Як розмножити горобину гранатову

Авторadmin

Як розмножити горобину гранатову

Горобина звичайна: опис сорту і догляд, цвітіння, способи розмноження + фото

Горобина звичайна – дивовижна рослина. Воно не раз ставала ключовою символом багатьох народних пісень і віршів. У минулі часи люди розміщували її біля своїх осель, бо вірили, що вона здатна захистити від пристріту. Однак в якості плодового дерева вона вважається малоцінної, так як її ягоди мають характерний гіркий смак.

Як же декоративна рослина горобина є досить поширеною. Також їй знайшли широке застосування в столярній справі, завдяки міцності і пружності деревини. Ті, хто висаджує горобину як декорації, отримують від неї особливий ефект восени, коли ягоди фарбуються в неповторний рум`янець.

Форма подовженого листа – довгаста. Чергові непарноперисті листя також забезпечують їй популярність серед ландшафтних дизайнерів. Квітки горобини не мають будь-якого аромату, колір – ніжно-рожевий або білий, суцвіття – зонтик.

Очікувати ягід від знову посадженої горобини доведеться довго, так як вона починає плодоносити лише через 5-7 років після посадки. Тільки після досягнення 30-річного віку починає давати стабільний врожай. З цього часу вона плодоносить 3 рази в рік. Цвітіння проходить в період з кінця травня до початку червня.

Ягоди ростуть у вересні, і в залежності від різновиду, можуть мати чорний або червоний колір. Круглі ягоди відрізняються своїм гірким смаком. Горобина часто застосовується в народній медицині, завдяки тому, що має безліч цілющих властивостей і корисних елементів.

Використання горобини

Через високої щільності і пружності дерева, а також прямому стовбура і гілок, горобину часто використовують столяри у виготовленні своїх виробів. Також квітучий чагарник горобини або доросле квітуче дерево є відмінними медоносами.

Останнім часом плоди горобини все частіше вживаються в їжу. Ягоди горобини почали набувати популярності завдяки появі нових сортів, в яких відсутня характерна гіркота. Плоди вживаються як в свіжому, так і в приготованому різними способами вигляді.

З горобини виготовляють компоти, джеми і варення. Ягоди мочать, маринують або консервують. Цілющі властивості цих ягід забезпечують їй широке використання в народній медицині, бо вона дійсно наділена безліччю корисних для організму речовин.

У число корисних властивостей горобини входять наступні ефекти:

  • протицинговий;
  • потогінний;
  • кровоспинний;
  • проносний;
  • жовчогінний;
  • сечогінний.

Також не обов`язково шукати нові сорти дервеа, якщо ви хочете насолодитися її ягодами без гіркого присмаку. Плоди горобини втрачають гіркоту при настанні перших морозів, які специфічний глікозид, що наділяє плоди характерним гірким смаком.

Як правильно посадити горобину

Горобина звичайна – невибаглива рослина, яке може прижитися практично на будь-якому грунті. Однак якщо ви бажаєте отримати дерево благородного здорового вигляду, яке буде приносити плоди, варто подбати про те, щоб умови все-таки були ідеальні.

Ідеально підійде вологий грунт, але не можна допускати, щоб він був болотистим. Кислі грунти – не найсприятливіші для посадки горобини, тому перед посадкою краще провести вапнування.

У посадці використовуються саджанці 2-3-х річного віку. У теплих регіонах для посадки найкраще підійде середина осені. Якщо ви живете в холодному кліматі – віддайте перевагу середині вересня. Також горобину можна посадити і навесні.

Інструменти, які знадобляться вам для посадки:

  • шпагат;
  • відро для поливу;
  • кілочок;
  • лопата.

Завчасно підготуйте ділянку до посадки саджанця, перекопавши його і ретельно очистивши від всіх бур`янів. Якщо ви плануєте садити кілька саджанців – розміщуйте їх на відстані в 4-5 метри один від одного.

Покрокова інструкція

Щоб отримати здорове і міцне дерево, яке буде приносити гарні плоди, дотримуйтесь цього алгоритму:

  1. Для початку варто викопати яму з такими розмірами: ширина – 50 см, глибина – 80 см (при потужній кореневій системі саджанця розміри ями можна збільшити, щоб коріння були розміщені вільно);
  2. У грунт, який у вас з`явився при викопуванні ями, потрібно додати 600 грам суперфосфату, 12 кг перегною, 130 грам калійної солі;
  3. Ретельно перемішати викопаний ґрунт з цими речовинами;
  4. На дно ями помістити дренажний шар у вигляді крупнозернистого піску або гальки;
  5. Помістити на дренаж невелику гірку грунту, підготовленого в пункті 2;
  6. На гірку грунту поставити саджанець;
  7. Вбити в цент гірки кілочок;
  8. Акуратно розправити коріння;
  9. Заповнити яму залишком підготовленого грунту;
  10. Притоптати грунт навколо саджанця;
  11. Рясно полити;
  12. Замульчувати грунт навколо саджанця за допомогою перегною;
  13. За допомогою шпагату закріпити саджанець до кілка.

