Що використовують для дихання котушка равлика

Авторadmin

Що використовують для дихання котушка равлика

Улітку котушка: особливості змісту санітарів акваріума

Деякі акваріумісти заводять і вирощують равликів спеціально, але найчастіше абсолютно несподівано для себе виявляють, що в акваріумі з`явилися маленькі равлики. Так, равлики котушки стають жителями акваріумів, потрапляючи в них у вигляді ікринок або крихітних новонароджених улиточек на листі і коренях рослин. Дані тварини можуть бути корисними для акваріума, проте часто від них хочуть позбутися будь-яким можливим способом. Чому ж відношення до котушок настільки суперечливе?

  • Як виглядає равлик
  • Популярні види
    • рогова
    • рогова червона
    • Далекосхідна
    • кильоватая
    • загорнута
    • Необхідні умови
    • Чим харчуються равлики
    • У чому користь
    • У чому шкода

    Як виглядає равлик

    Котушка є прісноводним легеневим, брюхоногим молюском, який в природних умовах мешкає у водоймах з багатою рослинністю і слабкою течією. Виживання і адаптивні здібності даного виду вражають: вони можуть пристосуватися до життя навіть в дуже забрудненій воді, кисень можуть видобувати не тільки з води, але навіть з повітря завдяки своєрідному легкому, переносять як високі температури, так і сильні морози, а при несприятливих умовах просто впадають в сплячку.

    Чи знаєте ви? Равлики – одні з найбільш зубастих істот на планеті: молюски можуть похвалитися 25 тис. Зубами, завдяки яким вони не жують, а перетирають їжу. А ось пити ці тварини здатні не тільки через рот, але і через всю поверхню тіла.

    Спиралевидная раковина молюска складається з 4-8 завитків, кожен наступний виток потовщується. Через напівпрозору раковину добре проглядаються внутрішні органи тварини. Вага раковини становить 91% від загальної ваги молюска, в той час як тіло має всього 9% від ваги.

    Усередині раковини тварина запасає бульбашка повітря, який використовує для підйому на поверхню або спуску на дно акваріума. Колір тіла варіюється від червоного до коричневого. Молюск може виростати до 3-4 см, проте в умовах домашнього акваріума досягає всього 1 см, при цьому чим більше кількість равликів, тим меншого розміру вони будуть. Тварина пересувається за допомогою ноги з широкою, плоскою підошвою. Рухи його плавні і хвилеподібні. Равлик має зовсім незворушним характером, живе сама по собі і продовжує життєдіяльність незважаючи на всі процеси, що відбуваються навколо. По поверхні води пересуватися не може, так як для цього виробляє недостатньо слизу.

    В акваріумах також містять: крабів, сомиків, черепах, тритонів і змієголова.

    Дихання відбувається за допомогою легкого, воно займає більшу частину простору всередині раковини, через шкірні покриви молюск отримує невелику кількість кисню. На голові розташовані пара щупалець і пара ріжок, кінці яких оснащені зоровими аналізаторами, але зір котушки вкрай слабке: вона може тільки відрізняти світлий час доби від темного. Котушка має серце та кровоносну систему, кров молюска пофарбована в червоний колір завдяки гемоглобіну.

    Тривалість життя в неволі становить від 2 до 3 років.

    Популярні види

    Найчастіше в домашніх акваріумах живуть рогова і рогова червона котушки. Але їх різноманітність на цьому не закінчується: ще існують далекосхідний, кілеватие і загорнутий вид молюсків. Про особливості кожного виду поговоримо далі.

    рогова

    Поширена на території Азії, Європи, Кавказу. На території Росії цей вид равликів є найбільшим. Воліє ховатися в заростях рослин, основу раціону складають відкладення на дні – равлик володіє досить слабкою щелепою, тому на дні водойми має більше шансів знайти м`яку їжу: мул, загнили рослини і останки тварин. Молюск виростає до 3,5 см в діаметрі, кількість витків на раковині досягає 5. Колір раковини коричневий або оливковий, колір тіла варіюється від сіро-червоного до чорного.

