Як позбутися невпевненості у собі

Авторadmin

Як позбутися невпевненості у собі

Як подолати в собі нерішучість і страх: 8 способів стати впевненою людиною

Страх і нерішучість найчастіше поглинають обдарованих, талановитих і працьовитих людей, які постійно займаються самоаналізом та самовдосконаленням. Але варто зрозуміти, що ви вже особистість зі своєю силою, розумом і слабкостями, за це треба себе поважати й цінувати. Розповідаємо, як за допомогою простих кроків повернути собі впевненість і навчитися пишатися собою.

Як подолати невпевненість у собі

  • Не варто залежати від чиєїсь думки. Якщо ви постійно будете очікувати від оточення схвалення себе і своїх дій, вас не відпускатиме внутрішня напруженість. А в такому стані ви постійно робитимете помилки і станете незграбними, тому ще більше соромитиметеся перед людьми.
  • Не варто боятися зробити чи сказати щось не те. Талановиті й розумні люди завжди думають про наслідки своїх слів або дій. Тому частіше вони мовчать і не роблять зайвих кроків, щоб презентувати себе, бо думають що це нікому не треба і це нерозумно. А це – найбільша помилка. Подумайте, скільки всього ви можете дати людству завдяки своїм здібностям і талантам, не мовчіть і не бійтеся щось зробити, щоб проявитися. Адже у Бога немає інших рук, окрім наших.
  • Частіше хваліть себе. У вас є чим пишатися, тому кожного дня ввечері не забувайте підраховувати свої маленькі перемоги. Це може бути вчасно зданий звіт, смачна вечеря, приготована власноруч, вдала презентація або допомога старенькій людині. Таким чином ви побачите, що кожен ваш день – це низка успіхів, які ви просто забуваєте підрахувати.
  • Пам’ятайте, що помилки – це новий досвід. Якщо не робити помилок, ви не знатимете, як правильно. Тому без них не обійтися, це частина навчання й самовдосконалення на шляху до ваших мрій і здобутків. І якщо у вас сьогодні щось вийшло не так, не варто засмучуватися, похваліть себе за ще один набутий досвід і рухайтеся далі.
  • Ви маєте право на щастя. Ви вже є і народжені лише для того, щоб бути щасливими. Тому не варто думати, що ви гірші за когось. Не треба порівнювати себе з іншими, краще порівнюйте себе сьогоднішніх із собою вчорашніми. Так ви помічатимете, що ви сьогодні стали впевненішими, розумнішими, добрішими і гарнішими, ніж були вчора.
  • Не варто заздрити успішним людям. Насправді ми бачимо лише результат, як показник успіху, багатства і щастя. Але нам невідомо, скільки довелося успішній людині пройти, щоб мати такі досягнення, від чого відмовитися і з ким попрощатися.
  • Робіть те, чого ніколи не робили. Запишіться на танці, стрибніть із парашутом, вивчіть іноземну мову. Це додасть вам упевненості в собі й підвищить вашу самооцінку, що своєю чергою стимулюватиме вас до нових звершень і перемог.
  • Підвищуйте свій емоційний інтелект. Це основна риса всіх успішних людей. Якщо у вас виникає паніка чи страх перед важливими подіями, на співбесідах, у конфліктах, треба навчитися керувати цими емоціями. Наразі в мережі є багато безкоштовних технік і порад, як впоратися зі своїми страхами та тривогами. Тому за потреби можна віднайти всю інформацію на цю тему у вільному доступі.

Читайте також:

Невпевненість у собі: що це таке та 7 способів як її побороти

Як подолати невпевненість у собі та звідки вона взагалі з’являється? Що таке невпевненість у собі? Прості та ефективні рекомендації.

Занижена самооцінка і регулярне опускання себе «нижче за плінтус» здатні зіпсувати життя навіть найталановитішій людині. Як подолати невпевненість у собі та розпочати нове життя? Наскільки складно це зробити, і що для цього потрібно? Як взагалі зрозуміти, що хтось недооцінює себе? Чи можна подолати невпевненість у собі самостійно? Розберемося з цими питаннями разом.