Зверніть увагу, що в разі правильності виконання всіх дій, після осідання землі вона повинна зрівнятися з кореневою шийкою.

Правильний догляд за горобиною

Ця рослина в догляді невибагливо, однак деякі правила все-таки є, і їх варто дотримуватися, якщо ви бажаєте отримати здорове дерево. На зростанні горобини сприятливо позначається рясне поливання. Якщо вологи буде недостатньо, розвиток дерева і його зростання помітно сповільняться.

Грунт навколо стовбура необхідно регулярно розпушувати. Регулярно горобина дає рясну прикореневу поросль, і якщо ви не хочете, щоб у вас з`явився чагарник, її необхідно видаляти. При це не можна залишати пеньків.

Щоб отримати найбільш швидкий ріст і розвиток дерева, необхідно періодично підгодовувати горобину, а особливо – використовувати азотні добрива навесні:

  • 15 грам аміачної селітри;
  • 10 грам сечовини;
  • 1 кілограм коров`яку.

Ці компоненти розчиняють в 10 літрах води.

Восени горобину удобрюють фосфорно-калійними добривами, наприклад, підійдуть 20 грам нітроамофоска. Якщо ви вибрали високорослий сорт горобини, вам необхідно проводити формуючу обрізку сухих гілок в весняний період. Обов`язковий кут зрізу – 45 градусів.

Способи розмноження горобини

Більшість садівників з плином часу приймають рішення розмножити горобину на своїй ділянці. Як з метою подальшого ландшафтного проектування, так і для того, щоб отримати більше корисних плодів. Існує 4 основних способи розмноження цього дерева:

  • насінням;
  • окуліруванням;
  • щепленням;
  • Отводками (найскладніший спосіб, які використовується в розмноженні сортовий горобини).

Розглянемо ці способи докладніше.

Метод розмноження насінням

Цей спосіб садівники використовують найчастіше. Для того, щоб зібрані насіння зійшли, вони повинні пройти стратифікацію протягом 3-6 місяців. Для того, щоб підготувати до посадки нове насіння, потрібно зірвати з горобини дозрілу жменю. Ягоди слід акуратно розтерти, після чого промити насіння проточною водою найретельнішим чином.

Далі насіння змішуються з торфом, після чого поміщаються в ємність, яку залишають у прохолодному місці (наприклад, в підвалі). Ідеальна температура зберігання суміші насіння і торфу – 1 градус Цельсія. Періодично суміш торфу і насіння необхідно зволожувати.

Коли насіння наклюнутся, ємність необхідно закопати в сніг. Навесні насіння висаджуються у відкритий грунт. Перед посадкою насіння ділянку обов`язково потрібно перекопати. Ідеально підходить родюча пухкий грунт, яку необхідно попередньо очистити від бур`янів.

У грунт також потрібно внести калійні добрива, суперфосфат і перегній. Насіння висаджуються в підготовлені борозенки на відстані в 25 сантиметрів один від одного на поглибленні 3-х сантиметрів, після чого закриваються легкої грунтом (сумішшю землі і торфу).

Сходи надалі потрібно буде прорідити, залишивши між рослинами відстань у 8 сантиметрів. Далі догляд буде гранично простий: прополка, розпушування та підживлення. Перша підгодівля здійснюється при появі на горобині 2-3 повноцінних листків. Використовують розчин аміачної селітри або сечовини. Через місяць підгодівлю повторюють.

Метод розмноження порослю

Цей метод розмноження звичайної горобини – найпростіший у здійсненні. Щоб досягти бажаного результату, потрібно тільки дотримуватися такого алгоритму дій:

  • Взяти поросль віком від 2 до 3 років;
  • Поросль акуратно відділяється від материнського дерева;
  • Вибрати місце для дорощування поросли і помістити її туди;
  • Через два роки пересадити підріс кущик на його постійне місце.

Метод розмноження відводками

У цьому методі використовується поросль віком від 2 років. Для початку підгортати материнський кущ. Грунт в обов`язковому порядку удобрюються перегноєм і неглибоко перекопується. Далі потрібно провести видалення бур`янів. Від дорослого куща викопують борозенки глибиною 10 сантиметрів, в які потім викладається поросль.

Покладена поросль зміцнюється вилкоподібний гачками. На корені робляться невеликі надрізи для того, щоб поросль краще зміцнилася. Стволики закріплюються до кілочків, і через два роки, якщо у них утворилася потужна коренева система, вони пересідають на постійне місце.