    рогова червона

    Даний вид характеризується меншими розмірами: може виростати до 2 см. Також з назви стає очевидно, що раковина молюска пофарбована в насичений червоний колір, проте існує думка, що цей вид не відрізняється від попереднього, а червоні представники є альбіноса.

    Акваріумісти відзначають хороші очисні здатності червоною равлики, до того ж вона має певну декоративну цінність: червоний колір раковини ефектно контрастує із зеленою рослинністю акваріума. Коли тварина підчистити акваріум і зібрало всі останки, воно не починає поїдати здорові зелені рослини, що є незаперечною перевагою. Однак популяцію даного виду варто завжди тримати під контролем, так як вони славляться своєю плодючістю.

    Далекосхідна

    Батьківщиною далекосхідного виду є болота, озера, гирла річок Східної Азії. Відмітна особливість цього молюска – косі хвилеподібні лінії уздовж всієї раковини, в іншому він мало відрізняється від інших видів сімейства: невибагливий в догляді та утриманні, має ідентичний зовнішній вигляд і смакові пристрасті.

    Чи знаєте ви? Найбільшою сухопутної равликом вважається східно-африканська гігантська ахатина: молюск може відростити раковину до 28 см, вага такої тварини досягає кілограма. Водним побратимом є австралійський трубач – серед цього виду був знайдений рекордсмен вагою 18 кг, довжиною раковини 91 см, а в обхваті вона становила більше метра!

    кильоватая

    Представники даного виду найбільш часто зустрічаються в наших акваріумах, потрапляючи туди з новими рослинами, субстратом. Сірувато-коричнева раковина в діаметрі становить набагато більше, ніж в ширині: діаметр раковини досягає 2 см, в той час як ширина не перевищує 4-5 мм, тобто вона дуже плоска, дискообразная. Однак свою назву молюск отримав завдяки кіля – своєрідному шву, який проходить по зовнішній стороні раковини, розділяючи її на дві рівні частини. Це і є основною відмінною рисою килеватой котушки. Равлик харчується рослинними останками з дна і акваріумних стінок. Цей вид зустрічається на територіях Західної Європи і в європейській частині Росії.

    загорнута

    Раковина майже прозора, тонка, пофарбована в брудно-жовтий відтінок, не відрізняється міцністю, в діаметрі не перевищує 1 см. Загорнута равлик уславилася шкідником в світі акваріумістів, так як через підвищену плодючості може в лічені терміни заполонити акваріум, привести до псування води , грунту і погіршення загального зовнішнього вигляду. В природі живе в стоячих водоймах Сибіру, ​​Європи, Азії.

    особливості змісту

    Утримувати равликів котушок в акваріумі не складає ніяких труднощів. Як зазначалося раніше, молюски прекрасно адаптуються до будь-яких умов і можуть переносити різну температуру і забрудненість води. З огляду на, чим харчується равлик в акваріумі, не складе проблем і раціон цього жителя.

    Необхідні умови

    Найкраще містити равликів з тропічними видами риб. Незважаючи на невибагливість до температурного режиму, оптимальної відміткою вважається +22 . + 28 ° С. Також не зайвим буде додавати в воду препарати з вмістом кальцію – брак цієї речовини можна визначити по зниженню популяції, погіршення стану панцира, уповільнення зростання.

    важливо! Іноді складно відрізнити равлика в стані спокою від мертвої особи. Для перевірки потрібно витягнути равлика і оцінити її запах: померлий молюск починає виділяти виражений гнильний запах. Також відрізнити неживу особина можна за наявністю темної, брудно-коричневої крові всередині раковини. Дуже важливо вчасно прибирати з акваріума мертвих котушок – через швидке розкладання вони моментально призводять до псування води.

    Акваріум, в якому проживають равлики, потрібно закривати кришкою, інакше жителі можуть виповзти назовні.

