Що таке топер на ліжку

Авторadmin

Що таке топер на ліжку

Топпер – що це таке, які види подібних виробів існують і поради щодо вибору

Тонкий безпружинний топпер зовні сильно відрізняється від звичного пишного матраца, але у нього є маса незаперечних переваг. Для практичних господарок цей виріб може стати відмінним доповненням до стандартного спального місця для усунення деяких недоліків, які з часом виникають на будь-якому навіть найзручнішому ложі.

Винахідники топера спочатку розглядали свій виріб, як своєрідний надиванник, укладається поверх основного матраца або м ‘яких меблів. Ця функція отримала відображення в його англомовній назві, яка є похідною від слова “top” (верхній). На відміну від японського футону ця річ не призначена для використання на підлозі, тому її товщина рідко перевищує 3-4 см. Топпери частіше мають просту одношарову конструкцію, виробляють їх переважно з пінополіуретану, віскоеластику або латексу.

Сфера використання топерів:

  1. Основна функція – застосування в ролі комфортної прокладки поверх м ‘якої оббивки старого спального ложа.
  2. Використання з метою приховати нерівності або шви на розкладних кріслах або диванах.
  3. Для зміни жорсткості ліжка без повної заміни основного матраца.
  4. М ‘який топер легко скручується і його зручно використовувати в похідних умовах.
  5. Гнучкий матрац здатний замінити дітям покривало на природі.
  6. Оригінальні надиванники можуть застосовуватися в якості тонкого підлогового настилу під час занять спортом.

Функціональність цього виробу залежить від якості чохла і використовуваних наповнювачів. Поверхневий шар частіше роблять з бязі, суміші бавовни з натуральною вовною, трикотажу або махрового волокна. Якісний матрац-топер виготовляється з природних компонентів з повітропроникними і гіпоалергенними властивостями. Величезну роль відіграє вид наповнювача, цей нюанс впливає на жорсткість виробу і його довговічність.

Якщо у людини часто болить спина і виникають проблеми під час сну на стандартному ложі, то є сенс придбати спеціальний матрац топпер з ортопедичним ефектом. Цей виріб допоможе зробити сон комфортним і поліпшить розслаблення тіла під час відпочинку. Головна відмінність ортопедичних наматрацників – їх площа розбита на функціональні зони з різною жорсткістю. Ця конструкція дозволяє здійснювати індивідуальну підтримку основних частин тіла для рівномірного розподілу їх ваги.

Поділ поверхні на ортопедичному топері:

  • зона шиї та голови;
  • зона стегон;
  • зона ніг.

Багатьом людям доктора не рекомендують подовгу відпочивати на м ‘якій поверхні, через що доводиться підшукувати ложі необхідної жорсткості. Можна спробувати вирішити проблему не настільки кардинальним шляхом, купуючи тонкий кокосовий матрац на основі природної койри. Моноблок-наповнювач з цього матеріалу є пружним і одночасно в міру жорстким, щоб хвора спина могла нормально розслабитися. Більш довговічними і зручними в експлуатації вважаються наматрацники зі знімними чохлами з жаккарда з застібками-фіксаторами.

Наповнювачі з ефектом пам ‘яті вперше були винайдені для космонавтів, щоб рятувати людей від високих перевантажень. Пізніше корисна новинка стала використовуватися для виробництва побутових матраців класу Memory. Ці вироби робляться на основі в ‘язкоеластичної піни (вспененного поліуретану). Перелічимо, якими перевагами володіє матрац топер з ефектом пам ‘яті:

  1. “Розумна” піна моментально приймає форму сплячого людини, підлаштовуючись під всі вигини його фігури.
  2. Текучий матеріал змінює характеристики, не надаючи пружинної протидії, через це людина на ньому відчуває себе немов у воді.
  3. Топпер класу Memory володіє легким зігріваючим ефектом, при відпочинку на такому матраці поліпшується кровотік.
  4. У пінополіуретані не заводяться шкідливі комахи.

Деякі недоліки топерів Memory:

  1. Порівняно висока ціна.
  2. У спекотну погоду на цьому матеріалі спати менш комфортно.
  3. На початку використання вони здаються жорсткими, через що потрібен час для звикання.

У латексі поєднуються пружність і м ‘якість, що дозволяє ідеально повторювати контури людської фігури. Цей матеріал відторгає вологу і має здатність до терморегуляції. Латекс зносостійкий, не боїться цвілі, гнили і шкідливих комах. Слід знати, що тонкий матрац зі 100% натурального матеріалу знайти вкрай важко, навіть у хороших імпортних виробах крім соку гевеї стримається до 10% добавок для стабілізації. Бажано купувати топери з вмістом природного каучуку не менше 85%, заклейменні штампом “100% Latex Natural Origin”.