Способи посадки горобини

Всім відома горобина вже давно стала народним надбанням нашої країни. Ця рослина є яскравою прикрасою парків, алей, садів і бульварів. У будь-який час року це декоративна рослина радує око своїми яскравими фарбами і вишуканістю. Сьогодні ми розповімо, як посадити горобину і що потрібно цьому дереву для повноцінного росту і розвитку.

Вибір ділянки

Перед тим як садити горобину, важливо підібрати гарне місце на ділянці. Доросле дерево досягає великих розмірів, тому саджанці рекомендується висаджувати по периметру саду на самому кордоні ділянки. Тоді дерева не будуть затінювати близько розташованих посадки.

У відкритому грунті горобина успішно росте практично на будь-яких видах грунту.

Але, як показує садівнича практика, дерева, висаджені на легкій і родючої землі, ростуть швидше і виглядають красивіше. Легка суглинна земля, що утримує вологу, ідеально підходить для вирощування цього дерева.

Варіанти розмноження

У дикій природі горобина розмножується насінням, які розносять птахи і дрібні тварини. У себе в саду ви можете виростити горобину з насіння, саджанців, живцями і відводками.

Основні правила

Тепер перейдемо до головного – як виростити горобину, щоб вона була красивою, здоровою і плодоносному.

Посадка горобини здійснюється восени або навесні (на початку квітня). Якщо ви плануєте вирощування дерева заради плодів, доцільно посадити на ділянці кілька сортів, т. К. Горобина – самобесплодни рослина і вимагає запилювачів.

Садити дерева потрібно на відстані 5-6 м один від одного. У саджанців горобини великі і довгі коріння, тому для них готують глибоку і широку яму – 80х80 см.

Дно ями заповнюють живильною сумішшю. Для її приготування потрібно:

  • перепрілий гній або компост – 1 відро;
  • деревна зола і суперфосфат – по 1 жмені.

Суміш поживних речовин змішують з вийнятої з ями землею і засипають назад в яму.

Коріння рослин опускають в лунку, розправляють їх, потім присипають залишилася садовою землею. Землю навколо стовбура злегка утрамбовують. Саджанці рясно поливають.

Щоб простимулювати нарощування кореневої системи, верхівковий пагін підрізають відразу ж після посадки.

На наступний рік роблять обрізку бічних гілок. Таким способом формується красива крона у молодого дерева.

Особливості догляду

Важливо не тільки правильно посадити горобину, а й надати їй належний догляд, особливо в перші роки життя.

Догляд полягає в регулярному видаленні бур’яну, розпушуванні грунту, обрізку, поливах і підгодівлі.

Обрізка

З огляду на той факт, що дерево дуже швидко і стрімко йде в зростання навесні, проводити обрізку слід на ранніх термінах – на початку або середині березня. У молодих рослин обрізають пошкоджені морозом і вітром гілки, а також обламані пагони. Занадто довгі пагони вкорочують довільно.

Полив

Поливати молоді рослини слід в міру висихання грунту і в залежності від кліматичних умов. Під одне деревце потрібно виливати не менше 10 літрів води.

Підживлення

Горобину починають підгодовувати з трирічного віку. Дерева удобрюють мінеральними складами три рази за сезон:

  • до початку періоду бутонізації вносять суміш з 25 г азотистих, 15 г калійних і 25 г фосфатних добрив;
  • в літній період дерева підживлюють тієї ж сумішшю, тільки в меншій концентрації – по 10 г кожного компонента;
  • восени, після того як буде зібраний урожай, дерева підгодовують фосфорними і калійними добривами – по 10 г кожної речовини.

Дана кількість добрив розраховане на 1 м2 ділянки.

Насіннєве вирощування

Горобина досить успішно розмножується насіннєвим способом. Розглянемо детально процес, як виростити горобину з насіння. Для цього вам буде потрібно свіжозібраний насіннєвий матеріал. Збір насіння здійснюється восени, до настання заморозків.

Для отримання здорових сіянців слід брати щільні ягоди без гнилі і ушкоджень. Ягоди горобини обережно розминаються, заливаються холодною водою і насичуються вологою протягом години. Потім промиваються, причому якісне насіння опускаються на дно.

Посів насіння здійснюється у відкритий грунт в неглибокі борозенки – 1-1,5 см. Зверху сіянці присипають перегноєм і в такому стані залишають зимувати. У цих умовах вони пройдуть природну стратифікацію протягом всієї зими. Ранньою весною можна буде спостерігати дружне проростання сіянців.

Молоді рослини, вирощені з насіння, ростуть на одному місці протягом 3 років. Після цього їх можна пересаджувати на постійне місце.

