Що за машина у гаврилині

Авторadmin

Що за машина у гаврилині

Зміст:

Як “Парова машина” стала трендом: інтерв’ю з Яриною Квасній про пісню, автентику та тікток

Автентична українська пісня “Парова машина”, яку переспівала Ярина Квасній, вже понад тиждень збирає велику кількість переглядів у тіктоці та інших соцмережах. На сторінці дівчини близько 9 мільйонів переглядів, понад 800 тисяч лайків та майже 10 тисяч коментарів.

20-річна співачка та літературознавиця родом села Залуква, що в Івано-Франківській області. В інтерв’ю для 24 Каналу Ярина Квасній розповіла про вірусне відео у тіктоці, автентику, українську культуру та свою творчу кар’єру.

Це було декілька тижнів тому, – як зародився тренд тіктоку

В описі до відео Ярина написала, що надихнулася Dakh Daughters – українським жіночим колективом, який і переспівав українську народну пісню “Парова машина”.

Ярина Квасній – “Парова машина”: відео

Як та за яких умов записалося вже вірусне відео, де ви співаєте “Парову машину”?

Це було декілька тижнів тому, ми робили “Лесю Квартиринку” – це така одноденна музична подія, яка відбувається раз в сезон. Вона проходить на кіностудії Довженка, в Києві. Після закінчення цього заходу ми щось собі наспівували, бо довго не відпускає від таких подій. І так вийшло, що мій друг включив спалах і почалася “Парова машина”.

І я дуже шокована, що деякі люди пишуть, що це все заплановано, і що це все якийсь сценарний хід. Мені недавно написали: “Я відчуваю, що це не ви співаєте”.

Якою була ваша реакція після того, як відео про “Парову машину” стало вірусним?

Ну до прикладу, я в інстаграмі більше розуміюся, знаю, що там до чого. А щодо тіктоку, то я недавно зрозуміла, що це таке. У мене є старший брат, він робить вироби з дерева. Він недавно зняв відео, де щось різьбить і воно набрало 1 мільйон переглядів. Ну я і подумала, що це, мабуть, норма такі цифри.

Але коли почали писати коментарі, знайомі почали скидати різні реакції про “Парову машину”. Це не була справа однієї ночі. Люди пишуть у коментарях “прокинулася, а ти всюди”. Це було поступово, спершу були відео, де було 100 – 400 тисяч. Тому і реакція не була таким вибухом. Все було по-звичайному.

Оце питання щодо алкоголю, – що пишуть підписники під відео

А що переважно пишуть вам підписники про “Парову машину”?

Пишуть дужа багато і всякого різного. Я вже навіть перестала читати трохи, особливо під відео про “Парову машину”. Бо там вже почало литися. Ну то як і з кожним трендом – він набридає. Тому люди повертаються туди, де все починалося, тобто під моє відео. Вони починають писати, що все погано, набридло вже. Можна розділити коментарі на три категорії. Перша – це “вау”, “круто”, “що це за пісня”, друга – починають розказувати на що це їм схоже, третя – це люди, які пишуть “о, це я після чарочки, “напилася і стала відомою”.

На негатив немає що відповідати, якщо це неконструктивна критика. Але оце питання щодо алкоголю, то мені важливо це присікати, тому що це дуже давня тема і через це люди менше співають і соромляться. Це все через стереотип про те, що співати можна лише тоді, коли нап’єшся. Так не має бути. І я буду про це говорити скільки матиму сил.

Ярина Квасній / Фото – Матвій Квасній

Сподіваюся, що таких коментарів меншість.

Ну не знаю… Я вже думала, що вже час зробити хоча б сторіс, аби ця думка була висвітлена не лише в коментарях. Це дуже давня тема для мене, я про це ще чотири роки тому говорила.

Який ваш улюблений ролик зі звуком “Парової машини”?

Я бачила таку політичну сатиру, де парову машину порівнювали з ядерною зброєю. Я до такого не додумалася, в цьому сила колективності. Я тоді подумала “Ого, аж наскільки”.

Ще я в захваті, коли діток знімають. Одна жінка написала, що в її дитинки зубки ріжуться, і маля під цю пісню навіть забуло про це. І ще було таке відео, коли дитина танцювала під цю “Парову машину”, вона так добре відчувала ритм.