  1. Що таке невпевненість у собі?
  2. Хто така невпевнена людина?
  3. Як виявляється невпевненість?
  4. Як подолати невпевненість у собі?
  5. 1. Пізнання себе.
  6. 2. Активність та цілеспрямованість.
  7. 3. Заняття спортом.
  8. 4. Захоплення чи хобі.
  9. 5. Спілкування з людьми.
  10. 6. Постійний саморозвиток.
  11. 7. Позитивний погляд світ.

Що таке невпевненість у собі?

Невпевненість у собі — це властивість особистості применшувати власні здібності та значимість. Тісно пов’язана з іншим близьким поняттям, знайомим для багатьох ще з дитинства – комплексом неповноцінності. Такі люди схильні вважати себе гіршими, ніж вони є насправді. Їм складніше налагоджувати стосунки з іншими.

Невпевненість у собі можна порівняти з якорем, який не пускає корабель у відкрите море. Головне розуміти, що стоячи біля причалу нічого не вийде. Якщо хтось регулярно ловить себе на думці «я не впевнений у собі», то йому слід задуматися. Адже невпевненість у собі, допомагаючи уникнути локального розчарування, ставить під загрозу все життя людини у глобальному плані.

Хто така невпевнена людина?

Невпевнена людина — не ставить за мету, живе у вічному стресі, залежить від думки оточуючих, боїться висловити свою індивідуальність. Невпевнені в собі люди ніколи не житимуть з тим, хто їм справді подобається, не ходитиме на гідну роботу, не збудує своє життя так, як могли б це зробити.

То чи є сенс боятися тимчасової невдачі, якщо на коні все життя? Насправді, для тих, хто вирішив все-таки розвинути впевненість у собі, вправи є. Про них ми обов’язково поговоримо в інших наших статтях. А зараз розглянемо, як взагалі зрозуміти, що хтось не впевнений у собі? Адже для того, щоб з чимось боротися, для початку варто це виявити.

Як виявляється невпевненість?

Якщо хтось не впевнений у собі – це «написано на лобі». Вчинки, погляд, манера мови – буквально все сигналізуватиме: «я не впевнена» або «я не впевнений у собі». Причому не варто думати, що невпевненість страшніша за чоловіків. Жінки також втрачають багато, коли недооцінюють себе і свої здібності.

Як визначити присутність невпевненості у собі? Які фактори свідчать про це?

  • Страх перед невдачею;
  • Песимістичні очікування;
  • Негативний настрій;
  • Слабко сформовані навички соціальної поведінки;
  • Утруднена міжособова комунікація;
  • Пасивність у прийнятті рішень;
  • Залежність від чужої думки;
  • Схильність перекладати відповідальність іншим.

При виявленні подібних проявів у себе чи когось іншого слід негайно змінювати світогляд, інакше з кожним роком це все складніше зробити.

Причини появи невпевненості криються як у нас самих, так і в нашому оточенні. Невпевненість у собі – це зменшення своїх можливостей і значимості. Це може виникнути внаслідок неправильного виховання, невдалого життєвого досвіду, зусиль недоброзичливців і т.д. Але основною причиною виникнення невпевненості вважатимуться погане розуміння себе.

Єдиного рецепта, як перемогти невпевненість у собі немає. Такий закон природи – припускатися помилок легко, а ось виправляти їх набагато складніше. Але це не привід опускати руки. Головне тільки почати і перебороти апатію, що відразу ж виникла. Як тільки це станеться, далі все піде як по маслу. Отже, як позбутися невпевненості у собі?

Як подолати невпевненість у собі?

1. Пізнання себе.

Як позбутися невпевненості в собі, якщо до пуття себе не розумієш? Аж раптом це не занижена самооцінка, а реальне розуміння своїх можливостей? Як у анекдоті для пацієнта у психіатра. «Лікарю, допоможіть, у мене комплекс неповноцінності! – Заспокойтеся, немає у Вас жодних комплексів, Ви справді неповноцінний».

Це звичайно жарт, але людина, яка пізнала себе, ніколи не ставитиме питання «а чи можу я?» – адже він точно знає відповідь. Немає нічого поганого в тому, що ми чогось не можемо або не вміємо . Головне адекватно до цього ставитись, а також виявити свої сильні сторони та конкурентні переваги, щоб зробити акцент саме на ці якості.