Живцювання

Отримати нове деревце горобини можна за допомогою живців. Розмноження живцями – один з найбільш результативних способів, оскільки молоде рослина зберігає всі сортові ознаки материнського екземпляра.

Заготівля матеріалу

Для вирощування використовують здорові паростки, довжиною 20 см, з бічними відростками і нирками.

Заготівля живців проводиться восени. Їх зрізають гострим ножем по косій, потім маркують і відправляють на зберігання до весни. За місяць до висадки у відкритий грунт (лютий-березень) черешки опускають в ємність з водою. Для стимуляції утворення коренів додають препарат «Корневин».

Посадка

Випустили корінці пагони необхідно садити під кутом 45º. Такий спосіб посадки підвищує шанс їх швидкого вкорінення.

Щоб розмноження живцями дало позитивний результат, необхідно заздалегідь підготувати грунт. Перед висадкою живців землю удобрюють:

перепрілим гноєм – 1 відро;

деревною золою – 200 г.

Дана кількість добрив розраховане на 1 м2 ділянки. Потім грунт глибоко перекопують і розрівнюють.

Живці опускають в приготовані лунки, присипають землею і злегка притоптують. Після посадки рослину рясно поливають.

Якщо пророщування живців проводиться в домашніх умовах, важливо встигнути їх пересадити в грунт восени, до настання перших заморозків.

Догляд

Основний догляд за рослинами полягає в регулярних поливах, розпушуванні грунту і видаленні бур’яну. Внесення підгодівлі здійснюється на другому році життя рослини, так само як і саджанців. Застосовуються ті ж добрива по тій же схемі.

Кращі сорти

Сьогодні відомо близько 80 сортів горобини і безліч гібридів. Найпопулярніші з них:

  • красуня;
  • рубінова;
  • Алая велика;
  • Вефед;
  • Бусинка;
  • Титан;
  • Сорбінка.

З давніх-давен на Русі шанували горобину, вважаючи, що дерево оберігає від бід, хвороб і злих духів. Наші предки садили її навколо будинку, сушили ягоди, прикрашали одяг і головні убори гілочками горобини. До наших днів збереглися рецепти корисних настоїв, відварів, чаїв, наливок і горобинового варення.

Related Posts:

Горобина чорноплідна як садять

Все це призводить до сильного зниження врожаю. Також на кількість урожаю сильно впливає брак вологи в літній час. Оскільки горобина чорноплідна добре і швидко відновлює втечі, то навіть після сильного обмерзання чагарник починає плодоносити через рік. Навесні половиною саджанців поділюся, а другу залишу.

  • Чорноплідна горобина: посадка і догляд, розмноження
  • Чорноплідна горобина: посадка, догляд, розмноження, сорти
  • Аронія – чорноплідна горобина
  • Що любить чорноплодка
  • Підготовка ґрунту і посадка чорноплідки
  • Як доглядати за зачірнопліддю
  • Чорноплідна горобина – аронія Мічуріна

– І від мене +! Я її в дорослому віці не пробувала, а ось в дитинстві ми у сусідки обносили таку, навіть не чекаючи заморозків))) Ягоди, напевно ще були недозрілими, тому що пам’ятаю їх терпкий присмак, доводилося тягати з дому рафінад і вприкуску з ним, щоб не вдавитися))) Смачно було.

Для щеплення зазвичай беруть підвій горобини звичайної, але також підійде груша або глід.

У свою чергу горобина звичайна має мало спільного з горобиною чорноплідною, це зовсім різні види, об’єднані сімейством рожеві. Чорноплідна горобина належить до роду аронія вже з 1935 року.

Відстань між рослинами повинна бути не менше 2 м, щоб кущі не затіняли один одного. Розмір посадкових ям 60 х 60 см, глибина 40-45 см. Визначившись з місцем, можна починати безпосередньо саму посадку. Саджати чорноплідну горобину рекомендується восени. Для цього виріть яму до півметра в ширину, довжину і глибину. Землю перемішайте з перегноєм, фосфорними і калійними добривами. Більшу частину цієї суміші засипте назад до ями. Посадіть рослину і засипте залишками землі. Полейте теплою водою і замульчуйте землю навколо стовбура. Догляд полягає в поливах рослин і проведенні підживлень, особливо в період дозрівання плодів, а ще в регулярному розпушуванні пристовбурних кіл з подальшим мульчуванням компостом, перегноєм, торфом. Якщо на даний момент нічого цього немає, то звичайною родючою землею.

Вітаю, шановні читачі блогу «Приватний будинок сад і город»!

Високою здатністю до відновлення відрізняється і корінь рослини, тому пересадка плодоносного дерева не приносить великої шкоди.