    Чим харчуються равлики

    Равлики поїдають рослинну і іноді продукти рослинного походження. Основу раціону складають загиблі рослини, загниваючі рослинні рештки, які молюск підбирає з дна або соскребает зі стекол. Тварина також підбере залишки корму, що не погребує і мертвими мальками риб. Котушки не потребують спеціального додаткового годуванні, їм цілком достатньо того, що вже є в акваріумі. Однак, якщо ви спеціально розводите равликів, пестіть і плекаєте своїх молюсків, можете їх час від часу балувати овочами і зеленню: можна давати цукіні, кабачок, огірок, салатні листи. Тільки перед годуванням не забудьте обдати ласощі окропом.

    В акваріумах можна розводити таких рибок, як: цихлид-колібрі, моллинезий, скалярій, гуппі, риб-хірургів, аровану, дискус, гурамі, пецілій, астронотусов, рибок півників, вуалехвостов, рибок клоунів, лялиусов, бадісов, анціструсов, тернецій, барбусів і папуг.

    Користь і шкода акваріумних мешканців

    Дані молюски викликають у акваріумів суперечливі почуття: з одного боку, вони можуть бути корисними, так як добре очищають акваріум. Але в той же час їх неконтрольоване розмноження може завдати чимало клопоту власнику акваріума. До того ж вивести цих мешканців дуже проблематично. Давайте розберемося: користь чи шкода принесе зміст равликів котушок в акваріумі.

    У чому користь

    Користь від равликів котушок може проявлятися в наступних моментах:

    • Вони є відмінною прикрасою акваріума, завдяки їм водний світ стає більш природним і органічним. Спостереження за молюсками також є захоплюючим заняттям.
    • Санітарна, очисна функція. Харчуючись залишками рослин і корми, равлики непогано підчищають акваріум. Більш того, вони часто не завдають шкоди здоровим рослинам, позбавляють воду від поверхневої плівки, видаляють наліт зі стінок.
    • За кількістю равликів можна визначати, коли варто міняти воду. Знаком для «генерального прибирання» акваріума стає різко зросла кількість равликів.
    • Молюски можуть бути використані в якості природного, екологічного корми для деяких видів риб. Завдяки високій плодючості, можна не переживати про брак їжі для риб.

    для акваріума равлики цілком звичні, більш того, вони присутні в акваріумах завжди, часом пишеш там навіть без відома господаря (заносяться з грунтом або водоростями). Ознайомтеся з особливостями таких акваріумних равликів, як: равлик лужанка і хелена.

    У чому шкода

    З іншого боку, наявність даних жителів здатне значно ускладнити зміст акваріума. Як саме проявляється шкоду від котушок:

    • Через високу плодючості котушки можуть розмножуватися до такої міри, що продуктами життєдіяльності будуть швидко забруднювати воду в акваріумі.
    • При нестачі їжі молюски будуть не проти поласувати здорової частиною рослин і швидко знищать всю зелень в акваріумі.
    • Іноді в акваріум потрапляють котушки, заражені глистами, п`явками або іншими паразитами.

    важливо! Щоб уникнути сумного результату, перед підселенням равликів в акваріум зробіть для них двотижневий карантин. Протягом цього часу ви легко визначите хворих молюсків і не допустите їх потрапляння в акваріум.

    Правила розмноження

    Представники сімейства настільки плідні, що, по суті, ніяких правил розмноження і немає. Акваріумні равлики котушки є гермафродитом, здатними до самооплодотворению, тобто навіть одна-єдина особина здатна відтворити потомство.

    Розмножуються котушки на другому році життя, яйця відкладають на склі, внутрішньої частини листя, каменях, декораціях. Дозрівання ікри триває від 10 днів до місяця, чим вище температура в акваріумі, тим швидше відбувається процес.