Також нещодавно мені одна маленька дівчинка надіслала голосове повідомлення в дірект: “Привіт. А це ти співаєш “Парова машина”?”. І потім вона почала її наспівувати. Я їй відповіла: “Так, але в тебе краще виходить, ти молодець”. Це було дуже мило.

А що навпаки не подобається?

Що мені не подобається – це недобросовісні переспіви. Я знаю, що дівчина одна записала пісню з ідентичною мелодією, текстом “Парової машини”. Вона це залила на різні стрімінги, почала знімати тіктоки.

Все ніби нічого, але знову оця пародійна сільська тематика. Невже немає що показати окрім цього? Я за, щоб всі знімали та творили, це в поміч нашій культурі.

У договорах з діджеями, котрі просили дозвіл, прописано: перше – це сказати, що пісня автентична та друге, аби вони згадали про Dakh Daughters.

Ця дівчина ніде цього не згадує, вона нічого не сказала про Dakh Daughters. Це просто академічна недоброчесність.

Не мало ніякого сенсу, – чому співачка проти запису “Парової машини”

Тобто ви укладали договір з різними бітмейкерами, які робили ремікси про “Парову машину”?

Я думаю, що це нормальна практика, коли беруть звук з відео. Але коли ти завантажуєш це на різні офіційні платформи, то ти мусиш питати дозвіл. Якщо люди хочуть слухати це в машині, чи танцювати під це, то мені не шкода. Я просто проти того, аби це записувати окремо в студії і робити з цього мій трек. А дати дозвіл на використання звуку з відео, чому б ні?

Чи пропонували вам співпрацю інші артисти після відео з “Паровою машиною”?

Пропонували, так. Це було в стилі: “О, давай допоможемо тобі записати “Парову машину”. Це для мене не мало ніякого сенсу, бо воно не авторське і вже існує у виконанні Dakh Daughters.

Мені написала одна дівчинка зі Львова, ми з нею маємо записати щось це для мене дуже цінно, я рада, що таке сталося.

Ярина про “Парову машину” / Фото – Дарина Федосенко

Людині подобається щось просте, – чому “Парова машина” стала новим хітом

Інформації про саму пісню “Парова машина” дуже мало. Чи цікавилися ви історією цієї пісні?

Особливість традиційної музики у тому, що вона багатоверсійна. Є пісні, які виконувалися від Заходу до Сходу, але залежно від регіону могла мінятися мелодія, текст. І так само, мабуть, з “Паровою машиною”, це треба досліджувати.

Мені надіслали статтю Тетяни Шевчук, де вона розповідає про те, що почула “Парову машину” на Житомирщині від місцевих. Особливість була у тому, що приспів виконувався двома версіями одночасно. Одна з них – цензурна, а інша – сороміцька. І воно так накладалося, наче одна ховалася за іншу. І вона розповідає в цій статті в чому сенс, в чому особливість, чому так сталося. Також вона розповідає про саму парову машину, до чого тут коваль і що це взагалі значить. І воно не таке прямозначне, як може здатися.

Ярина про свою творчисть / Фото – Володимир Чеппель

Як гадаєте, чому ця після привернула таку увагу та стала вірусною?

Мабуть, через те, що зараз підвищена цікавість до всього українського та автентичного. Це, до прикладу, як пісня “Ой, у лузі червона калина”. Вона теж стала вірусною. І мені навіть писали, що популярність “Парової машини” нагадує їм це.

А, по-друге, я бачу, що людині подобається щось просте, прозоре, імпровізаційне. Воно цінується більше, ніж те, що було заплановане наперед. Це також і про щирість, людям це більше до душі.

Як змінилася кількість підписників?

В інстаграмі до цього відео було десь 900, а зараз понад 5 тисяч, а в тіктоці понад 116 тисяч.

Автентика в чистому вигляді є вже досконалою, – про ремікси та українську музику

Чи подобаються вам ремікси, яких вже досить багато зробили зі звуком з твого відео?

Я мало слухаю саме такий жанр і зовсім в ньому не розбираюся. Просто не фанатка.