Жорсткі наматрацники важко згортати в рулон, що створює складнощі при перевезенні і зберіганні, тому виробники придумали оригінальний вихід у вигляді складних моделей. За якістю це той самий матрац топер з ортопедичним ефектом, але з додатковим бонусом у вигляді потрійного або подвійного додавання. Всі складові частини в стандартних виробах робляться однаковими, але можна замовити матраци з розкладними секціями за розмірами конкретного дивана. Батьки маленьких дітей оцінили зручність використання складного топера як мату для підлогових ігор.

З перших днів експлуатації нерідко виявляються численні недоліки у придбаного виробу, хоча в магазині воно виглядало ідеально. Сучасний якісний наматрацник топер нерідко коштує солідних грошей, тому бажано ознайомитися з критеріями вибору хороших виробів напередодні покупки. Розглянемо, на які нюанси слід звертати увагу при виборі тонкого матраца:

  • матеріал чохла;
  • матеріал наповнювача;
  • розмір матраца;
  • висота матраца;
  • щільність спального місця;
  • спосіб кріплення топера на ліжку;
  • спосіб складання.

Бажано точно знати розміри спального місця, вибираючи в торговій точці топери для ліжка. Товщина матраца коливається в межах 3-8 см. Чим вище виріб, тим він м ‘якший. Крім стандартного двоспального, полуторного або односпального ложа існує чимало виробів, розрахованих, наприклад, на підлітків і малюків. Через широкий асортимент легко помилитися у виборі. Широко поширені розміри топерів:

  • 200х200 см;
  • 180х200 см;
  • 160х200 см;
  • 140х200 см;
  • 120х200 см;
  • 90х200 см.

Якщо зовні будь-який матрац топер для дивана виглядає привабливо, то його внутрішня начинка може сильно відрізнятися, впливаючи на якість. Перерахуємо основні матеріали, які підходять для виробництва наповнювача в сучасних тонких надиванниках:

  1. Натуральна шерсть. Природний матеріал із зігріваючими властивостями, при використанні на тіло виробляє ефект легкого масажу.
  2. Бамбукове волокно. Природний матеріал, не накопичує пил, володіє антибактеріальними якостями, легко приймає форму сплячої людини.
  3. Кокосове волокно. Природний пружний настил, довговічний, безпечний, покращує вентиляцію, не піддається гниненню.
  4. Пінополіуретан. Дешевий, але найбільш недовговічний матеріал, ортопедичні властивості слабкі, підходить для гостьових кімнат і порівняно рідкісного використання.
  5. Латекс. Застосовується натуральний і менш дорогий штучний аналог з порівняно схожими характеристиками. Замінник трохи жорсткіший, але довговічніший. Латекс допомагає відмінно розслаблятися, володіє ортопедичними якостями і добре пропускає повітря.
  6. Меморіформ. Суміш поліуретану з присадками, яка відмінно пропускає повітря. Головна перевага в ‘язкоеластичного матеріалу з ефектом пам’ яті – він ідеально підлаштовується під обриси тіла, чинячи мінімальний тиск.

Щоб правильно вирішити питання, який тонкий матрац краще для дому, бажано переглянути рейтинги кращих виробників даних виробів. Для прикладу наведемо список популярних моделей:

  1. Орматек Softy Plus – комфортний топер на диван з двошарового латексу із середньою жорсткістю, на якому зручно розташовуватися навіть на підлозі. Висота матраца – 7 см, максимальне навантаження – 110 кг.
  2. Comfort Line Eco Dream – модель середньої жорсткості, використовуваний наповнювач – поліуретан, є якісний жаккардовий чохол. Максимальне навантаження – 120 кг.
  3. Promtex-Orient Екопена – недорога модель середньої жорсткості, використовуваний наповнювач – екопена, кріпиться на липучках. Максимальне навантаження до 140 кг. Недоліки – чохол незйомний.
  4. Орматек Konfy – високий топер (7 см) з упругою поверхнею зі штучного латексу, добре вирівнює ложі. Недоліки – при розпакуванні видає запах, але він швидко відлетучується.
  5. Dormeo Герой – ортопедичний топпер з тризонною підтримкою тіла, є не слизький і знімний чохол з поліестеру. Використовуваний наповнювач – інноваційна піна ecocell.
  6. MagicSleep Дасон 2 – м ‘який гіпоалергенний топер з ортопедичним ефектом зі штучного латексу. Максимальне навантаження до 120 кг. Недоліки – незйомний чохол.

