Шкідливість від мурах у саду та городі

Авторadmin

Шкідливість від мурах у саду та городі

Мурахи – не санітари саду

Сад – це невелика екосистема, в якій оточені турботою та увагою господаря доглянуті культурні рослини приваблюють, на превеликий жаль, не тільки корисних комах. Щойно настає весна, шкідники оголошують у своїх лавах загальну мобілізацію й починають атакувати все те, що здається їм їстівним. Садові мурашки – одні з найбільш наполегливих, ненажерливих і важко гнаних шкідливих комах.

Про те, якої шкоди завдають мурахи садам і городам і про те, як із ними впоратися, ми й розповімо в цій статті.

Мурахи на садовій ділянці

А чи такий страшний ворог?

Зі шкільного курсу екології всім відомо, що в лісі мурахи необхідні: вони каталізують гниття, беруть участь у ґрунтоутворенні, харчуються багатьма шкідниками та самі є їжею для птахів. Але якщо мурахи окукобились у саду чи на городі, то перетворюються на лютих ворогів культурних рослин.

  • якщо садові – жовті та чорні – мурахи загніздовуються в прикореневій частині деревних (яблуня, груша, слива), чагарникових (смородина, аґрус) і трав’янистих (полуниця) культур, то своїм пересуванням і великою мережею ходів, виконаних у верхньому ґрунтовому шарі, шкідники не дають прижитися слабким молодим саджанцям і здатні зруйнувати кореневу систему навіть сильної дорослої рослини;
  • мурах дуже приваблює все солодке в саду: від плодів і ягід до медвяної паді, що її виробляють попелиці. Заради останнього мурахи оберігають, поширюють і вирощують потомство цього злісного шкідника: тля – домашня худоба мурах;
  • трудівники мурашника створюють сприятливі умови для розмноження й інших садових шкідників, наприклад, гусені, листоблішок і червців;
  • мурахи харчуються насінням бур’янів і запасають його в своїх підземних ходах, сприяючи поширенню і розмноженню в саду бур’янів.

Тож не дивно, що збиток, якого завдають мурахи садовим культурам, змушує садівників усерйоз задуматися над тим, як позбавити свої ділянки від їхньої присутності.

Методи боротьби з садовими мурахами

Безумовно, найефективнішими засобами зі знищення шкідливих для господарства комах є інсектициди.

Якщо колонія мурах у саду досягла значних масштабів, то здобути перемогу в боротьбі за врожай можна тільки застосувавши хімічні засоби.

Найсучасніші з препаратів мають контактно-кишкову дію. Можна використовувати отруєні інсектицидами приманки, щоб робочі мурахи доставили їх матці.

Більш щадними до садової екосистеми є методи відлякування шкідників рослинами з інсектицидними властивостями.

Пижмо: з 0,8 кг сухої або 2 кг свіжозібраної рослинної маси, залитої відром води, впродовж двох днів готується настій. Перед використанням його слід прокип’ятити півгодини. Рідку частину настою розбавляють холодною водою у співвідношенні 1:1, після чого в настій-відвар додають 50 г натертого господарського або дьогтьового мила.

Гірчичний порошок: область поширення мурах потрібно засипати густим шаром сухої гірчиці. Її пилові частинки заповнять систему пор мурашника і змусять шкідників залишити захоплені ділянки.

Петрушка, висаджена навколо рослин, що зазнають нападів шкідників, відлякає своїм запахом і мурах.

Часник своїм специфічним ароматом теж відлякує мурах. Часниковими стрілками або кашкою з зубчиків натирають стовбури об’єктів мурашиного інтересу.

Кукурудзяне борошно, змішане з цукровою пудрою, може викликати цікавість шкідників, та після такого десерту травний процес у комах повністю розстроюється, і популяція мурах за 3 дні вимирає від голоду.

Народні протимурашині рецепти

Найпростішою, але найдієвішою отрутою проти мурах визнано борну кислоту. Для приваблення до отрути уваги мурах потрібно розчинити 2 склянки цукру в 1 л води й додати туди 5 г борної кислоти. Цим розчином слід обробити мурашник або поверхню ґрунту поблизу рослин, які потерпають від шкідника.

