Щоб кабачки не гірчили

Авторadmin

Щоб кабачки не гірчили

Кабачки гниють на городі: овочівники розповіли, як врятувати урожай

Навіть з улюбленим багатьма дачниками овочем бувають проблеми, але засмучуватися не варто, потрібно лише знати кілька корисних секретів.

Кабачки – невибагливий у вирощуванні овоч, однак і з ним бувають проблеми. УНІАН розповість, що робити, якщо гниють кабачки на грядці, як цьому запобігти і збирати урожай відрами.

Раніше УНІАН писав, коли садити кабачки у відкритий грунт.

Чому маленькі кабачки гниють – відповідь городників

Досвідчені городники приділяють особливу увагу кабачкам в період формування зав’язей, оскільки саме тоді вони можуть почати гнити. Вони знають, чому кабачки гниють прямо на кущах і намагаються запобігти цьому. Справа в тому, що ця неприємність пов’язана з нестачею світла при високій вологості. Також ризик загнивання молодих кабачків зростає через перепади температур.

Чим підживити кабачки, щоб не гнили – простий рецепт

Для того, щоб не дати кабачкам згнити їх потрібно підживити. Для цього потрібні:

Цим розчином потрібно полити коріння і побризкати листя.

Є ще пара хитрощів, які допоможуть зберегти урожай. Перша – вкривати на ніч кущі кабачків агроволокном, а від дощу використовувати козирок з плівки, оскільки надлишок вологи спровокує гниття.

Чому кабачки гіркі на смак на грядці і що робити

Іноді після збирання врожаю деякі дачники зауважують, що кабачки мають неприємний гіркий смак. Існує кілька причин, які можуть відповісти на запитання, чому ж гіркі шинки, але не завжди вони очевидні. Щоб розібратися з факторами, що впливають на смак овочів, необхідно ознайомитися з можливими помилками, які були допущені під час його вирощування. Також садівникам не завадить ознайомитися з методиками, що дозволяють врятувати врожай у разі виникнення такої непередбаченої ситуації.

Що надає кабачкам гіркота?

Основною причиною, чому кабачки гірчать, є те, що в них накопичуються кукурбітацини.Ці речовини накопичуються у всіх культурах, що відносяться до сімейства гарбузових. В основному рослинна культура починає активно накопичувати подібні речовини при формуванні екстремальних умов, наприклад: при нестачі або надмірній кількості води, поживних елементів. кабачків, поява гіркого смаку може бути обумовлена ураженням рослини різними патологіями, зростанням в умовах слабкого освітлення.

Кукурбітацини не є токсичними речовинами. Цікаво, що вони корисні. Ці речовини мають спрямовану дію проти пухлин, паразитів. Завдяки таким властивостям кукурбітацини застосовуються в народній індійській та китайській медицині.

Незважаючи на це, якщо кабачки гірчать, багато дачників не поспішають вживати їх у їжу та подавати до столу, у цьому випадку потрібно заздалегідь знати про фактори, що впливають на зміну смаку овочу, щоб уникнути їх появи.

Сусідство культур

У більшості випадків гіркі кабачки на грядці виростають при розташуванні поблизу них неправильних сусідських рослинних культур. Гіркота проявляється внаслідок перезапилення споріднених рослин. Так, кабачок гірчить, якщо він був вирощений неподалік декоративного гарбуза. Незважаючи на її гарний привабливий зовнішній вигляд, вона плодоносить неїстівними гарбузами, які впливають на кабачковий смак. Також урожай може гірчити, якщо він вирощувався неподалік таких рослин:

  • петрушки;
  • редьки;
  • помідорів;
  • огірків;
  • картоплі;
  • реда;
  • гарбуза.

Щоб уникнути зміни смакових якостей овочів, його слід висаджувати на грядках, розташованих поблизу гороху, цибулі, шпинату, кущової квасолі.

Режим поливу

Крім неправильних сусідів, впливати на смак кабачків можуть й інші умови вирощування. У тому числі виділяють забезпечення неправильного поливу. Якщо дачник зволожує ґрунт, не дотримуючись певного режиму, у листі та плодах овочів починають накопичуватися азотисті сполуки, що надають їм гіркого смаку. Також гіркий кабачок цукіні може зрости і при затяжному дощі, що почався після посухи.

Зберегти смакові якості овочів, а також його корисні властивості можна правильно забезпечуючи полив рослинної культури. Для цього потрібно дотримуватись правил:

  • полив повинен проводитися регулярно;
  • для поливу необхідно застосовувати відстоєну на сонці воду, при цьому вона не повинна бути забруднена;
  • поливають молоді кабачки, щоб вони не гірчили, щодня до моменту змикання листя, а після того як вони покриють землю, кількість вологи, що вноситься, скорочується.

Якщо погода встановилася спекотна, рослинну культуру слід поливати через 2-3 доби. Якщо ж на вулиці похмуро, буде потрібно один полив через 5-6 днів. Рідина потрібно наливати під корінь, при цьому зрошувати листя не рекомендується. Якщо зелень почала в’янути, її потрібно полити за допомогою лійки. Замінити її можна шлангом, надівши на нього дрібнокомірчасту насадку.