Ті ж, хто зробив ремікс “Парової машини” і питав дозволу на публікацію, – переважно грамотні люди, котрі ідейно дивляться в той же напрямок, що й я: аби українська культура зайняла всі ніші.

Тішить те, що зараз в рекомендаціях все більше якісної української музики.

Так, маленька перемога буде, це коли все більше і більше людей зрозуміють, що автентика в чистому вигляді є вже досконалою та геніальною, і що їй не потрібні ні прикраси, ні біти, ні ще якісь ремікси. наша шана і повага, це коли ми будемо виконувати її в такому вигляді, в якому вона вже є. Це те, за що я вболіваю.

Інші виконання Ярини Квасній: дивіться відео

Я росла в цій естетиці, – про любов до автентики

Звідки у вас така любов до автентики?

Я росла на Галичині, де це тобі природно передається: коляда, гаївки, церковні співи…

Після переїзду до столиці я дізналася про оцю течію традиційників та традиційниць київських. Вони відтворюють традицію, досліджують її, організовують курси, лекції. Це наскільки цікаво, це не викликає багато екзистенційних питань, як багато інших речей. Ти просто приходиш, вчишся, слухаєш, співаєш. Тому що це просто про нас, про українців.

Я з села Залуква, що на Івано-Франківщині. У нас тут Святі вечері, хату маять на Зелені свята, на Івана, на Різдво три дні свята, всі знають, що робити та інше. Це все наскільки можливо – канонічно, воно залишається і передається. Це все є частиною мене, воно було зі мною ще до того, коли я зрозуміла, що це. Моя мама багато вишиває, вона завжди вдягала мене в ці вишиті сорочки. Я росла в цій естетиці, тому вона мені така рідна і красива.

Розкажіть про свою творчу кар’єру, коли ви почали співати та виступати на сцені?

Я буду продовжувати те, що робила й до цього. Але те, що потрібен ментор – це факт. Я хочу співати. Вважаю, що в мене ще не достатньо інструментів, знань і навичок. Треба вчитися.

Я закінчила Галицьку дитячу музичну школу з відзнакою (класи фортепіано та сопілки). Хотіла навіть ще раз вступати, бо не вистачало музики, але сказали, що вже трохи задоросла. Пізніше самостійно підшуковувалися курси та викладачі. Хочеться тільки, аби заняття були постійними та тривалими.

Виступ Ярини на “Лесі Квартиринці” / Фото з інстаграму дівчини

Розкажіть детальніше про проєкт “Леся Квартиринка”, який ви згадували на початку розмови?

Це починалося, як звичайний квартирник. Я вже пізніше доєдналася до команди, яка це все організовує. Знаю, що спочатку хотіли зробити квартирник, де будуть виступати на сцені лише дівчата, тому така і назва “Леся Квартиринка”. Потім це розрослося. Ми почали брати більші приміщення і зараз ми вже опинилися на кіностудії Довженка, де вміщується 800 і більше осіб.

Є голови “Лесі Квартиринки”, кожна голова відповідає за свій департамент. Шукаємо молоді українські гурти, бажано перформативні, які геніальні, але маловідомі. Є вербальний департамент, куди вхожу я. Ми пишемо тексти.

Коли настає подія, ми обираємо тему, тематику, робимо афіші. Люди приїздять з різних куточків України. Там вже створилася така атмосфера, дуже вільно та легко заприятелювати. Ти не почуваєш себе там зайвою, чи чужою.

Давно забута українська народна пісня розриває TikTok: що відомо про хіт “Парова машина” (відео)

Соціальну мережу TikTok вже тиждень як “захопила” давно забута автентична українська пісня “Парова машина”. Буквально за кілька днів ролик зібрав мільйони переглядів та тисячі лайків та коментарів. Понад те, на оригінальний звук почали знімати свої відео навіть військові. Хтось запустив цей тренд — розповідаємо далі.

Все почалося з короткого ролика співачки та літературознавця Ярини Квасної. На своїй сторінці в TikTok вона опублікувала 30-секундне аматорське відео, на якому вона співає уривок пісні “Парова машина”.

