Що вважається великокаліберною зброєю

Авторadmin

Що вважається великокаліберною зброєю

Коротко про холодну зброю, або Як не носити строк у кишені

Якщо немає хоча б однієї ознаки — носіть ніж спокійно, вас за нього не посадять.

Гадаю, тепер зрозуміло, чому величезні кухонні ножі не є холодною зброєю: вони занадто тонкі, тому що товстим різати незручно. Та й величезні мачете без гарди (тому й без гарди!) — теж предмет абсолютно нешкідливий з погляду Методики. Саме тому репліки за мотивами так званого ножа розвідника роблять або товстими, але без гарди чи упору, або товщиною у 2,5 мм, але вже з гардою. До речі, самі історичні ножі розвідника військового випуску мають товщину 2,4–2,5 мм, тобто не є холодною зброєю. Що, втім, не заважало знімати вартових у ті далекі роки. Та й ті самі фінські ножі (фінською «пуукко»), згадані що в сучасному КК, що в КК УРСР, зазвичай не мають гарди або упору (якщо потрібно було колоти, їх упирали в тильну частину долоні), а значить, анітрохи не є кримінальними.

Особливо кумедно слухати легенди про так званий кровостік — канавку на клинку, яка, за чутками, робить ніж холодною зброєю без варіантів іншого трактування. Насправді цей елемент має назву «дол» і служить для полегшення клинка та естетичних цілей, іноді граючи роль ребра жорсткості. Зрозуміло, ніяка кров по ньому не стікає, адже для цього потрібно залишати ніж у рані на кілька годин, і то, нічого подібного, скоріш за все, не вийде з чисто фізіологічних причин.

Тож, як бачите, при досить конкретному визначенні поняття холодної зброї є вельми умовним. Адже завдати шкоди здоров’ю можна і звичайним кухонником (а їм, за статистикою, убито більше, ніж ядерною бомбою), і викруткою. Але критерії оцінки приналежності до холодної зброї є, і на них під час купівлі ножа потрібно озиратися.

Звичайно, є ще вимоги до кута заточування (тому сценічна і костюмна зброя затуплена), кута сходження до вістря (гостроти носика, як кажуть дилетанти), до жорсткості клинка. Але це в магазині не перевіриш. Як і не перевіриш, чи витримає ніж удари в дошку і як глибоко він туди проникне. Це вже робота експерта.

Однак якщо за всіма очевидними ознаками у вас виходить, що ніж «холодний» — краще не носіть його з собою, оскільки не факт, що описані вище ознаки не знайде експерт після того, як ніж у вас вилучать і відправлять на дослідження.

Метальні ножі оцінюються за тими ж самими ознаками, що і звичайні. Крім того, маса такого ножа від 100 г і більше відправляє його в категорію метальної холодної зброї.

Ті ж самі 100 г використовуються як критерій оцінки предметів ударно-дробової дії — кастетів, обушків, кийків. Тому найчастіше телескопічна палиця є незаконною, хоча, чого гріха таїти, зручною та ефективною. Купивши таку палицю в іншій країні, де їх обіг не обмежений, будьте обережні: спроба ввезти її в Україну може стати підставою для відповідальності за двома статтями КК — за контрабанду і за незаконне поводження зі зброєю. Прикладів, на жаль, чимало.

Точно так само не варто покладатися на бейсбольні біти. Зазвичай до бейсболу вони стосунку не мають і вимогам до спортивного спорядження не відповідають, а ось масу і конструкцію холодної зброї типу палиці мають у повному обсязі. Тож якщо ви вирішили придбати биту, нехай вона відповідає вимогам якоїсь федерації бейсболу та. купіть м’ячик з рукавичкою.

Не може бути визнано зброєю предмет, що має очевидне господарсько-побутове призначення. Наприклад, ніжка від табуретки, довгий і важкий ліхтарик (навіть у формі біти), мала піхотна лопатка, господарська сокира (щодо тактичних наразі немає єдиної позиції), ломик, балонний ключ. Ці предмети абсолютно легальні та придатні до застосування для захисту нічим не менше за «спеціалізовані» види зброї. Та й очевидним є пояснення їх наявності при вас.

Але будьте уважні: будь-яка спроба «вдосконалити» такий побутовий предмет, наприклад, залити в ніжку від табуретки свинець, забити цвяхи в палицю, обмотати ручку арматури ізострічкою або тією ж самою ізострічкою зробити держак у відрізка мотоциклетного ланцюга — буде розцінена як виготовлення зброї. Тому що призначення предмета істотно змінюється.