Освітлення та правила підживлення кабачків

Ще одна причина, чому кабачки бувають гіркими – здійснення неправильного підживлення рослини, а також відсутність умов оптимального освітлення. Кабачки дуже трепетно ставляться до світла, тому для їхнього вирощування потрібно підбирати місце на дачі, розташоване на сонячній стороні. При цьому на вибраній ділянці повинні бути відсутні протяги, сильний вітер. Також плоди можуть гостро реагувати і на скорочення світлового дня.

Крім освітленості, кабачкам потрібно забезпечити і правильне підживлення добривами. При цьому вносити добрива протягом усього періоду вегетації. Найкраще рослинна культура відгукується на внесення органічних речовин. При забезпеченні подібного підживлення кабачків вони формують великі плоди та активно розвиваються.

В якості добрива радиться застосовувати коров’як, розведений водою, а також триденний трав’яний настій. Коли рослина почне формувати зав’язі, до складу добрива рекомендується додавати суперфосфат, деревну золу. Під час внесення добрива також потрібно виявляти обережність. Це пов’язано з тим, що надлишок фосфору і калію можуть стати причиною зміни смакових якостей овочів.

Умови зберігання кабачків

Іноді смакові якості кабачків змінюються вже після збирання врожаю.Щоб цього уникнути, потрібно знати, як правильно зберігати зібраний урожай. Зберігання кабачків молочної зрілості слід проводити за температурних показників 0-2 градуси. При цьому термін зберігання овочів становить 12-15 діб. Якщо зберігати врожай довше, потрібно бути готовим до в’янення м’якоті, появи гнилі.

Повністю дозрілі плоди можна зберігати протягом 4-5 місяців. Закладати їх потрібно в прохолодне приміщення, що провітрюється. Оптимальним варіантом є розташування врожаю на веранді або горищному приміщенні. Щоб виключити ризик появи гіркого смаку, а також поширення гнилі, зберігати врожай у льоху не можна.

Якщо дачник живе у квартирі, покласти врожай можна на теплий балкон або у затемненому місці. Найкраще кабачки зберігають свої смакові якості під ліжком, у шафі.

Під час зберігання слід звертати увагу на навколишню температуру. Це зумовлено тим, що при її підвищенні відбувається раніше проростання насіння всередині плодів, що провокує появу неприємного гіркого присмаку.

Хвороби кабачків

Також на смак кабачків впливають хвороби та шкідники. Тому при вирощуванні врожаю потрібно проводити профілактику їхньої появи. Найчастіше гіркота з’являється під впливом грибкових інфекцій. Однією з найпоширеніших патологій вважається антракноз. Розпізнати наявність цього захворювання можна за появою округлих плям, що мають жовтуватий бурий відтінок. Розташовуються ці плями на листі.

Поступово листова пластина в’яне, висихає, покривається дірками. Захворювання поширюється за спекотної погоди, що супроводжується частими дощами.

Ще однією патологією, що викликає появу гіркоти, є фузаріоз. Визначити захворювання можна за наявності жовтящого, що підсихає нижнього листя. Ще одним симптомом фузаріозу є набуття основою стебла рожевого відтінку.

Як позбутися гіркоти?

Що робити, якщо на грядці виросли гіркі кабачки? Щоб виправити ситуацію і покращити смакові якості овочів, існує кілька перевірених методів. Так, позбавитися гіркоти допоможе:

  • вимочування кабачків у холодній воді перед консервуванням;
  • відварювання овочів у киплячій воді протягом декількох хвилин;
  • вимочування нарізаного скибочками овочів у солоній воді.

Під впливом зазначених факторів усі гіркі речовини руйнуються, через що смак кабачків покращується. Якщо господиня хоче приготувати смажені або тушковані кабачки, краще позбавлятися гіркоти методом вимочування м’якоті в солоній воді. Овочі розрізають на кілька скибочок і кладуть у ємність з рідиною на 3 години.Після цього скибочки виймаються та використовуються для приготування страви.

Багато господинь рекомендують від повторного соління страви, тому що м’якоть овочів добре вбирає сіль з рідини, в якій вона вимочувалася.

При вирощуванні кабачків слід ретельно спостерігати за зростанням та розвитком культури. Це допоможе виявити фактори, чому шинок гіркий. Своєчасне їх усунення дозволить впоратися із погіршенням смаку ще до моменту появи проблеми та зберегти смачний урожай. Якщо ж неприємність таки сталася, дачнику не варто засмучуватися, оскільки існує можливість врятувати врожай. Для цього потрібно скористатися одним із зазначених вище способів.

Рекомендуємо

Чому жовтіють кабачки на грядці: причини і що робити

У чому причина пожовтіння культури у теплиці та відкритому ґрунті. Як правильно здійснювати полив. Обробка рослин, уражених борошнистою росою. Боротьба з павутинним кліщем.

Чому гниють кабачки на грядці: що робити, чим обробити

Причини гниття кабачків: порушення правил посадки, надлишок вологи та добрив, пустоцвіти, борошниста роса. Способи попередження гниття: режим поливу, профілактика грибкових захворювань, коректне підживлення рослин.

Чому огірки гіркі в теплиці та відкритому ґрунті: причини, що робити

Про те, чому огірки гіркі, замислюються багато хто. Отримання врожаю із неприємним смаком засмучує. Причини, які викликають це явище, можна усунути.

Про автора

admin administrator