“Відео про “Парову машину” було записано на кіностудії Довженка буквально за кілька хвилин, як закінчилася “Леся Квартиринка” — це одноденна музична подія, яку ми вже другий рік організовуємо з моїми подружками та друзями. Я тоді виступала у складі гурту “Дичка” “Це був мій перший виступ на сцені перед такою великою кількістю людей. Тому після виступу було дуже багато емоцій, дуже добре розігрітий голос — тому й відбулася така ситуація” — розповіла Ярина в інтерв’ю “Супільному “.

Дівчина зауважила, що зовсім не розраховувала на таку популярність, максимум пару лайків та коментарів від друзів. А зараз на її голос записують ролики багато українців, відомих артистів та наших захисників з фронту. “Телеграф” зібрав для вас невелику добірку роликів із цим звуком.

6 найпоширеніших несправностей пральних машин і способи їх усунення

Не знаєте, чому пральна машина не функціонує, як потрібно? У статті ми розглянули 6 несправностей таких агрегатів, які найчастіше трапляються. Текст розповідає, чому не закачується/викачується чи не гріється вода, протікає техніка чи надто гуде під час роботи.

Розглянуто як “легкі” поломки, які стали наслідком природних причин, і проблеми, що виникли через зношені деталі. Читайте, щоб дізнатися, від чого ламаються пральні машинки та як визначити поломку самому. У статті також йдеться про те, коли виправити неполадку користувач може самостійно, а коли – варто телефонувати в майстерню.

1. Пральна машина не набирає воду в барабан

Якщо пральна машина (наприклад, LG FH0B8LD0) не качає воду, та власник техніки не може з першого погляду визначити, у чому справа – не обов’язково викликати майстра для діагностики одразу. Можна провести огляд пристрою самостійно.

Природні причини

  • Відсутність води у водопроводі. Буває, що господар запрограмував прання таймером, але воду відключили. Перевірити це легко – достатньо відкрити кран у ванній або кухні. Якщо в ньому немає води, це означає, що поряд ведуться ремонтні роботи і потрібно просто почекати до закінчення. Потрібно зупинити програму та відключити пристрій доти, доки не піде вода. Якщо при цьому речі в машинці трохи вологі, їх потрібно дістати, щоб не з’явився неприємний запах. Залишилося трохи води у барабані чи баку – режим зливу допоможе.
  • Слабкий напір – через це пральна машинка закачує воду дуже повільно, тому створюється відчуття, що не набирає в резервуар зовсім. Зрозуміти, чи в цьому причина, можна так само, як і в першому варіанті — відкрити кран. Якщо вода тече слабо, значить проблема з напором і доведеться почекати.
  • Не повністю відкритий кран подачі – його необхідно повернути у максимально “відкрите” положення.
  • Передавлено шланг подачі води. Особливо це актуально, якщо машинка вбудована в тумбу чи стелаж. Якщо з напором та краном повний порядок, варто шукати причину у самій техніці.

Примітка: Машинка із “запасним” баком буде прати, навіть коли вода відключена або її напір слабкий.

Машинка не набирає воду через поломку

  1. Дверцята закриті нещільно. Якщо люк агрегату (наприклад, Zanussi ZWSE680V) не закривається як слід – справа в замку. Несправність – частий наслідок тривалої та активної експлуатації. Проблема може ховатися у зламаному механізмі, який блокує дверцята. Щоб дістати речі, варто розблокувати замок через кришку або за допомогою мотузки. Далі – справа майстра. Як перевірити, чи все гаразд із замком? При закритті кришки він повинен видати характерне клацання. На екрані смарт-машин висвітлюється сповіщення, що двері заблоковані.
  2. Засмітився фільтр. Для усунення несправності необхідно перекрити подачу води в пральну машину, від’єднати шланг і перевірити сітку клапана для заливання. Перед від’єднанням під шланг варто підставити миску чи відро, щоб не затопити сусідів. Бруд та іржа з фільтра вичищається неважко. Головна зброя – гарний напір проточної води та голка для важкодоступних місць. Сіточку для ретельного очищення потрібно витягнути плоскогубцями та промити під краном.
  3. Перегрілася обмотка, якою оснащений клапан. В такому разі потрібно її поміняти.
  4. Зламався датчик води. Датчик спрацьовує під тиском повітря, яке проходить крізь трубку. Інформація про налаштування сили тиску вказана на корпусі техніки або документації. Щоб перевірити роботу деталі, необхідно під’єднати замість шланга таку ж по довжині та діаметру трубку з гуми або силікону. Потім – подути до неї: якщо чути клацання, значить, контактні пружини працюють. Пам’ятайте: перед перевіркою пральна машина повинна бути відключена, інакше перегріється ТЕН.
  5. Зламаний програматор – “серце” машинки. Це вирішується у майстерні. Звичайно, є варіант скористатися шприцем з рідиною, призначеною для очищення контактів, але ці дії можуть призвести як до зняття нагару з контактів, так і до повної поломки програматора.