– Дякую за статтю. Пам’ятаю Аронію з дитинства. Досі в селі. Думаю, як правильно розмножити перевезти на дачу. (що б не пошкодити основні кущі)

Світло, це більше питання складу і пропорцій: до наливок зазвичай відносять напої більш солодкі, але менш міцні, ніж настоянки, хоча технологія приготування схожа. Крім того, для наливок традиційно не використовують інших продуктів, крім горілки, цукру (або сиропу) і натуральних фруктів і ягід. Настоянки ж робляться і на травах, листях, плодах, коріннях тощо; в них додають спеції і прянощі, а ось цукор – далеко не обов’язковий інгредієнт: настоянки можуть бути гіркими, десертними, напівсолодкими і солодкими (залежно від рецептури, призначення і смаку «автора» напою)). А ще є бальзами – їх відрізняє складний склад: якщо наливку або настоянку можна робити на якомусь одному виді сировини, то для бальзаму обов’язкова умова – багатокомпонентна суміш, частіше з травами і пряностями, яку і заливають горілкою або спиртом для отримання ароматного і часто цілющого напою. Але це вже тонкощі)) Головне ж – результат: щоб смачно було, як не назви:)))​

– Моя бабуся з чорноплідки смачне вино готувала. У мене вино не завжди вдало виходить, а ось наливку приготувати легко, результат завжди відмінний)) А ще ці ягоди добре поєднуються з яблуками: компоту вони надають красивий колір, а джему або варенню – приємний присмак, що знімає зайву приторність. На жаль, я зі своїм зниженим тиском чорноплідну горобину змушена вживати з обережністю, в обмежених кількостях ((

Щоб ягоди були великими і соковитими, потрібно поливати чорноплідну горобину в період утворення плодів і за умови посушливого літа.

Чорноплідна горобина – листопадний чагарник, висотою близько 3 м. Коріння сягає неглибоко і має багато дрібних розгалужених корінців. Крона дорослої рослини може досягати 3 м в діаметрі. Відрізняється високою декоративністю як плодів, так і листя, особливо красива осіння листя чорноплідної горобини, вона грає пурпуровими, червоними і помаранчевими фарбами. Квітки «чорноплодки» яскраво-білі, запашні, зібрані в щиткоподібні суцвіття по 20 і більше квіток.

Посадкову суміш готують, змішуючи верхній шар землі з 1-2 відрами перегною, компосту або торфу, додають 150 г суперфосфату і 60-70 г сірчанокислого калію. Кореневу шийку заглиблюють на 1-1,5 см. Відразу після посадки саджанці рекомендується обрізати, залишаючи пеньки висотою 15-20 см з 4-5 нирками.

За сезон необхідно провести 3 підживлення чорноплідної горобини. Розповім я Вам сьогодні про ­ Чорноплідну горобину можна розмножити насінням, відводками, зеленими і одревісними черенками, кореневими нащадками, діленням куща, а також щепленням на підвій. Оскільки ця рослина може стійко передавати свої властивості і ознаки при насіннєвому розмноженні, то легше її розмножити насінням.

– Вітаю. і все таки я не зрозуміла, чи можна створити з аронії маленьку акуратну і щільну огорожу? які тонкощі обрізки, в які терміни і скільки разів на рік підстригати її?

^ Банку – так, наповнюю повністю; цукор – на очок. Саме для наливання ягоди можна збирати, не чекаючи заморозків – тут терпкість чорноплідки нітрохи не шкодить ні смаку, ні процесу. А ось на вино (переконалася на власному невдалому досвіді) краще брати тільки повністю визрілі і схоплені першим морозцем ягоди.

Марина, а як Ви готуєте наливку? У мене один куст на дільниці, але ягід стільки, що боюся все не побратим- птахам залишу. Я роблю настоянку, варення і просто сушу ягоди.

Чорноплідну горобину не варто «закармлювати» добривами, інакше ви отримаєте густе листя і великі стеблі, але врожай буде гірше і зимостійкість буде знижуватися. Якщо в яму під час посадки ви внесли органічні та мінеральні добрива, то 2 роки можна не удобрювати рослину. З п’ятирічного віку можна вносити в пристовбурне коло органічні добрива і аміачну селітру.

Чорноплідна горобина: посадка і догляд, розмноження

В період плодоношення на соковитому зеленому листі в «парасольки» збираються великі чорні ягоди з сизим нальотом. Ягоди чорноплідної горобини соковиті, круглі, як горошина, розміром з неї ж. Неспілі ягоди червоні. Смак ягід чорноплідної горобини солодкий з терпкою родзинкою.

