке межування ділянки

Правила проведення межування обумовлені Законами «Про землеустрій», «Про державний земельний кадастр», Інструкцією з межеванию земель. Слід зазначити, що процедура межування не є обов’язковою.

Межуванням земельних ділянок займаються співробітники проектно-вишукувальних відділень Роснедвіжімості або геодезичних компаній, що мають ліцензію на картографічну та інженерно-геодезичну діяльність.

Процедура межування включає в себе наступні заходи:

  1. Визначення меж об’єкта. Роботи виконуються спільно з господарями ділянки. По периметру встановлюються межові знаки і виробляються геодезичні вимірювання для визначення координат.
  2. Розрахунок площі ділянки на підставі знятих вимірів. Якщо отриманий результат не збігається з даними зазначеними у свідоцтві, власник має право уточнити площу.
  3. Складання акта про погодження меж ділянки. Щоб уникнути порушення прав власників сусідніх ділянок, вони повинні бути повідомлені про майбутню процедуру в письмовій формі, у разі, якщо вони не провели межування своїх ділянок раніше.
  4. Складання документів, необхідних для надання в кадастрову палату, а саме: межовий план в 2-х примірниках, один з яких зберігається у власника.

Для чого проводиться межування

Межування рекомендується проводити, якщо необхідно:

  • перерозподілити землі – змінити межі ділянки у разі його поділу на частини або об’єднання декількох ділянок;
  • уточнити межі – визначити межі володіння і закріпити їх;
  • оформити ділянку на нового власника. При купівлі земельної ділянки межовий паспорт гарантує законність придбання;
  • оформити землю в оренду. Межування бажано як при довгостроковій оренді, так і при короткостроковій.

Плюси і мінуси межування

Процедура межування має ряд позитивних моментів:

  1. Дає можливість на законних підставах збільшити існуючий земельну ділянку на кілька соток (до 10% від площі), якщо зазначена в документах площа менше дійсною.
  2. Дозволяє захистити межі ділянки від навмисного або мимовільного посягання сусідів.
  3. Дає можливість дотримати норми і регламенти при будівництві об’єктів на ділянці, наприклад, відступ від кордонів.
  4. Якщо ділянка має невизначену форму, встановити його точні межі можна тільки після межування.
  5. Якщо земельна ділянка належить кільком власникам, межування дозволить уникнути конфліктних ситуацій у разі його розділу.
  • процедура щодо недешева і тривала, забирає чимало часу у власника ділянки;
  • проведення межування нерідко загрожує спорами або навіть судовими розглядами з сусідами;
  • у разі неправильного проведення межування виявлені помилки усуваються за рахунок власника ділянки;
  • неможливість здійснити операцію купівлі-продажу до закінчення процедури межування в разі потреби.

Про автора

admin administrator