Повірте, спритні маркетологи і продавці не лише здатні впарити вам телескопічну палицю, за яку ви ризикуєте отримати судимість, але і знають, як, не порушуючи закон, зробити лопатку, якою можна і викопати лунку в землі, і відбитися від кривдників.

До речі, про продавців: вони навряд чи відповідатимуть за те, що вам продали. А те, що вам щось продали, далеко не гарантія чистоти цього «чогось» з боку законодавства. Тож дивіться і думайте самі.

«Сертифікат» на ніж, а насправді — ксерокопія з ксерокопії висновку спеціаліста, — аж ніяк не є охоронною грамотою для вас і вашого ножа. По-перше, це не оригінал. По-друге, експерти різні. По-третє, ви не знаєте, як готували до дослідження саме той ніж. Можливо, його ослабили і він зламався, своєю загибеллю довівши, що він не холодна зброя? А ваш, наприклад, не зламається, але всі ознаки покаже. Ні, думка експерта щодо аналогічного ножа — річ цінна, і адвокат ваш це використає в разі потреби, але гарантій, повірте, жодних. Щоправда, деякі поліцейські таким ксерокопіям вірять, і на тому, як то кажуть, спасибі.

Рамки статті не дозволяють обговорити деталі на кшталт вимог до метальної зброї чи особливостей відповідальності за носіння і зберігання холодної зброї. Гадаю, сказаного цілком достатньо, щоб не потрапляти в погані ситуації, а тому не так важливо, як з них виплутуватися. Та й питання кримінального процесу більш цікаві вже не вам, а вашому адвокату, до якого, нагадаю, необхідно звернутися в разі, якщо ви потрапили в історію і ніж чи біту у вас вилучають.

Холодне зброя- закон, ознаки та класифікація

Що є «холодною зброєю» з точки зору закону? Яке холодна зброя може придбати простий громадянин? Яка відповідальність передбачена законом за незаконне носіння холодної зброї?

Холодна зброя – зброя, призначена для ураження цілі за допомогою м’язової сили людини при безпосередньому контакті з об’єктом ураження.

Закон «Про зброю» визначає поняття «холодна зброя» наступним чином: «Холодна зброя – зброя, призначена для ураження цілі за допомогою м’язової сили людини при безпосередньому контакті з об’єктом ураження» (ст.1 Закону «Про зброю»).

До холодної зброї належать шаблі, шашки, ножі, кинджали, фінські ножі, кортики, кастети, стилети та інші предмети, спеціально призначені або пристосовані для ураження живої цілі. Вони можуть бути колючими, колючо-ріжучими, стинають, роздрібнюють і т.д.

До зброї не відносяться вироби, сертифіковані в якості виробів господарсько-побутового та виробничого призначення (складані, кухонні, шевські, садові ножі тощо), конструктивно подібні зі зброєю (ст.1 Закону «Про зброю»).

У конкретному випадку питання про визнання того чи іншого предмета холодною зброєю може бути вирішене за допомогою криміналістичної експертизи.

Яке холодна зброя має право мати громадяни

Громадяни, які мають дозвіл на зберігання і носіння мисливської вогнепальної зброї, мають право придбати мисливську холодну клинкова зброя (ст.13 Закону «Про зброю»).

При продажу цієї зброї в мисливському (мисливському членським) квитку громадянина продавцем робиться відповідний запис, а дозволом на носіння цього холодної зброї є дозвіл на носіння вогнепальної мисливської зброї.

Деякі громадяни вправі також придбати холодну клинкова зброя, призначена для носіння з козачої формою, а також з національними костюмами народів РФ, – це шаблі, шашки, ножі і кинджали (ст.3 Закону «Про зброю»).

Атрибутика національних костюмів визначається Урядом РФ. На зберігання і носіння такої зброї потрібна ліцензія (ст.13 Закону «Про зброю»).

Таким чином, якщо Ви не мисливець, що не козак і для Вашого національного костюма не передбачена шабля або кинджал, – ніяке холодну зброю Ви мати і носити не має права.

Яке холодна зброя заборонено

На території РФ забороняється обіг в якості цивільного і службового зброї кистеней, кастетів, сурикенов, бумерангів та інших спеціально пристосованих для використання в якості зброї предметів ударно-дробить і метальної дії (ст.6 Закону «Про зброю»).

Відповідальність за незаконне зберігання чи носіння холодної зброї

Оплатне вилучення означає, що зброя буде вилучено і продано в установленому порядку органами внутрішніх справ, а виручені гроші за мінусом витрат з продажу будуть повернуті колишньому власнику зброї.