В перші два роки посадки підгодовують аміачною селітрою (50 г на яму). З п’ятирічного віку в пристовбурні кола

Посадка чорноплідної горобини виконана, тепер потрібно подбати про неї, щоб ваш чагарник швидше прижився і почав приносити плоди. Доглядати за горобиною потрібно весь сезон, при цьому вам треба:​

Перша підживлення – її проводять навесні, коли тільки починають розпускатися листочки. Я використовую для цієї підживлення розчин добрива «Ефектон». Розвожу 2 столові ложки ефектону в 10 літрах води і витрачу на молоді кущі по 5 літрів розчину на кожен, а на плідні – по 2 відра на куст.

Вирощування чорноплідної горобини

– Насіння досить важко проростає і тому потребує стратифікації. Для цього насіння на добу намочують у теплій воді, після цього їх 8 – 10 днів тримають у вологому стані при кімнатній температурі. Потім три – чотири місяці насіння зберігає при температурі нуль мінус два градуси.

  • – А про «маленьку» – дивлячись що Ви маєте на увазі: кущі чорноплідної горобини частіше все-таки досить великі. Тобто, можна її і коротко обрізати, але можливо, доведеться врожаєм пожертвувати. Те ж стосується і щільності: якщо регулярно обрізати рослину і не особливо її проріджувати, не прибирати загущуючі втечі, то кущі будуть досить щільними, густими. Але плодоносити будуть погано (якщо взагалі будуть). Тому, якщо хочете, щоб аронія і декоративну роль грала, і ягоди давала, можна формувати її помірно: не надто вкорачива втеча і регулярно проріжна (як і рекомендується в статті – щорічно). Врахуйте, що в цьому випадку нижня частина огорожі може оголятися. Якщо ж Вас цікавить суто декоративна сторона, а до плодоношення особливих побажань немає, можете формувати кущі на власний розсуд; з моєї практики, чорноплодка обрізку переносить дуже спокійно.
  • Дякую, буду робити і наливку, і настоянку. Бальзам занадто складно
  • – Світло, наливка з чорноплідки робиться до смішного просто. Охоче поділюся рецептом; мене подруга давним-давно навчила її робити – з тих пір і я передаю його всім бажаючим. Сподіваюся, і Вам сподобається.
  • Обрізка чорноплідної горобини
  • Чорноплідна горобина швидко росте і плодоносить починає з 3 років. З середини серпня до вересня визрівають її плоди.
  • “Грандіфолія”, “Алтайська великоплідна”, “Зеріна”, “Макрофілла”, “Неро”, “Отем Мейджик”, “Пуміла”, “Рубіна”, “Хугін”, “Чорноока”, “Чорноплідна”, “Елата”, “Еректа”, “Естланд

Також вносять по 1-1,5 відра перегну або компоста, до 70 г суперфосфату і до 30 г сірчанокислого калію. Ґрунт підтримують у досить вологому стані – це необхідна умова рясного врожаю.

проводити підживлення як мінімум три рази;

Друга підживлення – проводиться на початку цвітіння. Для даної підживлення дуже ефективний наступний склад: на 10 літрів води береться 2 столові ложки органічного добрива «Росса» і 1 столова ложка сірчанокислого калію. У даному випадку я витрачаю до 8 літрів розчину на молодий куст і 2 – 2,5 відра на плодоносячий.

Або, як її ще називають – аронії. Почну я з опису цієї чудової рослини.

Перед самим посівом насіння вносять в опалювальну кімнату, щоб вони дружно проростали. Грядки для посіву насіння повинні бути з легкою, пухкою і родючою землею. Глибина зачіпки зазвичай 1-2 сантиметри. Потім землю мульчують невеликим шаром сильно перепрілого гною з добавкою з мінеральних добрив.

Чорноплідна горобина: посадка, догляд, розмноження, сорти

З іншого боку (знову ж таки зі спостережень і досвіду), багато що залежить від ґатунку і умов. Були у мене кущі, які не виростали більше 1,5 м, давали дуже помірний приріст, за рахунок чого не потребували регулярної обрізки, але при тому плодоносили (на суглинці, при частковому затіненні і помірній вологості); були такі, що витягувалися більше 2 м – в пору плодоношення гілки лягали на землю, а приріст щорічно був рясним і дуже потужним (на торфовищі, при повному сонці і хорошій вологості ґрунту). Восени на новій ділянці пересадила чорноплідну горобину з сусіднього поля – у нас тут багато чого зустрічається дикорослим)) Кустики – близько 1 м у висоту, дуже компактні; причому плодоносячі, хоч і не доглядав за ними, природно, ніхто в тому полі, і зайві втечі не вирізав (умови: супесчаная почва, можливо, з невисоким рівнем залягання ґрунтових вод; часткове затінення – густа трава і рідкісний підлісок). Відповідно, і можливості для формування куща в кожному випадку були різними. Помірно зростаючий куст можна підстригати 1 раз на рік – після закінчення цвітіння.

