Шиншилла інформація для заводчиків

Авторadmin

Шиншилла інформація для заводчиків

Кролик породи Шиншила: опис та фото

Кролик Шиншила — тварина, основна продукція, одержувана від якого, — хутро. Назва звір отримав з-за схожості зовнішнього вигляду з однойменними гризунами.

На даний момент існує 2 види цих кролів, по вазі вони дрібні і великі. Дрібні можуть важити до 2,7 кг, а вага великих досягає 4,7 кг. Ці тварини поширені у всіх країнах. Шкури використовуються з успіхом у індустрії верхнього одягу.

Короткий опис

Кролі породи Шиншила мають чудові здібності адаптуватися практично до будь-якої температури, що дозволяє розводити їх як в жарких країнах, так і в холодних. Вони невибагливі до годівлі. Зміст також не має великого значення для цих тварин.

За один раз самка може привести до 10 кроленят. Жіночі особини шиншиллового кролика дають велику кількість молока для вирощування потомства, що дозволяє досягти практично 100% виживання молодняку. Середня тривалість життя кроликів породи шиншила — близько 10 років.

У Росії виведена різновид Радянська шиншила. Її прабатьками були Європейська і Американська породи. Від таких тварин можна отримати не тільки якісні шкури, але і смачне м’ясо. Шуби з кролика під шиншилу дуже популярні в нашій країні, тому розведення даних кролів — продуктивний бізнес.

Характеристика

Тіло кроля має компактний, але м’язистий вигляд. Довжина тіла може досягати 62 см у самців і 55 см у самок. Грудна клітка широка, трохи висунута вперед. Обхват її у чоловічої особини — приблизно 40 см, у жіночій — 35 див. міцний Хребет, м’язи добре розвинені, голова має видовжену форму, вуха прямі, стоять. Очі великі, можуть бути різних кольорів: блакитного, сірого або коричневого. Задня частина тулуба округла, спина пряма і міцна.

Характерні особливості Шиншили

Самку можна визначити за характерною складці під підборіддям. Середня вага кролів породи шиншила — 4,5 кг. Колір шкіри стандарту цього виду сірий, переходить у блакитний. Нижній ярус волосяного покриву має блакитний відтінок, переливається в молочний. Наступний ярус білий, останній має чорний або коричневий колір. Шерсть вухатого звірка м’яка, еластична. Нижня частина тваринного і область навколо очей має більш світлий відтінок, а кінчики вух і хвоста більш темні.

Відмітні особливості

Новачок, який бажає придбати цього кролика, повинен звернути увагу на важливі відмінності, щоб не помилитися.

Догляд та утримання

Доглядати за шиншилою нескладно, головне — дотримуватися деяких принципів.

Годування

Від правильного харчування залежить нормальний розвиток кроликів. У раціон шиншил повинні бути включені соковиті корми, грубі, зелені, тварини, концентровані, відходи їжі, а також вітаміни і мінерали. У літній і весняний час кролики мають потребу у великій кількості зелених кормів. Вітаміни та мікроелементи, яких достатньо в зелені, будуть цілком відповідати їх потребам.

Як доглядати за кроликом Шиншилою

Найпридатніші трави для годівлі — подорожник, конюшина, соняшник. Але це не означає, що крім цього нічого давати не можна.

Кращі гілки кущів для кролів — смородина і малина, дерева — яблуня, липа. Також хороший вибір суміш зерна.

В зимовий і осінній час необхідно віддавати перевагу теплої їжі і воді. Їжа повинна бути калорійною. Сухі трави, сіно, гілки, зернові — те, що становить основу раціону в холодний період. Зелені корми замінюються соковитими. Більш докладний опис змісту можна знайти у відео про розведення кроликів-шиншил.

Вироби з хутра

Шиншилловые шуби дуже популярні в усьому світі, але ціна на них дуже висока. Вухаті звірі шиншилловой породи — просто знахідка для заводчиків, які розводять тварин на хутро.

Побачивши на фото кожушок або хутряний жилет, де основою є хутро кролів, неможливо відрізнити їх від шиншилових виробів. Відгуки покупців доводять, що шуби з довговухих шиншил ні в чому не поступаються дорогим виробам з гризунів.

Якщо вас цікавить шиншила і кролик, їх характеристика доступна в мережі інтернет для ознайомлення. Розводячи таких прекрасних тварин у домашніх умовах з метою отримати якісний хутро для шуби, заводчик зобов’язаний знати про всі тонкощі і нюанси.

Кролик породи шиншила: опис, відгуки та фото

Кролик Шиншила – одна з найбільш привертають увагу сучасна порода. Таку назву вона заробила тим, що шубка її представників дуже нагадує пух шиншили. Ви ще сумніваєтеся, чи може хутро цього кролика замінити цінний і багатий шиншиловий? Тоді швидше переконайтеся у цьому, дізнавшись історію походження породи, а також її зовнішній вигляд. У це нам допоможе опис та фото тварин.