Про носінні холодної зброї – нове в кримінальному законодавстві

«Незаконні придбання, збут або носіння газової зброї, холодної зброї, в тому числі метальної зброї, за винятком тих місцевостей, де носіння холодної зброї є приналежністю національного костюма або пов’язане з мисливським промислом, – караються виправними роботами на строк від ста вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до двох років з штрафом в розмірі до двохсот мінімальних розмірів оплати праці або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до двох місяців або без такого »,

– такий частина 4 ст.222 КК РФ була до внесення змін. Таким чином, за незаконне носіння холодної зброї можна було отримати термін до 2 років.

Зараз частина 4 ст.222 КК РФ встановлює відповідальність тільки за незаконний збут:

«Незаконний збут газової зброї, холодної зброї, в тому числі метальної зброї, – карається виправними роботами на строк від ста вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або арештом на строк від трьох до шести місяців , або позбавленням волі на строк до двох років з штрафом в розмірі до вісімдесяти тисяч рублів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до шести місяців або без такого ».

Так що кримінальна відповідальність, як раніше, за незаконне носіння холодної зброї не передбачається. Однак вона передбачена за його незаконне виготовлення (ч.4 ст.223 КК РФ):

«Незаконне виготовлення газового зброї, холодної зброї, в тому числі метальної зброї, – карається виправними роботами на строк від ста вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або арештом на строк від чотирьох до шести місяців , або позбавленням волі на строк до двох років ».

Відповідно до ГОСТами, не є зброєю ножі, відповідні нижче наведеними вимогами (хоча б одного):

Чи не є зброєю, ножі, мечі яких не пристосовані для уколу:

  1. Ножі без вістря. Вістря може бути замінено якимось інструментом (викрутка, зубило шіріноё більше 3 мм.), Або закруглені.
  2. Ножі з вістрям розташованим вище лінії обуха більш ніж на 5мм, при довжині клинка до 180мм.
  3. Ножі з вістрям розташованим вище лінії обуха більш ніж на 10мм. при довжині клинка більше 180мм.
  4. Ножі з увігнутим більш ніж на 5мм обухом, при довжині клинка до 180мм.
  5. Ножі з увігнутим більш ніж на 10мм. обухом, при довжині клинка більше 180мм.
  6. Ножі, на обуху яких, не далі 1/3 від вістря, розташований заточений гак для вспариванія шкур.
  7. Ножі, у яких величина прогину обуха і верхньої частини рукояті ножа, що має форму дуги у вигляді «коромисла», вгору від умовної прямої лінії, що з’єднує вістря клинка і верхній край руків’я, перевищує 15 мм.
  8. Ножі з клинком коротше 90мм.
  9. Ножі у яких лезо і обух, або основне і виконане на обуху сходяться під кутом більш 70градусов.
  10. Ножі товщі 5-6мм.
  11. Ножі позбавлені заточеного леза (виведені спуски, але РК відсутня). Ножі з руків’ям, що не забезпечує надійного утримання при уколі:
  12. Ножі, з руків’ям коротше 70мм.
  13. Ножі з руків’ям, у яких різниця максимальної ширини в середній частині і мінімальна ширина в області навершя не перевищує 8 мм.
  14. Ножі у яких одиночний (односторонній, або двосторонній в сумі) обмежувач або одиночна подпальцевая виїмка менше 5мм.
  15. Ножі у яких більше однієї виїмки або обмежувача, їх величина повинна бути менше 4 мм. Ножі не щоб забезпечити необхідної міцності клинка або всієї конструкції:
  16. Ножі з клинками твердість яких менш 25HRC.
  17. Ножі з розвиненим обмежувачем або подпальцевой виїмкою, при довжині клинка до 150мм. і товщині менш 2.5мм.
  18. Ножі з надпіленнимі клинками.
  19. Ножі з клинками з що не забезпечують достатньої для зброї міцності матеріалів (силумін, алюміній, пластмаса)
  20. Ножі зі слабкою закладенням клинка, що не утримує клинок в рукояті при бойовому застосуванні ножа (хвостовик клинка вільно вставлений в рукоять і залитий сургучём)

Допускається полуторная заточка обуха ножа, на довжину не більше 2/3 обуха.
Допускається розміщення на обуху ножа додаткових інструментів, як то – пили по дереву, металу, кістки, стропоріз.

Схожі статті

Про автора

admin administrator