При наявності деяких навичок і якісних матеріалів можна змайструвати саморобний тонкий матрац на диван. Цей варіант допоможе заощадити небагато коштів і отримати недорогий наматрацник за своїми індивідуальними розмірами для нестандартних меблів. Приблизна інструкція, як зробити топери своїми руками, виглядає наступним чином:

  1. Набуваємо поролон або інший наповнювач необхідної жорсткості.
  2. Купуємо якісний матеріал для оббивки – бязь, хлопок, льон, жаккард.
  3. Заміряємо спальне місце і виконуємо розкрій наповнювача.
  4. Досвідчені майстри рекомендують створювати лід зі щільного поролону товщиною 5-10 см, щоб наповнювач тримав форму.
  5. Під час використання декількох матеріалів різні шари з ‘єднуються за допомогою клеєвого складу.
  6. Виготовляємо чохол, який надягаємо на поролон.
  7. Перед використанням на повітрі провітрюємо виріб, щоб сторонні запахи відлетучилися.

Наповнювачі топерів: які бувають

Комфортний матрац — запорука здорового та повноцінного сну. Проте є ситуації, коли ліжко надто нестандартне або ж його немає взагалі. Лише розкладний диван чи крісло. У цьому випадку можна покращити спальну поверхню за допомогою топера.

Це обійдеться значно дешевше, ніж покупка нових меблів, особливо якщо такі витрати не на часі. Якісний тонкий матрац вирівняє спальну поверхню, тому ви обов’язково відчуєте якісні зміни. Жорсткість та інші характеристики моделі залежатимуть від наповнювача.

Докладніше про серцевину таких виробів та нюанси вдалого вибору, читайте далі.

П’ять причин купити топер

Чи потрібен вам саме такий тип матраца? Причин для покупки є декілька:

  1. Потрібно вирівняти спальну поверхню, прибравши згини розкладного дивана чи крісла.
  2. У вас велике ліжко та новий дорогий ортопедичний матрац, тому ви хочете його захистити від забруднень та зношування. Топер часто купують як наматрацник.
  3. Вам потрібен запасний варіант на випадок візиту гостей, що залишатимуться на ночівлю. Топер можна стелити на землю, або ж облаштувати спальне місце на дивані.
  4. Матраци, що скручуються в рулон, легко брати на дачу чи в похід. Це зручне рішення для орендованої квартири, коли замінити ліжко можливості немає, але покращити спальне місце дуже потрібно.
  5. Топер легко використати як основу під дитячу зону, аби малюкові було м’яко та тепло бавитися на підлозі.

Рішень — багато. І для кожної з перерахованих ситуацій підійдуть різні типи тонких матраців. Найпопулярнішими є моделі з такими наповнювачами: латекс, піна з ефектом пам’яті та кокосова койра. Розглянемо кожен варіант.

Кокосова койра: питання жорсткості

Якщо головна причина покупки тонкого матраца — необхідність вирівняти поверхню, потрібно звертати увагу на моделі з кокосовою койрою. Тому що саме такий топер на ліжко та диван є жорсткішим, отже — зможе покращити спальне місце, приховавши його недоліки.

Кокосова койра — це волокно з горіхів. Отже, йдеться про натуральний екологічний матеріал, який є міцним та гігроскопічним. Для наповнення з кокосового волокна формують плити, просочуючи їх латексом для покращення характеристик та продовження терміну служби. Вони слугують основою багатьох матраців: як тонких, так і ортопедичних.

Основні властивості кокосової койри:

  1. Пружність. Матрац комфортно прогинається під тілом людини, але не провалюється, підтримуючи хребет у правильному положенні.
  2. Довговічність. Плита міцна, вологонепроникна, не гниє та не потребує особливого догляду.
  3. Повітропроникність. Сторонні запахи, пил і волога не затримуються у волокнах.
  4. Гіпоалергенність. У порах не розмножуються кліщі та мікроби.
  5. Стійкість до деформації. Може довго зберігатися як у дуже сухому, так і вологому приміщенні без шкоди для структури та властивостей.
  6. Гігроскопічність. Цей матеріал не тільки не вбирає вологи, а й відштовхує її. Тому це ідеальне рішення для ліжечка маленької дитини чи літньої людини, яка потребує особливого догляду.

Кокосова койра є обов’язковою складовою жорстких топерів, рекомендованих для ліжок дітей та підлітків. Що менша дитина, то твердішою повинна бути поверхня для сну. Це позитивно впливає на формування хребта та сприяє комфортному відпочинку.

Єдиний недолік — вартість. Матраци з кокосовою койрою, як правило, дорожчі за вироби лише з латексу чи піни.