2. Активність та цілеспрямованість.

Чим активніша людина, тим більше можливостей перед нею відкривається. Також він багато дізнається, може вибирати з більшої кількості варіантів. І навіть якщо в чомусь він зазнає невдачі, буде ще «мільйон» напрямків для експериментів. Якщо до цього додати ще й цілеспрямованість, то рано чи пізно одна з дверей відкриється. Хороший прийом, як подолати невпевненість у собі – цілеспрямовано рухатися у бік перемоги. А щоб вибрати напрямок, слід скористатися попередньою порадою – спробувати зрозуміти, чого хочеться насправді.

3. Заняття спортом.

Фізична активність допомагає подолати невпевненість у собі у будь-яких її проявах. Згадайте, що говорив відомий мультиплікаційний герой – “не знаєш, що робити – впав віджався”. У його словах є частка правди. Кого ми уявляємо, перш за все, думаючи про невпевнену в собі людину? Явно не підкачаних хлопців чи дівчат. Перетворюватися на зірку фітнесу ніхто не змушує, але приділити увагу своєму фізичному розвитку дуже важливо. Крім того, регулярні заняття спортом сприяють виробленню гормонів щастя, що також позитивно відбивається на психіці людини.

4. Захоплення чи хобі.

Не завжди робота вибирається нами до душі. Займаючись нелюбимим ремеслом, ми можемо заробити гроші, але не позитивні емоції та самоповагу. Будемо чесні, не завжди таку роботу легко змінити іншу. Що ж робити? Як подолати невпевненість у собі, спричинену неправильним працевлаштуванням? Знайти цікаве хобі. Захоплення відкривають нам шлях до справжнього успіху, оскільки до них ми маємо певні схильності чи задатки. Згодом, не виключено, що хобі може перетворитися на справу всього життя, залишивши далеко позаду колишні негаразди.

5. Спілкування з людьми.

Найкращий спосіб подолати невпевненість у собі – виявити її в інших. Наприклад, коли нерішучий молодик йде темною вулицею і назустріч йому з’являється інший перехожий. Швидше за все, у хлопця буде шалено стукати серце і пульсувати у скронях від страху. Але звідки він знає, що в голові друга людина. Може, той злякався не менше чи навіть більше? Чому люди схильні принижувати свої переваги та перевищувати здібності інших. Спілкування з якомога більшою кількістю людей дозволяє зрозуміти, що вони переживають і боятися не менше. А усвідомлення цього вже й до себе більше поваги додає.

6. Постійний саморозвиток.

Достатньо виділяти всього лише одну годину на день для саморозвитку, щоб досягти успіху. Сидячи на одному місці, навряд чи вдасться подолати невпевненість у собі. А ось читаючи книги, відвідуючи семінари та тренінги, проходячи всілякі курси, досить швидко людина сама здивується тими змінами, які почнуть відбуватися в його житті. Бажано не розпорошуватися на все і відразу, а вибрати пару-трійку занять і сконцентрувати всю свою енергію в їхньому напрямку.

7. Позитивний погляд світ.

Звичайно ж, найголовніший помічник для всіх, хто роздумує, як подолати невпевненість у собі – оптимізм. Віра в себе та свої можливості. Впевненість у тому, що невпевненість пройде. Якщо келих – то наполовину повний, якщо клопи – то із запахом коньяку, і якщо світло наприкінці тунелю – то електричка. Можливо, відразу і не вдасться на все дивитися з ентузіазмом. Значить почати треба з малого, поступово ускладнюючи завдання. Якщо не віриться, що завтра прокинешся мільйонером, для початку «опусти планку» до хоча б прокинешся. А переконавшись на ранок, що прогноз здійснився, можна вже й сміливіше мріяти.

Наведені рекомендації, як подолати невпевненість у собі, спрацюють лише у разі бажання це зробити . Потрібно дуже захотіти стати впевненою людиною. Ніхто нікому нічого не винен і не зобов’язаний. Хочете все життя прожити із заниженою самооцінкою? Право кожного. Так само, як і «взяти свою волю в кулак» і за кілька тижнів чи місяців стати тим, ким так хочеться бути. Ми запропонували інструменти, але працювати ними кожен буде індивідуально.

Про автора

admin administrator