2. Пральна машина не віджимає білизну після прання

Якщо вибрано неправильний режим, пральна машина (навіть така потужна, як LG FH0B8WD7) не буде віджимати речі. Потрібно лише запустити додатковий віджим після циклу. Або зупинити програму і вибрати ту, яка передбачає наступний віджим білизни.

Друга природна причина – надто низькі оберти. Якщо користувач запрограмував техніку на мінімум, білизна залишиться вологою, і здаватиметься, що пральна машина її не віджимала.

Але більшість причин, через яких у пральної техніки не спрацьовує віджимання, викликані несправностями “нутрощів” пристрою:

Перевантаження та відсутність балансу

Проблема виникає, якщо техніка не має датчика для визначення дисбалансу. Коли в барабані занадто багато вмісту або річ важка (рекомендована вага завантаження перевищується), він просто не може розкрутитися. Вирішення цієї проблеми просте – дістати половину білизни, більш рівномірно розподілити решту по барабану і спробувати ще раз.

Нерівномірний розподіл білизни

Ця причина схожа на першу, але виникає, коли користувач завантажує занадто багато одягу з довгими штанинами/рукавами. Під час прання вона збирається в одну велику грудку, яку неможливо нормально віджати. Потрібно злити воду, а потім розкласти вміст барабана рівномірним чином і знову запустити віджимання.

Корисно: В Indesit 61051 C ECO EU є автоопція, яка контролює балансування – речі розподіляються автоматично. Навіть штани та светри.

Не працює фільтр чи клапан для зливу

Вода не йде з бака в потрібний момент, що блокує віджимання. Причина у забитому фільтрі для зливу. Він розміщується в нижній частині пральної машинки за знімною панеллю або кришкою. Точне розташування комплектуючої вказано в інструкції конкретної моделі.

Призначену для фільтрації деталь необхідно перевірити на наявність сторонніх предметів та почистити. Для цього пральну машинку відключають від мережі, під фільтр підставляють миску для збирання води та акуратно його витягають. Якщо ж забруднився клапан – потрібно очистити трубку та/або патрубок.

Важливо: Деталь для фільтрації найчастіше забивається, якщо користувач перед завантаженням у барабан забуває перевірити кишені, і в них залишаються чеки з магазинів, монети та інші дрібні речі. Вони потрапляють у зливальний шланг, а потім у фільтр.

Пошкодження таходатчика

Цей пристрій відповідає за контроль кількості обертів залежно від вибраної програми та ваги завантаженої білизни. Таходатчик виходить з ладу через часті перевантаження, ослаблення кріплення, несправність контактів і проводку. Ослаблене кріплення можна” підтягнути”, вирішення проблеми з проводкою краще довірити фахівцеві, але якщо проблема безпосередньо в таходатчику, то його доведеться поміняти.

Несправність модуля керування

Контрольна панель, яка запрограмована на виконання функцій, що мають окремі налаштування для певного режиму роботи, перестає посилати команди барабану. Це не той випадок, коли варто намагатися “реанімувати” техніку самостійно.

Несправність двигуна

Часта проблема при тривалій експлуатації. Несправність виникає як в апаратній частині двигуна, так і в щітках, які з часом зношуються. “Щітки” підлягають заміні, але для цього доведеться розібрати корпус пральної машинки (наприклад, на Bosch WAW32640EU виробник випускає комплектуючі ще кілька років після того, як техніка знімається з виробництва). Якщо хочеться перестрахуватись, варто довірити справу ремонтникові.