Досвідчені садівники давно використовують у боротьбі проти мурах сік лимона, концентрований розчин лимонної кислоти та розчин оцту (у співвідношенні 1:2 з водою). Кислотні розчини заливають у мурашник, щоб вони просочилися в саму глибину житла комах.

Універсальним засобом проти шкідників, зокрема мурах, вважається харчова або кальцинована сода. На їх основі готується приманка: 100 г двовуглекислого натрію і 100 г цукрової пудри розчиняють у 50 мл води.

Боротьба з мурахами не буде ефективною, якщо після знищення чи вигнання шкідників не проводити регулярні профілактичні заходи. Найважливіший превентивний захід – знищення попелиці та очищення ділянки від бур’янів і сміття.

Про те, які ще засоби можна використовувати в боротьбі з мурахами, ви побачите в наступному відео:

Не санітари саду, а шкідники: чому мурах потрібно позбуватися

Мурахи, які завелися на вашому городі, або в саду, можуть бути шкідливими для майбутніх врожаїв. Вони не лише здатні поширювати інших шкідників по інших рослинах, а й розносити насіння бур’янів.

Відео дня

А ще мурахи можуть руйнувати структуру ґрунту, розкопувати та видаляти з нього насіння, шкодити кореневій системі рослин.

Хоча мурахи можуть бути корисними в природі, їхня присутність на городі або в саду може бути шкідливою для рослин та розладнати екосистему. Найкращим способом боротьби з мурахами на городі або в саду є попередження їхньої появи шляхом забезпечення “належної гігієни”.

Існує кілька способів, які можна використовувати для боротьби з мурахами на городі та в саду:

  • Використання запашних речовин: мурахи не люблять сильні запахи, тому використання ароматів, таких як м’ята, часник або лаванда, може допомогти відлякувати їх від рослин.
  • Використання їдких речовин: мурахи не переносять високої кислотності, тому використання речовин, таких як оцет, лимонна кислота або сіль, може бути ефективним у боротьбі з ними.
  • Використання біоінсектицидів: це натуральні речовини, які вбивають комах. Їх можна придбати у спеціалізованих магазинах.
  • Використання ліпких стрічок або спеціальних пасток.

Деякі народні засоби, які можуть допомогти в боротьбі з мурахами на городі та в саду:

Окріп: простий засіб, який може бути використаний для знищення мурашників. Для цього потрібно налити киплячу воду прямо на мурашник.

Сода: можна розсипати соду біля мурашників та по всьому городу. Мурахи будуть намагатися уникнути зони з содою, що зменшить їхню активність на городі.

Оцет: можна змішати оцет та воду в співвідношенні 1:1 та розпилити цю суміш на мурашник і поблизу нього. Запах оцту дезорієнтує комах і вони не знайдуть прокладені ними доріжки до їжі.

Цитрусові: лайм, лимон або апельсин можна нарізати на декілька частинок та розкидати навколо мурашників. Цитрусові кислоти допоможуть відлякувати мурах.

Часник: мурахи не люблять запаху часнику. Його можна розкласти поруч з мурашником.

Важливо пам’ятати, що ефективність цих народних засобів може варіюватися в залежності від типу та рівня інфестації мурах на городі чи в саду. Також необхідно звернути увагу на те, що ці засоби можуть мати додаткові наслідки, наприклад, можуть впливати на рослини та ґрунт. Оскільки народні засоби можуть бути менш ефективними, ніж хімічні препарати, можна розглянути їх як додатковий спосіб контролю над мурахами.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Телеграм-канал!