  • 1 Огляд породи
    • 1.1 Походження
    • 1.2 Зовнішній вигляд
    1. Огляд породи
    2. Походження
    3. Зовнішній вигляд
    4. Особливості розведення
    5. Відгуки заводчиків
    6. Фотогалерея
    7. Відео «Кролики породи Радянська Шиншила»

    Огляд породи

    Ті, у кого вдома або у знайомих живуть шиншили, звичайно ж, відразу побачать, що волосяний покрив цінних гризунів і кроликів дійсно дуже схожий. Але досягти цієї схожості не вийшло відразу, селекціонери витратили не один рік дуже серйозної роботи. Але зате в результаті популярність цієї породи не змусила себе чекати. Сьогодні вона одна з найбільш затребуваних у світі хутрового виробництва.

    Походження

    Породу вивели у Франції шляхом селекції дикого кроля, Російського горностаєвого і Бавереновского кролика. На загал цей вид був виставлений в 1913 році в столиці французької держави. І вже через пару років він був поширений і в Англії, і в Нідерландах, а ще через п’ять – у Німеччині. У Великобританії кролям Шиншила додали ваги й розміру їх схрестили з гігантським кроликом. Так, вухаті тварини цієї породи замість пари кілограмів почали важити чотири і більше.

    Вид Радянська шиншила була виведена в СРСР в XX столітті в 60-х роках. Кролик породи шиншила був схрещений з білим велетнем, щоб вид пристосувався до місцевих умов.

    Зовнішній вигляд

    На поточний момент кролівники займаються розведенням як звичайних, так і великих кроликів цього виду. Середня вага звичайного кролика Шиншила близько двох кілограм. Вуха і голова у них середніх розмірів, а тільце – коротке і тонке. Великі представники цього виду можуть похвалитися хорошою мускулатурою і міцними кінцівками. Середня вага великої особини становить приблизно чотири кілограми.

    За стандартом дорослий кролик цього виду повинен мати округле тільце, але досить компактний і пружне. Довжина тулуба складає приблизно 40-50 див. Обхват грудей наближений до 30-37 див. Сильні м’язи покривають міцний кістяк звірка. Як видно на фото, кролик Радянська Шиншила має пряму спину, яка переходить в округлий круп.

    Що стосується кольору, то колір шерсті у кролів цієї породи – сіро-блакитний, як у шиншил. За структурою хутро дуже пухнастий, густий і еластичний, розподілений рівномірно по всьому тельцю звірка. На животику і навколо очей колір хутра світліше звичайного, а на кінцях вушок – темніше. Ще одна особливість виду – колір очей, які можуть бути сірими, коричневими або блакитними. У дівчаток під підборіддям можна помітити підгруддя – спеціальну жирову складку.

    Особливості розведення

    Кролик Радянська шиншила має середню за показниками плодючість. Так, кролиця цього виду за один виводок може принести близько шести або семи малюків. Самки мають високу молочність, яка становить 180-200 грам молока в день. Поетом малюки швидко ростуть, міцніють і набирають необхідну вагу. У віці чотирьох місяців вони вже готові до спаровування.

    Важливо відзначити, що розведення цієї породи в крільчатниках відбувається з метою видобутку не тільки шкіри, але і м’яса. Але основний дохід кролик Радянська шиншила приносить саме з-за свого реалізації пишного хутра. Якщо ви також хочете розводити цю породу, фахівці радять при виборі кролика в обов’язковому порядку стежити за станом здоров’я, перевіряти вік, стать і вимагати племінні документи. Оскільки, при відсутності належних документів можна отримати не чисту породу. Визначити її «якість» особливо важко початківцям заводчикам.

    За кількістю поголів’я в Росії ці длинноухие посідають почесне перше місце, і є прекрасним вибором для початківця господаря.

    Відгуки заводчиків

    Опис добре, але відгуки, як кажуть, завжди краще. Насамперед, варто зазначити, що заводчики відзначають невисоку вимогливість тварин. Вони не тільки добре «оплачують» споживаний корм, але і відрізняються підвищеною живучістю. Але для цього, як зазначають любителі породи, потрібно дотримувати режим, якість корму і гігієну. Особливо відгуки відзначають, пухнасті звірята не переносять вогкості, різкої зміни температури і протягів.

    Загальної привабливості звірятам дає хороший характер: вони розумні, енергійні, доброзичливі і цікаві. Вони швидко звикають до будинку. Багато говорять, що цю породу з-за гарного зовнішнього вигляду тримають в якості декоративних тварин.

    Фотогалерея

    Фото 1. Молодий кроль радянської шиншили

    Фото 2. Самець і самка кролів породи шиншила

    Фото 3. Кролик Шиншила на прогулянці

    Відео «Кролики породи Радянська Шиншила»

    Хочете почути, яким повинен бути вухатий вихованець цього виду від спеціаліста? Тоді в даному відео ви знайдете корисну інформацію.

Про автора

admin administrator