    Як позбутися від равликів

    Надмірний ріст популяції часто стає справжньою проблемою для акваріумістів, тому дані молюски заслужили безліч негативних відгуків. Однак пам`ятайте, що однією з основних причин збільшення кількості котушок стає перегодовування риби. Справа в тому, що при невеликій кількості сухого корму риби з задоволенням будуть полювати на равликів, особливо молодняк. Ситі рибки зазвичай не чіпають молюсків. Тому якщо ви помітили швидке зростання чисельності котушок, спробуйте зменшити годування риб – це повинно природним способом відрегулювати популяцію без застосування хімікатів.

    Однак, якщо даний метод не спрацював, можна спробувати інші способи, як боротися з равликами в акваріумі.

    • Опустіть на ніч в акваріум повністю почорнілу шкірку банана. На ранок ви виявите на шкірці якщо не всіх, то більшість равликів. Дану процедуру варто проводити регулярно.
    • Також можна спробувати збирати дорослих особин, які здатні до розмноження. Молодняк загине голодними рибками.
    • Можна завести сомиків, які не тільки будуть харчовими конкурентами для равликів, але також стануть поїдати ікру молюсків.
    • Кількість котушок може скоротити равлик-хижак Хелена. Вона за кілька днів здатна знищити велику кількість равликів інших видів. Але за її чисельністю також доведеться стежити, щоб не отримати нову проблему замість старої.
    • В крайньому випадку варто вдатися до застосування препаратів. Однак майте на увазі, що різке зникнення молюсків може привести до дисбалансу мікрофлори. Крані Важливо дотримуватися цієї дозування, так як хімічні речовини здатні погубити не тільки равликів, але і креветок, і інших ракоподібних, та й просто порушити нормальні параметри води в акваріумі.

    молюски і земноводні – вихованці «на любителя», розводять в домашніх умовах їх дуже небагато. Більшість віддає перевагу більш «традиційним» тваринам: хом`якам, морським свинкам, кішкам, собакам і рибкам.

    Щоб не допустити розростання популяції молюска, дотримуйтеся простих правил:

    • НЕ загодовуйте риб;
    • постійно стежте за чистотою грунту;
    • стежте, щоб на нових рослинах і декорі не було ікри, робіть 2-тижневий карантин;
    • категорично не можна застосовувати для домашнього акваріума зелень і декор з водойми;
    • заведіть риб-конкурентів, а також хижаків, які будуть природно регулювати кількість мешканців акваріуму.

    Цікаві факти про равликів

    Равлики – це безхребетні, м’якотілі тварини. Вони відносяться до класу черевоногі, або Гастроподи (Gastropoda) — найбільший і найуспішніший клас молюсків.

    Равлик – це унікальна жива істота, яка захищена раковиною.

    Тіло равликів складається з ноги з підошвою, тулуба і голови. У раковину голова і нога втягуються з допомогою дуже сильного спеціального м’яза, який покриває все тіло равлика.

    Равлики з’явилися на Землі близько 600 мільйонів років тому. Їх можна вважати одними з найдавніших мешканців нашої планети, поряд з медузами.

    Равлики проживають по всій земній кулі. Вони можуть адаптуватися до будь-якого середовища, не вимагають багато їжі. Ці дивовижні істоти є найбільш яскравим прикладом, який доводить теорію Дарвіна і його принципи еволюції.

    Равлики здатні повзти по лезу ножа і не поранитися – під час руху підошва їх ноги знаходиться на своєрідній «подушці» з слизу, що захищає тіло молюска і допомагає йому пересуватися.

    Равлики не жують, а перетирають їжу за допомогою 25 тисяч зубів. Зубів у них більше, ніж у будь-який акули. (Цікаві факти про зуби)

    Раковини майже всіх равликів закручуються за годинниковою стрілкою. Міцність цього «житла» залежить від кількості кальцію в раціоні молюска. (Цікаві факти про молюсків)

    Налічують понад 110 тісяч видів равликів. Равлики поділяються за місцем проживання на: морських; сухопутних; прісноводних. Бувають вони легеневі, зяброві.

    Цікаві факти про виноградного равлика

    Виноградний равлик – це сухопутний вид равликів великих розмірів ареалом проживання, даного виду є Європейська частина нашого континенту. Раковина у цього виду равликів становить 50 міліметрів, яка спірально вигнута в 5 витків. Довжина ноги у них від 35 до 52 міліметрів, а ширина 22 міліметри.