– Добре про склероз

Беремо трилітрову банку, наповнюємо ягодами, пересипаючи цукром до смаку. Потім заливаємо горілкою (йде приблизно 1,5 пляшки), закриваємо і прибираємо в темне місце. А далі – «чим сильніший склероз, тим краще результат»:)). Чим довше постоїть – тим смачніше вийде. Після 1-2 місяців дістаємо банку і зливаємо готову наливку. Ягоди вже більше ні на що не годяться – вони повністю віддають сік і встигають увібрати все, що у горілці було зайвого. Я якось раз вирішила спробувати ягідку – вони ж зберігають і вигляд, і колір, і викидати шкода, начебто:)) Жах-жах)) Більше я відпрацьовану сировину не шкодувала і до справи пристосувати не намагалася.

Як я вже казала, після посадки зробіть першу сильну обрізку. На наступний рік обрізка полягатиме у формуванні скелетних гілок у молодої рослини – їх десь близько 12.

Також (сорти
змішаного походження).

Починаючи з сьомого-восьмого року плодоношення крону потрібно проріджувати. У старих, запущених насадженнях роблять омолоджувальну обрізку, спилюючи всі втечі до рівня ґрунту. Це стимулює зростання порослевих втечі, з яких залишають не більше десяти найбільш розвинених.

Третя підживлення проводиться восени, вже після остаточного збору ягід. Багато садівників забувають зробити осіннє підживлення і це абсолютно марно. Саме тоді рослини потребують підживлення. У 10 літрах води потрібно розвести по 2 столових ложки суперфосфату і сірчанокислого калію. Витрата – відро розчину на молодий куст і 2 відра на плодоносячий.
Чорноплідна горобина (аронія) являє собою компактний чагарник, що досягає висоти 3 метрів, з розлогою кроною (до 2-х метрів в діаметрі). В одному кущі може перебувати до 50 стовбуриків різного віку. Плоди у аронії округлої форми, чорні або пурпурово-чорні з сизим нальотом, солодко-кислі з терпким в’яжучим присмаком, досить соковиті. У їх складі міститься величезна кількість корисних речовин – аскорбінова, яблучна, фолієва кислоти, каротин, пектинові речовини, цукор, вітамін Р (цитрин), мікроелементи – йод, марганець, залізо.

Сіянці проріджують кілька разів за сезон. Перший раз це роблять у червні – липні, а другий – коли з’являться 4-5 справжніх листочків. Перші два роки сіянці вирощують без пересадки. На третій рік їх треба розпикувати так, щоб відстань між рослинами була не менше 10 сантиметрів

. навздогін питання – якщо цікавить суто декоративна роль аронії, як не допустити оголення нижньої частини живої огорожі, і як обрізати, щоб огорожа була рівномірно зеленою), так як на вулицях бачила живі огорожі хоч і щільні, але голі (тобто, стеблів багато, а листя мало). У нас вона росла до минулого року і мама теж, за звичаєм своїм, робила дуже надихаючі наливки, компоти, та й так протерту з варенням їли у волю. Але коли сусіди полили нашу ялинку ніж те, то це щось зачепило і чорноплідку, все загинуло менше ніж за 2 тижні(Але садити знову збираємося. – Повністю згодна з Мариною з приводу компотів і варення з чорноплідки з яблуками – виходить дуже смачно, а компот дуже красивого
кольору. – Щороку видаляйте загущуючі втечі. – Посадка чорноплідної горобини. Якщо ви роздумуєте над тим, де на своїй ділянці краще посадити чорноплідну горобину, ці радяться вам годяться. Чорноплідна горобина, її також називають аронія, – чагарник, висота якого досягає до 3 метрів, а разом з кроною до 2 м в діаметрі. Кожен куст складається з безлічі, до 55 стволиків, які абсолютно різного віку. На гілках виростають плоди пурпурово-чорного або чорного забарвлення, соковиті, що мають кисло-солодкий смак. Хороші результати виходять при осінньому посіві насіння в грунт. При розмноженні горизонтальними відводками восени або навесні прикореневі втечі пригинають і пришпилюють до землі в неглибокі канавки (5-6 см). Коли утворюються вертикальні втечі заввишки 8-10 см, їх підгортають ґрунтом на половину висоти, як тільки вони підростуть до 18-20 см, дію повторюють. Також
щорічно обрізати; – Проводячи ­ Чорноплідну горобину – зимостійку рослину, малопотребну до родючих ґрунтів, любить рости на добре освітлених місцях. Аронія стійка до хвороб і шкідників, чудово переносить пересадку. Це одна з найскороплодніших культур, оскільки плодоносити починає вже через 1 – 2 роки після посадки. Найкращим часом для заготівлі черенків вважається місяць, починаючи від початку цвітіння. Їх беруть з великоплідних і врожайних кущів. Якщо потрібна рівномірно зелена огорожа, то можливо, аронія – просто не найкращий вибір рослини. Справа в тому, що у неї (у всякому разі, у всіх кущів, що мені до цього дня зустрічалися)) зростання листя починається не від самого заснування гілок, а приблизно від середини втечі і вище. Тобто, навіть якщо Ви будете її обрізати так, щоб стимулювати зростання кореневої порослі і бічних втечі, у коренів листя не буде. Або щось потрібно садити біля основи такої огорожі (невисокі багаторічники або однорічники – бордюром), або подумати про вибір іншої культури. Ось на цій сторінці сайту зібрані статті про живі огорожі – можливо, там Ви знайдете ідею або підказку і для своєї ділянки.