Переваги та недоліки латексного наповнювача

Латекс може бути натуральним і штучним. Пружність від цього не змінюється — лише ціна. Дорожчим є органічний наповнювач, який виготовляють із соку дерева гевеї.

Властивості латексного наповнювача:

  1. Анатомічність. Підтримує тіло людини з усіма його вигинами. Тобто матрац повторює ваші контури, рівномірно розподіляючи навантаження.
  2. Так звана дихаюча поверхня. Має пористу структуру, тому забезпечує хорошу терморегуляцію.
  3. Еластичність. Не просідає, не втрачає форми з часом. Може витримувати великі навантаження.
  4. Гіпоалергенність. Унікальність матеріалу в тому, що він не накопичує пилу, у ньому не розмножуються кліщі. Навіть якщо у вас топер з натуральним латексом, ризик виникнення алергії — мінімальний.
  5. Довговічність. Вироби не втрачають своїх властивостей впродовж 15–20 років.

Такий матеріал добре поєднується з іншими наповнювачами. Тому часто можна побачити в продажу топери з кокосовою койрою та латексом. Одна сторона слугує для вирівнювання поверхні, інша має комфортний ортопедичний ефект.

Піна з пам’яттю: чи всім підходить

Цей наповнювач ще називають космічним, бо його розробляли для мандрівок у невагомості. По факту йдеться про модифікований пінополіуретан. Працює все просто: температура тіла впливає на матеріал, і він поступово стає м’яким, обіймаючи контури тіла, повторюючи його вигини. До попереднього стану топер із такою серцевиною повертається після того, як людина покидає спальне місце.

Властивості піни з ефектом пам’яті:

  1. Гігієнічність. Не накопичується пил і не заводяться комахи. Отже, нічого не викликає алергічних реакцій.
  2. Комфортна температура. Топер із таким наповнювачем має злегка зігріваючий ефект.
  3. Ортопедичний ефект. Підлаштовуючись під форми тіла, піна дає змогу полегшити больові відчуття в проблемних ділянках і повністю зануритися у відпочинок. Такі наповнювачі рекомендують людям, які мають захворювання опорно-рухового апарату, а також чоловікам і жінкам похилого віку.
  4. На такому топері, якщо його розмістити на двоспальному ліжку, партнери не відчуватимуть рухів один одного. Піна повністю поглинає кожного, не передаючи коливань на іншу частину спального місця.
  5. Можна вибрати варіант потрібної жорсткості, адже на ринку представлені наповнювачі Memory як синтетичні, так і на рослинній основі, а також гелеві.

Серед недоліків топера з піною — порівняно висока вартість. Також потрібно враховувати чутливість виробів до низьких температур. У холоді наповнювач твердне, тому такий топер — не надто вдалий варіант для ночівлі на природі чи дачі без опалення.

Як вибрати топер

Кожен із запропонованих варіантів виконує свою основну функцію — покращує характеристики спального місця. Усі моделі не викликають алергій та вирізняються зносостійкістю. Тож як зробити вибір? Якщо питання міститься у наповнювачі, беріть до уваги вік та особливості здоров’я опорно-рухового апарату. Що старшою є людина, то більш м’який топер потрібно купувати. І навпаки — малюкам рекомендують спати на максимально жорсткій поверхні.

Серед інших критеріїв вдалої покупки:

  1. Розміри. Асортимент такої продукції дуже широкий, тому можна вибрати зручну модель як для вузького розкладного крісла, так і великого ліжка.
  2. Висота. Доступні варіанти заввишки 3-4 сантиметри та 8–10 см. Перші частіше купують в якості наматрацника або для пом’якшення основної спальної зони. Бо суттєво вирівняти поверхню вони не зможуть.
  3. Компактність. Якщо ви маєте намір щодня складати спальне місце, краще звертати увагу на моделі, які скручуються в рулон. Тоді сховати матрац буде простіше.
  4. Наявність знімного чохла. Це дасть змогу тримати матрац у чистоті без зайвих труднощів.
  5. Фіксуючі резинки по кутах. Зручна деталь, якщо ви стелитимете матрац на ліжко та є необхідність його закріпити, щоб не сповзав.
  6. Навантаження на спальне місце. Чим важча людина, тим більш жорсткий та високий матрац їй потрібен. Тонкий топер у випадку надто великого щоденного навантаження швидко втратить свої властивості.

Також варто звертати увагу на наявність сертифікатів якості та гарантій від виробника. Серед провідних компаній, які випускають надійні та високоякісні тонкі матраци, — Bartolinni, Gutenkauf, Dela Rey, Matroluxe, Highfoam тощо.

Про автора

admin administrator