    Забарвлення виноградного равлика коливається від кремового до коричневого з червоним відтінком. Перші 3 витка по всьому діаметру чергуються світлими і темними смугами. На зовнішній стороні раковини добре помітні невеликі реберця. У дикій природі цей молюск живе від 8 до 20 років.

    Взимку виноградний равлик три місяці перебуває в спокої, прикріплений підошвою до субстрату і закупорюючи раковину спеціальним слизом. За час зимівлі равлик втрачає до 10% від своєї ваги. Після активізації молюск відновлюється протягом півтора місяця.

    Виноградний слимак здатний переносити низьку температуру до -7 С, але не більше 10 годин. Виноградний слимак в домашніх умовах розводиться давно.

    Один з найбільших виноградних равликів був виявлений в 1976 році. Його вага становила 2 кілограми, а довжина майже 40 сантиметрів.

    Цікаві факти про різні види равликів

    Найотруйніший черевоногих – Географічний конус (Conus geographus), який проживає в Тихому та Індійському океані. Він виробляє достатньо токсинів для того щоб вбити 10 людей. Протиотруту від отрути цього молюска до сих пір не знайдено. Цей вид випускаю на своїх ворогів хмару з великими показниками інсуліну, який моментально знижує рівень цукру в крові жертви.

    Більшість равликів – гермафродити, тобто самки і самці одночасно. Для продовження роду вони не потребують партнера.

    За один раз равлики відкладають близько 85 яєць, з яких через місяць вилуплюються дитинчата.

    Забарвлення панцира равлика безпосередньо залежить від кольору грунту і складу корму.

    Найшвидшим равликом є садовий, він розвиває швидкість до 60 метрів на годину, в той час, коли середня швидкість інших равликів – 5,4 метри на годину.

    Якщо оточуючі умови стають несприятливими, равлики можуть до півроку проводити в сплячці. Завдяки цій здатності садові равлики переносять температуру до -120 градусів.

    Ці милі маленькі створіння володіють неймовірною силою: вони можуть нести в 10 разів більший вантаж, ніж їх власна вага.

    Равлики повністю заслужили свою репутацію самих повільних створінь на Землі – в середньому вони долають 7 сантиметрів за хвилину. Для порівняння, лінивець пересувається зі швидкістю близько двох метрів в хвилину.

    Сіль і цукор для равликів рівнозначні отруті.

    Равлик народжується з раковиною, тільки у малюків вона тоненька і прозора.

    Равлики – далеко не дурні створіння. Вони здатні мислити і приймати рішення, опираючись на свід власний досвід.

    Цікаві факти про равликів ахатинів

    Найбільший представник сухопутних молюсків – гігантський африканський равлик Ахатина покрита пухирчатою, зморшкуватою шкірою. Раковина равлики масивна і товстостінна. Дихання шкірне, зябра відсутні.

    Дві пари маленьких ріжків служать гігантському равлику як органи дотику. На кінцях першої пари ріжків розташовані очі.

    Улітку досягає в довжину 15-20 см і має конічну раковину. Сама раковина може бути закручена як проти годинникової стрілки, так і в зворотному напрямку. У старих африканських ахатин на раковині можна нарахувати від 7 до 9 витків.

    Забарвлення раковини равлика різне, але зазвичай коричневе з чергуванням темних і світлих смуг. Тіло від сірого до темно-коричневого кольорів.

    Тривалість життя африканського равлики Ахатина: в домашніх умовах 5-9 років.

    Ахатини ведуть нічний спосіб життя.

    Австралійський трубач. Важить гігантський равлик 18 кілограмів. Вони відносяться до класу хижаків, живуть на глибині 30 метрів в прибережному районі Австралії, Новій Гвінеї, Індонезії і живляться черв’яками.

    Зір равликів настільки поганий, що вони можуть тільки відрізняти день від ночі.