Аронія – чорноплідна горобина

Знати б чим поливали, на борщовику б випробували. Не визнаються)))

Що любить чорноплодка

Марина, дякую за рецепт наливки, а ягід на наливку банку повну насипати?

Підготовка ґрунту і посадка чорноплідки

Можна вкоротити втечі, після того як рослина закінчить цвісти, тим самим ви коригуєте форму вашої аронії.

Черноплодную рябину используют для посадки живых изгородей, ею укрепляют овраги, можно сажать в рядовых посадках, но и одиночные экземпляры в садах хорошо смотрятся.

Як доглядати за зачірнопліддю

– Аронія поважає родючі суглинки середньої вологості. Водночас вона не переносить засолених, заболочених і кам’янистих ділянок. Хоча ця культура мириться з кислими ґрунтами, найщедріший урожай дає на ділянках з нейтральною реакцією ґрунтового розчину. Розміщуючи чорноплідку на своїй ділянці, майте на увазі, що тут вона пропишеться на 15 і більше років. Значить, головне перед посадкою – подбати про підготовку ґрунту. Читайте, які бувають сорти аронії чорноплідної на сайті.

Дешевий і якісний посадковий матеріал отримують при зеленому черенкуванні, але для цього потрібно спорудити найпростішу

Вирихлити ґрунт навколо стовбура;

Вирощування чорноплідної горобини

Чорноплідна горобина отримала широку популярність. Її вирощують в садах як плодову, так і лікарську культуру. Ягоди аронії корисні при цукровому діабеті, гіпертонічній хворобі, при захворюваннях нирок, гастриті зі зниженою кислотністю, при ревматизмі. Доведено, що вживання ягід аронії знижує в крові кількість холестерину. Сік чорноплідної горобини п’ють для зниження емоційної неврівноваженості. Дуже широко чорноплідну горобину використовують у кулінарії. З плодів варять варення, роблять желе, джем, сік. Всі лікувальні властивості при цьому зберігаються. Також Побіги нарізають довжиною 5 -7 сантиметрів. Для вкорінення використовують грядки з невеликим шаром піску (4 -5 сантиметрів). Чернята висаджують у пісок на глибину близько двох сантиметрів, після грядку накривають плівкою і затіняють. Висаджені черенки потрібно регулярно поливати і обприскувати.

Чорноплідна горобина – аронія Мічуріна

Доброго вечора! Прочитав вашу статтю, -спасибо.У мене питання-на ділянці є 2 куща чорноплодки. але кущі не дають НОВИХ втечі а ростуть все вище і вище, ягоди все мельче і мельче. Може треба обрізати втечі під корінь або як? Кущі мені подарували, а як доглядати. я забув. Боюся, що знайду. і куст взагалі більше не виросте, хочу спробувати його розмножити черенками. Підкажіть, що робити, кущу приблизно 5-6 років. Дякую.

– Хороша стаття. Додам тільки, що аронія – високо врожайна плодова культура, з куща дає 3 (8,5) кг плодів, що використовуються для приготування компоту, варення, мармеладу, вина, а також як природні барвники. Лікарська цінність плодів полягає у великій кількості вітаміну Р, який підвищує еластичність стінок капілярів, зменшує їх проникність, сприяє кращому засвоєнню організмом вітаміну С. Тому їх використовують для лікування гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, анацидних гастритів.

– Так, Людмила, повну: мінімум по плечики. Цього року вологи багато, ягоди повинні вийти соковитими, а наливка – особливо смачною:))​

Після 7 років старі гілки вирізають, залишаючи сильні молоді, виробляючи таким чином заміщення старих гілок молодими..

Чорноплідна горобина нетребувальна до грунтів, буде рости на сухих піщаних грунтах, переносить навіть кислотні грунти. На грунтах нормальної кислотності буде рости добре, також любить вологі суглиністі ґрунти, але не важкі, щоб квіткових нирок було більше зелених втечі. Вимагає хорошої освітленості, інакше цвісти буде погано і плодів буде мало.

Про автора

admin administrator