Що відкрив Лінней у біології

Авторadmin

Що відкрив Лінней у біології

Карл Лінней (1707 — 1778 рр.) запропонував систему класифікації тварин і рослин з використанням бінарної номенклатури (подвійних видових назв). Жан Батіст Ламарк (1774 — 1829 рр.) запропонував першу теорію еволюції.

Лінней винайшов термометр, скориставшись температурною шкалою Цельсія. Головна робота "Система рослин" зайняла цілих 25 років, і лише в 1753 році він опублікував свою головну працю. Учений запропонував бінарну номенклатуру – систему наукового найменування рослин і тварин.

До Ліннея види рослин позначались більш як десятьма латинськими словами. Він же ввів біномінальну номенклатуру, у відповідності з якою кожен вид позначався двома латинськими назвами — родовою та видовою.

Вид (лат. species) — одна з головних одиниць біологічної класифікації, таксономічна категорія. Зазвичай, вид є якісно відокремленою формою живих істот, основною одиницею еволюційного процесу.

Теорія: Біосистематика — наука, що описує, називає й класифікує існуючі та вимерлі організми. Основне завдання цієї науки — створення системи органічного світу для орієнтації у величезній різноманітності організмів.

Для чого класифікують організми? Щоб легше було вивчати живий світ і розібратися в його розмаїтті, науковці шукають спільні ознаки організмів та об'єднують їх у групи – класифікують.





У віці 20 років Карл Лінней успішно склав іспити в Лундський університет. Тут він знайомиться з професором Стобеусом, який в майбутньому поселить здібного учня у власному будинку. Завдяки цьому, студент отримає доступ до великої бібліотеки професора. Тоді ж Лінней ознайомився з …

Про автора

admin administrator