3. Пральна машина не гріє воду

Якщо в пральній техніці не гріється вода – проблема ховається в зламаному елементі нагрівання або порушенні проводки. Так, дроти у більшості машин (не виняток і Indesit BWSA71253WEU) розташовані поблизу корпусу: проводка перетирається з часом від вібрацій, які створюються технікою. Потрібно запаяти пошкоджені ділянки дроту, але краще замінити новими.

Поширені причини

  • Несправність ТЕНа. Щоб перевірити стан прального елемента, який нагріває воду для прання, потрібен “продзвін” тестером. Якщо ТЕН не гріє воду – його необхідно змінити. Це неважко зробити самостійно. Потрібно зняти задню “стінку” машини, наприклад, Candy 1372D3/1-S (агрегат при цьому повинен бути відключений від живлення), після – послабити кріплення встановленої деталі, демонтувати її та встановити нову. При заміні потрібно бути акуратним, щоб не пошкодити корпус машинки.
  • Накип. Іноді ТЕН починає працювати слабше через накип, що утворився. Достатньо дістати деталь та вичистити її. Щоб уникнути цього у майбутньому, рекомендується використовувати спеціальні пом’якшувальні засоби або встановити додатковий фільтр для води.
  • Несправність реле чи програматора. Ремонт та заміну цих комплектуючих краще доручити майстру.
  • Зламаний датчик нагрівання. Цей елемент повідомляє “керуючому” модулю, коли треба запустити ТЕН. Якщо датчик зламався – його доведеться міняти.
  • Зламався датчик, що визначає рівень води. До поломки веде засмічення в трубці (Її неважко почистити) або справа у зношуванні – тоді потрібно зробити заміну.

4. Пральна машина не зливає воду після прання

Після завершення циклу у пральній машинці (наприклад, Gorenje WEI74S3B) залишається вода? На це є 4 причини:

  1. Збій програми – часто відбувається через відключення електроенергії – вирішується перезапуском. Спочатку програма скасовується екстрено: прилад відключається від розетки (наприклад, зручний варіант із заземленням – MOSAIC Legrand 3хSchuko) і знову вмикається через п’ять хвилин. Ще один спосіб – змінити програму на короткочасну. Наприклад, активувати режим “полоскання + віджимання” або швидке прання, яке є і в Samsung WF60F1R0G0WD. Якщо не допомогло – потрібно викликати майстра.
  2. Зносився фільтр. Для перевірки стану фільтра необхідно спочатку злити воду, скориставшись дверцятами, які розташовані в нижньому куті агрегату. Виконувати цю процедуру слід обережно, попередньо підготувавши ємність для зливу води, щоб не затопити приміщення. Якщо фільтр засмітився, його слід прочистити або змінити.
  3. Зносився шланг – доведеться замінити деталь. Якщо він виглядає цілим, варто перевірити, чи не забилася каналізаційна труба або сифон. Для цього шланг від’єднують, звішують у раковину і вмикають режим зливу води. Якщо вона витікає нормально, значить проблема в самій каналізації.
  4. Порушено роботу помпи. Якщо не чути, як вона працює або – навпаки – функціонує надто голосно, значить, вона зламалася. Можливо – засмічена. Для визначення точної причини необхідно дістати помпу і подивитися, чи не намоталося на вал волосся та нитки. Якщо так – прибрати їх та поставити помпу знову. Якщо деталь чиста, але тестер показує, що на неї не надходить напруга – елемент доведеться замінити.

5. Протікає пральна машина

Якщо пральний пристрій типу “автомат” протік, спочатку необхідно з’ясувати, звідки тече рідина. Вона може текти знизу, а може виливатися з люка. Зазвичай це викликано пошкодженнями деталей машинки.