Чому мурахи — не санітари саду і як їх позбутися

Зі шкільного курсу екології всім відомо, що в лісі мурахи необхідні: вони каталізують гниття, беруть участь у ґрунтоутворенні, харчуються багатьма шкідниками та самі є їжею для птахів. Але якщо мурахи окукобились у саду чи на городі, то перетворюються на лютих ворогів культурних рослин. І ось у чому їхня шкода:

  • Якщо садові — жовті та чорні — мурахи загніздовуються в прикореневій частині деревних (яблуня, груша, слива), чагарникових (смородина, аґрус) і трав’янистих (полуниця) культур, то своїм пересуванням і великою мережею ходів у верхньому ґрунтовому шарі шкідники не дають прижитися слабким молодим саджанцям і здатні зруйнувати кореневу систему навіть сильної дорослої рослини;
  • Мурах дуже приваблює все солодке в саду: від плодів і ягід до медвяної паді, що її виробляють попелиці. Заради останнього мурахи оберігають, поширюють і вирощують потомство цього злісного шкідника: тля — домашня худоба мурах.
  • Трудівники мурашника створюють сприятливі умови для розмноження й інших садових шкідників, наприклад, гусені, листоблішок і червців.
  • Мурахи харчуються насінням бур’янів і запасають його в своїх підземних ходах, сприяючи поширенню і розмноженню в саду бур’янів.

Тож не дивно, що збиток, якого завдають мурахи садовим культурам, змушує садівників усерйоз замислитися над тим, як позбавити свої ділянки від їхньої присутності.

Про методи боротьби з садовими мурахами розповідає «Флористікс».

Безумовно, найефективнішими засобами зі знищення шкідливих для господарства комах є інсектициди. Якщо колонія мурах у саду досягла значних масштабів, то здобути перемогу в боротьбі за врожай можна тільки застосувавши хімічні засоби. Найсучасніші препарати мають контактно-кишкову дію. Можна використовувати отруєні інсектицидами приманки, щоб робочі мурахи доставили їхній матці.

Більш щадними до садової екосистеми є методи відлякування шкідників рослинами з інсектицидними властивостями.

Пижмо: з 0,8 кг сухої або 2 кг свіжозібраної рослинної маси, залитої відром води, впродовж двох днів готується настій. Перед використанням його слід прокип’ятити півгодини. Рідку частину настою розбавляють холодною водою у співвідношенні 1:1, після чого в настій-відвар додають 50 г натертого господарського або дьогтьового мила.

Гірчичний порошок: область поширення мурах потрібно засипати густим шаром сухої гірчиці. Її пилові частинки заповнять систему пор мурашника і змусять шкідників залишити захоплені ділянки.

Петрушка, висаджена навколо рослин, що зазнають нападів шкідників, відлякає своїм запахом і мурах.

Часник своїм специфічним ароматом теж відлякує мурах. Часниковими стрілками або кашкою з зубчиків натирають стовбури об’єктів мурашиного інтересу.

Кукурудзяне борошно, змішане з цукровою пудрою, може викликати цікавість шкідників, та після такого десерту травний процес у комах повністю розстроюється, і популяція мурах за 3 дні вимирає від голоду.

Народні протимурашині рецепти також заслуговують на увагу.

Найпростішою, але найдієвішою отрутою проти мурах визнано борну кислоту. Для приваблення до отрути уваги мурах потрібно розчинити 2 склянки цукру в 1 л води й додати туди 5 г борної кислоти. Цим розчином слід обробити мурашник або поверхню ґрунту поблизу рослин, які потерпають від шкідника.

Досвідчені садівники давно використовують у боротьбі проти мурах сік лимона, концентрований розчин лимонної кислоти та розчин оцту (у співвідношенні 1:2 з водою). Кислотні розчини заливають у мурашник, щоб вони просочилися в саму глибину житла комах.

Універсальним засобом проти шкідників, зокрема мурах, вважається харчова або кальцинована сода. На їх основі готується приманка: 100 г двовуглекислого натрію і 100 г цукрової пудри розчиняють у 50 мл води. Боротьба з мурахами не буде ефективною, якщо після знищення чи вигнання шкідників не проводити регулярні профілактичні заходи. Найважливіший превентивний захід — знищення попелиці та очищення ділянки від бур’янів і сміття.

Про автора

admin administrator