    У мантії равликів, які мешкають у воді, розташовуються зябра. Цей орган повинен постійно омиватися потоком води, щоб організувати цей процес, мантія обладнана: вхідним сифоном, через який рідина надходить; вихідним сифоном, через який вода видаляється.

    У природі живуть равлики, які харчуються тваринною їжею. Такі види відрізняються зубами у вигляді свердла. Він може свердлити панцир устриці або інші тверді захисні оболонки, що допомагає молюски дістатися до м’яса.

    Між собою равлики спілкуються за допомогою дотиків.

    Найбільшим равликом є австралійський морський. Його вага досягає 40 кілограмів і виростає до 30 сантиметрів в довжину.

    Слиз молюска – це речовина, яка дуже важлива для равлики. Вона складається зі складного білка (муцин) і води.

    Муцин регулює процеси мінералізації та створення раковини. Слиз ділиться на два типи. Перший вид допомагає пересуватися молюскам, зволожуючи поверхню. Другий вид виробляється спеціальною залозою, як відповідь на будь-який стрес і механічні пошкодження раковини. Головними компонентом такого слизу є полісахариди, мінеральні солі, які мають відновні, регенеруючі властивості.

    Унікальні властивості муцину на сьогоднішній день широко використовуються в косметології, як омолоджуючий, сонцезахисний, зволожуючий засіб.

    В Англії часто влаштовують равликові забіги: тварини повзуть по своїй біговій доріжці по «сліду» салатного листя. Найшвидший равлик отримує в нагороду цей самий салатний лист.

    М’ясо равликів не дарма вважається делікатесом в багатьох країнах – у нього приємний смак, а за вмістом білка воно перевершує куряче яйце.

    Найменший молюск – Angustopila dominikae. Його розмір дорівнює 0,8 міліметра. Порівняйте: 4 такі равлики можуть з легкістю поміститися в вушку голки.

    Майже повна відсутність зору у равликів компенсується дуже розвиненим нюхом – особина без панцира чує їжу на відстані до двох метрів.

    У Франції живе бургундський равлик, який взимку в мороз і влітку в посуху спить, але, коли йде теплий тихий дощ, він починає «співати» – видає такі звуки, які нагадують мелодійний спів.

    Зуби равликів

    Представники черевоногих відрізняються спеціальним органом в ротовій порожнині – радула. Цей орган виконує функції язика і зубів. Радула складається з хрящової пластини, на якій знаходиться кілька рядів зубів, різної форми.

    Равлики вегетаріанці мають дрібні зуби, хижаки – великі в формі піки або багра. Кількість зубів у равлики може досягати 25 000. В основному радула включає в себе 120 рядів, в кожному по 100 зубів = 12 000.

    Отруйні равлики в основному мають зуби з порожниною, по якій зі спеціальної залози стікає отрута, що паралізує жертву.

    Морські молюски належать до найбільш малопомітних організмам на планеті. Але, незважаючи на це, у них досить багато ворогів: морські бички; сардина; морські зірки; скумбрія; кити; оселедець; раки-відлюдники. Прісноводним молюскам варто боятися: форелі; лелек; жаб; чапель.

    Для сухопутних равликів небезпеку становлять: кроти; дрозди; кабани; ящірки; їжаки.

    Слимаки – це равлик без мушлі, який повністю схожий на свого родича. Деякі види мають маленьку непомітну раковину прикриту мантією.

    Ріжки равликів – це ніс, вивернутий навиворіт (всі рецептори, які у людей розташовані всередині, у равликів знаходяться зовні).

    На багатьох кухнях світу м’ясо равликів подають як делікатес, існують навіть спеціальні ферми для їх розведення.

    З недавніх пір вчені починають використовувати равлика в якості донора нервової тканини для ураженого хворобою мозку – зокрема, мова йде про епілепсію. Досліди на щурах проходять успішно.

    У багатьох куточках планети раковини равликів використовують як прикраси і для виробів.

Про автора

admin administrator