Класичні причини

  • Проблема зі шлангом – найчастіша причина, через яку підтікає пристрій (наприклад, Bosch WAN 28260 BY). При порушенні у місці стикування проблема вирішується заміною прокладки. Якщо причина пошкодження шланга, його слід замінити.
  • Пошкоджено бак – у цьому випадку без заміни комплектуючих не обійтись. Для визначення неполадок у баку слід оглянути дно приладу. Знадобиться кишеньковий ліхтарик або варіант-брелок, як KingCamp LED 1. Знайти, де протікає машинка, можна за слідами води. Якщо у пральному агрегаті вертикальне завантаження, то потрібно зняти частину корпусу, розташовану збоку.
  • Сальник вийшов з ладу – у цьому випадку варто поглянути на бак і місце, де розташовані підшипники. Якщо вони зношені – їх, як і сальник, потрібно замінити.
  • Пошкоджено патрубок для заливання в бак – ослаблення фіксації в місці, де деталі з’єднуються. Щоб відновити кріплення, необхідна епоксидна смола. Для цього потрібно демонтувати патрубок, висушити його, прибрати клейові залишки, після чого нанести “епоксидку” або вологостійкий клей для фіксації деталі під час встановлення на попередньому місці.
  • Проблема в патрубку для зливу – рекомендується замінити елемент, попередньо знявши верхню кришку корпусу пральної машини (наприклад, Bosch WLG24160BY).
  • Зносився зливальний насос – також вирішується заміною.
  • Герметичність люка порушилася – “постаріла” манжета. Поломка усувається латкою з гуми, що приклеюється водостійким клеєм. Для міцності рекомендується зняти фіксувальні хомути та змінити положення відремонтованої частини так, щоб латка виявилася зверху.
  • Несправний дозатор: “бункер” (заглиблення для наповнення пральним порошком) засмітився або збільшилася потужність подачі води, зламався клапан, що впускає воду. Якщо проблема в “бункері” або відсіку-дозаторі – варто прочистити запчастини, якщо в клапані – його доведеться змінити.

6. Пральна машинка видає сторонні звуки: гримить, гуде, скрипить, свистить

Якщо чутно гучні звуки, коли машинка (наприклад, тиха Bosch WLG20260BY) здійснює прання або зливає – це викликано несправностями або дрібними похибками у використанні.

Чому машинка для прання сильно шумить:

  1. Нема балансу. Нерівномірний розподіл білизни у процесі прання викликає гучну роботу. Проблема найчастіше виникає у старих моделей техніки, у яких відсутня функція контролю балансу. Заплутаний обертанням барабана одяг дає навантаження на певну його частину, викликаючи утруднення руху, через що з’являється характерний стукіт. Рішення – розкладати речі у барабані рівномірно.
  2. Помилки при встановленні пральної машини – неправильно встановлена техніка видає стукіт і “підстрибує” на високих обертах при вібрації: особливо сильний шум – під час зливу води або віджиму. Виправить положення силіконова підставка (наприклад, противібраційні опори Electrolux E4WHPA02) або спеціальний килимок, що створює антивібраційний бар’єр.
  3. Амортизатор чи пружина зносилися. Такі деталі, як барабан і бак у пральних машинках (наприклад, у Zanussi ZWSG7101VS), висять на пружинах з амортизаторами. Вони контролюють дисбаланс та силу вібрації. Навантаження на деталі підтримувача механізму при експлуатації техніки досить сильна, тому ці запчастини з часом стають непридатними і вимагають заміни.
  4. Пошкоджена противага або кріплення – вантаж, встановлений зверху і знизу бака, для обмеження його “розгойдування” в процесі прання, з часом “розбивається”, і тоді його необхідно замінити. Простіше – якщо ослабло кріплення. В цьому випадку необхідно підтягнути болти.
  5. Стук в барабані. Часто барабан стукає, коли до нього потрапляють сторонні предмети, що залишились у кишенях одягу. Одяг з великими гудзиками краще прати заздалегідь вивернувши навиворіт, оскільки аксесуари великого розміру теж можуть стукати по барабану. Одяг із блискавкою рекомендується завантажувати у пральну машину виключно у застебнутому вигляді, щоб “собачка” не відірвалася.

Більшість поломок пральних машинок, які представлені в статті, усуваються просто: користувач пристрою може самостійно попрацювати з цим. Іноді достатньо очистити деталі, призначені для фільтрації, збільшити водяний напір або організувати стійкість приладу за допомогою накладок або спеціального килимка. У важких ситуаціях доведеться змінювати компоненти та звертатися до майстрів.

Про автора

admin administrator